Eyskens zal niet wijken voor terreur h< Beucbcra ft stort neer. drie doden Kabinet De Quay deed aan zelfonderzoek Fl op ezen et Scheidende voorzitter door velen gehuldigd Na bijdraaien van A.R.-fractie Premier: 7 weedcide van België achter mij Oudejaarspret? Welnee! oët&if Pad voor terugkeer nog niet helemaal vrij DE GAULLE RANGEERT JUIN UIT Vijfdaagse werkweek voor politie Vijf skiërs door lawine omgekomen IJS Represaille 55 Overdracht eigendommen aan bank? DAGBLAD VOOR ZEELAND Kabinetsraad kwam bijeen Dreigende scheuring ONGELUK BIJ R.L.S. Nieuwjaarswens van Adenauer aan Kroest je v Prinses Margaret naar Ierland College rijksbemiddelaars Harriman reizend 4 ambassadeur V.S. W- Hier en daar een bui Moordenaar van Moumie bekend? Herderlijk schrijven over Concilie Zaak-Socrates Gratificaties P.T.T. Vijftig doden bij busramp Gemeente nog éven opgericht 10 le JAARGANG No. 23560 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandi* Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, rar, dr. A. J J. M. Mes, nir. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus. Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. J|9ajgbtaïP Sïeiti ZATERDAG 31 DECEMBER 1960 Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8.20 per post - f 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen. IJsbaanstraat 24 - telefoon -601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2883) STRAATGEWELD IN BRUSSEL Maarschalk Juin is niet langer lid van de Franse opperste verdedigingsraad waarvan hij als maarschalk tot dusver ambtshalve deei heeft uitgemaakt. In de Franse staatscourant is vrij dag een regeringsbesluit gepubliceerd tot wijziging van een regeringsbesluit van juli 1959. waarbij de samenstelling van de opperste verdedigingsraad werd geregeld. In het nieuwe besluit is de bepaling, dat maarschalken ambtshalve lid van de raad zijn, vervallen. Maarschalk Juin, die vice-voorzitter van de raad was. schreef dezer dagen in een open brief aan president De Gaulle, dat hij op 8 januari bij het re ferendum over diens politiek ten aan zien van Algerië ,,neen" zou stemmen. Volgens geruchten die thans in Parijs de ronde doen zou Juins openlijke ver klaring gezien moeten worden als een ..signaal" voor de ultra-nationalisten, die nog steeds spelen met de gedachte van gewelddadige omverwerping van De Gaulles regime. Door de reactie van de regering op Juins verklaring is deze laatste zijn laatst overgebleven officiële functie ontnomen. Voor de politie is binnenkort de invoe ring van een vijfdaagse werkweek te verwachten. Dit heeft de commissaris van politie te Bergen op Zoom. de heer A. van 't Hof gistermorgen meegedeeld, tijdens zijn eigen afscheidsbijeenkomst. De commissaris gaat namelijk met in- -•ng van morgen met pensioen. Het eerste wintersportongeluk in (le Italiaanse Alpen heeft aan vijf skiërs het leven gekost. Zij werden op de hel lingen van de Brembana-vallei bij Ber gamo door een lawine bedolven. Drie lichamen zijn gevonden, waaron der dat van een vijftienjarig meisje. Twee vrouwen worden nog vermist, maar men heeft geen hoop dat zjj nog in leven zijn. EIST DODE (Van onze Belgische correspondent). Te Brussel licefl zich gisteren in (le vroege namiddag van deze tiende stakingsdag een ernstig incident voorgedaan, dat hel leven kosttê aan een betoger. Een toeschouwer werd ernstig gewond. Dit is tot dusver het ernstigste incident sedert hel uitbreken van de staking. Het gebeurde in de huurt van het centraal-stalion, waar socialistische betogers, die vooraf een meeting hadden bijgewoond in het Volkshuis, de gebouwen van de Sabena probeerden te bestormen. De demonstranten werden opgevangen door een cordon rijkswach ters, dat echter onder de grote druk bezweek. De rijkswachters werden uit elkaar gedreven. Toen enkele van hen afgezonderd werden gingen de betogers, die tegen het advies van hun bestuurders in, de straat op waren gegaan, hen als woestelingen te lijf. Een der rijkswachters vluchtte een winkel binnen, die daarna met stenen werd bekogeld. Een andere geraakte tussen een groep betogers. Zij sloegen hem neer. Toen klonken enkele schoten. Tenslotte heeft eerste-minister Eys-|. kens de buitenlandse pers ontvangen. In j I verband met de terugkeer van de ko- 1 ning zei de cerste-minister, dat de vorst I uit eigen beweging is teruggekeerd en 11 dat zijn terugkeer geen wijziging zal brengen in het regeringsbeleid. De heer Eyskens zei dat de regering twee der den van de Belgische bevolking achter zich heeft. Indien men nu verkiezingen zou houden, zou de regering tachtig pro cent der stemmen verwerven, aldus de heer Eyskens, die verder nog als zijn mening te kennen gaf. dat deze staking geïnspireerd is door de communisten. Tenslotte gaf hij op een vraag toe, dat indien de spanning nog lang blijft aan houden, dit fatale gevolgen zou kunnen hebben op de verhouding tussen Vla mingen en Walen. Ook in de socialistische partij is men zich bewust van het dreigende gevaar van een scheuring tussen de Vlaamse en de Waalse vleugel van de partij. Daar om werd gisteren de onder-voorzitter van de Belgische socialistische partij, de heer Van den Eynde, hoofdredacteur van het socialistische Antwerpse dag blad Volksgazet, naar een beto'ging in Charleroi gezonden om daar de eenheid te gaan prediken. In werkelijkheid is er van eenheid weinig te bespeuren. De Luikse socialist Rcnard leidt de bewe ging in Wallonië op eigen houtje, zonder enig overleg met het hoofdbestuur van de partij. In de toestand op het stakingsfront in Brabant en Wallonië is enige verbete- Een der betogers werd in het hoofd getroffen en viel dood neer. Het was de stakende postbode Frangois van dei- Stappen. Een tweede kogel trof een toe schouwer in de borst. Ernstig gewond werd hij naar een ziekenhuis overge bracht. De schoten veroorzaakten een hevig tumult, waaraan door het optreden van de bereden rijkswachters een einde werd gemaakt. Er werd tevens gebruik gemaakt van enkele waterkanonnen. Toen de betogers uit elkaar gedreven waren kon pas een onderzoek naar het tragische gebeuren worden ingesteld. De schoten bleken te zijn gelost door Pierre Lerat. een wegentechnicus uit Brussel, die getuige was van het incident. Hij verklaarde tegenover het parket, dat hij schoot toen een rijkswachter door enkele betogers tegen de grond ,werd geslagen. Hij schoot met een long rifle 22, een pistoal dat in België zonder ver gunning verkocht mag worden. Lerat werd dadelijk aangehouden en opgeslo ten. Intussen deden geruchten de ronde, dat het slachtoffer door sabelhouwen van de rijkswachters was gedood. Om de geruchten de kop in te drukken heeft het Brusselse parket de socialistische lei ders gelegenheid gegeven het lijk van Van der Stappen te schouwen. Het betreurenswaardige incident heeft zowel bij de socialisten als bij de com munisten onmiddellijke reacties uitge lokt. Beide partijen stelden, zoals men kon verwachten, de regering verant woordelijk. Vroeger op de dag waren te Brussel enkele rijkswachters ernstig ge wond geraakt bij relletjes. Gisteren hadden met betrekking tot de staking drie belangrijke gebeurte nissen plaats. Koning Boudewijn heeft achtereenvol gens de voorzitters van de drie grote partijen ontvangen. Over de inhoud van de besprekingen is niets bekend. Vervolgens is de kabinetsraad bijeen geweest. Deze heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de maatregelen, die door het ministerieel veiligheidscomité waren getroffen om de orde te handhaven en heeft de vaste wil tot uitdrukking ge bracht om niet te capitulerei voor de dreiging van het Belgische Vakverbond. (vervolg op pag. 3) De socialistische burgemeester van het Vlaamse plaatsje Bredene, bij Oostende, heeft donderdag een slechte dag gehad. Hij had een werkman van de gemeentediensten rondgestuurd met een lijst, waarop al het personeel van het dorp ge acht werd een handtekening te zetten als bewijs van steun aan de stakingen. Lang niet allen bleken echter hiertoe bereid te zijn, aldus meldt „De Gazet van Antwerpen". De heer Plovie, Bredenes bur gervader, ontstak hierover zo in woede, dat hij zich naar het ge meentehuis spoedde en de mensen, die daar aan het werk waren, een voudig opsloot. Zij hebben daar donderdag de gehele dag van de buitenwereld afgesloten gezeten. Iedereen, die met hen in contact wilde komen, werd naar de bur gemeester verwezen. De heer Plo vie was echter donderdag niet thuis. ,.Dat dit niet zonder sancties zal blijven, spreekt vanzelf", merkt de „Gazet van Antwerpen" op. Een instructeur en twee leerlin gen vonden de dood en cén leerling werd ernstig gewond, toen vrijdag middag omstreeks twaalf uur een lesvliegtuig van de rijkslucht vaartschool bij de landing op het vliegveld Eelde verongelukte. De slachtoffers varen de 39-jarige ongehuwde instru*t<ur - vlieger H. Schnitgcr uit Haarlem, de 23-jarige leerling-vlieger S. C. Alberda uit Sant poort en de 20-jarige leerling-vlieger F, van Staa uit Arnhem. De ernstig gewon de is de leerling-vlieger M. Stassen uit Maastricht. Hij is naar een ziekenhuis in Groningen overgebracht. Het toestel, een ..Beechcraft" van de verkeersvliegeropleiding, steeg op voor een van de laatste vluchten van dit jaar. Vrijdagmiddag zouden de lessen worden onderbroken tot na de jaarwisseling. Volgens ooggetuigen kreeg het vlieg tuig direct na de start moeilijkheden. De machine keerde terug in de richting van het vliegveld, doch verloor daarbij in de bocht zoveel hoogte, dat zij een paar boomtoppen raakte en vervolgens tegen DAAR 6 januari 1961 op vrijdag valt. herinneren de bisschoppen er aan, dat zij krachtens speciale volmacht van de H. Stoel voor deze dag dispensatie heb ben verleend in het onthoudingsgebod. VIJF KINDEREN uit één gezin zijn bij een brand in een huis te Cleveland (V. S.) om het leven gekomen. Geparkeerde; auto's op een verboden plaats j bezorgden de brandweer zoveel vertra-; ging dat redding onmogelijk werd. DE HEER S. SCHAGEN uit Beemstcr zal de vacature-Hofstra in de Tweede Kamer vervullen. INDONESIË heeft nieuwe beperkende bepalingen voor de scheepvaart in alle territoriale wateren ingesteld, om smok kel en opstandelingcnactiviteiten tegen te gaan. FRANCO HEEFT in zijn nieuwjaars boodschap tot de Spanjaarden o.a. ge zegd dat hij er niet aan denkt zich als staatshoofd terug te trekken. DROOGTE, overstromingen en andere rampen hebben de landbouw- en de in dustriële produktic in rood-China wel ernstige schade toegebracht, maar vol- gens Peking zijn alle zo-veel-jarenplan- ncn toch helemaal uit de verf gekomen. BRITSE GELEERDEN hebber een nieuw radarsysteem ontwikkeld waar mee men raketten, die tot op duizenden kilometers afstand worden gelanceerd, onmiddellijk kan waarnemen. PRINS BERNHARD en de prinsessen Irene en Marijke zijn vrijdagavond in Lech in Arlberg (Oostenrijk) aangeko men voor een vakantie van ongeveer een week. een boom aanvloog, zodat de vleugel van de tweemotorige eendekker brak. Oog getuigen zagen het toestel daarna over de kop slaan, over een brede sloot zei len en op de kop in een weiland neerko men. Vlak ria de botsing met de grond vloog de machine in brand. Het toestel kwam neer in moerassig gebied in de omgeving van de Noord- Willemsvaart in de gemeente Haren, zo dat de plaats van het ongeluk moeilijk te bereiken was. Terwijl de havendienst van het vliegveld, de brandweer, perso neel van de rijksluchtvaartschool en de gemeentelijke geneeskundige dienst van Groningen werden gewaarschuwd, kwam een wegenwachter van de ANWB al bij het wrak aan. Het was de 28-jarige heer H. Schut uit Haren, die het toestel in het weiland zag neerkomen terwijl hij patrouilleerde op de weg tussen Assen en Groningen. Hij liet ogenblikkelijk zijn motor in de steek en begaf zich naar bet toestel. Hoe wel het wrak al fel brandde, zag bij kans een van de inzittenden, de leerling vlieger Stassen. die beklemd was geraakt te bevrijden. Hij lien daarbij zelf brand wonden op aan handen en voeten. Toen meer hulp ter plaatse was. wer den twee verkoolde stoffelijke overschot ten vrijwel direct gevonden. Het derde slachtoffer werd na enig zoeken in het wrak aangetroffen. Een uit vier personen bestaande com missie van vooronderzoek van de Rijks- luchtvaartdienst stelt in samenwerking !met de rijkspolitie ter plaatse een onder zoek in. Het ongeluk was het eerste van deze aard sinds 1949. In dat jaar verongelukte een toestel van de Rijksluchtvaartschool (eveneens een Beechcraft) in de Haar lemmermeer. Daarbij kwamen vijf perso nen om. In een telegram aan premier Kroest- jev, waarin hij ter gelegenheid van Nieuwjaar de beste wensen uit voor de premier en het Russische volk, heeft bondskanselier Adenauer de hoop uitge sproken dat een eerlijk streven naar consolidatie van de vrede de beslissin gen der verantwoordelijke staatslieden zal blijven bepalen. De Westduitse regering zal alles wat in haar vermogen is doen om haar bij drage te leveren aan het behoud van de vrede, aldus Adenauer. De Westduitse regering zal in het nieu we jaar blijven streven naar verbetering der betrekkingen tussen de beide landen op basis van eerbiediging der belangen van de Duitse en Sovjet-volkeren, aldus Adenauer aan Kroestjev. In telegrammen aan Eisenhower, Mac- Millan en generaal De Gaulle sprak Adenauer de hoop uit. dat de samen werking van het Duitse volk met zijn westelijke vrienden in het komende jaar nog versterkt zal worden. Oudejaarsdagviering? Welnee! We betogen dit jaar tot het bittere einde. De foto werd genomen in Kopenha gen, ivaar een aantal mensen het niet eens waren met de Franse atoombom. In elk geval ongevaarlijk vuurwerk en als zodanig toch wel een plaatje met een oudejaarsmoraal Prinses Margaret en haar echtgenoot Anthony Armstrong-Jones vliegen van daag naar Shannon voor een verblijf van tien dagen in de Ierse republiek, waar Anthony's stiefvader en moeder, de earl .en gravin van Rossen, en zijn zus ter, lady de Vesci, wonen. De Ierse po litie heeft uitgebreide voorzorgsmaat regelen genomen tegen mogelijke demon straties van extremisten. Het is 32 j.aar geleden dat een lid van dc Britse ko ninklijke familie dc republiek bezocht. Er zijn reeds geruchten gegaan dat le den van de buiten de wet gestelde LR.A. (Iers republikeins leger) anti-Britse ac ties in de zin zouden hebben. Vijfentwintig detectives uit Dublin zul len bij de aankomst van het paar op Shannon aanwezig zijn. - 1 De nieuwe Amerikaanse president, John Kennedy, heeft Averell Harriman I benoemd tot reizend ambassadeur. Bij Leeuwarden hebben zich vrijdag de eerste schaatsenrijders van dit sei zoen op het ijs gewaagd. Vele promi nenten oefenden al geducht op de korte m lange baan. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: Zwaar bewolkt met enkele opklarin gen, maar ook hier en daar een bui. matige tot krachtige wind tussen zuid on zuidwest. Zachter. Verwachting van het Belgisch weer kundig instituut: Opklaringen, maar ook neerslagvla- gcn. Vrij sterke wind uit het zuid westen. Vandaag: zon onder 16.38 uur, maan op 16.00 uur. Morgen: zon op 8.48 uur, zon onder 16.30 uur; maan op 16.45 uur, maan onder 7.53 uur. Maandag: zon op 8.48 uur, maan on der 8.39 uur. Het Zwitserse ministerie van Justitie heeft bekendgemaakt dat een arrestatie bevel is uitgevaardigd tegen een Frans- Zwitserse journalist in verband met de op 3 november op Felix Moumie ge- oleegde moord. Moumie. voorzitter van de .Volksunie van Kameroen", overleed in een zieken huis te Genève aan een dosis thallium, dat is rattenkruit. Een wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat de dosis vergif nauwkeurig berekend was. De Geneefse rechtbank heeft verklaard dat de initialer* van de gezochte W. B. zijn. De Geneefse kranten hadden enige tijd geleden gemeld dat de politie zocht naar de journalist William Bechteld, die bij Genève had gewoond en enige ken nis van de chemie bezat. Op 16 oktober had Moumie. die arts was. de eerste verschijnselen van de thalliumvergiftiging waargenomen en de politie hiervan in kennis gesteld. In het ziekenhuis te Genève, waar hij werd be handeld. slaagde men er niet in de wer king van het gif tegen te gaan. Mou mie geraakte in een coma en overleed op 3 november. Zondag 8 januari a s. zal een herderlijk schrijven van het. Nederlands Episcopaat over het komende Algemeen Concilie van de preekstoel worden voorgelezen. <Van onze parlementaire redacteur) In politieke kringen verluidt, dat dc informateur prof. De Gaay Fortman gisteren de A.R.-barrière definitief heeft overwonnen. Mis schien zal er in de komende uren nog iets geschaafd moeten wor den aan de formulering van de capitulatievoorwaarden zij houden geen concessies in maar het is wel zeker, dat de A.R.- Tvrcede Kamerfractie de terug keer van het kabinet Dc Qua. niet meer in de weg staat. Dr. Bruins Slot cn dc zijnen zijn nu bereid akkoord te gaan met de motie (82.500 woningen nu, 85.000 woningen straks als dc bouwmarkt het toelaat) waarmee de heer Andriessen (K.V.P. bij bet woningbouwdebat de kabinets crisis heeft pogen tegen te houden. Door de capitulatie van de A.R. fractie zou het kabinet-De Quay zich in het midden van de volgende week weer in de Tweede Kamer kunnen presenteren Dat dit zal gebeuren is echter op het ogenblik nog niet zeker. De informateur is namelijk op nieuwe [lllllllliil moeilijkheden gestuit. De demissionai re ministers van het kabinet-De Quay zijn gisteren van 's morgens tien uur tot laat in de avond bezig geweest aan een soort van gewetensonderzoek. De langdurige kabinetsraad zal, zo meent men te weten, behalve op een tekort aan teamgeest bij bepaalde be windslieden betrekking hebben gehad >p omstreden onderwerpen als de mammoetwet, de algemene kinderbij slagwet en de commerciële televisie. Enkele K.V.P.-ministers zouden over •leze omstreden zaken binnen het ka binet tot iets van gemeenschappelijke ichtlijnen willen komen. Blijft men daaraan vasthouden, dan kan de ka binetscrisis nog wel enige tijd duren. Het is namelijk niet gemakkelijk om voor deze zaken een gemeenschappe lijk standpunt te bepalen. Prof De Gaay Fortman probeert, dit thans te voorkomen. Reeds eerder hebben wij gewezen op illl de mogelijkheid dat het kabinet na de ervaringen met de A.R.-fractie bij het woningbouwbeleid en de laatste charge van drs. Hazenbosch enige zekerheid zal verlangen, dat rond andere omstreden '.aken geen nieuwe moeilijkheden zul len ontstaan. Professor De Quay heeft deze gedachtehet eerst geopperd. De KVP-minlsters Cals en Klompé schij nen die gedachte gisteren in de minis terraad min of meei in een voorstel te hebben omgezet. Minister Cals denkt daarbij waarschijnlijk aan de mam moetwet, waartegen van protestants- christelijke zijde fel is geopponeerd. Verder is er het probleem van de al gemene kinderbijslagwet (ingaande bij het eerste of derde kind?), de subsidië ring van de kerkenbouw (inclusief hu manistische bezinningscentra?) en dc commerciële t.v. Over dit laatste punt maakt vooral de C.H.-staatssecretaris (vervolg op pag. 3) (Van onze Haagse redactie) Enkele honderden Nederlanders hebben gistermiddag door hun aanwezigheid in het Scheveningse Kurhaus de dank wil len onderschrijven, die daar op een af scheidsreceptie gebracht werd aan mr. J. A. Berger, de scheidende voorzitter van het college van rijksbemiddelaars. Staats, secretaris Roolvink (Sociale Zaken) lie namens dc regering liet woord voerde deed tijdens deze receptie mededeling van de benoeming van de heer Berger tot He curatoren in liet faillissement van dc N.V. Socrates en twee dochteronder nemingen zijn voornemens een overeen komst te sluiten met de Amsterdamsche Bank als hypotheckhoudster op al het tot de failliete boedels behorende onroe rend goed. Deze overeenkomst houdt onder meer in dat de aan de bank verbonden roe rende en onroerende goederen haar in eigendom zullen worden overgedragen in betaling in mindering op hetgeen de bank van elk der vennootschappen te vorderen heeft. In een aan alle schuldeisers verzon den circulaire hebben de curatoren ge vraagd of zij met een dergelijke rege ling akkoord kunnen gaan. Het totaalbedrag der vorderingen is nog niet bekend. Vast staat in elk geval dat de totale schuld van de N.V. Socra tes en haar dochterondernemingen kan worden gesteld op ruim acht miljoen gulden. De heer Van Vliet deelde ons desge vraagd mede dat een groot aantal vor deringen door hem zal worden betwist. De grootste schuldeiser is de Amster damsche Bank met ruim zes miljoen wegens verleende kredieten. De tot nu toe gehouden openbare vei lingen van tot dc failliete boedel beho rende goederen hebben een bedrag van ruim 2.3 miljoen gulden opgebracht. 1 ennimandur in de Orde van Oranje Nas sau. Dc heer Berger heeft sinds oktober 1945 lot aan zijn pensionering van het college van rijksbcmiddelaars deel uitgemaakt. Sinds 1946 als voorzitter. In de afgelopen vijftien na-oorlogse jaren heeft hij een groot aandeel gehad ir. de sociale opbouw van ons land. In zijr. functie kreeg hij te maken met de meest ingewikkelde pro blemen, o.a. op het gebied van de lonen, de arbeidsvoorwaarden en de arbeids- vredo. Ir. W. H. Kruijff veerde het woord na mens de werkgeversgroeperingen in de stichting van de arbeid. Hij noemde de heer Berger een buitengewoon begaafd bemiddelaar, die zich boven partijen en geschillen wist te stellen. Met ingang van 1 januari 1961 treden drie nieuwe leden tot het college van rijksbemiddelaars toe. Het zijn mr. v. d. Dusscn. burgemeester van Dordrecht, de heer H. J. Vermeulen, gemeenteraadslid van Amsterdam en mr. Ertbrink. direc teur-secretaris van het college, die zich speciaal met de dagelijkse gang van za ken zal gaan bemoeien. Als tijdelijk voorzitter zal prof. van der Ven uit Tilburg gaan fungeren, als plv. voorzitter prof. Lcvenbach uit Am sterdam. inX?nals ,het voriS iaar zal Ook over I960 aan het lagere cn middelbare PTT- personcel een gratificatie worden toege kend op basis van het bij PTT bestaan de stelsel van personeelsbeoordeling. De regeling heeft dit jaar enige wijziging ondergaan cn komt thans neer op een giatificatie van rond een week loon voor degenen die ..goed" zijn beoordeeld en van rond twee weken loon voor hen die als uitstekend" zijn gekwalificeerd De ze beloningen zullen in de loop van ja nuari worden uitbetaald. Nabij de stad Patna, in India, is een autobus vol reizigers met grote snelheid tegen een boom gereden Volgens de eer- ste berichten zijn bij dit ongeluk vijftig mensen om het leven gekomen De gemeente Burgh op Schou wen, die evenals enkele andere gemeenten ten slachtoffer valt aan de herindeling, is gisteren na aan vankelijk bij raadsbesluit te zijn opgeheven, voor een half uurtje weer opgericht. Om tien uur kwam de zeven le den tellende raad namelijk in hel gemeentehuis bijeen om de ophef fing te bekrachtigen. Burgemees ter jhr. A. van Sitters dankte allen, die zovele jaren met hem hadden samengewerkt. Met een hamerslag werd het besluit tot opheffing on derstreept. waarna een afscheids dronk werd uitgebracht. Tijdens het hierna volgend sa menzijn opperde het vrouwelijke raadslid mevr. Lijsen-Beerens het idee aan de burgemeester de ambtsketen, die hij sinds 1936 ge dragen had, te schenken. Niemand had bezwaar maar..,, de keten was eigendom van de gemeente en de gemeente was al opgeheven. Geen nood. de burgemeester convoceer de de raad opnieuw, opende de vergadering. De vergadering nam met algemene stemmen het besluit de gemeente weder op te richten, de keten te schenken aan de bur gemeester en de gemeente vervol gens wederom op te heffen.

de Stem | 1960 | | pagina 1