NO-waarnemer s naar Nieuw Guinea Raket van eigen bodem Satchmo's vierkwartsmaat V.N.-STRIJDMACHT IN KONGO TE KLEIN Dader moord Marcel Nivard bekent H Kennedy: „Wij moeten alle hulpbronnen exploreren Kabinetscrisis in België Geen agressie op grote schaal te verwachten Kappersbediende - recidivist - viel door de mand DAGBLAD VOOR ZEELAND Voorstel Hammarskjoeld aan mr. Luns 55 99 Staat gedagvaard door Russisch staatscircus Ook buitenland kan ervan profiteren Hammarskjoeld bezorgd Zwarte leiders in de nood vereend Meer bewolking Buurtonderzoek leverde succes op Meubelmaker trachtte verpleegster in brand te steken Kennedy nodigt Soekarno uit STUDENT DOODDE UIT NOODWEER OGE AAGSE AARTOOI De gehele zomer bloemen in huis en tuin! J? Gebr. BROEKHUIZEN n.v.« 101e JAARGANG No. 23607 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Blader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hoolegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8.20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor rlc Zeeuwse Eilanden: Goes. Westsingel AR - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bübureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) (Van onze parlementaire redacteur) Minister Luns heeft gisteravond tijdens de begrotingsbehandeling van Buitenlandse Zaken in de Tweede Kamer onthuld, dat hij in sep temberoktober van het vorige jaar met de secretaris-generaal van de Ver. Naties, de heer Hammarskjoeld een soort actieprogramma heeft ontworpen om de UNO nauwer bij het Nieuw-Guinea-probleem te be trekken. De heer Hammarskjoeld zelf heeft voorgesteld als eerste stap UNO-waarnemers naar Nieuw-Guinea uit te nodigen. Neder land is bereid verder te gaan, zoals mr. Luns het uitdrukte, de „aanwe zigheid der V.N. op Nieuw-Guinea uit te lokken". „Wij zullen niets nalaten" verzekerde de minister, „om onze internationale positie inzake Nieuw-Guinea te versterken en een gewapend conflict om dit rijksdeel te voorkomen. Geen enkele mogelijkheid wordt door ons uitgesloten" De bewindsman was het met de Ka mer eens, dat de situatie rond Nieuw- Guinea door de verscherpte hetze-cam pagne van Indonesië en de wapenleve ranties van Rusland aan Djakarta reden tot bezorgdheid geeft. De regering be schikt echter niet over aanwijzingen dat er op korte termijn agressie op grote schaal te verwachten is. Hij waarschuw de de Kamer, dat de ..zenuwenoorlog", die Djakarta tegen Nederland voert, er op gericht is de in ons land bestaande onrust te vergroten. ,,Iedèr teken van zwakte aan onze kant zal voor Djakarta een aansporing zijn om verder te gaan". Minister Luns kon nog niet meede len, of er nu UNO-waarnemers naar Nieuw-Guinea zullen komen. De heer Hammarskjoeld zal hierover binnen enkele weken een beslissing nemen. De moeilijkheid is echter, zei mr. Luns, dat de secretaris-generaal der V.N. door de „aanslag" van het Sovjetblok op zijn positie in een situatie is ge komen waarin hij misschien geneigd zal zijn een meer beperkte interpreta tie aan zijn bevoegdheden te geven. Wat gebeurt er als er geen waarne mers komen Dan zullen wij naar ande re wegen zoeken om de V.N. bij Nieuw- Guinea te betrekken, verklaarde de mi nister. Hij zei overigens, dat Nederland zich „vanzelfsprekend" veel aan het oor deel van een UNO-commissie gelegen zal laten liggen, meer wellicht dan men op dit moment 'zou denken. Bedoelde de minister met deze wat onduidelijke uit spraak. dat Nederland zich ook aan het oordeel van een UNO-commissie zal onderwerpen De grote meerderheid der Kamer stel de zich bij het debat achter het rege ringsbeleid inzake Nieuw-Guinea. Alleen de socialisten waren weer in de contra mine. De heer De Kadt (P.v-d.A.) ver weet mr. Luns dat hij „de opkomende vloed met een emmer en dweil probeert te keren". Daarom achtte de heer De Kadt overdracht van Nieuw-Guinea aan de V.N. of aan een groep van naties rond Nieuw-Guinea nodig, met behoud van het zelfbeschikkingsrecht der Papoea's. „Als ge het zelfbeschikkingsrecht wer kelijk wilt garanderen dan kunt ge niets anders doen dan het regeringsbeleid steunen", constateerde minister Luns. De bewindsman herinnerde de socialisten eraan dat bij de diverse kabinetsforma ties Nieuw-Guinea steeds een belangrijk programmapunt is geweest, waarmee de P.v.d.A. heeft ingestemd alvorens een premier voor het kabinet te leveren Leggen wij het Nieuw-Guinea-geschil nu reeds aan de Veiligheidsraad voor dan riskeren we politieke (veto)compli caties, aldus sprak mr. Blaisse (K.V.P.) Tevoren had minister Luns, sprekende over de problemen in de E.E.G. betoogd, dat Nederland het verdere overleg ovel de voorstellen van president De Gaulle inzake een nauwere politieke samenwer king in E.E.G.-verand in constructieve zin zal blijven voeren. ,,Wij zullen niet te gauw „neen" zeggen, beloofde de minis ter. „Maar", zei zei de bewindsman met grote nadruk, „wij moeten ook niet a pri ori zeggen, dat, wat er ook gebeurt. Ne derland zal blijven meedoen. Ons uittre den mogen wij niet uitsluiten. Ergens ligt een grens". „Ik heb voorzichtig uitgedrukt geen enkele aanwijzing", verklaarde mr. Luns, „dat de vijf zonder ons verder zul len gaan". Eensgezind schaarde men zich ten slotte achter de minister, zelfs de so cialistische oppositie. De minister gaat a.s. maandag in Pa rijs met de ministers van buitenlandse zaken van Frankrijk en West-Duitsland en waarschijnlijk van Italië confereren. Hieraan gaat een voorbespreking met de Belgische minister Wigny vooraf. „Ik hoop op deze voorbespreking de Benelux- eenheid weer te herstellen", zei mr. Luns (zoals bekend hebben België en Luxem burg op de Europese topconferentie Ne derland alleen laten staan). Minister Luns vertelde, dat zijn Luxemburgse collega hem eveneens om een gesprek heeft ge vraagd. Zonder hoofdelijke stemming werd ten slotte de begroting van Buitenlandse Za ken aangenomen met aantekening, dat de P.S.P.-afgevaardigden hun stem niet geven aan de artikelen inzake de W.E.U., de NATO en de geheime fondsen. Dezer dagen is een contract voor we derzijdse technische hulp en bijstand gesloten tussen de Koninklijke Neder landse Springstoffenfabrieken N.V. en de Artillerie Inrichtingen en de Societé d'Etude de Propulsion par Réaction (S.E.P.R.) Met de hulp van de S.E.P.R. wil len de springstoffenfabrieken en de ar tillerie-inrichtingen de mogelijkheid on derzoeken om tot een eigen Nederlands programma voor de bouw van raketten te komen. Voorlopig blijven de activiteiten ge richt op een algemene research. Op het complex van de Nederlandse springstoffenfabrieken te Ouderkerk aan de Amstel is inmiddels een proeffabriek op laboratoriumschaal gereedgekomen. De bevolkingsdichtheid v-an Nederland maakt het niet gemakkelijk een geschikt gebied voor proeven te vinden. Het Russische staatscircus, dat op het ogenblik voorstellingen in Rotterdam geeft, heeft de staat der Nederlanden in kort geding gedagvaard. Het kort geding zal morgen om 10.30 uur voor de presi dent van de rechtbank in Den Haag die nen. De Haagse advocaat, mr. G. Reddin- gius, die voer het circus optreedt, zal in zijn dagvaarding stellen, dat de visa die aan de medewerkers van het circus zijn verstrekt en die tot 10 maart geldig zijn, de indruk hebben gewekt, dat tot aan die tijd ook in Nederland gewerkt mocht worden. Nu de minister het staatscircus geweigerd heeft in Hilver sum op te treden, wil men van de rech ter een uitspraak over deze kwestie heb ben. Geëist wordt een honorering van de gewekte verwachtingen. President Kennedy heeft gisteren het Amerikaanse Congres verrast met een DE UNILEVER heeft het vorig jaar een netto-winst (na belastingen) gemaakt] 1959 mÜ3°en tegen 622 miljoen inj IN ALGIERS is gisterenmorgen een bom ontploft bij het paleis van justitie. Alle ruiten in de omgeving sneuvelden, maar er waren geen slachtoffers. P°}iïie heeft het eiland, Wight volledig geïsoleerd. Daar zijn acht gevangenen uit de Parkhurst-gevange- nis uitgebroken. IN DEN HAAG hebben inbrekers, ver- moedelijk met acetyleenflessen om hunl 7nnHran^0Iute y.oeden' ee brandkast bij- Een excellent troostwoord, onder aan-\een heel klein spijtoptant je dat brand! De buit-8 fni3°000 diC °P8n ge" van een pepermuntje, spraklschreiend met de Zuiderkruis in Am- minister van Justitie mr. Beerman tot\ sterdam arriveerde. TEGEN „UTRECHTSE Appie". de 32- jarige timmerman A. B. uit Amsterdam, die de vorige zomer de Italiaanse film regisseur Luciano Emmer in het water van de Oude Zijds Achterburgwal had gegooid, is in hoger beroep één maand geëist. BIRMA heeft de V.N. een telegram ge zonden, waarin geklaagd wordt over voortdurende schending van het Birme se luchtruim door nationalistisch Chi na. serie nieuwe voorstellen, die strekken tot coördinatie van alle natuurlijke hulp bronnen in de Verenigde Staten, de wa teren, de landerijen, de bossen en de bodemrykdommen. Kennedy dringt aan op de spoedige sluiting van het verdrag tussen Ameri ka en Canada voor de gezamenlijke ont wikkeling van krachtstations en hulp bronnen in het stroomgebied van de Co- lumbiarivier. De krachtsinspanning op het gebied van waterwinning en de zuivering van brak- en zoutwater noemde hij een drin gende zaak. Als er een goede ontzou- tingsmethode is gevonden, dan zullen de V.S. deze terstond aan alle landen ter beschikking stellen en ook de nodige ap paratuur en technische bijstand leveren Het wetenschappelijk onderzoek naar een goede methode om zoutwater om te zetten in drinkwater moet geïntensi veerd worden, aldus Kennedy. Hij vroeg het Congres om de hiervoor uitgetrok ken som van 5 miljoen dollar te ver dubbelen. Ook de programma's die de verontreiniging van water en lucht moe ten tegengaan dienen versneld tot uit voering te worden gebracht. De Ameri kaanse regering is verder van plan om de voedsel- en delfstofvoorraden in de oceanen verder te exploreren. „Dit ge heel van plannen is ons belangrijkste, maar minst begrepen project om de na tuurlijke hulpbronnen uit te breiden", zei Kennedy. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Hammarskjoeld, heeft verklaard dat een versterking van de UNO-strijdmacht in Kongo tot minstens 23.000 man nodig is, wil de wereldor ganisatie haar nieuwe taak een bur geroorlog voorkomen met succes kun nen uitvoeren. India had tevoren al laten blijken, er mee ingenomen te zijn als een Indiaas detachement UNO-troepen in Kongo kon worden ingezet. Het besliste ingrijpen van de UNO heeft onder de elkaar tegenwerkende re geringsleiders in de verscheidene Kon golese gebieden een aandoenlijke eens gezindheid veroorzaakt. Men ziet in de Ver. Naties blijkbaar een gemeenschap pelijke vijand. Tiet regent hoogdravende communiqués uit de diverse regerings centra van Kongo. Kasavoeboe heeft zijn volledige ver trouwen in de regering Ileo bevestigd en loyale samenwerking met de UNO mits deze de handen thuis houdt beloofd. Functionarissen van de Verenigde Na ties proberen in noordelijk Kongo de daar min of meer in het wild rondzwer vende Loemoembistische gevechtsgroe pen tot gehoorzaamheid aan de opdrach ten van de UNO te bewegen. Men tast nog steeds in het duister omtrent het lot van de gijzelaars Stanleystad. Acht Belgische soldaten zouden in de Oostprovincie, volgens ge ruchten, reeds vermoord zijn. De president van Ghana is voorne mens om spoedig een ontmoeting te hebben met president Kennedy, tenein de over de crisis in Afrika te spreken. De 35 Noorse zendelingen die nog in Kongo waren, zijn dezer dagen door hun hoofdkwartier teruggeroepen. De barensnood van de democratie in de jonge Afrikaanse landen erkennend, heeft het Pius V-instituut, dat vorig jaar door kardinaal Ottaviani van het H. Officie werd opgericht, een prijs van bijna f 100.000.- uitgeloofd voor de staatsman die in dit jaar het meest bij draagt tot de vrede in Afrika. In het bestuur en het adviescollege van dit in stituut hebben praktisch uitsluitend le ken zitting. In Teheran en Djakarta betoogden studenten tegen de liquidatie van Loe- moemba. ADENAUER en MacMillan hebben te Londen „bijzonder bevredigende" be sprekingen gevoerd over de internatio nale toestand, zoals het officiële com muniqué zegt. Volgende maand confere ren zij verder; dan te Bonn. DE RAADSMAN van Adolf Eichmann heeft met stelligheid beweerd dat het proces tegen zijn cliënt op 10 april te Jeruzalem zal beginnen. Het proces zou aanvankelijk op 15 maart beginnen. ALS ANGLICAANS vertegenwoordiger bij het secretariaat voor de eenheid der christenen is kanunnik Bernard C. Paw- ley benoemd. DE BOSSCHE rechtbank heeft de chauf feur I. V. uit Eindhoven veroordeeld tot iwee weken voorwaardelijk wegens het veroorzaken van een aanrijding, waarbij J le,s,ïchtoffers te betreuren waren, te Aaist-Waalre. De elektricien L. D. uit ode werd door de rechtbank hrfu zevenÜg door hem gepleegde in- braken veroordeeld tot drie jaar Weersverwachting van het K.N.M.I. o?L)!aS?^nd' °P6emaakt gisteren- I j dvona z3.l5 uur: Zacht weer met veranderlijke bewol- King en plaatselijk enige regen. J uY<;rwesend matige wind tussen zuidoost en zuidwest. yei'wachting van het Belgisch weer- J kundig instituut: l Zwaar bewolkt tot betrokken met af j en toe een weinig regen. Plaatselijk nevel of mist. Vandaag: zon onder 18.10 uur. Maan 1 op 12.10 uur. 5Inr?*": zon op 7-36 uur. Maan on- der 4.34 uur. S De moord op liet jongetje Marcel Nivard, dat op 7 februari j.l. ver dween en welks lijkje een week later in de buurt van Berkel werd ge vonden, is thans volledig opgehelderd. De eergisteren aangehouden verdachte heeft gisteren bekend. Het is de 39-jarige kappersbediende G. J. L. uit Rotterdam, die werkzaam was in een kapperssalon op slechts enkele honderden meters afstand van de woning van Marcel. Hij was ook de geheimzinnige tipgever, die telefonisch meldde, waar men het lijkje van het kind moest gaan zoeken. Volgens de politie zou hier sprake zijn van moord met voorbedachte rade. Men kan wel zeggen, dat de activi teit van de opsporingsploegen van de recherche en de medewerking, die men van alle kanten ondervonden heeft, vooral ook van de buurtbewo ners. ertoe geleid hebben dat deze moord zo spoedig opgehelderd is kun nen worden. Duizenden adressen Voor dat buurtonderzoek had men de medewerking gekregen van de amb tenaren van de burgerlijke stand, die kans hebben gezien in één nacht tijds duizenden adressen te verstrekken. Flink werd dat onderzoek aangepakt. Men was zo te werk gegaan, dat al lereerst aan de huisvrouw bepaalde vragen werden gesteld, waarna haar dan verzocht werd diezelfde vragen met haar huisgenoten te bespreken. Zo kon het gebeuren, dat van een zeker adres uit verzocht werd nog eens een rechercheur langs te sturen, omdat de heer des huizes toch wel iets meende tc kunnen mededelen. Zijn verhaal bleek hierop neer te ko men, dat hij op die bewuste dinsdag middag een bekende had zien lopen met een hem onbekend jongetje, dat wantjes droeg. Dit laatste klopte en men had dus een aanknopingspunt. Deze tip is het tenslotte geweest, die ertoe geleid heeft, dat de kappersbe diende in zijn woning gearresteerd kon worden. De politie kon dit trou wens te gereder doen, omdat uit een allereerst gehouden onderzoek geble ken was, dat L. een rijbewijs had en over een oude auto beschikte. Boven dien was de politie er zo goed als ze ker van. dat Marcel meegenomen moest zijn door iemand, die hij kende, reden waarom men aan dat buurton derzoek zoveel waarde hechtte. Al eerder zedendeliet Bovendien was uit de archieven ge bleken, dat L. in de eerste oorlogs jaren al eens wegens een zedendelict met de justitie in aanraking was ge weest. Hij had toen tien maanden ge vangenisstraf moeten ondergaan. Bij het eerste verhoor vielen de vaak nogal afwijkende verklaringen op, tot dat hij eindelijk wel toegaf dat hij Marcel Nivard, die hij wel eens als knipklant had gehad, die bewuste dins dagmiddag om kwart voor vijf had ontmoet en in zijn auto had meegeno men naar de kapsalon, die juist die middag gesloten was, maar waarvan hij een sleutel had. Zijn bedoelingen waren inderdaad van minder eerbare aard geweest, maar omdat hij vrees de. dat de patroon nog even zou ko men kijken, had hij Marcel weer laten instappen, om elders zijn voornemen uit te voeren. Op het Burgemeester Meineszplein zou hij echter medelijden met de jongen gekregen hebben en hem gelegenheid hebben gegeven uit te stappen. Wat de knaap dan ook ge daan had. Dit laatste deel van zijn relaas kwam de politie nu juist volstrekt on aannemelijk voor. L. werd daarop het vuur zo na aan de schenen gelegd dat hij eindelijk tot een bekentenis kwam. Maar inmiddels hadden de verhoren toch bijna een etmaal geduurd. Voorbedachten rade Volgens zijn bekentenis heeft L. het kind meegenomen naar de kappers zaak en het daar trachten aan te ran den. Marcel verzette zich en daar L. burengerucht vreesde, liet hij het kind los. Voorgevend dat hij de jongen naar huis zou brengen, liet hij Marcel weer in zijn auto stappen. Hij reed echter in de richting Den Haag en maakte de jongen wijs, dat hij diens vader had opgebeld met de mededeling, dat Mar cel niet thuis kwam om te eten. Maar, zo heeft L. in zijn bekentenis gezegd, van dat ogenblik af wist hij dat hij Marcel niet in leven kon laten. L. heeft een autorit van vier uur gemaakt, via Den Haag naar Amster dam en terug, op zoek naar een plek waar hij zijn plannen kon uitvoeren. Op de plaats bij de sloot gekomen, waar het lijkje later werd gevonden, heeft hij de jongen met zijn das ge wurgd en in de sloot gegooid. Volgens zijn verklaringen meende hij, dat de jongen al dood was, toen deze in het water kwam. De lijkschouwing heeft echter uitgewezen, dat de jongen in bewusteloze toestand is verdronken. Voordat L. het lichaam in de sloot wierp, heeft hij knopen en ritssluiting waarop vingerafdrukken zouden kun nen zitten, afgesneden en weggegooid. Zelf tip-gever L. heeft, zoals gezegd, ook bekend de mysterieuze tipgever te zijn geweest, wat trouwens in feite voor de politie al vaststond. In de kapperswinkel, waar hij werkte, en waar de patroon noch de klanten iets bijzonders aan hem hebben gemerkt, al moet hij voortdurend in de uiterste spanning hebben geleefd, was het verdwijnen van Marcel, die immers vlak in de buurt woonde, voortdurend het onder werp van gesprek geweest. Omdat hij geen rustige dag meer had gehad heeft hij een week later, weer op zijn vrije dinsdagmiddag, het besluit ge nomen de politie maar een tip te ge ven waar zij het lijkje moest zoeken, mogelijk in de hoop dat na het vinden daarvan de gesprekken op den duur een andere wending zouden nemen. Op het Centraal Station heeft hij toen ge bruik gemaakt van een publieke te lefooncel. Na het plegen van de moord was L. opnieuw naar de kapperswinkel ge gaan en had daar eventuele sporen met een bezem trachten uit te wis sen. Dit is hem niet geheel gelukt. Na een grondig onderzoek heeft men op foto's wel degelijk voetsporen en an dere stille getuigen kunnen vastleg gen. Na dit bezoek aan de kappers winkel was hij in de stad iets gaan eten. De 49-jarige Amsterdamse meubelma ker, G. van der V., die op 10 augustus 1960 in het wijkgebouw van het Oranje- Groene Kruis aan het Marnixplein te Amsterdam een blik benzine over een verpleegster leeggoot, en daarna zou hebben gepoogd de vrouw in brand te steken, hoorde gisteren voor de Amster damse rechtbank een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek en daarna'ter beschikking stelling van de regering te gen zich eisen. De officier van justitie, mr. H. E. Bouma, achtte de hem subsi diair ten laste gelegde zware mishande ling met voorbedachte rade bewezen. Pri mair was hem poging tot moord of dood slag ten laste gelegd. De verdachte die in de rapporten ver minderd toerekenbaar werd genoemd, bleef hardnekkig ontkennen, dat het zijn bedoeling is geweest, de verpleegster uit wraak te doden. De officier van justitie was evenwel van mening, dat de ver pleegster haar leven heeft te danken aan het feit, dat zij onmiddellijk nadat het blik over haar hoofd was leeggestort, is weggehold, zodat Van der V. geen tijd meer heeft gehad, de benzine te laten ontvlammen. Volgens een woordvoerder van het In donesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft president Soekarno een uit nodiging van president Kennedy aan vaard om een bezoek te brengen aan de Verenigde Staten. De Amerikaanse am bassadeur van de V.S. te Djakarta, Ho ward Jones, heeft donderdag de uitno diging aan Soekarno overhandigd. Deze zal het bezoek aan de V.S. brengen tij dens een wereldreis, die half april zal beginnen. Ondanks kritiek Brits koningspaar bij de H. Vader Koningin Elizabeth van Engeland en prins Philip zullen door Paus Johannes in audiëntie worden ontvangen, als zij in mei een staatsiebezoek brengen aan Ita lië. In Londen werd door waarnemers gezegd, dat dit bezoek scherpe kritiek zal uitlokken, maar desondanks toch zal doorgaan. Als Louis Armstrong in de vierkwarts maat poseert en musiceert dan krijgt men dit te zien. In Kopenhagen werd Satchmovier keer op de gevoelige en één keer op de grammofoonplaat vastgelegd. Volgens de voorzitter van de Belgischt Christelijke Volkspartij, Lefèvre, is een Belgische kabinetscrisis, voordat er op 26 maart verkiezingen zullen worden ge houden, geenszins uitgesloten. Oorzaak hiervan zou dan zijn, de wei gering van de liberale ministers in het ka binet Eyskens, om over te gaan tot uitvoe ring van de „eenheidswet" vóór 26 maart. De katholieke ministers willen met de eenheidswet onmiddellijk spijkers met koppen slaan. Tijdens de kabinetsverga dering van vandaag zal het nieuwe con flict tussen de twee regeringspartijen zijn beslissend stadium bereiken. Het aftreden van de katholieke ministers is niet uitge sloten. De officier bij de Groningse rechtbank heeft gisteren ontslag van rechtsvervol ging geëist tegen een student, die op 2 juli van het vorig jaar de echtgenoot van een vrouw, met wie hij omgang had, in de buik had gestoken. De situatie waarin de student, niet be kend met de praktijken van de „vrien din", verzeild was geraakt, vormde aan leiding tot noodweer. De echtgenoot van de vriendin en één van diens vrienden wachtten de student namelijk op. toen hij op een avond de vrouw thuisbracht en wilden hem geducht aftuigen. De Of ficier kwam tot de conclusie, dat hier voor de student sprake was van nood weer-exces. temeer omdat hij niet wist hoe bedenkelijk de reputatie van zijn vriendin was. De student had terecht ge vreesd, dat de beide mannen ]iem zouden doden, omdat hij in de hand van één hunner een mes had gezien. Hij was daar op in het wilde weg met een mes gaan steken, waarbij hij één van de twee „wrekers" dodelijk trof. Over 14 dagen doet de rechtbank uit spraak. De Hoge Haagse Haartooi (afgekort: ha ha ha) werd dezer dagen getoond op een persconferentie in de residen tie. Drie Haagse kappers creëerden dit kapsel. (Advertentie) U ontvangt hiervoor: 50 grootbloemige gladiolen 25 rijkbloeiende anemonen 40 ranonkels in prachtmengeling 25 afrikaanse korenlelies(lxia's) 50 klavertjes vier (Oxalis) 10 welriekende tuinfreesia's 10 Ornithogalum Thyrsoides (de meest houd ba re snijbloem) 5 rijkbloeiende dahlia's 6 snijbloemplanten in verschillende soorten 222 stuks voor slechts 85 Plantaanwijzing wordt gratis bijgevoegd. idien^fc ;t iederejy POSTBUS 45 U USSE Bovendien ontvangt iedere^ besteller gratis I kamerorchidee (Bletilla Hyacintha)r

de Stem | 1961 | | pagina 1