Prijsvraag tel de krantjes m Wedstrijd kleur de optocht P"js: prijs: prijs: prijs: prijs eerste prijs: tweede prijs: derde vierde vijfde zesde 7e-10e f 500 f200 f 100 f 75 f 50 f 25 f 10 Kinder kleurenfeest DAGBLAD DE STEM 100 JAAR 5 NOVEMBER 1960 Dagblad De Stem viert feest. Vanwege zijn honderd jarig bestaan. Maar de krant wil dit feest niet alleen vifcren. Alle lezers en lezeressen, groot en klein, van acht tot tachtig zogezegd, mogen meevieren. Vandaar deze extra-pagina, die bestaat uit een prijsvraag voor de volwassenen en bijna volwassenen en een klenr- wedstrijd voor de kinderen. De volwassenen en bijna-volwassenen mogen tellen. U ziet in de feestvierende massa een groot aantal mensen (en dieren) met een krant in de hand, de bek, de snavel of de slurf. Als u goed kijkt (en dat doet u natuurlijk) ziet u hier en daar ook wel eens een krantje zomaar los in de lucht zweven. Het is de bedoeling, dat u die krantjes alle maal gaat tellen. Wie het juiste aantal vindt, komt in aan merking voor de hoofdprijs van vijfhonderd gulden in con tanten. Vindt u het niet helemaal precies, dan maakt u toen altijd nog kans op een van de negenennegentig andere prij zen. Hoe groot die prijzen zijn, ziet u hieronder. U mag daaagenlang tellen. Op 19 november na de eer ste post stuit de inzendingstermijn Daarna gaan WIJ weer uw inzendingen tellen. Dan blijft er werk aan de winkel, ziet u. Allemaal goeie, zou onze duivenvriend „d'n bruine'' zeggen. En veel succes. U telt niet voor niets. De prijzen liegen er niet om. Hieronder volgen ze: Alles in contanten. Dan is het nog niet op. Er zullen vermoedelijk inzen ders dicht in de buurt komen, of ongelukkig loten of op een andere manier een beetje pech hebben. Voor die deelnemers hebben we nog negentig prijsjes ter waarde van 2.50 klaarliggen. Er is, in de rechterhelft van deze pagina vol feesten de „Stern-vrienden" een rechthoekig stuk uitgespaard, waarin u vergeefs naar krantjes zult zoeken. Dat vierkant is bestemd voor de kinderen. Zij mogen op dit vierkant en op die gezellige optocht die de tekenaar erin heeft laten marcheren, hun kleurhartstochter, botvieren. En de Stern- kinderen kennende, verwachten we, zoals gebruikelijk, een stroom van duizenden inzendingen. Ook deze inzendin gen moeten uiterlijk 19 november bij de eerste post binnen zijn. Maar allemaal even opletten: de tekening moet uitge knipt worden, om het de post (en ons) niet al te moeilijk te maken. Uitknippen dus en bijvoorbeeld opplakken op een stukje carton en daarna opsturen. Doen jullie dus je best en kleur er maar eens op los. Veel succes ermee! Er zijn aan deze kleurwedstrijd natuurlijk weer prach tige prijzen verbonden. En er is bovendien rekening gehou den met de leeftijd van de inzenders en inzendsters. Ze worden verdeeld in drie groepen: van 5 tot 8 jaar, van 9 tot 12 jaar en van 13 tot en met 15 jaar. Voor de groep van de kleintjes hebben we vijftien prijzen, de eerste ter waarde van wel vijftig gulden. Voor de tweede groep zijn tien prijzen ter beschikking, waarvan de eerste ook al vijftig gulden waard is. De derde groep krijgt tien prijzen te verdelen, waarvan de eerste een waarde heeft van honderd gulden. En wat voor prijzen! Om van te watertanden: foto camera's, elektrische grammofoons, elektrische treinen, automodellen, rolschaatsen, voetbaluitrustingen enz. enz. Zo, en nu maar aan de slag met het hele gezin; laten we afsprekeh, dat vader en moeder de krantjes gaan tellen, die er op de grote plaat staan en dat jullie, de kinderen, gaan kleuren. Dan heeft iedereen wat te doen. In onze krant van zaterdag vinden jullie een uitgebrei de opsomming van al die prijzen. Personeelsleden en agenten van Dagblad De Stem (en hun gezinsleden) mogen aan deze wedstrijden niet meedoen.

de Stem | 1960 | | pagina 85