Weinig onthullende regeringsverklaring SPRONG IN HET HEELAL BELGISCHE SOCIALISTEN WILLEN VAN STAKING AL Nederland vraagt Y.N.: Ga zelf naar Nw.-Guinea en zie hoe we het doen Staking in Vlaanderen neemt zienderogen af WEL INGRIJPEN BIJ De Quay: niet verder dan voorstel Andriessen KVP) EINSTEIN IS ER NAA GEEN ZINNIG MENS DENKT ERNST AAN FED CH-fractie nog bevriend P Ontploffing in kernreactor drie doden Vlamingen en Walen zeggen hun mening DAGBLAD VOOR ZEELAND Twee vliegtuigen voor reizen Koninklijk Huis Robert Schuman ernstig ziek Vele doden bij explosie in Duitse fabriek Grootkruis voor jarige Adenauer Djakarta dreigt openlijk met geweld Italiaanse prof: Dezelfde temperaturen 101e JAARGANG No. 23564 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandi* Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M A. C, v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P V. M. Vercauteren, L. J v 't Westende. Bureaus. Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland §fcm DONDERDAG 5 JANUARI 196 Abonnementsprijs f 7,per kwartaal 8,20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2803) (Van onze parlementaire redacteur) De regeringsverklaring, waarmede het kabinet De Quay gisteren middag zijn rentree in de Tweede Kamer heeft gemaakt, bevestigt, dat de Alt-Tweede Kamerfractie op het gebied van de woningbouw volledig gecapituleerd heeft. Het kabinet keert terug op basis van het voorstel van de heer Andriessen (KVP). De regering is ook bij nadere overweging niet bereid verder te gaan, verklaarde de premier. Prof. De Quay verzekerde de Kamer, dat de regering op het gebied van de woningbouw in het bijzonder aandacht zal blijven schenken aan de belangen van de lagere inkomensgroepen. Dit alles betekent, verklaar de prof. De Quay, dat de regering niet zal aarzelen in te grijpen wan neer in enige sector van de bouwnijverheid ontsporingen zouden drei gen. Misschien zullen de anti's uit deze mededeling nog enige troost kunnen putten. Hoewel prof. De Quay opmerkte dat deze verzekering vanzelfsprekend is. overtuiging heeft het kabinet er toe ge leid de houding van de anti's en CHU te vergeten. „Het kabinet wil daardoor tonen", zei prof. De Quay, „dat het ook zijnerzijds bereid is een constructieve bij drage tot oplossing van de kabinetscrisis te geven. Het landsbelang is niet met een langdurige kabinetscrisis gediend." Op basis van de motie-Andriessen 'KVP) is nu ten aanzien van de woning bouw het volgende beslist: 1. Het bouwprogram 1961 wordt met 2500 woningen verhoogd tot 82.500 wo ningen, waarvan de ene helft premie- en de andere nelft woningwetwoningen; 2. Uiterlijk 1 juli 1961 zal worden bekendgemaakt of de bouwmarkt toe laat, dat er nog eens 1250 woningwet en premiewoningen gebouwd kunnen worden; 3. Het aantal extra goedkope wonin- Wat het kabinet zelf betreft, dat nu op zijn ontslagaanvrage terugkomt, verklaar de prof. De Quay, dat men uit de bevin dingen van de informateur prof. De Gaay Fortman de overtuiging had gekregen dat het motief van de ontslagaanvrage (door de capitulatie der A.R.) vervallen was. „Het kabinet is ervan overtuigd, dat met name voor het kabinetsbeleid inzake de woningbouw voldoende instemming in de, Kamer kan worden verkregen". Deze gen waarvoor een extra rijksbijdrage wordt gegeven, wordt verhoogd van 5000 tot 10.000. Een daartoe strekkende nota van wijzigingen is dinsdagavond reeds bij de Tweede Kamer ingediend. Met deze begrotingswijziging is een be drag van 27 miljoen gemoeid. Geen glimlach De Kamer was vol bezet, toen de mi nister-president, geflankeerd door de ministers Van Aartsen, Cals, Beerman en Korthals een bewindsman dus uit ieder van de vier groepen waarop het kabinet steunt de regeringsverklaring aflegde. Prof. De Quay begon met een uiteenzet ting van de bekende feiten, die op 22 december j.l. tot de kabinetscrisis hebben geleid. Mevrouw Van Aartsen, die toen de vai van haar echtgenoot meemaakte, beleefde nu zijn herrijzing. In de loges zat ook de ex-informateur prof. De Gaay Fortman. Hij keek glimlachend neer op de groepen die hij weer vereend heeft. In de A.R.-banken werd ditmaal niet ge glimlacht. De voorlezing van de weinig onthul lende .regeringsverklaring duurde tien minuten. Kamervoorzitter Kortenhorst schorste toen de vergadering tot van daag. De fracties krijgen daardoor gele genheid voor beraad. Die behoefte be staat met name aan de kant van de socia- nstische oppositie, want de fracties van de KVP, VVD. AR en CH hebben de regeringsverklaring reeds tevoren inge zien. Na afloop van de vergadering werd prof. De Quay door verscheidene bevriende fracties met de terugkeer van het kabi net gelukgewenst. Op het Binnenhof vraagt men zich echter af, in hoeverre de CH, ook na het nog komende debat over de rege ringsverklaring als bevriende fractie beschouwd kan worden. Het is bekend wij hebben dit reeds eerder vermeld dat een deel der CH-fractie niet be reid is als de AR te capituleren. De socialisten zullen vandaag onge twijfeld hun uiterste best doen om het onbehagen in de CH-gelederen aan te vuren en een splitsing daar te bewerken. Indien nodig zal het debat ook vrijdag I worden voortgezet. (Van onze Haagse redactie) De Eerste Kamer is geschrokken van het gevaar dat koningin Elizabeth van Engeland heeft bedreigd, toen zij onlangs met een vliegtuig van Denemarken naar Engeland terugkeerde. Zoals bekend heeft een Duits vliegtuig toen het En gelse vliegtuig op zeer geringe afstand overvlogen. De Eerste Kamer maakt zich nu ook bezorgd over de veiligheid van de leden van het Nederlands ko ninklijk huis. Mede met het oog op het voorgenomen koninklijk bezoek aan Per- zië geeft de Senaat de regering nu in overweging om voor elke vliegreis van het koninklijk gezin, waaraan meerdere leden deelnemen, steeds twee vliegtui gen ter beschikking te stellen. Aldus blijkt uit het voorlopig verslag van de Eerste Kamer op de begroting voor 1961 van het departement van algemene za ken. In een experimentele kernreactor van het Amerikaanse leger te Idaho Falls in het zuiden van de staat Idaho, heeft zich een ontploffing voorgedaan. Bij deze chemise explosie, die een hoge dosis van radioactieve straling vrijmaakte, zijn drie personeelsleden van het reactorcen trum om het leven gekomen. Gevaar voor de overigens volkomen lege om trek van het centrum bestaat niet, zo is door de commissie voor atoomenergie meegedeeld. De drie mannen bedienden de kleine reactor SL-1, die het prototype is van een transportabele atoomreactor welke door het Amerikaanse leger ontwikkeld wordt. Het centrum bezit een groot aan tal kernreactors, waarbij een aantal ex perimentele zijn. De explosie ontstond door nog niet op gehelderde oorzaak in een chemische in stallatie bij de reactor. Een grote hoe veelheid radioactieve straling werd vrij gemaakt. De wijde omtrek van de labo ratoria is verboden gebied. Een 'moment tijdens het afleggen van de regeringsverklaring door minister president De Quay in de Tweede Ka mer. Links zitten de ministers Cals en Korthals en rechts de ministers Beer man en Van Aartsen. HAMMARSKJOELD is gisteren in Kon go aangekomen, waar hij met de daar al aanwezige VN-verzoeningscommissie zal confereren. Hij brengt daarna bezoe ken aan verscheidene andere Afrikaanse landen. DE MOORD op' het Engelse meisje bij Ridgewell waarover wij gisteren schreven is mogelijk gepleegd door degene die ook de moord op Mary Kriek heeft gepleegd. Dat neemt de recherche op grond van vele overeenkomsten aan ACHT MENSEN hebben het leven ver loren door overstromingen in het midden en westen van Frankrijk. MORGEN, vrijdag, spreekt De Gaulle voor de derde en laatste maal via de televisie het Franse volk toe om het te bewegen bij het referendum ,,ja" te zeggen. ZATERDAG a.s. bestaan de N.V. Hof nar Sigarenfabrieken te Valkenswaard vijftig jaar. KENNEDY heeft bij de beroemde Ro senthal porseleinfabrieken in Duitsland een grote bestelling voor Chinees ser vieswerk besteld. De Amerikaanse ser viesfabrikanten vinden dat helemaal niet leuk. Ex-premier Robert Schuman van Frankrijk, die zoals bekend een van de stichters van de Europese gemeenschap van de „zes" is geweest, zou „ernstig ziek" zijn. De 74-jarige Schuman. die vlak bij Metz woont, werd woensdagmorgen be wusteloos op straat aangetroffen. Hij had een hartaanval gehad. Bij het aftappen van vloeibare zuur stof heeft, zich in de Westphalia staalfa brieken te Dortmund gisteren een ont ploffing voorgedaan. Volgens de politie zijn minstens twaalf arbeiders om het leven gekomen en vele gewond. Een de finitief cijfer kon nog niet gegeven wor den want het opruimings- en reddings werk vordert slecht. Nog verscheidene arbeiders worden vermist. De explosie heeft een grote verwoesting aangericht. Bondskanselier dr. Konrad Adenauer, die vandaag zijn 85e verjaardag viert, is door koningin Juliana begiftigd met het Grootkruis van de Nederlandse Leeuw. Het programma van de ontvangsten voor degenen die de bondskanselier hun gelukwensen zullen komen aanbieden, is op advies van de dokters van de pas van een hardnekkige kou herstelde West- duitse regeringsleider over twee dagen verdeeld. Als eerste heeft reeds woens dag Joseph kardinaal Frings, de aarts bisschop van Keulen, de kanselier de goede wensen van het episcopaat over gebracht. Op zijn verjaardag zal Adenauer in het paleis Schaumburg te Bonn wel een twaalf uur lang duizenden handen druk ken, kleine toespraken houden en menig maal toegedronken worden. Het Westduitse leger zal vanavond ter ere van de jarige kanselier een indruk wekkende taptoe houden zoals na de oorlog in Duitsland niet meer vertoond Nederland heeft Indonesië gisteren be schuldigd van het openlijk dreigen met geweld met betrekking tot Nieuw-Gui- nea. en opnieuw aangedrongen op het zenden van een vertegenwoordiger van de Verenigde Naties naar het gebied. Het hoofd van de Nederlandse dele gatie bij de Verenigde Naties, mr. C. W. A. Schiirmann, overhandigde een brief van deze inhoud aan de vertegenwoor diger van de secretaris-generaal van de volkerenorganisatie, Dag Hammars- kjoeld. De Nederlandse brief was een ant woord op een brief die de Indonesische ambassadeur bij de Verenigde Naties, op 22 december aan Hammarskjoeld had overhandigd. Hij had hierin gesteld dat de toestand in „West-Irian" een gevaar lijk punt had bereikt. In het Nederlandse antwoord wordt gezegd, dat de nota van Indonesië „een geheel vals beeld van de status van Nederlands Nieuw-Guinea en van de daar heersende omstandigheden" had gegeven. „Voorts", aldus de Nederlandse brief, „is het absurd zelfs maar te veronderstellen dat Nederland agres sieve bedoelingen jegens Indonesië zou hebben. De Nederlandse rege ring is ontsteld en gealarmeerd over de beschuldigingen en de dreigende taal die in de Indonesische brief ge bezigd worden, en is zeer verontrust over wat de schijn heeft een open lijke bedreiging met geweld te zijn". „De Nederlandse regering heeft niets te verbergen en herhaalt haar eerder afgelegde verklaring, dat zij bereid is haar politiek en daden jegens Nieuw- Guinea. gericht op zo spoedig moge lijke toekenning van het recht op zelf beschikking aan de Papoeabevolking, voor te leggen aan nauwgezet onderzoek en beoordeling van de Verenigde Na ties". „Met het oog op de nieuw ontstane si tuatie als gevolg van de jongste Indo nesische brief, is de Nedcirlandse rege ring er meer dan ooit van overtuigd, dat over Nieuw-Guinea een onpartijdig verslag uit de eerste hand beschikbaar moet komen", aldus het Nederlandse betoog. „Ik heb deswege de opdracht met na druk het aanbod te herhalen, dat u in juni 1960 werd gedaan, en te verklaren dat mijn regering van harte zou instem men met het zenden van een persoon lijke vertegenwoordiger, die met op dracht om u en door u de leden van de Verenigde Naties voor kan lichten over de omstandigheden in het gebied", al dus mr. Schürmann in zijn brief. Welke luchtreizen de skispringers van de schans maken blijkt wel uit deze plaat, die werd vastgelegd tijdens we-dstryden in Garmisch-Partenkirchen. Experimenten, welker uitkomst iri strijd schijnen te zijn met de relativi teitstheorie van Einstein, hebben de Ita liaanse geleerde prof. dr. M. Todeschini ertoe gebracht, een vraagteken te zetten achter Einsteins postulaat van de on veranderlijke lichtsnelheid. Prof. Tode schini. die werkzaam is bij het psycho- biofysische centrum in Bergamo, meent te hebben aangetoond, dat de snelheid van het licht afhankelijk is van de be weging van de middenstof waardoor het zich voortplant. Professor Todeschini heeft het resul taat van zijn werk, dat de theoretische grondslagen van heel de moderne na tuurkunde raakt, ter kennis gebracht van verscheidene wetenschappelijke in stituten in Italië en andere landen. Het is, zeggen Nederlandse geleerden die het bericht becommentarieerden, niet uitgesloten dat de Italiaanse expe rimentator een fout heeft gemaakt. De verandering van de lichtsnelheid in bewegende media is al vele malen geconstateerd en o.a. door onze landge noot prof. dr. H. A. Lorentz verklaard. Deze verklaring is echter niet in strijd met de relativiteitstheorie. EIND DECEMBER telde Noordbrabant 6393 werklozen en Zeeland 2048. Die cij fers bedroegen eind november resp. 3992 en 1035. (Van onze correspondent) Alle aandacht ging in België gisteren naar de voortzetting van de debatten in de Kamer van Volksvertegenwoordigers die weer verschillende socialistische sprekers de Eenheidswet hoorde bekam pen. Opvallend was daarbij, dat de toon van de debatten helemaal anders was dan op het ogenblik dat de regering de Kamer met verlof zond, juist voor Kerstmis. Het was voor insiders duide lijk dat er een zekere apathie is gaan heersen onder de socialistische kamer leden, en dat zy zich hebben neergelegd bij het feit, dat de Eenheidswet in de allereerste plaats een aangelegenheid is voor de parlementaire instellingen, en niet voor straatbetogingen. De debatten werden slechts woelig toen er over het Verwachting van het K.N.M.I. tot 0 vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: J i Nu en dan opklaringen maar vooral aanvankelijk ook nog plaatselijk Buien, Tot matig afnemende wind J tussen noordwest en noord. Onge- i veer dezelfde middagtemperaturen. 0 Verwachting van het Belgisch weer- J kundig instituut: J t Zwaar bewolkte hemel met enkele t t opklaringen. Regen en sneeuwvla- t 0 gen, onweer mogelijk. 0 J Vandaag: zon onder 16.43 uur, maan op 20.34 uur. J 1 Morgen: zon op 8.48 uur, maan on- 0 0 der 10.51 uur. 0 0 (Eigen buitenlandse dienst) „Geen zinnig mens in Wallonië noch Vlaanderen denkt in ernst aan federalisme." Dat was de slot zin van een telefonisch gesprek, dat we gisteren met onze collega, de heer J. Demarteau, hoofdredac teur van het leidende Waalse kath. dagblad Gazette de Liège" voerden. „Leg uw oor maar eens in België te luisteren." ried hij. We hebben dit gedaan. Ziehier enige meningen van voor aanstaande figuren: De president van de federatie van christelijke vakverenigingen, Aug. Cool, zei: „Geen woord over sepa ratisme of federalisme. Deze staking is onschristelijke arbeiderswaar zulks mogelijk was afgedwongen. Zij is ons een gruwelonredelijk en onze arbeiders lijden er onder. De staking loopt af. Zij is en be hoort ook te zijn een verloren zaak omdat zij geen oprechte werk- staking, maar een verlammende politieke staking is." De voorzitter van de christelijke Waalse metaalbewerkersbond, Con stant Caljon, is van mening, dat separatisme of federalisme in het geheel niet aan de orde zijn. „Wij hebben hierover met onze arbei ders nog nooit ernstig gespro ken en het vraagstuk staat nog steeds niet op onze agenda, tiet zal er ook nooit op komen." De Waalse journalist en plv. hoofd redacteur van de Gazette de Liège, André Dahuy, zei: „Het is volsla gen ondenkbaardat separatisme of federalisme via een vanuit de socialistische hoek geforceerde en afgedwongen staking, welke lang zamerhand mensonwaardige vor men gaat aannemen, ernstig in discussie zou kunnen worden ge bracht. Weldenkende en demo cratische socialisten zullen niets willen weten van een separatis tische bewegingomdat deze een ramp zou zijn voor Wallonië. Noch het separatisme, noch het federa lisme hebben een schijn van kans." besloot hij. Gevraagd naar zijn mening, zei ons de heer Hubert Leijnen, katholiek senator en hoofdredacteur van „Het belang van Limburg," te Has selt: Het behoort zo'n beetje tot de traditie van de Vlaams-Waalse tegenstelling, dat op gezette tijden de kreet: Weg met het unitaire België, leve de federatieve staat, wordt aangeheven. Tragisch moef men deze kreten niet nemen, ze zijn slechts impulsieve uitingen van het gemoed, niet van het verstand. Het huidige gedreig met separa tisme is slechts een chantage middel.'* optreden van rijkswachters en politie in verschillende delen van België werd ge sproken. Alhoewel de algemene voorzitter van het A.B.V., Loius Major, ontkende dat hij contacten heeft gehad met de chris telijke vakbonden, beweert men van die zijde, dat die contacten wel degelijk hebben bestaan. In de Kamer liet de heer Larock duidelijk verstaan dat de socialisten bereid waren te praten. Hij eiste geen onderhandelingen met de vak bonden, doch hij zei dat het voldoende was dat de regering de vakbonden raad pleegde. Hieruit blijkt dus duidelijk dat de socialisten zich steeds meer bewust worden van hun nederlaag in deze strijd, die nu reeds mêr dan twee we ken duurt. Dit niettegenstaande het feit, dat de stakers nog geheel Wallonië in hun greep hebben. De meeste leiders van de Belgische Socialistische Partij keuren echter de houding van de Waalse extremistische vleugel, geleid door de heer Renard, formeel af, alhoewel tot nog toe niet is gebleken, dat zij nog iets in de pap te brokken hebben, en Renard tot andere gevoelens zouden kunnen brengen. De heer Renard heeft weliswaar op een meeting verklaard, dat hij van geen mars naar Brussel wil weten, omdat alle middelen waarover hij beschikt nog niet uitgeput zijn, maar toch is zijn hou ding nog even halsstarrig en zegt bij dat de Walen zullen blijven vechten tot dat de Eenheidswet is ingetrokken. In verband met de ontwikkeling van e politieke situatie in Wallonië heeft de "aalse Economische Raad gisteren ook laten weten, dat zij zich helemaal niet verenigt met de stellingname inzake federalisme zoals die gisteren aan de pers werd meegedeeld. De Raad liet we ten dat alleen zijn secretaris-generaal had deelgenomen aan een vergadering waarop het federalisme ter sprake kwam, doch dat de Raad zich niet wenste bezig te houden met politieke problemen. In de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers zelf kwam het gisterenmiddag enkele malen tot heftige woordenwisselingen. Het heftigste inci dent deed zich voor toen de heer Bohy vroeg om vandaag (donderdag) de Ka- tv! mer te mogen interpelleren over „de wederrechtelijke aanhouding van vier volksvertegenwoordigers" in de Waals- Brabantse gemeente 's-Gravenbrakel, De Kamer weigerde daarop in te gaan en verschoof de interpellatie tot vol gende week dinsdag. De vier parle mentsleden werden, volgens een inlich ting van het ministerie, door rijkswach ters aangehouden omdat zij stakingspi ketten aanvoerden die onderwijskrachten en kinderen beletten zich terug naar de school te begeven. Zij werden na korte tijd weer in vrijheid gesteld. Een soort gelijk incident deed zich in de Kamer voor toen de aanhouding van de partij secretaris van de B.S.P. te Verviers even ter sprake kwam. Vandaag worden de debatten voortgezet, en het laat zich aanzien dat deze nog weken zullen du ren. Na de algemene bespreking van de wet wordt deze nog eens punt voor punt onderzocht. Er zijn in totaal 162 arti kelen in deze wet. Werkhervatting In het gehele land tekende zich giste ren een duidelijke hang naar werkher vatting af, en zelfs in Wallonië slaagde men er in het spoorwegverkeer gedeel telijk te herstellen. Internationale ver bindingen zijn nu verzekerd. En zelfs op het traject Verviers-Luik, dat volle dig in handen van de stakers was, reden gisteren drie treinen in iedere richting. Op andere plaatsen in Henegouwen wer den bomen en palen over de weg ge legd. Hierdoor verongelukte in de ge meente Landelies een motorrijder die met volle snelheid op een boom terecht kwam. Gisteren moesten de stakingen in de grote warenhuizen en in de textiel- en metaalbedrijven van de Reupelstreek, St.-Niklaas en Trunhout beginnen. In Turnhout noteerde men 1008 stakers op een totaal van 6000 arbeiders. In St.-Niklaas staakten slechts 25 procent van de aangeslotenen van het A.B.V. Op de scheepswerven van Temse naren er 300 werklieden af wezig op een totaal van 1300. En in de Antwerpse metaalbedrijven waren overal meer dan 50 procent der arbeiders op hun werk. De sta- I .king in de grote warenhuizen mis lukte volledig. Te Brussel kondigde het socialistische trampersoneel gis teren aan, dat het de staking beëin digt. Hetzelfde is het geval voor de socialistische postbedienden. Te Ant werpen is het getij volledig in het nadeel van de socialisten aan het verlopen. Gisteren kende men een zeer kalme dag. Opgedoken De katholieke wethouders van de stad hebben officieel protest aangetekend bij de socialistische burgemeester, de heer Craeybeckx, die tevens hoofd van poli tie is, over de onduldbare schendingen van personen en goederen tijdens de betogingen. De burgemeester, die zich tot nog toe angstvallig heeft schuilgehou den, en al zijn verantwoordelijkhe den ontvluchtte, is eindelijk uit zijn schulp te voorschijn gekomen en heeft, in een mededeling aan de be volking een oproep tot bezinning en bedaren gericht. Hij veroordeelde alle geweld en zeide, dat stenen en slagen geen argumenten zijn. Dit gebeurde op de vooravond van de derde socialistische betoging die van daag plaatsheeft in de Scheldestad. In de haven van Antwerpen is het werk nu vrijwel volledig hervat door het ge vorderde personeel. Dit was ook in Gent het geval. De socialistische dokwerkers blijven echter nog staken. Vijf hunner werden gisteren nog opgebracht toen zij trachtten het personeel van de reini gingsdiensten, dat eveneens gevorderd is, lastig te vallen. De enige betoging van omvang werd gisterenmiddag in Brussel gehouden, waar de ruiten van twee dagbladen sneuvelden. Toen een vakbondsafgevaardigde de betogers had toegesproken, en had verzocht rustig uit elkaar te gaan, drong een groep beto gers door naar de zogenaamde neutrale zone, waarin de parlementsgebouwen zijn gelegen. Zij stootten daarbij op sterke afdelingen van politie en rijkswacht, en bestormden toen maar een tram, waar van de conducteur en een aantal reizi gers werden gewond door glasscherven en stenen. De relletjes duurden later nog voort in het centrum van de stad. waar politie en rijkswacht nog herhaaldelijk tussenbeide moesten komen. De politie zocht ook uit of een brand, die gisteren in een Brussels warenhuis uitbrak, het werk van stakers is. De directie is er van overtuigd dat er opzet in het spel is.

de Stem | 1961 | | pagina 1