Sensatie in Engelse Cup A von turen van Zwijndrech tse heertje ten einde Luton Town stond met 6-2 achter, maar wint met 3-1 Piet van Est en anderen niet meer bij Faema Chileense data liggen Europese landen niet GEKSTE STERRIT TER WERELD I. van Haaren onderscheiden WIELERSPATTEN OM DE SPIEREN LOS TE MAKEN Renners allen EMI naar Selectie wedstrijden hockey 2e klasse cadre te Waalwijk Straten-ski in Zweedse Norrköping KUNSTRIJDEN DEFINITIEF IN PRAAG WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL RAI-verslag 1960 recordjaar Iedereen legt zich echter jeit neer bij Bremen wil Borgward redden MARKTEN Ambassadeur „Heilige Daad wil vrij Vier jaar geëist voor mishandeling Indiening van drie aanklachten Autopon moet zaken doen met Kost Wijziging bioscoopwet WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 FEBRUARI 1961 Voetbalminnend Engeland stond woensdagavond op zijn kop. Luton Town, een bescheiden maar degelijke club, zegevierde in de vierde ronde voor de Engelse Cup over Manchester City met 31. Het tragische voor Manchester City was dat het zaterdag jongstleden ook tegen Luton voetbalde, Denis Law, de midvoor, maakte toen zes doelpun ten voor Manchester. Scheidsrechter Ken Tuck liet na zeventig minuten voetbal de spelers echter in rukken omdat het veld door de voortdurende regen val onbespeelbaar werd. De beslissing van Ken Tuck werd door iton Town, dat op eigen terrein tegen smadelijke 2-6 achterstand liep aan kijken, vanzelfsprekend geweldig toe juicht. Niet echter door de Britse irtpers, die zich maandag in aller- nst zachte bewoordingen over Ken ick uitliet. De arbiter had verstandig leten zijn en niet met de wedstrijd jeten beginnen. Hij had de minder ■de weersomstandigheden en de min- i goede gesteldheid van het terrein n spijt de wedstrijd bij een 2-6 stand -ïmer mogen staken. Op het moment, at Tuck afblies wist hij immers, dat ■L gevolg van zijn handelweijze een eplay" noodzakelijk maakte. „Tegenover Manchester City was dit een beschamende scheidsrechterlijke han deling", zo blokletterden de Engelse kranten. Het laatste woord over deze match is nu zeker nog niet gesproken, want nü een geducht voetballesje. Wisten de Bus by Babes de eerste wedstrijd de stand 1-1 te houden, op eigen grond kregen zij nu een daverende 2-7 aframmeling. Andere uitslagen waren: Huddersfield- Barnsley 1-1, Newcastle-Stockport 4-0, Aldershot-Stoke City, de ruststand 0-0, Blackburn Rovers-Bolton Wanderers 4-0 De heer J. H. van Haaren, sportcom- missaris van de KNAC en Nederlands gedelegeerde bij de Rallye Monte Carlo is door prins Rainier van Monaco be noemd tot Ridder in de Orde Rainier Grimaldi. De heer van Haaren werd de- verloor Manchester City. hetgeen tevens ze hoge onderscheiding van het prinsdom de uitschakeling betekende voor de vol gende bekerronde. Arm United Cupfighter Peterborough, een vierde lasser, heeft het Aston Villa opnieuw :nap lastig gemaakt. Werd het zaterdag 1 -1, nu zegevierde Aston met 2-1. Shef field Wednesday gaf Manchester United (Van onze sportredactie) eheel onverwachts kwam woens- igavond het bericht, dat de extra- 'ortieve groepering Faema (een grip voor alle wielervrienden) ct langer door Rik van Leoij, Ed- rd Sorgeloos. Piet van Est en an- ren zal worden vertegenwoor- >d. Guillaume Driessens, de Bel- ;che directeur van de sportgroep i, dat de renners alle zijn over- ■heveld naar de extra-sportieve roep Emi. Guillaume Driessens voerde onmiddel- ijk na zijn aankomst in Italië bespre kingen met de directie van de koffie- machinefabriek Faema. De heer Valen DE TRUI VAN FAEMA ....sport en reclame te, directeur van de fabriek, deelde mee dat hij voornemens was de sportgroep Faema aan kant te doen. De renners wilde hij echter dit seizoen niet in de steek laten en daarom bracht hij ze on der bij Emi. een fabriek, die in Italië zeer veel belangen heeft en waarvan de heerValente eveneens directeur is. Het besluit van de industrieel zal in wielerkringen stellig indruk maken. Het is namelijk voor niemand een geheim, dat Faema in Italië eveneens grote be langen heeft liggen, die door de renners op een uitstekende wijze werden ge diend. Rik van Looij werd immers we reldkampioen en overal reed hij als een gevierd man in zijn Faema-trui rond. Betekent het besluit van de heer Va- lente het begin van de afbrokkeling van de extra-sportieve wielergroeperingen of steunt zijn besluit alleen maar op za kelijke belangen? Het eerste lijkt meer waarschijnlijk dan het tweede. De selectiewedstrijden voor het weste lijke hockey-elftal, die oorspronkelijk za terdag 28 januari zou worden gespeeld doch moest worden afgelast, is nader vastgesteld op zaterdag 4 februari. Voor deze wedstrijd, die op het terrein van SCHC tc Biïthoven wordt gespeeld, zijn de elftallen niet gewijzigd. De districts wedstrijden, waarin vertegenwoordigende teams van zuid, noord, oost en west zul len uitkomen, zullen eveneens een week later worden gespeeld en dus op 11, 18 en 25 februari. Monaco verleend voor het vele werk dat hij reeds zeer lange tijd voor &e Rallye Monte Carlo en voor het prinsdom Mo naco heeft verricht. De versierselen behorende bij de on derscheiding werden hem tijdens een ontvangst in het prinselijk paleis door prins Rainer overhandigd. Door het hoofdbestuur van de KNBB zijn de voor wedstrijden voor het per soonlijk kampioenschap kader 38/2 klasse toegewezen aan de b.v. 't Zwaantje (M. v. Bracht) te Waalwijk. Deelnemers zijn de heren: C. v. d. Loo, DES. Haarsteeg; G. Roomer, Ons Genoegen, Waalwijk; C. Soeterboek, KOT. Kaatsheuvel; M. v. Bracht, ,,'t Zwaantje", Waalwijk. In Norrkoeping is een skiloop gehou den, waarvan het merkwaardige was dat hij plaatsvond in het centrum en in de straten van deze Zweedse stad. Men had tijdens de avonduren grote hoe veelheden sneeuw uit de bossen naar de straten vervoerd. De route was door schijnwerpers verlicht. Tienduizend toe schouwers woonden de wedstrijden bij. Winnaar werd verrassend de Zweed Stefanson; de tweede plaats was voor de tweevoudige Olympische kampioen, de Noor Hallgier Brenden. H RIK VAN STEENBERGEN is en^ blijft een wielergeweldenaar. In^ §H januari had hij 2 vrije dagen, na-see H melijk de 18e en de 30e. Hij had|= twee dagen nodig om zich te ver-|| plaatsen, namelijk de 16e toen hij s naar Kopenhagen moest en de 31e. toen hij naar Aarhuis reisde. De se overige27 dagen reed Rik op see jH de baan. De man heeft het in fe-g= s bruari al even druk. Tot en met|| de 19e is hij bezet. Alleen op de||| 17e heeft hij vrij. Over een 45-|| urenweek gesproken g ERCOLE BALDINI. André Darri-g; gade en Jean Graczyk behoren tot= de deelnemers aan het jaarlijkse^ wielercriterium, dat te Aix en=E= H Provence wordt gegeven. Het cri-gs terium van carnaval wordt dit-== II maal de 13e februari verreden. |E m o sê ROMEO VENTURELLI heeft in een ziekenhuis te Bologna 'n ope-== ratie ondergaan. Zeer snel is de= wielrenner hersteld, zo snel zelfs,= dat hij pp de 15e februari weer kan== gaan trainen, hetgeen Romeo dan^ ook niet zal nalaten. H JO DE ROO is door de organisa-g M toren van Parijs-Nice als deelne-|| mer aangeworven. Hij zal de ron-s= de rijden in gezelschap van zijn= |H ploeggenoten Jacques Anquetil.ü Jean Graczyk en Eduard Sta- H blinksky. B SASSARI-CAGLIARI, een It a-If liaanse wielerwedstrijd, die in 1959|= voor de laatste maal werd verredenf= keert terug. Niet in de vorm,^ waarin de wedstrijd oorspronke-=| lijk werd gereden, maar wel als^ onderdeel van de Ronde van Sar-= =f dinië, de wedstrijd, die het vorige H jaar door Jo de Roo werd g.ewon- 2| nen. De Ronde van Sardinië wordt m verreden van 26 februari tot en met 3 maart. =f O LOUISON BOBET heeft reeds nu contact gelegd met de organisa- toren van de Ronde van Italië. Hij^j zal aan de Giro deelnemen. De International Skating Union (I.S.U.) heeft woensdag bevestigd, dat de we reldkampioenschappen in het kunstrij den van 22 tot 26 februari in Praag zullen worden gehouden. Alle moeilijkheden, die voordien het doorgaan van deze titelwedstrijden in de Tsjechische hoofdstad in gevaar brach ten, zijn inmiddels opgelost, aldus een woordvoerder van de I.S.U. TIJDENS het int. concours-hippique te Berlijn heeft Alwin Schockemoehle met „Ramona" de prijs van de Ber lijnse tentoonstellingen" gewonnen. Antoon Ebben kon zich met de elf jarige Easter Parade" niet onder de prijswinnaars klasseren. DE DUITSE RUITER Fritz Thiedemann zegevierde met zijn paard Finetta in het internationale concours-hippique van Berlijn na barrage.Elf ruiters hod den zich gekwalificeerd voor de bar rage over een ingekort parcours met acht hindernissen. I960 is een recordjaar voor de Neder landse autohandel. Ruim 100.000 nieu we personen- en combinatie-auto's ver schenen op onze wegen tegen 76.800 in het voorafgaande jaar. Met dit „opval lende feit" begint het gisteren versche nen jaarverslag van de RAI (Nederland se vereniging „De Rijwiel-Automobiel industrie") over het verenigingsjaar dat loopt tot oktober 1960. In het ver slag wordt hieraan een beschouwing ver bonden over de groei en de vooruitzich ten van het motorwegverkeer in de ko mende tien jaar. Vijftig project der ge kochte auto's viel in de prijsklasse be neden de zes mille. De Ferdinand Bolstraat en de Scheldestraat in Amsterdam, die tezamen de weg van het oude naar het nieuwe RAI- gebouw vormen, waren woensdag gedurende een half uur in grote rook wolken gehuld. Op de trottoirs stonden honder den mensen met de han den voor hun neus en mond om zich tegen de vieze rook te bescher men. Anderen hadden hun handen in de oren gestopt omdat zij bang waren dat hun trommel vliezen door het dende rende en knetterende la waai zouden springen Op de rijweg reden de acht deelnemers aan de „gekste sterrit ter we reld", die dit jaar voor de tweede maal werd ge organiseerd door het weekblad „Auto-Visie". Voorzover de van vaal grijs tot bruinrood ge kleurde rookwolken de vehikels niet aan het ge zicht onttrokken zagen de toeschouwers achter eenvolgens een rijdende bierton, een bed op wie len, een stoomlocomotief auto, een minister aan zijn bureau op wielen, een closetpot met ach terwielaandrijving, een tweetakt papegaaiekool, een gemotoriseerde fluit ketel, een gezellig rijdend zitje en een aftandse boekenkast langs zich heen hobbelen. Op het Europaplein, vlak voor de hoofdingang van de nieuwe RAI, kwamen de .voertuigen", allemaal eigen maaksels van de berijders, tot stil stand en werden zij door een jury onder voorzit terschap van Max Tail leur aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Binnen, in de behaag lijke warmte van het ge bouw, maakte de jury bekend welke deelne mers een prijs hadden gewonnen. De eerste prijs een grote beker, ging naar de vijftien jarige Robbie Bron uit Amsterdam, een volleerd skelterrijder, die met zijn „gezellig zitje", compleet met potkachel, reeds onderweg aller be langstelling had getrok ken. De tweede en derde prijs werden respectie velijk in de wacht ge sleept door het duo H. Fontijn en J. Wiesman uit Utrecht, die de tocht per bed (een „deux-ju- meaux") hadden gemaakt en de heer A. Martini uit Amsterdam, die de weg van de oude naar de nieuwe RAI als een met tekorten kampende minister van Defensie had gemaakt. De ereprijs, de door dr Huub van Doorne be schikbaar gestelde „Cou pe des Constructeurs' kwam in bezit van de Amsterdammer A. Hil debrand die, verkleed als papegaai in een gro te kooi reed. Niet alle Europese Voetbalbonden vinden de keuze van data voor het wereldkampioenschap voetbal, dat in 1962 in Chili wordt gehouden, gunstig. Maar nu de data van 30 mei tot 17 juni definitief zijn legt men er zich bij neer. Voor enkele Europese landen be staat het gevaar, dat op 30 mei de nationale competities nog niet zijn beëindigd. De secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., Lo Brunt, deelde mee, dat de periode niet erg gunstig lag. De bond had de F.I.F.A. doen weten, dat de mo gelijkheid bestond, dat tegen die datum de Nederlandse competitie nog niet zou zijn afgewerkt. „Maar nu de data vast staan, leggen wij ons bij de feiten neer" aldus de heer Brunt. Dr. Gerhardt, pers-secretaris van de Duitse voetbalbond zei, dat Chili gerech tigd is, die data vast te stellen, zoals de Chileense bond goeddunkt, Chili komt immers voor de wereldkampioen schappen ook altijd naar Europa, op de tijdstippen die daarvoor zijn vastgesteld. Bijvoorbeeld in 1958: toen werden de kampioenschappen in juni gehouden, een maand, die Zuidamerikaanse landen in het algemeen niet gunstig vinden. Wij moeten ons dus nu naar hun wensen schikken," aldus dr. Gerhardt. De Zwitserse en Britse voetbal des kundigen hebben meegedeeld, dat de da ta hen goed uitkomen. Het bestuur van de Hongaarse voet balbond had die data verwacht en er re kening mee gehouden. De Hongaarse competitie zal dit seizoen eerder begin nen op 30 juli. Normaal begint de Hongaarse competitie op 1 augustus. Het besluit van de Hongaarse voetbalbond zou wel eens kunnen betekenen, dat Hon garije in het komende seizoen dan niet zal kunnen deelemen aan het toernooi om de ,,Mitropa Beker". De Tsjechische voetbalbond heeft geen enkel bezwaar kenbaar gemaakt tegen de door de Chilenen vastgestelde data Andres Ramirez, de algemeen secre taris van de Spaanse voetbalbond heeft meegedeeld, dat de bond door de vast gestelde termijn zijn competitie voor het komende seizoen anders zal moeten in delen. ,,Maar dit betekent slechts een kleine wijziging; wij hebben geen be zwaar tegen de data 30 mei 17 juni" Een deskundige van de Italiaanse voet balbond gaf toe, dat de data niet gun stig liggen voor de Europeanen, „maar als wij deze bezien vanuit het standpunt van de Chilenen, dan moeten wij toege ven, dat niet veel keus anders over bleef." De Italiaanse bond heeft zijn nationa le competitie voor het a.s. seizoen even eens vervroegd. Het parlement van de staat Bremen heeft gisteren eenstemmig besloten om een maatschappij op te richten welke het beheer over het Borgward-concern zal overnemen. Het nieuwe beheersinsti tuut krijgt een kapitaal van 50 miljoen mark. De overneming zal evenwel af hangen van de vraag of de president directeur van de groep van drie auto- fabrieken. de heer Carl F. W. Borgward: hiermee akkoord zal gaan. De gedaalde afzet zowel in binnen als in het buitenland en de vele kost bare nieuwe modellen welke de fabrie ken van Borgward maakten, welke mo dellen slecht werden verkocht, hadden, zoals gemeld, de leiding van de Borg- ward-groep in een moeilijke financiële positie gebracht. Sportmensen staan steeds voor het probleem hun spieren los te maken. In Wiesbaden (Duitsland) werd er iets op gevonden. Dit meisje werkt met een apparaat dat de spieren losmaakt. Het apparaat wordt aangedreven door een elektromotor en bootst de bewe gingen na, die bij fietsen en paard rijden worden gemaakt. 55 De sinds 25 november j.l. gedetineer de „ambassadeur" van de schertsorga- nisatie „De Heilige Daad", J. J. uit Bussum, wil in vrijheid worden gesteld. De Amsterdamse rechtbank heeft zijn verzoek afgewezen, doch J. heeft zijn raadsman appèl bij het gerechtshof la ten aantekenen. Het voorarrest van de bij de Socrates- affaire betrokken ex-onderdirecteur van de Amsterdamsche Bank T. H., de ex- Socrates-medewerker H. E. W. en de ambassadeurs" van de „Heilige Daad", M. J. J. V. en J. J., is opnieuw met der tig dagen verlengd. De officier van justitie bij de recht bank te Amsterdam heeft tegen de 27- jarige boekhouder J. B. uit Amsterdam wegens poging tot diefstal met geweld vier jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist. De boekhou der was ten laste gelegd, dat hij op 5 juli van het vorig jaar op de eerste verdieping van een woning aan het Mi- nervaplein in Amsterdam de 22-jarige dienstbode mej. C. A. Flipse met een nijptang vijf slagen op het hoofd had toegebracht en haar de keel had dicht geknepen, tengevolge waarvan zij eerst twee weken in het Wilhelminagasthuis had moeten verblijven en enige tijd daarna nog eens tien dagen in een ander ziekenhuis om daar een kaakoperatie te ondergaan. Ook thans nog ondervindt mej. Flipse psychisch de gevolgen van de aanslag. Ier gelegenheid van de R.A.I.-tentoonstelling voor personenwagens is voor de tweede maal „De gekste sterrit" gehouden, waaraan werd deelgenomen door auto mobilisten, die allerlei voorwerpen tot malle voertuigen hadden omgebouwd. De foto toont dit bijzonder echt aandoend miniatuur-stoomlocomotief je en een daar achter rijdend mobiel bed met toebehoren. Het waren twee „klapstukken van de veiling" De ex-meubelhandelaar J. K., het Zwijndrechtse heertje, heeft aan de politie te Zwijndrecht ver klaard, dat hij, nadat de firma in muziekautomaten, waarbij hij als vertegenwoordiger voor het zui den des lands in dienst was, een aanklacht wegens verduistering tegen hem had ingediend, geen andere uitweg had gezien dan de vlucht te nemen. De politie heeft gisteren nadere me dedelingen gedaan over de nieuwe si tuatie waar K. zich tot over zijn oren heeft ingewerkt, zy deelde mee, dat tegen het „Zwijndrechtse heertje" drie aanklachten zijn ingediend. Niet alleen op grond hiervan is de man eergisterenmorgen door de Am sterdamse politie gearresteerd, maar vooral ook omdat niet voldaan is aan de voorwaarden die hem gesteld wer den toen hij voorwaardelijk in vrijheid werd gesteld. K. zat n.l. een gevange nisstraf voor de tijd van twee en een half j-aar uit. Hij was in 1959 tot die straf veroor deeld, omdat hij door her en der geld te lenen en met het ene gat het an dere te stoppen, een bedrag van meer dan een half milj-oen gulden had zoek gemaakt, Waar dit geld gebleven is, kon hij niet verklaren. Op grond van goed gedrag werd hij enige tijd gele den in vrijheid gesteld. Hij trad in dienst van een Rotterdamse firma, die in hem iets zag als vertegenwoor diger. Al spoedig ging het evenwel mis mot hem, want hij verkocht twee mu ziekautomaten, incasseerde de eerste aanbetalingen tot een bedrag van 3500 gulden, maar droeg dit geld niet af. Twijfel aan trouw De directie van de firma wilde de verduistering voor hem met een sisser laten aflopen en de zaak werd zo ge regeld, dat K. een schuldbekentenis te kende en wekelijks kleine bedragen zou terugbetalen. Toen echter K. in contact kwam met een handelaar in gokautomaten, en de firma aan zijn trouw ging twijfelen, nam zij het be sluit toch aangifte van verduistering te doen. Het Zwijndrechtse heertje raakte in paniek toen hij dit hoorde en hij besloot terstond te verdwijnen. Aan de garagehouder, bij wie hij de auto huurde, vertelde hij dat hij de wagen maar voor één dag nodig had. Hij ging er, zoals bekend, mee naar België, waar de auto defect raakte. Na een kort bezoek aan Frankrijk keerde K. in ons land terug. Beschaamd vertrouwen De verhuurder van de auto heeft een aanklacht tegen de man inge diend. En verder is er een aanklacht van een inwoner van Hendrik-ïdo-Am- bacht, een zekere heer V. In vroeger tijden had K. deze V. een bedrag van 18.000 gulden lichter gemaakt. Na zijn voorwaardelijke invrijheidstelling was hij opnieuw naar de man toegegaan om hem te bewegen geld te lenen. Hij wist ook nu weer zyn praatje goed te maken en de heer V., 60 jaar oud en zeer met het lot van de ex- meubelhandelaar begaan, had hem in totaal 4880 gulden gegeven. Volgens de politie wordt ook nog een onderzoek ingestelde naar een be drieglijke bankbreuk, waaraan K. zich schuldig gemaakt kan hebben. De firma Autopon. hoofddealer in Am sterdam voor de Volkswagen, zal aan het hoofdstedelijk garagebedrijf N. V. Kost, ex-dealer van de Volkswagen, op dezelfde wijze moeten leveren als aan derden. De president van de rechtbank in Am sterdam, mr. H. J. Hütschler, die giste ren uitspraak deed in het korte geding dat Autopon tegen garage Kost had aan gespannen, zag geen aanleiding om de eis van Autopon alle betrekkingen met de garage Kost te mogen verbreken in te willigen. Eiseres moet de kosten van hel geding betalen. Het was het derde kort geding, dat Autopon en Kort binnen een jaar voor de Amsterdamse rechtbank bracht. Vrijdag j.l. werden voor het gerechts hof te Amsterdam in een civiele proce dure tussen beide partijen de pleidooien gehouden. Het hof zal daarin op 9 maart a.s. uitspraak coen. Kost eist in deze zaak dat Autopon het telefonisch contact met hem moet onderhouden. Bij de rechtbank in Utrecht lopen nog twee zaken tussen beide kemphanen. (Van onze Haagse redactie) Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp tot wijziging van de bioscoopwet ingediend. De voornaamste wijzigingen bewegen zich op het gebied van de keu ring. Minister Toxopeus (Binnenl. Za ken) en minister Beerman (Justitie) wil len, dat de keuring niet alleen de eigen lijke film zal betreffen, maar ook de hoofdtitel en alle onder- en tussentitels, de gesproken of gezongen tekst, alle andere geluidsweergaven en de bij de films behorende reclame-afbeeldingen. Ook stellen zij voor, dat een film niet ter vertoning mag worden afgekondigd onder een andere titel of door andere reclame-afbeeldingen dan die welke door de ..Rijkscommissie filmkeuring" zijn toegelaten. Dit om een einde te maken aan het euvel, dat films veelvuldig on der een andere dan de goedgekeurde ti tel worden aangekondigd. De voorwaar de waaronder een vergunning tot het vertonen van films wordt afgegeven, blijft ongewijzigd. Indien daar aanleiding voor is kunnen burgemeester en wet houders de vergunning echter intrek ken. Konstanz 277 (+4) Rheinfelden 295 100) Ottenheim 338 (+83) Straats burg 279 (+83) Maxau 427 (+32) Plo- chingen 290 129) Mannheim 300(+54) Steinbach 278 80) Mainz 318 (+50) Bingen 261 (+65) Kaub 304 88) Trier 603 172) Koblenz 442 (+167) Keulen 410 180) Ruhrort 560 132) Lobith 1121 93) Nijmegen 874 75) Arnhem 894 (+62) Eefde IJssel 54*2 35) De venter 433 (+31) Monsin geen opgaaf. Visé geen opgaaf Borgharen 4531 171) Belfeld in de stuw 1584 Grave beneden de sluis 718 (+115) GOES, 31 januari Granen, zaden en peulvruchten: Tarwe, basis 17 pet. vocht, boerenschoon af boerderij per 100 kg 20 - 32. Gerst, boerenschoon af boer derij per 100 kg 23 - 26.50. Haver, boerenschoon af boerderij per 100 kg 18 - 22. Kleine groene erwten, boe renschoon af boerderij per 100 kg 20- 30. Schokkers, boerenschoon af boer derij per 100 kg 20 - 28. Blauwmaan- zaad, boerenschoon af boerderij per 100 kg 70 - 80. Capucijners, boerenschoon ar boerderij per 100 kg 40 - 50. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij per 100 kg 40 - 67.50. Aardappelen: Bintje, 35 mm opw., binnenlandse sor tering 7.50 - 8.75. Bintje, 35 mm opw., export sortering 8.50 - 9. Alpha, 35 mm opw., 6.50 - 7. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrich- ting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden ƒ2- 2.75 per 100 kg. Uien: De prijs van uien bedroeg 15 - 17 per 100 kg, on- afgestaart en geleverd aan de sorteer- inrichting. Voederbieten: Voederbieten noteerden 15 per ton .afgehaald af be drijf. Hooi: :Lucernehooi 115 - 125 per ton, geperst af bedrijf. Weidehooi 115 - 120 per ton, idem. Graszaad- hooi: Veldbeemd 60 - 65 per ton, idem Roodzwenk 50 - 55 per ton, idem'. Stro: Gerstestro 67.50 - 72.50. Tarwestro (kleine balen) 62.50 - 67.50. Tarwestro (grote balen) 67.50 - 72.50. Erwtenstro 67.50 - 70. Schokkerstro 62.50 - 65. Haverstro 60. Deze prijzen gelden per ton, geperst af bedrijf en voor directe levering, blanke kwaliteit. Vlas: Goede kwaliteit ongerepeld vlas, af boer derij 15 - 20 cent per kg, afwijkende kwaliteit 10 - 15 cent per kg. Goede kwa liteit gerepeld vlas, af boerderij 20 - 25 cent per kg, afwijkende kwaliteit 15 -20 cent per kg. Eieren: Voor de eieren kan een prijs worden gemaakt van 2.04 - 2.08 per kg. GOES, 1 febr. WZB. Groenten,: per kg: Spruiten All 5556, Bil 3146, afw. 38—48, witlof All 75—83, BI 77, BH 6467. afw. 1831, groene sav. kool 13- 17, rode kooi II 7, boerenkool 1 22-24. II 1315, witte kool 6-7, uien 6-12, peri I 28—32. 's-HERTOGENBOSCH, 1 februari. Aan voer 6315 stuiss. 2160 runderen. 270 gras kalveren, 851 vette kalveren, 685 nuchtere kalveren, 171 schapen, 7 geiten, 50 fok- zeugen, 589 slachtvarkens, 69 lopers, 1463 biggen, 688 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 725-1275, guste koeien 610-935, graskalveren 325-470, kalfvaarzen 810-1620, klamvaarzen 750- 930, guiste vaarzen 675-875, pinken 500- 700, nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij 80-220, weideschapen 50-90, drachtige zeugen 300-420, lopers 83-95, biggen 48-74* slachtrunderen extra kwaliteit 320-345, le kwaliteit 310-320, 2e kwaliteit 270-290, 3e kwaliteit 255-265, vette stieren 290-320, worstkoeien 245-255, vette kalveren lekw. 285-320, 2e kw. 250-270, 3e kw. 220-240, nuctere slachtkalveren 145-175, slacht- zeugen le kw. 172-182, 2e kw. 160-170, slachtvarkens i86-200, vette schapen 85- 125, vette lammeren 80-120. Melk- en kalfkoeien aanvoer minder, handel gestremd, prijzen onveranderd; guiste koeien aanvoer minder, handel stug, prijshoudend; jongvee aanvoer rui mer, handel matig, prijshoudend; vette kalveren aanvoer ruim, handel trager, prijzen gedrukt; nuchtere slachtkalveren aanvoer groter, handel flauwer, nauwe lijks of niet prijshoudend; schapen en lammeren aanroer minder, handel vlot, prijzen gehandhaafd; fokzeugen aanvoer groter, handel goed, prijzen iets stijver; lopers en biggen aanvoer beperkt, handel vlot, prijzen duur; slachtvee aanvoer iets korter, handel stroef, prijshoudend; slacht zeugen aanvoer normaal, handel vlug, prijzen duur. KAPELLE, 1 'februari. Golden Deli cious I 80-85 60-71, I 75-80 59-71, I 70-75 59-66, I 65-70 46-52. I 60-65 30-33, II 80-85 55, II 75-80 52-55, II 70-75 44-58, II 65-70 35-48, II 60-65 28-32, IID 10-15, III grof 28-54, III fijn 10-22, Jonathan I 75-80 32- 35, I 70-75 36-39. I 65-70 34-35, I 60-65 17, II 80-85 33, II 75-80 17-37, II 70-75 18-37, II 65-70 18-33. II 60-65 12-18, IID 5-10, III grof 10-18, III fijn 5-12, Goudreinette I 85-95 26-28, I 75-85 26, I 65-75 16, II 85-95 24, II 75-85 16-27, II 65-75 13-16, IID 8-9, III grof 11-18, III fijn 5-10, rode Goudrei nette I 85-95 26. I 75-85 26-38, I 65-75 27, II 65-75 16, IID 10, III grof 15-17, III fijn 5. Winston I 75-80 41, I 70-75 43. I 65-70 32, II 75-80 22-37, II 70-75 34-36, II 65-70 18-30. II 60-65 12, II 55-60 9-12, IID 8%, III grof 14-19, III fijn 5-10, Laxton Sup. II 60-65 11, II 65-70 26, Zoete Ermgaard II 55-65 53, Br. Alex. Lucas I 75-85 68, I 65-75 56, IID 12, III grof 13, Conference III grof 11-18, III fijn 8-21, St. Remy II 75-85 12-16, II 65-75 11-13, IID 9, III grof 10-11, III fijn 8-9, Gieser Wildeman I 60-70 40, Ponds peer II 75-85 11, II 65-75 10, aardappelen II 6%-12, bonken 8. Groenten: spruiten 40-62, savooiekool 15, boerenkool 18, breek- peen 5V&, prei 10-16, uien 9, stek 2%. MIDDELBURG, 31 jan. Gold, deli cious 75-80 49, 3 grof 26—47; jonathan 75-80 21—28, 70-75 23—31, 65-70 20—25, 60-65 18, 3 grof 10—25; goudreinette 65- 75 1719, 3 grof 2024; winston 65-75 22—27, 55-65 12—16, 3 grof 11—24; st. re my 85-95 14—15, 75-85 13—15, 65-75 12— 14; gieser wildeman 60-70 41. Groenten: r.kool 7-9, sav.kool 7-20, boerenkool 4-15, w.kool 6-8, and. glas 110-114, prei 10-28, uien 14-21, witlof 73-109, br.peen 2-8, kro ten kg 4-11, spruiten ongesch. 23-97, ge- sch. 58-103, veldsla glas 6-150. TERNEUZEN, 1 februari. Glassla C 10- 11,9, knolselderie 8-26, selderie 51-58, rode kool 7-8. boerenkool 25-31, savooiekool 27- 34, afw. 7. wittekool 7-10, peen 22-26, breekpeen 6, prei 10-25, knolselderie 14. spruiten geschoond 74, idem ongeschoond All 38-62, Bil 38-46, uien 8-14, witlof AI 90-92, All 72-84, BI 85-88, Bil 78-84, afw. 55-75, veldsla 135-142. Appelen: Golden Delicious II m. 85 46-56, m 80 48-57, m 75 51-60, m 70 50-56, m 65 35-46, m 60 16-29, III grof 21-35, III fijn 8-15, kroet. 8-18. Goudreinette IID 12, III grof 16-19. III fijn 12, Jonathan I m 70 21-31, m 65 20-26. m 60 14-15, ID 10, III grof 17-19, III fijn 12, kroet 8, Laxton II m 75 44, m 70 40. m 65 20. m 60 8, IID 3-8, III grof 14, III fijn 3-8, kroet 8. Peren: Conference III grof 33. III fijn 19-27, kroet 17, St. Remy III grof 14-20. III fijn 15-17. WAALWIJK, 30 jan. Omtrent de ge hele lederbranche kon een goede gang van zaken worden gemeld. Opvallende gebeurtenissen deden zich niet voor. De winter bracht de verkoop van sportar tikelen op gang, doch het vriesweer was van te korte duur, dat het opvallende re sultaten te zien gaf. In de schoenindustrie blijft de produk- tie op bevredigend peil, voornamelijk in damesschoenen. De afname van leder en fournituren voor de schoenindustrie is in overeenstemming met de vlotte gang van zaken in deze industrie. Rundshelften en calfsleder zijn het meest gevraagd, prijzen blijven zeer stabiel. Ook zoolleer is goed gevraagd, vooral lichte croupons voor de schoenfabrieken. De vraag naar croupons van de schoen herstellers blijft eveneens vlot, daar in deze bedrijfstak volop werk is. Voor af vallen blijft de belangstelling matig, het meest is dit bedoeld voor liezen. De lederwarenfabricage is druk in ver band met het seizoen voor Pasen en d^ goede verkoopresultaten op de jongsl beurs. Op de inlandse huidenmarkt is d- gang van zaken vrijwel gelijk gebleven De binnenlandse looierij koopt voor ge regelde behoefte. Er zijn geen redenen aankopen te vergroten, ook de prijzen, welke vrij stabiel zijn, geven geen aan leiding tot speculatieve aankopen.

de Stem | 1961 | | pagina 7