KOPPIGE RENARD SPEELT DRIEST SPEL Walen doen niet mee aan verzoenirt Kamer reikte Van Acker de hand Spionage: Westen blaast alarm Netelige vragen over radio en televisie Drs. Hazenbosch in Kamer herdacht Zwendel met Nederlandse meesterwerken Goede kans voor zelf standigheid Souburg WALVIS KLEM IN FRISCO LIBERALEN VERDEELD TEMPO. Centrum in Warschau Problemen voor Scholten Scheepsramp bij Marokko, 40 doden Aanbesteding brug over Haringvliet Zeeman steekt kapitein dood Kunsthandelaarster en soon in arrest Stubenrouch bezorgd over school-t.v. DAGBLAD VOOR ZEELAND Been stijf Sabotage Dezelfde temperaturen 55 101e JAARGANG No. 23570 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 12 JANUARI 1951 Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8.20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. B^eau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaandercn: HULST, Steenstraat 14_-_ telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: I.Isbaanstraat telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) VAN ACKER „Het moet gedaan zijn...." (Van onze redacteur) Het voorontwerp van wet inzake samenvoeging van Vlissingen, Sou burg en Rithem is door de minister aan G. S. van Zeeland teruggege ven voor inwinning van nader ad vies, aldus wordt ons van ministe* riële zijde meegedeeld. Meer er meer wordt hierdoor de indruk ge vestigd, dat Souburg (gelegen tus sen Middelburg en Vlissingen) zijn zelfstandigheid zal behouden. ,,Het stuit op grote bezwaren een ge- meente van rond achtduizend zielen zon der meer te doen opslokken", aldus de be windsman. Hoewel een dergelijke blijvende zelf standigheid van Souburg danig het uit breidingsplan van Vlissingen in de war zal sturen, betekent dit niet dat de plan nen van de dubbelstad, inclusief Vlissin gen aan het Sloe, dusdanig worden be ïnvloed, dat aeze dubbelstadgedachte, welke zuiver structureeel is, moet worden losgelaten. Niettemin zal bij blijvende zelfstandig heid van Souburg de dubbelstadgedachte minder gemakkelijk te verwezenlijken zijn. Souburg immers maakt in dit pro- jekt een groenstrook uit in welke strook Vlissingen en Middelburg een aantal pro- jèkten wensten te stichten, zoals o.a. een overdekt zwembad. Vlissingen had bij zijn uitbreidingsplannen het grondgebied van Souburg reeds bestemd voor winkel centra en stationsemplacement. HET TSJECHISCHE officiële persbureau CTK heeft eerst gisteren meegedeeld, dat op 2 januari op het vliegveld bij Praag een vliegtuig is verongelukt, waarbij tien mensen het leven hebben verloren. DE AMSTERDAMSE recherche heeft de 26-jarige zeeman J. v. in zijn woning gearresteerd. Er werd tien pond marihu ana bij hem in beslag genomen. HET ENGELSE blad Daily Telegraph weet te melden, dat Kroestjev voor zijn opvolging het oog heeft laten vallen op Frol Kozlov. lid van het presidium van de Opperste Sovjet. NOORWEGEN zal zijn visserijgrens per 1 april van dit jaar verleggen naar zes mijl en per 1 september a.s. naar 12 mijl. DE ZWEEDSE begroting voor het belas tingjaar 1 juli 1961—30 juni 1962 ver meldt voor de gewone dienst aan inkom sten 16.489 miljoen kronen en aan uitga ven 15.906 miljoen kronen. DE INDONESISCHE marine deelde gis teren mee. dat een schip, met 43 mensen aan boord, dat door de burgerlijke over heid als vermist was opgegeven in de Straat van Makassar was opgebracht door opstandelingen Over het lot van beman ning en opvarenden was niets bekend. ENGELAND en Duitsland zullen samen i een vliegtuig ontwikkelen, dat recht standig kan stijgen en een klein gewicht heeft. Het toestel, een jager, zal wor den gebaseerd op een Brits prototype, dat gebouwd werd door Hawker-Siddely. (Van onze Belgische correspondent) Terwijl Van Acker met Eyskens confereerde en de Wetstraat te Brus sel gisteren gonsde van de vele besprekingen (wat er wel op wees, dat de verzoening, die dinsdag werd waargenomen, zich voortzet) heeft de adjunct-secretaris van het A.B.V., de heer Renard, te Bergen verklaard dat hij niet wil horen van een verzoening op basis van de eenheidswet. De Walen zullen de staking voortzetten, totdat die wet is ingetrokken. ,.Ik ben alleen bereid besprekingen aan te knopen, wanneer die wet daarbij niet ter sprake komt", aldus de heer Renard. Voor de partijleiding der socialisten is die koppige houding van Renard een lelijke tegenvaller. Temeer daar alles er gisteren op wees, dat het terrein vrij wel volledige geëffend was voor een vergelijk. De Belgische Kamer aanvaardde gisteren het amendement Van Acker. De bevoegde commissie had het amendement onderzocht en goedgekeurd. De li beralen stelden hun „ja" afhankelijk van de voorwaarde, dat het amendement niets zou wijzigen aan de basis van de eenheidswet. die daarop ook een directere actie van de socialistische partij eiste. Gisterenmorgen heeft hij deelgenomen aan een vergadering van de leiding van het A.B.V., doch daarvoor lekte niets uit. De betoging te Bergen, die werd bygewoond door ongeveer twaalfduizend personen, eindigde rustig, als men ten minste het ingooien van enkele ruiten niet als incidenten beschouwt. In Vlaanderen waren de eerste gevol gen van de ontspanning waar te nemen. Het A.B.V. trok de stakingsbevelen in voor Brugge, Gent, St.-Niklaas en Ron- se. In de Antwerpse haven werkten gis teren al 2500 man en vrijdag vergadert het stakende trampersoneel over de werkhervatting. Het spoorwegpersoneel van Leuven en Namen hervatte het werk. Te Luik verschenen de eerste trams weer op straat. Deze werden begeleid door rijkswachters. Ook een warenhuis in die stad durfde de deuren weer te openen. Na goedkeuring van dit punt zette de Kamer de besprekingen over de een heidswet voort. Het ging in een snel tempo. Gisterenavond waren niet min der dan tachtig artikelen van de wet er door. In totaal zijn nu honderd tien van de honderd achtendertig artikelen goed gekeurd. Zonder twijfel wordt de hele wet nog deze week in de Kamer afge werkt. Mogelijk wordt er zelfs vandaag reeds over gestemd. Over de uitslag van de stemming ver keert men momenteel nog in het onze kere. Gisteren stond vrijwel vast dat minstens zes liberalen zullen tegenstem men. Eén liberaal wenst zich van stem ming te onthouden. Een deel van de besprekingen, die in de wandelgangen zijn gevoerd, hadden juist tot doel deze liberalen tot andere gedachten te bewegen. Of men daarin is geslaagd komt men pas vandaag te weten. De koning ontving gisteren de heren Collard en Motz, resp. voorzitter van de socialistische en liberale partij. Voorts werden besprekingen gevoerd tussen de heren Eyskens, Lefèvre. Van Acker en Van Eynde. Een vergadering van de voorzitters der drie grote Belgische partijen greep plaats nadat de heer Motz terugkeerde van het koninklijk paleis. Aan deze ver gadering nam de heer Lefèvre, voorzit ter van de C.V.P., ook deel. Na afloop verklaarde de heer Motz, dat er veel te zeggen zou zijn, maar dat hij eerst de stemming over de eenheidswet wens te af te wachten. De anderen verklaar den niet te weten wie het initiatief tot deze vergadering had genomen. Het was ?er. za£ men op echter duidelijk dat het een ontwijken van lastige vragen van de pers was. In parlementaire kringen is men er van overtuigd, dat de vergadering der partijleiders van verstrekkende beteke nis is RENARD Wij gaan door" Aan vergaderingen heeft het voorts Brussel niet ontbroken. Het bureau van het A.B.V. vergaderde en ook het bureau van de socialistische partij. De communisten kwamen bijeen en de ka tholieke vakbondsleiders. De liberale ministers bespraken de toestand en ver- verschillende plaatsen in het parlement volksvertegenwoordi gers van verschillende partijen drukke besprekingen voeren. In schrille tegenstelling tot deze acti viteiten stond gisteren de verklaring van de heer Renard. Hij zei o.m. dat het fout is te denken, dat dit de laatste week van de staking is. De staking zal nog langer duren, aldus de heer Renard, In enkele kleine Waalse steden is de staking beëindigd. De zware metaalbe drijven liggen nog stil en daarop rekent Renard om zijn dwang op de regering te blijven uitoefenen. Wat de sabotage betreft noteerde men gisteren het blokkeren van sluisdeuren nabij Ath, terwijl bij Salzinnes spoorweg bomen werden vernield. In totaal zijn er in België nu al meer dan duizend sabotagedaden gepleegd. In zes steden werd gisteren nog be toogd. Alleen in Wallonië evenwel. Een betoging in Hoboken bij Antwerpen werd uitgesteld. Wel deden er zich enkele fel le incidenten voor. Enkele personen lie pen verwondingen op. Vier personen werden gearresteerd. De 50-jarige mevrouw A. van D. uit Bloemendaal heeft gister morgen kans gezien voor een (uit verkoop) waarde van ruim 550 hij elkaar te stelen aan allerlei kleinere dameskledingstukken in een modemagazijn in de Kalver- stfaat in Amsterdam. Het opmer kelijkste was nog weldat zij deze prestatie" leverde in ongeveer drie kwartier. Of het een nieuw record voor winkeldievegges is, is niet hekend. De vrouw werd op heterdaad door de politie betrapt. Verwachting van het K.N.M.I. tot 2 ^anav°nd, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: Toenemende bewolking, maar tot avond op meeste plaatsen J droog. Matige, aan de kust later Krachtige zuidwestelijke wind. On- j dezelfde middagtemperatu- Wimïac^ting van ^et Belgisch weer- *undlf instituut: notül? 4 M mooi, met plaatselijk l 0mist' Maximumtemperatu- ÊvilJi 3 tot 8 g^den. ander 13 34™,™"" 16'53 uur' maan 5 4uunr 7°n °P 8'44 ,,ur' maan °P De chefs van de westerse inlich tingendiensten zouden woensdag een wereldomvattend spionage- alarm uitgegeven hebben, daar er aanwijzingen zijn, dat agenten uit Oost-Europa uitzwermen over de Navo-landen met „dringende op drachten". In de Britse pers zijn, naar aan leiding van de arrestatie van vijf spionnen, berichten verschenen waarin verklaard werd, dat agen ten opgeleid worden door een groot „internationaal spionagenet, dat in Warschau zetelt". Er is geen officieel commentaar op deze berichten gekomen, maar "recher cheurs van de contra-spionage-afdeling van Scotland Yard zijn dezer dagen aan boord gegaan van een Pools schip, dat in de haven van Londen meerde. Zij bleven meer dan 3 uur aan boord orri de passagiers en bemanningsleden te controleren. Zowel Oost en West zijn op het ogen blik zeer bevreesd voor spionage, daar zij beide geheimen in hun bezit heb' ben die van het allergrootste belang zijn voor de tegenpartij bij een eventueel conflict. Rusland heeft vele van zijn raket- en kernwapenplannen in een van de zwaarst bewaakte brandkasten" uit de militaire geschiedenis verborgen. Het Westen tracht deze grote geheim zinnigheid te evenaren bij zijn onderzoek naar bestrijdingsmiddelen voor onder zeeërs. Deze experimenten zijn van het allergrootste belang, daar Rusland zijnj marine heeft opgebouwd rond een aan- valsmacht van onderzeeërs. De Russen hebben geen vliegdeksche pen of kruisers, maar zij bezitten meer onderzeeërs dan alle andere landen ge zamenlijk. Twee van de vijf personen die tijdens het weekeinde werden aangehouden wa ren werkzaam bij de marinebasis Port land, waar een uiterst geheim onder zoek gaande is naar bestrijdingsmidde len van onderzeeërs. Een zeven meter lange walvis, nieuwsgierig, onvoorzichtig, of al leen maar een beetje dom, heeft in San Francisco het leven verloren. Het dier kwam klem te zitten on der een steiger in de haven van deze stad. De walvis was vastgeraakt tussen de pijlers waarop de steiger rust en bloed de hevig. Ook was hij in botsing geko men met een schip, dat aan de steiger lag zodat het dier een aantal ernstige kneu zingen had. Een opzichter van de vereniging tot voorkoming van wreedheden aan dieren (de Amerikaanse dierenbescherming) Ja mes N. Brown, besloot, dat het het beste was de stervende walvis uit zijn lijden te verlossen. Dit bleek echter niet een voudig. Brown zei, dat walvissen niet slim zijn en dat het onmogelijk zou zijn het dier te leren hoe het uit het woud van pijlers zou kunnen zwemmen. Met een geweer, kaliber 30.06 werden 13 kogels in de wal vis gevuurd en daarna nog drie met spe ciale pantser-doorborende kogels Toen was de reus dood. De dierenbescherming bleek niet te be schikken over machines, die lijken van walvissen kon verplaatsen. De kustwacht bleek eerst het beest als „een gevaar voor de scheepvaart" te moeten bestempelen, voordat schepen van deze dienst een handje konden helpen. (Van onze parlementaire redacteur) Staatssecretaris Scholten (O., K. en W.) moet vandaag in de Tweede Kamer antwoord geven op een aan tal netelige vragen, die hem giste ren bij de begrotingsbehandeling van O. K. en W. over de radio en de commerciële t.v. zijn ge steld. De Kamer wil weten, wat hij van het V.P.R.O.-plan voor een nationale omroep denkt, hoe hij oordeelt over de brochure van de federatie van omroepverenigin gen over de commerciële t.v„, wat er met de omroepwet gaat gebeuren en of en wanneer er een derde (radio)program komt. Mevr. van Someren-Downer (V.V.D.), die het vorig jaar nogal heftig tegen de verzuiling" in Hilversum fulmineerde, bleek gisteren overstag te zijn gegaan. Zij sprak nu van een „historisch gegroei de situatie, waarvan we het beste moe ten maken wat er van te maken is". Men is er in Hilversum nog lang niet, oordeelde de liberale afgevaardigde. „Er wordt wel eens gezegd, dat Nederland twee zenders heeft: radio-Luxemburg en radio-Veronica. Dat is natuurlijk over trokken maar er zit een grond van waarheid in". Mevr. van Someren- Downer adviseerde de omroepverenigin gen hun activiteiten wat meer te co ördineren. Ze dacht in dit verband on der meer aan de zondagsportpraatjes. Voor de brochure van de federatie van omroepverenigingen tegen de com merciële t.v. had zij weinig waardering. Uitermate eenzijdig", luidde haar oor deel. Haar pro-commerciële t.v.-stand- punt motiveerde zij aldus: Nederland heeft een tweede net nodig. Dat net kan niet uit het kijkgeld worden betaald. Geef dan een kans aan de commerciële t.v. Oostelijk Nederland wordt thans reeds overspoeld" door buitenlandse commerciële t.v. Wanneer we daar niets tegenover stellen dreigt een ..verduit sing". Zou een commerciële t.v. zich aan goede normen weten te houden? Bussum brengt ook wel eens shows waar meer blote benen worden getoond dan voor onze opgroeiende jeugd misschien wel gewenst is, zei mevr. van Someren- Downer. Inhakend bij de Vara-reclame voor het ..Algemeen ochtendblad" van Het Vrije Volk, drong mr. Vrolijk (P.v.d.A.) aan op een herziening van de richtlijnen in zake reclame in ether. De huidige richt lijnen zijn nogal hypocriet. Het meest sprekende voorbeeld hiervan is wel de „bekende gloeilampenfabriek in het zui den des lands". De staatkundig gereformeerde ir. van Dis drong er bij staatssecretaris Schol ten op aan t.v.-uitzendingen strenger te censureren. Voor de t.v. zou volgens zijn informaties weer allerlei godslaster lijke taal zijn uitgeslagen. De heer Car- miggelt heeft zich daaraan ook schuldig gemaakt, verklaarde ir. van Dis. „Hij slaat de taal uit van een bootwerker van het minder goede, soort". De Kamer vond het een goede ge dachte van staatssecretaris Scholten om de salarispositie van de Nederlandse symfonie-orkesten nader te laten bezien. De socialist Vermeer bepleitte een be perking van de salarisverschillen tussen de orkesten. Hij wees op Het Brabants Orkest, waar de orkestleden bij een meerjarig contract een premie krijgen, die hen in de salarisklasse van de groot ste orkesten brengt. ,,Ik keur dit af", zei de heer Vermeer, „maar ik begrijp het wel. De kleinere orkesten worden anders gedraineerd door de grotere". Mr. Baeten (K.V.P.) vroeg verder de aandacht van mr. Scholten voor toneel gezelschappen als ,.De Schouwspelers" en ..De speelgroep Limburg". Mr. Vrolijk (P.v.d.A.) wierp de vraag op of er naast de voetbaltoto geen andere sporttoto's zouden moeten komen. Daar door zou de belangstelling voor andere takken van sport vergroot kunnen wor den, meende hij. Het Hondurese luxe-jacht „Pri ce", waarop zich veertig passagiers en vijf bemanningsleden bevonden, is tien mijl ten westen van Kaap Moreau bij Tanger, gezonken. Volgens een bericht van radio-Algeci- ras (Zuid-Spanje) zouden alle passagiers van het jacht zijn omgekomen. De kapi tein en twee bemanningsleden zouden door de Spaanse treiler „Cabo de Gata gered zijn. Onder de passagiers van het jacht Spaanse joden, die uit het voormalig Spaans-Marokko onderweg waren naar J Spanje bevonden zich verscheidene vrouwen en kinderen. In Luik reden voor het eerst de trams weer, maar onder zware politiebewa king! Op 7 maart zal in de technische school in Middelharnis door de N.V. Brugver- binding worden aanbesteed het maken van een basculekelder en de onderbouw voor de brug over het Haringvliet bij Numansdorp. Zoals bekend werd in 1960 tussen de staat en de N.V. Brugverbin- ding Haringvliet een overeenkomst be treffende de bouw van de brug onder tekend. De uitwerking van de plannen werd daarna met spoed door Rijkswa terstaat ter hand genomen. Deze voor bereidende werkzaamheden zijn nu, slechts zes maanden na totstandkoming van de overeenkomst voltooid. De gezagvoerder van het Nederland se schip „Looiersgracht", de heer W. F. J. Verplak, is in Finland door een lid van de bemanning om het leven ge bracht. Terwijl het schip in de haven van Helsinki voor anker lag, deelde de kapitein aan het 18-jarige bemannings lid P. van B. mee, dat deze wegens wan gedrag was ontslagen. De ontslagen jon geman rende, aldus de lezing van de Finse politie, naar de kombuis, greep een mes, liep naar de gezagvoerder te rug en stak hem in de rug. De heer Verplak overleed aan zijn verwondingen. De dader trachtte te ontkomen doch werd, nadat de kok de politie op de hoogte had gesteld, aan de wal gegre pen. Hij is in verzekerde bewaring ge steld. In het kunstschandaal, dat eind vorig jaar in Neurenberg is ont dekt, is thans het vermoeden be vestigd, dat hier sprake is ge weest van vervalsing van schilde rijen van Nederlandse meesters. In verband met deze aangelegenheid heeft de politie van Neurenberg kortge leden de 62-jarige Nederlandse, in Bul garije geboren kunsthandelaarster me vrouw Tatjana K. en haar zoon, de 39- jarige Oostenrijkse handelsvertegen woordiger, Boris K. aangehouden. Van de zijde der Neurcnbergse politie is thans meegedeeld, dat experts van Beierse staatsmusea hebben vastgesteld dat het grootste deel van de 23 in beslag genomen schilderijen, waaronder zoge naamde werken van Van Gogh, Van Dijck, Corot en Terborgh, vervalst was. 55 De rest bestond uit onbelangrijke schil derijen. In de herfst van vorig jaar had de kunsthandelaarster zich tezamen met haar in Neurenberg wonende zoon, in verbinding gesteld met belangstellende kunstminnaars in Neurenberg en hun de schilderijen als originele werken" aan geboden. Daartoe behoorde ,,De aardap peleters" van Van Gogh, dat zij voor 250.000 mark (ongeveer 225.000 gulden) aanbood. „Bloemenveld", eveneens van Van Gogh en drie andere schilderijen, kwamen voor 160.000 mark (145.000 gul den) in het bezit van een Neurenberger kunstverzamelaar. Twee van de zes Neurenberger kopers die 17 van de 23 stukken verwierven, lieten hun aanwinsten door Nederland se experts onderzoeken en schakelden na een vernietigend rapport, de politie in. Moeder en oon werden gearres teerd, toen zij op het punt stonden Neu renberg en d? Bondsrepubliek te verla ten. Zij hadden nog vier schilderijen. waaronderDe aardappeleters" bij zich. De Amsterdamse handelaarster had tegenover de politie verklaard, dat alle door haar aangeboden schilderijen uit familiebezit afkomstig waren, doch de Neurenberger politie heeft, in samen werking met de Amsterdamse politie kunnen vaststellen, dat zij vijf der schil derijen, waaronder Van Goghs „Bloe menveld" voor een paar duizend gulden had gekocht. De originelen van de be trokken werken bevinden zich in Neder landse collecties. (Van onze parlementaire redacteur) ,,Een van onze gaafste en meest be kwame collega's", noemde Kamervoor zitter dr. Kortenhorst gisteren in een herdenkingsrede de dinsdag bij een auto-ongeluk in de Ardennen omgeko men A.R.-afgevaardigde drs. Hazen- bosch. Voor deze herdenking waren de A.R.- bewindslieden Zijlstra, Van Aartsen en Roolvink naar de Tweede Kamer geko men. Namens het kabinet getuigde mi nister Cals van eerbied en oprechte waardering voor hetgeen drs. Hazen- bosch als Europees en Nederlands par lementariër heeft verricht. Dr. Kortenhorst en minister Cals ge tuigden hun diep medeleven met me vrouw Hazenbosch, die met zeven kinde ren achterblijft. Cornelis Pieter Hazenbosch werd 10 november 1921 te Dordrecht geboren. Hij bezocht de h.b.s. in zijn geboortestad en studeerde vervolgens aan de Economi sche Hogeschool te Rotterdam. Hij trad intussen in dienst bij de Stichting voor de Landbouw als adjunct secretaris van de hoofdafdeling sociale zaken. Uit dien hoofde werd hij lid van de looncommissie van de Stichting van de Arbeid. In 1950 werd hij benoemd tot secre taris van het C.N.V., maar hij aanvaard de deze benoeming toen niet. Kort daarna voldeed hij echter aan het ver zoek om als hoofd op te treden voor de pas opgerichte sociaal-economische dienst van dit verbond. In 1953 werd hij verbondsbestuurder van het C.N.V. en daarna secretaris van deze organisatie. De heer Hazenbosch werd in 1953 lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, waar' hij deel uitmaakte van de A.R.-fractie. Hij was voorts lid en vice- voorzitter van het Europese parlement en maakte ook deel uit van de S.E.R. De teraardebestelling van de heer Ha zenbosch zal zaterdag om 15.00 uur plaatsvinden op de begraafplaats ,,Den- nenrust" te Bilthoven. Als zijn opvolger in de A.R.-fractie der Tweede Kamer komt het eerst in aan merking de heer J. A. van Bennekom te Middelburg. (Van onze parlementaire redacteur) Met de schooltelevisie wil het nog maar niet vlotten. ..Ik ben zeer be zorgd over het t.v.-onderwijs". Dit ver klaarde staatssecretaris Stubenrouch (O., K.' en W.) woensdagavond in de Tweede Kamer. De verhoudingen liggen in ons land zo moeilijk, verzuchtte hii. Drs. Stubenrouch deelde mee, dat hij nu de onderwijsorganisaties gevraagd heeft een commissie te vormen voor de bestudering van de organisatie van de school-t.v ..Het moet toch ook in ons land mogelijk kunnen zijn op dit gebied te experimenteren. Deze schooluitzen- dingen zijn in het belang van de jeugd". 1

de Stem | 1961 | | pagina 1