issche litter Staatsgreep in Zuid-Vietnam Legitimeerde journalist zich als rechercheur? Vernielingen in gebouw VS. informatiedienst 361 IWAPENSTILSTANDSDA G IN ALGIERS Inen 'end Protest van maarschalk Juin Officier Ja en 75 gld boete zegt eist Staatsgreep in Laos Republikeinen vragen hertelling -J DAGBLAD VOOR ZEELAND VAREN KELEN 'urg Co. Fruit tegen A dviescommissie beleid raad van beheer Jaarbeurs Vraag om „FYFFES" Enkele buien Drie belangrijke adviezen aan SER gevraagd Ex-Nazi gearresteerd Vragen Kamer subsidieverdeling probleemgebieden „PERSPENNING KAN BETER AFGESCHAFT WORDEN" Talentelling in België uitgesteld Kennedy wil verandering buitenlandse dienst V.S. Rijksmunt slaat gouden dukaten Vrouwen in de zware industrie is nu eenmaal beter! 100e JAARGANG No. 23519 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia I Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 2234 (3 lijnen). Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland Oagbiai) £!c Stem ZATERDAG 12 NOVEMBER I960) Abonnementsprijs 7,per kwartaal f 8,20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. jVZEu voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) - TEL. 01170-2801 FELLE DEMONSTRATIE TEGEN DE GAULLE irclitstraat 3 it verwacht iaagde prijs 011702128 01170-2035 [(b.g.g. 008) raat 4 Oostburg WERKEN lGEN IfKERS IRSE GROENTEN JAFFA'S. Fijne pvriesprodukten bediening. 2015. OOSTBURG i Terwijl De Gaulle gisteren in Parijs tijdens de herdenking van de wapen stilstandsdag 1918, bij de Are de Triomphe werd toegejuicht, werd in Algiers fel tegen hem gedemonstreerd. Twee beelden van een wapenstilstands- clag: één uit Parijs, waar we De Gaulle geflankeerd zien door de eerste minis ter Debré (links) en de minister voor oud-strijders Triboulet (rechts). Op de andere (tele)foto zien we een charge van de politie op de betogers voor een Frans-Algerije. Een echte „Wapenstilstandsdag" was het gisteren niet. Want behalve in Zuid-Vietnam, Laos en Kongo (waarover elders meer), kwam het ook in Algiers tot gevechten. Daar is een groep oproerstokers, die tegen De Gaulle de monstreerde, het gebouw van de Amerikaanse informatie dienst binnengedrongen. De demonstranten hebben het interieur grondig vernield. Toen vroeg in de middag de relletjes schenen af te nemen, baande een groep jonge Europeanen van een man of honderd, zich een weg naar het gebouw van de informatiedienst. Zij hadden het ge- houw al volkomen leeggeroofd en wat niet van hun ga ding was vernield voordat de politie arriveerde. Dit was de tweede maal sinds 1958 dat de informatiedienst het doelwit is geworden van de woe dende massa. Tijdens de opstand van 13 mei 1958 werd het gebouw ook ernstig beschadigd. De relletjes begonnen gisteren in het centrum van Algiers, waar de 42e herdenking van de wapenstil stand van 1918 op plechtige wijze werd herdacht. Ook in Oran, Con- stantine, Philippeville en andere Algerijnse steden hadden betogin gen plaats. Deze verliepen echter allen zonder dat zich incidenten voordeden. Wel weerklonk op vele plaatsen de strijdkreet van de Europese ko lonisten, het „Frans Algerije" en tegen De Gaulle gerichte leuzen. De Europeanen in Algerije zijn sinds de radiotoespraak van De Gaulle op 4 november jongstleden, uiterst vijandig gestemd tegen de president, omdat hij bekend heeft gem-akt Algerije tot een republiek te willen maken. De woede van de kolonisten van wie vele al generaties lang in Algerije wonen barstte, zoals gemeld, al don derdagavond los. De moeilijkheden begonnen gisteren opnieuw toen duizenden Europeanen, die de parade ter ere van de wapenstil stand van 1918 bijwoonden, in koor „Frans Algerije" begonnen te roepen. Toen de Franse opperbevelhebber, ge neraal Jean Crepin en de afgevaardig de van De Gaulle voor Algerije, Paul Delouvrier, in auto's langs kwamen rij den, omgeven door gemotoriseerde po litie, begon de menigte te roepen „De louvrier treed af" en „Weg met De Gaulle" en „De Gaulle naar de galg". Nadat Crepin en Delouvrier kransen hadden gelegd voor het gedenkteken en de wacht hadden geïnspecteerd, brak het tumult pas goed los. De menigte van tienduizenden beto gers trachtte nu het politiekordon te doorbreken en begon de politie met ste nen te bekogelen. Tijdens de daarop vol gende gevechten werden meer dan hon derd personen gewond en een nog veel grotere groep had builen en schrammen opgelopen. In Parijn Uit vrees voor moeilijkheden in de Franse hoofdstad, als uitvloeisel van de rel in Algiers, trad de Pa- rijse politie gisterenmiddag straf Op de Champs Elysées werd men voortdurend aangemaand door te lo pen. Zij die draalden met gehoorza men, werden gearresteerd. Om streeks 6 uur 's avonds was het aan tal arrestanten al opgelopen tot 1100. Jongelui die uit de stations van de metro kwamen aan de Champs Elysées werden door de politie aangehouden en als zij geen persoonsbewijs konden to nen, werden zij in arrestantenwagens gestopt. Dit gebeurde hoewel het in Frankrijk niet langer wettig verplicht is dat men een persoonsbewijs bij zich heeft. Velen die door de politie werden opge pikt, bleken aleenl maar voorbijgangers te zijn, die van de prins geen kwaad wisten. Later op de avond werden alle arrestanten vrijgelaten. Toen was de plechtige herdenking bij de Are de Triomphe waar De Gaulle enthou siast was toegejuicht reeds lang ach ter de rug. Aan die plechtigheid had overigens de Franse maarschalk Juin niet deel genomen. Hij zei tegen verslaggevers, dat hij niet naar de Are de Triomphe was ge gaan uit protest tegen de Algerijnse politiek van De Gaulle, „ondanks het feit dat De Gaulle en ik al een halve eeuw vrienden zijn". *EN OOSTBURG 70 2593 EEN TE GROTE dosis slaapmiddelen is oorzaak geweest van de dood van de 20-jarige Ingrid Sanders die op 1 no vember levenloos op haar kamer is ge vonden. IN WARSCHAU is gisteren een West- duitse journalist gearresteerd op be schuldiging van spionage voor de V.S. EEN GROEP geleerden van de univer siteit van Bolognt heeft een nieuw hor moon ontdekt dat de snelheid van het samentrekken van he hart kan verdub belen. TIJDENS DE bijeenkomst van het in ternationaal bestuur van de K.A.J., in Bloemcndaal, is een plan ontvouwd om in Oost-Afrika een zelfstandige K.AJ. te gaan oprichten. IN MOSKOU is de conferentie van twaalf landen van het communistisch blok begonnen Na afloop over ca. een week zal wellicht een communi que worden uitgegeven. De voorzitters en een aantal leden van de commissies van advies der Ko ninklijke Nederlandsche Jaarbeurs kun nen zich niet verenigen met het beleid van de raad van beheer der Jaarbeurs. Na een vergadering" die zij in Amers foort hebben gehouden, werd dit stand punt telegrafisch ter kennis gebracht aan alle leden van het algemeen be stuur van de Jaarbeurs. In het tele gram wordt onder meer gezegd, dat de benoeming van de nieuwe directie in het huidige stadium prematuur is en aanbevolen wordt deze benoeming thans niet te doen plaatsvinden. Naar de mening van de adviescom missies dient eers. met advies van ver tegenwoordigers van de deelnemers grondige wijziging van de verouderde organisatie tot sU nd te worden ge bracht. De ernst van de toestand, zo besluit het telegram, eist onverwijlde for mulering van desbetreffende voorstellen van het algemeen bestuur der Jaar beurs. MARILYN MONROE, de derde keer) met scheiden. ..getrouwd" Miller, wil voor gaan (Advertentie) Vraag niet gewoon om „bananen" >colaterie TEL- 2781 et de grootste sof :OLAAS-LETTE#j Weersverwachting van het K.N.M.l. tot vanavond, opgemaakt gisteren avond 23.15 uur: Wisselende bewolking met enkele buien. Matige to, krachtige wind tus- za'c'ht7U,d en zuWwest- Aanhoudend Verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: Nog steeds krachtige zuidwesten wind. Zwaar bewolkte hemel met opklaringen en neerslagvlagcn. Maximumtemperaturen van 6 tot 12 graden. Vandaag: zon onder 16.54 uur. lorgen: zon op 7.56 uur, zon onder inderTi2M„auarn °P 10° UUr' maan ILoTuurf °P 7,57 uur' maa" °P 'Van onze Haagse redactie) Bij de c E K zijn op het ogenblik drie belangrijke adviesaanvragen in be handeling Twee daarvan zijn afkomstig van de staatssecretaris van Sociale Za ken. Het eerste handelt over de maat staven van de loonvorming, het tweede over de verplichte ziekenfondspremie voor 1961. De derdt aanvraag is af komstig van de staatssecretaris van Economische Zaken, die om advies in zake de produktiviteitsbevordering heeft gevraagd. De officiei van justitie te Bielefeld, heeft gisteren bekendgemaakt, dat een ex-nazi is gearresteerd, die verantwoor delijk is geweest voor de moord op hon derden verzetsstrijders en dwangarbei ders. De voormalig SS-officier Rudolf Batz. die commandant is geweest van de SS en Gestapo in het district Arnsberg in Duitsland, is na een echtervolging van een jaar. in verzekerde bewaring ge steld. (Van onze Haagse redactie) De Tweede Kamer wil weten hoe de op de begroting van maatschappelijk werk voorkomende subsidiebedragen voor de ontwikkelings- en probleemge bieden worden verdeeld. Zijn die bedra gen alleen voor de industriekernen be stemd of voor het gehele probleemge bied; hoe groot is de bevolking der pro bleemgebieden en hoe groot het per hoofd ter beschikking gestelde, zo wordt gevraagd. De ontwerpbegroting van minister Klompé ontlokt de Tweede Kamer in zijn voorlopig verslag voorts nog vele vragen over de wijze waarop de minis ter denkt op te treden t.a.v. de minder- validen, de bejaarden, de minder-draag- krachtigen. de gerepatrieerden, de woonwagenbewoners en de Ambonezen. Omtrent de laatstgenoemde categorie de Ambonezen wordt nog gevraagd hoevelen er zijn die naar Indonesië wen sen terug te keren en wat de reden is dat aan dit verlangen niet wordt vol daan. Voorts is het de Kamer opgevallen dat in 1959 en 1960 zoveel emigranten naar Nederland zijn teruggekeerd. De Kamer zou hieromtrent gaarne precie ze gegevens ontvangen alsmede een ver klaring van dit verschijnsel Onder leiding van kolonel Ngoejen Tsjanj Tji heeft een afdeling parachutisten giste renmorgen in idle vroegte een aanlal belangrijke punten in de Zuidvietnamese hoofdstad Saigon bezet. De opstandelin gen hebben de president Ngo Diiih Dient van zijn functie ontheven verklaard. Diem be vond zich echter gisterenavond nog in zijn paleis. De staatsgreep is niet geheel on bloedig verlopen. Ooggetuigen van de schietpartij tussen parachutis ten en paleiswacht spraken van „wel vijftig doden" die rondom het presidentiële paleis lagen. In an dere berichten werd echter een ge ringer aantal van veertien ge noemd. Als reden voor de staatsgreep werd opgegeven, dat de rebellen het land wil den beschermen tegen „het communis me en tegen de corruptie". Hun bewe ring dat zij de regering van Diem al omver hadden geworpen, bleek evenvvel een weinig voorbarig, ondanks de blijk baar zeer goed voorbereide revolte. Ultimatum verliep Gisterenmorgen om 10.00 uur (onze tijd) verliep het ultimatum dat zij Diem De Belgische regering heeft be sloten de taleiilelling, die einde van dit jaar zou worden gehouden, uit te stellen tot uiterlijk 31 december 1962. Hiertoe zal nog voor het ein de van het jaar een wetsontwerp aan het parlement worden voor gelegd. „Er is een groot bezwaar verbonden aan het zelf rechercheren door de pers De verslaggevers moeten beseffen .lat zij zich daarmee op glad ijs begeven en grote risico's lopep. Wanneer zjj zich in hun werk met de door de 'politie uitgereikte perspenning legitimeren werkt^ dit bij het publiek verwarrend. Het lijkt mij daarom beter dat ze maar worden afgeschaft. In het onderhavige geval staat wel vast dat verdachte zich bij het tonen van de perspenning als rechercheur heeft voorgesteld". Dit verwijt richtte de Amsterdame officier van justitie J. F. Hartsuijker gisteren aan het adres van de 30-jarige Volkskrant-verslaggever A. B, uit Am sterdam die hij ervar, beschuldigde dat hij zich op zondag 3 juli j.l. opzettelijk als rechercheur heefi uitgegeven in een hotel op de Amsterdamse Walletjes toen hij inlichtingen inwon over de mishan deling van een prostituee. „Geen sprake van" ontkende de jour nalist hardnekkig, doch de officier van justitie hechtte meer geloof aan de verklaringen van vele getuigen die in deze tijdrovende zaak voor de journa list bezwarende verklaringen kwamen afleggen. Op grond daarvan constru eerde de officier zijn bewijs en baseer de hij zijn eis: een boete van 75 gulden of tien dagen hechtenis. Er bestond voor de behandeling van deze zaak, vooral var, de zijde van de journalisten, een uitzonderlijk grote belangstelling. De rechtbank had voor de reconstructie van de affaire-Brakel een hele ochtend en na de schorsing van de zitting om 1 uur ook nog een deel van de middag nodig Zij luisterden geduldig naar de ziens wijze van de hardnekkig ontkennende verslaggever en de verklaringen van de 11 getuigen. „Ik heb mij als B. voor- gesteld, ik heb mijn perspenning ge toond. Daar heb ik niet bij gezegd dat ik van de recherche was". Pak slaag Op zondag 3 juli was hij tezamen met zijn collega's J. L. en C. J. v.d. P. jn a ui el van de heer P. aan de N Z. Achterburgwal, om een onderzoek in te stellen naar een gerucht over de mis- T 55 dit handeling van een prostituée hotel. Toen de journalisten daar kwa men troffen ze er in de bar onder meer een in het hotel wonende militair aan met wie Brakel een gesprek aanknoop te. De soldaat beweerde cïat B. zich bij deze gelegenheid als rechercheur zou hebben gelegitimeerd. De soldaat had daarop zijn baas geroepen waarmee B. verder sprak over de mishandelings zaak. Toen de hotelhouder later hoorde dat hij met een journalist te doen had ge had, wond hij zich bijzonder op en ver liet het hotel in gezelschap van de on derwereldfiguur Utrechtse Appie om de journalist op te sporen. Ze vonden hem en gaven hem een flink pak rammel voor welke mishandeling dit tweetal zich voor de rechtbank moest verant woorden. Bij de aanvang van de behandeling van deze zaak vroeg de president, mr. J. Coninck Licfsting. de verdachte of hij bij zijn in het vooronderzoek af gelegde verklaringen bleef. Of „acht u het nu niet beter om maar toe te geven dat de toedracht anders is dan u in het vooronderzoek heeft ver klaard. Heeft u niet in overleg met uw kameraden ontkend 0111 de be roerde figuur die u hebt geslagen te niet te doen?" De heer B. zei c'at hij bij zijn ver- Klaiingen bleef, waarna achtereenvol gens degetuigen hun ervaringen aan de rechtbank kwamen meedelen. Uit de verhoren kwam naar voren dat B zich als rechercheur had voorgesteld n? ^1J al? le6itimatie zijn perspen- nirrg had getoond. Enkele politiefunc- tionanssen voegden daaraan nog toe dat B. na zijn arrestatie zou hebben toege geven dat hij fout was geweest. Kranteartikelen Aan het einde van het getuigenver hoor las de president van de rechtbank een hoofdartikel (uit de N.R.C.) voor, waarin o.m. wordt opgemerktdat de pers zich door het ineidcnt-B. een slechte dienst heeft bewezen, maar hij schrok een beetje toen hij van de raadsman te hormx kreeg dat de schrij ver van dit artikel zich later van dit standpunt heeft gedistancieerd „omdat hij het artikel had geschreven in over werkte toestand". „Maar u wist toch dat het in het dossier lag", merkte de president op. De raadsman repliceerde dat hem dat inderdaad bekend was maar dat hij niet wist dat de president het zou voorlezen. „Er liggen in het dossier nog veel meer kranteartikelen die een andere teneur hebben dan het door de president geciteerde", zei liij. „Er is hier meer aan de hand dan een gewoon delict", zei de raadsman van B„ mr. Willem M. J. Russell. Hij noem de deze affaire de zaak der aaneenge sloten misverstanden en rolverwisse lingen, waardoor bij hem grote twijfel heerst over de vraag of de buurtgeno ten in de Wallenwijk wel een juiste weergave van het gebeurde hebben ge geven. s Mishandeling N.a middag nam de journalist B in de getuigenbank plaats, toen de zoon van de hotelhouder, P. en „Utrechtse Appie voor de rechtbank verschenen wegens de mishandeling van de jour- na ist. Tegen P. eiste de officier vijftig gulden boete en tegen Utrechtse Appie een boete van veertig gulden. Tevoren had deze figuur al twee ver oordelingen geïncasseerd: wegens sou teneurschap kreeg hij 12 dagen hech tenis en wegens mishandeling van de Italiaanse filmregisseur Luciano Em mer hij had deze in het water ge trapt een maand. En dan loopt er nog een aanklacht we gens aanranding tegen „Utrechtse Ap ple hadden gesteld om af te treden, zonder incidenten Om 12.30 uur tonze tijd) namen Vietnamese mariniers de wacht bij het presidentiële paleis over van de parachutisten. De leider van de opstand, kolonel Tji, die zijn militaire opleiding in Ame rika heeft ontvangen, is gisteren bij de president geweest en heeft van hem ge- eist dat hij zou aftreden. Diem weigerde dit echter. Waarschijnlijk zal hij trach ten stand te houden, totdat gepantserde eenheden naar de hoofdstad zijn ge bracht uit het garnizoen Myhto, dat op ongeveer 150 km ten zuidwesten van Saigon ligt. De opstandelingen vertelden tegen verslaggevers, dat zij alle belangrijke punten in Saigon hadden bezet. Zij had den ook het radiostation in handen, na dat president Diem nog per radio om hulp had gevraagd. Tot gisterenavond ontbrak nog elk teken van een naderen de hulpexpeditie voor de president. Tanks en pantserwagens hielden de lo pen van het geschut op het paleis ge richt, terwijl kolonel Tji onderhandelde met het staatshoofd. Het was de eerste grote opstand tijdens de nu vijf jaar durende rege ring van Diem. Naar het scheen werd de revolte geleid door aanhan gers voor de voormalige keizer Bao Dai. Revolutionair Comité Een woordvoerder van de opstandelin gen weigerde te zeggen of zij Diem zou den aanvaarden als lid van een nieuwe regering. Zij wensten, dat hij eerst een revolutionair comité zou erkennen, dat tijdelijk met het landsbestuur zou moe ten worden belast. Hij beschuldigde de president ervan „niet naar de adviezen van anderen te willen luisteren". Hij ontkende dat de rebellen enige binding met communisti sche kringen zouden hebben. Het revolutionaire comité bestaat uit vijf leden. Voorzitter is kolonel Voeong Van Dong, vice-voorzitter kolonel Nguyen Chanh Tji en politiek commis saris dr. Koeang Dan. Kolonel Van Dong deelde tijdens de persconferentie mede, dat de valscherm troepen de veiligheid van president Diem en diens gezin zouden garanderen. De neutralistische minister-president van Laos, prins Soevanna Phoema, heeft een Reuter-corrcspondent gisteren mee gedeeld dat de koninklijke hoofdstad, Loeang Prabang, in handen van rechtse opstandelingen is. Prins Soevanna Phoema had Loeang Prabang gisteren willen bezoeken, maar toen hij donderdagavond van de plan nen van de opstandelingen hoorde, vloog hij van Moeong Say naar Vientiane in plaats van naar Loeang Prabang. De premier zei, dat het garnizoen van Loeang Prabang zich gisterenochtend heeft geschaard achter het revolutionai re comité van prins Boen Oem in Sa- vannakhet. De bevelhebber van het derde infan- teriebataljon in Loeang Prabang, heeft gisteren via de radio bekendgemaakt, dat hij het gezag van premier Soevanna Phoema niet langer erkent. In de haven van Oostende arriveerde het Belgische troepentransportschip Kamina met aan boord 450 Belgische militairen, die afkomstig zijn van Bel gische bases in Kongo. Het weerzien op de Houtkade was vaak stormachtig. In doorgaans goed ingelichte kringen die in nauw contact staan met Kennedy is vernomen, dat de nieuwe president van plan is de buitenlandse dienst gron dig te reorganiseren. Hij zou o.m. een aantal nieuwe ambassadeurs willen be noemen. In genoemde kringen werd gezegd dat Kennedy vastbesloten is een einde te maken aan het gebruik van toeken nen van een ambassadeurspost aan lie den die aanzienlijk hebben bijgedragen aan het verkiezingsfonds van de partij. De democratische partij zou twee aan biedingen van zakenlieden die een am bassadeurspost wensten, hebben afge slagen. Ook de bezetting van het ministerie van buitenlandse zaken in Washington zou Kennedy ingrijpend willen wijzigen. De leiders van de republikeinse party hebben gisteren het verzoek ontvangen om het aantal stemmen dat bij de pre sidentsverkiezingen is uitgebracht, op nieuw te laten tellen. Er zyn n.l. klach ten binnengekomen over onregelmatig heden en voorts zijn de leiders gewezen op de „mogelijkheid van een vergis sing". Gisterenavond was de stand: Kennedy 33.613.588 stemmen ofwel 50,2 percent en Nixon 33.325.639 stemmen, ofwel 49,8 percent. Kennedy heeft, voor zover tot nu toe bekend, dus maar 288.949 stemmen meer gekregen dan zijn rivaal. Hij heeft ech ter 332 kiesmannen achter zich, terwijl Nixon volgens de huidige uitslagen dan maar kan rekenen op 191 kies mannen. Om tot president gekozen te kunnen worden heeft een kandidaat mi nimaal 269 kiesmannen nodig. De Republikeinen beweren o.m. dat Nixon de 32 kiesmannen van Californië achter zich zal krijgen, als de stemmen van de kiesgerechtigden, die afwezig waren of om andere reden niet met het grootste deel van het kiezerscorps mee hebben kunnen stemmen, geteld zijn en dat hij ook kan rekenen op de 27 kies mannen in Illinois als de daar uitge brachte stemmen opnieuw geteld zullen worden. Mocht hun bewering juist zijn, dan zou Kennedy nog maar 273 kies mannen achter zich hebben. (Advertentie) Van gisteren af zijn er in ons land gouden munten, die volgens de nu geldende muntwet zijn geslagen. In de afgelopen weken heeft de Rijksmunt te Utrecht n.l. —voor het eerst na de tweede wereldoor log voor rekening van de Twem- sche Bank 3605 stuks voor de ver koop bestemde gouden dukaten aan gemaakt. Zij kosten 27,50. In tegenstelling met het gouden vijfje en het gouden tientje is de dukaat n 1. de enige gouden munt die niet uit het Nederlandse muntstelsel is verdwenen. Minister Lieftink, tijdens wiens ambts- periode de muntwet 1948 tot stand kwam zag deze munt als een middel tot schat- vorming en als grondstof van onbetwist- baar gewicht en gehalte en als van een rijkswege gegarandeerde handels- of ne gotiepenning. In deze laatste hoedanig heid vooral heeft de gouden dukaat een eeuwenoude traditie. Begint in Breda de victorie? Daar werken sinds kort vrou wen in de zware industrie. Metaalbewerksters die haar mannetje staan! Betekent deze primeur voor Nederland de algehele triomf van de vrouwen-emancipatie? Vrouwen doen mannenwerk, verdienen een mannenloon, maar toch... Lees het in de boeiende repor tage, die Libelle de volgende week van deze opzienbarende gebeurtenis brengt. Natuurlijk in Libelle, want

de Stem | 1960 | | pagina 1