32 DAGBLAD DE STEM 100 JAAR 5 NOVEMBER I960 62 Toekomstperspectief voor rij wel alle landkaarten hebben het ge brek, dat ze, eer ze goed en wel van de drukpers zijn gekomen, al verouderd zijn. Zeker geldt dat als zo'n kaart een gebied in beeld brengt dat sterk in ontwikkeling is. Het verschijningsgebied van uw Dagblad De Stem is zo'n gebied. Maar in dit geval wil dat lang niet zeggen, dat de kaart van ons gebied die wij hierboven afdrukken, ook verouderd is. Integendeel, de tekenaar heeft de fantasie van de planologen geleend en bij beeft de toekomst van ons gewest, van Zeeland en Noordbrabant, in kaart ge bracht. Fantasie. Het is in dit geval eigenlijk een te speels woord, want vele van de planolo gische plannen zijn de periode van de fan tasie al te boven; ze zijn al zwart op wit uitgewerkt, of ze zijn zelfs al concreet aan gepakt. Dit laatste geldt vooral voor een deel van de nieuwe weg- en waterverbindingen, waar van men de betekenis nog eens duidelijk onderstreept vindt in het artikel „De droom van een gewest" op pagina 27 van deze krant. De nieuwe wegverbindingen vindt men aangegeven in blokband, in tegenstel ling tot de bestaande wegen, die als een streepjeslijn op de kaart voorkomen. Voor wat Zeeland betreft zijn dat natuur lijk de wegen over de Deltadammen en aansluitend over de Zeeuwse eilanden. De verbinding van Noord- en Zuid-Beveland is, zoals men weet, kort geleden gereedgeko men en onze tekenaar beeft, de weg door trekkend over Zuid-Beveland door het Goese industriegebied, in de Westerschelde zo- vast maar een ruimte opengelaten voor een tunnelverbinding met Zeeuwsch-Vlaande ren. Men ziet voorts ten oosten van Vlissin- gen het Sloeplan; men ziet de watersport in het binnenmeer, dat tot stand komt zodra bet Drie Eilandenplan is afgerondmen de toeristen-dorado's aan de Walcherse eD de Zeeuwsch-Vlaamse kust; men ziet ('e droom van de vrije veren en voor Zeeuwsch-Vlaanderen betreft nog het p€f spectief voor de kanaalzone, die hoop' ,f profiteren van de verbreding van het ka naai Gent-Terneuzen. In oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tekenaar een heel doorzichtig damnie'Jf getekend ter afsluiting van het Verdronke" Land van Saeftinge. Dat zal voorlopig wel geen realiteit zijn, omdat onze zui buren dat boezemgebied van de Wes'er schelde node zien verdwijnen.

de Stem | 1960 | | pagina 82