om belastingverlaging amer houdt het op 500 miljoen over Gaulle zal referendum Algerië laten houden St.-Nicolaas in ons land Geen pleidooien voor nog forsere verlaging YN-commissie in Kongo vindt hotels gesloten MEXICAANSE ORDE REGERINGSCOALITIE GETORPEDEERD Ons land heeft gunstigste t.b.c.-cijfers van Europa ..KOEK IS OP Voor minister Luns: Atoomwapens Soesterberg ARKS Waarschijnlijk half januari Ornithophilia geopend Vakbond van tovenaars DAGBLAD VOOR ZEELAND WAT GAAT ERAF MOTIE Ghanees hielp Loemoemba BIJ WET Veiligheidsraad van VS bijeen Deense verkiezingen °P Iets lagere Tiiddagtemperaturen j Mooie banen voor afgezette Turken VERSE BOTER PAAR CENTEN DUURDER Voor het eerst aankomst in Rotterdam PTT-ambtenaar opende brieven Er schort iets aan samenspel In BRABANT en ZEELAND utf/ [lOOe JAARGANG No. 23523 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 17 NOV. 1960 Directeur: E. H Hoofdredacteur: J. J B. Brader H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, I C. J- v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. I Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. H Vercauteren, L. J. v t Westende. Bureaus: Breda Keigerstraal 16, ■1 Tel. 2234 (3 lijnen) Postgiro 278841. Abonnementsprijs 7,per kwartaal f 8.20 per post - f 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. (Van onze parlementaire redacteur) <s Dc Tweede Kamer heeft zich gisteren in grote lijnen akkoord ver klaard met dc belastingverlaging van rond 500 miljoen die het kabi net als de economische toestand dat tenminste toelaat per 1 juli 1901 wil doen ingaan. Er werd niet meer, zoals dc algemene financiële beschouwingen van de vorige week hadden doen verwachten, gepleit voor een forsere en vervroegde belastingverlaging. Dr. Lucas (KVP) kwam op zijn standpunt terzake terug, omdat minister Zijlstra (Fi nanciën) dc thans voorgestelde belastingverlaging als „een eerste stap" haar aangekondigd. Maar dan zal bij een volgende stap meer gedaan moeten worden voor de lagere inkomens en dan minder in de midden groepen, oordeelde dr. Lucas. (KVP). Of aan de gehuwde vrouw, zei de liberaal van Leeuwen. Dr. Lucas diende een amendement in, dat mede ondersteund door de A.R. en C.H. de ingangsdatum van de belasting verlaging bij de wet wil vaststellen. De financiële specialist der KVP-fractie kondigde voorts een amendement aan van de financiële Kamercommissie waar mee men de KLM een aparte, meer voor delige investeringsaftrek hoopt te be zorgen. Een amendement van de Wetering (CH) vraagt het zelfde. (Tweemaal acht pro cent, inplaats van tweemaal vijf procent) voor de scheepvaart. Dit amendement werd mede ondersteund door dr. Lucas (KVP) en mr. van Leeuwen (VVD). Zij zagen de toestand van de scheepvaart heel wat somberder in dan minister Zijl stra. Tijdens een zitting van de Eindhovense politierechter heft de officier van jus titie mr. Lamers ernstige kritiek uitge oefend op een verslag van een rechts zaak in de Helmondse Courant, die een verslag had gepubliceerd, waardoor een verdachte die zich slechts eenma-al en dan nog zeer bescheiden buiten het. rechte pad had begeven, zeer benadeeld was. 55 Dit pleidooi, ondersteund door vele andere afgevaardigden, werd ook door prof Zijlstra onderschreven. Veel bete kende dit niet. want de bewindsman van financiën verklaarde, dat er, zoals de zaken nu staan, tot en met 1963 ..geen ruimte meer is voor een verdere belas tingverlaging". „De koek is op" zei hij. Behalve de middengroepen dr. Lu cas wenste voor hen bij een volgende be lastin goperatie een extra tegemoetko ming van 200 miljoen hadden in dit nogal vlakke belastingdebat ook de KLM cn de internationale scheepvaart de bij zondere aandacht van de Kamer. De KLM en onze rederijen zitten met zeer speciale afschrijvingsproblemen. Vroeger is hun daarvoor een voordeliger investe- lÜngsaftrekregeling toegekend. Die facili teit is nu ingetrokken. Onjuist, oordeelde de Kamer. De argumenten die hier voor naar voren werden gebracht, vermochten minister Zijlstra voorshands echter niet te overtuigen. We moeten zeer voorzich tig, zijn met een fiscale discriminatie per bedrijfstak, betoogde prof. Zijlstra. Een dergelijke discriminatie is alleen geoor loofd als een bedrijfstak werkelijk in ernstige moeilijkheden verkeert. Prof. Zijlstra betwijfelde of dit met name bij de scheepvaart het geval zou zijn. (Van onze parlementaire redacteur) De belastingverlaging van rond 500 miljoen, die het kabinet als er gceii overbesteding dreigt per 1 juli 1961 wil doorvoeren, resulteert uit een verlaging en een verhoging. 1 De inkomsten- en loonbelas ting wordt verlaagd met 475 mil joen. 2 De vennootschapsbelasting wordt verlaagd met 115 miljoen. Dit laatste gebeurt door het tarief van 44 tot 47 procent terug te brengen tot 40 tot 43 procent. Te genover deze tariefsverlaging staat een beperking van de investerings aftrek van tweemaal acht tot twee maal vijf procent (+150 miljoen). 3 Verlaging van de vermogens belasting met 30 miljoen. 4 Verlaging van de omzetbe lasting op sigaretten van zeven tot vijf procent 15 miljoen) en op personenauto's, motorrijwielen en banden van twintig tot achttien procent 12 miljoen). 5 Verlenging van de vrijstelling van de omzetbelasting op sigaren voor drie jaar. 6 Enkele zgn. tijdelijke belas tingverhogingen. die op I januari a.s. zouden vervallen, worden per manent gemaakt. Het betreft hier het invoerrecht op benzine, het weeldetarief en de omzetbelasting op tv-toestellen. schuift. Ze worden hier wat opgekalefa terd, maar blijven, zo betoogde mr. van Leeuwen (VVD) een gevaar voor het wegverkeer. Kan dit euvel door een be lastingheffing niet gekeerd worden? in formeerde de Kamer Financiën kan men toch niet voor die autowrakken verant woordelijk stellen, antwoordde echter de staatsseertaris van den Berge. Verkeer en Waterstaat moet hier maatregelen ne men. Dr. van den Berge zei, dat hij toch wel iets op dit punl heeft gedaan: de invoer uit Duitsland van deze wrakken moet nu langs bepaalde grensposten lo pen, waar deskundigen aanwezig zijn om te voorkomen, dat cr te weinig invoer rechten worden betaald. Bij de replieken werd het belastingde- "e commissie van goede diensten wei bat wat interessanter. De oud-minister.'le a vijftien LNO-ledcn bestaat en van Financiën de heer Hofstra (PvdA) moet .tra<,ht™ een oplossing te vinden diende toen een motie in, waarin ge vraagd wordt het ongehuwdentarief voor de inkomstenbelasting wat gunstiger te maken. Voorts kwam de heer Hofstra met een amendement dat de voorgestel de verlaging van de vennootschapsbelas ting ongedaan wil maken. Voor deze laatste gedachte voelde de Kamer bij zonder weinig. Ook de motie kreeg niet veel bijval. Als er iets extra's gedaan kan worden, denk ik op de eerste plaats aan de middengroepen, verklaarde dr. Lucas voor dc politieke chaos van Kongo, is allerminst welkom. De politie heeft alle hotels te Leopold- stad meegedeeld dat op straffe van slui ting geen onderdak mag worden ver leend aan de vijftien afgezanten van de UNO en een hotel, dat reeds reserverin gen had gemaakt, moest die annuleren. Op zichzelf is dit niet belangrijk om dat de leden van de commissie bij hun ambassades en consulaten voldoende on derdak kunnen krijgen, maar het is een aanduiding voor het ongenoegen dat bij Minister Zijlstra verschilde ook met de Kamer van mening, over de wijze waar op de datum van de belastingverlaging moet worden vastgesteld door hem zelf (bij koninklijk besluit) dan wel bij de wet. De meerderheid der Kamer wilde het laatste. Na veel vijven en zessen ver klaarde de bewindsman zich tenslotte be reid. zich bij het oordeel der Kamer neer te leggen. Enkele afgevaardigden brachten de autowrakken ter sprake, die het „Stein- reiche Deutschland" aan Nederland af-1 CHURCHILL is gisteren in zijn Londen- se huis gevallen en heeft daarbij een beentje in zijn rug gebroken. De oude premier, die op 30 november 86 wordt, zal enige tijd in bed moeten blijven. PRINSES MARGARET zal de Britse vorstin vertegenwoordigen bij het hu welijk van koning Boudewijn en Dona Fabiola. Margarets echtgenoot zal haar naar Brussel vergezellen. DR. ALBERT SCHWEITZER heeft gis- ■S teren van de Humboldt Universiteit in HOost-Berlijn, die haar 150-jarig bestaan viert, een eredoctoraat in de medische v wetenschappen gekregen. R?Et CHRYSLER autofabrieken hebben besloten hun Zuidamerikaanse hoofd kwartier veiligheidshalve van de Cubaanse hoofdstad Havanna te ver plaatsen naar Panama. ^EN WEST-DUITSLAND is een wet in voorbereiding die het mogelijk maakt ■Communistische propagandisten en agi- Vtors de toegang tot het land te ontzeg gen. Onder het mom van familiebezoek "•komen dergelijke lieden bij bosjes West- [Duitsland binnen. EI OVERLEG tussen Engeland en IJs- &M„J0Ver dc visserij-conflictcn is ver- verzoek van dc IJslandse dele- p' Londen heefi men overigens ïprekingen °P lesultaat van de be" Kasavoeboe's aanhangers en kolonel Moboetoe's volgelingen is ontstaan. De afgezanten van de Afro-Aziatische lan den. 'ie troepen aan de UNO-politie- macht hebben geleverd, zullen .,niet ont vangen worden", zoals Moboetoe woens dag zei. Het is de taak van de commissie zon der inmenging in de binnenlandse aan gelegenheden van het land een studie te maken van de toestand in Kongo, met als doel spoedig herstel van dc parle mentaire instellingen van Kongo". In de neutrale zone, welke door UNO- militairen is ingesteld rondom de resi dentie van Loemoemba te Leopoldstad, is dinsdag Lovelace Mensah gearres teerd, de secretaris van de Ghanese am bassade te Leopoldstad. Hij wordt er van beschuldigd documenten naar Loe moemba te smokkelen die, volgens de .Courier d'Afrique" afkomstig waren van de voormalige vice-premier Antoi- ne Gizenga. Deze zou in Katanga een Locala'oa-staat willen stichten en daar voor een gewapende inval in Katanga beramen. President De Gaulle van Frankrijk heeft in de bijeenkomst van de minister raad meegedeeld van plan te zijn een volksstemming over Algerië te doen houden. De minister van voorlichting, Louis Terrenoire, deelde na afloop van de bij eenkomst mee, dat De Gaulle, die de bijeenkomst presideerde, had verklaard van plan te zijn „op een geschikt tijd stip" een wetsontwerp over de organi satie van de openbare macht in Algerië aan een volksstemming te onderwerpen in afwachting van de zelfbeschikking. Hij gaf geen datum op. Volgens de grondwet moet over een decreet waarbij een referendum wordt gelast, tijdens een parlementaire zitting beslist worden. Dc huidige zitting van het parlement eindigt 16 december. Politieke waarnemers zijn van mening, dat over het referendum derhalve waarschijnlijk in de eerste helft van de cember een beslissing genomen wordt, hetgeen zou betekenen, dat de volks stemming' waarschijnlijk omstreeks 15 januari zou worden gehouden. Terrenoire zei nog, dat een bezoek President Eisenhower, die te Augusta in de Amerikaanse staat Georgia met vakantie is, heeft voor vandaag een bij eenkomst van de Amerikaanse nationale veiligheidsraad uitgeschreven, die in Augusta zal worden gehouden. Onder andere zal hij een campagne ter vermin dering van de regeringsuitgaven en mid delen tegen de vloed van Amerikaans geld naar het buitenland, aan de orde stellen. van De Gaulle aan Algerië deel zou uit maken van de organisatie van de volks stemming. Op de volgende kabinetsver gaderingen zou men zich ook bezighou den met de vraag of de volksraadple ging ook Algerië zelf moet omvatten. Uitwijzingen De Franse regering heeft gisteren ne gen uiterst rechtse kolonisten in Alge rië, die voorstanders zijn van een „Frans Algerië". uitgewezen. Onder de krachtens het dinsdagavond gepubliceerde decreet uitgewezen Fran se Algerijnen bevinden zich Maurice Baillie, gemeenteraadslid van Algiers Adrien Guidat, gewezen commandant van het Franse expeditieleger in Italië, en Roger Goutailler, gewezen voorzitter van de Algerijnse tak van de Poujadis- ten. Uitbundige juichkreten, gevolgd door een uit volle borst gezongen ..Marseil laise" was de reactie van het 300 man tellende publiek, dat gisteren opgepakt zat op de publieke tribune in de rechts zaal. waar het besluit gevallen was, dat Pierre Lagaillarde, de hoofdverdachte in het proces der barricaden, niet lan ger gevangen behoefde te blijven en voorlopig op vrije voeten kon worden gesteld. De beslissing was genomen door het militair tribunaal, dat de zaak in on derzoek heeft. Alle zeven rechters stem den voor de voorlopige vrijlating „om dat de detentie van Lagaillarde niet lan ger nodig is voor het achterhalen van de waarheid". Het is niet uitgesloten, dat de Convair Delta Dagger-straaljagers, die op 17 de cember op de vliegbasis Soesterberg worden gestationeerd, zullen worden uit gerust met raketten die een kcrnlading hebben. De F-102 A Delta Dagger heeft een standaardbewapening van Falcon- raketten. Deze hebben thans nog een conventionele explosieve lading. Een nieuwe versie van de Falcon is nu ech ter uitgerust met een atoom-, oorlogs- kop". Voor zo ver bekend waren tot nu toe op de vliegbasis Soesterberg nog geen ge in atoomwapens aanwezig. De foto geeft een beeld van de glo rieuze intocht van de Sint in Rotter dam, waar duizenden kinderen en groten hem op uitbundige wijze in haalden. Weersverwachting van het K.N.M.I. 2 avVd 23 1°5 uUr-Pgemaakt glStCr€n- 2 bewolking, plaatselijk 2 1 f?°r. onis:e regen Iets la- 2 2 u-k,, AdaS'emPeraturen dan gis- 2 2 wlnS' I i? '««lelijk krachtige 2 2 on"\ hoofdzaak tussen zuid cn j kimHfCll''n5 van bct BeIgisch weer- J IS JJUnc"g instituut: w!if„me.nde bcwo'hing. Maximum- v2" urcn va5 p' ,nt 14 *raden- 2 Ionder 16.25 uur" 16 ,7 maan 2 12 ÏS?*™.I0n op 8 04 uur' maa" »P De tentoonstelling van pluimvee en pelsdieren, georganiseerd door de Kon. Ned. Ver. ..Ornithophilia" is gisteren in dc congreszaal van de Jaarbeurs te Utrecht door burgemeester de Ranitz ge opend. Deze jaarlijkse expositie is van groot belang voor ons land. hetgeen de cijfers van de export duidelijk aantonen. Op de tentoonstelling ziet men niet al leen een overvloed van jonge dieren maar ook vele machines o a. de broedmachi ne. De hoenderclub is vertegenwoordigd met een fraaie collectie dieren van al lerlei ras. Na een bewogen zitting van het nieu we Turkse comité voor nationale eenheid heeft generaal Gursel als hoofd van de Turkse staat en regering besloten om de veertien officieren, die als lid van het oude comité werden ontslagen, te be noemen in functies bij verschillende rui kse diplomatieke vertegenwoordigin gen in het buitenland. Tijdens de zitting openbaarde zich een sterke stroming om de officieren te doen vervolgen wegens het in gevaar brengen van de staat, doch generaal Gursel was van oordeel dat een clemente houding de beste politiek zou zijn op het ogenblik dat op het eiland Yassi het proces wordt gevoerd tegen de leiders van het vorige Turkse regime. Het nieuwe comité wil de procesgang tegen de voormalige machthebbers be spoedigen. De drie-partijen-coalitie, die Dene marken gedurende 3,5 jaar heeft gere geerd, is in de parlementsverkiezingen getorpedeerd, doordat de kleinste der deelgenoten, de partij „Voor één belas ting", geen enkele van de 179 kamerze tels toeviel. In dc oude kamer had de belastingpartij 9 zetels. De grootste re geringspartij, de sociaal-democratische, ging 6 zetels vooruit en kwam op 76, terwijl de derde coalitiepartij, de radi caal-socialistische 3 zetels moest prijsge ven en zo op 11 is gekomen. Hoe de nieuwe regering er zal uit zien is niet onmiddellijk duidelijk. Een coalitie van rechts lijkt uitgesloten, daar de twee belangrijkste niet-socialis- tische partijen samen 5 zetels hebben verloren cn er samen nog maar 70 heb ben. De conservatieven verwierven 32 zetels (30 in 1957) ende liberalen (agra riërs) 38 (45). De communistische par tij is vernietigd als parlementaire par tij, daar zij er niet in is geslaagd het vereiste minimum van 60.000 stemmen te krijgen. De belastingpartij is ook op dit minimum gestrand. De grootste ze- deze verkiezingen was voor de socialistische volkspartij, geleid door de „Titoïst" Aksel Larsen, ex-voorzitter van de communistische partij. De Deense premier Kampmann heeft Dc verse boter zal mot ingang van vandaag drie a vier cent per pakje duur der worden. De prijs van de koelhuisbo- ter zal onveranderd blijven. Een en ander is het gevolg van het gis teren door het bestuur van het produkt- schap voor zuivel in besloten vergade ring genomen besluit, de toeslag op ver se boter voor het binnenland te verla gen van 64 tot 50 cent per kilogram. Aanleiding daartoe is geweest de span ning die zich, zoals meestal in deze tijd van het jaar. op de botermarkt voordoet. Sint-Nicolaas de enige en de ech te is weer in ons land. Woensdag middag arriveerde de bejaarde, doch nog opmerkelijk vitale bisschop met het indrukwekkende jacht „Erasmus" bij de Rotterdamse Parkkade, om stuwd door vier charmante tv-om- roepsters, zijn trouwe edelen, een zwerm zwarte Pieten en de duizenden kindertjes, die begerig en in nerveu ze spanning zijn komst hadden afge wacht. Het was een feestelijk moment daar op de Parkkade, toen de Goed heiligman minzaam wuivend voet aan wal zette. De kapel van de politiehar monie .Hermandad" speelde enthou siast de oude bekende liederen, de jeugd schalde daar met blijde en hel dere stemmen bovenuit, en op de Maas zorgden de tientallen boten met lang en indrukwekkend gillende stoomfluiten voor nog meer luister. De goede kindervriend luisterde on danks de kille windvlagen dapper naar de welkomstrede van de voorzitter van het organiserende comité, die er vooral z'n voldoening over uitsprak dat de Sint ditmaal, voor de eerste keer in de geschiedenis, eerst naar Rotter dam had willen komen. Sint-Nicolaas reageerde op dit veelzeggende welkom zeer diplomatiek kennelijk uit vrees de Amsterdamse] eugd van zich te vervreemden en liet zich toen wegleiden voor een tv-interview met Mies Bouwman. Zelfs vond hij nog even de tijd om tientallen gretig uit gestoken handjes te drukken, voor hij op de rug van de edele schimmel „Sneeuwstorm", die de Rotterdamse hoofdcommissaris Staal aan hem had afgestaan, zijn glorieuze tocht door de Maasstad begon. Een tocht, die voor de honderddui zenden langs de route en in de huis kamers, door een bonte, folkloristische optocht met o.m. edelen te paard, zwarte Pieten op scooters, het jeugd- circus „Dombo", de dapper blazende jeugd-doedelzakkenband „Scotjes" uit iiiburg, een keur van verkeersbriga- dicrtjes en vele sprookjesfiguren een blij cn vrolijk schouwspel werd. Deze eerste feestelijke dag werd be sloten met een boottocht en een rit naar de schouwburg in Rotterdam- Zuid, waar Sint-Nicolaas om even over vijf arriveerde. Hij zag er toen beslist moe uit. medegedeeld, dat in tegenstelling met de eerste bekendmaking, hij niet het ontslag van het kabinet aan koning Frederik heeft aangeboden, In een communiqué van het konink lijk paleis is medegedeeld, dat de ko ning woensdagmorgen de minister-pre sident heeft ontvangen om zich omtrent het verloop van de verkiezingen te la ten voorlichten. Vandaag zal de premier nogmaals een onderhoud met de koning hebben. Dan hoopt Kampmann het ant woord van de radicalen, aan wie hij heeft voorgesteld deel te blijven uit maken van de coalitie, vangen. De ambassadeur van Mexico in Ne derland, dr. Rafael Fuentes, heeft gis terenmiddag in Den Haag aan minis ter mr. J. M. A. H. huns de hoge Mexi caanse onderscheiding, het lint eerste klasse van de Nationale Orde van Aquila Aztecq uitgereikt. De foto toont v.l.n.r. tijdens deze plechtigheid: de ambassadeur, mevrouw Luns en mi nister Luns. Te Amsterdam is gearresteerd de 56- jarige ambtenaar van de FTT-expeditie J. Th. E. verdacht van het openen van brieven en het zich toeëigenen van daar in gevonden geld. Gedurende de laatste weken kwamen tientallen opengescheur de brieven op de Amsterdamse bijkanto ren aan. Ook werden zulke geschonden J brieven aan geadresseerden bezorgd. De te hehhen* rvnt-1 hoofdstedelijke postrecherche heeft na te neDDen oni minutieus onderzoek E. als de dader aan gewezen. Nederland heeft thans in Europa de gunstigste cijfers voor wat betreft het voorkomen van tuberculose. Bedroeg in 1952 het totaal aantal nieuw ingeschre ven gevallen 13825, in 1959 was dit ge daald tot 7317. Weliswaar is dit nog al tijd een indrukwekkend getal. Hierbij dient echter in aanmerking te worden genomendat de ernst van de aandoeningen sterk is afgenomen. Tu berculose heeft zijn dramatisch karak ter van voorheen verloren. Maar, zo voegde de heer W. G. Pessers jr., voor zitter van Herwonnen Levenskracht, hieraan toe tijdens de te Utrecht gehou den algemene vergadering van deze or ganisatie. een verontrustend verschijn sel is, dat er al geruime tijd iets schort aan het jarenlang voortreffelijke samen spel tussen de consultatiebureaus, dc sa natoria en de gezondheidsorganisaties. Het zou betreurenswaardig zijn. aldus spr., als elke groep zijn eigen weg zou gaan. Een grief is het advies van het cen traal archief, waarin aan de gemeente besturen wordt voorgehouden een zoda nige wijziging in het collecteschema te brengen, dat eens in de drie jaren elk der drie gezondheidsorganisaties der vakbonden een straatcollecte mag hou den Gezien de grote opbrengst der jaarlijkse straatcollecte, welke onmis baar is om het werk te kunnen voort zetten, dient hiertegen scherp stelling te worden genomen. De hulpverlening aan zieke en zwak ke K.A.B.-leden neemt een steeds gro tere omvang aan. In 1959 werd hiervoor niet minder dan f 830.000 beschikbaar gesteld. Dc zorg voor rust- on herstel- behoevenden vorderde f 205.000. Voor urgente verbouwing van de kinderge- zondheidskolonie ..Mooi Gaasterland" zal f 50.000 beschikbaar worden gesteld. Herwonnen Levenskracht is uitgegroeid tot een wijdvertakt organisme, dat op het brede en beweeglijke terrein van de gezondheidszorg (reuma, kanker, astma, suikerziekte enz.) zo goed mogelijk werk tracht te doen, aldus de voorzit ter. (Advertentie) eten ze beschuit In Tanganyika hebben medicijn mannen een vakbond opgericht, om dat zij ten strijde willen trekken te gen de „beoefenaars der slechte magie". De minister van binnenlandse za ken echter heeft een waarschuwing rondgestuurd aan alle medicijnman nen. dat zij beter kunnen ophouden, want de wet verbiedt alle toveryen, zwarte kunst, zowel goede als slech te De „goede" toverdokters hadden aangekondigd, dat zy in hun stryd tegen de kwakzalvers gebruik zou den maken van goede magie. De minister reageerde daarop mei de boodschap dat alle toverij on wettig is.

de Stem | 1960 | | pagina 1