Renard vecht met rug tegen muur AUTO IN GRACHT, 4 DODEN Dajal negeert eis van Kasavoeboe Mr. Lambooy burgemeester van Den Bosch Regering Eyskens sterker uit de strijd Geluidloos concert in Londen WALEN BIJ BOUDEWIJN Opnieuw geen winnaar van Stem-toto Baloeba overvallen trein Moord op drie Europeanen in Algiers TERUG NAAR STAD VAN ZIJN JEUGD PEKING WIL CONFERENTIE OVER LAOS He.t was geen dansles, maar BEZETENHEID! DAGBLAD VOOR ZEELAND AAN DE SLAG DOLLAR ZAL NIET DEVALUEREN Oostelijke wind Russische reactors voor Indonesië Drs. Hazenbosch ter aarde besteld VOORRECHT" Soebandrio Geen vreedzame oplossing voor Nieuw-Guinea Italiaanse regering laat Nederlandse eieren confisqueren Nog wel net tegenover het Amsterdamse Paleis van Justitie Hebt u dit ware gebeuren gehiist? Jammer! Het stond in 101e JAARGANG No. 23573 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J- M- Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. MAANDAG 16 JANUARI 1961 Abonnementsprijs f 7,per kwartaal 8.20 per post - f 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor "de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Biibureaus: Terneuzen: Usbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) STAKINGEN IN BELGIE TENEINDE (Van onze Belgische correspondent) In geheel Vlaanderen en in liet grootste gedeelte van Wallonië behoort vandaag - maandag - de staking tol het verleden. De strijd om de democratische instellingen van het land en het parlementaire regiem is uitgestreden en de Belgische socialisten hebben een nederlaag geleden waarvan zij de gevolgen nog zeer lang zullen voelen. Door voet bij stuk te houden en zich tot het uiterste in te spannen om de orde te handhaven, heeft de Belgische regering meer sympathie gewonnen dan zij aanvankelijk had verloren door de indiening van de wet op het economische herstel. Deze wet was uiteraard een min der sympathieke wet, aangezien zij opofferingen van het land vroeg. Door een verkeerde socialistische manoeuvre heeft de regering daar echter winst uitgehaald, terwijl men had kunnen verwachten dat zij alleen verlies ging boeken. Een C.V.P.-lid formuleerde de toe stand als volgt: de Christelijke Volks partij heeft een vergissing begaan die haar duur te staan had kunnen komen; de socialisten hebben echter de grootste vergissing uit de geschiedenis van hun partij begaan, en die gaat hun veel meer kosten. In veel kringen was men het er over eens, dat de C.V.P. een psycholo gische vergissing beging door het pro gramma voor economisch herstel in één enkele wet te formuleren. Het lag veel Belgen te zwaar op de maag. Dit alles is nu echter vergeten omdat het land zich momenteel ziet geplaatst tegen over andere moeilijkheden, die wel eens van grotere omvang kunnen blijken te zijn dan alle herrie om de eenheidswet. De Waalse socialisten hebben inderdaad, zoals men weet, een blok gevormd, en zij brengen nu het unitaire karakter van dc Belgische nationale instellingen in het gedrang. In een adres dat zij z-aterdag aan de koning hebben overhandigd, vra gen zij diens aandacht voor de Waalse problemen en voor wat zij noemen de economische achteruitgang' van dit ge west. Veertig minuten lang vertoefden de afgevaardigden uit Wallonië bij de vorst. In regeringskringen heeft men zich over deze daad nog niet uitgespro ken. Intussen is er aan de staking in Belgic verbazend snel plotseling een ein de gekomen. Nadat vrijdag j.l. de een heidswet in de Kamer werd goedge keurd, vergaderde het A.B.V. opnieuw ?«m i*e- ^0e^and onder het oog te zien. Goed ingelichte kringen wisten toen arbeiders terug naar het werk te zenden. Intussen dienden de socialisten een plan in, dat een correctie op de eenheidswet heet te zijn en dat in een aantal punten hun verlangens weergeeft. In een mededeling die zaterdag werd verstrekt, wordt voorts gezegd, dat ,,door de stemming in de Kamer de toe stand is veranderd" en dat daarom het A.B.V. aan de arbeiders bevel geeft weer terug aan het werk te gaan. Ner gens in de mededeling staat te lezen dat het A.B.V. deze staking heeft ver loren. En het enige positieve feit dat men er in kan vinden is de eis tot parlements- ontbinding. Ook dit is een oproep die te laat komt, aangezien men in regeringskringen reeds heeft besloten de eenheidswet in beide parlementslichamen te laten bespreken en daarna het land over het beleid van de regering te laten oordelen, met an dere woorden: over te gaan tot nieuwe reeds dat de staking ging eindigen. Het A.B.V. had tot op het laatste ogenblik gehoopt dat de liberalen in de Kamer de regering zouden doen struikelen. Toen dit niet gebeurde wisten zij dat hun zaak verloren was. Mogelijk zouden zij het nog een week langer hebben trachten vol te houden, doch de vak bondskassen waren hopeloos leeg, zodat het A.B.V. zich wel genoodzaakt zag de De volgende STEM-totopot zal f 100,- (honderd gulden) bevatten, omdat giste ren het geen enkele van de ontelbare deelnemers was gelukt, alle gevraagde resultaten juist op te geven. Geen won der overigens, want wie had kunnen denken, dat zoveel afwijkende uitslagen zouden worden geboekt als juist de voorbije speeldag. verkiezingen. Normaal zouden deze eerst in mei 1962 gehouden worden. Zaterdag en zondag werden door het A.B.V. tientallen vergaderingen gehou den, verspreid over het gehele land. Voor zover zaterdag het werk al niet werd hervat, besloot men in alle ver gaderingen om vandaag weer aan de slag te gaan. Dit gold voor alle sectoren van het privé- en openbare leven in Vlaanderen. Uit Wallonië is gemeld, dat in de meeste centra de arbeiders weer willen beginnen. Alleen het gewest Luik houdt het been nog stijf. De vakbonds leider Renard heeft nogmaals beves tigd, dat hij wil strijden tot het bittere einde, doch hij moet nu ondervinden dat zelfs andere Waalse gewesten hem niet meer steunen in die strijd. In de streek van Doornik gaf het A.B.V. zelf het be vel tot werkhervatting, terwijl verder gewestelijke comités in Waals-Brabant hetzelfde deden. Zo blijft vandaag ver moedelijk alleen nog de zware industrie in het Luikse in staking. Gisteren reden alle trams en autobussen in die stad, zo dat men zich mag afvragen of Renard ook in Luik niet aan het verliezen is! Het bericht dat de Amerikaanse re gering Amerikaanse firma's en particu lieren met goudreserves in het buiten- j land geboden heeft deze voor 1 juni van j dit jaar te liquideren, heeft in Zwit serse bankierskringen de overtuiging doen postvatten dat de devaluatie van de dollar thans voorgoed van de baan is. Zwitserland geldt als het land waar men heimelijke goud- of valutareserves kan aanleggen en het regeringsbevel, zoals president Eisenhower het zaterdag bij decreet uitvaardigde, had de grote belangstelling van Zwitserse bankkrin- gen. Een geheel gezin, vader, moeder en twee kinderen is zaterdag omge komen, toen een personenauto te Utrecht in de Plompetorengracht stortte. De 36-jarige tandarts J. H. L. Becude. wonende aan de Tolsteegsingel in Utrecht, reed met zijn echtgenote, de 31-jarige mevrouw J. Becude-van Beest en hun twee zoontjes, de 3-jarige Johan en de 1-jarige Jan. bij de Asch van Wijekade door de balie van de Plompe torengracht. De wagen kwam met de wielen naar boven in het water terecht. Hoewel aanvankelijk niemand van de toestromende omstanders een poging deed om de inzittenden van de auto te redden, begaven zich later een burger en een politie-agent te water. Zij konden evenwel niets uitrichten, omdat de wa gen bijzonder ongelukkig in de gracht terecht was gekomen, de ruitjes klein waren en de portieren klemden. De brandweer had na alarmering 15 minu ten nodig om de wagen op de kadt te takelen. Men vermoedt, dat de heer Becude de bocht met grote snelheid heeft geno men en door de botsing met de balie over de kop is geslagen. MR. SCHOLTEN. staatssecretaris van Onderwijs, heeft zaterdag de nieuwbouw geopend van de Jan van Eyck-academie te Maastricht. IN DEN HAAG hebben de ministers van Financiën van de zes E.E.G.-landen twee dagen gesproken over de vraag, welk internationaal monetair stelsel het best in de huidige omstandigheden past. EEN RADARSTATION van de Ameri kaanse luchtmacht in Alaska heeft ,,een vliegend voorwerp" waargenomen vaar van men veronderstelt dat het een Russisch ruimtevaartuig zou kunnen .ijn, dat zo juist gelanceerd was. '1P DE AUTOBAHN tussen Keulen en ilannover zijn als gevolg van mist en -Tadheid 36 auto's op elkaar gebotst. Vier mensen verloren bij dit massale ngeluk het leven, veel anderen wer- len ernstig gewond. VIJFTIGDUIZEND gulden heeft de NO VIB aan de voedselorganisatie van de V.N. geschonken, als bijdrage in de uilpverlening aan hongerend Kongo. 'RESIDENT KENNEDY van de V.S. "iceft de 44-j.arige Elvin Stahr benoemd ot minister voor het Leger. Nu is het iele kabinet compleet. NDONESIE krijgt een geleide pers, die olgens Roeslan Abdoelgani niet meer loor enkelingen, maar ..door de politie- <e filosofie van de regering" geïnspi eerd zal worden. ■CONINGIN JULIANA is te Gstaad (in -Avitserland) aangekomen, waar prinses DV00r |crstel van haar ziekte 1 ft. Prins Bernhard reisde met zijn \Ur l^Lmee tot Genève. Hij nam gisteren aan besprekingen deel. I Verwachting van het K.N.M.I. tot ^a"^vond- opgemaakt gisterenavond J ZLlo uur: Droog weer met nu en dan bewol- i niat'ge af en toe krachtige oos- t! 1 \Vlnd Opnieuw iets lagere J temperaturen. erwachting van het Belgisch weer- t kundig instituut: Vrij sterke wind uit het oosten. Be- kouderme* krede °Pklaringcn. Iets I Vandaag: zon onder 16.59 uur, maan lader 16.54 uur. Jlaren: zon op 8.40 uur, maan op «8.44 uur. Burgemeester Lambooy en echt genote nemen de telegrammen door, waarin Hengelo's burge meester met zijn benoeming in Den Bosch wordt gelukgewenst. De Indiër Rajesjwar Dajal, de speci ale vertegenwoordiger der Verenigde Naties in Kongo, maakt zich geen zor gen over de eis van president Kasavoe boe dat hü moet worden teruggeroepen. Op het hoofdkwartier van de V.N. maakte men zich bezorgder om de ver wonding van drie Zweedse officieren tij dens een nieuwe aanval van Baloeba- krijgers op een trein in de provincie Katanga. Dajal deed geen poging met Kasavoe boe contact op te nemen over de brief die deze zaterdag aan secretaris-gene raal Hammarskjoeld had gestuurd, en waarin Dajal werd verweten dat hij op de hand van Loemoemba was en een passieve houding aannam. Overigens riep men in Leopoldstad in herinnering dat president Tsjombe van Katanga al bij herhaling had verzocht de V.N.-vertegenwoordiger Ian Berend- sen terug te roepen uit Elizabethstad. Maar Berendsen is daar nog steeds in functie. In Kongolese kringen te Leopoldstad werd vernomen, dat 30 aanhangers van Loemoemba, die kennelijk geloof hadden gehecht aan het gerucht dat deze laat ste bevrijd was door rebellerende troe pen in het legerkamp Thijsstad. naar dit kamp waren gereisd. Daar werden zij door het leger gearresteerd. Tussen ,,Loemoembistische" troepen en troepen van de V.N. is intussen een wapenstilstand gesloten, nadat reeds enkele dagen gevechten hadden gewoed in noord-Katanga, in de omgeving van Manono De resolutie van Ceylon, de V.A.R. en Liberia, dat België de beheersovereen komst voor Roeanda-Oeroendi zou heb ben geschonden, heeft zaterdag in de Veiligheidsraad niet de vereiste meer derheid gekregen. Alleen de drie ge noemde landen en de Sovjet-Unie stem den voor. De andere zeven leden onthiel den zich van stemming. De Indieners van de resolutie verwe ten België dat het troepen door Roe anda-Oeroendi naar Kongo heeft door gelaten. Zondag is in Djakarta een Russisch- Indonesische overeenkomst getekend voor de bouw van twee kernreactors voor vreedzame doelen. Op grond van deze overeenkomst zal de Sovjet-Unie deskundigen naar Indonesië zenden voor het voorbereidende werk in verband met de bouw van deze reactors en In donesiërs in Moskou opleiden. Op de begraafplaats „Den en Rust" in Is zaterdag onder overweldi- cbela"gstelljng het stoffelijk over schot van het Tweede-Kamerlid, drs. C. ,',i ,Z 1 ter aai'de besteld. In de aula van „Den en Rust" werd een korte rieU^in!!S.e Rch°ud<.'». Velen, onder wie ministers Van Aartsen en Klompé. vertegenwoordigers van Europese orga nen waarin drs. Hazenbosch een be- !Lnfm'<Le RoU61 VUJdtA de Pres>dcnt van de bloge Raad. prof. Donner, voorzitters en leden van verschillende Kamerfrac ties. hoofdbestuursleden van de Anti- Revolutionaire Partij, hoofdbestuursle den van het Christelijk Nationaal Vak verbond en vertegenwoordigers van tal van organen op sociaal-economisch ge bied woonden deze plechtigheid bij Namens mevrouw Hazenbosch sprak de ere-voorzitter van de Anti-Revolutio naire Partij, dr. J. Schouten, een kort dankwoord. Bij een autorit door de buitenwijken van Algiers zijn drie Europeanen door een groep mohammedanen aangevallen en gedood. De auto werd daarna in brand gestoken. De politie zeide dat men te doen had met de eerste gewelddaad van mohammedanen tegen Europeanen in het gebied van Algiers na het recente refe rendum. De 31-jarige Duitser Siegfried Schramm, een chauffeur van een plaatselijke Euro pese onderneming, werd de keel afgesne den Zijn twee metgezellen, de 28-jarige Jesüs Victor en de 36-jarige Cortes Mar cel werd de schedel ingeslagen. De Franse politie ontdekte de drie lijken na dat zij er in was geslaagd de samenge stroomde menigte uiteen te slaan. (Van onze verslaggever) i Mr. R.J.J. Lambooy, momenteel j burgemeester van Hengelo, is per 1 februari benoemd tot burgemees ter van Den Bosch. Het bericht ging zaterdagmorgen als een lopend vuurtje door de stad. Voor vele Bosschenaren die zich in de laatste weken nog aan speculaties omtrent de te benoemen magistraat hadden bezondigd, was déze benoeming toch nog een verrassing. Hier werd weer eens bewaarheid dat men op de tevoren het meest genoemde kandidaten doorgaans niet hoeft te rekenen. Zowel ten stadhuize als bij diegenen in de stad die mr. Lambooy persoonlijk kennen, is deze benoeming met gejuich ontvangen. Daartoe is in het algemeen al aanleiding omdat het hier een burge meester betreft die zijn jeugd in Den Bosch heeft doorgebracht. Maar boven dien noemen zij. die burgemeester Lam booy persoonlijk kennen, hem een ma gistraat die als bestuurder èn als mens een hoogstaande persoonlijkheid mag worden genoemd, en die juist de all round burgemeester is, die het zich veel zijdig ontwikkelende Den Bosch nodig heeft. Zoals ons van zeer bevoegde zijde werd verklaard is deze burgemeester een te sterke persoonlijkheid om een imitator van zijn voorganger te zijn, maar mag wel verwacht worden dat hij de grote lijn van diens beleid zal voort zetten. Wanneer we nog memoreren dat de vader van mr. Lambooy kapitein der artillerie was en later minister van Oor log, dan is er alle reden om te ver wachten dat zijn zoon ook een open oog zal hebben voor de goede betrekkingen tussen burgerij en garnizoen, met welk facet van het bestuur der gemeente hij hier eigenlijk voor het eerst op grote schaal te maken krijgt. Toen wij zaterdagavond na veel ver geefse pogingen de nieuwe burgemees ter van Den Bosch, bij wie de telefoon klaarblijkelijk gloeiend stond, eindelijk aan de lijn kregen, stak hij zijn enthou siasme en blijdschap over zijn benoeming tot burgemeester van Brabants hoofd stad niet onder stoelen of banken. ,,Ik zeg u graag dat ik hier in Hengelo sinds oktober 1951 bijzonder prettige, goede en mooie jaren heb gehad. Als ik hier mijn functie zou hebben moeten uitdienen zou me dat werkelijk geen verdriet gedaan hebben. Integendeel. Maar 's-Hertogen- bosch is toch wel bijzonder aantrekkelijk en ik beschouw het als een groot voor recht nu Brabants hoofdstad te mogen gaan besturen. Ik ben zeer blij met deze boeneming. Ik ken Den Bosch. Mijn moeder is een Bossche van geboorte. Mijn grootvader was er n.l. directeur van de h.b.s. Zelf heb ik er een paar jaar lagere school en gymnasium gelopen. Bovendien ken ik Den Bosch natuurlijk ook uit mijn Brabantse burgemeesterstijd, eerst in Deurne later in Waalwyk. Alles bijeen heb ik zo'n 20 jaar in Bra bant gewoond en gewerkt. U kunt u in denken dat ik er graag terugkom. Wat me bijzonder aanstaat van Den Bosch? Ja, natuurlijk het feit dat het een oude stad is met een grote historie, dat er het provinciaal bestuur zetelt, dat de stad bisschopszetel is, dat er de ge rechtelijke macht zetelt, maar heel sterk trekt mij Den Bosch vanwege de grote industriële ontwikkeling- die deze ftad na de oorlog heeft doorgemaakt, waar voor ik werkelijk de grootste bewonde ring heb. Ik heb wat dat betreft het grootste respect voor mijn voorganger burgemeester Loeff. die in dit opzicht waarlijk iets groots van Den Bosch heeft gemaakt". Mr. Lambooy is 16 januari 1904 in Den Haag geboren. Hij bezocht daar het stedelijk gymnasium en studeerde daar na rechten te Leiden. Na beëindiging van deze studie volbracht hij een stage van een jaar als advocaat op het kan toor van Deckers, Kortenhorst en Van der Loo in Den Haag. Vervolgens ves tigde hij zich als advocaat in de ge meente Hulst. Op 1 augustus 1929 volgde zijn benoe ming tot burgemeester van Hontenisse, op 15 september 1939 die tot burgemees ter van Deurne. In 1946 werd hij burge meester van Waalwijk en sinds 1 oktober 1951 staat hij aan het hoofd van de stad Hengelo. (Advertentie) Tijdens een bijeenkomst van de Veiligheidsraad heeft de Russische afgevaardigde Valerian Zorin op nieuw een aanval op België ge daan. Zorin (links) en secretaris generaal Hammarskjoeld tijdens het Kongo-debat. De Indonesische minister VSSl Buiten landse Zaken Soebandrio hééft zondag in Kairo aan de pers verteld dat het pro bleem Nieuw-Guinea niet vreedzaam kan worden opgelost. „Indien Nederland voortgaat met zijn daden van provocatie en zijn bezettings troepen in West-Irian blijft versterken, zal Indonesië gedwongen zijn te ant woorden met het nemen van soortgelijke maatregelen", aldus Soebandrio. Honderd muziekminnaars heb ben zaterdag drie shilling be taald om een „geluidloos" con cert te kunnen „horen", dat in de Londense Wigmore Hall ge geven werd door de uit Hon garije afkomstige pianist Tho mas Blod. Verbijsterende, maar naar verluidt ook verrukte „luisteraars" hebben hier gezien hoe Blod met de allure van een echte concertpianist een uur lang de toetsen van een piano streelde zonder ook maar één klank te produceren. Vóór hij begon hield Blod een korte inleiding. „Geluidlozen muziek", zo verklaarde hij in alle ernst, „is de enige echter. Spel, dat men horen kan, geeft de luisteraars de inter pretatie van de vertolker, in plaats van die welke de componist heeft be doeld. Ik ga nu spelen en u moet in uw hart de muziek herscheppen. Ik geef u visuele en geen auditieve muziek". Blod speelde onder meer „Parfita in Silences" met begeleiding van een stomme" hobo en een „geluid loze" contrabas en „zes studies zon der geluidsvolume". De reactie van het publiek was gemengd. Enkele mensen stonden op en verlieten de zaal. Een vrouw riep: „Of deze man is gek of ik ben bezig het te worden". Anderen zaten echter in vervoering te „luisteren". Toen het concert was afgelopen, werd er geroepen „meer". Een stra lende Blod reageerde hierop met: „Ik dank u, U waardeert de stilte blijkbaar net zo zeer als ik". Blod had maar één klacht: de toet sen van de concertpiano produceer den meer lawaai" dan die van zijn eigen piano, die zoek was geraakt. Hij had vóór de aanvang van het concert" al gedreigd niet te zullen spelen, omdat zijn eigen piano na aankomst per schip in Folkestone verdwenen was. Functionarissen van de Britse spoorwegen Blods piano zou op weg van Folkestone naar Lon den zoek zijn geraakt zetten alles op alles om het instrument terug te vinden, hetgeen echter niet ge lukte. De makers van de televisie-uit zending „Candid Camera", welke iedere zaterdagavond over het onaf hankelijke Britse televisienet gaat, bleken later de voorstelling van Blod, die in werkelijkheid Eagor Cossor heet en antiquair is, te heb ben georganiseerd om te constateren hoever de „kunstliefde" of het snobisme van muziekliefhebbers gaat. Er zal een film worden vertoonde die tijdens de voorstelling werd ge maakt en waarop men de geestdrif tige „luisteraars" in hun reacties zal kunnen zien. De Britse spoorwegen, die door Blod aansprakelijk werden gesteld voor het ..zoekraken van zijn piano" zullen stappen nemen om schade vergoeding te verkrijgen, daar tal rijke employés uren voor niets heb ben overgewerkt. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bestudeert een nota van de Chine- sche Volksrepubliek, waarin de Chinese regering verklaart dat zij haar goedkeu ring hecht aan het voorstel tot het hou den van een conferentie van veertien landen over Laos. Het voorstel is afkomstig van prins Norodom Sihanoek, het staatshoofd van Cambodja. Radio-Peking meldde dat de Chinese premier, Tsjoe En-Lai zaterdag prins Sihanoek een boodschap had gezonden, waarin hij het plan van de prins toe juichte als een poging vrede in Laos te brengen. In diplomatieke kringen te Londen werd vernomen dat de Britse regering Cam bodja heeft geantwoord, dat het idee van een dergelijke conferentie goed is, maar dat thans het weer bijeenroepen van de internationale commissie van toezicht in Laos de hoogste voorrang heeft. Deze commissie is gevormd op de confeerntie van 1954 en is in 1958 voor onbepaalde tijd uiteengegaan. Italiaanse handelaren in eieren hebben gisterenavond gedreigd de import van buitenlandse eieren te boycotten, ten/ij de Italiaanse autoriteiten de bepalingen omtrent de stempels van oorsprong „op helderen". Dit dreigement volgde op de inbeslag neming van 200.000 eieren uit Nederland. De eieren werden geconfisceerd door de economische recherche omdat de stem pels op de eieren niet „onuitwisbaar" waren, zoals wettelijk vereist is. Italië importeert ongeveer 10.000.000 eieren per maand, die op de plaatselijke markten goedkoper worden verkocht dan de Italiaanse. In het verleden hebben sommige importeurs hun geïmporteerde eieren verkocht als Italiaanse om deze tegen een hogere prijs en met aanzien lijke winst te kunnen verkopen. Om deze praktijken tegen te gaan werd bij de wet bepaald dat geïmporteerde eieren van on- uitwisbare stempels van- herokmst moe ten worden voorzien.

de Stem | 1961 | | pagina 1