VALSE BESCHULDIGINGEN" IN V.N.-RAPPORT Friese actie inzake lawaai vliegveld Nieuwe ontdekkingen in zaak Frenzel OKTOBERPARADE IN RUSSISCHE HOOFDSTADNIKITA VOORAAN binnenkort rijbewijzen in belgie België blij met steun V.S. Bezuinigingen belastingen en hogere in België Dilemma van Gina KONGOLESE LEIDERS TE NEW YORK Ontploffende voorwerpen DAGBLAD VOOR ZEELAND iBom in pakket voor Nixon Loemoemba steunt rapport Hammarskjoeld j DE SABENA heeft vergunning gekregen een nieuwe luchtlijn Brussel - Mexico, via Montreal, te openen. Iets lagere temperaturen Proces dr. Finch Nixon urenlang voor t.v. Eyskens dient wetsontwerp in Slrafvervolging tegen ex-butler prinses Margaret Geen publikatie rapport luchtincident KNBTB ontevreden over prijsgaranties melk en suikerbieten Papoea-partij schreef Hammarskjoeld Moskou-Peking weer koek en ei Vraag om FYFFES STAKING IN ARGENTINIË Drie gevallen van gasvergiftiging in Den Haag 100e JAARGANG No. 23515 OHgtT» N. v. Uitg. Mij. Neerland» Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. Dongen, C. J. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Me*, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. 't Westende. Bureaua: Breda, Reigerstraat lt. Tel 12341 (1 lijnen). Postgiro 278841 Foor God, Eowtoght m» Bureau toot de Zeeuwse Eilanden: Goea. Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2S77 Bijbureau»: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 DINSDAG 8 NOVEMBER 1960 Abonnementsprijs 7.per kwartaal 8.20 per post f 0.54 per week Buitenlandse abonnementen op aan' vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.40 per mm (Ing. Med. t 1.Bij eon tract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 3fi) 1 Op de ministeries van justitie en ver keerswezen te Brussel wordt thans de laatste hand gelegd aan een .wetsont werp dat ook in België het „rijbewijs zal invoeren Dat wil echter met zeggen dat de naar schatting 2,5 miljoen auto mobilisten en hun vrouwelijke collega s een examen zullen moeten afleggen. Het zou in de bedoeling liggen alle Belgen, die op het tijdstip van afkondiging van de wet regelmatig een auto besturen, het bewijs van rijvaardigheid zonder meer uit te reiken. Toekomstige chauf feurs echter zullen, indien het binnen kort bij het parlement in te dienen wets ontwerp wordt aanvaard, wel een proef moeten afleggen, tenzij zij een diploma ïunnen tonen van een erkende autorij school. Een geneeskundig onderzoek zal Verplicht worden gesteld nadat de auto- Re? tuur der betrokken is geweest bij een Verkeersongeval. Een woordvoerder' van de posterijen in San Diego heeft bekendgemaakt, dat een bom is gevonden in een pakket ge adresseerd aan vice-president Richard M. Nixon, de republikeinse kandidaat voor het presidentschap van de Verenig de Staten. De directeur van de posterijen en le- Jden van de geheime dienst waren niet peschikbaar om commentaar te geven pp de vondst. De aandacht op Kongo heeft zich gisteren naar New York verplaatst, waar de algemene vergadering van de Verenig de Naties zich zal hezig houden met het jongste witboek van secretaris-generaal Hamniarsk joeld over de vroegere Belgische kolonie. Dat dehat dat gisterenavond had moe ten beginnen, is uitgesteld om president Kasavoeboe van Kongo in de gelegenheid te stellen eraan deel te nemen. Kasavoeboe kwam gisteravond laat in New York aan, ver gezeld van Justin Bomhoko, voorzitter van de raad van commissarissen. Thans begint het dehat vanavond om negen uur (onze tijd). Te Parijs, waar zij een kort op onthoud hadden op weg naar New York, hebben Kasavoeboe en Bom hoko verklaard, dat zij in de as semblee zullen protesteren tegen (Van onze correspondent). «De bewoners van Jelsum, Mars sum en jEggelum (vlak bij Leeuwarden), zou den het vliegveld, dat daar enkele hon derden meters van de woonkern verwij derd ligt, graag zien verdwijnen. De be woners wonen allen „onder" een straal jagerstartbaan. Vliegt er zo'n jager over, dan slaan hun deuren dicht door de luchtdruk, en hun trommelvliezen doen pijn van het lawaai. jg*'.ïh een protestactie kwamen de bewo- .Jhers van deze dorpjes gisteren naar -Leeuwarden, om daar op het provincie huis hun grieven kenbaar te maken en te protesteren tegen de uitbreiding van het vliegveld. Spandoeken en boiden met treffende leuzen hadden zij bij zich. Wij lazen: Makkers staakt uw wild ge raas", ,,Wi; zijn berucht voer het ge vaar uit de lucht". Een bede aan pro- Bessor De Quay, juist in Leeuwarden "aanwezig ter ere van de opening van de ddar te houden kernweek. luidde: „De Quay nim waey dat helse lawaei". Een deputatie van de dorpen gaf een duidelijk beeld van haar bezwaren aan een commissie waarin enkele gedepu teerden zitting hadden. „Het is geen politieke actie zoals wel eens verteld wordt, het gaat om het lawaai en het gevaar. De openbare lagere school in Jelsum ligt in het verlengde van de (inmiddels al verlengde) startbaan. Et telijke malen per dag moet de les on derbroken worden om van het gevaar bij een mislukte start of landing nog maar niet te spreken". De voorzitter, gedeputeerde J. L. Hoogland, deelde na afloop mee, dat hij zo spoedig mogelijk, waarschijnlijk dezelfde dag nog, de bezwaren en het protest aan de minister-president zou overleggen. EEN 70-JARIGE vrouw in Buinen is in de nacht van zondag op maandag door rookverstikking om het leven gekomen doordat een niet goed functionerende gaskachel brand veroorzaakte. HE I OVERLEG dat minister Toxopeus u ^5i5en over politiesalarissen zou nebben, is verschoven naar donderdag EEN VROUW en vier van haar zeven Kinfleren zijn in Mannington in de V.S. om het leven gekomen toen in hun huis brand uitbrak. ISRAEL HEEFT thans voldoende be wij 1 ln "anc*en om de oorlogsmisdadiger Lj JLicnmann te kunnen veroordelen. IP^i °Pende gisteren een directe luentdienst tussen Schiphol en Monra- [Via, de hoofdstad van Liberie. IN NEW YORK staken sedert gisteren r'r® onderwijzers, omdat de onderwijs rad bepaalde beloften over het zieken geld en andere zaken niet is nagekomen. stakers zetten zelfs posters uit bii ge scholen. t Weersverwachting van het K.N.M.I. gisteren- f tot vanavond, opgemaakt avond 23.15 uur: Aanvankelijk op enkele plaatsen t mist. Overigens wisselend bewolkt 51 *1*er en daar een enkele bui. J wakke tot matige wind uit richtin- t gen tussen noord en oost. Iets lagere J temperaturen dan gisteren. t Verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: f Zwaar bewolkte hemel, afgewisseld t met mooie opklaringen. Lichte da- t ling van de temperatuur. Automobi- J listen dienen rekening te houden met t mist op verschillende plaatsen. In de voormiddag zal de mist echter 0 optrekken. In hoog België jans op plaatselijk ijzel t vandaag: zon onder 16.59 op 20.59 uur. t Morgen: zon op 7.49 uur [Ijler 12.43 uur. „de valse beschuldigingen" die zijn vervat in het rapport van de V.N.- vertegenwoordiger in Leopoldstad, Dayal. Ook zullen zij niet dulden, dat de VN een zgn. verzoeningscommissie naar de Kongolese hoofdstad zullen sturen, omdat dit een inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Kongo betekent. En voorts zullen zij ook protest aantekenen tegen de aan komst van zware tanks in Leopold stad, omdat de troepen van de V.N. voor het herstel van de orde derge lijke wapens niet nodig hebben. Loemoembti Terwyl Kasavoeboe zei, dat hij niet van plan was zich met Loemoemba, de eerste premier van de republiek Kongo te verzoenen, verklaarde Loemoemba in een brief die aan verslaggevers en leden van de ambassades te Leopoldstad werd uitgereikt, dat zijn regering en het Kongolese parlement het standpunt van Hammarskjoeld vo.ledig steunen Hij schaarde zich geheel achter het speciale rapport van de V.N. dat op 3 november is verschenen en waarin Bel gië en verschillende politieke tegenstan ders scherp werden veroordeeld. Dat rapport heeft overigens de positie van Loemoemba verstevigd door de staatsgreep van Moboetoe op 14 septem ber af te keuren als een ..usurpatie van de politieke macht". W igny De Belgische minister van buitenland se zaken, Pierre Wigny, die gisteren ook naar New York is gereisd, heeft gezegd, dat zijn land „zeer ingenomen" is met het feit. dat het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken de beschuldigin gen heeft afgewezen als zouden de Bel gen die naar Kongo terugkeren, trach ten het huidige militaire regime in Kon go te beïnvloeden. Die besehuldiging heeft Je Indiër Dayal n.l. in zijn rapport geuit. Versterkingen In Leopoldstad heeft kolonel Moboe toe de versterkingen rondom de resi dentie van Loememba verzwaard, nadat er aldaar gerusten de ronde deden, dat Loemoemba naar New York wilde vlie gen om de zitting van de algemene ver gadering van de V.N. bij te wonen. Sinds 14 september is Loemoemba thans in zijn villa geïsoleerd door de troepen van Moboetoe. De troepen van de V.N. die voor het huis van de ex-)premier de wacht houden, hebben hun wachtpos ten eveneens versterkt. Evenals de eerste keer is gisteren het proces tegen dr. Finch en diens vrien din Carole Tregoff geëindigd in „a hung jury". De juryleden konden het niet eens worden over de schuld of onschuld van beide verdachten, hetgeen in de uit slag van de stemming 111 tot uitdruk king werd gebracht. Een saillante bijzonderheid hierbij is, dat de jury bestond uit elf vrouwen en een man. Dr. Finch en Carole Tregoff werden er van verdacht de vrouw van Finch op 18 juli 1959 te hebben vermoord. Vice-president Richard Nixon heeft gisteren geprobeerd zijn kansen op ver kiezing tot president der Verenigde Sta ten te verbeteren, door urenlang voor de televisie te verschijnen. Dit program van 5i/t uur, dat volgens schattingen der republikeinen ongeveer een half miljoen zou kosten, begon met opnamen van ruim 100 Detroitse dames die bij telefoontoestellen onder een met manshoge letters geschreven leuze ..draai Dick Nixon". De kijkers werden uitgenodigd om op kosten van de opge- roepene op te bellen. Voor dat Nixon in dit program, dat door de Amerikanen met „telethon" werd aangeduid, verscheen, vroeg elders in het land de perschef van Nixons te genstander, senator John Kennedy, waar dat geld vandaan kwam en wat Nixon als tegenprestatie had beloofd. Algei overheerste de indruk dat deze stunt een succes was. De Belgische minister-president, prof, Eyskens, heeft gisteren op een persconferentie in Brussel het wetsontwerp „voor economische expansie, sociale vooruitgang en financieel herstel" ingediend. Het wetsontwerp, dat voorziet in be sparingen van meer dan 11 miljard frank (825 miljoen gulden) op de overheidsuitgaven in het komende jaar en nieuwe belastingen tot een bedrag van 6,6 miljard frank (495 miljoen gulden) over 1961, is een onderdeel van het saneringspro gramma, dat met de hervorming van het kabinet-Eyskens na de ge beurtenissen in Kongo in de zomer van dit jaar is aangekondigd. De belastingverhogingen, aangekondigd als tijdelijke maatregelen om de gevolgen van het verlies van Kongo te compen seren, hebben vooral betrekking op de omzetbelasting, die met twintig procent wordt verhoogd. Andere belastingen, die zullen stijgen, zijn de ondernemingsbe lasting, de grondbelasting, de belasting op onroerende goederen en successierech ten. Het sterkt wordt bezuinigd op de de fensieuitgaven, waarvoor in het komende jaar 2.5 miljard frank minder wordt uit getrokken, Verdere bezuinigingen worden ingevoerd op het gebied van de Belgische staatsspoorwegen, de subsidies aan de Belgische kolenindustrie. de financiële steun aan de gemeenten (die nieuwe ge- Beelden van de viering van de oktober revolutie te Moskou. Foto boven: op de tribune v.l.n.r. maar schalk Malinovski, premier Nikita Kroestjev, het eommunistisch-Chinese staatshoofd Lioe Tsjao Tsji en presi dent L. 1. Brezjnev. Foto onder: een raket-eenheid dreunt over het Rode Plein. is er >.59 uur. Maan Maan on- De juridisch adviseur van de Britse koningin-moeder Elizabeth heeft David John Payne, die gedurende een jaar butler is geweest bij prinses Margaret en Anthony Armstrong-Jones, gedreigd met een strafvervolging, als de publi- katie van zijn memoires niet wordt ge staakt. Alle leden van de hofhouding verplichten zich namelijk tot absoluut stilzwijgen over hetgeen zij in hun be trekking meemaken. Payne, die zijn ver haal al in Duitsland, Italië en Frank- Russische "streven dwarsbomen' Volgens het Westberlijnse blad ..B.Z.' heeft Engeland de publikatie van het rapport over het luchtincident boven de Duits-Nederlandse grens waarbij het vliegtuig van de Britse koningin door twee straaljagers was gehinderd tegen gehouden. De reden hiervoor is dat Engeland niet wil toegeven dat de tweede piloot van het koninklijke vliegtuig het inci dent grotelijks had overdreven. meentelijke belastingen zullen mogen in voeren) en het onderwijs. Het wetsontwerp voorziet verder in een economisch vijfjarenprogramma, dat nieuwe werkgelegenheid zal moeten scheppen voor 20,000 arbeiders per jaar en de nationale produktie tenminste met vier procent zal moeten verhogen. Minister-president Eyskens zeide op bepaalde onderdelen van het program ma „ernstige kritiek" ln het parlement te verwachten. Belangrijke wijzigingen zeide hij echter niet te zullen aanvaar den. „Indien het parlement mij de ver eiste steun niet kan geven, dan zegge men dat zo snel mogelijk", aldus prof. Eyskens. „Ik verlang een duidelijke uitspraak". Het Belgische kabinet heeft in septem ber de steun van de twee regeringspar tijen gekregen voor het opstellen van een „programma van nationaal herstel". Zowel bij de CVP als de liberale partij werd daarbij echter als voorwaarde ge steld, dat deze steun niet bij voorbaat betekent, dat het uitgewerkte program ma eveneens zal worden gesteund, doch dat het op zijn merites zal worden be oordeeld. De Kongolese president Joseph Kasa voeboe en zijn minister van financiën Bomboko zijn, op hun weg naar de Verenigde Naties in New York, korte tijd in Parijs geweest. Deze telefoto toont Kasavoeboe (links) en Bomboko tijdens een wandeling in de buurt van hun Parijse hotel. Het bestuur van de K.N.B.T.B. heeft zich beraden over de door de regering vastgestelde nieuwe garantieregelingen voor landbouwprodukten. Het bestuur, zo deelt het mee, is daarbij tot de con clusie gekomen, dat de garantieprijs voor suikerbieten als minder bevredi gend moet worden beschouwd en dat de garantieregeling voor de melk bijzonder teleurstellend moet worden genoemd. De beslissing der regering de melk prijsgarantie vast te stellen op 28.30 cent per kilo voor een quantum van vijf miljard kilogram, acht het bestuur èn onbegrijpelijk èn onbillijk. Door de ga rantieprijs voor melk vast te stellen op 28.30 cent en niet op kostprijs plus pro- duktiviteitsruimte (d.w.z. op 28,65 cent zoals door het Landbouwschap was voor gesteld), wordt de produktiviteitsruimte aan de landbouw geheel onthouden. Het bestuur van de K.N.B.T.B. is van oordeel dat door deze regeringsbeslis sing voor wat betreft de melkprijsgaran tie het voeren van een redelijk loonbe- leid in de landbouw ten zeerste wordt bemoeilijkt, zo niet onmogelijk wordt gemaakt. Het bestuur van de Partei Nasionaal op Nederlands Nieuw-Guinea heeft Dag Hammarskjoeld, secretaris-generaal van de V.N., gevraagd een conferentie te be leggen tussen Nederland, Indonesië en partijleiders van de Papoea's. Deze driehoekbespreking zou in New York of Genève gehouden moeten wor den en zou onder auspiciën van de V.N. moeten staan. De Partei Nasionaal zegt in haar schrijven, dat de Papoea's voortaan zelf gehoord willen worden in zaken die hun toekomst betreffen. Men handelt in strijd met het recht van het Nieuwguinese volk en met de mensenrechten, indien beslis singen zonder medeweten van de Pa poea's genomen worden. Er zijn nieuwe bezwarende feiten aan de dag gekomen tegen Alfred Frenzel, afgevaardigde van de so ciaal-democratische partij bij de Westduitse Bondsdag. inlichtingendienst. Ook de batterij ontplofte en de meeste papieren die erin verborgen zaten gingen verloren. Het beeldje kon echter geopend wor den zonder dat het afging. Binnenin vond men de documenten. De sociaal-democratische partij heeft enkele maatregelen voorgesteld waardoor Men is er in geslaagd een 45 cm hoodde parlementaire veiligheid verbeterd zou kunnen worden. beeldje, van een schaarsgeklede vrouw, te openen waarin geheime Westduitse defensiedocumenten werden gevonden dié door Frenzel voor de Tjechische inlich tingendienst waren vergaard, aldus :s gisteren door officiële kringen te Bonn bekendgemaakt. Het beeldje werd samen met een zak lantaarnbatterij en een busje babypoeder op een koerier gevonden die ze mee naar Praag wilde nemen. Alle drie de voorwerpen waren ge laden en ontploften indien ze niet op de juiste wijze werden geopend. De bus met talkpoeder ging af en ver wondde een lid van de Westduitse rijk heeft verkocht, is nog in onderhan deling met de V.S. Hij erkende dat een contract met één blad hem al een be drag van ongeveer 80.000 gulden zou op brengen. Het eerste hoofdstuk van de gedenkschriften is vorige week in een Franse zondagsblad verschenen. Rusland heeft gisteren met een ra- kettenparade in Moskou de oktober revolutie, die officieel al herdacht was, voor de grote massa nog eens op wat meer spectaculaire wijze in de herinnering gebracht en het stond al lemaal natuurlijk weer in het teken van het wilsvaste streven naar vrede en vriendschap dat de Sovjet-politiek kenmerkt. ,,Als de imperialisten echter niet ouhouden met hun gestook en hun po gingen om onze ijver voor de handha ving der vrede te ondermijnen, zullen we hen een lesje geven dat hen zal heugen", zei maarschalk Mialinovsky. Wijzend op de veelsoortige raketten, die in de stoet werden meegevoerd, beloofde hij de vredesvijanden, die on der leiding van de V.S. het nobele de aardbodem te zullen wegvagen. Dezelfde vi-edelievende geest ken merkte trouwens de gehele stoet van wapens: zilver-beschilderde raketten groot en klein, kanonnen die zo groot en zwaar waren dat men de toch uit gebreide bemanning niet eens meer opmerkte, vliegende bommen en wat er allemaal verder door de vredelie vende industrie van de Sovjet-Unie was klaargemaakt. De parade duurde overigens niet zo lang als soms in vorige jaren. Ken nelijk was de nadruk meer op andere punten gelegd. Zoals b.v. de nadrukke lijke aanwezigheid van Kroestjev van wie immers verteld was dat hij'door Malenkov van zijn voetstuk zou zijn gestoten. Maar Kroestjev was de eer ste grootheid die bloemen kreeg van de kinderen die men de treden van het Mausoleum had laten oprennen en daarna pas kwamen de andere leiders »an de beurt. En ook moest duidelijk worden dat het tussen Moskou en Peking weer koek en ei was. Er kwam een telegram uit de Chinese hoofd stad waarin met zoveel woorden Moskou als de leidende ster van het internationale communisme werd eikend en de bij de parade aanwezige Chinezen glimlachten heej breed, ten teken dat het ge praat over ruzie allemaal maar provocatie en laster van het ver dorven Westen was. De militaire parade werd gevolgd door een indrukwekkende stoet van burgers, die grote spandoeken mee droegen. Op de meeste daarvan was het gelaat van Kroestjev te zien. Langs de kant van de straten en aan de zomen van het Rode Plein stonden tienduizenden Russen, die de kou en de grijze motregen trotseerden door gezellig liederen te zingen. En wie niet kon komen kijken zat aan het t.v.- toestel. Lh intussen vierden de vrienden op Cuba het feest op hun manier mee: duizenden Castro-volgelingen, herdach ten de oktoberrevolutie 'r.et ec elan alsof ze in Moskou woonden. Medewerker verdween Emil Peuker, een voormalig ambtenaar van het Beierse schadeloosstellingsbu reau, die een goede bekende van Frenzel zou zijn, is spoorloos uit München ver dwenen. Mogelijk heeft hij de wijk naar Tsjecho-Slowakije genomen. Peuker wordt gezocht wegens oplichterij. Voor een be schuldiging van landverraad zouden ech ter geen voldoende aanwijzingen voor handen zijn. (Advertentie) Vraag niet gewoon om „bananen" In vrijwel geheel Argentinië 1» giste ren het werk stil komen te liggen door de meest volkomen staking die ooit in dat land gehouden werd. Naar schat ting drie miljoen mensen, leden van meer dan vijftig vakhonden, nemen deel aan de actie, die bedoeld is als een protest tegen het veto, dat president Frondizi heeft uitgesproken tegen een wetsontwerp, dat het mogelijk maakt bepaalde toelagen op de inkomena te verhogen. De staking duurt 24 uur. Er hebben zich geen ongeregeldheden voorgedaan. Uitgezonderd in de provin cie Cordoba, waar erg veel industrieën gevestigd zijn, zijn er zelfs geen extra veiligheidsmaatregelen genomen. Van de aan de staking deelnemende vakbonden behoren er 62 tot de Pero- nistische richting, 32 zijn er onafhanke lijk en 19 hebben communistische sym pathieën. Het vermoeden bestaat dat door toedoen van de communisten deze staking juist gisteren gehouden werd, de dag dat de Russen hun oktoberrevolutie herdenken. De staking treft vrijwel het volledig transportsysteem van Argentinië. De in ternationale burgerluchtvaart echter schijnt geen moeilijkheden te ondervin den. De meeste restaurants en fabrie ken waren gesloten. Een clandestiene gasaansluiting met een rubberslang buiten de gasmeter om is de 32-jarige bewoonster van een wo ning in de Doubletstraat in Den Haag bijna noodlottig geworden. In de slang was een lek ontstaan. Door het uitstro mende gas werd de bewoonster, J. J. R.-S. onwel. Zij moest in het ziekenhuis Zuidwal ter observatie worden opgeno men. In de Van Bassenstraat voelden een 42-jarige vrouw en haar drie dochters, respectievelijk dertien, negen en zes jaar, zich niet goed. De meisjes gingen niet naar school. Toen een onderwijzer kwam horen wat er aan de hand was, rook hij een sterke gaslucht. In de lei ding vóór de woning bleek een lek te zitten, waaruit gas ontsnapte. Na be handeling in het ziekenhuis aan de Zuid- wal konden moeder en dochters huis waarts keren. Bij het leegpompen van kelders onder de flatworingen in de Maartensdijklaan te Den Haag, waarbij gebruik werd ge maakt van een pomp met benzinemo tor, is de 37-jarige J. N. onwel gewor den door de uitlaatgassen. De man is ter observatie opgenomen in het ziekenhuis. Ben knappe jonge Romein, de be rijder van een snelle scooter, die met een mes een band van de Rolls Royce van Gina Lollobrigida te lijf ging, heeft de filmster voor een ernstig probleem geplaatst. Vond hij haar nu aardig of niet? ..Hij keek naar me voordat hij de band doorstak," verklaarde de nerveuze fihnster. „maar ik kon niet vaststellen of hij het deed omdat hij me leuk vond of omdat hij me niet leuk vond." „Pappagalli" zijn jongelieden die gemotoriseerd door Rome rond rijden op zoek naar vrouwelijk schoon dat onder een stortvloed van ratelend Italiaans bedolven wordt. Vandaar hun bijnaam par kieten' De jongeman die Gina echter be naderde zei niets. Was hij met stomheid geslagen over haar schoonheid, of was hij geen par kiet? „Hij haalde ons in, staarde een ogenblik naar me en sneed toen de band door met een groot soort vissersmes." aldus Gina. De band bezweek, de Rolls stopte en de bandensnijder verdween. Daar de nummerplaat van de scooter met modder was bedekt, had noch de filmster noch haar chauffeur zijn nummer op kunnen nemen. ..Ik zou zijn gezicht herkennen als ik hem weer zag hij was onge veer 20 jaar oud en erg knap," zei Gina later. Door het gebeuren was zij te laat voor opnamen voor haar nieuwe film, maar dat deerde haar niet. Wel de brandende vraag: wilde hij alleen maar vervelend zijn of trachtte hij haar aandacht te trek ken?

de Stem | 1960 | | pagina 1