UBELEH Regeringwij zijn vastbesloten Berghuis als A.R.- »»<- Moboetoe: desnoods pleeg ik staatsgreep Stakers plegen onverantwoordelijke verkeerssabotage COMMANDOTROEPEN UIT DUITSLAND TERUG Ontspoorde trein STEM-toto had geen winnaar Honderden doden vielen in het verkeer Aan welke moeder behoort Didier? Aanslagenmisdaden......maar ook bewijzen van goede wil 18 50) lkom :I"1 O „Zo nodig ongelijk bekennen Kroestjev belooft Gizenga steun e-iOpium aan boord vrachtschip Zuidwestelijke wind STRIJDBIJL BEGRAVEN Dwars door IJzeren gordijn ]fraagt U alvast (m de GRATIS ATALOGUS E TEL. K 8894-441 iiaan uit de schaduw van :i der blokhutten. En voor am alarm kan slaan, mist n musket door de lucht en 'ft de kolf van het wapen m in de nekBewusteloos ct hij ineen.... 101e JAARGANG No. 23556 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 27 DECEMBER 196C Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandi» Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus. Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. a§bla9 DAGBLAD VOOR ZEELAND Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8,20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm CIng. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) GEWAPENDE MACHT MOET BELGIE BEVEILIGEN ♦Militairen, rijkswacht en politie zijn het Kerst weekeinde overal in België in actie gekomen ter bescherming van vitale bedrijven en om te voor komen, dat stakers de bij niet-socialistische vak bonden aangesloten arbeiders zouden verhinderen aan het werk te blijven. „De regering zet de uit voering voort van het veiligheidsplan, dat beoogt de vrijheid van arbeid en het vrije verkeer op de Dit neemt niet weg, dat België zijn donkerste kerstdagen sinds jaren heeft be leefd. In Brussel en alle grote steden van Wallonië gingen zaterdagavond de feest verlichtingen uit, in talrijke steden sloten restaurants, bioscopen en theaters hun deuren en haastten huisvrouwen zich naar de winkels om kaarsen te kopen om zich te wapenen tegen de duisternis ook in de woningen, een dreiging die tot de avond van tweede kerstdag niet was bewaarheid. Weliswaar troonde op de Grote Markt in Brussel tegen de achtergrond van de eeuwenoude vergulde gevels de enorme kerstboom zonder zijn kleurrijke verlichting en lagen aan zijn voet de scherven van vele door de plotseling opgestoken wind losgewaaide versieringen, de lampen in de huizen hieven branden. In het regeringscommuniqué van twee de kei'stdag werl meegedeeld, dat het „in de voornaamste centra van het land rus tig is*'. Volgens niet bevestigde berichten heeft het ministerie van landsverdediging het afgelopen weekeinde besloten comman dotroepen uit Duitsland terug te roe pen en reserve-eenheden van de rijks wacht te mobiliseren voor de bewaking verkeerswegen te verzekeren om zo spoedig mo- gelijk de economische activiteit van het land weer op gang te brengen", aldus werd op de avond van tweede kerstdag in een regeringscommuniqué mee gedeeld. ,.De tendentie tot werkhervatting, die maandag in vele sectoren werd waargenomen, is bevestigd." die de minister-president zaterdagavond voor radio en televisie tot de Belgische natie richtte, legde hij er de nadruk op, dat het ,,de vaste wil van de Belgische regering is. dat het democratische spel juist wordt gespeeld, zonder geweldple gingen of druk van buitenaf". Hij be toogde. dat het niet gaat om het betwis ten van het stakingsrecht, maar „om een crisis van het regime", verwijzende naar .,de misdadige sabotagedaden, die mensenlevens hadden kunnen kosten en het geweld, waarmee arbeiders van hun arbeidsvrijheid worden beroofd". „De mocratie is niet meer mogelijk, indien men op straat regeert en de wetten niet meer in het parlement worden ge maakt", aldus prof. Eyskens. die hier aan toevoegde, dat de „eenheidswet" slechts dan niet zal worden toegepast, indien niet de steun van de onbetwist bare meerderheid in het parlement wordt verkregen bij een uitspraak in volledige vrijheid. Nieuwe acties Daar tweede kerstdag dit jaar in Bel gië een erkende feestdag was (omdat eerste kerstdag op een zondag viel) is _(het verloop van de stakingsacties over van stations, wegen, spoorwegen en'de afgelopen dagen moeilijk na te gaan elektrische centrales. In een toespraak,en sommige Belgische bladen zowel Vlaamse als Waalse vragen zich af, of de betrekkelijke rust soms de stilte voor de storm is geweest. Vaststaat, dat het socialistische vakverbond voor de komende dagen nieuwe acties heeft aangekondigd bij een aantal metaal- fabrieken en voor het trampersoneel in Brussel. De staking bij de P.T.T. was ook in de Belgische hoofdstad slechts gedeeltelijk en onder het wakend oog van gewapende militairen bleef meer dan de helft van het personeel aan het werk. Tegenover de socialistische aan kondiging staat de mededeling van de Katholieke Vakcentrale, die aan zijn le den heeft opgedragen zich van de sta kingen te distantiëren. Een bericht, dat ook bij de Belgische nationale lucht vaartmaatschappij met ingang van dins dag zal worden gestaakt, werd niet be vestigd. In de haven van Antwerpen was het op de kerstdagen rustig. Het gemeente bestuur trof een overeenkomst met de vakbonden, waardoor tot zondagmiddag 21 zeeschepen, die van dinsdag af werk loos in de haven hadden gelegen, onge hinderd konden vertrekken. Door de verlaten haveninstallaties liepen voort durend patrouilles van politie en gewa pende rijkswacht De stad kreeg een nog verlatener indruk doordat als ge volg van een nieuwe staking slechts een derde van de trams in bedrijf bleef. Een conflict dreigt tussen de socia listische burgemeesters van de Bori- nage en de minister van binnenlandse zaken. Deze heeft opdracht gegeven aan alle Belgische burgervaders een opgave te doen van het aantal amb tenaren, dat ondanks het strenge ver bod zich toch bij de stakingsactie aan sluit. De bij de B.S.P. aangesloten burgemeesters hebben besloten deze opdracht niet uit te voeren omdat zij niet ,,als verklikkers" willen fungeren. „Eyskens schuldige Na een op tweede kerstdag gehouden bespreking heeft het bestuur van de so cialistische partij te Brussel een ver klaring uitgegeven waarin de verant woordelijkheid voor de financiële en economische moeilijkheden welke het land thans ondervindt, gelegd wordt bij premier Gastoh Eyskens. Al twee jaar, aldus deze verklaring, heeft Eyskens ,,het land van de ene ramp naar de andere geleid". Hij heeft het aanzien van België in het buiten land verlaagd en hij is verantwoordelijk voor de financiële en economische pro blemen welke België thans ondervindt. T reinverkeer Vanuit Nederland lopen op het ogen blik nog slechts incidenteel treinen naar Antwerpen en Brussel. Omgekeerd wordt aan Nederlandse zijde maar afgewacht wanneer er een trein vanuit het zuiden aankomt. Het dooi'gaande internationa le verkeer vanuit Nederland naar het zuiden is helemaal over Duitsland ge leid. Er lopen namelijk geen treinen meer vanuit Brussel naar het zuiden. In het Vlaamse deel van België loopt het treinverkeer nog wel enigszins, maar ten zuiden van de taalgrens is de staking volledig. Maar op twee plaatsen in Zuid- België pleegden stakers sabotage aan de spoorlijnen, waarbij dyna miet werd gebruikt om geleidedra- den te vernielen. Elders werden duizenden spijkers op de wegen ge strooid om het wegverkeer te be lemmeren en werden lifters ge dwongen uit te stappen. Een trein j met vier wagons ontspoorde zonder ~\7~ T* T~t T"1 "1 TT fTClTTT *T TT slachtoffers te veroorzaken. In!»» V Gl ZjITCllxXX t_OllJClxX De Kongolese chef-staf van het leger,.zetten in een voorlopige regering Ileo kolonel Moboetoe, is voornemens zyn zei, dat men in Kongo meer en meer Een menigte stakers en niet-stakers op het plein van Sint-Peter in Gent luistert naar de toespraken van minister De Keuleneir en de afgevaardigde Verspee- ten tijdens een demonstratie op de tweede kerstdag:. (Telefoto) regimë te handhaven door middel van een staatsgreep, indien dit noodzakelijk mocht blijken. De commissaris van justitie, Marcel Lihau, heeft gewag gemaakt van deze mogelijkheid op een vergadering van het college van commissarissen, die eerder in het jaar door Moboetoe wer den aangesteld om de regering van het land waar te nemen, nadat Loemoemba de voorkeur gaf aan een heropening van het parlement en een hervatting van het parlementaire leven. Naar in Kongolese kring verluidt, kwam Lihau toen met zijn waarschu wing, dat kolonel Moboetoe eventueel een militaire statasgreep te baat zou nemen om de huidige toestand te be stendigen. Lihau zou gezegd hebben, dat na de onlangs gehouden conferentie van Gisteren heeft zich geen deelnemer aan onze STEM-toto kunnen melden met de gevraagde juiste resultaten. De staan de pot met 75.- wordt dus weer met 25.- aangevuld, zodat op Nieuwjaar dc ronde som van honderd gulden klaar ligt voor de eventuele goede inzender (s). ten val was gebracht. |"a i b<TT" 'Umucmiï: va" ten" telegrafeerde Kroestiev Die vergadering werd bijgewoond door te Brazzaville er maarIe?T;; Joseph Ileo. die van president Kasavoe- Kroestjev heeft een telegram gestuurd aan de Kongolese „plaatsvervangende premier" Gizenga, de bondgenoot van ex-premier Loemoemba en Moboetoe's rivaal. In die boodschap zei de Russische premier, dat zijn land de aanhang van Loemoemba had gesteund en zou blijven steunen. Alle mogelijke steun en hulp! werd beloofd aan Gizenga. ,,Wij delen' ten volle de bezorgdheid van uw rege ring over de situatie in het land, welke is veroorzaakt door de terreur van dei at f T kolonialisten en hun huurlingen. Dej V£|T"| NPflPrlRTirlS voortdurende agressie van de imperia- y «-«.a -L v>vav^a itiiiVAu listische mogendheden tegen Kongo, wekt de wrok en verontwaardiging van alle Sovjet-mensen op. Ik wens u te verzekeren dat de Sovjet-regering alle mogelijke steun en hulp heeft gegeven en zal blijven geven aan het Kongolese volk en zijn wettige regering, in hun rechtvaardige strijd tegen de kolonialis- te', 1 Bergen werd een „moJotof-cocktail - een niet benzine gevulde fles - in een café geworpen, zonder dat iemand werd gewond. (Van onze parlementaire redacteur) „Repareren wat gebroken is" (ofwel handhaving van de huidige sa menwerking) dat is het advies dat dr. W. Berghuis, de voorzitter van de A.R.-partij gisteravond via de radio heeft gegeven aan allen, die be trokken zijn bij de huidige kabinetscrisis. Dr. Berghuis verklaarde ..geschrokken" te zijn door de onverwachte kabinetscrisis, welke zijn partijgenoten in de Tweede Kamer hebben veroorzaakt. iboe de opdracht heeft ontvangen een nieuwe regering te vormen, die dan de officiële vervanging van die van Loe moemba zou zijn. Ileo verklaarde op de vergadering, dat de huidige chaos in Kongo ten dele te wijten was aan het voornemen van de door Moboetoe aan gestelde commissarissen om hun voor lopige college na 31 december om te EEN ONTPLOFFING in een kolenmijn in Perzie heeft zaterdagavond aan 21 mijnwerkers het leven gekost. Aanvan kelijk vreesde men, dat het dodental minstens driemaal zo hoog zou zijn. IN JEMEN zou in de afgelopen dagen een staatsgreep zijn bedwongen; vier aan de Imam onderhorige vorsten, die een nieuw bewind hadden willen stichten, zouden zijn gearresteerd. ISRAEL zal de verdediging van Eich- mann geheel voor zijn rekening nemen; aan dr. Servatius zal 25000 dollar wor den uitgekeerd. MACMILLAN maakt plannen voor een westelijke economische topconferentie die begin volgend jaar gehouden zou moeten worden. HET CENTRALE comité van de Sovjet- russische communistische partij komt 10 januari a.s. in volledige zitting bijeen. PERZIE KRIJGT een Amerikaanse lening van 155 miljoen gulden waaruit o.a. de aanleg van een nieuw wegenstelsel zal worden bekostigd. HET KASTEEL van Mariemont in Bel gië dat van grote historische betekenis was, is door een felle brand grotendeels verwoest. Talrijke kunstgoederen gingen verloren. TITO heeft de Chinese aanvallen op de ZuidjJavische politiek van de hand gewezen met de uitdrukking „allemaal leugens", AARTSBISSCHOP FLAVIAN van Mos kou en geheel Rusland is gisteren in de ouderdom van 83 jaar in Moskou overle den. Weersverwachting van het K.N.M.I. 2 tot vanavond, opgemaakt gisteren- 2 avon(j 23.15 uur; J Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige en langs de J 1 kust tot harde wind tussen zuidwest cn west. Iets lagere middagtempe- raturen dan gisteren. Verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: 2 Eerst betrokken en regenachtig, la- 2 ter zwaar bewolkt met neerslagvla- l Son, afgewisseld door opklaringen. J 5 Temperatuur zonder grote verande- ringen, maar later iets kouder. Vandaag: zon onder 16.34 uur, maan op 13.44 uur. 2 Morgen: zon op 8.48 uur, maan on- 2 2 der 3.57 uur. J Hij maakte melding van „talloze ge ëmotioneerde reacties" die hem uit eigen kring terzake hebben bereikt. Dr. Berghuis onthield zich dat was op zichzelf reeds veelbetekenend van een oordeel over de schuldvraag. Hij zei slechts de gang van zaken zeer te be treuren. Ik verwacht, aldus dr. Berg huis, dat de A.R.-fractie in de Tweede Kamer als zy in .iet ongelijk zal blijken te zijn, de consequenties daarvan wel zal willen erkennen. In politieke kringen ziet men de uit spraak van dr. Berghuis als een erken ning, dat de Anti-Revolutionairen in de Tweede Kamer de oorzaak zijn van de huidige kabinetscrisis. Tevens beschouwt men zijn uitlatingen als een oproep om de strijdbijl in de A.R.-gelederen zo spoedig mogelijk te begraven. Dr. Berghuis, die behalve voorzitter van de A.R.-partij in deze functie riep hij zijn partijgenoten zeer recente lijk op om het kabinet-De Quay ,,con amore te steunen tevens fractie voorzitter is van de A.R.-fractie in de Eerste Kamer, wordt in A.R.-kring be schouwd als een mogelijke verzoenings figuur. Hij zou, meent men in A.R.- kring, als informateur een overbrugging kunnen inleiden bij de tegenstellingen, die op het ogenblik de Tweede-Kamer fractie van de A.R. en de A.R.-minis ters in het kabinet verdeeld houden. In dit verband wordt ook de naam genoemd van prof. De Gaay Fortman, eveneens lid van de A.R.-fractie in de Eerste Kamer. Prof. De Gaay Fort man staat echter op gespannen voet zegt men met prof. Zijlstra. Het wachten is nu op wat de Koningin azl beslissen. Aan haar is thans de keuze. Verwacht wordt dat dc Koningin van daag nog voor de oplossing van de huidige kabinetscrisis een bepaalde fi guur zal aanwijzen. Zaterdag heeft de Koningin de fractie leiders uit de Tweede Kamer ontvangen. Mededelingen werden niet verstrekt. De voorgenomen vakantiereis van de vorstin naar Oostenrijk, die eind deze week zou aanvangen, is door de politie ke situatie hoogst onzeker geworden. eenstemmigheid op één punt bestond,Leopoldstad wordt gemeld dat mi- namelijk om Kongo te splitsen in plaats Htairen te Stanleystad. „die het gezag flr^nnnon rl n uintt 1 rro K nndAlncn van het te verenigen. erkennen van de wettige Kongolese re- gering en onder bevel staan van de DE ISRAËLISCHE atoomreactor, welks bevelhebber van het Kongolese nationale bestaan nu ofifcieel door Ben Goerion is,leger' generaal Loendoela te Boeka- bevestigd, dient slechts, aldus de premier voe> hoofastad van de provincie Ki- vreedzame doeleinden. Israël gaat beslist geen A-bom maken. i Advertentie» voe, de premier van dit gebied, Moeriho, twee leden van zijn kabinet en de be velhebber van het plaatselijke garnizoen, majoor Singo. hebben gearresteerd. Rechercheurs van de Amerikaanse douane en het federale bureau voor narcotica hebben zes Chinese beman ningsleden van het Nederlandse vracht schip „Utrecht" aangehouden, dat die dag te New Orleans was aangekomen en 50 pond opium ten bedrage van on geveer 30.000 dollar in beslag genomen. Een woordvoerder van de douane heeft verklaard dat de opium in kleine pakjes in de kleding van de Chinezen werd aangetroffen, die gearresteerd werden op het ogenblik dat zij de opium aan land wilden brengen. Hebt u dit ontroerende actuele verbaal gemist? Jammer, het stond in Roerige wereld vierde het feest van de Het was een roerige, gespannen wereld, die Kerstmis 1960 heeft ge vierd. Terwijl miljoenen gelovigen, in alle landen bijeen kwamen om de geboorte van Christus te vieren, daverden explosies, gonsde er sta- kingsrumoeren lieten honderden mensen in het drukke verkeer het leven Vele geestelijke en wereldlijke leiders richtten zich in speciale bood schappen tot de mensen. Paus Johannes XXIII heeft zich, behalve tot de vrije wereld, ook tot de landen van het oostelijk blok gericht. Ondanks de pogingen van tientallen stoorzenders is de pauselijke toespraak toch in al die landen gehoord. Ook koningin Juliana sprak een kerst boodschap uit. Daarin zei de vorstin o.a.; „Als we stil zijn en de ziele luis tert, gaat er altijd een licht op" en aan het slot van haar toespraak zei zij dat het aan ons, mensen, is aan het licht brandstof te bieden. Adenauer sprak van ..nog donkerder wolken" aan de poli tieke hemel dan in vorige jaren en ook In Bethlehem hebben weer pelgrims uit vele landen de kerstvieringen van uiteenlopende gezindten meegemaakt. In Spanje stond het kerstfeest in het te ken van de bezuiniging; over het alge meen is er veel minder geld uitgegeven, rond deze dagen, dan anders het geval was. Uit Peking werd gemeld dat daar dui zend katholieken de nachtmis hebben bijgewoond in de Nantang kathedraal. Kardinaal Wyszinski, de Poolse primaat, heeft in een forse toespraak de regering erop attent gemaakt dat zij ..niet over dieren, maar over mensen" regeert. De kardinaal constateerde, dat de katho lieken in Polen een hard jaar hebben De Kerstmis van de Eurovisie werd dit jaar uitgezonden uit de kerk van St. Vincentius van Paolo in Volendam. Ce lebrant was kardinaal Aljrink, aarts bisschop van Utrecht. De vele Volen- kracht niet". Nkroemah. de president damsen in hun pittoriske klederdrach- van Ghana betreurde het gebrek aan ten verleenden een bijzondere noot aan S de uitzending welke in vele landen de Amerikanen in zijn toespraak aan werd gerelayeerd. de vooravond van Kerstmis een spie gel van het geweten" voor. koningin Elizabeth van Engeland zei meegemaakt en dat de regering de r~ech' niet te kunnen spreken van een achter ten der Kerk stelselmatig beuerkt ons liggend gelukkig of succesvol jaar, Ook het Russische vakbondsorgaan „zelfs met de grootste yerbeeldings-|..Troed" had een kerstboodschap voor zijn lezers: „Christus heeft nooit be- vrede sterk besnoeid) en in de rede met die mooie belofte kenschetste hij de, tot voordien op Cuba ook gevolgde traditie om elkaar kerstcadeautjes te geven, als een imperialistische uitvinding". Kerstwonder Maar toch zijn het niet allemaal nare berichten die de telexapparaten die twee dagen doorratelden. Dank zij dui zenden mensen over dc gehele wereld heeft de 9-jarige Dorothy Ridgeway in Hardy (V.S.) het gelukkigste kerst feest van haar leven meegemaakt wellicht ook haar laatste. Ze is, zoals we vorige week schreven, ongeneeslijk ziek en een berichtje in de pers om haar met Kerstmis wat op te vrolijken had tot gevolg dat duizenden kaarten en pakjes haar bereikten, en ook prachtige boeketten. „Het is een won der, een kerstwonder", zei de zieke Dorothy. Een arme familie in het noorden van Zweden, aan een spoorlijn wonend, hoor de op kerstavond een trein stoppen, wat daar nog nooit eerder gebeurd was. Na mens het spoorwegpersoneel kwam men de eenzame mensen verrassen met voed sel en geschenken. Zelfs de stakende bakkers in Oosten rijk waren van goede wil; ze schort ten hun actie gedurende de kerstdagen op. zodat iedereen voldoende brood kon kopen. In Nunspeet, om naar eigen land terug te keren, bezorgde de schooljeugd de militairen in de legerplaats aldaar honderd taarten, om de narigheid van „dienst op Kerstmis" te verzachten. Gisteren brak brand uit in een be jaardentehuis te Gendt bij Nijmegen, waarbij de 83-j-arige mevrouw Suasso Lima de Prado om het leven kwam. De oorzaak kan een brandende kerstboom geweest zijn. Bij verkeersongevallen in de V.S. gedurende de kerstdagen ziin naar schatting een kleine 400 mensen om het leven gekomen. Dit getal blijft nog beneden de dodencijfers van de kerstdagen uit vorige jaren. Frankrijk telde 39 doden, Engeland 67 en West- Duitsland 20. Deze aantallen zullen naar alle waarschijnlijkheid nog hoger blijken te zijn. Branden eisten ook vele slachtoffers, in de V.S. alleen reeds meer dan honderd. In de meeste ge vallen waren er kinderen onder de slachtoffers. staan aldus het blad, dat op deze dag een pagina vol anti-godsdienstigc arti kelen had Ook Castro had zijn onderdanen wat te zeggen: volgend jaar zal Kerstmis beter zyn, zei hij (de kersttoelagen zijn Ongevallen Talrijke ongelukken moeten van de kerstdagen gemeld worden, helaas. In Zierik7.ee kwam een 56-jarige man J. Hart uit Noordwelle. door een verkeers ongeluk om het leven: in Drachten is een 2-jarig kind op de avond van eerste kerstdag bij een brand omgekomen, doordat een deken die bij een kachel hing. vlam vatte, en een '23-jarige Ha genaar verloor door verstikking het le ven tijdens een binnenbrand. T rage dies Ken apotheker in het Franse Nantes. die met zijn vrouw op kerstavond naar vrienden was gegaan en die de drie kinderen (3. 4 en 5 jaar) onder de hoede van een jong buurmeisje had achterge laten, trof tegen de morgen alle kinde ren dood in de slaapkamer aan. Een lek in de kachel was oorzaak van gasver- st'kkmg geworden. In het Amerikaanse Stamford heeft een vader op eerste kerstdag zijn twee Jonge dochtertjes doodgeschoten, een vrouw en een man ernstig verwond, en toen hij door de politie werd aangetrof- fen sloeg hij de hand aan zichzelf ■■Kerstvuurwerk'' kostte in een café in Velhno in Italië twee jonge mensen het leven; in een Londens café werd op eer- ste kerstdag een man bij een ruzie ver- moord. Een groep kerstfeestvierders in Parijs werd door een gemaskerde bende overvallen en beroofd: in New York is een jongen die als bijverdienste kerst bomen bezorgde, op kerstavond ver moord gevonden, en in Mexico zijn der tig mensen tijdens de feestdagen door geweerschoten of messteken gewond In de Amerikaanse ambassade in La Paz 'Bolivia) werd een bom gegooid, waarbij geen slachtoffers vielen: in een hotel in Havanna ontplofte eveneens een bom en in de havenwijk van Boston heeft zich een explosie voorgedaan waarbij drie doden vielen. En tenslotte dit: tijdens de kerstdagen vluchtten 1500 Oostduitsers naar West- Berlin

de Stem | 1960 | | pagina 1