bau 1EKEN BREDA Haven Francqui en Loeloeaburg bezet België breekt met Nasser De Rijke en Jouwe in N.-Guinea-Raad Misluk te poging tot vergassing Koning Mohammed overleden Kroonprins Hassan opvolger CEE mm „Eerste ruimtevaarder ZONDER SLAG OF STOOT VOLGENS VAST PLAN Geheim contact Moskou-Accra te Londen opgevangen Afschuwelijk familie-drama ROUW IN MAROKKO: telsiroop STEM-TOTO nu f 100.- Moeilijkheden Moboetoe en zijn troepen Loemoemba- verhaal was Muimwerk BREDA" N.V. Jewerkers DAGBLAD VOOR ZEELAND ijKic van Edith te New York gevonden Aanhoudend zacht Russische nota Kongo over ONSCHULDIG GEHANGEN... Is de doodstraf verantwoord? Hebt u het schokkende relaas over de afschuwe lijke kwestie-Evans gemist? Jammer! Het stond in Jongen bevrijd uit drijfzand door brandweer rivé 3656 (01650) PIJ SR VAN OS TRAAT 45 BREDA nsttreding rfivrnnm met lichte administra- ng of schriftelijk inge- !S. liensttreding R1JKSTERS en ES voor aanmelding ten kan- Breda. IGE VOORWAARDEN n 49, telefoon 30686 E N STE telling in vaste dienst MAATSCHAPPIJ kering zoekt Ruime bijverdiensten tstverband na gebleken jsistentie en instructie. Dureau van dit blad. e baby heelt voor een ge- e groei dagelijks Roosvicee j, want Roosvicee bevat de Dodzakelijke natuurlijke vita- C in een hoeveelheid die geen enkele vrucht wordt enaard (6 x de hoeveelheid inaasappels). Roosvicee biedt krachtige weerstand tegen atten, griep en infectieziekten, >evordert een sterk gebit en nd tandvlees. Roosvicee-Yoze- ilsiroop hoort bij de voeding, babies mogen geen gebrek aan vitamine C. Vraag het eens aan Uw dokter. ')k uitstekend voor uters toolgaande kinderen tderenden ken en herstellenden jeeft weerstand en nieuwe levenslust igtstdd door Prof. Dr Ir P. Schoort ijgbaar In de levensmlddelenzaktn ER'S FABRIEKEN N.V. - VEENENDAAL waalf man op je gewe- vaalf man die verhongerd Daar zul je voor boe- 101e JAARGANG No. 23609 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. Sïern MAANDAG 27 FEBRUARI 1961 Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8,20 per post - f 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) LOEMOEMBISTEN OPGERUKT In een armoedige huurwoning in Manhattan is gisteren het kinder lijkje gevonden van de 4-jarige Edith Kiecorius uit Brooklyn, die zoals wij zaterdag hebben ge meldsedert j.I. woensdag werd vermist. Het lijkje is gevonden op enkele blok ken afstand van de woning van een oom van Edith, waar het meisje voor de ver dwijning op bezoek was geweest. Edith was met haar moeder, die wedu we is, en met enkele andere familiele den op verjaardagsbezoek bij haar oom geweest. Toen dc familie naar huis wil de terugkeren, ontdekte men dat het kind was verdwenen. De jarige oom had het kind nog op straat zien spelen toen hij sigaretten ging halen. Toen hij van deze boodschap terugkeerde, zag hij Edith niet meer, doch had ei geen aandacht aan besteed. De gehele politiemacht van New York, ruim 23.000 man, heeft aan de nasporingen deel genomen. Het lijkje is gevonden, toegestopt in een bed. Een politiedokter heeft vastgesteld dat het kind was aangerand. De politie zoekt thans naar de man die dc kamer had ge huurd, waarin het lijkje is gevonden. De kamer was door deze man, Fred Thomp son, op 17 februari gehuurd. Thompson is sedert de avond van de verdwijning van het meisje niet meer gezien. Kongolese vrouwen zoeken bescher ming in een VN-kamp in Leopoldstad, waar troepen van de Maleise federatie zijn gelegerd. De massa-arrestaties door de Kongolese veiligheidspolitie hebben de vrouwen angstig gemaakt. De voetballers hebüen het zondag te bont gemaakt. De uitslagen waren dus danig, dat niemand kans zag de uitsla gen in de STEM-TOTO goed te voorspel len. De inzet wordt nu opgevoerd tot f 100.Morgen staat het deelnemings- formulier in de krant. Loemoembistische troepen, afkomstig uit Stanleystad. de hoofdstad van de Oostprovincie, hebben de havenstad Francqui, ongeveer 480 km ten westen van Leopoldstad gelegen, bereikt. Volgens zegslieden heeft de stad zich zonder slag of stoot overgegeven zoals zaterdag Loeloea- burg, de hoofdstad van Kasai. De regering van premier lleo in Kongo had aan de V.N. zes uur toegestaan om de opstandige" soldaten uit Loeloeahurg te verwijderen. De V.N. negeerden het ultimatum enIleo deed na de zes bange uren evenmin iets. Het is niet duidelijk of de troe pen uit Stanleystad aan een offen sief zijn begonnen of alleen naar hun woongebieden zijn gegaan. Het feit, dat er bij hun op,mars geen schot werd gelost, schijnt te wij zen op een of ander vooraf ge maakt plan. en de prinsessen Mar- DE KONINGTN griet en Marijke en enkele vriendin netjes, hebben zaterdagavond in theater Carré in Amsterdam dc voorstelling van My Fair Lady bijgewoond. DE FRANSE marine-autoriteiten heb ben het Britse vrachtschip ,,West Bree ze", dat was aangehouden en opge bracht, vergunning verleend zijn reis voort te zetten naar Liverpool. Er werd geen contrabande voor de Algerijnse verzetsstrijders gevonden DE SPAANSE regering 'heeft besloten het triptiek, dat elke Spanje-bezoekende autobezitter nodig had. af te schaffen. DE VENUS-raket za] op 19 of 20 maart in de nabijheid van Venus aankomen Volgens Tass zal de raket dan op min der dan 100.000 km van de planeet ver wijderd zi.;n en dat dus op een afstand van 70 miljoen km van de aarde, DE V.S. hebben de invoerrechten op fietsen verhoogd. DE BRUSSELSE pyromaan André Via tour is tot tien jaar opsluiting veroor deeld. Hij had in het begin van 1959 o.m. een bioscoop en een bibliotheek in brand gestoken. DE WERVELSTORM, die in oktober vo rig jaar Oost-Pakistan had getroffen, blijkt in totaal 14.174 mensen te hebben gedood. DE ZESTIEN vrijwilligers, die zaterdag op drift werden gestuurd om zich over vijf dagen te laten redden van een nieuw type vlot, moesten de proef al na twee uur opgeven. Het door het Britse ministerie goedgekeurde vlot bleek onzeewaardig. België heeft zaterdag de diplo matieke betrekkingen met de Ver enigde Arabische Republiek ver broken. Het besluit hiertoe werd genomen, mede in verband met dc anti-Belgische betogingen te Kairo waarbij dc ambassade van België eplunderd en in brand gestoken werd. In de officiële verklaring wordt ge_ zegd, dat de regering ven de V.A R. de volledige verantwoordelijkheid draagt voor deze „ernstige schending van het volkerenrecht". De Zwitserse regering is verzocht de Belgische belangen in de V.A.R. te be hartigen. Hieromtrent is te Bern nog niets beslist. Momenteel vertoeven 250 tot 300 Belgen in het land van Nasser. In de verklaring van het Belgische ministerie van buitenlandse zaken wordt duidelijk gemaakt, dat de beto gingen tegen de ambassade georgani seerd zijn met medeweten van de Egyp tische autoriteiten. In andere landen waar na de moord op Loemoemba tegen België betoogd is Zuid-Slavië, Indo nesië Ruslandhebben de regeringen verontschuldigingen aangeboden en in Moskou wordt de aangerichte schade zelfs al hersteld. Radio-Kairo. alle Belgische bezittingen in de Verenigde Arabische Republiek in beslag genomen zijn. De minister van economische zaken van de Egyptische provincie van de V.A.R., Hassan Abbas Zaki, zou benoemd zijn tot algemeen be heerder van de Belgische eigendommen. Toen een woordvoerder van de Bel gische regering werd gevraagd of er geen gevaar is dat Belgische schepen de doorvaart door het Suezkanaal wordt ontzegd, antwoordde hij dat president Nasser de vrije doorvaart formeel heeft gewaarborgd. Het geval met Israëlische schepen ligt anders, daar tussen Israël en de V.A.R. de staat van oorlog nog steeds voortduurt. T egenmaatregplen Volgens geruchten uit Kairo zouden ten spoedigste het land moe- u11 P** gerucht werd tegen middernacht tegengesproken. Voorts zouden volgens een mededeling van u INDISCHE Oceaan zijn groot scheepse manoeuvres gaande, waarbij 41 schepen van de zes gemenebestlanden zijn betrokken. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: t J Half tot zwaar bewolkt met hier en daar, vooral in het westen van het land, wat regen. Overwegend matige i wind tussen zuid en zuidwest. Aan- J houdend zacht. Vandaag: zon onder 18.15 uur. Maan t op 15.16 uur. t Morgen: zon op 7.30 uur. Maan on- der 6.29 uur. - £ui jc vuui r Met een flitsende, be- g trekt hij zijn pistool gordel en richt het wa- p het verblufte tweetal. Een officiële woordvoerder van de V.N. zei, dat hij niet wist of de Loe moembistische troepen verder den Loe- loeaburg waren opgerukt. Het V.N.-com- mando kwam van deze opmars pas op de hoogte toen de troepen in de buiten wijken van de stad arriveerden. Loe- loeaburg was gisterenmorgen volkomen rustig. De Kongolese legercommandant, ge- neraal-majoor Josef Moboetoe, blijkt echter moeilijkheden met zijn troepen in de Evenaarsprovincie te hebben. Er zijn berichten ontvangen over aan vallen op vrouwen en plunderingen in de steden Gemena en Lisala, resp. ruim 400 km ten noorden en 400 km ten noordoosten van Coquilhatstad gelegen, waarbij in Lisala een plunderende sol daat door de bevolking werd gedood en twee anderen werden verwond. Troepen uit Gemena dreigden een Amerikaanse zendingspost in Karawa, ongeveer 48 km oostelijk, aan de noor delijke provinciale grens gelegen, aan te vallen. De zendelingen wisten naar Banzystad uit te wijken. Scholen in Leopoldstad Kongolese soldaten hebben gisteren waarschuwingsschoten gelost over de hoofden van Tunesische soldaten van de internationale politiemacht. Dit gebeurde toen de V.N.-eenheid 60 bij de V..N. werkzame burgers kwam bevrij den die door de Kongolezen waren ge vangen genomen. De zestig burgers waren tijdens een picknick verdwaald en terechtgekomen in het oefengebied van een Kongolese val schermeenheid- De Kongolese militairen, die vreesden dat de groep burgers hen kwam ontwa penen, namen hen gevangen en legden beslag op de 24 voertuigen. Op de een of andere wijze had iemand zich telefonisch in verbinding kunnen stellen met Leopoldstad, waarop een Tunesische patrouille werd uitgezonden om de zestig burgers te ontzetten Een Tunesische officier wist na een bespre king met de Kongolezen de vrijlating van de burgers te verkrijgen, zonder verdere incidenten. Er bevonden zich vele vrouwen in de groep. Conferenties Uit Elizabethstad wordt intussen ge meld, dat de Katangese president, Moise Tsjombe, en de premier van de cen trale Kongolese regering, premier Josef Ileo, het eens zijn geworden over het houden van een kleine politieke ronde tafel-conferentie in Tsjombe's hoofdstad op 3 maart, tegelijkertijd met een door Tsjombe voorgestelde conferentie in Genève van hoge Kongolese leiders. De ,,regeringen-in-ballingschap van de Oostprovincie en Kivoe" zouden de rtc in Elizabethstad bijwonen. Er is echter geen sprake van, dat de premier van Kivoe, Anicet Kashamoera, noch de leider in Stanleystad. Antoine Gizenga. voor de conferentie in Elizabethstad zullen worden uitgenodigd. Naar verluidt zijn beide leiders echter door Tsjombe uitgenodigd de Kongolese conferentie in Genève bij te wonen. Noch Kashamoera noch Gizenga hebben op Tsjombes uitnodiging geantwoord. Tsjombe helpt niet In zeer gezaghebbende kring te Eliza bethstad wordt vernomen, dat de rege- ring-Tsjombe, die een verdrag van mi litaire bijstand heeft gesloten met de president van de mijnstaat Zuid-Kasai, Kalonji, niet voornemens is zich mili tair 'te mengen in de opmars van de Loemoembisten naar Loeloeaburg. Tsjombe is van mening, dat een mi litaire overeenkomst eerst rechtsgeldig is, wanneer deze bekrachtigd is tijdens de door hem voorgestelde Kongolese politieke conferentie te Genève. Volgens de in Londen verschij nende „Sunday Dispatch" zijn op de korte golf uitgezonden radioberich ten tussen Moskou en de Ghanese hoofdstad Accra, in Londen beluis terd door mannen van Scotland Yard. Het blad wist te melden dat de Yard een supergeheime afdeling had opge richt, dimoet nagaan welke bevelen van Moskou komen voor demonstraties van Britse communisten en Afrikaanse nationalisten. De afdeling zou verleden week zijn opgericht. Scotland Yard had „geen commen taar" op dit bericht. Volgens het blad zijn thans recher cheurs bezig west-Londen af te kammen om een Afrikaanse studente op te spo ren, wier codenaam „Miranda" in de radiogesprekken tussen Moskou en Accra werd genoemd. Bovenstaande foto geeft een beeld van de drukte in een stembureau aan de Oranjelaan, Hollandia Haven. In een nota, welke verzonden is aan een groot aantal regeringen, heeft de Sovjet-Unie de onmiddellijke terugtrek king van de internationale politiemacht voor Kongo geëist en voorgesteld de re gering van Antoine Gizenga in Stanley stad te erkennen als de enige wettige regering van Kongo. Een speciale boodschap richtte de Sovjetrussische premier Kroestjev aan zijn Indiase ambtgenoot Nehroe. De Rus vroeg de Indiër hem te steunen in zijn eis tot vervanging van de secretaris generaal der V.N., Dag Hammarskjoeld, door een driemanschap, bestaande uit een vertegenwoordiger van het Westen, het Oosten en der neutrale landen. Ook de eis tot het terugtrekken van alle buitenlandse troepen in Kongo was in deze boodschap vervat. Van 18 tot 25 februari zijn, zoals be kend, in Nederlands Nieuw-Guinea ver kiezingen gehouden voor de volksverte genwoordiging voor dit gebied, de Nieuw-Guinearaad. Voor de eerste zit tingsperiode zal deze raad bestaan uit zestien gekozen en twaalf door de gou verneur te benoemen leden. Tot de be kendste mannen, die gekozen zijn, be hoort de Papoea-leider Nicolaas Jouwe, die in het kiesdistrict Hollandia en om geving met 86 van de 118 geldige stem men werd gekozen. Mr. De Rijke werd voor Hollandia- stad gekozen. Hij kreeg 1490 stemmen en werd op de voet gevolgd door ds. Mori Muzendi die 1485 stemmen kreeg. Verdere leden van de raad zijn o.m. de autochtone onderwijzer Manasse Soeay, die in het district Nimboran werd gekozen, de bevolkingsvoorlichtingsamb- tenaar Menasse Barnabas Ramandey en het districtshoofd Eliezer Jan Bonay, bei den in het district Japen/Waroppen, ter wijl de bestuursassistent Nicolaas Tang- ghame in het district Fak Fak is ge kozen als lid van de raad. Paus Johannes XXIII heeft gisteren in een noordelijk district van Rome een vastenprocessie geleid. Langs de route werd hij toegejuicht door een menigte van naar schatting 100.000 mensen. De processie eindigde in de kerk van Santa Maria Goretti het Italiaanse boerenmeisje dat in 1950 heilig werd verklaard. In zijn preek zei de H. Vader dat hij vele jaren geleden in dit deel van Rome was geweest. (Advertentie) De Utrechts recherche heeft de 33-jarige voorman M. uit Utrecht gearresteerd wegens poging tot moord op zijn vrouw en drie kin deren. De man leefde reeds jaren in onenigheid met zijn vrouw, de 38-jarige A. M.-G. Om uit deze moeilijkheden te komen wilde M. zijn vrouw en kinderen door gas- verstikking om het leven brengen. M., die iedere morgen om zes uur zijn woning verlaat, maakte met een blik- Panorama Het ..realistische" verhaal over de dood en het begraven van de vermoorde Kongolese ex-premier Patrice Loemoem ba, dat over de gehele wereld gepubli ceerd werd. en waaraan ook wij zater dag aandacht besteedden, blijkt van a tot z verzonnen te zijn. De bedenker van het verhaal, een 31- jarige Duitser, heeft tegenover United Press Internationa] toegegeven, het te hebben bedacht en het vervolgens te hebben verkocht aan een Franse krant voor een aanzienlijk bedrag. Later had hij het ook aan een Italiaans blad aan geboden. De man, die zichzelf „luitenant Gerd Arnim Katz" noemde, stemde erin toe het geld dat hij voor de pubiikatie van het Franse blad ontvangen had. terug te geven. Ook beloofde hij een volledige bekentenis van zijn vervalsing af te leg gen, op voorwaarde, dat hij zijn ware naam niet behopfde bekend te maken. De echte Katz, die in Duitsland woont, was stomverbaasd zijn naam te horen in dit verband. „Ik heb indertijd mijn paspoort verloren", zei hij. ,.Dat ver- klaart waarschijnlijk de zaak". Koning Mohammed V van Marokko is gisteren onverwacht op 51- jarige leeftijd overleden. Het tragische nieuws werd in een speciale radio-uitzending bekendgemaakt door kroonprins Moulay Hassan, die 's avonds nog tot opvolger werd geproclameerd. Dc koning overleed tien minuten na afloop van een neusoperatie. Hedenmiddag wordt hij begraven. De nieuwe koning werd op 9 juli 1929 in Rabat geboren en genoot zijn oplei ding in een speciale school, die door zijn vader buiten het paleis werd ge- Hot nieuws van 's konings dood vcr- spieidde zich snel onder de Marokkaan se bevolking en veroorzaakte in de straten tonelen van consternatie. In Ca sablanca vormden zich spontaan grote piocessies van wenende vrouwen, ter- iannelV G,od geve zi-in ziel rust" en ang leve Moulaj Hassan" riepen. Win keliers lieten de blinden voor hun ra men vallen en de cafés werden geslo ten. Ei zal een weel- rouw in het land zijn. Koning Mohammed was een van de weinige monarchen die zowel regeerde als bestuurde. Het was dank zij zijn persoonlijke krachtsinspanning dat het voormalige Franse protectoraat op 2 maart 1956 zijn onafhankelijkheid verwierf. Hij erfde de troon als sultan van Marokko van zijn vader, de voormalige sultan Moulay Joessef. In augustus 1957 werd hij tot koning uitgeroepen. Dat gebeurde na enkele onrustige ja ren, gedurende welke Mohammed door de Fransen (in augustus 1953) werd af gezet en in ballingschap op Corsica werd gezonden en later naar het eiland Ma dagascar. Dc Fransen herstelden hem op 18 no vember 1955 in zijn macht cn vier maanden latei verkreeg Marokko zijn onafhankelijkheid. Verleden jaar nam hij het premier schap op zich na een breuk met de aan de regering zijnde Istiqlal (onafhanke- lykheidspartij) wier moderator hij placht te zijn. Evenals president Charles de Gaulle die als een persoonlijke vriend van hem werd beschouwd trad koning Mohammed vaak op als bemiddelaar tussen de verschillende politieke groe peringen. Kroonprins Moulay Hassan die zon dagavond tot koning werd geplocla- meerd, was laatstelijk vice-premier en minister van defensie in de regering van zijn vader. Hij s*aat bekend als een voorstander van samenwerking van Marokko met het westen. Onder de naam Hassan II gaat hij regeren. bouwd. In 1953 werd hij met zijn va der door de Fransen naar Madagaskar gedeporteerd. De kroonprins speelde een leidende rol bij de reddingsoperatics na de aard bevingsramp in Agadir van verleden jaar en is een ervaren sportbeoefenaar. Toch spreken Marokkanen van alle politieke schakeringen hun bezorgdheid uit over de toekomst van het land. Zij vrezen, dat de jonge koning grote moei lijkheden te wachten staan. Hij heeft po litieke vijanden binnen en buiten de regering, op grond van zowel persoon lijke als politieke kwesties en zijn voornaamste tegenstanders beschuldig den hem ervan te pro-westers en te pro-Frans te zijn. Zijn vader stuurde een neutrale koers, doch had de laatste maanden nauwere betrekkingen met de Sovjet- Unie aangeknoopt als gevolg van de binnenlandse politieke situatie. opener een gat in de gasbuis. Hij wist dat zijn vrouw om kwart over zeven opstond en verkeerde in de veronderstelling, dat in die tussentijd zijn vreselijke opzet zou slagen en dat, wanneer hij op het werk was, hem de boodschap zou bereiken dat zijn gezin om het leven was gekomen. Toen de vrouw naar beneden kwam en theewater wilde opzetten ontdekte ze een gaslucht. Uit de kraan kreeg ze geen gas en zij veronderstelde, dat de munten op waren. Beneden in de gangkast wilde zij een nieuwe munt in de meter doen en ontdekte toen, dat de hoofdkraan enigszins was dichtgedraaid. Ook hoorde zij een sissend geluid, maar dacht dat dit uit de koppeling kwam. Fitters van het gewaarschuwde gemeentelijk gasbedrijf ontdekten toen het plus minut vijf milli meter grote driehoekige gat in de gas buis. De politie werd op de hoogte gesteld en 's avonds werd M. gearresteerd. Hoewel hij aanvankelijk bleef ontken nen, bekende hij zaterdagavond zijn vre selijke daad. M. heeft verklaard, dat hij het gat had aangebracht in het verbin dingsstuk tussen de hoofdkraan en de meter, waardoor het gas buiten de meter om vrij in de woning kon stromen. Toen hij bemerkte, dat het uitstromend gas een sissend getuid maakte, had hij de hoofdkraan enigszins afgesloten. M. heeft twee dochtertjes van 13 en zeven jaar en een elfjarig zoontje. De veertienjarige Gerrit Loenen uit Amsterdam is zaterdagmiddag door acht brandweermannen uit een gevaarlijke situatie gered, toen hij op een uitge strekt opgespoten terrein in nieuw-West in drijfzand terechtkwam en dreigde weg te zinken. De iongen was met een zelfgemaakt vlotje in een ondiepe plas gaan varen, maar raakte op een gegeven moment vast. Lopende over het gevaarlijke drijf zand. kwam hij letterlijk en figuurlijk steeds verder van huis. De inmiddels gewaarschuwde brandweer arriveerde met een groot aantal extra ladders en tientallen meters touw. waarna een „brug" van ongeveer 75 meter lengte werd gemaakt, *zodat de spuitgasten bij de jongen konden komen. Deze was to taal verkleumd en werd door de politie naar het bureau gebracht. Onherkenbaar door de dikke modder kluiten en met druipende kleren togen de brandweerlieden terug naar hun ka zerne, waar zij zich geheel moesten ver schonen. Sidi Mohammed Ben Joessef, die als Mohammed V koning der Marokkanen was. Een Westduitse bulldozerbestuur der, die een bouwplaats schoon maakte, reed met zijn machine vijf tien keer tegen iets dat hij voor een grote ketel hield. Het bleek echter een niet ontplofte Britse bom van tweeduizend kilo uit de tweede wereldoorlog te zijn. De verschrikte bestuurder ver klaarde na het vernemen van dit nieuws: „Als ik de lonten had ge raakt, zou ik de eerste man in de ruimte zijn geweest." De bom, de zwaarste die te Ber lijn is gevonden, is door twee politieagenten onschadelijk gemaakt. Ongeveer 13.000 personen die in de omgeving van de vindplaats van de bom wonen, moesten hun huizen verlaten.

de Stem | 1961 | | pagina 1