Conflict heeft meer gekost dan Eenheidswet opbrengt Tsjombe dreigt met krasse maatregelen Groot programma ;ingen van betogi Bezwaren A.R. C.H. en tegen mammoetwet Bijval voor Eyskens, ook van oppositie Eerste Kamer aanvaardt verhoging kinderbijslag Hongersnood in Kongo... VERRASSING TE BRUSSEL: VERZOENEND GEBAAR SOCIALIST VAN ACKER Amendement voor ondersoek naar commissie Oorlogs-psychose op Cuba Prof Grzimek verdwenen Onderwijsdebat in Kamer DAGBLAD VOOR ZEELAND 16 maart begin proces Eichmann Min. Korthals: Kreekrakplan geen nationaal object Nu en dan zon Socialisten en Liberalen tegen Snellere treinen zuiden-westen 101e JAARGANG No. 23569 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. 3f|afibla«> 9c item WOENSDAG 11 JANUARI 1961 Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8,20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) BEGIN VAN EINDE BELGISCHE STAKING (Van onze Gisteren is men in België de vierde stakings- week ingegaan. Meteen ook beleefde men bet begin van bet einde. Het eerste gebaar van verzoening werd gemaakt en in parlementaire kringen was men van mening, dat er nu een definitieve gunstige wending is gekomen in bel politieke conflict, dat België nu al vele miljarden franks heeft gekost. In de Kamer van Volksvertegenwoordigers correspondent). lieeft de woordvoerder van de socialistische partij, de gewezen eerste minister Van Acker, openlijk verklaard, dat de socialistische partij kon begrijpen, dat welke regering dan ook in de huidige omstandigheden haar toevlucht moest nemen tot ingrijpende financiële maat regelen en ook dat zij kon begrijpen, dat de regering maatregelen moest treffen om de orde in het laiul te handhaven. Deze foto uit Brussel toont een ver- We herkennen o.m. stukken giet- zameling „wapens", die in de cfge-l ijzer, hamers, stalen kogels, ijzeren lopen weken door stakers tegen del schroeven van spoorrails en kraaie- politie zijn gebruikt. poten. De president van de afgescheiden Kongolese provincie Katanga, Moise Tsjombe, heeft de V.N. gis teren laten weten, dat, indien zij de Loemoemba-getrouwe soldaten niet ontwapent, hijzelf tot daden zal moeten overgaan. Tsjombe doelde op de soldaten, die zich bevinden in de maandag geproclameerde staat „Loealaba", waarvan wij in onze editie van gis teren al melding maakten. Hij dreigde dat, indien zij voor midder nacht niet zouden zijn ontwapend, hij zijn door Belgisch kader gecommandeerd leger de neutrale zone zou laten binnen- Het proces tegen de jodenvervolger Adolf Eichmann zal waarschijnlijk op 16 maart in Jeruzalem beginnen. Dit is gis teren van de zijde van het Israëlische mi nisterie van justitie vernomen. rukken. De hoofdstad van Loealaba, Ma- nono. ligt ten noorden van Elizabethstad, aan de top van de omgekeerde pyramide die de geneutraliseerde zone van Noord- Katanga uitmaakt. De zone werd inge steld door de V.N. om een einde te ma ken aan de botsingen tussen Tsjombes soldaten en de Baloebakrijgers. Epidemie in Kasai Het internationale Rode Kruis heeft meegedeeld, dat in de Kongolese provin cie Kasai een epidemie is geconstateerd van kwashiorkor, een Afrikaanse ziekte, die vooral kinderen treft en bij hen zwel lingen van de gewrichten, handen en ge zicht veroorzaakt. De ziekte is een ge volg van gebrekkige voeding en vertoont veel overeenkomst met het hongeroedeem dat in 194445 in westelijk Nederland veel voorkwam en talloze doden eiste MINISTER LUNS, die op de eerste dag van de kabinetscrisis met zijn echtgenote op vakantie ging. is gisteren van de Ca- narische eilanden op Schiphol terugge keerd. NASOETION, de Indonesische minister van Defensie, heeft gisteren in Nieuw- Delhi verklaard, dat de Sovjet-Unie ook „zware wapens" zal leveren aan zijn land. VAN 16 tot 21 januari zal in Monte Car lo het eerste internationale festival van de televisie worden gehouden, waarvoor veertien landen met zestig films hebben ingeschreven. OUD-MINSTER Hofstra, die heeft be dankt voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer in verband met zijn be noeming als directeur bij Verolme, wordt in de socialistische fractie opgevolgd door de heer S. Schagen te Beemster. DE RAADKAMER van de Amsterdamse rechtbank heeft de voorlopige gevangen houding van de president-directeur van de N.V. Socrates, Nic. den Besten, met dertig dagen verlengd. DE EERSTE PILOOT van het dezer da gen verongelukte vliegtuig van de Finn- Yan wie wij gisteren meldden, dat nij flink gedronken had in de nacht van de start, had een alcoholgehalte in het ni™ Van twee Promille. Dit heeft een ommissie van onderzoek vastgesteld. DITl JAAR zal de Kolen- en Staal- Rpiaitnu "aP.Weer hulp verlenen aan de u„n§ mijnwerkers, die te lijden heb- pphtr,, 4 f gevolgen van de kolencrisis dollar eGïl maximum van 1.3 miljoen (Van onze parlementaire redacteur) De memorie van antwoord op de be groting van Verkeer en Waterstaat brengt geen nader nieuws over de Rijn- Scheldeverbinding en het Kreekrakplan. Over de Rijn-Scheldeverbinding en het vraagstuk van de Rijnvaartpremies zwijgt minister Korthals, omdat de Nederlands- Belgische onderhandelingen nog gaande zijn. Ten aanzien van het Kreekrakplan volstaat de minister met de opmerking, dat dit plan belangrijke vragen opwerpt die nog „terdege" onderzocht moeten worden. De vestiging van een zodanige complex zal van betekenis kunnen zijn voor de streek, zegt minister Korthals. Hij ziet het Kreekrakplan. echter niet als een nationaal object, dat door de Rijks waterstaat voorbereid en uitgevoerd zou moeten worden. I™tin« van het K.N.M.I. tot t ,,"?vonrJ. opgemaakt gisterenavond I <5o.io uur: °p'tl?rinSn>. maar ook plaatselijk /ü't'r resen-. of sneeuwbuien. l jpiHb matige, aan de kust tij- krachtige noordelijke wind. delijk Voru!fdü.0f ic,s laSore temperaturen.' 5 kimrii» ""A van hct Belgisch weer- Kundig instituut: Zwaar bewolkt tot betrokken met re- J tomno? ?neeuw in he Ardennen. De "Ur zaI dalen- Maximum- Van 0 tot 5 graden. n"der U.52°uUr.n<ler Maa" j I U7euur Z0" °P 8 44 UUr- Maan op I Op het ogenblik, aldus de heer Van Acker, wordt er in het land een onmogelijk klimaat geschapen. De financiële toestand wordt met de dag erger en het conflict heeft België reeds veel meer gekost, dan de Eenheidswet ooit zai opbrengen. klaringen, die gisterenmorgen in Ant- Iemand moet dit durven bekennen en men moet de moed opbrengen om toe te geven dat er een verzoenend gebaar gesteld moet worden. Een oplossing voor het conflict komt niet uit de lucht verklaring van de heer Van Acker wel werpen en gisterenmiddag in Brussel werden afgelegd door vakbondsafge vaardigden tijdens betogingen. Op een meeting in Antwerpen waarschuwde de heer Reintjens on- geyeer vijfduizend betogers, dat de kas binnen enkele dagen leeg zou zijn en dat ze dan zonder vergoeding zouden dienen verder te staken. In Brussel zei vakbondsafgevaardigde Debunne: ..De strijd loopt op een ein de". Hieruit blijkt dus duidelijk, dat in socialistische kringen maandagavond nog druk overleg is gepleegd over de te nemen beslissingen. Het geldgebrek en een 'klaarblijkelijke mislukking van de staking in Vlaanderen zullen aan de gevallen. Het verder voortzetten van de staking kan nog weken duren, aldus de socialistische woordvoerder. Hij vroeg daarop de regering een amendement te aanvaarden, dat hij in diende op artikel 2 van de eenheids wet, een amendement dat een verkla ring van minister Urbain over de werk loosheidsregeling zal bekrachtigen. De heer Van Acker vroeg niet om dit artikel te wijzigen, maar hij zag wel graag in de wet opgenomen dat de parlementaire commissies zullen worden geraadpleegd telkens wan neer er uitvoeringsbesluiten dienen te worden getroffen inzake die werk loosheidsregeling. De verklaring van de heer Van Acker werd door zijn partijgenoten met luid pplaus begroet. Onder doodse stilte besteeg daarop eerste minister Eyskens het spreekge stoelte om te zeggen, dat de regering steeds bereid is op redelijke basis te argumenteren over de wet. Wat het amendement zelf betrof stelde hij voor dat dit eerst in de commissie zal wor den onderzocht. De regering zal het amendement, indien het in de commissie wordt goedgekeurd, wel opnemen in de wet. Ook deze verklaring werd toege juicht, door regeringspartijen en ook door de oppositie. Onmiddellijk daarop gingen de socia listische en liberale kamerfracties de situatie in vergaderingen bespreken. In de wandelgangen van het parlement werd deze gang van zaken algemeen be stempeld als het beslissende keerpunt in het conflict. Geldgebrek Eigenaardig genoeg viel de verklaring van de heer Van Acker samen met ver niet vreemd zijn. 103 7 sabotagedaden Eerder op de dag had de Belgi sche vice-premier en minister van binnenlandse zaken, Lefebvre, in de Kamer van Volksvertegenwoordi gers medegedeeld, dat sinds het be gin van de staking in België 1037 sabotagedaden waren gepleegd. In Vlaanderen kwam de verdere ont spanning gisteren weer duidelijk naar voren. In Antwerpen werd betoogd door ongeveer negenduizend stakers, die on danks de oproep tot kalmte, na de op tocht terugstormden naar het stadscen trum en daar even slaags raakten met de politie. In de buurt van het centraal station hadden enkele vechtpartijen plaats, maar na een kwartier was de politie de toestand meester. Staking verloopt Gevreesd werd voor een aanval van de stakers op de haven, omdat vooral de werkhervatting in deze sector de sta kers een doorn in het oog was. Rijks wachters waren echter op hun post. Te Brussel, waar drieduizend beto gers op de been waren, is de betoging. In Wallonië was het gisteren opval lend rustig. De ingrijpende bescher mingsmaatregelen van de regering wierpen hun vruchten af. Het trein verkeer kon op vele plaatsen wor den hersteld. In de provincies Luik en Henegouwen werden de elektriciteitsbeperkingen op geheven. Luik had voor het eerst sinds drie weken een levendig aanzien. Bio scopen gingen weer open en schouw burgen maakten zich klaar om weer te gaan spelen. Meteen werd ook een versterkte acti viteit van stakingspiketten waargeno men. Ook politie en rijkswachters wa ren actief Tientallen personen werden aangehouden. Onderivijzers werkten Ook werden verschillende onderwij zers aangehouden, die voor de eerste maal deel uitmaakten van stakingspiket ten. Ook vele vreemdelingen werden gis teren aangehouden. Voorzover zij heb ben deelgenomen aan betogingen of sa botagedaden zullen zij onmiddellijk uit het land gewezen worden. In het rijksonderwijs hebben de sta kende onderwijzers gisteren allen het werk hervat. De bedreiging van de re gering hen tijdelijk uit hun ambt te ont zetten en te beroven van het salaris heeft een onmiddellijke uitwerking ge had. Alleen in Luik en Henegouwen bleven nog enkele rijksscholen gesloten. Het gemeentelijk onderwijzend personeel blijft echter staken in enkele steden. In Brugge, waar de staking praktisch geëindigd is, werden gisteren spijkers gestrooid op de voornaamste toegangs wegen. Gisterenavond hadden al hon derd tien automobilisten bij de politie hun beklag gemaakt. Met spanning wordt in België de dag van heden afgewacht. Insiders zijn van mening, dat het einde nu in zicht is na het verzoenende gebaar dat aan beide zijden van de barricaden is gemaakt. Afwachten hoe de Luikse volksmenner Renard op dit alles zal reageren is nu de boodschap. De Cubaanse vakbonden zijn gis teren begonnen met een uitgebreid programma van betogingen. Elke dag zullen in Havanna grote anti- Amerikaanse betogingen worden gehouden. Vrijdag aanstaande zal het programma zijn climax berei ken. Dan wordt een massabetoging gehou den welke moet worden tot een gigan tisch bewijs van steun aan het beleid van Fidel Castro tegen de dreiging van een invasie door de Yankees". In El Morro. een voorstad van Havanna, is, volgens een bekendma king van de Cubaanse politie, een belangrijke hoeveelheid wapens en ontplofbare stoffen in beslag geno men. Twaalf mensen werden aange houden. Zij lopen de kans te worden terecht gesteld op grond van een pas afgekon digde wet, die op terrorisme de dood straf stelt. Sinds het van kracht worden van deze wet zijn 28 mensen aangehou den, die van verzetsacties worden ver dacht. In de bakkerij waar de wapens werden gevonden, werd ook een bedrag van 7.000 pesos (ruim 25.000 gulden) aange troffen, alsmede 415 Amerikaanse cen ten, die, volgens de politie, door de le den van de terroristische organisatie als insigne werden gebruikt. Volgens de New York Times helpen de V.S. bij het oefenen en uitrusten van troepen die nu in Guatemala worden opgesteld met het oog op een botsing met Cuba die vrijwel on vermijdelijk wordt geacht. De militairen die de regering van Guatemala in de heuvels van Cordille ra. op korte afstand van de kust van de Stille Oceaan, heeft samengebracht, zou den speciaal in guerrilla-activiteit wor den geoefend, zulks met het oog op een dreigende aanval vari' Cuba. De Amerikaanse Atlantische vloot, be staande uit 150 oorlogsschepen, is, zo als gisteren al gemeld, haar jaarlijkse manoeuvres in de Caraïbische Zee be gonnen. Een officiële woordvoerder heeft nadrukkelijk verklaard, dat de manoeu vres geen verband houden met de Cu baanse crisis. Er nemen 40.000 officieren en man schappen aan deze manoeuvres deel. Onder de 150 schepen bevinden zich dri kruisers, uitgerust met apparaten voor het afschieten van geleide projectielen en een vliegdekschip. Volgens het Amerikaanse tijdschrift Newsweek heeft de Sovjet-Unie aan Cu ba drie tot zes tactische raketten gele verd, die voorzien zijn van een conven tionele ladingen en een reikwijdte heb ben van vijftien tot dertig km. Deze ra ketten zijn te vergelijken met de Ame rikaanse Honest John. (Van onze Haagse redactie) „Het sociaal-economisch overleg loopt in Nederland niet meer zo goed als voorheen. Dit overleg is echter een groot goed en het ver dient dan ook beter in stand te worden gehouden. Onrust, zoals die nu ontstaan is, kan er door voorko men worden." Deze waarschuwende woorden sprak gisterenmiddag de A.R.-senator profes sor De Gaay Fortman tot zijn partijge noot staatssecretaris Roolvink (Sociale Zaken), die het aan prof. De Gaay Fort man als informateur te danken heeft dat hij weer achter de regeringstafel heeft kunnen plaatsnemen. De A.R. afgevaardigde liet zijn waarschuwing horen tijdens de behandeling van het wetsontwerp tot verhoging van de kin derbijslagen met vier procent, met te rugwerkende kracht tot 1 oktober 1960. Het ontwerp werd met 36 tegen 25 stemmen aanvaard. De socialisten en liberalen stemden tegen, evenals in de Tweede Kamer was geschied. Professor De Gaay Fortman maakte zijn opmerking naar aanleiding van een procedurekwestie, die rond het wetsont werp gerezen is. Staatssecretaris Rool- voor de eerste maal sinds het uitbreken Ivink heeft het voornemen tot verhoging van de staking, in volstrekte rust ge- der bijslagen met 4 procent reeds be ëindigd. Ikendgemaakt vóórdat hieromtrent aan de Stichting van de Arbeid om advies was gevraagd. De heer Roolvink verde digde zich door de kwestie der procedure een aangelegenheid van ,,zeer arbitraire aard" te noemen, een van die kwesties ten aanzien waarvan de regering van geval tot geval haar standpunt moet kunnen bepalen. Dat hij met zijn handel wijze zou hebben gepoogd het bedrijfs leven te passeren, werd door hem met klem tegensproken. Hij wees er op, dat de Stichting van de Arbeid geen bezwa ren heeft geuit tegen de verhoging met 4 procent als zodang, terwijl bovendien een meerderheid in de Stichting zich tevens akkoord heeft verklaard met de in de toegekende verhogingen gelegen progressie. Het was deze progressie die voor de socialisten en liberalen een on overkomelijk bezwaar bleek te vormen. Professor Bernhard Grzimek, de we reldbekende directeur van de dierentuin van Frankfort, en schrijver van het be kroonde boek: „Sercngeti mag niet ster ven" is verdwenen in Kongo. Woordvoerders van de Frankfortse die rentuin zeiden te vrezen dat bij in banden is gevallen van pro-Loemoemba-krijgcrs. Grzimek verliet op 12 december Frank fort voor een reis door Afrika. Hij is een Engelse vriend tegengekomen, die hem op een deel van zijn tochten vergezelde, onder meer door het Muchison-reservaat in Oeganda. Grzimek is van daar uit al leen Kongo ingereisd. Volgens een brief die de directie van de dierentuin in Frankfurt van deze Britse vriend had gekregen (de naam was onleesbaar) zou prof. Grzimek door sol daten van Loemoemba-gezinde leiders ge vangen zijn genomen, toen deze troepen van Stanleystad naar Boekavoe oprukten. Grzimek reisde in Kongo op uitnodi ging van de Kongolese autoriteiten, die hem in de. gelegenheid wilden stellen zelf te zien hoe de wildstand er voor was ko men te staan sinds Kongo een onafhan kelijke staat was geworden. (Van onze parlementaire redacteur) De spoorwegverbinding tussen het zui den en het westen en het noorden en het westen worden met ingang van de zomerdienst 1961 verbeterd. Wie van Maastricht naar het westen reist, zal kunnen kiezen uit twee verbindingen: het ene uur een rechtstreekse verbin ding Maastricht - Eindhoven - Utrecht- Amsterdam, het andere uur een recht streekse verbinding Maastricht - Eind hoven - Breda - Dordrecht - Rotterdam - Den Haag - Amsterdam. In Utrecht zal voor goede aansluitingen worden ge zorgd. Op het traject Den Haag - Gro ningen wordt een tijdwinst verkregen van 22 minuten. Deze verbeterde treinverbindingen worden aangekondigd in de memorie van antwoord op de begroting van Ver keer en Waterstaat. In dit begrotings stuk wordt de ontwikkeling bij de Ne derlandse Spoorwegen bevredigend ge noemd. In 1959 zijn in spoorwegen, bruggen, viaducten, vrije kruisingen en beveili gingsinstallaties 65,3 miljoen gulden ge ïnvesteerd. Er wordt naar gestreefd per jaar ongeveer vijftig automatische hal ve overwegbomen bij overwegen aan te brengen. De kosten hiervan bedragen ongeveer vijf miljoen per jaar. (Van onze parlementaire redacteur) Van protestants-christelijke zij de is gisteren bij de begrotingsbe handeling van O. K. en W. door dr. Tilanus (C.H.) en mr. Roosjen (A. R.) opnieuw bezwaar gemaakt te gen de mammoetwet. „Hoe kan dat nu?" informeerde de socialist Kleijwegt. Minister-president prof. De Quay heeft'na de recente kabinetscrisis verklaard, dat het kabinet niet zou zijn teruggekeerd indien men over de mammoetwet en andere omstre den punten als de commerciële t.v. en de algemene kinderbijslagwet een nieuwe crisis had voorzien, „Er zijn met de fracties over deze zaken geen afspraken gemaakt", verdui delijkte minister Cals. ,,Er is dus al leen overeenstemming binnen het kabi net", constateerde mr. Burger (P.v.d. A.). „Heeft u soms binnen het kabinet bakzeil gehaald?", vroeg de heer Kleij wegt. ,,Wek ik de indruk, dat ik sta te springen om bakzeil te halen?", was de wedervraag van minister Cals. Wat het kabinet nu precies heeft af gesproken werd door mr. Cals „dit is kabinetszaak" niet onthuld. De hongersnood in Kongo treft vooral de kinderen. Deze foto toont een ver pleegster van het ziekenhuis te Ba- kwanga i)i de provincie Kasai met op de arm een volkomen uitgehongen kind. Per dag sterven daar.... 200 mensen,van de honger. een Waarschijnlijk zal men zich aan een eventueel verder verzet van A.R.- en C.H.-zijde weinig gelegen laten liggen en de mammoetwet, desnoods met be hulp van de oppositie, in veilige haven proberen te brengen. De kaarten zullen echter spoedig op tafel komen. Minis ter Cals kondigde aan, dat de memorie van antwoord op de mammoetwet nog deze maand zal verschijnen. Dit jaar valt dus de beslissing. ,.ïk hoop dat we u aan het eind van het jaar Cals de grote kunnen noemen", zei mevr. Van Someren - Downer (V.V.D.). Mr. Cals werd gisteren vriendelijk door de Kamer ontvangen. Fijn dat u (met het kabinet ria de crisis) weer bent overgegaan, zei de Kamer. „Ik voel me nu voor het eindexamen staan", grapte minister Cals, „dat houdt de spanning Die spanning zal niet alleen rond de ..nationale olifant", de mam moetwet, liggen. Deze maand komt ook de langvei u achte nota over de com merciële t.v. en de nota inzake de uit breiding van het hoger onderwijs. De minister waarschuwde van deze uit breidingsnota niet te veel te voerwach ten. De toename van het aantal stu denten zal, zei mr. Cals, voor het over grote deel opgevangen moeten worden door een uitbreiding van de bestaande universiteiten en hogescholen. Er komt wei enige spreiding, met name bij de tandheelkundige opleidingen, die nu in Utrecht en Groningen geconcentreerd zijn. Nijmegen zal bijvoorbeeld dit jaar starten met de tandheelkundige oplei ding. Minister Cals maakte wat grapjes over de „gezagsgetrouwe" dr. Tilanus, die niet gauw tot de oppositie zal behoren. Kabinetten-kraker Tilanus, die met de anti's verantwoordelijk is geweest voor de recente kabinetscrisis, had zich ech ter heel kritisch over de mammoetwet uitgelaten. De lager-onderwijswet van 1921 tot voorbeeld stellend ,,een mo nument van geestelijke vrijheid" klaagde hij, dat de wetgever de laatste tijd meer en meer van raamwetten ge bruik maakt om daardoor bij k.b. te kunnen regeren. „Dat is gevaarlijk en gezagsondermijnend", riep dr. Tilanus, doelend ook op de mammoetwet. Met deze wet komen we juist terug van de „besluiten "-regering, constateerde echter mr. Cals. Deze wet gaat vormen van onderwijs regelen, die thans niet wettelijk geregeld zijn. Dr. Tilanus bleef sceptisch kijken, evenals mr. Roos- jen (A.R.). Mr. Roosjen ,.geen roos je zonder doornen", zei mr. Cals had de minister tevoren met een citaat uit Cats gevraagd het „boze onkruid" uit de mammoetwet te verwijderen. Het onderwijsdebat zal zeker de hele week duren. De Kamer heeft in eerste instantie tien uur spreektijd. Behalve de mammoetwet werd gisteren nog een groot aantal andere zaken aan de orde gesteld. Kleuterleidsters De Limburgse K.V.P.'er Jan Peters ,het gaat hier om een ereschuld" kreeg van de minister te horen, dat de pensionering van oud-kleuterleidsters nu eindelijk in kannen en kruiken is. Oud-kleuterleidsters, die op 1 januari 1956 in dienst waren en minder dan vijftien voor hun pensioen geldende dienstjaren hebben, krijgen na hun pen sionering een jaarlijkse uitkering. Ver der zal de salariëring van de kleuter leidsters worden verhoogd. Een voorstel daartoe is aan het georganiseerd over leg toegezonden.

de Stem | 1961 | | pagina 1