Iedereen in Monte Carlo kent Martin nu Rally e-winnaar Th. Verschueren (Keden 18) Zeelands meest succes volle nieuweling Het traditionele plaatje Gatsonides tóch in de prijzen ioenschappen tóch in Praag SJOUKJE DIJKSTRA ALS FAVORIETE GENOTEERD VOOR EUROPESE TITEL Militaire XI te sterk voor Ned. jeugd Ongelijke kans Klasse-winnaar Vreemd Klassement Tsjechen „nemen" het niet -7 I j^feö vï Als de vorst aanhoudt Komende week Elfstedentocht TWEE BANEN WIELERSPATTEN Emil Verstraete naar Ronde v. Tunesië Henk van Gils en Soeterbeek ver loren 1 e partij Dankzij sportfonds Vier jonge Ned sportlieden naar training buitenland Te vroeg uit de veren geklopt. Tochtig Telegram in Grand National met Russische deelneming Finale voetbal- wereldtitel in Santiago „INTERUNIE" „INTERUNIE" MARKTEN WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 27 JANUARI 1961 11 (Van een speciale verslaggever!. MONACO, donderdag. Heel Monte Carlo kent hem ineens. Gisteren kon hij nog rustig door het kleine pittoreske stadje lopen zonder aangekeken te wor den. Nu weet iedereen ineens wie Maurice Martin is. Nu weet ieder een dat de Rallye Monte Carlo-winnaar 41 jaar is, eigenaar is van een Panhardgarage in Nice, zeven maal in een Rallye Monte Carlo geklasseerd werd, nimmer een sportprestatie van betekenis heeft geleverd, goed zonder slaap kan, maar toch oh zo graag eens lekker lang in bed wil blijven. Dat gaat zo vaak met de winnaars van de sterrit naar Monte Carlo. Giste ren kende niemand hem, doch nu blijkt, dat het geluk hem in het kansspel, dat Rallye Monte Carlo heet, gunstig gezind is geweest, is hij de man over wie iedereen praat in het klein vorstendom aan de Middellandse Zee. klasse vier Ja het spel is gespeeld, het winnende nummer is bekend, en daarmee willen wij zeker niet beweren, dat Maurice Martin cn Roger Bateau, zijn 46-jarige co-euipiel' die een modezaak heeft in Juan les Pins, de rallye-zege alleen maar aan geluk te danken hebben ge had Stellig ntet, wei is het zo dat be slist niet de beste rallye-rijder als over winnaar naar voren is gekomen. De kansen zijn ook dit keer weer vol komen ongelijk geweest. De 35 rijders, die in Monte Carlo startten, bereikten na een 3600 km lange en barre tocht, over de beijsde en besneeuwde wegen van de Alpcs Maritimes, de Franse Al pen. het Massif Central en de Jura Charbonnières. Het legioen was toen ge decimeerd (nog maar elf rijders waren strafpuntloos). De gelukkige dertien equipes, die Athene als startplaats had den gekozen, kwamen daarentegen na een ..wandeletappe" in Charbonnières aan. Geen enkel team had ook maar één strafpunt opgelopen. Neen, de kansen waren weer niet ge lijk, ze konden trouwens ook niet gelijk zijn want zolang de acht verschillende aanlooproutes naar het verzamelpunt meer dan 3000 km lang zijn en de „rou te commune" naar Monte Carlo nauwe lijks 700 km telt. zullen de moeilijkhe den waarvoor de rijders zich gesteld zien nooit gelijk kunr- 'in. Al maanden voordat het startsein was gegeven, d'—'de het Franse sportblad 1'Equipe het aan. in een fors opgemaakt artikel nog wel, te voorspellen, dat Pan- hard de dertigste Rallye Monte Carlo niet alleen zou winnen, doch zelfs zou gaan beheersen. Die voorsnelling is vol ledig uitgekomen. Immers, bij de eerste twintig van het eindlf-ïssement staan maar liefst vijf Panhards klassewinnaar werd in van de tweede categorie Vreemde beslissingen van de organi satoren mogen dan bijna onverbrekelijk verbonden zijn met de Rallye Monte Carlo, wat donderdag tijdens de klasse mentsproef gebeurde, sloeg elk record. Tot driemaal toe weigerde 'n startcom missaris een wagen, die van spijkerban den waarop de rijders de laatste etappe hadden volbracht was voor zien, toe te laten tot de proef." Nu is rijden op spijkerbanden op een stratencircuit niet zonder gevaar,, maar in het reglement van de rallye wordt met geen woord gerept om wel of niet spijkerbanden te gebruiken. 4 tien, toe te laten tot de proef. Bijzondc; vreemd werd het, - toen-bij de laatste groepen wagens die startten voor de proef plotseling het verbod vari de startcommissaris werd opBékeVèri... 'v Donderdagavond aanzienlijk "vró^ ger dan werd verwacht heeft het óïga- nisatiecomité het officiële tfclgrJüSéiSent bekend gemaakt. Niet alleen dé eerste en tweede plaats blijken voor een Pan-r hard, maar ook de derde rijder in het klassement reed in dit Franse automerk. De uitslag luidt: 1. Martin-Bateau (Fr.) met Panhard 2701.566 strafpunten. 2 Loffler-Walter (Did.) met Panhard 2720.096 3 Jouan- neux-Qoquillet (Fr.) met Panhard, 2753.907: 4 Carlsson-Karlssom (Zweden) met Saab 2771.330; 5 Block-Paul (Did.) met BMW 2776.644; 6 Keinanen-Eklund (Finland) met Skoda 2790.234; 7 Happel Guichet (Fr.) met Renault 2794,672, 8 Behra-Berges (Fr.) met NCU 2801.100, 9 Feret-Montraisse (Fr.) met Renault 2822.568, 10 Metternich (Did.) met BMW 2833.254. De plaatsingen van de Nederlanders waren: 47 DeeGorris met Saab 3109,925; 50 Oscar Rosenblatt met Simca 3122.526, 52 TakPfann met Mercedes 3124.344. 80 GatsonidesVan Noordwijk met Facel Vega 3370.815, 153 Van den Berghde Schutter met Auto Union 6954.960. De winnares van de Coupe des Dames werd de equipe Anne Halle en Valerie Domle-go (Gr. Br.) met Ford, dte als 44e g^klaseerd werd met een totaal van 3081.562. Dit is het officiële eindklassement; er kunnen jslec.hts wijzigingen in komen, •wannéér'èr^og protesten worden inge- diendr"v-'^'v-4s>ws!S<; MAUS GATSONIDES pr(js, ondanks alles De.Internationale Schaatsbond (I.S.Uijïkan doen wat hij wil, maar de wereldkampioenschappen 1961 kunstrijden' worden in Praag ge- De Nederlanders hebben in dez,e jubi- leumrallye geen rol van betekenis kun nen spelen. Toch zou het onjv.: zijn daaruit te concluderen dat onze rijders gefaald hebben. Van de vier of yü* orp- minente coureurs" had alleen Dee— Górris de beschikking over een wagéri met een redelijk gunstig vergelijkings- coëfficent. Een Hans Tak was met zijn zware Mercedes 220se al vóór de start volkomen kansloos voor een hoge klas sering. Voor de Facel Vega-equipe: Gat sonidesVan Noordwijk geldt al precies hetzelfde. En men mag niet vergeten, dat rijders als Paul C TeUonie, winnaar van de Rallye Monte Carlo in 1957, E^y Rosquist. Europees rallyekarr"' i 1960 en Guy Verrier, winnaar Tulpen- rallye 1960 nog slechter waren geklas seerd dan de Nederlandse rijders. Tekenend voor de onbillijkheid in deze 30e Rallye is wel, dat Mau« Gat sonides in weerwil van zijn lage klasse sering de plaats die de equipe in het eindklassement bezet is nog niet v"~,_cnd Donderdagavond is de commissie van de elfstedentocht in hotel De Groene Weide (Leeuwarden) bijeen geweest en men heeft het plan opgevat, tenminste als de vorst blijft aanhouden, de volgende week op een nog nader te bepalen dag de Elfstedentocht uit te schrijven. De commissie zal nu iedere dag bijeen komen om de situatie in het oog te houden. Het is namelijk niet mogelijk nu reeds te zeggen welke dag het zal worden, aangezien de grote vaargeulen op het ogenblik nog door ijsbrekers worden opengehouden. Theo Verschueren uit de grens plaats Sint Jansteen is in het jaar 1960 ongetwijfeld Zeelands succes volste nieuweling geweest. Hoewel hij door een val tijdens een wed strijd te Temsche (B) gedurende 6 weken werd uitgeschakeld, heeft, hij in het afgelopen seizoen aan niet minder dan 57 wedstrijden deelgenomen. Slechts 4 wed strijden werden door hem gestaakt doordat pech hem op het einde van de wedstrijd trof. Verschueren kan het ongetwijfeld in de wielersport zeer ver brengen en dit nevenberoep wordt door hem ook zeer ter harte genomen, 's Avonds om half negen kruipt Theo onder de wol, hy rookt of drinkt niet, voedt zich speciaa-l en is hele dagen in de weer. Zijn vader Eazuul Verschueren even eens een oud-wielrenner is op het ogen blik melkslijter en zijn zoon Theo moet iedere dag bijspringen en met de bak fiets tot tegen de middag de baan op. Na de middag gaat Theo op oefening en/of tot driemaal in de week naar het Sport paleis in Antwerpen alwaar hij bij de nieuwelingen in wedstrijden verschillende eerste prijzen wist te behalen en ge regeld tot de uitblinkers behoorde. Een groot deel van zyn successen heeft hij ongetwijfeld te danken aan zyn tech nische raadgever, de oud-wegkampioen van Nederland Cesar Bogaert, die hem naar alle wegwedstrijden vergezelt en hem al veel knepen uit het wielervak heeft bijgebracht. Theo heeft een grote supportersschare en vooral vele leden van zijn supporters club, die meer dan 100 leden telt verge zellen hem op de zaterdagen en de zon dagen Theo wordt heden, 27 januari, 18 jaar en hij denkt nog tot medio augustus nieuweling te blijvendaarna zal hij naar de categorie der amateurs overgaan, totaal wist Theo in het afgelopen schillende met voorsprong. Elf maal werd hij tweede, 9 maal derde, 7 maal vierde, 3 maal vijfde, 3 maal zesde, 4 maal zevende, 2 maal achtste, 3 maal negende en 1 maal tiende. Zijn broertje Marcel, die pas 14 jaar oud is, en zeker zoveel talent heeft, zal ook wielrenner worden en gaat met zijn oudere broer reeds mee. op oefening. Mettertijd zullen wij dan ook nog eens de gebroeders Verschueren in wedstrij den aantreffen. Het Nederlands Jeugdelftal, samen gesteld uit spelers van 16 18 jaar, heeft donderdagmiddag op het terrein van S.D.O. te Bussum in een oefenwedstrijd van 2 x 35 minuten met 10 verloren van het Ned. Militaire Elftal. De enige tref fer in het duel werd voor de rust door linksbuiten Bergholtz (M.V.V.) ge scoord. De jeugd kreeg over het geheel ge nomen weinig kans de score een ander aanzien te geven en het was aan het uit stekend werk van doelman Grolez (Excelsior) te danken, dat de militairen niet met grotere cijfers wonnen. houden, zo is door het Tsjechische persbureau Ceteka bekend ge maakt. Het bureau gaf commentaar op een recente verklaring van de ISU, volgens welke Tsjechoslowakije misschien de wereldkampioenschappen zouden wor den ontnomen, als dat land geen visa en vrijheid van beweging gaf aan het Canadese schaatspaar Maria en Otto Jelinek, dat in Tsjechoslowakije was geboren. De Tsjechische regering had geen be langstelling voor de Jelineks, vóór zij ver zochten hun Tsjechische staatsburger schap te laten vervallen. Broer en zuster zijn inmiddels door de Tsjechische consul Montreal verwittigd, dat de Tsjechi sche regering hen als buitenlanders be schouwt. Derhalve zou hun bewegings vrijheid gewaarborgd zijn tijdens hun verblijf in Tsjechoslowakije. De beslis sing van de ISU was haastig en onvrien delijk jegens Tsjechische sportmensen en moest herroepen worden. Aldus werd in de door het persbureau uitgegeven ver klaring gezegd. De Tsjechische officials blijven hun voorbereidingen voor de wereldkampioen schappen. die tegen 22-25 februari zijn bepaald, voortzetten. Het winterstadion in Praag, dat 18.000 plaatsen telt, wordt in gereedheid gebracht. In de wijk Niko- lajka zullen de deelnemers nog een twee de kunstbaan, die onoverdekt is, tot hun beschikking hebben. Deze baan is nieuw en zal half februari worden geopend. Drie grote hotels in Praag Alcron, Es planada en Jalta staan de deelnemers ter beschikking. De pers zal worden on dergebracht in het Palace hotel. Fernando Teruzzi en Reg Arnold het Italiaans-Australische koppel, hebben donderdagavond de Zes daagse van Essen gewonnen. Het eindklassement was: 1 Teruzzi - Arnold 550 punten; op één ronde: 2 Rudi Altig - Junkermann 1168 ----- o-- ---- punten; 3 Bugdahl - Roth 649 punten; In het militaire team blonken Berg-14 Van Steenbergen - Severeyns 430 pun- holtz (M.V.V.)Pronk (Ajax) enten. Laseroms (N.A.C.) uit. BAS MALIEPAARD, Piet van I Est, Arie van Wetten zijn de be- langrijkste deelnemers aan de I hometrainersavond die zaterdag I 28 januari in café „De Kroon" in Klundert wordt gehouden. Bij de I amateurs komen Kees van Est. Koes van der Horst en Jan Wagemakers uit, I I WIM VAN EST. Wies van l Dongen, Antoon van der Steen, Kees van der Borst zijn de namen van de mannen, die op dinsdag 31 januari in Zegge op home- trainers rijden. Dat gebeurt in de zaal van J. Moerings. De op- brengst van de avond is bestemd I voor de aankoop van een band- I recorder voor een blinde, MICHEL STOLKER, Jo de f I Roo en Jacques van der Klundert I waren donderdagmorgen vroeg uit I de veren. Zij vertrokken per auto naar het trainingskamp in 1 de Rivièra. Een maand lang zul- I ien zij daar blijven om te trainen. I Jo de Roo onderbreekt zijn trai- I ning even voor bet rijden van de Zesdaagse van Milaan. I DIETER KEMPER schijnt een veelbelovende Duitse pistier te 1 zijn In de amateurcategorie I maakte hij tenminste opgang. I Aan de zijde van Klaus Bugdahl I gaat de jongeman op 25 februari 1 debuteren als prof. 1 NINO DEFILIPPIS, een van I de Italiaanse kopmannen, is aan de Rivièra verschenen. Hij rijdt I reeds 130 kilometer per dag. Zijn voornaamste doelwit is de Giro. 1 DUITSLAND wil ter gelegen- I heid van het tachtig jaar bestaan van de wielerbond de wereld- 1 kampioenschappen wielrennen f organiseren. De bond heeft het I reeds aangevraagd om zeker te i I zijn zulks in.... 1964 te mogen - doen. DE VOETBALWEDSTRIJD Alemannia (Aken) Fortuna '54 de finalestrijd in het toernooi „Landen zonder grenzen", die gisteren in Aken zou worden gespeeld, ging in verband met de slechte toestand van het terrein niet door. DE NEDERLANDSE COMBINATIE Van Eijsden mej. Jenny Seven heeft in de tweede ïonde van het gemengd dubbelspel van de internationale Duitse kampioenschappen op overdekte banen te Keulen met 63, 61 gewon nen van het Duitse paar Sanders mej. Herich. Hoofdklasse 3-banden In Den Haag is donderdagmiddag het toernooi begonnen om het kampioen schap van Nederland hoofdklasse drie banden. De Arnhemmer Peters, die hier voor was ingeschreven, is wegens fami lie-omstandigheden vervangen door de Hagenaar Metz. De uitslagen van de eer ste ronde waren: Metz Van der Linden Baay H. van Gils Soeterboek Van Essen Louwers Moret Metz v. Gils Moret Baay Essen v. d. Linden Louwers Soeterboek Na de eerste Van Essen Metz Louwers Moret Baay Van Gils v. d. Linden Soeterboek 50 44 50 47 50 48 50 41 50 43 28 50 50 48 76 76 92 92 50 41 dag 109 109 luidt de 4 4 4 2 2 0 0 0 0-543 0.445 0.581 0.500 0.417 0.746 0.609 0.585 0.657 0.578 0.561 0.528 0.543 0.521 0.458 0.376 stand: 0.628 0.595 0.523 0.573 0.554 0.537 0.483 0.392 Donderdag is in Den Haag de strijd om het kampioenschap van Nederland hoofdklasse biljarten begonnen. Onze fotograaf knipte voor de aanvang van de strijd dit groepje „tegenstanders" broederlijk bijeen. V.l.n.r.: de Breda- naar Henk van GilsMetz, G. Moret, G. Louwers, J. v. d. Linden, J. C. Baay, J. E. van Essen en W. Soeter boek, Kaatsheuvel. In seizoen 9 eerste prijzen te behalen, waar- dij verschillende in de sprint en ook ver- THEO VERSCHUEREN vandaag jarig EMIL VERSTRAETE naar warme landen De Sportcommissie van de KNWU heeft de Nederlandse ploeg bekend ge maakt, die" zal deelnemen aan de Ronde v-an Tunesië voor amateurs, van 22 maart tot 2 april a.s. De volgende renners zijn aangewezen: Wim Dieperink (Barchem), Henk Hoek stra (Oereterp), Frits Knoops (Konings bosch), Jan Rol (Alkmaar), Emil Ver straete, Eede, en Gerard Wesseling (Half weg). Ploegleider is Evert Lammers. Als soigneur-mecanicien zal fungeren Jan Buis (Badhoevedorp) Donderdagmorgen precies om vijf uur het was nog donker buiten werd nadrukkelijk op de deur van kamer 511 in het Hilton-hotel te Berlijn geklopt. De hotelgast een jongedame schrok wakker en toen het geklop zich herhaalde, schoot ze met een ruk overeind. Met één sprong was ze uit het bed. Toen ze de deur, dodelijk geschrokken, openrukte, keek Sjoukje Dijkstra want dit was deze jongedame in het. gezicht van het kamermeisje, dat een dienblad droeg met het ontbijt. Deze aanblik bracht Sjoukje kennelijk nog meer in verwarring. Maar die was wederkerig, want ook het kamermeisje keek verbaasd enverontschuldigde zich. Het bleek een vergissing te zijn. weePfu w V"n verlichting sloot Sjoukje de deur en stapte voor rip mvrioJti* I1ze zicfl verslapen had en moest aantreden het kamermetPï nl1 Evr°pees kampioenschap kunstrijden. Maar ben zB mZNL iPr Zlch n het num™er van de kamer vergist te heb oen, zij moest de gast van kamer 512 wekken en kwTirfPnktf met TT geru,t hart invader had mij vijf mark gegeven. Daar- en kwam enkele uren later tegen acht uur de ontbijtzaal binnen, waar haar oudera reeds op haar wachtten aan wie ze het voorval vertelde. die ove- ziet er De hotelkamer van Sjoukje, rigens aardig gemeubileerd iu, w een beetje vreemd uit. Zij vond, dat het door de kieren van de ramen nogal tochtte en propte toen alle handdoeken, die ze maar kon vinden, tegen de toch tende raamkozijnen aan Donderdagmorgen, direct na het ont bijt, trok Sjoukje met haar ouders naar het sportpaleis, waar de heren met de uitvoering van de verplichte figuren wa ren begonnen. Opmerkzaam keek de Europese kampioene naar de verrichtin gen van de negentienjarige Noor, Per Kjoelberg, die, evenals zij, Arnold Gersehwyler tot trainer heeft. Op de vraag hoe Sjoukje Berlijn vond, antwoordde de Amstelveense dok tersdochter: „Ik vind het hier erg leuk. Gisteren heb ik, ondanks de kou (het vriest in Berlijn vijftien graden) langs de Kurfiirstendamm gewandeld. Mijn voor heb ik een grammofoonplaat van Elvis Presley gekocht; hierop zingt hij ,'0 sole mio". Ik wilde deze plaat zo graag hebben. Daarna heb ik met mijn broer Jan een tocht door Berlijn ge maakt en een groot aantal bezienswaar digheden bezocht". Veel genoegen heeft haar ook het te legram bezorgd, ,dat zij uit Den Haag heeft ontvangen en dat afkomstig is van Truus Geradts. ,,Veel succes", stond er in. •Truus had graag aan de Europese kampioenschappen willen deelnemen, maar dat was helaas niet mogelijk" verklaarde Sjoukje. Vrijdag (heden) in de voormiddag moet Sjoukje voor de verplichte figuren aantreden. Zij wil er dan zo goed moge lijk uitzien en daarom is ze donderdag eerst nog gauw even naar de kapper gegaan. De Berlijnse kranten, die in de afgelopen dagen veel foto's Sjoukje publiceerden, zijn van van mening, afgaande op de indruk die de Nederlandse rijdster tijdens de training heeft gemaakt, dat Sjouk je Dijkstra favoriete is voor de titel. Na de zes verplichte figuren had de 21-jarige titelverdediger, de Fransman Alain Giletti, de leiding bij de heren. Op de dertiende plaats staat onze land genoot Wouter Toledo. Drie ijs-gratiën met onze Sjoukje in het midden; links van haar Karin Froher en rechts Regina Heitzer (beiden Oostenrijk Vier jonge Nederlandse sport lieden zullen dank zij het „Sport fonds Leo van der Kar" in de ge legenheid worden gesteld dit jaar enige weken in buitenlandse trainingscentra door te brengen. Dit in het najaar van 1960 opgerichte fonds, waarvoor de heer Van der Kar jaarlijks een bedrag van 5.000,be schikbaar stelt, heeft als doel „jong talent" deel te laten nemen aan in elk opzicht te goeder naam en faam bekend staande cursussen of trainingen binnen- of buitenland met de bedoeling de beoefening van een tak van sport tot verdere ontwikkeling te brengen en/of het niveau van sportieve prestaties te verhogen. De eersten, die van dit fonds profiteren, zijn de schoonspringsters Thea en Judith Dupont, de midden-afstandloper Jan van honkbalwerper De Russische paarden zullen toch worden toegelaten tot de Grand National, de jaarlijkse steeple chase op Aintree bij Liver pool, die doorgaat voor de zwaarste ter wereld. De Britse minister van landbouw, Christopher Soa mes, heeft verklaard, dat de Engelse regering Rusland zal schrap pen van de lijst van landen waarvandaan het verboden is om paarden naar Groot- Brittannië te exporteren. Deze lijst is opgesteld als onderdeel van de strijd tegen de Afrixaanse paardeziekte. Tot nu toe mochten geen Russische paarden op Aintree uitkomen. Officials hebben reeds verklaard, dat Rusland bij de Grand National, die in .maart a.s wordt gehouden, met drie paarden zal zijn vertegenwoordigd, t.w. met Epigraff 2, Grif el en Reljef. De wedstrijden van het eindtoernooi om. het wereldkampioenschap voetbal 1362 in 'Chili (30 mei 17 juni), waarin zullen uitkomen 10 Europese landen ploegen, een Centraal-Amerikaanse ploeg en vijf Zuidamerikaanse landeteams, zullen in de volgende steden worden ge speeld Santiago, Vina de Lmar, Arica en Rancagua. Dc finale zal zijn in het stadion van Santiago, dat een capaciteit heeft van 98.000 toeschouwers. de Herman Uden en Beidschat, De 18-jarige atleet Jan van Uden uit Hoensbroek zal eind maart of begin april naar Zweden vertrekken, waar hij hetzij in Valladalen, hetzij in Boson in be roemde trainingscentra onder leiding van een nog aan te wijzen Zweedse coach ge durende drie weken zijn talent kan ont wikkelen. Het ligt wel in de bedoeling, dat die Zweedse coach zal voortborduren op het schema, dat de Duitse coach Bert Sumser voor Van Uden heeft opgesteld. Naar Londen De 18-jarige Thea en de 17-jarige Judith Dupont uit Enschede zullen, be geleid door hun trainer, de heer Braam zeel, in de paasvakantie bijna twee weken doorbrengen in het trainings centrum van de Metropolitan Diving School bij Londen, waar zij getraind zul len worden door de Engelse John Ward- ley, die ook de Engelse ploeg voor de Olympische Spelen in Rome onder zijn1 leiding had. De twintigjarige honkballer Herman j Beidschat uit Haarlem zal tenslotte dank zij dit fonds, en mits de militaire autori teiten hem toestemming geven, ingaande medio maart gedurende bijna zes weken aan de voorjaarstraining in Florida van de Pittsburg Pirates de wereldkampioen, kunnen deelnemen. TOT NU TOE HEBBEN negen landen ingeschreven voor de wereldkampioen schappen in het hardrijden op de schaats, die op 18 en 19 februari op de nieuwe kunstijsbaan van Ullevi te Goteburg worden gehouden. Er zullen in totaal slechts 27 deelnemers mogen starten. (Advertentie) BELEGGEN IN AANDELEN? Uitstekend, maar kies dan een aandeel, dat minder risico biedt, dus Ook te verwerven via een aantrekkelijke spaarregeling. Inlichtingen bij iedere bank en commissionair in effecten of bij de h.v. internationale beleg ginos uni8 Parkstraat 30 - Den Haag GOES, 26 januari. Exportveiling: Goudreinette KI. I 85-95 29. 75-85 32, 65- 75 20, II D 9—10, KL. II 85-95 27—28, 75-85 24—30, 65-75 17—18, Jonathan KL. I 75-80 35, 70-75 38, 65-70 35, 60-65 24, II D 11, KL. II 75-80 23, 70-75 27, 65-70 24, 60-65 1415. Golden Delicious KL. I 80- 85 56, 75-80 61, 70-75 62, 65-70 50, 60-65 35 II D 11—14, KL. II 80-85 47—52, 75-80 49—56. 70-75 49—55, 65-70 37—45, 60-65 34, Winston KL. I 75-85 38—46, 65-75 43— 48, 55-65 22, II D 5, KL. II 75-85 27, 65-75 24, 55-65 17, Ellisons Orange KL. II 75-85 34, 65-75 26, Conference KL. II 65-75 38— 39, 55-65 3236, II D 1315. Op monster: Conference KL. II 55-65 36, St. Remy KL. I 65 mm en op 20, Gewone veiling: Goudreinette grof 13—19, fijn 511, Jo nathan grof 23, fijn 9, Golden Delicious grof 2638, fijn 817. Winston grof 18 21, fijn 5, Conference grof 2124, fijn 10—14. Konstanz 275 (onveranderd), Rheinfel- den 191 (+4), Ottenheim 247 (—5), Straatsburg 195 10). Maxau 377 (+3), Plochingen 127 (—1). Mannheim 222 6) Steinbach 148 5), Mainz 237 5), Bin- gen 161 <+5>, Kaub 176 (+5), Trier 247 15), Koblenz 210 7)1 Keulen 184 2), Ruhrort 376 (+1), Lobith 999 (—3), Nijmegen 785 6), Arnhem 811 (—3), Eefde IJssel 370 (—20), Deventer 270 (—22), Monsin 5540 10), Visé 5067 i—18), Borgharen 4027 (—18). Beifeld 1198 t—21), Grave beneden de sluis 508 (—30).

de Stem | 1961 | | pagina 11