Amendement-Stokman door A.R., C.H. èn Oud bedreigd Rampen in lucht en op water HflG Brussel wijst verzoek (Belgen weg uit Kongo) met beslistheid af Nobelprijs voor Franse diplomaat-dichter Perse Thailands vorstenpaar ook in Brabant ARKS Moboetoe stemt toe: troepen weg uit Leopoldstad Staatsgreep in EI Salvador Explosie in warenhuis in Windsor Waarschijnlijk twaalf doden Rahman zoekt steun bij VS. GESCHAMPER SUBSIDIE THEOLOGISCHE FACULTEIT NIJMEGEN Onzekerheid over VU Geestdrift in Bergeyk DAGBLAD VOOR ZEELAND Nederland-Indonesië Veel bewolking Aeht doden in V.S. Krantenstaking dreigl in New York KOFFIE 100e JAARGANG No. 23506 i Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia B Directeur: E. H. B. Brader '1 Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna k Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. i Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 18, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 27 OKT. 1960 Abonnementsprijs 7.per kwartaal 8.20 per post - f 0.54 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi- ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt 5^u dt Fiionrlen: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 - (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 35) V.N. MAKEN EIND AAN SCHRIKBEWIND De premier van Malakka, Tengkoe Ab- doel Rahman, heeft gisteren in Washing ton verklaard, dat er een goede kans op vrede tussen Indonesië en Nederland bestaat, speciaal indien de Verenigde Staten hun invloed achter het bemidde lingsplan van Rahman zouden zetten. Rahman legde deze verklaring af na dat hij in het kantoor van Eisenhower een ontmoeting van 50 minuten had ge had met de president en de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken Her ter. Met nadruk zei Rahman, dat hij het geschil tussen Nederland en Indonesië niet te berde had gebracht in het ge sprek met Eisenhower. Het zal Rahman overigens moeite kos ten de Verenigde Staten er toe te be wegen partij te kiezen in het geschil 'usscn Nederland en Indonesië over Ne derlands Nieuw-Guinea. Washington ïeeft steeds gepoogd strikte neutrali teit te handhaven in dit en andere ge schillen tussen Den Haag en Djakarta. De Verenigde Naties zijn in Kongo forse taal gaan spreken om een eind te maken aan het schrikbewind van Moboetoe s half-wildc leger: Rajeswal Dajal, de afgezant van Hammarskjoeld, liet Kongo s sterke man gisteren bij zich roepen en ook Bomboko werd ontboden. Beide machthebbers werd kort en goed aangezegd dat het uit moest zijn: de troepen moesten uit Leopoldstad worden verwijderd. Moboetoe, die zijn gezicht toch al verloren had, stemde gehoorzaam toe: de soldaten zullen uit de stad worden weggehaald en voortaan in kamp Leopold blijven. I)e Nobelprijs voor literatuur is gis teren door de Zvcedsc academie te Stockholm toegekend aan de Franse dichter en diplomaat Saint-John Perse. Perse is 73 jaar. De prijs is dit jaar 135.986,76 Zweedse kronen (circa 165.000 gulden). Saint-John is een schuilnaam. De eigen naam is Alexis Leger. Dit was althans de naam, waaronder nij als diplomaat bekend was. Bij de burgerlijke stand staat hij ingeschre ven als Marie René Auguste Alexis 3aint-Leger. Hij is 31 maart 1887 op Guadeloupe geboren. In 1914 werd hij ïenoemd tot vice-consul. Hij is tot 1940 n diplomatieke dienst geweest. Een- naai was hij minister van buitenland- e zaken. Tot 1940 publiceerde hij ,,Eloges" 1911), „Anabasse" en ..Amitié de Prin- (1924). In 1940, na het uitbreken van de oor- 1g, ging BB naar Amerika. De rege- ing van Vichy verklaarde hem van ijn Franse nationaliteit vervallen en am zijn bezittingen in beslag. In Washington nam hij de naam Saint- ohn Perse aan. In 1942 publiceerde hij 'e bundel „Ballingschap", in 1944 ..Re en" en „Sneeuw", in 1946 ,,Wind", in 957 ..Bitterheid" en de vorige maand Kronieken". Perse is grootofficier in het Franse 'gioen van eer en drager van Ameri- aanse medaille der letteren. Vorig jaar ïtving hij uit handen van André Mal- aux de grote Franse prijs voor kunst 7 letteren. De achttien leden van de Zweedse aca- emie waren eenstemmig van oordeel, lat de prijs aan Perse moest worden oegekend wegens ,,de hoge vlucht van zijn verbeelding en het op visionaire wijze uitbeelden van de geest van onze tijd". De prijs zal op 10 december door ko ning Gustaaf Adolf van Zweden in het concertgebouw te Stockholm aan de dichter worden uitgereikt. Daarmee is dan, hoopt men althans, een einde gekomen aan de verschrikkin gen van de laatste dagen. De militairen hadden de stad geterroriseerd. Moboe toe voerde ter verontschuldiging nog aan dat het niet alleen zijn soldaten wa ren geweest, maar ook burgers die zich als militairen verkleed hadden. Hoe dan ook, de V.N. dulden die uit spattingen niet meer, liet Daj.al weten en daarmee konden de machthebbers het doen Ze beloofden alle mogelijke medewerking te geven bij het streven der V.N. om weer volledige veiligheid te waarborgen en men neemt aan dat dit betekent dat de V.N.-macht tezamen met de Kongolese politie de orde gaat handhaven. Nu zal dat tamelijk moeilijk zijn. want de politie is geen haar beter gedisciplineerd dan het leger. Het zal er dus wel op neerkomen dat de V.N. het alleen moeten doen. Er is overigens nog een punt dat wel weer eens voor nieuwe moeilijk heden zou kunnen zorgen: men wist gisterenavond nog niet of de militai ren die Loemoemba's huis bewaken ook teruggetrokken zullen worden. Als dat het geval zou zijn kon Loemoem- ba de kans wel eens schoon zien om er tussenuit te knijpen en ergens op te duiken van waaruit hij zijn poli tieke bedrijvigheid weer zou kunnen hervatten. De hem gunstig gezinde krant Cou rier d'Afrique poogde wellicht al de weg te banen door in een. fel artikel van leer te trekken tegen Dajal. De Indiër, die namens Hammerskjoeld de V.N. in Kon go vertegenwoordigt, moet er uitge schopt worden, vindt het blad. „V.N. onbevoegd Het bericht van het optreden van Da jal kwam op dezelfde dag waarop in Brussel een stevige aanval op de V.N. werd gedaan. ,,De V.N. missen de mid' delen, de mensen en de bevoegdheid om de onmetelijke taak te vervullen", zei Le Soir. De opinie inzake Hammers kjoeld is in de Belgische hoofdstad, zoals trouwens bekend is, niet bepaald gun stig Er wordt nu steeds heftiger tegen de secretaris-generaal uitgevallen. ,,Na Kroestjev is Hammarskjoeld degene die België het ernstigst heeft aangeklaagd", zo zegt men. Er wordt in diplomatieke kringen op gewezen dal ondanks alles wat er gebeurd is, België nog altijd de Kongolese vriendschap bezit. Men wil naar een oplossing van de tragedie door b.v gematigde figuren uit Leopoldstad en Katanga men heeft uiteraard Ka- savoeboe en Tsjombe op het oog de kans te geven de eenheid te herstellen, In de felle kritiek op de V.N. en op Hammarskjoeld in het bijzonder mengde zich ook de Belgische oud-ambassadeur in Kongo, de heer Van den Bosch. Ook kwam gisteren het bericht dat de Belgische regering van plan is het ver zoek van Hammarskjoeld, om het Bel gische technische personeel met spoed uit Kongo terug te trekken, af te wijzen Die afwijzing zal waarschnijlijk verge zeld gaan van een scherp, officieel pro test. Zoals eerder al te verstaan was gegeven, staat Brussel op het standpunt dat het 'vertrek der Belgen de chaos al leen maar veel groter kan maken. Er zijn nog ca. 2000 Belgische ambtenaren in Kongo, waaronder 600 onderwijzers. Rust in Katanga In Noord-Katanga schijnt de toestand na het ingrijpen van de V.N. die de politie van de staat verbood gewapend de kazernes te verlaten, weer rustig te zijn. De gevechten der politiemensen met de pro-Loemoemba Baloeba zijn nu opgehouden. De Baloeba-stamhoofden hebben beloofd eraan mee te werken dat hun onderdanen vredelievender gedach ten krijgen. Volgens nog onbevestigde berichten, is gisteren een staatsgreep uitgevoerd door de strijdkrachten in de midden- Amerikaanse republiek El Salvador President José Maria Lemus zou zijn gearresteerd. Het paleis van de president werd voor het publiek gesloten, voor een „bespre king van opperofficieren van het le ger". Berichten over een grote omwenteling in de regering deden de ronde. In New York werd in diplomatieke kringen verklaard dat men had verno men dat president Lemus door het le ger was afgezet en dat hem huisarrest was opgelegd. De regering zou zijn over genomen door een militaire junta. IN LAOS. in de provincie Phongsaly in het noordoosten, zijn weer gevechten litgebroken tussen regeringstroepen en guerilla strijders van de pro-communis- ische Pathet Lao. )E REGERING van Guatemala heeft len nieuw komplot tegen haar gericht K ontdekt, waarbij linkse elementen v-aren betrokken. Arrestaties zijn nog £,iet verricht. 'OLGENDE MAAND zullen in Indone e nieuwe bepalingen worden afgekon- tgd inzake dc olieproduktie aldaar Buitenlandse oliemaatschappijen behoe- V( ren niet te vrezen, dat hun cxpolitatie- achten eenzijdig zullen worden geannu- erd, zo is meegedeeld. EST-DUITSLAND heeft van Frankrijk ©stemming gekregen met Westduitse oepen in Frankrijk manoeuvres te »uden. BN DAMASCUS zijn drie explosies voor- i ekomen, waarbij echter geen slachtof- ts zijn gevallen. A EEN MAAND bewusteloos te zijn 1 yv eest is te Nijmegen in het zieken- ns de 73-jarige heer C. Westerhoff uit nhem overleden, die een maand gele- 'n van de trap was gevallen. I P DE GOUDMARKT te Londen werd - Pnjs gisteren vastgesteld op 260 shil- ng per fine ounce, hetgeen overeen- mt met 36,75 dollar. Veersverwachting van het K.N.M.I. "t vanavond, opgemaakt gisteren- 5 [avond 23.15 uur: J Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Matige tot vrij krachtige wind nt zuidelijke richtingen. Dezelfde J j eml>craturen als gisteren of iets ho- i sere. t i Verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: Bewolkte of betrokken hemel, re- i Igenachtig weer en mogelijk enkele I opklaringen. lnn£daa£:-ï°n 0"der 17 22 ,,Ur- "1aan onder 23.54 uur. Morgen; zon op 7.27 uur, maan op l 14.52 uur. 1 I CA //-/« Na de botsing van twee tankers bij Cheltenham in Engeland. (Zie het verslag) Reddingsploegen trachtten zien een weg te banen door het puin op zoek naar slachtoffers van de explosie, die zich heeft voorgedaan in een warenhuis in Windsor (On tario). Acht mensen vonden hier bij de dood. Een honderdtal, voor het merendeel vrouwen, werd min of meer ernstig ge wond. De explosie, die herinneringen oproept aan een bomontploffing, ge schiedde vlak bij de hoofdingang. Stuk ken steen, glassclierven, poppen en ander speelgoed uit de etalages werden de lucht in gesmeten. Wally Ballantyne, een 38-jarige verpleegster, is een van de held- haftigen, die aan het reddingswerk, dat bij het afsluiten van deze pagina, nog steeds doorging, deelnemen. „Het was het ergste wat ik tot nu toe heb gezien", vertelde zij „Bebloede men sen lagen op straat kreunend van pijn. Wij haalden zoveel mogelijk gewonden onder de puinhopen vandaan. Sommigen zaten bekneld tussen grote stukken muur. Geestelijken dienden aan zwaar gewon den de laatst sacramenten toe. Tussen het puin lagen ook vele grote en klei nere poppen. Dit was zo bedrieglijk, dat wij meermalen meenden een kind onder het puin te zien, dat bij nader onderzoek een pop bleek te zijn". (Van onze parlementaire redacteur) De A.R. en C.H., eens de bondgenoten van de r.-k. Staatspartij in de strijd om de financiële gelijkstelling van het openbaar en het bijzonder onderwijs, staan thans de voltooiing van de onder- wijspacificatie in de weg. Met de libera len, de tegenstanders van weleer, heb ben zij zich gisteren in de Tweede Ka mer aaneengesloten om de aanneming te verhinderen van een amendement- Stokman (K.V.P.), waarin wordt ge vraagd ook de theologische faculteiten van de bijzondere universiteiten te be trekken bij de financiële gelijkstelling tussen het openbaar en het bijzonder ho ger onderwijs, als voorgesteld in de wet op het wetenschappelijk onderwijs. Twee moties zijn daartoe^ingediend, één door dr. Bruins Slot (A.R.), de an dere door dr. Tilanus (C.H.) en prof. Oud (V.V.D.) gezamenlijk. In deze mo ties wordt voorgesteld de subsidiekwes tie te laten rusten totdat een breed sa mengestelde commissie zich er nog eens over heeft beraden. „In de gegeven om standigheden is een dergelijk commissie onderzoek het beste middel om de hele zaak te torpederen", constateerde pater Stokman. „Er moet nu beslist worden", was ook de mening van minister Cals. Vandaag valt de beslissing over de moties en over het amendement-Stok man. De K.V.P. kan alleen hulp ver wachten van de oppositie. Of die steun inderdaad gegeven zal worden is nog niet zeker. Mr. Burger (P.v.d.A.) ver klaarde, dat de meerderheid van zijn fractie geen enkel principieel bezwaar zag tegen het voorstel van pater Stok man, doch dat men zich wel „be zwaard" voelde door de dwangpositie", waarin de A.R.-fractie bij aanneming gebracht zou kunnen worden. Ook uit andere hoofde gaat het van daag spannen bij het onderwijsdebat. Er wordt waarschijnlijk ook beslist over het veelbesproken artikel 60. Andere motieven? Wat is dan wel die ,,dwangpostie" van de A.R. Die vraag is gisteren niet duidelijk beantwoord. Wel is duidelijk geworden, dat men de theologische fa culteit van Nijmegen geen subsidie gunt, zolang men bij de eigen (gerefor meerde) Vrije Universiteit nog niet weet of men nu al dan niet subsidie kan aanvaarden. Maar is dit de werkelijke reden van het protestantse en liberale verzet te gen het amendement-Stokman? Minister Cals heeft zo duidelijk de ongegrondheid van de overheidscontrole-vrees aange toond, dat men geneigd wordt andere motieven achter het optreden van de ..derde macht" te zoeken. In de wandelgangen van de Tweede Kamer wordt gefluisterd, dat men in protestantse en liberale kring beducht is, dat subsidiëring van de theologische i faculteit van Nijmegen een bijdrage zou kunnen betekenen aan de opleiding van katholieke geestelijken, een eerste begin wellicht van de bekostiging van staats wege van de priesteropleiding. De com- j munist Bakker zei het ronduit in de Ka mer: ,.De protestanten weigeren belas tinggeld te betalen voor de opleiding van katholieke geestelijken". Hoongelach voor Oud Aan de theologische faculteit van Nij megen worden echter geen priesters op geleid. Er studeren wel geestelijken (post doctoraal examen), maar deze hebben de priesteropleiding reeds ach ter de rug. Pater Stokman heeft dit herhaaldelijk verteld. Prof. Oud (V.V. D.) bleek niet naar hem geluisterd te hebben want ook hij kwam met het ver haal, dat Nijmegen priesters zou op leiden. Hoongelach bij de socialisten en K.V. P.'ers. „Daar spreken we nu al twee dagen over", riep oud-minister Vonde ling (P.v.d.A.). „Nou ja", stotterde prof. Oud, „hier ligt toch wel een moeilijk probleem". Zijn voorstel: een pacifica tiecommissie ter nadere bestudering van het subsidieprobleem. Tevoren had een andere liberaal, mevr. Kuiper-Struijk, zich ook al door ondeskundigheid gebla meerd. Als het amendement-Stokman zou worden aangenomen wilde zij ook de predikantenopleiding van remon stranten, doopsgezinden en lutheranen gesubsidieerd zien. Haar amendement ter zake was ech ter zo geredigeerd, dat.... alleen de opleiding van katholieke geestelijken er door gesubsidieerd zou worden. Uit de haast waarmee deze fout hersteld werd bleek, dat dit bepaald niet de bedoeling was. Kloof te diep Dr. Bruins Slot (A.R.) vroeg eveneens om een nader onderzoek door een com missie. Het amendement-Stokman was hem „rauw op het lijf" gevallen, zei hij. Dat kan niet, verklaarde minister Cals. De bewindsman vertelde, dat hij op 10 oktober „urenlang" met vertegen woordigers van de V.U. over een moge lijk amendement had gesproken. Er zijn niet minder dan vier voorstellen met de V.U. besproken, onthulde pater Stok man. Ze werden zelfs niet geaccepteerd als een basis voor nader beraad. Ik ge loof dat de kloof te diep is om over brugd te worden, constateerde mr. Cals. Een commissie-onderzoek heeft dus geen enkele zin. De zaak is niet ingewikkeld, aldus de bewindsman, men maakt de zaken ingewikkeld. Het hielp allemaal niet. Er kwamen toch twee uitstelmo ties. Grote verwarring. Uitstel van be slissing tot vandaag voor nader beraad. Jammer, heel jammer dat prof. Romme er niet is, zei men op de perstribune. Het „American Newspaper Guild", dat j-ournalisten, kantoor- en onder houdspersoneel van dagbladen omvat, heeft het personeel van zeven grote Newyorkse bladen opgeroepen om vol gende week dinsdag het werk neer te leggen. Het onderzoek naar de toedracht van de bijna-botsing tussen de Britse Cornet met bet koninklijK paar aan boord (waarvan wij gis teren uitvoerig melding hebben gemaakt) en de straaljagers van het type Sabre, duurt nog steeds voort. Bondskanselier Adenauer zelf heeft zich met dit onderzoek bemoeid. Duitse autoriteiten zeg gen, dat het nog steeds niet vast staat, of het wel Duitse Sabres zijn geweest. Er zijn overigens uitge breide Duitse verontschuldigingen te Londen aangeboden. Terwijl dat onderzoek nog voortduurt, is melding gemaakt van een vliegongeluk in midden-Zweden. Te Kolsva hij Koe ping stortte een militair vliegtuig giste ren op een boerderij. Zeven mensen kwa men in de boerderij om, die onmiddellijk vlam vatte. De piloot is later in een bos bij Koe ping gevonden. Hij had zijn toestel tijdig per schietstoel kunnen verlaten. Motor storing was de oorzaak, dat hij uit zijn vliegtuig gesprongen was. Vijf vermisten Maar niet alleen in de lucht, ook op het water gebeurden ongelukken. Zo kwa men twee olietankschepen, de 231 ton metende „Arkandale" en de 229 ton me tende ..Westdale" in xm dichte mist op de Severn (west-Engeland) met elkaar in aanvaring. Beide schepen vlogen in brand. Het ongeluk gebeurde op ongeveer tien kilometer van Cheltenham. Vijf op varenden worden vermist, drie konden worden opgepikt. Twee werden naar een ziekenhuis overgebracht. De reddingspo gingen worden bemoeilijkt door de dichte mist en de vuurzee. Een tanker raakte een der pijlers van een ruim een kilometer lange spoorbrug, waardoor een boog werd vernield Er waren op het ogenblik van de aanvaring geen treinen in de buurt. De tankboten voeren achter eikaar De eerste raakte de brug en vloog na een hevige explosie in brand. De tweede voer tegen de achtersteven van de eerste en ontplofte eveneens. Twee andere ongelukken, één in de Waalhaven te Rotterdam en het tweede op de Waal bij Haaftcn, liepen af zonder persoonlijke ongelukken. De materiële schade was echter groot. Te Rotterdam In de Waalhaven te Rotterdam, bij het overslagbedrijf Kruwal, is het 1325 ton metende Rijnschip „Medusa" bij het la den van ijzererts gezonken. Dit schip vaart onder Franse vlag cn is ongeveer zestig jaar oud. De 52-jarige Duitse schip per H. Koeler werd gewaarschuwd door het hevig gekraak waarmee zijn schuit doormidden brak. Hij lag ziek te bed. maar kon zich tijdig met vrouw en twee kinderen in veiligheid stellen Ook de overige opvarenden, de eerste knecht m»t zijn vrouw en nog twee knechts konden zelfs zonder natte voeten te krijgen over stappen op een bunkerscheepje, dat even- als de „Medusa", langszij het Duitse s.s. ..Fenny Friederich" lag. Vanuit dit schip werd het ijzererts in de „Medusa" ge laden. Boven het gezonken schip staat vijf meter water. Op de IVaal Op de Waal bij Haaftcn is de Duitse tanker „Ruhr 31" in aanvaring gekomen met het Engelse kustvaartuig „Alcette" dat uit zijn roer liep en in volle vaart op de niet geladen „Ruhr 31" invoer De botsing was zo hevig, dat de „Ruhr *31" onmiddellijk zonk. Het achterschip bleef nog even boven water, waardoor veer man Van de Moore, die met zijn veer boot oP dat moment juist midden op de Waal was. de opvarenden, de 32-jarige schipper Emil Janhnke, diens vrouw Eva en hun dochtertje Astrid, en de 21-jarige matroos P. Schmitz van boord kon ha len. Het schip zonk hierna geheel. Sslecnts de mast steekt nog boven water uit. Aan de grond Tenslotte is dan nog het 7.220 ton me- tende, onder Liberiaanse vlag varende vrachtschip „African Princess", tenge volge van dikke mist bij Schiermonnik oog aan de grond gelopen. Het schip heeft geen noodseinen gegeven. Verschei dene sleepboten zijn in de nabijheid. Er bestaat geen gevaar voor de opvarenden. De derde dag van het bezoek van het Thailandse vorstenpaar aan ons land stond in het teken van industriële excursies. Reeds om kwart voor tien gisterochtend ver trokken de koning en koningin van Thailand, vergezeld van prins Bernhard, naar de vliegbasis Ypen- burg, om vandaar uit met twee Friendship's naar Eindhoven te vliegen. Van Eindhoven vertrok de prins weer naar Utrecht, waar hij des middags een bezoek bracht aan de Macroplastic-beurs in de Jaarbeurshallen, in verband met een reeds maanden geleden gemaakte af spraak. De Thailandse gasten bezochten in Bergeijk de Coöperatieve Melkpro- duktenfabriek St. Bernardus. Langs de wegen stonden honderden school kinderen, die de regen trotseerden en met Nederlandse en Thailandse vlag getjes het vorstenpaar luid toejuich ten. Het werd een enthousiaste ont vangst in dit Brabantse 'dorpje. Van Bergeijk vertrok de stoet naar Eindhoven, waar de N.V. Philips Gloei lampenfabriek werd bezocht Hieraan ging een rondrit door de stad vooraf Aan de lunch zat o.m. de Thailandse me vrouw Schardijn-Islangkoon Na Ayouthia aan .dm met een Eindhovenaar getrouwd is. Na afloop van de lunch bood zij de koning en koningin enkele geschenken aan. De koning vroeg belangstellend of zij geen heimwee naar Thailand had. waarop de Thailandse verklaarde, dat zij wel erg naar haar land verlangde, maar toch liever bij haar vijf kinderen in Eind- hoven wilde blijven. In de ballonwasserij van Philips hing een tekening van de te bouwen Philips- fabriek in Ttailand, waarvoor vooral ko ning Bhoemibol grote belangstelling toonde. Voor de hoge gasten werd ook nog een kleurentelevisieprogramma gepresen teerd. Om vier uur des middags vertrok het gezelschap weer naar de vliegbasis Eindhoven, waar om tien over vier de beide Friendships naar Ypenburg terug vlogen. In verband met het slechte weer werd van een vlucht over dc deltawer ken afgezien. Onderscheidingen Koning Bhoemibol en koningin Sirikt zijn ter gelegenheid van hun bezoek be noemd tot Grootkruis in orde van de Nederlandse Leeuw. Een aantal leden van het gevolg en leden van de Thailandse ambassade in Do 1 Haag kregen onder scheidingen in de huisorde van Oranje Nassau. De koningin, de prins en prinses Bea trix werden riddr in de huisorde van Tsjakry. De orde van Tsjoela Tsjom Klao I Bij de aankomst van het vorstenpaar bij de melkfabriek te Bergeijk bood het dochtertje van de loco-burgemees ter, Mariam Schram bloemen aan ko ningin Sirikit aan. werd verleend aan prinses Irene. De mi nister-president, prof. dr. J. E. de Quay, en de minister van buitenlandse zaken, mr. J.M.A.H. Luns, werden onderschei den met het grootkruis eerste klasse van de orde van de kroon. Ook andere mi nisters werden uiteraard onderscheiden. Grootofficier in de orde van de Witte Olifant werd onder meer de commissaris van de koningin in Noordbrabant. Groot officier in de orde van de kroon van Thailand werd onder meer de burgemees ter van Eindhoven. Vele vooraanstaande Nederlanders vielen andere onderschei dingen ten deel. (Advertenties) coffeïnevrije spaart hart en zenuwen! Importeur: HAG-Verkoopkantoor Postbus 619 - Haarlem Advertentie 1 ij in Brabant cn Zeeland eten beschuit

de Stem | 1960 | | pagina 1