Protest van landbouw tegen uitbreidingsplan Middelburg fff IK WAT TA. Gemeenteraad Goes ,nam tekort van f 69.000.- Spanning was voelbaar bij hengstenkeuring Goes „WATERSTAATFLATS" van de grond R.-k. schilderspatroons te Bergen op Zoom bijeen Veel te groots van opzet EISEN HUISJES en waar Veerse vissers naar IJmuiden en Scheveningen Records voor Brabant en Zeeland Zo'n heerlijke reep cadeau lekker en gezond Motie vaste oeververbinding uitgebracht in raad Axel I voor 10 Kwatta-soldaatjes Onverstandig Altijd weer de pendel Verwateren Sportcommissie stercursus ;nde kunst erneuzen mer J. Boot Jag verleend fan zenuwen? 'dt's Zenuwtabletten EXAMEN Vandaag Morg en Planningsperiode is te lang Woningbouw 1960 VOOR-OVERLEG Woningbouw informeel besproken Brandje eist zeven doden In handen van college b. en w. Gouden bruiloft te Eedc Goese kwestie kost miljoenen Juryleden waren het niet eens lagblaD pe jitcm Onhandelbare Zweedse zeelui te Terneuzen Statutenwijziging Alberts Hout goedgekeurd DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 FEBRUARI 1961 een nieuw gemeente- gekomen. B. en w. en enst hebben zich echter >g geen oordeel gevormd. .F. Ritico zal financiële rorden verleend voor de stalen vissersvaartuig. De bij het college op aan nog contact op te ne- ianbrengen van een nieu- iit nieuwe vaartuig. De bedraagt 50.000.tot brief van de gemeente e n.v. Waterleidingmaat- uwscli>Vlaanderen" ter r de Nooyer was het met an Hulst eens, dat alleen van de gemeentebesturen hebben in de raad van zoals dat vroeger steeds 2vr. Nierman-Gossije was nee eens, omdat dan twee uit de raad zouden moe- die hard voor de maat- »n gewerkt en die mede cht. Ook wethouder v.d. dat men terug moet naar )als die historisch is ge- as van mening dat men gmaatschappij gaat ver- de gemeenten, als men in commissarissen personen niet langer deel uitmaken ;entebestuur. Ook de heer dat op deze manier de le mij. met de streek op ..verwateren". Wethouder, daar tegen in dat de com- democratische wijze wor- Hij kon niets abnormaals de huidige gang van za- ?en 5 stemmen werd con- -stel van b. en w. beslo- van Hulst voor kennisge- lemen. dat de twee sportvelden mnnen worden aangelegd J. Vergouwen voor een in het leven te roepen gemeentebestuur sportpro- unnen bespreken en via >u kunnen trachten finan- van particuliere zijde te de „aankleding" van het nplex. ir deelde mee dat waar volgend jaar het eerste len bespeeld. Dat de twee de strandboulevard thans :n uitgevoerd verheugde enmatig. De heer Carels oe aan het college van b. zo spoedig wist te bewerk- ethouder Segers droeg deze ver aan burgemeester J. ie er zich tot het uiterste ;espannen. het voornemen van de ;rneuzen van de Stichting csuniversiteit om nog ge- winterseizoen een' luister4- vee avonden te organiseren le kunst. Jelle Troelstra is bereid causerieën, geïllustreerd collectie lichtbeelden, te Nederlandse meesters uit de uw (eerste avond) en over in de beeldende kunst De data van beide vastgesteld op de maan- februari in hotel „Rotter- neuzen. Deze cursus kan m bij voldoende belang- men overigens in oost- aar.deren wel verwacht. aai ndj. isserijpolitie nwse stromen: van de minister van Fian- de heer J. J. Boot, werk- :t bestuur der Visserijen op stromen, standplaats Yer- n verzoek met ingang van ;rband met het bereiken van ïgerechtigde leeftijd in de pziener bij de visserijpolitie vse stromen in vaste dienst ag verleend. (Advertentie) en U er overheen K. UNIVERSITEIT k.. H. A. Kerckhaert te Stop- ian de r.-k. universiteit te geslaagd voor het kandi- i geneeskunde deel 1. EPSWERKTUIGKUNDE laag is de heer M. Hamelink en geslaagd voor het voorlo- ta scheepswerktuigkundige. Hamelink was leerling van Dor scheepswerktuigkundigen rg. iur Faja Lobbi, a.l. RG r Faja Lobbi, a.l. 30 uur Striptease en gangsters, ;n 8 uur Faja Lobbi, a.l. lur Wapens voor Mexico, 14 J- gent 3 uur Aida I Opening expositie Neder- it het zand ïkzaal Uitvoering o.l. school GENT uur De verloren zoon n ïur Lied oznder einde, 14 j- Lied zonder einde, 14 j. en shuis HCRV-ontspannings- (Van onze verslaggever) Het heeft de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouw schap ten zeerste verbaasd, dat thans een uitbreidingsplan van Mid delburg ter inzage is gelegd zonder dat op enigerlei wijze contact met de georganiseerde landbouw is opgenomen. Dit temeer doordat het plan groot van opzet is en voor de landbouw vergaande consequen ties met zich brengt. De georganiseerde landboutv betreurt het in hoge mate, dat thans (mede namens een aantal grondeigenaren en pachters) bezwaar moet worden gemaakt tegen het ontwcrp-uitbreidingsplan. In een voor-overleg zou wellicht een compromis tot stand ziin gekomen. De bezwaren van de landbouw richten zich in hoofdzaak tegen het feit, dat de aangegeven gebieden voor stadsuitbreiding temidden van de bestaande bebouwing en omgeving Seisweg, alsmede het industrieterrein, veel te groots van opzet wor den geacht. verlenen, ook al worden door het plan goede cultuurgronden aan hun agrari sche bestemming onttrokken, maar ver wacht mag worden dat de raad van Mid delburg begrip heeft voor de moeilijk heden in de bedrijfstak van de land bouw. Er mogen niet meer landbouw gronden in uitbreidingsplannen worden op'genomen dan strikt noodzakelijk is. in het vooroverleg t.a.v. de uitbreidings plannen vóór deze officieel in de ge meenteraad worden behandeld. In een schrijven van 14 november 1957 deelden b. en w. van Middelburg mee in te stemmen met dit overleg. Dit is echter niet geschied. (Advertentie) Met het nodige optimisme is hier, naai de mening van de georganiseerde land bouw. een planning gemaakt voor een periode van minstens 25 jaar in plaats van voor 10 jaar. Dit kan door de land bouw niet worden geaccepteerd. „De landbouw" stelt er prijs op te ver klaren dat men wel medewerking wil (Van een speciale medewerker) De verbittering onder de Veerse en de Arnemuider vissers neemt ge stadig toe. Een schaderegeling door de regering blijft uit en de schepen van hun vloot zijn niet bestand tegen storm en hoge zee. Door de sluiting van het Veerse Gat in maart is aan de vissers de toegang tot de Zeeuwse binnen wateren ontzegd. Als nieuwe „thuishaven" is hun, zoals bekend, Colijnsplaat toegewezen. De vissersvloot heeft echter de sluiting van het Veerse Gat niet afgewacht en heeft als voorlopige havens IJmuiden en Scheveningen gekozen. Hieruit mag worden geconcludeerddat de vissers van Veere de door de regering aan bevolen haven van Colijnsplaat niet zonder meer zullen accepteren. Intussen heeft men in Vrouwenpolder de bemaling stilgezet van de i«.lder, waarin zeven caissons van Waterstaat zijn gebouwd. Deze caissons zullen de harde kern vormen van de dam, wel ke het Veerse Gat zal afsluiten. Bin nenkort zullen de dijken van deze polder worden doorgestoken, waardoor de enorme betonnen caissons via open zee naar het sluitstuk van de Veerse dam zullen kunnen worden getranspor teerd. Veere heeft reeds geen vloot (Advertentie) Het aantal woningen dat vorig jaar in ons land is gereedgekomen bedraagt 83.815. aldus de gegevens van het Cen traal Bureau voor Statistiek. Er werden 10.249 systeem woningen gebouwd. Vorig jaar waren er minder woningen in aan bouw dan in 1959; het aantal in aan bouw zijnde woningen bedroeg toen i7.085, terwijl in 1960 met de bouw van 16.025 woningen werd begonnen. De >ouwcijfers per provincie zijn voor Noordbrabant bijzonder gunstig en voor 'eeland niet anders dan triest te noe- nen. In Brabant werden namelijk het /orig jaar 11.959 (in 1959 12.157) wonin gen gebouwd; het grootste aantal van il onze provincies. Zeeland kan met ge- nengde gevoelens de titel dragen van .De provincie met het kleinste aantal gebouwde woningen in 1960". Het waren er 1771, tegen 1738 in 1959. Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak Het Landbouwschap verzoekt derhalve goedkeuring aan het uitbreidingsplan te onthouden, opdat aan de gerechtvaar digde verlangens van de landbouw kan worden tegemoet gekomen. De Gewestelijke Raad heeft in een schrijven aan alle gemeentebesturen in Zeeland verzocht betrokken te worden (Van onze verslaggever) In een informele bespreking heb ben ir. Bos en de heer J. Oranje, directeur gemeentewerken Goes, een toelichting gegeven op de wo ningbouwplannen van de gemeen te. Het vreemde element hierin was dat een nadere explicatie werd ge geven op een begroting, die reeds door de raad was goedgekeurd. Als voornaamste aspect uit deze bijeen komst is te vermelden, dat op de begroting een tekort was van 69.000. De heer Roose, fractielei der KVP, nam het in deze infor mele bespreking met succes op te gen stedebouwkundige specialisten als ir. Bos en de heer Oranje. De heer Ververt (geroyeerd) KVP) meende na deze bekentenis van de heer Oranje niettemin zijn vertrouwen te moeten uitspreken in het beleid van gemeentewerken heengaan, maar het tekort op de begro ting van f 69.000 werd zeer pregnant dooi de heer Roose aangetoond. Spreker gaf onomwonden te kennen, dat het hem vreemd voorkwam, dat de raad van Goes zonder meer een fiat had gegeven aan een begroting waarvan de essentie klaar blijkelijk niet was begrepen. ,De KVP-fractie gaf duidelijk te kennen, dat men zich op enkele duizenden kan „vertellen' in een begroting, maar dat een vergissing van f 69.000 doet twijfelen aan de competentie van de adviseurs voor een dergelijke begroting. De beken tenis en het toegeven van een dergelijk exorbitante vergissing, sluit uitwissing van incompetentie (volgens de KVP- fractie) niettemin uit. Opmerkelijk in dit verband is, dat de KVP-fractievoorzitter dit tekort (zij het tot een bedrag van f50.000) reeds te voren had voorspeld, zonder dat de Goese raad deze waarschuwing ernstig meende te moeten nemen. In KVP-kringen acht men het typerend en triest, dat de raad niet kon ontkomen aan vaststelling van dit exorbitante tekort op de begroting, en de begroting destijds goedkeurde, zon der voldoende te zijn geïnformeerd over de financiële consequenties er van. ViUUL De raa(* liet een lawine van technische meer. De fase van afsluiting" is m'aUlgceevens bi' de uiteenzetting over zich tisch thans verwezenlijkt (Advertentie) Zeven bejaarde vrouwen zijn gisteren avond om het leven gekomen, toen er brand uitbrak in een tehuis voor bejaar den in Washington. De brand ontstond in het trappenhuis en verhinderde, dat de vrouwen ontsnap ten uit het gebouw, waarvan zij de hoog ste etage bewoonden. 24 andere bewo ners konden worden gered. 19 cent per rol de medicinale hoestbonbon B. en w. van Axel brachten by de raadsvergadering 'n aantal mededelingen ter tafel o.m. houdende een besluit be treffende de benoeming van een markt- commissie, waarin de navolgende leden zitting hebben. 1. Wethouder A. J. M. Kesbeke, 2. M. A, Donder, hoofdbestuurslid van de Cen trale Vereniging voor Markt en Rivier- landel te Bergen op Zoom. 3. G. J. Sc'.iee- e te Terneuzen, secretaris dezer Centra- e Vereniging, 4. Chr. Koldewijn, sectie handwerkers te Amsterdam. 5. G. Her ebout, vice-vor -zitter van de Stichting. Mreekcentrum Axel. 6. G. de Jonge, se- -•i'etaris van de stichting Streekcentrum 'e Axel, 7. A. Lion, penningmeester van iet Streekcentrum Axel. Naast een wethouder, hebben dus drie personen in de commissie zitting die in standplaatshouders vertegenwoordigen, en drie personen namens de plaatselijke middenstand. De nieuwe openbare kleutei-school aan «e Lvertsenstraat heeft van de raad nu ook haar naam gekregen. Aangepast aan iet gestelde doel zal de school voortaan naam „Roodkapje" dragen. Industrie tn?U'?17eester van Dijke werd benoemd en Mh vlnnSar Van de bui'êerlijke stand ",:i™ d? raad van bestuur van ,,af- werd de hn1"8 Kanaal">ne". Tevens lid d d "rg^meester aangewezen als central dien fmeen bestuur van de deren- V= S •.°ost-Zeeuwsch-Vlaan- Aan de v. r°UVï en Woningtoezicht. rtoTaar .n A f" A- Vervaet. textielhan- vrrt lrt .wtTd *5® m2 bouwgrond fin a.a1 de p,r°nstraat Wrte d avan de heer Ysobaert ver- dMunt e"30 cen tf>ogevoegd agen- een garantie van maximaal Als eerste in de rij van gouden brui loften in 1961 te Eede viert op vrijdag 3 februari aanstaande het echtpaar C-a- miel Clement de Jaeger en Maria Cle mentina van den Dorpe zijn gouden hu welijksfeest. Camiel de Jaeger werd ge boren in Sint Margriete (België) doch kwam reeds op jeugdige leeftijd naar Eede, thans 67 jaar geleden om daar op het land te werken. Hier leerde hij zijn echtgenote kennen. Om in het on derhoud van zijn gezin te voorzien heeft hij meerdere beroepen gehad. Toen er nog veel boerenschuren waren met een strooien dak, oefende hij het beroep van strodekker uit, een beroep waar vak manschap bij kwam kijken. In de win termaanden. toen er overal op het platteland bij de mensen zelf werd go- slacht, was Camiel huisslachter en trok hij van het ene erf naar het andere om de varkens te slachten. Daarnaast oefende hij zelf ook nog het landbouw bedrijf uit. dat zoals zovele bedrijfjes in de Biczen niet van grote omvang was. Hij wordt binnenkort, op 13 februari, 79 jaar en heeft nog een goede gezond heid. Zijn echtgenote Maria van den Dorpe is geboren en getogen in de Bie zen, en is 77 jaar oud. Zij stamt uit een geslacht, dat hier reeds 200 jaar ge leden woonde, want haar overgrootva der Francies van den Dorpe werd in 1764 in de Biezen geboren en toen woon de de familie er al jaren. Zoals bij alle mensen in de Biezen was de laatste oorlog de meest treuri ge tijd van hun leven. Het gebied kwam onder water te staan door inundatie, de mensen moesten weg en in dit troos teloze gebied werd er hevig gevochten tussen Duitsers en Canadezen. Toen de mensen terugkwamen vonden ze slechts puinhopen, zo ook bij dit echtpaar. Uit hun huwelijk werden twee kinderen ge boren, een zoon die vlak in de buurt woont, en een dochter. Het stemt tot hun ere. dat zij vele jaren een pleeg kind, een nichtje, dat wees was gewor den, liefderijk hebben opgevoed. Ofschoon er geen openbare feestelijk heden zullen plaatsvinden, zal de feest viering in de Biezen, die in de familie kring wordt gehouden, zeker niet onge merkt voorbijgaan. de (Van onze verslaggever) In een informele bespreking van Goese raad heeft de directeur van ge meentewerken te Goes toegegeven, zich te hebben vergist in de begroting indu strie-terrein tot een bedrag van f 69.000 (grondprijsberekeing). Tevoren had de raad reeds zijn fiat gegeven aan deze begroting, zonder zich rekenschap te hebben gegeven van dit tekort. Volgens globale schatting kan men vaststellen, dat de financiële consequenties van de Goese kwestie thans al in de miljoenen lopen. Daarbij is niet begrepen de schade welke aan de infrastructuur is toege bracht. Kies bij Uw winkelier uit: melk, puur, hazelnoot, pinda, mokka en Biskie (20 ct) Hoewel de weerberichten verre van gunstig waren is de hengsten keuring onder goede weersomstan digheden en onder grote belang stelling afgewerkt. De veemarkt commissie van de gemeente Goes stelde een beker beschikbaar voor de door de jury aan te wijzen kam pioen der driejarige hengsten. Deze beker werd uitgereikt door de waarnemend burgemeester van Goes aan de eigenaren van de zwart-schimmelzoon van de Zeeuwse kampioenhengst 1960 Ba ron de Hostee, baron van Zuid- dorpe van de heren Puylaert te Zuiddorpe en W. de Putter te Axel. De kampioenskeuring had een uiter mate spannend verloop. Zes hengsten werden in d,e baan teruggeroepen, en wel de eerste geplaatste van de cate gorieën vier- en vijfjarigen en zesjarigen en oudere hengsten. Uiteindelijk bleven de reserve-kampioen van de nationale tentoonstelling 1960 te Den Bosch, de vijfjarige Bruin-schimmel René van To- nenhof van de heer Serrarens, Gambo van de Liter van de bekende stal van de heren W. de Buck te Meliskerke en Bruin-schimmel zoon van Nico van het Zwarte Water nationaal kampioen 1955, en de kortgeleden uit België ingevoerde hengst Gaillard de Biévène van stallen De Dobbelaere te IJzendijke in de ring over. Gambo v. d. Liter moest het eerst d,e baan verlaten. Langdurig werd door de jury beraad slaagd wie de kampioen zou worden, Wat zelden of nooit voorkomt gebeur de thans, de juryleden, de heren Den Hartog, Jager, te HArreveld (Gelder land) en C. van Hoeve te Groede kon den het niet eens worden. En de ar biter moest hier de wel zeer moeilijke beslissing nemen. Onnodig te zeggen dat de spanning voelbaar was. Uitein delijk w.erd de kampioenstitel toege kend aan de hengst René van Tonen- Een belangryk werkje tijdens de cen trale hengstenkeuring te Goes was het openmaken van contracten. hof van de heer Serrarens te Osse- nisse. Een overgelukkige heer Serrarens mocht uit handen van de heer Phlipse een medaille die beschikbaar was ge steld door de commissaris van de ko ningin in Zeeland, in ontvangst nemen. Tevens bracht de heer Philipse de ge lukwensen aan de heer Serrarens over van de commissaris der koningin in Zeeland. en van Provinciale Staten. Een plaquette die door de afde ling Zeeland van de koninklijke vereni ging Het Ned. Trekpaard beschikbaar werd gesteld, werd aan de heer Serrarens ter hand gesteld, door de heer Stois, al gemeen voorzitter der koninklijke ver eniging. Verder was ook aanwezig de ere-voorzitter van de koninklijk^ vereni ging jhr. J. van Zwedenburgh, de voor zitter van le Zeeuwse Landbouwmij ir. Geuzen, lid van de Eerste Kamer, en tal van personen die een belangrijke plaats in het agrarische leven innemen uit Zee land en daarbuiten. Na afloop was er een maaltijd in hotel De Korenbeurs. Categorie drie-jarige hengsten kleine maat. 1. Baron van Zuiddorpe. 2. Baron van Polderzicht. 3-jarige hengsten middenmaat. 1. Wal- lon van St.-Kruis, 2a. Costaud van Kleef, 2b Colosse van het Roozendaal. 3-jarige hengsten grote maat. la Ba ron van Kruispolder, lb Baron van Ro zenburg. 4- en 5-jarige hengsten kleine maat. la. Leon van Roza, lb Herseur van Herse. 4- en 5-jarige hengsten middenmaat. 1. Repré van Tonenhof, 2a Matador d' Ahea, 2b IJssel van Monnikenhof. 4- en 5-jarige hengsten grote maat. 1. Luctor van Excelsior, 2a Costaud van Broekhoven, 2b Anton van Othene, Hengsten geboren 1955 of vroeger, kleine maat. 1. Gamo v. d. Liter. 2. Ce- sar van der Ronduit. Hengsten geboren 1955 of vroeger mid den maat. 1. Gaillard de Biévène. Hengsten geboren 1955 of vroeger gro te maat. 1. David. De kampioenshengst W61 is René van Tonenhof. professor Schermerhorn heeft zich in de Eerste Kamer nogal opgewon den over mededelingen uit een rede voering, door de radio omgeroepen, dat alle maatregelen voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd zijn genomen en dat de bonkaarten reeds klaar liggen. We zien, .eerlijk gezegd, niet in, waar om zo'n mededeling dom en erger zou zijn. We worden er herhaaldelijk aan herinnerd, dat we ons gereed maken voor tijden van oorlog. Iedere soldaat, die we tegenkomen, is zo'n herinne ring. Alles wat er gezegd en gepubli ceerd wordt over de Defensiebegroting maakt ons duidelijk, dat het oorlogs gevaar nog niet gebannen is uit deze wereld. Staatslieden van alle landen spreken er telkens over. Dit alles be treft maatregelen, om op grote schaal te doden. Waarom zou er dan niets ge zegd mogen worden over maatregelen, om mensen in oorlogstijd voor de hon gerdood te behoeden? Een uitlating als van professor Schermerhorn spruit voort uit dezelfde mentaliteit, welke telkens weer tracht de B.B. belachelijk te maken. Ook voor de televisie is dat al eens geschied. Men schetst de geva ren van een moderne oorlog levens groot, verzekert, dat er toch niets te gen te doen is en noemt alle inspan ning, om de gevolgen te verzachten, nutteloos. Waarom zou men dan ook het Rode Kruis maar niet meteen in zo'n afbraakcampagne betrekken? La ten we het zo zeggen: het is hoogst onverstandig en defaitistisch. TN een werkgroep van de KVP te Steenbergen zijn een paar interes sante gedachten ontwikkeld omtrent het pendelverschijnsel. Dit zou in wet telijke banen moeten worden geleid. Allereerst door werktijd plus reistijd te binden aan een limiet van tien uur. En verder door het invoeren van een pendelbelasting, door de werkgevers te betalen aan de gemeenten, waar hun pendelaars wonen. Wat het eerste denkbeeld betreft, daar zitten nogal wat haken en ogen aan. Het betekent voor de pendelaar een zekere beperking in het gebruik van zijn tijd buiten de eigenlijke ar beidstijd. Het kan gebeuren, dat de pendelaar niet altijd dezelfde vervoer- gelegenheid kiest of eens van plan is na zijn arbeidstijd op familie- of vrien denbezoek te gaan in de plaats, waar hij werkt. Zou men hem dat dan moe ten (en kunnen) verbieden? De formu lering van de tien-uren-bepaling zou heel wat (juridische) voeten in de aar de hebben en de controle op de uit voering zou waarlijk niet gemakkelijk zijn. Toch lijkt ons de grondgedachte gezond. De reistijd is een noodzakelijk verlengstuk van de arbeidstijd en evenals de bepalingen omtrent beper king van de arbeidstijd de arbeider te gen de werkgever maar ook tegen zich zelf beschermen, zou zulk een bepaling dat ook doen. Wat de pendelbelasting aangaat, in dat denkbeeld zit zeker ook een ge zonde kern. Het is immers zó, dat de woongemeente aan de pendelende werknemer heel wat ten koste legt. Het kan zijn door vakopleiding en levens school, door het verschaffen van een goedkope woning, door gezinszorg en subsidiëring van culturele ontspanning. Ook is het een feit, dat in tijden van slapte de pendelaar al gauw voor ont slag in aanmerking komt en dan in zijn woongemeente sociale zorg of tewerk stelling moet zoeken. De werkgemeen- te hoeft zich niets meer van hem aan te trekken. Er zit dan ook logica in, dat het bedrijf voor het betrekken van pendelaars uit een bepaalde plaats een zekere belasting aan die plaats betaalt. Den Haag is al een hele tijd aan het studeren op het pendelvraagstuk. Het is nuttig, als ook de Steenbergse denk beelden in deze studie worden betrok ken. f ..>00,—- in do e.v. tekorten van een door de Landelijke Rijvereniging Axel te organiseren ruiterlag op tweede pink sterdag a.s. Tijdens de rondvraag diende de heer Oggel een motie in, waarin werd geconstateerd, dat gezien de ligging van I Zeeuwsch-Vlaanderen. unieke kansen voor industrievestiging niet ten volle i kunnen worden benut. Een vaste oever-i verbinding zou de industrievestiging in I Zeeuwsch-Vlaanderen zeker stimuleren.' Hij verzocht de raad de motie te willen overnemen en ze onder d,e aandacht van de ministers van verkeer en waterstaat en van financiën te brengen. Tevens zag de heer Oggel gaarne. dat andere Zeeuwse gemeenten werden verzocht ad hesie te betuigen aan deze motie. Gezien het reglement van orde, werd de motie echter om advies in handen van b. en w. gelegd. De politie te Terneuzen heeft in de nacht van maandag op dinsdag heel wat te stellen gehad met een aantal brood dronken Zweedse zeelui. Deuren en ra men van de Terneuzense burgers moes ten het ontgelden. Verscheidene mensen in de Axelse straat en in de Tuinstraat werden in de late avonduren opgeschrikt door hevig gebons op deuren en ramen. Ook de lichtmasten moesten het ontgel den. In de Dijkstraat kwam er een te val len en moest zich onder behandeling van dokter Hoving stellen. Een zestal van deze ongewenste gasten werd in het politiebureau opgeborgen. In de namiddaguren van dinsdag begon de baldadigheid opnieuw in de Axelse- straat. Ook de politie zal blij zijn als het Zweedse vrachtschip, dat momenteel voor de haven van Terneuzen ligt, het anker zal hebben gelicht. Met algemene stemmen is in een gis- j teren te Middelburg gehouden buitenge- i wone vergadering van de n.v. Houthan- del v.h. G. Alberts Lzn. en Co. een sta-: ui ten. wijziging goedgekeurd, waardoor de: beperking van het stemrecht tot maxi mum zes stemmen per aandeelhouder komt te vervallen. Het college van com missarissen werd uitgebreid tot zes leden door de benoeming van de heer A. de Broekert, oud-directeur van Internatio te Rotterdam. In december heeft Internatio. zoals be kend. een bod van 130 pet. uitgebracht op de aandelen Alberts. Half januari werd bekendgemaakt dat Internatio dit bod gestand deed, omdat een voldoende aantal aandelen ter overneming was aan gemeld. (Advertentie) Nieuws voor fijnproevers. GEPASTEURISEERDE VRUCHTENDRANKEN CASSIS - FRAMBOZEN MEIKERSEN -RODE BESSEN met het volle fruit-aroma. VROUWENPOLDER. - Zeven caissons zullen de harde kern vormen in de reusachtige dijk die het Veerse Gat gaat afslui ten. Deze caissons, populair „Waterstaatflats" genaamd, werden gebouwd in een polder bij Vrouwenpolder. De „flats" zijn thans klaar en de bemaling van het poldertje is stopgezet. Daardoor kwamen de zeven enorme caissons los van de grond. Binnenkort zullen de dijken van het poldertje wor den doorgestoken. Voor de reu zen van staal en beton ligt dan de weg vrij naar het Veerse Gat. In deze zeearm-monding worden ze dan tot zinken ge bracht. Hier vormen ze dan de kern van de zeedijk, welke het Veerse Gat gaat afsluiten. Op uitnodiging van de Nederlandse \-k. bond van schilderspatroons St.- ,ucas in het geroest Breda zijn schil lerspatroons uit genoemd werkgebied ■an de bond gisteren in de Hollandse Vuin te Bergen op Zoom bijeengeweest ■oor een voorlichtingsbijeenkomst: de lerde in dit winterseizoen. De twee indere zijn respectievelijk te Roosen- laal en Axel gehouden. Na het openingswoord van voorzitter D. Nuyten uit Breda heeft de heer J. Koster uit Hilversum een causerie gehou den over de fiscale en verervingsproble men rondom de opvolging in het schil dersbedrijf. Onder meer kwamen aan de orde de verkoop van een bedrijf, de over dracht van vader op zoon. het in- en uittreden van vennoten, de oprichting van cen vennootschap onder firma tussen vader en zoon en de verschillende ver ervingsproblemen, die zich naar aanlei ding van genoemde onderwerpen kunnen voordoen. Vervolgens hield de heer J. van Rijs- sen, medewerker van het algemeen waarborgfonds voor de middenstand, een inleiding over „ondernemingsvorm en financiering". Forum Na de gezamenlijke koffiemaaltijd werd onder voorzitterschap van de heer D. Leys, secretaris van het gewest, een fo rum geïnstalleerd dat, behalve uit de twee sprekers, was samengesteld uit de heren J. Ehrismann, inspecteur van het bedrijfschap schildersbedrijven, mr. F, Huigen, verzekeringsdeskundige, J. Mer- tens, consulent van het leerlingenstelsel in het schildersbedrijf, de heer H. Soe- terik, functionaris van de landelijke bond St. Lucas en de heer J. de Cock, schil derspatroon te Middelburg. Ruim twee uur lang is dit forum be stookt met vragen op allerlei gebied, waaruit wel bleek, dat het onderwerp van deze studiedag vele problemen be vat. Er is o.m. gesproken over de gevol gen van de vijfdaagse werkweek. Tenslotte werd de film ..Arbeid !n de bouwnijverheid - sociale zekerheid" ver toond. Toelichting gaf de heer J. Londe- ma. chef van de afdeling voorlichting van de stichting sociaal fonda bouw* nijverheid.

de Stem | 1961 | | pagina 3