Wie zette Lagaillarde tot vlucht aan? Onschendbaarheid nu opgeheven Debré: Binnenkort volksstemming AL TE GEESTDRIFTIG Ha, een ideetje Toon terug ONTHULLING VAN PLEITER DOET VRAAG RIJZEN: Schuldige moord Axel NIET voor gerecht „METAAL" REAGEERT MET VERSPREIDE PROTESTSTAKINGEN Zorin weigert te gaan als voorzitter Y.-raad Eerste tanker in Europoort Ambonezen weigeren nieuwe „woonwijken'' Geen koukleum Fokker lonkt naar K.L.M. Zoeken naar vierkante cirkel Leef gelukkig met een (Tog)al-gezonde body DAGBLAD VOOR ZEELAND Plaatselijk mist hct feelgisch jfrVBSfl» Fernand Feral in arrest Kennedy benoemt derde minister SPANNING IN ALGIERS Gericht tegen regering Rus moest toch gedeeltelijk capituleren Veiligheidsgordels in alle dienstauto's Nieuwe cadeaus voor koninklijk bruidspaar „Landbouw" in E.E.G. uitgesteld 500e JAARGANGNo. 23541 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J- v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, nir. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 8 DEC.1960 Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8,20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. ETreau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bi,bureaus: Ter neuzen: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) 55 (Van onze correspondent) Tegen Xavier De Backer, de echtge noot van de vorir jaar onder Axel ver moord gevonden Juliana Schitse uit Blaasveld in België, zal geen verdere rechtsvervolging worden ingesteld. Gis teren is te Brussel een interneringsbevel voor 10 jaar tegen hem uitgevaardigd waarna hij is overgebracht naar de Rijksinstelling te Doornik. Vanaf eind april vorig jaar tot nu toe had De Backer, die bekend heeft zijn vrouw om het leven te hebben gebracht, in voorarrest gezeten. Zijn zaak vergde voel tijd omdat er o.a. uitgebreide psy chiatrische rapporten moesten worden uitgebracht. Op grond daarvan is hij nu volkomen ontoerekenbaar verklaard. Als gevolg daarvan behoeft hij niet meer te recht te staan, maar wordt hij geplaatst in Doornik, waar de psychisch ernstigst gestoorden, die met de j-ustitie in aan raking zijn geweest, worden opgesloten. Zoals men zich zal herinneren heeft de moord op Juliana Schitse destijds niet alleen in Zeeuwsch- Vlaanderen en in België, maar in het gehele land en daarbuiten, grote opschudding veroorzaakt. Op 8 april 1959 vond een postbode in de berm van een landweg onder Axel het ge deeltelijk verkoolde lichaam van de half debiele vrouw. Het had daar, zo bleek later, twee dagen gelegen. Na een langdurige en spannende jacht, waarbij ook de Belgische en Nederland se televisie werd ingeschakeld, werd de echtgenoot van de vermoorde vrouw, die laconiek aangifte van haar vermis sing had gedaan, aangehouden. Later bekende hij de schuldige te zijn. Axel Edgren. een oude rot van de Zweedse marine, neemt neg elke dag zijn bad in het Maelaren- tneer buiten Stockholm. Het zou ons niet lijken, maar gezien zijn glundere gezicht, bekomt het Axel best. 'KEDA is gisteren als premier van Ja Mn herkozen. ttE ONDERWIJZERS aan de Italiaan- Ijlere en middelbare scholen zullen j P *0 en 21 december staken, tenzij de -gnng vast belooft dat de salarissen ,S0°gd en de promotiekansen verbe terd worden. |N NOVEMBER steeg het aantal werk- mannen in ons land met een „ab- ciif laag" cijfer, n.l. met 4607. De in d Jan 1 november en 30 november Brahant en Zeeland luiden resp. - 4023 en 928 - 1054. v&ln J,0NSEN van 17 jaar uit Lange- e«n li Kuipers, is gisteren dood in schiiiuT i Tiibbergen gevonden. Waar heden 'S door een auto aange- e!Ï EfKNO heeft tijdms een gisteren donn- u "massabijeenkomst in Ban- maar ,™ee"d dat als de Indonesiërs ro.nL, ,en vaak genoeg ..Merdeka" Itja t^odat de Nederlanders in West- voor a kunner' horen, Nieuw-Guinea slist „5,"aan volgend jaar kraait, be- rugkcren"r nes'scb gezag zou ,,te- totevaVnrwacilting van het K.N.M.I. a>ond 23V1°5 uu °Pgemaakt gisteren' errLbr'"lki^ met P'aatselijk eni- ini? wind n fLen daar mist' VVei- 'i ;f'»end„fDfeZtf.daegeremPeratUr0n a'S J ring JeE®nvlagen- Weinig verande- "n 2142 1 uur" °ndCr 16'30 uur- maan «Vu°ï> 8'36 UUr' maa" j In de rechtszaal te Parijs waar gisteren het „proces der barricaden" werd hervat, sloeg als een bom de verklaring in van Jean Louis Tixier-Vignancourt, een der verdedigers van de vijf verdwenen beklaagden. „Mijn cliënt", zei hij, „zal niet uit Spanje terugkeren. Bovendien kan ik mee delen dat hij niet uit eigen vrije wil uit Frankrijk gevlucht 99 IS De Franse Nationale Vergadering heeft gisteren met grote meer derheid van stemmen de parlementaire onschendbaarheid van Lagail larde opgeheven. Volgens Tixier-Vignancourt is deze maatregel, te- samen met het tegen Lagaillarde uitgevaardigde arrestatiebevel, een van de hoofdredenen dat deze laatste weigerde naar Parijs terug te keren. Tixier-Vignancours, een van de bekend ste Franse strafpleiters, verklaarde ver der dat hij maandag naar Madrid was gegaan om Lagaillarde over te halen naar Parijs terug te keren Hij heeft bij de voormalige Spaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Serrano Suner, gelo geerd. Deze laatste verklaarde ietwat ge schrokken, dat de advocaat Lagaillarde ergens in de hoofdstad ontmoet kan heb ben, maar dat hem hiervan niets bekend was. De laatste dagen zijn er in Frankrijk vreemde geruchten geweest over de vlucht van Lagaillarde. Bij de extreem rechtsen vonden bijvoorbeeld de influis teringen een willig oor, dat de voorma lige leider van het Algerijnse verzet door mensen uit regeringskringen naar Spanje geloodst was, omdat zij compromitterende onthullingen voor de rechtbank vrees den. Tixier-Vignancourt heeft gezegd, dat hij over enkele dagen met nadere mede delingen zal komen. In een exclusief interview met United Press International zei de advocaat; „Zo ver Lagaillarde en ik weten, bevinden de andere vermiste beklaagden zich niet in Spanje". Deze anderen, onder wie de ex-afge vaardigde Jean Demarquest, verdwenen John Kennedy heeft de 40-jarige Ste wart L. Udall aangewezen als aanstaand minister van binnenlandse zaken. Ken nedy zei dat Udall die functie „vaart en verbeeldingskracht" zal geven. Udall is een liberaal georiënteerd lid van het Huis van Afgevaardigden. Het was de derde ministersbenoeming die de aanstaande Amerikaanse presi dent deed. eveneens tijdens het weekeinde, toen het proces vier dagen was verdaagd. Volgens geruchten zouden zij voorbereidingen tref fen voor een drastische actie tegen presi dent De Gaulle's politiek van een „Alge rijns Algerije". „Ik durf erop te zweren", zei de advo caat. „dat Lagaillarde er geen idee van heeft waar de andere vermiste beklaag den zijn". Intussen heeft de persoonlijke verde diger van Lagaillarde, Jean Gallot, de verdediging van zijn cliënt neergelegd. Generaal Salan, die enkele weken ge leden naar Spanje is gegaan, weigerde zich uit te laten over het geval-Lagail- larde. Wel deelde hij mee dat hij door de rechters in het harricadenproces was opgeroepen, maar dat hij er niet aan dacht naar Parijs te gaan. Uit Algiers wordt gemeld, dat de sfeer LAGAILLARDE ...tot vlucht aangezet... daar nogal gespannen is. De veiligheids maatregelen zijn verscherpt en de wonin gen van extremisten zouden doorzocht worden. De Gaulle gaat over twee dagen naar Algerië. Hoge Franse functionarissen schakelen de mogelijkheid van een moordaanslag op De Gaulle niet uit. De generaal zelf echter blijft bij zijn voornemen om naar Algerië te gaan, ondanks alle pogingen om hem van dit plan af te brengen. Woensdagavond werd nog bekend, dat een van de vijf verdwenen beklaagden, Fernand Feral, in Tournay, een dorpje in het departement Hautes Pyrenées was ge arresteerd. Woensdagmorgen vroeg tegen twee uur wist Feral de benedictijnenabdij van Tournay, waarvan de deur nooit ge sloten wordt, binnen te komen. Hij werd echter door broeder-portier ontdekt. Fe ral vroeg de monniken toen of zij hem onderdak wilden verschaffen. Op advies van de abt zou hij toen besloten hebben zich vrijwillig bij de politie te melden. Dit heeft hij woensdagmiddag gedaan. De Franse premier Michel Debré heeft gisteren meegedeeld dat binnenkort op het Franse volk een beroep zal worden gedaan, om door middel van een natio naal referendum het zelfbeschikkings recht voor Algerië „plechtig goed te keuren". De volksstemming zal vermoedelijk op 8 januari plaatshebben. Debré zei in de Nationale Vergadering dat de zelf beschikking van kracht zou worden, zo dra de vrede in Algerië zou zijn her steld. Intussen, aldus de premier, zal de regering een gescheiden plaatselijk bestuur in Algerië vestigen. Ook dit punt zal ter goedkeuring aan het Franse volk worden voorgelegd. Zoals te verwachten was op grond van enige uitingen van ongenoegen die zich de laatste weken hebben geopenbaard in enkele metaalindustrieën als gevolg van de houding van de regering ten opzich te van de ingediende loonvoorstellen van de Vakraad voir de Metaalindustrie, hebben zich gisteren, de eerste dag na het definitief afwijzende standpunt van de reg-ering, in een aantal metaalin dustrieën protestdemonstraties voorge daan. Deze betogingen, die, zoals in het me rendeel der gevallen met nadruk is me degedeeld. zich niet richten tegen de werkgevers, maar tegen het besluit van de regering, worden door de erkende vakbonden niet gesteund. Voor zover bekend is geworden heb ben de uitingen van protest zich voor namelijk voorgedaan in Utrecht en Am sterdam. In andere centra van d# me taalnijverheid bleef het over het alge meen rustig, hier en daar echter, zoals in Krimpen aan de IJssel, liet een deel van de werknemers sinds gisterenmorgen tien uur het werk het werk. Bij de N.V. Machinefabriek Breda" v.h. Backer en Rueb te Breda, is gisterenmiddag een half uur ge staakt. De tijd waarop het werk werd neergelegd (van half één tot één uur), toonde al duidelijk aan dat de staking zich bepaald niet te gen de directie richtte. In Utrecht hebben in de loop van de morgen de ruim tweeduizend arbeiders van de N.V. Werkspoor het werk neer gelegd. Ook bij de N.V. Koninklijke Staalfabriek Demka in de Domstad werd gestaakt. Daar legde het merendeel der arbeiders het werk neer. Stakers van deze twee bedrijven begaven zich ver volgens langs andere metaalindustrieën in Utrecht om te trachten de werkne mers daar uit die bedrijven te halen. Dit gelukte voor een deel. De optocht van circa duizend stakers slaagde er in ar beiders van de N.V. Machinefabriek Stork-Jaffa en van de N.V. Machinefa briek Frans Smulders bij zich te doen aansluiten. Gezamenlijk ging men ver volgens langs kantoren van metaalbe drijfsbonden. In Amsterdam heeft het overgrote deel /an de arbeiders van Verschure en Co.'s scheepswerf en machinefabrieken het werk verlaten. Driehonderd van de vijfhonderd man van Kromhouts moto- renfabriek legden eveneens het werk neer. evenals circa honderd van de ze venhonderd man van twee bedrijven van Stork en Co.'s apparatenfabriek in Am sterdam-Noord. Een honderdtal arbei ders van de Amsterdamse Droogdok Maatschappij heeft na de lunchpauze een korte proteststaking gehouden en daarna het werk hervat. Bij C. van der Giessen en Zoons' Scheepswerven N.V. te Krimpen aan de IJssel heeft het merendeel van de circa twaalfhonderd man eigen personeel het werk neergelegd. Bij de Hollandse Con structiewerkplaatsen te Leiden hebben ongeveer driehonderd vijftig arbeiders gestaakt, maar in de loop van de mid dag zijn zij weer aan de arbeid ge gaan. Driekwart van de ongeveer hon derd tachtig man personeel van T. Duij- vendijks scheepswerf te Opperduit onder Lekkerkerk heeft het werk neergelegd. Voor zover bekend hebben zich weinig of geen moeilijkheden voorgedaan in netaalindustrieën te Rotterdam en in overige centra. De premier zei dat zelfs vóór de toe passing van het beginsel van zelfbe schikking, „het juist is dat wij de Alge rijnse volksgroepen vooral de mo hammedaanse bevolking de mogelijk heid bieden van een Algerië, bestuurd door Algerijnen, maar terzelfdertijd ver bonden met Frankrijk". Het nieuwe voorlopige bestuur in Al gerië zou op de volgende drie hoofd zaken gebaseerd zijn: De Algerijnse zaken zullen geleid worden door adviserende lichamen en een Algerijns bestuur onder algehele Franse soevereiniteit. Alle verschillende volksgroepen Algerië zullen volledige rechten genieten en deel kunnen hebben aan het binnen lands bestuur. De samenwerking tussen Algerië en Frankrijk zal verankerd liggen in drie consultatieve organen vermoedelijk een Algerijns-Franse raad. Debré besloot zijn verklaring met een scherpe waarschuwing aan de Algerijn se opstandelingen. „Wy zyn bereid tot vrede", zei hij, ,,\Vij zijn gereed voor zelfbeschikking. Maar wij zullen niet toegeven aan een beweging die Algerië dreigt in onherstel bare avonturen tc storten". Debré werd tijdens het voorlezen van zijn tekst verscheidene malen onderbro ken door uiterst rechtse afgevaardigden Hij werd slechts bijgevallen door de le den van de Gaullistische Unie. De com munisten. socialisten, katholieke volks republikeinen en onafhankelijk-libcralen luisterden zwijgend toe. Aan het slot van de zitting van de as semblee deed zich een incident voor, toen de conservatieve afgevaardigde Tremolet de Villers, een fel voorstander van een Frans Algerië, zei ,,niet Frank rijk verkeert in staat van verval, maar zijn leiders kunnen oud, vermoeid en bedroefd zijn", waaraan hij nog toevoeg de dat hij hoopte dat het land spoedig „jonge en dynamische leiders" zou krij gen. Daarop sprongen vele aanhangers van De Gaulle heftig overeind en poogden Tremolet af te straffen. Andere leden verhinderden dat weer. In het tumult dat toen volgde schorste te voorzitter de bijeenkomst, waarna zaalwachters de afgevaardigden de zaal wisten uit te werken voordat er slagen vielen. Bij de doopplechtigheid van de zeven de DC-8, die de K.L.M. heeft gekocht en die de naam „Anthony Fokker" heeft gekregen, hebben enkele sprekers giste ren de nauwe samenwerking geprezen, die voor de oorlog tussen Nederlands wereldvermaarde vliegtuigbouwer An thony Fokker en de grootste luchtvaart pionier van ons land, Albert Plesman, bestond. Zowel de Fokkerfabrieken als de K.L.M hadden daarvan zoete vruch ten gelukt: de K.L.M. was groot gewor den dank zij de roemruchte Fokkervlieg tuigen en de naam Fokker was daar door in de hele wereld bekend geworden. Wel sprak de heer A. M. van der Paauw, directeur K.L.M.-Nederland, met veel waardering over het laatste produkt van de Fokkerfabrieken, de „Friendship", maar zelf vliegt de K.L. M„ zoals men weet, niet met deze toe stellen. Prof. ir. E. van Emden, direc teur van Fokker, zei daarover: „Laten wij als Nederlanders dicht bij huis blijven en daar rondkijken. De le venscentra van de K.L.M. en Fokker liggen op luttele honderden meters van elkaar. Het is daarom dat ik in deze naamgeving meer wil zien: dat zij niet alleen geste maar ook een symbool mo ge zijn voor de blijvende samenwer king". De Russische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Zorin, die deze maand voorzitter is van de Veiligheidsraad, heeft gisteren op de spoedbijeenkomst van de Raad ter behandeling van de kwestie Kongo geweigerd als voorzitter af te treden. Dat heeft de Amerikaanse verte genwoordiger Wadsworth geëist, omdat Zorin volgens hem „te bevooroordeeld" was en „actief en ijverig had deelgeno men aan destructieve activiteiten om het werk van de UNO in Kongo te vernie tigen". Wadsworth zette zijn voorstel kracht bij door te wijzen op een door de Russi sche delegatie opgesteld document waar in het Kongolese staatshoofd Kasavoeboe als een verrader werd bestempeld, en Ruslands weigering bij te dragen in de kosten van de UNO-operaties in Kongo. In het Russische document werd het herstel van Loemoemba tot premier, de ontwapening van Moboetoe's troepen, de instelling van een Afro-Aziatische com missie van onderzoek en de terugtrek king van alle Belgische troepen en amb tenaren uit Kongo geëist. Zorin gaf tenslotte in zoverre toe dat de Russische verklaring slechts genoemd zou worden als „een van verschillende documenten". Maar hij verklaarde dat volgens de procedures het aan de voor- (Van onze Haagse redactie) De A.N.W.B. heeft zich tot alle mi nisters gewend met het verzoek veilig heidsgordels te laten aanbrengen in alle onder de ministeries ressorterende auto parken, ook het militaire. Het korps Rijkspolitie heeft een dezer dagen reeds besloten gordels aan te brengen in alle auto's die bij het korps in gebruik zijn. Het eerst komen de surveillancewagens aan de beurt. zitter zelf is te besluiten of hij al dan niet zou voorzitten. De woordenstrijd nam de gehele och tendzitting in beslag. D.e. Y.fr- Staten, Engeland. Italië en Ar gentinië lieten een ontwerp-resolutie rondgaan waarin verzocht wordt dat het internationale Rode Kruis toestemming krijgt gevangenen overal in Kongo te spreken. Met „gevangenen overal in Kongo" worden niet alleen Loemoemba en zijn adjudanten bedoeld, maar ook de elf Kongolese parlementsleden die door aan hangers van de afgezette premier in ötanleystad gevangen zitten. Na het debat werd besloten de verkla ring van de Sovjetregering na het rap- port van Hammarskjoeld als „spoedeisen de maatregelen met betrekking tot de recente gebeurtenissen in Kongo" op de agenda te plaatsen. Zoals bekend wordt in deze verklaring aangedrongen op onmiddellijke vrijlating van Loemoemba, ontwapening van „de benden van Moboetoe", de oprichting van een Afro-Aziatische commissie die een onderzoek moet instellen op welke wijze Moboetoe wapens en geld heeft ontvan gen en terugtrekking van alle Belgische personeel uit Kongo. De bitterheid van de debatten over de procedure trok grote belangstelling. De banken voor bezoekers waren voller dan ooit sinds het begin van het debat over Kongo het geval is geweest. Terugtrekking De Verenigde Arabische Republiek heeft gisteren besloten haar groep pa rachutisten uit Kongo terug te trekken. Dat besluit ging vergezeld van een op roep aan alle andere Afro-Aziatische landen om gezamenlijk tot een „beslis send optreden" te komen om de een heid en onafhankelijkheid van Kongo te waarborgen. De achtergrond van de terugtrekking van de VAR-troepen is dat liet land van Nasser er niets voor voelt om, door deel te blijven uitmaken van de UNO-strydmacht, „medeplich tig" te worden aan het „imperialistisch optreden jegens het volk van Kongo". Ook Ceylon heeft zijn detachement te ruggetrokken. Dat is dan wel geen ern stig verlies, want de Ceylonese macht bestond uit een symbolische groep van elf man. maar het demonstreert de afkeu ring van het UNO-beleid die ook daar leeft. Noodtoestand President Kasavoeboe heeft gisteren avond een decreet getekend waarin in de Oostprovincie de noodtoestand wordt afgekondigd. Deze provincie en de hoofdstad Stan- leystad, zijn de sterkste bolwerken van Loemoemba. Waarnemers in Leopold- stad zien het besluit van Kasavoeboe dan ook als de mogelijke inleiding van po gingen van het leger om de provincie weer onder controle te krijgen. Hoe populair dona Fabiola nu reeds is bij haar toekomstige onderdanen bleek op het vliegveld van Zaven- them bij Brussel, waar een jonge man haar bij haar aankomst uit Spanje trachtte te zoenen. De forse en ook in België lange arm van de wet weerhield hem evenwel van de uitvoering van zijn plan. al was hij ook al doorgedrongen tot de wagen van de koning en zijn verloofde... De minister van buitenlandse zaken, mr. Luns, heeft woensdagmiddag het geschenk van het Nederlandse kabinet ter gelegenheid van het Belgische vor stelijk huwelijk op het koninklijk paleis in Brussel aan koning Boudewijn en dona Fabiola aangeboden. Het geschenk van de Nederlandse mi nisters bestaat uit een zilveren koffie- servies met zilveren plateau in vroeg- achttiende-eeuwse Engelse stijl. De particulier secretaresse van prin ses Wilhelmina heeft meegedeeld, dat de prinses aan de koning der Belgen ter gelegenheid van diens huwelijk een ge schenk heeft gezonden. Het bestaat uit een kristallen bokaal, gegraveerd, weer gevend de vijf zintuigen. Vooruitlopend op de officiële inge bruikstelling van de Europoorthaven zal maandag a.s. als proef een tankschip met ruwe olie, bestemd voor de Shell Nederland aan de Shellsteiger in Euro poort worden gemeerd. Het schip is niet een der grote sche pen, waarvoor de Europoort werd aan gelegd. Men is namelijk van plan eerst nog enige ervaring op te doen met het binnenbrengen van schepen van beschei dener afmetingen voor men er toe over gaat een „supertanker" te ontvangen. De raad van ministers van de E.E.G. heeft gisteren in Brussel besloten de be slissing over de versnelling van het E.E.G.-verdrag ten aanzien van de han del in landbouwprodukten uit te stellen tot de volgende conferentie, die op 19 en 20 december in de Belgische hoofd stad zal worden gehouden. (Van onze parlementaire redacteur) ,,Een erbarmelijk kamp, een schand vlek voor Nederland", aldus luidde gis teren in de Tweede Kamer bij de begro tingsbehandeling van maatschappelijk werk het oordeel van de socialist Scheps over het Ambonezenoord Lunet ten te Vught. De heer Smallenbroek (A.R.) onderschreef dit oordeel. Lunet ten staat niet alleen, wist hij. Minister Klompé erkende dit. De moeilijkheid is echter, zei zij, dat het bijna niet moge lijk is de Ambonezen uit de oude woon oorden over te plaatsen naar nieuwe woonwijken. Ondanks de vreselijke toe stand waarin zij leven, weigeren zij te gaan. Eigenlijk zoeken wij met het Am- bonezenbeleid naar een vierkante cirkel, verzuchtte de heer Scheps (P.v.d.A.). De moeilijkheden, die minister Klom pé bij haar woningbeleid voor de Am bonezen ondervindt zij wil de woon oorden geleidelijk vervangen door woon wijken doen zich ook op ander gebied voor. De oorzaak van deze moeilijkhe den ligt voor een groot deel in het feit, dat de Ambonezen, althans de meerder heid. hun hoop blijven stellen op terug keer naar Inodnesië en in afwachting daarvan als groep bij elkaar willen blij ven Zij weigeren op te gaan in de Ne derlandse samenleving. Ik zou deze maand nog veertig gezinnen uit Lunet ten naar Moordrecht kunnen overbren gen. verklaarde minister Klompé. Het volgend jaar zou de rest dan kunnen vol gen, maar voor de nieuwe woningen heeft zich nog geen enkele vrijwilliger aangemeld. Kamer en minister waren het er met elkaar over eens dat de Ambonezenzorg een lastige zaak is. Men bleek echter op nieuw bereid zoveel mogelijk met de wensen der Ambonezen rekening te hou den. Tenslotte zijn zij het slachtoffer van het conflict met Indonesië, zei on der meer de heer Smallenbroek (A.R.). Na een verblijf van enige maanden in het buitenland keert Toon Hermans van avond in ons land terug. Met de trein van 22.38 uit München wordt hij op het Centraal Station te Amsterdam wacht. ver- (Advertentie) Wim Kan is zich ai weer druk aan het voorbereiden op zyn radio-optreden op oudejaarsavond. Zelfs als hij fietst in de buurt van zijn huis in Aalsmeer, willen hem wel eens goede ideeën invallen.. Met Togal bevrijdt U zich snel èn afdoend van reumatiek, spit, ischias verkoud heid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U dii kwalen definitief de baas. Bij apoth. en drog. TOGAL 0 93 2 40 8 88.

de Stem | 1960 | | pagina 1