Cuba-.,eiland op westelijk halfrond Luik nog toneel van ernstige onlusten Wapens voorvrede' Hachelijk avontuur van 12 zeelieden Christelijke vakbonden: vervroegde verkiezingen Eerste dag referendum vrij rustig Buren van Laos vrezen uitbreiding van conflict Half miljoen van NI Vvoor socialisten in België doet vele wenkbrauwen fronsen ROOFMOORD IN BRUSSEL Diplomatieke breuken Renard houdt stug vol Bezorgdheid in Den Haag om N.-Guinea Brood één cent duurder SCHEEPSLADING ZAND VERSCHOOF IN STORM Cuba: V-Raad wist er geen raad op Geen oordeel.. Onderzoek naar vergiftiging in Zeeland DAGBLAD VOOR ZEELAND EEN D Minder wind Prinses Margaret werd belegerd Episcopaal Paraguay eist opheffing dictatuur 101e JAARGANG No. 23566 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandi* Directeur: E. H. B, Blader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus. Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278341. Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8.20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Biibureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) SPOEDIG EINDE BELGISCHE STAKING VERWACHT Gewapende Franse troepen hebben op het platteland van Algerië gisteren de wacht gehouden bij de stembureaus om incidenten te vermijden bij de volks stemming. Vandaag zullen de overige provinciale gebieden hun stem uitbrengen, waarna zondag in Frankrijk en in de grote Algerijnse steden gestemd zal worden. In de 600 van de 1484 Algerijnse ge meenten, waar gisteren werd gestemd, was de toestand ..rustig en normaal", hoewel hier en daar ontploffingen, de monstraties en een kleine staking der moslims hadden plaatsgehad. Kort voordat de laatste redevoering van president De Gaulle over het refe rendum over de radio zou worden uit gezonden, werd explosieve stof aange bracht aan een hoogspanningsdraad van Radio Algiers. Deze sabotagedaad mis lukte echter en de redevoering kon op tijd worden uitgezonden. Zelfs personen die in internerings kampen werden' vastgehouden mochten, indien zij van tevoren daartoe permis sie hadden gevraagd, bij volmacht stem men. Daar de verbindingen met de afgele gen gebieden vrij slecht zijn, is het moeilijk te bepalen hoe doeltreffend de opdracht is geweest van de F.L.N. niet te stemmen. Het ernstigste incident had plaats bij een stemlokaal te Kerrata in de buurt van Constantine, waar de moslim-di recteur van het lokaal werd doodge schoten voordat het stembureau geopend werd. In een voorplaats van Brussel, St.- Gilles, is gisteren het lijk ontdekt van een 60-jarige vrouw, van wie de sche del was ingeslagen. De vermoorde, die een winkeltje in tabakswaren dreef, was al sinds 30 december niet meer gezien. Haar winkeltje bleef al die tijd geslo ten. Toen de politie gisteren eens pools hoogte ging nemen, vond zij het lijk van de ongelukkige vrouw. Volgens de politiedokter moet de moord op 30 de cember zijn gebeurd. De politie vermoedt, dat roof het mo tief is geweest voor de moord. De hand tas van de vrouw bleek leeg te zijn en haar woning was doorzocht. DE B.E.A. (British European Airways) heeft twee dagen vrijwel niet kunnen vliegen vanwege een staking van het technisch personeel. Het ging om loon eisen. Er is nog geen akkoord, maar de staking is (voorlopig) opgeheven. HET TURKSE staatshoofd, generaal Kemal Gursel, heeft een nieuw kabinet van 18 man geformeerd, waarvan hij zelf premier is. HILGER VAN Scherpenberg, die ruim drie jaar staatssec.etaris bij het minis terie van buitenlandse zaken in Bonn is geweest, zal deze functie per 1 mei a.s. neerleggen om Westduits ambassadeur bij de Heilige Stoel te worden. DE 21-JARIGE mevrouw Montet uit Savoye heeft gisteren het leven geschon ken aan haar achtste kind. Zij trouwde in 1954 met dispensatie van het Fran se staatshoofd toen zij veertien en een half jaar was. Sindsdien heeft zij acht kinderen, onder wie een tweeling, ge kregen. Twee kinderen zijn overleden. DE SOVJET-UNIE heeft de Veiligheids raad verzocht van België te verlangen dat het ..volledige uitleg-' geeft van het gebruik van het Belgische trustschaps- gebied Roeanda-Oeroendi als basis voor operaties tegen aangrenzend gebied van Kongo. DE STAATSSECRETARIS van Finan ciën heeft bij beschikking, gepubliceerd in de Staatscourant van gisteren, een commissie ingesteld ter bestudering van het stelsel van heffing van de tabaks accijns. DE ITALIAANSE kinderen hebben gis teren bij het opstaan in hun Kousen en mandjes allerlei lekkers en speelgoed gevonden. Het was daar ..Befana"-dag, zo iets als bij ons Sinterklaas. t Verwachting van het K.N.M.I. tot J t vanavond, opgemaakt gisterenavond 4 i 23.15 uur: t Wisselende bewolking met vooral J J langs de kust nog enkele buien. J t Krachtige tot matige wind uit rich- tingen tussen west en noord. Weinig t pandering in temperatuur. t Verwachting van het Belgisch weer- 4 Kundig instituut: 4 i ^waar bewolkt tot betrokken hemel, 4 r.egen- en sneeuwvlagen. Lichte da- J 4 J'ug van de temperatuur, maximum 0 tussen 0 en 5 graden. J Van^aag: zon 0nder 16.46 uur. maan J op 22.41 uur. t Morgen: zon op 8.46 uur, zon on- J der 16.47 uur. Maan onder 11.38 uur, t (Van onze correspondent) Terwijl donderdagavond nog een socialistisch vakbondleider ver zekerde dat de staking binnen 48 uren zou worden beëindigd, was men er gisteren in Belgische regerings- en christelijke vakbondskringen van overtuigd, dat van maandag ai de laatste stakers in Vlaams-België het loodje zouden hebben gelegd. Men verwacht echter ook voor het ko mende weekeinde een beslissende gebeurtenis in het conflict dat Bel gië nu reeds bijna drie weken :n spanning houdt, en dat voor het land een bijna onherstelbaar verhes aan inkomsten betekent. Gerekend wordt dat dit verlies reeds het tienvoudige heeft overtroffen van dat gene wat de zo fel omstreden eenheidswet het land zou hebben op gebracht. Over die eenheidswet werd gisteren in de Kamer nog rustig gepraat. Parlemen taire verslaggevers gewaagden zelfs van een „zeer saaie zitting Er kwam alleen enig leven in toen een socialistisch afgevaardigde protest aantekende tegen de afzetting van de burgemeester van het Waalse plaatse Vedria, die was aangehouden wegens sabotage. De betrokken minister antwoordde daarop dat de burgemeester l:ad bekend dat hij sabotagedaden had gepleegd, en dat zijn ontslag dus onver mijdelijk was geworden lokalen van het katholieke dagblad La Minder saai ging het er gisteren in Luik toe, nadat de vakbonds leider Renard een menigte van 10 tot 15.000 stakers had toegesproken op de Place Saint Paul. Renard verklaarde toen dat hij het de Vlaamse arbeiders niet kwalijk nam, dat zij de strijd staakten, maar dat Wallonië ook zonder hen de in trekking van de eenheidswet zou bekomen. Niet alleen dreigde hij weer met het doven van de hoog ovens, maar bovendien zei hij, dat inch ook zou kunnen grijpen naar het wapen van de langzaam-aan actie. Tenslotte deed hij weer een felle oproep tot federalisme in België. Na afloop van de meeting trokken opgewonden groepen betogers, waarvan het aantal op 1700 wordt geraamd, naar het station van Luik, dat door een 70- tal soldaten werd bewaakt. Zij bestorm den het station, doch werden er later weer uit verdreven, nadat de rijkswacht traangasbommen had geworpen, en de bevelvoerende officier enkele schoten in de lucht had gelost. Daarna grepen er nog relletjes plaats in verschillende wij ken van de stad. De betogers plunderden verschillende uitstallingen, vernielden talloze ruiten, en drongen binnen in de PI"" »P 23.47 uur. Maandag: zon op 8. onder 12.01 uur. 1.46 uur, maan J Een woordvoerder van de Nederland se ambassade in Londen heeft gisteren zijn bezorgdheid uitgesproken over be paalde uitlatingen van de Indonesische minister van defensie. ..Wij zijn ontsteld over de dingen die Nasoetion in Moskou heeft gezegd", al dus de woordvoerder. ..Het bezoek zou er op kunnen duiden dat Indonesië van plan is westelijk Nieuw-Guinea spoedig met kracht van wapenen te veroveren". Nasoetion is aan het hoofd van een Indonesische delegatie in Moskou om te proberen „meer en sneller" Russische wapens aan te kopen. Later werd een officiële verklaring uitgegeven waarin werd gezegd dat de Sovjet-Unie en Indonesië „een overeen komt in het belang van de vrede in zuidoost-Azië" hadden ondertekend. By deze plechtige gelegenheid zei Kroestjev persoonlijk dat Nederland ,,heel spoe dig" Nieuw-Guinea zou moeten loslaten. Dit dreigement ging weer gepaard met de bekende beloften aan Djakarta van Russische steun. ,,De delegatie", aldus de Nederlandse woordvoerder in Londen, ,,zal vermoe delijk vragen om vliegtuigen, schepen en alle soorten oorlogsmateriaal. Wij zijn van mening dat met betrekking tot westelijk Nieuw-Guinea een zorgwekken de toestand aan het ontstaan is". Het Russisch persbureau Tass heeft bekendgemaakt dat gisterenavond een Russisch-Indonesische overeenkomst is ondertekend. Over de aard van die over eenkomst werd niets verteld. Vermoed werd dat het ging om de aankoop van Sovjet-wapens. De koningin-moeder van Engeland heeft er bij de directies van Britse en Iersce bladen over geklaagd dat haar dochter, prinses Margaret, die zoals be kend op het ogenblik met haar echtge noot een bezoek aan Ierland brengt, ..door de pers belegerd is geworden". Zij heeft verzocht om terugtrekking van de betrokken journalisten en fotografen., 55 Meuse. Zij vernielden er de beneden verdieping die echter verhuurd is aan een reisagentschap. i Bij de relletjes werden 17 rijks wachters en politiemannen gewond, en twee betogers. De betogers had den ook getracht een houten brug over de spoorrails in brand te ste ken. Toen de brandweer opdaagde werd zij aangevallen, en vernielde men de pomp. De brandweerlieden moesten door de rijkswacht worden ontzet. Er werden gisteren nog ver schillende andere sabotagedaden in Wallonië vastgesteld, en op sommi ge grote wegen moest het leger met bulldozers de weg vrijmaken. N Geen intrekking Niettemin was er overal in het Vlaam se land een neiging tot werkhervatting merkbaar. Enkele grote spoorwegver bindingen konden worden hersteld, en zo rijden de treinen nu weer normaal op het traject Brussel - Namen - Aarle. In Vlaanderen verbetert de toestand nog iedere dag, en in de beide provincies Oost- en West-Vlaanderen is de staking bijna geëindigd. De elektriciteitsbeper kingen in alle Belgische provincies, met uitzondering van Luik en Henegouwen, werden gisteren opgeheven. Dit betekent dat verschillende kleinere bedrijven weer aan de slag kunnen. Hoewel nog in verschillende Vlaamse steden en ge meenten betogingen werden gehouden slonk het aantal betogers overal snel. In regeringskringen werd gisteren ten stelligste het gerucht gelogenstraft, dat men een drie-partijen-regering zou vor men. Vermoedelijk kwam dit gerucht uit socialistische bron. Gisterenavond nog ontkende minister Harmei dat de Een heidswet zou worden ingetrokken. Wel bestaat er by de christelijke vakbonden een neiging aan te sturen op vervroegde verkiezingen. Het A.C.V. is ongetwijfeld van me ning, bij nieuwe verkiezingen het Socia listische Algemene Belgische Vakver bond een flinke klap te kunnen toebren gen. Dit zou inderdaad ook wel eens het geval kunnen zijn. En daarvan zijn de socialisten zich kennelijk bewust, want geen enkel socialistisch dagblad rept nog over kamerontbinding, een thema dat tijdens de eerste dagen van de sta king schering en inslag was. Typisch was gisteren in enkele steden van het land het feit. dat gevorderd personeel van de reinigingsdiensten op de straat verschenen met huisvuilwagens waarop borden waren aangebracht die vermeld den, dat het huisvuil werd opgehaald door gevorderde stakers. Dit was o.m. het geva^ te Antwerpen. In die stad was de staking zo goed als doodgebloed, en men verwacht dat van zondag op maan dag het laatste stakende trampersoneel weer aan het werk zal gaan. In de landen rond Laos groeit de angst dat het conflict zich niet tot de grenzen van dit door chaos en geweld gekenmerkte land zal be perken. De Philippijnen, die eerst gezegd hadden elk optreden van de Zoavo te zullen steunen, ook als dat zou inhouden dat er troe pen gezonden zouden moeten wor den, waarschuwden ernstig tegen overhaaste actie. Een plaatje tijdens de ontvangst vande Indonesische gast Nasoetion. Hier poseert hij met maarschalk Malinovsky De minister van defensie van Thai land liet zich ook in die geest uit, eraan toevoegend dat er langs de grenzen van Laos en Birma communistisch-Chinese troepen waren waargenomen en daarom vreesde hij voor moeilijkheden. Die mededeling zal Mao tse Toeng waarschijnlijk niet welgevallig zijn ge weest, want die had gisteren, kort daar voor, verklaard dat Laos zijn problemen zelf moest oplossen en dat geen enkel land zich mocht schuldig maken aan het zenden van gewapende hulp. Dat was uiteraard tegen de Amerikanen gericht. Intussen is overigens alleen de commu nistische club de enige die zich daaraan schuldig maakt. De Zoavo besloot giste ren om, de voorzichtigheid handhavend, nog niet tot acties over te gaan. Radio Moskou wijdde een lange uitzen ding aan de kwestie Laos en daarin werd met veel tamtam aangekondigd dat de (communistische) Pathet Lao tot nog toe al 400 soldaten van de regeringstroepen gedood heeft en 300 krijgsgevangenen ge maakt Volgens Moskou maken de troe pen van de Pathet Lao overal vorderin gen. Volgens andere berichten zouden de rode strijdkrachten er gisteren inderdaad in geslaagd zijn de stad Babban te ver overen. Dat is een belangrijke plaats, die een groot aantal vliegvelden beheerst. De regeringstroepen zouden nu nog slechts een klein vliegveld in handen hebben. De toestand in Laos maakt ook Canada bezorgd; uit Ottawa kwam gisteren het voorstel de conventie van Genève weer bijeen te roepen. ,,Het is de enige manier om een oplossing te vinden" zei de Cana dese minister van buitenlandse zaken. Als gevolg van de geleidelijke stijging van de bloemprijs is de kostprijs van het brood met ongeveer een cent per 800 gram gestegen. Naar aanleiding hier van gaat op 9 januari a.s. een verhoging in van de prijs van waterwitbrood, volkswitbrood en volksbruinbrood met een cent per 800 gram. Deze prijsverhoging mag slechts wor den doorgevoerd voor zover de huidige prijzen van deze broodsoorten reeds met niet meer dai^ een cent uitgaan boven die welke op 17 januari 1959 werden berekend. In plaatsen, waar hogere prij zen in rekening zouden worden ge bracht, dan die van 17 januari 1959, ver meerderd met een cent per 800 gram, moet de verhoging achterwege blijven. Gisteren heeft zich, bij de zeer woe lige golven die een stormachtige wind veroorzaakte, op ongeveer zeven mijl voor de kust bij Hoek van Holland een klein scheepsdrama afgespeeld, dat gelukkig tenslotte voor alle twaalf bemanningsleden van de kustvaarder Cornelia" goed is afgelopen. Maar het zag er aanvankelijk niet naar uit. Het schip was gisterenmid dag uit Rotterdam vertrokken met een lading zilverzand voor Varberg in Zweden. Buitengaats gekomen heeft het schip, met zijn lastige lading, de holle zee niet kunnen weerstaan; het zand ging schuiven en de Cornelia maakte zware slagzij. Een aantal bemanningsleden lag, na wacht, te kooi en werd meteen ge alarmeerd. Zij stonden, aan dek geko men, vreemd te kijken, vertelden zij later, want het schip maakte toen 45 graden slagzij. Die positie maakte het onmogelijk de reddingboten uit te zetten; aan de vrije kant, waar men het toch pro beerde. verspeelde men het bootje en aan de andere kant was er geen kijk op om een reddingboot buiten te krij gen. De kapitein liet daarop S.O.S.-seinen uitgaan. Behalve een reddingboot kwam een helikopter van de marine vliegbasis Valkenburg te hulp. De af spraak luidde, dat als het schip zou kapseizen, wat ieder ogenblik kon ge beuren, de nog niet geredden over boord zouden springen. De „Humber", die ter assistentie was uitgevaren, zou hen dan wellicht kunnen oppikken. Het is evenwel niet nodig gebleken. De marine-helikopter pikte acht man op, met vee] kunst- en vliegwerk {de zee was zo ruw dat de opgepikten niet eens op de Humber konden worden af gezet) en bracht hen naar Valkenburg, vanwaar ze later naar Rotterdam doorgingen. Na een verdiende nacht rust zullen ze vandaag naar huis rei zen. Onder hen is de Tilburger H. J. C. Dykland. Ook enkele Spanjaarden maakten van de bemanning deel uit. Intussen hebben de vier overgeble venen zich geweerd aan de pompen, om het schip voor kapseizen te behoe den. Dat is tenslotte, al leek het hope loos. gelukt. Het schip kon, hoewel het een gehavende machine heeft, de Nieu we Waterweg binnenkomen. Het mocht niet op eigen kracht naar Rotterdam; daarvoor moest een sleepboot komen. Alle twaalf mannen van de Cornelia zullen het hachelijke avontuur wellicht voorlopig niet vergeten..,. „Zullen alle landen van het wes telijk halfrond de betrekkingen met Cuba verbreken?" Deze vraag is bijzonder actueel geworden sinds de abrupte verbreking der diplo matieke betrekkingen met Cuba door de V.S., waarover wij in onze editie van eergisteren schreven. Een invloedrijk lid van het Braziliaan se congres zei rondiut, dat het hele Wes telijke halfrond geen betrekkingen meer mocht onderhouden met Cuba „dat zich zelf buiten het pan-Amerikaanse systeem heeft geplaatst en een communistisch bruggehoofd en vesting op het westelijk halfrond is geworden". Algemeen wordt verwacht, dat Bolivia en Mexico misschien al gedurende dit weekend hun betrekkingen met Cuba zullen verbreken. Hangende al deze kwesties gaat Castro nog steeds zijn gang. Militia-troepen van hem hebben in Havanna beslag gelegd op een drukkerij van een katholiek tijd schrift. Voorts werden posten uitgezet bij een naburig klooster. Hoofdkantoren van twee katholieke organisaties werden door Castro's troepen overgenomen. Een nonnenklooster werd door vrouwelijke militia onder bewaking gesteld. In Zwitserse regeringskringen verbaast men zich erover, dat de Cubaanse rege ring nog steeds geen antwoord heeft ge geven op de Zwitserse vraag van vier januari of Zwitserland de Amerikaan se belangen in Cuba mag behartigen. De Cubaanse regeringsleiders hebben het eiland in staat van verdediging laten brengen. Langs de kust zijn stel lingen van zandzakken aangelegd. Het legerheeft de beschikking over licht afweergeschut. (De duidelijkheid van de foto heeft ge leden zowel door de omstandigheden waaronder ze gemaakt werd als door het radiotelegrafisch overseinen.) De Veiligheidsraad heeft gisteren de behandeling van de Cubaanse klacht tegen de Verenigde Naties wegens een op handen zijnde invasie beëindigd zon der tot een besluit te zijn gekomen. Chili en Ecuador hadden een ontwerp resolutie ingediend waarin beide rege ringen werd verzocht „alles in het werk te stellen om hun geschillen op vreed zame wijze te regelen". Deze resolutie kwam echter niet in stemming. De Verenigde Staten waren tegen de aanvaarding van welke resolutie dan ook gekant, Cuba. dat Amerika als „agressor" gebrandmerkt wilde zien, ging de Ecuadoriaans-Chileense resolu tie niet ver genoeg. De voorzitter van de raad. de Egypte naar Omar Loufti, besloot het debat met te zeggen dat de besprekingen ertoe hebben bijgedragen de spanning tussen beide landen te verminderen". (Van onze Haagse redactie) Het socialistische N.V.V. zal hoogst waarschijnlijk geen moeilijkheden onder vinden bij het overmaken van het aan de Belgische socialistische vakbeweging toegezegde renteloze voorschot ten be drage van f 500.000. Naar wij namelijk van de zijde van de Nederlandse Bank vernemen wordt door haar voor trans acties onder de miljoen gulden altijd vlot de benodigde vergunning verleend. Voor overschrijvingen in Bcneluxver- band zijn duidelijke monetaire afspra ken gemaakt met de regeringen van België en Luxemburg. Het N.V.V. had gisterenmiddag nog geen vergunning bij de Nederlandse Bank aangevraagd. Volgens het ministerie van Financiën en dat van Buitenlandse Zaken is er voorshands geen enkele aanwijzing dat de Nederlandse regering om politieke redenen de transactie zou verbieden De Belgische ambassadeur in ons land. baron F. X. van der Straten-Waillet, verklaarde ons desgevraagd in verband met deze steunverlening uit Nederland geen instructies van zijn regering te hebben ontvangen. Zoals bekend heeft de T.U.C., het overkoepelend orgaan der Britse vak bonden. reeds eerder besloten de sta kingskas der Belgische socialistische vakbeweging te steunen. Besloten werd een renteloze lening van f 500.000 te ver strekken. In Engeland is felle kritiek geuit op deze toezegging van de T.U.C., omdat men er een vorm van steunver lening aan de Belgische stakingsactie in ziet. Sommige Britse kringen drin gen er bij de regering op aan het mi nisterie van Financiën te verbieden de voor deze transactie benodigde vergun ning af te doen geven. Ook in Nederland heeft de toezeg ging van het N.V.V. de wenkbrau wen doen fronsen. Men vindt het vreemd dat het N.V.V. nog geen oordeel over het optreden der Bel gische socialistische vakbeweging wil vellen, maar desalniettemin de actie klaarblijkelijk financieel wenst te steunen. De voorzitter van de Katholieke Ar beidersbeweging, de heer J. A. Middel huis, wilde nog geen commentaar leve ren op de houding van het N.V.V. (Van onze correspondent) Dokter P. C. J. v. d. Slikke uit Mid delburg heeft geconstateerd, dat vele gemoederen de laatste tijd in onrust waren gebracht door de vele vergifti gingsverschijnselen die voorkomen ten gevolge van het gebruik van bestrij dingsmiddelen in de fruitteelt. Deze ge volgen zijn zelfs erger dan men denkt. Daarom heeft hij het plan opgevat een onderzoek te laten instellen naar de be doelde verschijnselen, voor welk onder zoek subsidie is aangevraagd. Spreker vroeg voor dit onderzoek de medewer king van vrijwilligers. Daartoe zal Zee land verdeeld worden in 8 rayons, ge leid door even zoveel doktoren. Dit zal het eerste onderzoek op zo uitgebreide schaal in Nederland zijn, naar de in vloed van het gebruik van bestrijdings middelen in de fruitteelt, en welke ge volgen dit heeft op de arbeiders in deze bedrijfstak, die nog steeds aan geen en kele beschermende maatregel is gebon den. De tien bisschoppen van Paraguay hebben zich in een gemeenschappelijk schrijven gekeerd tegen de dictatuur, die zoals de brief het uitdrukt reeds vele jaren in het land heerst en de so ciale vooruitgang belet. De bisschoppen betogen, dat de gehele bevolking recht heeft op orde en rust en op voldoende werkgelegenheid die haar in staat stelt haar brood te'ver dienen zonder overmatig te worden be last.

de Stem | 1961 | | pagina 1