aiMaü I Eerste stap op weg naar diensttij dverkorting KINDER-KUNSTMAAN NRKM winkels (nog) geen sluiting op zaterdagmiddag COLSTON Kasavoeboe roept zijn reservisten op Ontvlambare Marokko rouw in Engeland stap dichter bij het continent BETERE VOORZIENINGEN EN PREMIES Hoofdagent onder arrest Vandaag begint werving 10.000 man beroeps Prins troost het volk Bourguiba bij De Gaulle Kortverband en nadienen Russische circus-eis afgewezen SPIONAGE IN POLEN CONRAD, DE AER0(N)0UD DAGBLAD VOOR ZEELAND ERKENNINGENWET TUINBOUW INGEDIEND Afnemende bewolking Loemoembi.sten nog m opmars Prinses Irene ontkent romance Vandaag 's konings begrafenis Op zondag geen bidprentjes verhandelen Nieuwe Amerikaanse atoomwapencodc Middenstand heeft extra problemen Eenheid begint bij tarieven Kostelijkebases joodje een iOle JAARGANG No. 23610 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 28 FEBRUARI 1S81 Uitgave N. V. Uiig. Mij. Neerlandi» Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C, J. v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. Abonnementsprijs 7,per kwartaal f 8.20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes. Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) De president van Tunesië, Habib Bour guiba, heeft gisteren weer het land be treden, waar hij als balling had ge woond en dat hij vijf jaar geleden had verlaten. Bourguiba kwam om bespre kingen met president De Gaulle te voe ren teneinde, zoals Bourguiba bet uit drukte, „de obstakels voor rechtstreeks overleg tussen Frankrijk en de Algerijn se opstandelingenregering weg te ne men". De Fransen spreken daarentegen van ..vredesonderhandelingen''. Bourgui ba heeft vijf kwartier met De Gaulle gesproken. Er waren talrijke veiligheids maatregelen getroffen om incidenten tij dens het bezoek tegen te gaan. De politie kon echter niet voorkomen dat achthonderd jeugdige aanhangers van de beweging voor een Frans Alge rije op de Champs Elysécs te Parijs een betoging hielden. Nadat de jongelui wa ren afgemarcheerd, dreef de politie de groep uiteen. Honderd jongeren werden gearresteerd. Uit de voorzichtig gestelde verklarin gen over het gesprek De Gaulle - Bour guiba kan men distilleren dat misschien spoedig directe besprekingen zullen be ginnen tussen de Fransen en de leiders der Algerijnse rebellen. De centrale recherche van de Amster damse politie heeft de 47-jarige gehuw de hoofdagent C. gearresteerd, die ervan wordt verdacht ontucht te hebben ge pleegd met een 17-jarige arrestante. C. was op het hoofdbureau van politie be last met de cellencontrole gedurende de nacht. Andere vrouwelijke arrestan ten beschuldigden C. van het vergrijp, waarna een onderzoek werd ingesteld. (Van onze Haagse redactie) De Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht zijn van daag een campagne gestart met het doel de komende maanden cn ja ren niet minder dan 10.000 man te werven ter bezetting van evenzo- \cle vacante of vacant komende beroepsfuncties bij de krijgsmacht. Ge lijktijdig is het thans mogelijk voor minimaal 2 tot maximaal 6 jaar op geheel nieuwe voorwaarden dienst te nemen: als zgn. kort-verband- vrijwilliger of als vrijwillig nadienende. Als de wervingsactie slaagt, zal te zijner tijd metterdaad de normale dienstplicht maanden verkort kunnen worden. (Van onze Haagse redactie) De toestemming tot uitoefening van de tuinbouw in ruime zin wil de minister van Landbouw koppelen aan het bezit van een vergunning van het Landbouw schap. Dit blijkt uit een heden door de minister bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp: de wet erkenningen tuin bouw. De vergunning zal door het Land bouwschap slechts worden verleend in dien men als ondernemer voldoet aan bij algemene maatregel van bestuur te stellen eisen van bekwaamheid. Aan ge vestigde ondernemingen zal de vergun ning zonder meer worden verleend. Het wetsontwerp laat de mogelijkheid open tot ontheffing. De teelt van tuin- bouwzaden is buiten de erkenningenwet gelaten. EEN VROUW in Rotterdam heeft in een vlaag van waonzin haar driejarig zoon tje gewurgd. Zij is naar een psychiatri sche inrichting overgebracht. PASSAGIERS van een vliegtuig, dat van Schiphol via de noordpool naar Vancou ver vloog, wreven zich de ogen verbaasd uit; in het toestel zat niemand minder dan koningin Victoria van Engeland. Later bleek dat hare majesteit van was nas. Het beeld ging naar een nieuw was senbeeldenkabinet in Canada. EINDHOVEN heeft de race dan nu toch gewonnen: de stad is de vijfde stad van Nederland. Met 169.603 inwoners ver sloeg de lichtstad Haarlem (169.579) de finitief. PREMIER DE QUAY gaat in maart naar Suriname en de Antillen, voor een oriëntatiebezoek. DE LAATSTE van de acht DC-8 toe stellen van de K.L.M. wordt naar dr. Albert Schweitzer genoemd. pE STAPELLOOP van een nieuw schip In de Italiaanse haven Marina di Car rara liep gisteren heel anders uit dan de bedoeling was: meteen toen het schip in het water kwam kapseisde het. En kele mensen werden daarbij gewond. MENSEN DIE kleine werkplaatsen be zitten op West-Java moeten die onder nemingen op 1 augustus aan de regering overdragen. De nieuwe maatregel heeft al heel wat felle kritiek ontlokt, vooral van buitenlandse zakenlui. TWEE PERSONEN zijn gedood toen een personenauto bij een onbewaakte spoor wegovergang bij Beverwijk door de trein werd gegrepen. J Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: Aanvankelijk plaatselijk nog regen, u „v.an eesten uit afnemende pe wolk ing. Matige tot krachtige, langs de kust van Holland cn Zee- land tijdelijk mogelijk harde wind tussen zuidwest en west. Iets lagere i middagtemperatur.cn. verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: Zacht weer, betrokken tot regenach- i tig. temperatuur 612 graden. Vandaag: zon onder 18.17 uur. Maan op 16.17 uur. t Morgen: zon op 7.29 uur. Maan on- t der 6.59 uur. Staatssecretaris M. R. H. Calmeijer (defensie) heeft gisteren op een pers conferentie het waarom en de inhoud van de wervingsactie uiteengezet. Aan leiding tot de thans ingezette actie is enerzijds geweest het gebrek aan be- roepspersoncel. anderzijds de wil om op den duur tot verkorting van de diensttijd van dienstplichtigen te geraken. Het laatste bleek bij de huidige krijgsmacht- vorm niet mogelija. Het beroeps- en langer dienend personeel dient bij de landmacht 24 procent van de sterkte uit te maken en bij de luchtmacht zelfs 50 procent. De werkelijkheid is echter dat de landmacht 4600 en de luchtmacht 1300 van deze beroeps en langer dienenden tekort komt. Tezamen dus circa 6000 man, wier plaatsen thans voor de helft vacant zijn en voor de andere helft door 3000 dienstplichtigen vervuld wor den. Er van uit gaande dat verkorting van de dienstplicht bij land- en lucht macht met twee maanden het verlies van 8000 man betekent, kwam men tot de slotsom dat er behoefte bestaat aan 8000 en 3000 is 11.000 beroepsmilitairen. Bij de werving is het streven gericht op afgerond 10.000 man. Omdat het echte beroepskader slechts langzaam en geleidelijk op gevoerd kan worden, is gezocht naar andere mogelijkheden. Die hoopt de legerleiding thans te hebben gevon den door de instelling van het insti tuut der kort-verband-vrijwilligers en dat der vrijwillig nadienenden. De gegadigden Kort-verband-vrijwilligers (K.V.V.'ers) kunnen worden: Nederlanders tussen de 18 en 24 jaar (bij uitzondering tussen 17 en 27 jaar) die nog geen militaire dienst hebben verricht, of nog voor eer ste oefening onder de wapenen zijn. Zij kunnen voor officiers- en onderofficiers functies worden opgeleid. Voor het eer ste is een diploma h.b.s., gymnasium of h.t.s. vereist, voor het tweede het di ploma m.u.l.o, u.t.s.. l.t.s. dan wel een gelijkwaardige opleiding. De verbintenis wordt afgesloten voor vier of zes jaa.r Door als K.V.V.'er dienst te nemen ver vult men uiteraard gelijktijdig de nor male dienstplicht. Vrijwillig nadienenden kunnen worden dienstplichtigen die hun eerste oefening beëindigen of deze niet langer dan één jaar reeds beëindigd hebben. Zij kunnen hun diensttijd voor één tot maximaal vier jaar verlengen. Deze mogelijkheid staat open voor dienstplichtigen van alle rangen. De bezoldiging, de opleiding, de bevor deringsgang, de huisvesting, de sociale voorzieningen etc. voor beide groepen zijn verbeterd. Na het beëindigen van de diensttijd wordt een premie gegeven Voor elke maand die men gediend heeft ontvangt men namelijk 25 procent op basis van het laatst genoten maandsa laris. De haalbare premie kan voor of ficieren f 7000.- en voor onderofficieren f 5000.- bedragen. Zij is echter niet be lastingvrij. Om de terugkeer naar het burgerleven te vergemakkelijken worden nog tal van faciliteiten in het vooruit zicht gesteld. Arbeidsmarkt Een belangrijke overweging voor het voeren van deze campagne is voor de legerleiding ook geweest, dat het defensieapparaat jaarlijks noodgedwongen 75 procent van het personeel vervangen moet. Is dit op zich al een ongewenst verschijnsel, er komt bij dat dit ook zijn weer slag vindt in de behandeling van het steeds kostbaarder wordende mate rieel van de krijgsmacht. Dat de actie de huidige spanning op de arbeidsmarkt naar alle waarschijn lijkheid nog wel zal vergroten, wilde de staatssecretaris niet ontkennen. De president van de arrondissements rechtbank in Den Haag heeft gisteren afwijzend beschikt op de eis van de di rectie van het Russische staatscircus. Zoals bekend hadden de Russen zater dag in kort geding tegen de staat der Nederlanden de president van de Haag se rechtbank gevraagd de Nederlandse regering te bevelen, alsnog toestemming te verlenen voor een optreden van het Russische circus in ons land gedurende het tijdvak van 1 tot en met 8 maart. De Russen grondden hun eis op de stel ling. dat de Nederlandse regering, doori verblijfsvergunning te geven voor de tijd van drie weken, bij de Russen df stellige verwachting had gewekt, dat zij ook werkvergunningen zouden krijgen voor dit tijdvak. De president van de Haagse reel bank overwoog in zijn vonnis dat Nederlandse vertegenwoordiger van het Russische circus reeds voordat de visa waren aangevraagd door het ministeijie op de hoogte was gebracht van het dat er bezwaren bestonden tegen een tournee en dat deze Nederlandse inn- pressario daarop de verzekering had ge geven. dat de Russen uitsluitend zouden optreden te Rotterdam in de week van 21 tot en met 28 februari, aangezien zij op 2 maart present moesten zijn in Keulen. President Kasavoeboe van Kongo heeft alle reservisten opgeroepen om het hoofd te bieden aan de bedreiging met voogdij" door de Ver. Naties. Tegelij kertijd heeft president Tsjomhe van Ka tanga plechtig verklaard, dat hij nu ten opzichte van de Verenigde Naties de handen heeft vrijgemaakt en dat hij desnoods troepen zal inzetten buiten Ka- tangees grondgebied. Bij deze klewang wettende uitspraken voegt zich het nieuws, dat Kasavoeboe herhaalde op roepen tot samenwerking met Tsjombe heeft gedaan. Intussen rukken de Loemoembagezin- de troepen verder op tot in de provincie Leopoldstad. waar zij de stad Kirkweit zouden hebben bezet, zonder noemens waardige tegenstand te hebben ontmoet. Er hebben zich wederom gewelddaden voorgedaan, waarvan personeel van de UNO de dupe werd. Een secretaresse van de volkerenorganisatie werd aan gerand. een groep UNO-militairen werd overvallen en gemolesteerd. Ook zouden drie nonnen door Kongolese soldaten zijn vernederd. Volgens geruchten- waarnaar de V.N. een onderzoek instelt, hebben Gizenga's troepen wapens verkregen door bemid deling van de Russen. President Tsjombe doet pogingen om de Kongolese leiders geestdriftig te ma ken voor een Kongolese ronde-tafel-con ferentie in Genève. Uitgenodigd zijn: Ileo, de premier van de regering in Leopoldstad; Kalondji, de man die zich zelf tot leider van zuid-Kasai heeft uit geroepen; Gizenga, chef van de Loe- moembistische regering in Stanleystad, Kasjamoera, de sterke man van de pro vincies Kivoe en Moekenge en de pre sident van Kasai. Gizenga en Kasjamoe ra hebben nog niet geantwoord. Nu het offensief in de richting van Leopoldstad vlot verloopt is er op toenadering van Loemoembistische kant niet veel hoop. De kwellende vraag van het ogen blik is: wanneer zal de UNO een halt toeroepen aan de opmars van uit Loeloeaburg, dat reeds in Gizen ga's handen is, en Stanleystad? In dien de UNO werkeloos blijft toe zien en zich tot waarschuwende te legrammen blijft bepalen, zal Tsjom be waarschijnlijk zijn eigen strijd macht in het veld brengen, onge acht zijn afspraken met de UNO. Het vliegveld van Loeloeaburg zou, volgens berichten, weer in handen van de UNO-troepen zijn. Het voormalige moederland van Kon go, België, kampt met het nieuwe pro bleem om door middel van een lucht brug de honderden Belgen, die de Ver enigde Arabische Republiek onverwijld moeten verlaten, veilig naar huis te brengen. Het deportatiebevel van de V.A.R.-regering is niet gericht tegen re ligieuzen. Rhodesië De premier van de centraal-Afrikaan- se federatie, sir Roy Weienski, heeft de dreigende breuk met Engeland voorlo pig weten te voorkomen door bespre kingen met de Britse regering over de nieuwe grondwet voor Noord-Rhodesië voor te stellen, op voorwaarde echter, dat de Britten Juin mening over het uit breiden van het stemrecht tot de zwar te bevolking van Noord-Rhodesië zullen herzien. H.K.H. prinses Irene heeft gisteren te Zuers am Arlberg verklaard, dat er geen sprake is van een romance. Men had haar naam genoemd in verband met die van prins Charles van Luxemburg. „Wij -zijn- oude familievrienden. Maar al dat gepraat over iets anders is slechts een grapje", zei de prinses. ,,Per slot van rekening ben ik pas 21 jaar". Hassan de Tweede, de nieuwe koning van Marokko, heeft bij decreet bepaald dat het stoffelijk overschot van zijn va der, koning Mohammed, vanmiddag ter aarde zal worden besteld. Ferhat Abbas. de premier van de opstandelingenrege ring, koning Hoessein van Jordanië en de Russische president zullen de plech tigheid bijwonen. Met oosters ritueel hebben gisteren de prinsen van Marokko, evenals de politie ke en godsdienstige leiders van Marok ko. trouw aan hun nieuwe vorst gezwo ren. Er is een week van nationale rouw afgekondigd. Men vreest dat de gevoe lens van rouw zich gemakkelijk zullen vermengen met politieke idealen en wraakgedachten, want ook Marokko is een pion in de koude oorlog geworden, sinds Rusland een aanspraak van Marok ko op Mauretanië in de Veiligheidsraad steunde. Marokko ontvangt ook militaire hulp uit de Sovjet-Unie. De politieke proble men van Marokko, dat reeds door bin nenlandse tweedracht wordt geplaagd zijn er door de dood van koning Mo hammed, wiens invloed en gezag spreek woordelijk waren, zeker niet eenvoudi ger op geworden. Er zijn voor de ko mende dagen allerlei veiligheidsmaat regelen genomen. Aan de poort van liet paleis van de Marokkaanse koning die zondag ge storven is, troost kroonprins Monlay Hassan een menigte bedroefde Marok kanen. Sommigen kussen de handen van de troonopvolger. (Telefoto) De Hoge Raad krijgt op 28 maart de vraag te beantwoorden of des zondags op straat bidprentjes mogen worden ver kocht. De economische politierechter te Rotterdam oordeelde de verkoop in strijd met art. 8 der winkelsluitingswet, maar hij gaf toch ontslag van rechtsver volging vanwege art. 10 van het Ver drag van Rome (vrijheid van menings uiting). De officier van Justitie ging van deze uitspraak in cassatie. Hier het laatste nieuwtje uit het speel goed-Mekka Neurenberg, waar de jaar lijkse beurs van technische wonderen voor de kinderkamer weer is begon nen. Een lanceerinrichting vuurt een raket af, die een kunstmatige satelliet (tennisballetje) uit het heelalnaar beneden haalt. Met telescoop en radar scherm kan de operatie gevolgd worden. Het officiële Poolse persbureau P A. P. heeft gemeld, dat de Poolse veilig heidsdienst vijf spionnen heeft gearres teerd. die Poolse staatsgeheimen zou den hebben uitgeleverd aan de Ameri kaanse inlichtingendienst. Het vijftal, dat over enkele dagen terecht zal staan, werd gearresteerd in Zielona Gora, in het westen van Polen. Er is ongerustheid in de V.S. ontstaan over een verklaring welke wordt toe geschreven aan minister van Buiten landse Zaken, Dean Rusk, die gezegd zou hebben dat gelokaliseerde aanvallen tegen Amerika's bondgenoten buiten Europa moeten worden beantwoord door Amerikaanse troepen. Deze troepen zou den met conventionele wapens moeten worden uitgerust. Atoomwapens zouden alleen gebruikt moeten worden voor het afschrikken van aanvallen op de V.S. zelf. (Van onze Haagse redacteur) .Sluiting van de winkelzaken op za terdagmiddag is niet in het belang van de consument en zal daarom in de hui dige situatie voorlopig zeker nog niet door de Nederlandse Rooms-Katholie- ke Middenstandsbond worden aan vaard. Voor het eventueel gemis van de vrije zaterdag moet voor het win kelpersoneel een per branche en eventueel per plaats gedifferentieerde oplossing gevonden worden, waarbij aan de ondernemer een zo groot mo gelijke vrijheid gelaten moet worden". Dit zijn de belangrijkste conclusies uit een rapport van de N.R.K.M. over „de arbeidstijdverkorting in de detail handel". De N.R.K.M. is nog tot enkele an dere conclusies gekomen. Zo meent zij dat arbeidstijdverkorting behoort te geschieden in een situatie waarin win kelsluitingswet en winkelwerktijdenbe sluit ontkoppeld zijn, dit juist om de gewenste differentiatie te kunnen rea liseren. Wanneer de door de N.R.K.M. bepleite vrijheid van de ondernemer succesvol zou blijken te hebben ge werkt, zou de N.R.K.M. niet negatief staan tegenover een mogelijke raam wet met een zeker uniform karakter. Eerst wenst de bond echter de be- schikking te hebben over de resulta ten van enige malen te herhalen on derzoekingen naar de ontwikkeling van de koopgewoonten van het winke lend publiek. Een extra moeilijkhed bij het toch al zo ingewikkelde probleem van de arbeidstijdverkorting in de detailhan del is, dat eigenlijk slechts 20 tot 30 procent van die detailhandel met „vreemd personeel" variërend van 3 tot 10 man werkt. Het is echter juist deze categorie die inzake arbeids tijdverkorting de meeste problemen oproept. Niet voornaamste De N.R.K.M. meent dat de dienst verlenende functie van de detailhan del de arbeidstijden in deze sector be paalt. Daarnaast meent de N.R.K.M. dat iedere inperking der winkelope ningstijden onvermijdelijk gepaard zal gaan met een omzetdaling, alsmede met een verschuiving in de bestedin gen binnen de detailhandel. Een ander financieel gevolg van de vijfdaagse werkweek is de stijging van de perso neelskosten, welke op 4 tot 10 procent wordt geraamd. Voor het opvangen van deze kostenstijging zal een pro- duktiviteitsstijging van circa 2,5 pro cent 6,5 procent nodig zijn. Het is inmiddels niet zo, aldus de N.R.K.M., dat men er van uit moet gaan dat een vrije zaterdag door alle werknemers als voornaamste goed wordt beschouwd. De meeste werkne mers achten de hoogte van het loon en alle andere bestanddelen van het ..arbeidsvoorwaardenpakket" van (veel) groter belang. Grensprovincies Het is geenszins zo dat de N.R.K.M. zich, vanwege de precaire situatie rond de vrije zaterdag, nu tegen iedere vorm van arbeidstijdverkorting keert. Integendeel, zoals wij reeds zeiden wil de N.R.K.M. die arbeidstijdverkorting wel. maar dan in gedifferentieerde vorm. Per branche en eventueel per plaats zou gepoogd moeten worden tot een voor alle detaillisten geldende af spraak te komen. In de grensprovin cies zou men daarbij rekening moeten houden met de openstellingstijden in het buitenland. Engeland heeft gisteren op de bijeen komt van de Raad van de Westeuropese Unie (W.E.U.) een aanbod gedaan dat een fundamentele wijziging van zijn po litiek inhoudt. Engeland is bereid gemeenschappelij ke tarieven in te voeren met landen die niet bij het Gemenebest of bij de Euro pese vrijhandelsassociatie zijn aangeslo ten. Engeland verlangt als tegenprestatie, dat de Euromarktlanden de moeilijkhe den van hej Gemenebest en de agrari sche problemen tegemoet komen. Ook Een Amerikaanse parlementscommis sie houdt zich bezig met een onderzoek naar de bouw van raket-lanceerplaatscn bij 20 bases van de Amerikaanse lucht macht in de Verenigde Staten. Toen de bouw van de laneeerplaatsen werd ge gund, zou het project 899 miljoen dol lar kosten, maar de feitelijke kosten be lopen thans reeds 992 miljoen dollar. De commissie zou tot de slotsom zijn gekomen dat het hele project lelijk in de war ligt. ,,Hoe men het ook bekijkt, het is een zoodje", sprak de vice-voor- zitter. dan nog zijn de Britten niet van plan om hard van stapel te lopen. Engeland geeft er de voorkeur aan om eerst met afzonderlijke goederen of groe pen van goederen (bijvoorbeeld tropi sche produkten) te beginnen, waarna een algemenere overeenkomst zou kunnen worden uitgewerkt. Engeland wil vooralsnog geen volledig lid van de Euromarkt worden. Wat de poltiiek betreft wil Engeland de handen op traditionele manier vrijhouden. „De Zes" zullen daaraan dan ook niet te pas komen. Naar zijn mening gevraagd zei minis ter Luns, dat de Engelse verklaring „werkelijk zeer belangrijk" is. Over po litieke relaties tussen Engeland en het continent sprekende, zei mr. Luns. dat Engeland wel bereid is om aan politiek topoverleg deel te nemen, indien ,,de Zes" dit wensen. (Advertentie) De volautomatische Colston wast, spoelt tweemaal en droogt door het inblazen van warme lucht al uw serviesgoed, glazen en bestek. Inlichtingèg bij Importèur MARr;|44BBRIG 8i GREEVE N.V. P$rkstrMt 69 - Dén Haag Ing. Bureau Handelsonderneming M. WEKMENBOL-EICH Haagrveg 302 Tel. 33585 Breda De 58-jarige Max Conrad, uit Wi nona, in de Amerikaanse staat Min nesota, is gisteren uit Miami ver trokken voor een vliegreis van 25.000 mijl, rond de wereld. Conrad, die de bijnaam heejt van „de vlie gende opa", maakt de reis in een klein, tweemotorig vliegtuig. Hij wil proberen drie records te breken. Het is deze keer voor het eerst, dat Conrad een passagier meeneemt op zijn vlucht, een radioverslaggever die officieel is aangesteld als „scheidsrechter" om er op toe te zien, dat Conrad zich tijdens de vlucht aan alle geldende bepalingen houdt. Conrad zal de westelijke route vliegen via Long Beach, Ho nolulu, Wake, Manila, Singapore, Bombay. Nairobi, Lagos, Dakar en Trinidad. Het vliegtuig heeft extra benzinetanks, die het toestel een bereik geven van 3000 mijl op kruissnelheid en 4000 mijl met een geringe snelheid.

de Stem | 1961 | | pagina 1