Papoea's bezoeken ons land Een kanaal langs Brabants westrand Mysterie rond d in verdwenen lach tpostsetiding Wèl voorschot uit extra winst van l1/2 procent Negentien daklozen na brand in Haags pension LOEMOEMBA ZWAAR GEWOND, ZEGGEN VN Water zakt Regering wijst voorstel Vakraad af Treiler kantelt op auto: vier doden GOES naar rechter commissaris Dieven verloren brandkast NEDERLANDS VOORSTEL TSJOMBE BIJ BOUDEWIJN Geen spoor van Lagaillarde Atoomzwaard door er WIE is er zes ton kwijt? Schriftelijk onderwijs Reclame vaak misleidend Zorin kreeg zijn zin niet Dona Fabiola verliet Madrid DAGBLAD VOOR ZEELAND Ultracentrifuge-project kan worden uitgevoerd Optimisme bleek. ongegrond Matige wind MOEILIJK STADIUM 100e JAARGANG NO. 23540 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandi* Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 18, Tel. 2234 (3 lijnen) Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 7 DECEMBER 1960 Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8,20 per post - f 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) METAAL C.A.O. WORDT NIET OPENGEBROKEN Op de weg van Someren naar Heeze Is gisterenavond een verkeersongeluk gebeurd, dat aan vier mensen het leven heeft gekost. Een Duitse treiler. die op weg was in de richting Someren. reed door nog on bekende oorzaak tegen een boom. De aanhanger van de treiler drukte in zijn vaart de trekker dwars over de weg De treiler kantelde vervolgens en kwam neer op een personenauto, waarin vier mensen zaten. Zij werden allen op slag gedood. De chauffeur van de treiler, K. W. H. uit Bottrop, bleef ongedeerd, zijn bijrijder werd niet ernstig gewond. On der de vier omgekomenen was een kind van 8 jaar. Een vijfde inzittende is zeer zwaar ge wond naar een ziekenhuis overgebracht. (Van onze redacteur) De officier van justitie te Mid delburg, mr. T. Lebret, heeft de verschrijvingsaffaire te Goes ver wezen naar de rechter-commissaris te Middelburg, ter gerechtelijk on derzoek. De officier heeft tot deze stap voldoende gronden aanwezig gevonden in hel procesverbaal, waarin het onderzoek van de rijks recherche is geresulteerd. (Van onze Haagse redactie) Minister De Pous (econ. zaken) meent dat het ultracentrifugeproject waaraan in ons land wordt gewerkt, in het kader van de nationale inspanning kan wor den uitgevoerd. Het ligt derhalve min der voor de hand om dit project in zijn huidige fase onder te brengen bij Eura tom, aldus de minister in de memorie van antwoord op zijn ontwerpbegroting voor 1961. (Van onze Haagse redactie) De regering heeft voet bij stuk gehouden: ook voor de metaalin dustrie geldt de algemene aanwijzing dat vóór 1 juli 1961 geen c.a.o.'s opengebroken mogen worden. Op dit punt zijn alle suggesties en voor stellen van de Vakraad-metaal tenslotte vastgelopen. In de metaal industrie mogen alleen de winstuitkeringen over 1960 en 1961 extra met 1V2 worden verhoogd. De extra uitkering over 1960 mag op korte termijn hij wijze van voorschot worden uitbetaald. De definitieve afwijzing om vóór 1 juli 1961 de metaal-c.a.o. open te breken geschiedde gisterenmiddag tijdens de voortzetting van het gesprek van vrijdagavond j.l. tussen de regering en de Vakraad, waar bij ook nu weer vertegenwoordigers van het college van rijksbemid delaars aanwezig waren. Van regeringszijde werd weer aan het over leg deelgenomen door minister De Pous (Econ. Zaken), minister Van Rooy (Soc. Zaken) en staatssecretaris Roolvink (Soe. Zaken). - oij nog eens de gronden uiteengezet Met de uitslag van thans wordt de zienswijze benadrukt, dat na vrijdag j.l. de standpunten nog op de belangrijkste en meest principiële onderdelen ver deeld waren. Het optimisme van staats secretaris Roolvink is bepaald niet ge grond gebleken, zoals de Vakraad vrij dagavond reeds liet uitkomen. Nu de onderhandelingen met de Vak raad als beëindigd kunnen worden be schouwd in ieder geval waar het loonsverhogingen voor 1 juli 1961 be treft heeft staatssecretaris Roolvink tijdens een persconferentie een beknopt overzicht gegeven van de hele ontwik keling van het metaalgesprek en daar- oij nog eens waarop deze voorstellen zijn verworpen. De motieven zijn bekend: de con sumptie neemt toe, de produktiviteit zwakt alweer iets af, de lonen zijn reeds aanzienlijk verhoogd, de beta lingsbalans loopt iets terug, de ar beidstijdverkorting staat voor de deur. Dit alles vormt voor de rege ring een fors pakket bezwaren te gen loonsverhogingen waarvan zij bang is dat zij tot overspanning zul len leiden. Bovendien zo redeneert de regering zou binnen 5 maan den 90 procent van de werknemers aankomen om voortijdig ,,open te breken" indien thans voor de metaal een uitzondering zou worden ge maakt. Niet alleen acht de regering gewenst dat de loonsverhogingen gespreid liggen kenmerk van de gedifferentieerde loonpolitiek maar ook vindt zij het belangrijk dat lopende c.a.o.'s worden uitgediend. ,,We zouden ons ook verzet- DE FRANSE douane heeft een einde ge maakt aan het illegaal binnensmokke len in Frankrijk van naar schatting drie miljoen kilo slechte koffie. CORNELIS Ubel de Vries uit Gronin gen, die met acht Duitsers en twee Hon garen deserteerde uit het Franse Vreem delingenlegioen in Noord-Afrika, is gis teren per vliegtuig in Nederland aange komen. MINISTER De Pous heeft van de Ne derlandse Consumentenbond het verzoek eekregen, het beginuur van de broodver koop in bakkerswinkels en van de brood bezorging vrij te laten. DE CUBAANSE autoriteiten hebben de zaakgelastigde van Paraguay te Havan na verzocht, met de leden van zijn staf het land te verlaten. Paraguay had ge weigerd Cubaanse diplomaten toe te la ten. TE VLAARDINGEN is gisteren de 34- jarige fietser B. de Vletter door een per sonenauto aangereden en dodelijk ge wond. IN AMSTERDAM is het faillissement uitgesproken van de N.V. Intersales-Hol land, een bandencoverbedrijf, dat met ne roemruchte N.V. Socrates is ge lieerd. HONDERD kilometer ten westen van Djakarta is een autobus van een helling gestort. Acht personen kwamen om het leven en 25 werden gewond. Weersverwachting van het K.N.M.I. I tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: Veel bewolking met af en toe enige £eE^- óverwegend matige wind, in haofdaaak tnssen zuidwest en zuid- oost Mrddagtemperatnren van om- t streeks 6 graden. kSaChtin.S, Va.n het BRlgisch weer- Kundig instituut: Sal.en.du t.e™Peratuur, zwaar bewolk- klaringen h°mel' daarna °P" opmTum" °nder 16'30 uur' maan 4ecYin527uu,OP 8 35 UUr' maa" »n" Gisteren heeft een felle brand in een pension in Den Haag negentien mensen waaronder een gezin met zeven kinde-' ren, dak oos gemaakt. De brand ontstond door het omvallen van een petroleum kachel. In hun nachtkleding moesten de bewoners het was zeer vroeg in de morgen op straat veiligheid zoeken. Een jongen van 16 jaar sprong in zijn angst vanuit een raam op de tweede ver dieping op straat. Vrijwel niets heeft »nen kunnen redden. De foto geeft een beeld van de ver schrikkelijke vuurzee die het huis in korte tijd volkomen verwoestte. In Sittard is in een garage een in braak gepleegd, waarbij de dieven met een brandkast van 1500 kilogram aan de haal gingen in een gestolen Volks wagen-bestelauto. Tevens eigenden zij zich postzegels, sigaren, sigaretten en kleingeld toe. In de brandkast bevond zich ongeveer 3000 gulden. Een politie patrouille-auto zag een verdachte Volks wagen en stelde een achtervolging in. Het gevolg was, dat bij het nemen van een scherpe bocht de brandkast uit de bestelauto vloog en op de rijweg terecht kwam. De beide inzittenden, L. en J. uit Maastricht beiden 19 jaar oud, namen de vlucht maar werden 20 minuten later door de politie van Geleer aangehouden Zij waren met enkele andere medeplich tigen via een auto, die zij gestolen had den, naar Sittard gereden. De auto met 9Pengesneden dak werd later in Amby in de bossen teruggevonden. Beide ver dachten hebben een bekentenis afgelegd. ten tegen een openbreking naar bene den", zo verklaarde staatssecretaris Roolvink. Voorstel Over het gesprek van vrijdag j.l. werd door de staatssecretaris nog het volgen de verteld. De Vakraad had zich bereid verklaard haar oorspronkelijk voorstel 3 procent per 1 januari, 5 procent per 1 juli en 1.5 procent extra winst over 1960 en 1961 te willen laten vallen, als de regering akkoord zou gaan met het toestaan van 4 procent loonsverho ging per 1 april 1961, 4 procent per 1 oktober 1961 en nog eens 4 procent per 1 april 1962. De extra winstuitkeringen zouden dan echter 2 procent moeten be dragen. terwijl dit gehele complex zou dienen te worden opgenomen in een nieuwe c.a.o. die tot 31 december 1962 van kracht zou blijven. Als de regering dit niet zou aanvaarden zou de Vakraad haar oude voorstellen weer handhaven. Afgewezen Gisteren bleek dat ook dit laatste voorstel geen genade kon vinden in de ogen der regering. Gisterenochtend was van regeringszijde de zaak nog eens be sproken met de Stichting van de Arbeid, die haar opvattingen al evenmin gewij zigd bleek te hebben. Het college van rijksbemiddelaars moest zich blijven houden aan de algemene aanwijzing van de regering, zo meende het college. De regering kon toen gisterenmiddag alleen nog verklaren akkoord te willen gaan met extra winstuitkeringen ten bedrage van 2 procent, maar de Vakraad wei gerde dit om niet de indruk te wekken dat zij de voorgestelde 3x4 procent had losgelaten. Uit een later door de Vakraad uitge geven communiqué blijkt dat zij thans de federatie van werkgeversvakverenigin gen in de metaalindustrie heeft gewe zen op de mogelijkheid om op korte termijn op de extra winstuitkering van 1.5 procent op het jaarloon een voor schot te verschaffen. Daarnaast zijn er nog de bestaande winstuitkeringen, zoals de collectieve ,,Vakraadsuitkering" van 3 procent en andere winstuitkeringen die per onderneming verschillend zijn. Deze uitkeringen kunnen echter pas worden verstrekt nadat uit accountantsverkla ringen is gebleken dat zij verantwoord zijn. In politieke kringen verwacht men dat bovengeschetste ontwikkelingen in het metaal-loonoverleg wel eens tot een in terpellatie in de Tweede Kamer zouden kunnen leiden. Dat zon deze week nog kunnen gebeuren of anders de volgende week bij de behandeling door de Kamer van de begroting van economische zaken voor 1961. (Van onze Haagse redactie) Ruim 200.000 Nederlanders volgen schriftelijke cursussen. De Tweede Ka mer betwijfelt echter, of wel steeds de goede cursussen gevolgd worden. In het voorlopig verslag op de begroting van o., k. en w. wordt gezegd, dat er op dit gebied nog al eens sprake is van „mis leidende" reclame. De Kamer dringt er daarom bij minister Cals op aan maat regelen te nemen ter voorkoming daar van. De inspectie voor het schriftelijk onderwijs blijkt hier niet voldoende op te treden. President Tsjombe van de afgeschei den Kongolese provincie Katanga, is gis teren door koning Boudewijn in audiën tie ontvangen op het paleis te Laeken. Volgens hofkringen heeft koning Bou dewijn Tsjombe bedankt voor het huwe lijksgeschenk, dat namens de Katangese bevolking aangeboden was en heeft hij hem ook dank gezegd voor de sympathie ke houding die hij steeds tegenover de Belgen in zijn land heeft ingenomen. Officieus wordt nu in Brussel be vestigd wat we enige dagen gele den reeds voorspelden: de gemeng de Nederlands-Belgische commis sie, die voor het einde van het jaar een rapport moest uitbrengen ter voorbereiding van een oplossing voor de Schelde-Rijnverbinding, komt niet op tijd klaar. In studie blijkt na te zijn een Neder lands voorstel omtrent het aanleggen van een kanaal dat zou lopen van Ant werpen tot de Ooster-Schelde in de na bijheid van Bergen op Zoom. vanwaar de waterweg verder zou lopen langs het tracé van de Eendracht en een kanaal door St.-Philipsland naar de Krammer. Verder dan tot een technisch onderzoek naar de mogelijkheden van zulk een ver binding zijn de besprekingen nog niet ge komen. Een keuze uit deze en andere mo gelijkheden is nog niet bepaald. Van Belgische zijde moet men zich be reid hebben verklaard in beginsel over te gaan tot afschaffing van de diverse soorten premies, die aan de binnenvaart naar en van de Rijn worden verleend, echter in verhouding tot de verbetering Van Pierre Lagaillarde is nog steeds geen spoor. De Franse justitie heeft zich gisteren alle moeite gegeven om de ont vluchte beklaagde in het barricaden- proces op te sporen, maar het is niet gelukt. Wel heeft men vastgesteld waar, hoe en hoe laat hij de Spaanse grens heeft overschreden, maar daar heeft men weinig aan. Ook een broer van Lagaillarde, Jean, is naar Spanje uitgeweken. Van officiële zijde werd later evenwel bericht dat de ze aangehouden is, tezamen met enkele andere aanhangers van het verdwenen kamerlid. Men heeft nog niet kunnen vaststellen of Lagaillarde inderdaad verbinding ge zocht heeft met generaal Salan. In Pa rijs is de nervositeit om de onverwach te verdwijning duidelijk merkbaar. Gisteren arriveerden op Schiphol twee vrouwelijke en acht mannelijke Pa poea's uit Nederlands Nieuw-Guinea voor een toeristischbezoek aan Ne derland. Met hetzelfde toestel was de heer Nicolaas Jouwe (links voorgrond met hoed), een van de politieke lei ders van Nieuw-Guineameegereisd. van de vaarweg, die in vergelijking met de huidige kan worden bereikt. Het over leg heeft evenwel geleid tot diepgaande discussies over de concurrentiepositie van Antwerpen en Rotterdam, waarbij van beide zijden is gewezen op de in de we derzijdse havens bestaande concurrentie vervalsende factoren. Van Belgische zijde werd hierbij onder m.eer het lage loonpeil in Nederland in het geding gebracht; van Nederlandse zijde het feit, dat de overheid in België in tegenstelling tot in Nederland de ha- venoutillage van Antwerpen vrijwel ge heel financiert. De discussies over deze vraagstukken hebben het overleg in een moeilijk sta- DE EERSTE Kamer heeft haar goed- lum gebracht, aldus het bericht uit keuring gehecht aan een wetsvoorstel .Brussel. Uver de kosten van een nieuwe van minister Beerman (Justitie) betref- vei binding is nog niet diepgaand gespro- fende de wijziging van het „tarief van Ken. wel wordt er gewezen op de zware justitiekosten en salarissen in burger- lasten welke Belgie reeds te dragen heeft lijke zaken". Hierdoor wordt een stelsel door het tienjarenplan voor de Antwerpse van retributies voor de rechterlijke haven en de gebeurtenissen in Kongo, macht in haar geheel mogelijk gemaakt. Het door de Franse regering ingedien de wetsontwerp betreffende een atoom strijdmacht voor Frankrijk, is gisteren wet geworden. In de nationale vergadering werd een motie van wantrouwen tegen de rege ring, ingediend door de oppositie, ver worpen, waardoor het wetsontwerp auto matisch werd goedgekeurd. De motie kreeg 215 stemmen 62 te weinig om de regering te doen aftreden. Aan de geheimzinnige diefstal uit een Nederlandse postzak, die vrijdag via Schiphol per K.L.M. naar Londen werd vervoerd, waar de verzending naar Milaan wegens de slechte weers omstandigheden vertraging ondervond, is nog een mysterie toegevoegd: waar komt het bericht vandaan, dat uit die postzak diamanten zijn verdwenen en wie heeft daarvan de waarde op maar even f 600.000.- geschat? Volgens de postale recherche in Amsterdam zijn deze berichten uit een fantasierijke duim gezogen: er zijn vrijdag van Schiphol helemaal geen diamanten naar Milaan verzonden. Het is waar. dat de postzak vrijdag met 24 aangetekende stukken voor Mi laan naar Londen werd verzonden, omdat er geen directe verbinding met deze stad was. Het is ook waar. dat de postzak zaterdag door een onbeken de werd opengemaakt nadat zij reeds in een Viscount van de B.E.A. was ge laden, die wegens het slechte weer niet kon vertrekken. Eveneens is het juist, dat de 24 aangetekende stukken er uit gestolen werden, maar hoe komt men er bij. dat er diamanten in zaten? Diamanten mogen n.l. niet zo maar worden uitgevoerd. Daar komt de dou- ane aan te pas. Voor diamantzendin gen is in de Amsterdamse diamant beurs een apart postkantoortje inge richt, waar alle zendingen moeten worden aangeboden. Daar zit behalve van de P.T.T. ook een ambtenaar van de douane, die de zendingen moet be oordelen. Noch op donderdag, noch op vrijdag zijn bij dit kantoortje diamant zendingen voor Milaan aangeboden. Blijft de theoretische mogelijkheid over dat iemand in Nederland clan destien diamanten heeft pogen uit te voeren. Maar dan kon behalve de af zender alleen de dief zélf weten welk een grote slag hij had geslagen en ze ker zou dan niemand anders hebben kunnen opgeven hoeveel de diamanten waard waren. Het mag uitgesloten worden geacht, dat de dief er zelf een slag naar heeft geslagen en de pers heeft ingelicht en zeker is, dat geen enkele Nederlander zich gisteren tot de postale recherche heeft gewend met de vraag of het soms zijn zending diamanten naar Milaan is geweest, die verdwenen is. Zijn er misschien uit de postzak toch diamanten verdwenen, die niet uit Am sterdam of Nederland, maar misschien uit Duitsland kwamen? Neen, dat kan ook niet, want in de betreffende post zak zat uitsluitend Nederlandse post. Hoe weet men dan eigenlijk, dat er iets verdwenen is? Omdat de 24 aan getekende stukken op een aparte lijst vermeld stonden, die niet gestolen is. Men ging de inhoud van de opengesne den zak na. Wat er precies uit ver dwenen was kon niet worden vastge steld, maai wel ontbraken de 24 op de lijst vermelde aangetekende stuk ken uit Amsterdam. Resteert de vraag: wie is de afzen der van de 24 stukken? Alle 24 waren voor Milaan bestemd, maar op de lijs ten worden noch de afzenders noch de ontvangers vermeld. „We zullen dus moeten afwachten, tot we van de af zender (s) een klacht ontvangen", luidt het commentaar van de recherche. Wellicht komt de Veiligheidsraad bin nenkort bijeen om de kwestie Kongo (voor de zoveelste keer) te bespreken. De voorzitter van de V.N., de Rus Zo rin, had tegen gisterenavond laat een speciale zitting bijeengeroepen om „de vrijlating van Loemoemba" te bewerk stelligen en om te kunnen optreden te gen „Moboetoes benden". De Westerse mogenheden hebben ech ter de vergadering verhinderd, omdat ze op willekeurige wijze was uitgeschre ven. Zij willen wel een nieuw Kongo- debat, desnoods vandaag nog, maar dan niet op zo'n manier, zonder raadpleging van de overige leden der V-Raad. Het kan de ex-premier, in zijn cel, wellicht tot troost strekken dat er zo ve len met hem begaan blijken. De verte genwoordiger van de V.N. in Kongo, de Indiër Dajal, heeft een rapport uitge bracht waarin niets meer of minder wordt beweerd dan dat Loemoemba ..ernstig gewond" is. Hij zou zo afgerost zijn dat hij in deerniswekkende toestand verkeert. Onmiddellijk daarop heeft Momoetoes regime dat tegengesproken. Er kwam een officieel communiqué van een aan tal artsen die hem bezocht hadden en die verklaarden dat de toestand van de gevangen oud-premier „bevredigend" is. Moboetoe wijdde er weer een perscon ferentie aan, al even geïmproviseerd als alle andere trouwens; hij zat buiten zijn kamp op een auto toen hij de jour nalisten te woord stond. „De heer Ham- marskjoeld is kennelijk erg met Loe moemba begaan", zei de 30-jarige kolo nel, „maar over de parlementsleden die de Loemoemba-benden in Stanleystad gevangen houden praat hij helemaal niet. Die vindt hij zeker niet belangrijk. Hij kan weten dat een van hen, Songoio, zo mishandeld is dat hy een oog verloor. Maar daarover praten de V.N. niet", aldus Moboetoe. Hy voegde er aan toe dat, als er van V.N.-zyde een verzoek kwam om Loemoemba in zijn cel te mogen op zoeken, hij daarop pertinent „neen" zou antwoorden. De Verenigde Staten hebben een be roep op de Kongolese autoriteiten ge daan Loemoemba „een menselijke be handeling" te geven en hem eerlijk te berechten". OPMARS Een groep van Moboetoes strijdmacht is gisteren op weg gegaan naar Coquil- hatstad, om vandaar op te rukken in de richting van de Oostprovincie waar de mannen van Saloemoe, die zoals men weet de afscheiding van dit deel van Kongo proclameerde, bezig zijn de gren zen af te zetten. Daar wil Moboetoe nu een stokje voor gaan steken. Gisteren zijn in Leopoldstad twee Amerikaanse senators en een broer van Kennedy aangekomen. Het geldt een studiebezoek. Uit Stanleystad werd een telegram ontvangen dat meldt dat alle Nederlan ders het daar goed maken. Met een speciale DC-6 van de Belgi sche luchtmacht is dona Fabiola de Mo ra y Aragon gisteren uit Madrid naar Brussel vertrokken, waar zij zal blijven tot zij in het huwelijk treedt met koning Boudewijn, en daarmee koningin dei- Belgen geworden zal zijn. Dona Fabiola heeft sinds haar verlo ving met koning Boudewijn diverse be zoeken aan de Spaanse hoofdstad ge maakt. maar is nu definitief Madri- leense af. Het vliegveld van Madrid was versierd met vlaggen. Met een korte ceremonie nam de Spaanse minister van buiten landse zaken afscheid van dona Fabiola. Over het algemeen is in ons land gis teren het water in de sterk gezwollen rivieren en boezems gaan dalen. Het wa ter van de Mark en de Aa of Weerijs te Breda zakte 17 cm en ongeveer hetzelf de beeld gaf het water in de rest van Nederland te zien. In Friesland kon ein delijk weer gemalen worden, de Gelderse Vallei is snel van praktisch al zijn over tollige water afgekomen en alleen Mep- pel zat nog met ongeveer dezelfde pre caire situatie als daags na de storm. Ook in Borculo kampt de bevolking nog met grote wateroverlast. Gisterenmor gen werd de toestand er zelfs weer kri tiek. Met man en macht heeft men moe ten werken om een bedreigde dijk te behouden. De opnieuw gekomen regen maakte het allemaal des te moeilijker. Ook uit Duitsland meldt men zakkend water. In Engeland is de ellende voor de bevolking der getroffen gebieden ech ter groter geworden door een vroeg in vallende winter, die in Zuid-Wales zelfs sneeuw en ijs bracht. Vliegrecords De enigen die van de rampzalige storm van de afgelopen dagen alleen maar plezier hebben zijn de vliegtuig maatschappijen: de straalreuzen vlo gen in recordtijden van Amerika naar hier. Een DC-8 haalde de overtocht van Boston naar Shannon in Ierland zelfs in 4 uur 38 minuten, een onge hoord record.'

de Stem | 1960 | | pagina 1