Renard hitst; staking verloopt TREINRAMP IN SPANIE „Mirlitonade" in Valkenburg or de Kraker in Rotterdam van zijn bed gelicht Snel maatregelen De Gaulle verwacht Misdadige sabotage BELGISCHE REGERING ZEER WAAKZAAM VAN WIE WAS DIE HOED Eijskens dreigt, ontslag voor stakende onderwijzers 23 dodenvele gewonden biJ Verdacht van respectabele reeks sclieepsdiefstallen Straaljager neergestort Piloot gewond LDINGSKANTOOR EMIGRATIE DAGBLAD VOOR ZEELAND j Af en toe regen Westduitse bases op Corsica Nieuwe totowetje Raad van State KAB veroon deelt Belgische stakingsactie Koninklijke familie terug op Soestdijk Geen verzet Resultaat Algerië JVeer dode a Arabische boycot Westduitse defensie en omkoperij voor contracten Schip gezonken bij Borgharen ÉLCO- G M.DIESEL Maar nog somberder itemd zijn Silas Creep en G Tonnor in het Indianendorp- Sterke krijgers sleuren weetel naar een paar rec, ipstaande ruwbesneden palen n het midden van het dorp en )inden hen vast met dunne iterke repen leer.. 101e JAARGANG No. 23563 Voor God, Koningin en Vaderland ARBEIDSBUREAU BREDA, REDA, organiseert op VRIJ- 51 in het Café-Restaurant De a at te BREDA een ICHTINGSBIJEENKOMST a over de emigratiemogelijk- AANVANG 8 UUR. stellen van vragen. Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P V. M. Vercauteren, L. J. v 't Westende Bureaus. Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. DINSDAG 10 JANUARI 1961 Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8.20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) TROEPEN BEZETTEN MIJNEN (Van onze In (le eerste uren van maandagochtend heb ben Belgische troepen de voornaamste grote metaalbedrijven en alle steenkolenmijnen in de streek van Luik en de B'orinage bezet. Tot het nemen van deze maatregel werd gister ochtend om half vijf reeds besloten door het veiligheidscomité van de Belgische regering, omdat werd gevreesd, dat de Waalse vak- hondsleider Renard wellicht zijn bedreiging. Terzelfdertijd besloot de regering nog enkele Belgische bataljons die in Duitsland zijn gelegerd, terug'te roepen, teneinde hen bewakingsop drachten in eigen land te laten uitvoeren. Het nemen van deze maat regelen werd noodzakelijk daar er tijdens het voorbije weekeinde, en ook gisteren nog, een vlaag van misdadige sabotagedaden over het land is gegaan. Het opbreken en saboteren van de we gen heeft gisteren tientallen verkeers ongevallen veroorzaakt. In de streek van Bergen vonden 65 ongevallen plaats, waarbij 33 personen werden ge wond; in de streek van Charleroi vielen één dode, twee zwaar en twee liclfï'ge- wonden, en in de streek van Doornik zijn twee gewonden te betreuren. Meest al betrof het ongevallen die werden veroorzaakt door kraaiepoten, waardoor chauffeurs van de weg af raakten en tegen bomen of palen reden; soms ook werden er afgezaagde bomen over de wegen gelegd, waarop de chauffeurs hun wagens te pletter reden. Gisteren werd ook weer een chauffeur beschoten die was uitgestapt om kraaie poten te verwijderen. Dit gebeurde in de streek tussen Verviers en Malmedy, waar tijdens de voorbije dagen reeds tweemaal een autobus van een geregel de lijndienst met een geweer werd be schoten, zonder dat daarbij echter iemand werd gewond. Tientallen personen werden giste ren in België i.v.m. het plegen van sabotagedaden aangehouden. Twee personen, die een hoogspanningska bel trachtten te saboteren te Mor- lanwelz, werden op heterdaad be trapt. Stok achter de deur In een bijzondere kabinetsraad heeft de regering gisteren besloten de leden correspondent). de onderhoudswerken aan hoogovens en mijnen slop le zeilen, tot uitvoer zon laten brengen. Mogelijk zou Renard zijn troepen dan opdracht hebben gegeven de steenkolen mijnen onder water le laten lopen, waardoor onherstelbare schade en een maandenlange werkloosheid veroorzaakt zou kunnen wor den. DRS. W. BOGERS uit Heerlen .38 jaar) is benoemd tot directeur van de finan- cieel-economische en administratieve sec tor van de Staatsmijnen. IN UTRECHT is gisteren de souvernir- beurs en de wintervakbeurs voor koffers en lederwaren geopend. Ongeveer 230 exposanten nemen aan deze beurzen deel. MINISTER Korthals heeft gisteren in het gebouw van zijn département in Den Haag de wegenwachter H. Schut uit Ha ren gehuldigd, die bij Eelde met gevaar voor eigen leven een leerling-vlieger uil het brandende wrak van de Beechcraft haalde. De heei Schut mocht een zilve ren sigarettenkoker met inscriptie in ont vangst nemen. IN HET BRITSE blad „Guardian" heeft een aantal vooraanstaande Engelse schrij vers, journalisten e.d een beroep gedaan op het Westen voor onmiddellijke groot scheepse hulpverlening aan communis- tisch-China, „dat thans bedreigd wordt door hongersnood, ziekte en vreselijke ontberingen." TE AMSTERDAM, in het oude RAI-ge- bouw is gisteren de vijfde nationale vak beurs voor hotel-, restaurant- en cafébe drijven „Horecava 1961" geopend. j Verwachting van het K.N.M.I. tot Z vanavond, opgemaakt gisterenavond Z 23.15 uur: Z Half tot zwaar bewolkt met af en toe regen. Matige tot krachtige, langs <le kust van Holland en Zeeland tij- j dclijk harde wind tussen zuid en zuid- west. Weinig verandering in tempe- J ratuur. Z Verwachting van het Belgisch weer- Z l kundig instituut: Z i Eerst veranderlijke bewolking. J Daarna betrokken en regen vanuit het westen. Z Vandaag: zon onder 16.50 uur» maan S onder 12.25 uur. 5®i?gen: zon °P 8.45 uur, maan op Z 2.05 uur. van het rijksonderwijs tijdelijk uit hun ambt te ontzetten zo zij vandaag niet op hun werk verschijnen. Gisteren begon n.l. de door de A.C. O.D. (Algemene Centrale Openbare Diensten) aangekondigde staking van het onderwijzend personeel in rijks dienst. De stakende onderwijzers zullen bovendien van hun salaris beroofd wor den. In de stedelijke onderwijsinrichtin gen van verschillende grote steden gin gen de onderwijzers eveneens in sta king. Te Antwerpen en Gent slaagde deze staking vrij goed. zodat duizenden schoolkinderen gisterenmorgen terug naar huis werden gestuurd. In het zoge naamde vrije confessionele onderwijs wordt niet gestaakt. Alleen voor de stre ken Charleroi en Bergen maakte de re gering een uitzondering voor wat het stakend rijkspersoneel betreft. Gaston Eyskens, die met straffe hand het gezag van de regering handhaaft in het land onzer zuiderburen, waar het nog steeds hard tegen hard gaat. Relletjes In het land hadden gisteren weer ver schillende betogingen plaats. Over het algemeen verliepen zij vrij rustig. Alleen in Bergen kwam het tot relletjes toen de stakers trachtten het gebouw van de telefoon en de telegraaf te bestormen. Rijkswacht en leger hadden de stad afgezet, doch konden niet beletten dat sta-, kers uit andere gewesten binnen sijpelden. Toen de stakers, na eerst te zijn teruggedreven, een storm loop ondernamen op het gebouw, vuurden de militairen in de lucht. De rijkswacht dreef de oproermakers daarna terug. In Bergen werden honderd en in Charleroi dertig betogers gearresteerd. De honderd arrestanten van Bergen zijn in de loop van de middag vrijge laten. Zij herkregen hun vrijheid enkele kilometers buiten de stad. Aangezien al le openbare vervoermiddelen staken moesten zij een flinke wandeling maken. Ook in Charleroi, La Louvière en Hoei werd betoogd, doch alles verliep zonder ernstige incidenten. De vakbondsleider Renard dreigde weer met algemene sa botage en ditmaal ook met de oprich ting van een tweede front. W erkhervatting In Vlaanderen begint de staking stil aan tot het verleden te behoren. Overal noteerde men gisterenmorgen een gevoe lige werkhervatting. In het Antwerpse lagen nog alleen een scheepswerf en een scheepsher- stellingsbedrijf stil. In Gent werd nog sporadisch gestaakt, in Brussel en Hasselt is de staking vergeten. Te Antwerpen liepen tijdens het weekeinde ongeveer 50 zeeschepen binnen en begint men alweer ge brek aan havenarbeiders te krijgen. Vruchteloos werd gisterenmorgen ge tracht hen op officiële wijze aan te wer ven. Vandaag betogen de overblijvende stakers te Antwerpen voor de vierde maal; volgens geruchten krijgen zij dit maal versterkingen uit de streek van Luik en Charleroi. De burgemeester weigerde de betoging te verbieden; uitgebreide maatregelen zijn genomen om de orde te bewaren. De haven wordt bijzonder bewaakt door politie en rijks wacht. Geen akkoord Op het parlementaire vlak is de toe stand in België gisteren ongewijzigd ge bleven. Nochtans had men in vakbonds kringen zeer veel van het voorbije week einde gehoopt. Bij sommige socialisti sche vaksbondsleiders bestond n.l. de hoop, dat men zaterdag en zondag aan het praten had kunnen gaan met de re gering, doch de nog altijd even hals starrige houding van de adjunct-secre taris van het A.B.V., de heer Renard, is de oorzaak dat de regering minder en minder geneigd is besprekingen aan te knopen over een eventueel akkoord. Het is nu immers voor iedereen wel dui delijk geworden, dat enige toegeving van regeringszijde, zoveel als een capi tulatie zou betekenen. En een dergelijke houding zouden de kiezers de regering nooit vergeven. Renard heeft, wat dit betreft, alle schepen achter zich ver brand. De leiding van het Algemeen Belgisch Vakverbond heeft tijdens het weekeinde nog een vruchteloze poging gedaan het zwarte schaap terug in de schaapsstal te krijgen, doch hierin is zij niet ge slaagd. Zij heeft er zich toe moeten be palen, een oproep te publiceren waarin de stakers opdracht wordt gegeven al leen maar de wachtwoorden op te vol gen die rechtstreeks van de hogere lei ding van het A.B.V. uitgaan. Vanzelf sprekend durven de socialisten hun ne derlaag in deze krachtmeting niet te erkennen, en het lijdt geen twijfel of zij zullen tijdens de eerstvolgende dagen blijven zoeken naar een min of meer ele gante oplossing voor de moeilijkheden1 waarin zij zich hebben gestort. Hoe die, oplossing er moet komen blijft een open vraag. In de herfst van dit jaar zal op het Franse eiland Corsica een Westduits es kader F-84 en F-86 straaljagers worden gestationeerd. Het vliegveld op Corsica is nog niet geheel gereed. De Franse regering heeft de Westduitse luchtmacht ook drie vlieg velden in Frankrijk zelf ter beschikking gesteld. Vandaag zal in Utrecht weer een vei ling worden gehouden van voorwerpen die door vergeetachtige passagiers op terreinen of in vervoermiddelen van de Nederlandse Spoorwegen zijn ach tergelaten. Op de afdeling hoeden, was de keus weer zeer groot. Gisteren, op de kijk dag, paste een belangstellende er vast een op De Valkenburyse carnavalsvereniging „De Mirlitophileheeft met een dave rende receptie haar tachtigjarig be staan gevierd. Het Geulstadje zat tot barstens toe vol met carnavalisten van nationale en internationale kleur. De bok van de Mirlitophile, tot dan een Verstokt vrijgezel, kreeg van „burge meester Peer van den Muggenheuvel een Oeteldonckse rasechte levensge zellin. In de grotten, de onderaardse bakermat van de feestvierende car na- vals-sociëteit van 1881, smaakte de boerenkool met worst opperbest, zoals de foto laat zien. Reddingsploegen hadden gister avond 23 doden geborgen uit de wrakstukken van twee treinen die gistermorgen bij Barcelona op el kaar waren gebotst. In de verschil lende ziekenhuizen waren op dat moment 49 ernstig gewonden op genomen. De doktoren waren van mening, dat verschillende van de gekwetsten de mor gen niet meer zouden halen. Vele reizi gers, die in de sneltrein van Valencia naar Barcelona hadden gezeten moesten voor lichte verwondingen behandeld wor den. Het ongeluk gebeurde dicht bij het sta tion van Barcelona toen van de andere zijde op hetzelfde spoor een goederen trein naderde. Tegen de avond bevon den zich nog steeds gewonden in de wrakstukken van de wagons die in el kaar geschoven waren. Grote schijnwerpers verlichtten de plaats van de ramp waar de reddings ploegen achter een zwaar kordon van po litiemannen hun werk deden. De meeste doden en gewonden bevon den zich in de eerste vier wagens van de sneltrein. De bestuurders van beide loco motieven vonden de dood. Leden van de voetbalploeg ,,Espanol" uit Barcelona die zondag in Valencia had den gespeeld en op weg naar huis wa ren, hielpen met de reddingswerkzaam heden. Geen van hen werd gewond. Zij bevonden zich in een slaapwagen in het achterste deel van de trein. Volgens een eerste onderzoek zou het ongeluk te wijten zijn aan het weigeren van de remmen van de exprestrein. De K.A.B. leidt uit verschillende be richten uit België af, dat het niet on mogelijk is, dat hier en daar in ons land getracht zal worden steun te vragen voor de staking in België. In verband hiermee verklaart het dagelijks bestuur van de K.A.B. nadrukkelijk dat het werkstakingen met een politiek doel steeds heeft veroordeeld en nog veroor deelt. Door stakingen als deze wordt de de mocratie die in een beschaafde staat moet functioneren in het belang van alle burgers, volgens het bestuur, vol komen ondergraven. Men adviseert de leden van de K.A.B. dan ook zich van iedere steun aan deze actie te onthouden. Gisteravond even na zeven uur is de regerings-Friendship, met aan boord «ie koningin, prins Bernhard en de prinses sen Irene en Marijke op Soesterberg ge land. De leden van het koninklijk gezin keerden terug van een wintersportvakan tie in Lech am Arlberg. (Van onze Haagse redactie) Minister Beerman (Justitie) heeft zijn ontwerp voor een nieuwe totowet, welke aan de bestaande tijdelijke regeling een wettelijke grondslag van beperkte duur zal geven, gereed. Het ontwerp is reeds naar de Raad van State gezonden. De Raad van State zal advies uitbrengen over het ontwerp en het daarna naar het departement van Justitie terugzen den. Het uitbrengen van het advies kan echter wel een aantal weken of zelfs maanden duren. Er kan op het ogenblik dan ook nog niet met zekerheid gezegd worden wanneer het ontwerp bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Het nieuwe totowetje zal. zoals mi nister Beerman reeds heeft aangekon digd. een tijdelijk karakter dragen. In het totowetje zal, zoals gemeld, de mi nister de mogelijkheden aangeven waar op aan prijswinnaars in de voetbalpool geld in plaats van goederen mag worden uitgekeerd. OP UITNODIGING van minister Zijlstra zullen de ministers van fincnciën van de E.E.G. op 13 en 14 januari a.s. in Den Haag bijeenkomen. „Cor de Kraker" zit vast. Na grondige verhoren heeft hij be kend op 19 december j.l. uit de kapiteinshut van het Griekse mo torschip „Vassiliades" voor ruim 17.000 gulden aan contanten in verschillende valuta te hebben gestolen. Hij wordt verdacht van een hele reeks diefstallen in de laatste twee jaar op schepen in vrijwel alle Nederlandse havens. Enkele daarvan heeft hij inmid dels ook toegegeven. De buit van de hele serie diefstallen wordt op honderdduizend gulden geschat. In de Maasstad staat Cor de Kraker of ..de Hondekop" die 36 jaar is en de initialen C. N. draagt, bekend, als een van de gewiekste inbrekers van het land Hij pleegt in een snelle auto rond te rijden zonder rijbewijs en soms vergokt hij in één nacht duizenden gul dens. Vijf en veertig honderd gulden schijnt totr.uto zijn maximum te zijn geweest. De kraak op hei Griekse tankschip „Vassiliades" dat in de Amsterdamse haven lag, is hem waarschijnlijk nood lottig geworden. Van dit schip ver dween, zoals gememoreerd, een bedrag van 17.000.in de meest uiteenlopen de valuta. De kapitein van Vassiliades kon de rijkspolitie te wat. en nauwkeurig signalement verstrekken, dat bleek te kloppen met dat van N. Hij had zich zoals hij steeds pleegt te doen op het schip aangediend als opkoper. Als enige vermomming droeg hij een pet. Zodra hij van boord was gegaan, ver wisselde hij deze voor een modieuze hoed. stapte in zijn race-auto en weg was-ie. De Amsterdamse waterpolitie nam contact op met collega's in andere plaat sen, zoals Rotterdam, Vlissingen, Rid derkerk en Vlaardingen, waar eveneens scheepsdiefstallen waren gepleegd. Overal bleek de dief dezelfde werk wijze te hebben toegepast. Het wonder lijke was, dat hij steeds de sleutel van de hut wist te vinden waar het geld was geborgen en dat ook het opsporen van de brandkastsleutels hem geen en kele moeilijkheid opleverde. Kort na de diefstal op het Griekse schip vervoegde N. zich bij een Rotter dams wisselkantoor, waar hij Ameri kaanse dollarbiljetten kwam omwisse len. De 18-jarige loketbediende herken de de man van een foto, die hij kort te voren had gezien. Hij betaalde Cor de Kraker uit, zag hem in de voor de deur staande auto stappen, waarin ook zijn vrouw zat en waarschuwde de politie Vrijdagochtend werd Cor van zijn bed gelicht. Hij was totaal verrast. In het boek „08-15" dat boven zon bed stond, vond de politie een bedrag van 3800, het restant van de diefstal op het Griekse schip. Bij zijn arrestatie verzette „de kraker" zich niet, hoewel hij bij vorige gelegen heden menigmaal verzet heeft geboden. Zo sprong hij na arrestatie een keer over boord van een schip. Zijn vrouw (moeder van negen kinderen) is na ver hoor vrijgelaten. De gearresteerde is reeds vele malen veroordeeld. Zes jaar geleden kreeg hij in Antwerpen drie jaar gevangenisstraf wegens diefstallen aan boord van sche pen, doch op weg naar de tandarts slaagde hij erin. te ontvluchten. Bij zijn arrestatie vond de politie een dagvaarding van de Bredase rechtbank wegens overtreding van de maximum snelheid en het rijden zonder rijbewijs. Hij is daarvoor al vele malen veroor deeld, doch stoorde zich erniet aan. Hij liet zijn vrienden geregeld auto's huren en maakte daarmee zijn tochten door Nederland. ..Dan kunnen ze me de auto toch niet afpikken", placht hij te zeggen. President Charles de Gaulle van Frankrijk is gisteren in Parijs te ruggekeerd, om zijn werkzaamhe den te hervatten. Volgens welingelichte kringen moet er op gerekend worden, dat De Gaulle verschillende figuren uit de Franse regering te doen ver vangen. Hij is van plan spoedig naar Algerië te gaan. In Franse regeringskringen meent men, dat De Gaulle als eerste stap naar de semi-onafhankelijkheid van Algerië een complex van maatregelen zal in voeren die de Algerijnen zelfbestuur zullen geven op het niveau van stede lijk en regionaal bestuur. Voorts wordt verwacht, dat hij zal trachten in contact te komen met de Algerijnse moslimre bellen, om in een rondetafelconferentie tot een staken van de vijandelijkheden te komen. Aan die» rondetafelconferen tie zou moeten worden deelgenomen door alle groepen die belangen hebben in Algerië. Vermoedelijk zal De Gaulle reeds voor het einde van de week de eerste aankondigingen doen die het ge zagssysteem in Algerië zullen wijzigen. Van de Algerijnen die aan De Gaulle's referendum hebben meegewerkt, stemde ,2 procent „ja". Dit percentage lag, zo als gisteren al gemeld, aanzienlijk lager dan in Frankrijk, waar het aantal ,,ja"- stemmers 75,25 procent bedroeg. Het verschil was ook sprekend voor wat het aantal onthoudingen betrof. In Algerië was dit een percentage van 40, in Frankrijk 24.5. De officiële cijfers over het resultaat van de stemming in Algerië: Geregistreerde stemgerechtigden 4.414.636 Stemmers 2.639.494 Geldige stemmen 2.529.481 „Ja" 1.747.529 „Neen" 782.056 Met Frankrijk meegerekend was het percentage „ja"-stemmers t.o.v. alle stemgerechtigden 53. Twee moslems werden gisteren ge dood en een Europeaan gewond, toen opnieuw ongeregeldheden uitbraken, ditmaal in het plaatsje Boufarik, ruim 40 km ten zuidwesten van Al giers. Franse troepen openden het vuur op 2000 schreeuwende moslims, 1 die de begrafenis bijwoonden van een bekende leider van het F.L.N. De militairen kwamen tussenbeide toen in de lange begrafenisstoet plotse ling de groen-witte vlaggen van het F. L.N. werden ontvouwd. Ongeregeldheden kwamen%ook voor in Batna, een inheemse marktstad. 300 km ten zuidoosten van Algiers, waar kleine groepen moslims de stad vrijwel de ge hele dag in rep en roer brachten. Gis terenavond hebben troepen opnieuw het vuur geopend. Volgens de eerste be richten zouden verscheidene mensen zijn gewond. In de grote steden, vooral in Algiers en Oran, bleef de toestand even kalm als gedurende de stemming op zondag. Een woordvoerder van de internatio nale federatie van Arabische vakvereni gingen heeft medegedeeld, dat de „Ara bische arbeiders overeenstemming heb ben bereikt over positieve maatregelen tot steun aan Algerië". Deze maatregelen zullen bestaan uit een boycot van Franse schepen en vlieg tuigen door alle Arabische arbeiders in de havens en op de vliegvelden vanaf de Atlantische Oceaan tot aan de Per zische Golf. Deze boycot zal worden uitgevoerd „totdat Frankrijk een oplossing vindt voor het Algerijnse vraagstuk". De fe deratie telt zes miljoen leden. Het Westduitse ministerie van defensie heeft optreden in het vooruitzicht ge steld tegen firma's die zich door om koperij van contracten van het ministe rie proberen te voorzien. Karl Schnell. ambtenaar van het mi nisterie die is belast met het nagaan van gevallen van omkoperij, heeft verklaard dat 22 employés van het ministerie tot nu toe schuldig bevonden zijn aan het aannemen van steekpenningen, sinds in 1955 de Bundeswehr in het leven werd geroepen. Een zevental employés had zich eveneens moeten verantwoorden, maar was vrijgesproken. Volgens Schnell zijn er contactman- nen die tot 238.000 mark commissiegeld verdienen. Gistermiddag is een F-84 F-Thunder streak van de Nederlandse luchtmacht, die was opgestegen van de vliegbasis Volkel, neergestort in de omgeving van Bremen in Duitsland. De piloot heeft zich kunnen redden met zijn valschei'm. Hij is met niet-ernstige verwondingen opgenomen in een ziekenhuis te Geeste- muende. Naar het wrak van het vlieg tuig wordt nog gezocht. Het is waar schijnlijk ergens in het gebied van de Wezermonding in het water terecht ge komen. De piloot, die de mact ine bestuurde, was de eerste luitenant Th. Groothof uit Eindhoven De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. Gisterenmorgen is het bijna 1800 ton metende schip ..Stene Phone" van een Franse rederij uit Straatsburg, geladen met 1700 ton kalizout bestemd voor Maastricht, bij het uitvaren van het Ju- lianakanaal door de sterke stroom in de Maas afgedreven en tegen de stuw van Borgharen gebotst. Als gevolg hiervan stootte de ..Stene Phone" in de westelij ke afvoeropening tegen de sluisdeuren, waarvan er een ernstig beschadigd blijkt te zijn. Het schip is gezonken in zes meter diep water en ligt dwars voor drie afvocropeningen in de stuk Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor.

de Stem | 1961 | | pagina 1