KLANK TOUR DE CHANT VAN PATACHOU I BEELD Zwart o MOORD in de Oriënt-expres JC ^^o^ezecfd (idmaket „Weder of geen weder" Frituren zonder spatten! DELFRITE Ckefarine 4 w STEM-FEUILLETON de iucliter Aandelen Ned. Handelsbank lager DE SABOTAGE Driestuiversopera op t.v. Luister naar Kijk naar Terugblik aaróen voor BEURS VAN AMSTERDAM 4* DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 OKTOBER i960 MM* deau-idee! l i Jf U maakt er meer van met CALVE W internarigheid in Zweden beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Uw haar zit beter met ant-Haarcrème! PRISMA door. Jan Louwen Albino Te zwaar Privilege Barbaars Radioprogramma 's INDS haar ontdekking door Maurice Chevalier behoort de frangaise Henriette Ragon, die optreedt onder de schuilnaam Patachou, tot de bekendste chanteuses. Ter gelegenheid van het jubileum van de Vara is deze vedette naar Nederland ge haald en op vrijdagavond 4 no vember zal men een half uur -7 t u koopt... u ziet tn heerlijk assorti- ïs (negen soorten!) rdigst cadeau-idee? errassing op zich! Slechts f 1.50 de maker! Een van de vriendelijke mensen die bij tijd en wijle even schrijven dat zij deze rubriek lezen, laat mij weten dat er voor ons, Nederlan ders, toch wel een kans in zit de Fransen inzake de cognac-affaire met gelijke munt terug te betalen. Zij maken namelijk wel degelijk Nederlandse spullen na, schrijft hij want tijdens een recent bezoek aan Frankrijk zag hij hoe ze et Franse Edammer kazen maken We zouden dus kunnen zeggen: goed, waarde Navovrienden, wij noemen onze armeluis - cognac voortaan odevie of vjeu, maar hou den jullie je dan bij je Camembert en Roquefort en misbruik de naam van ons goede Edam niet. Dat zou den we kunnen doen, maar het is gevaarlijk, want Frankrijk is zo langzamerhand atoommogendheid geivorden en als De Gaulle kwaad wordt wil hij nogal eens rare din gen doen. Welisivaar splitsen wij niet onverdienstelijk atoompjes volgens een pas ontdekte, uiter mate voordelige methode, maar aan de bommen zijn wij nog niet toe en het past ons dus nederig te zijn. De briefschrijver vraagt zich af, of we er, indien Frankrijk voort gaat Franse Edammers te vervaar digen, de politie heen moeten stu ren, daarop zelf tegenwerpend dat we er toch al zo weinig hebben. Politiemannen dan. Dat is niet het enige praktische bezwaar. Ik heb sterk de indruk dat onze politie er weinig voor voelt om voor veertig- plus zo'n mars te maken. Neen, het enige dat wij, kleuters van het wereldtoneel, hier kunnen doen is: afwachten of De Gaulle inderdaad beentje gelicht wordt. En aan denken (neen, neen, niet hard-op): net goed, moet je onze Kaas maar niet namaken. PATACHOU uit haar „Tour de chant" kun nen horen. Ze treedt op met de accordeonist, die haar altijd be geleidt, Joss Baselli en met drie Nederlandse musici: de pianist Harry de Groot, de bassist Ton Dissevelt en de slagwerker Nico Prins. Ze zingt een aantal reeds alom bekende liedjes als: „Le piano du pauvre" en „Com- plainte de la butte", maar ook verscheidene chansons, die nieuw voor de luisteraars zuL len zijn. Joop Koopman was be> last met de „produktie" van het programma. „TV/eer of geen weer", het radio-program- W ma van Bert Garthoff en Leo de Beer voor de vroege zondagmorgen, zal eenmaal plechtig „Weder of geen we der" heten. Dit zal het geval zijn op zondagochtend 30 oktober en het zal, in woord en muziek, herinneringen op halen aan 1925. Wat dr. Fopi Brouwer, voor deze gelegenheid geannonceerd als de weledelzeergeleerde heer dr. F. I. Brouwer, Bert Garthoff zelf en ditmaal ook J. Strijbos te vertellen zullen heb ben, hangt samen met die tijd yan 35 jaar geleden. De heer „Gerrit" zal trachten het weer van deze zondag in 1960 te voorspellen. 1 YY/illy van Hemert heeft een Nederland- se televisie-bewerking gemaakt van Bert Brechts befaamde toneelstuk .Drie stuiversopera". Met de muziek van Kurt Weil, onder regie van Willy yan He mert en onder muzikale leiding van Cor Lemaire, zal dit werk te zien en te horen zijn op woensdagavond 2 no vember. De voornaamste rollen in het stuk, waarvan de vertoning een onder deel vormt van de jubileumviering van de VARA, worden gespeeld door Hans Kaart, Enny Mols-de Leeuwe, Annie de Lange, Joop Doder er en Ben Gr oenier. De decors zijn van Peter Zwart en Fokke Duetz. Aan deze televisie-uitzen ding vooraf gaat een inleiding over de „Driestuiversopera". Op Hilversum 1 (402 m) wordt om 19.50 uur onder de titel „Het hart van Euro pa" Slavische volksmuziek ten gehore ge bracht. Bekende vorstelijke personen vor men om 20.15 uur het onderwerp van de serie „Bij de gratie Gods". Het Gelders orkest o.l.v. Leo Pappenheim voert om 21.45 uur de symfonie no 104 van J. Haydn uit. Jan de Kluyver verleent om 22.25 uur commentaar op het wereldkampioen schap dammen. Tot besluit van de avond is er om 22.55 uur de rubriek „Platen- nieuws". Op Hilversum 2 (298 m) brengt de VARA om 20.05 uur „De wilde vaart". Het hoorspel „De man die de waarheid wist" wordt om 20.35 uur voor de micro foon opgevoerd. Om 22.10 uur spelen Emil Bruh en zijn orkest. Om 22.40 uur worden zes suites voor viool-solo van Bach uitgevoerd. Zeer interessant lijkt ons de repetitie van Bernard Haitink met het Radio Filharmonisch Orkest, van de Coriolan-ouverture om 23.15 uur. Na het journaal introduceert Pi Schef- fer artiesten van de grammofoonplaat in de NCRV-rubriek „Pas geperst". Onder de titel „Wat een gezicht" volgt een docu mentaire over het menselijk gelaat. Ver der spreekt Eef van Maanen over enkele door hem vervaardigde maskers en laat Fred Kaps u het slachtoffer worden van gezichtsbedrog. Peter van Campen pre senteert hierna zijn rubriek „Attentie" Na een avondwijding uit de kweekschool van het Leger des Heils te Amstelveen brengt de NTS een extra-jour naai over het koninklijk bezoek uit Thailand. (Advertentie) Omdat DELFRITE een vet is van speciale samenstelling, kunt U het tot zeer hoge temperaturen verhitten. DELFRITE is daardoor een ideaal frituurvet, dat niet spat, niet schuimt, niet walmt! Ook niet bij bakken en braden van vis en vlees. Want ook daarvoor is DELFRITE bij uitstek geschikt. FRITUURVET CALVË CDE 1.112110 In het journaal zagen de TV-recensen- ten hoe hun respectieve hoofdredac teuren een rondleiding maakten door de studio's van de NTS in Bussum. De oude filmdocumentaire de „Jazz- age" handelde over de woelige Ameri kaanse geschiedenis uit de twintiger ja ren, welke eindigden met de fatale beurscrach van 1929. Voor luchtvaartvrienden was interes sant te zien, hoe de wereld Lindbergh als een held huldigde na zijn stoutmoe dige vlucht over de oceaan. De hoofdschotel van de avond vormde een opera-concert uit Berlijn. De solist was niemand minder dan de beroemde tenor Mario del Monaco, die o.a. tot slot een ontroerende en doorleefde ver tolking gaf van de monoloog uit Pal jas. Het orkest van de zender ..Freies Berlin" stond onder leiding van de diri- gente markiezin Carmen Campori. Vele kkersij kenden deze unieke vrouw ongetwijfeld 'als dirigente van het Ita liaanse operagezelschap, Met Mario dei Monaco vormde zij de meest fascinerende figuur van dit con cert. Het publiek in de huiskamer zal niet minder enthousiast zijn geweest dan de operaliefhebbers in Berlijn. Dat Duitse autogrammenjagers zelfs tijdens de uitzending tot op het podium wisten door te dringen is de nauwletten de toeschouwer kennelijk niet ontgaan. Tot besluit van de avond volgde het vierde TV-debat tussen Kennedy en Nixon. De eerste winterse temperaturen heb ben verscheidene verkeersongelukken veroorzaakt te Stockholm. Vooral in de buitenwijken werden de wegen met een dunne laag ijs bedekt waardoor honderden meldingen van botsingen binnenkwamen. Vier personen werden ernstig gewond en meer dan 200 auto's moesten worden weggesleept na ongelukken op de spie gelgladde wegen. (Advertentie) Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen 20 tabl. f. 0.80.Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f. 3.60 De doodse stilte in de Oriënt-expres stoorde Hercule Poirot in zijn rustige slaap. „Ik heb zekei' last van mijn zenuwen", mompelde de Belgische detective en sliep weer in... De trein stond stil, ergens in de winterse Balkan, vastgelo pen in de sneeuw Toen Hercule Poirot weer wakker werd was zijn hulp hard nodig! De Amerikaanse miljonair Ratchett was dood in zijn couchette aangetroffen. Doodgestoken. Hercule Poirot begint zijn onderzoek, dat niet vergemakkelijkt wordt door de we tenschap dat de moordenaar zich onder de reizigers móét be vinden. De sneeuw rondom de trein namelijk bleek ongerept. Zó heet ons nieuwe feuilleton. Agatha Christie vertelt hoe Poirot de moord oploste. Vanaf morgen in Uw krant! "■■in Alleen verkrijgbaar bij de kapper. Forse tube f 1.75 Een product van Indola PRAET-MAECKER (Advertentie) Haagsche Hopjes maakt-9 bbeniefHld'EM int m wte met öe richtinf vm oe r kof Haten m Tl de koffer' Fata morgana! Bespaar U de bittere ontgoocheling na een schoonschijnend aanbod uit de verte- laat de vakman uw veilige gids zijn - vlak bij huis... uw eigen horloger! het goede Anker-horloge 40) Ze werd in India geboren hij was naar Azië gegaan als zendeling, maar werd er na enige jaren ernstig ziek, Hij is er lichamelijk weer bovenop ge komen. Doch geestelijk werd hij een wrak. Met z'n vrouw trok hij de bin nenlanden in en kwam er in aanraking met een merkwaardige stam, merk waardig althans in onze ogen. De le den daarvan hebben een godsdienst die wel zo ongeveer overeenkomt met de opvattingen, welke Antoinette ten beste gaf: aanbidding van een bepaald dier, 't recht van de sterkste en meer van dat fraais. Het behoeft dus geen ver bazing te wekken dat z'n dochter, die in die sfeer geboren werd, dit alles als vanzelfsprekend accepteerde. Ik behoef er natuurlijk niet aan toe te voegen dat het zendelingschap van haar vader na zijn ziekte volkomen verloren ging. De levensgeschiedenis van die man ken ik niet geheel en al, maar iets weet ik ervan, doordat z'n dochter al eens eer der met de justitie in aanraking is ge weest. Een jaar of vijftien geleden, voordat ze in onze stad woonde, werd ze ver oordeeld wegens diefstal van enkele sie raden." „Alles is dus terug te brengen op haar ongewone eh, laten we zeggen: liefde voor juwelen," concludeerde Rita. .Niet alles," gaf Vreeswijk ten ant woord. ,,Ten dele: ja. 't Streven naar macht en geld is echter naar mijn me ning een even belangrijke factor. Ze paarde een laag bij de gronds materia lisme aan 't idealisme van een krank zinnige. Onbewust misschien, hoewel het natuurlijk een gemakkelijke manier is om diefstal en moord te vergoelijken door te wijzen op een idealistisch, 'n soort godsdienstig motief. Cocaine is het handelsmiddel om in recordtempo rijk te worden ongetwijfeld zou ze naar India terugkeren als ze de tijd gekomen achtte." Merrimans vrouw vroeg: „Die twee helpers van haar, gingen ze van 't zelf de principe uit?" Merriman glimlachte. ,,Nee, dat ver moed ik niet. Ze zijn beiden niet on bekend bij ons. Platvloerse misdadigers, trouw aan hun opdrachtgever, zolang de ze zich aan de regels van het spel houdt. De Jong heeft zelfs al eens voor moord terecht gestaan; er werd echter niets bewezen en hij kwam op vrije voeten. De ander kennen we tot nu tóe alleen als een behendig inbreker, een uitstekend vakman overigens. Ik geloof niet dat ze in hun functie van cocaine- handelaars a1 eerder een moord ge pleegd hebben dan die op Bemmink en ge- Koenen. 't Is trouwens meer dan noeg, zou ik zo zeggen." Vreeswijk pakte zijn lepeltje uit de chocola en bekeek met aandacht het bloemfiguurtje, dat erop voorkwam. Peinzend zei hij: ,,Weet je Merriman, 't is merkwaardig dat ik Antoinette niet eerder verdacht. Eerst in haar huis, waar ik koffie kreeg, die me een paar uren onder zeil deed gaan, haar ontwij kende antwoorden op m'n vragen over Van Velzen, daarna die brand bij Li haalde hij het velletje van zijn choco la, wond het om het lepeltje en stak het in z'n mond. Rita rilde ervan. „Ik," zei Merriman langzaam, „vond in 't bureautje een boekje. En in dat boekje stonden namen en adressen. En data en zelfs leeftijden, 'n Compleet uittreksel van 't bevolkingsregister!" ,,Je hebt dus.." begon Vreeswijk, maar Merriman wilde de glorie geheel voor zichzelf houden. ,,Ik heb dus een complete lijst met gegevens en om heel precies te zijn: de telex doet op het ogenblik niets anders dan berichten daarover doorgeven naar allerlei plaat sen in ons land. En de havenpolitie Chen. Toen ik in de winkel was, werd er opgebeld. Li Chen deed alsof het een verkeerde aansluiting was. Ongetwijfeld is het Antoinette geweest, die belde en instructies gaf 't huis in brand te ste ken in geval de boel verkeerd zou lo pen. Zij kon immers uit haar woning de winkel in de gaten houden, zij zèg me binnengaan. 't Vreemdste is echter dat ik de al lereerste, duidelijke aanwijzing over 't hoofd zag en die had ik ook bij mijn bezoek aan Antoinette kunnen vinden. Ze zei toen namelijk geen stom woord over de moordzaak en dat terwijl die het gesprek van de dag was in Katen brug. Terwijl ze bovendien in haar rol van Moeke het oude mensje speelde, dat haar mond geen moment stil kon hou den." Mevrouw Merriman kwam met sand wiches tevoorschijn. „Nog een kop chocola erbij?" vroeg ze vriendelijk. ,,'t Is een goed middel om wakker te blijven," merkte haar man op en hij ging verder: „Ik meen, Vreeswijk dat ik je nog niet verteld heb wat ik alzo gevonden heb in dat villaatje van jouw Antoinette." ,,Nee, dat heb je inderdaad niet maar ik veronderstel dat het niet veel bij zonders geweest kan zijn." ..Nou," zei Rita, „toch in elk geval een behoorlijke portie juwelen, is 't niet. Als ik jouw verhaal zojuist ten minste goed begrepen heb." Merriman roerde met kennelijk en- in zijn kopje. Zorgvuldig thousiasme houdt een onderzoek op een schip, dat plotseling onze bijzondere aandacht heeft. Het lijdt geen twijfel.." Maar hij kon zijn zin niet afmaken. Scherp klonk de elektrische bel door het huis. Merriman liep naar de voor deur en kwam even later terug met een slaperig uitziende, ongeschoren fi guur. Goeie hemel Vanvliet! Wat doe jij hier?" barstte Vreeswijk uit en hij keek achterdochtig naar het fototoestel dat Vanvliet met een nonchalante zwaai op tafel wierp. „Een plaatje maken," zei Vanvliet nuchter en hij bood z'n verontschuldi- gmg aan voor z'n komst op dit vreem de tijdstip. ,,Maar de gelegenheid was te mooi om niet uit het warme bed te stappen. Als ik Rita en de heren nu even op de foto mag zetten, kunnen we er morgen een aardig verhaal van in de krant hebben." Intussen had hij zijn toestel gereed gemaakt, het flitsappa- raat gemonteerd en Vreeswijk gediri geerd naar de leuning van Rita's stoel. Vreeswijk was te verbluft om er iets van te zeggen en hij liet Vanvliet, die ijverig in de weer was, zwijgend z'n gang gaan, ook toen er nog drie ande re foto's werden genomen. Een van de hele groep, een van Merriman en een van Rita. „Morgenochtend kun je het hele ver haal wel op het bureau vertellen," be sliste Vanvliet met gezag. „Tussen haakjes, je raadt nooit wie me getipt heeft. De commissaris! Gaan jullie nou maar rustig slapen want ik verdwijn. O j-a, Vreeswijk, wat kan ik onder die fouto van Rita en jou zetten? Is alles in orde?" Vanvliet produceerde zijn sympathiek ste glimlach en doorstond de verbaas de blik van Rita, die zich daarna tot Vreeswijk wendde. „Wat bedoelt-ie, al les in orde?" Vreeswijk glimlachte en voelde zich een tikje rood worden. Hij boog zich langzaam over Rita en nam haar ge zicht in z'n handen. „Ik denk Hij kuste haar. „Ik denk, dat-ie dat be doelt. Ze keek hem met grote ogen aan. Peter!" Even later keek Vreeswijk op om Vanvliet te vertellen hoe het onder schrift mocht luiden. Maar de journa list was al verdwenen, evenals trou wens Merriman en z'n vrouw. Die had den besloten zich een paar minuten terug te trekken en stonden samen in de keu ken kopjes af te wassen. EINDE Albino, een legerpaard, dat deelgenomen heeft aan de laat- j ste cavaleriecharge in Rusland tijdens de tweede wereldoorlog, is in Merona, in de ouderdom van 28 jaar, overleden. Het paar- delijk zal worden gebalsemd en een ereplaats krijgen in een stal van het Italiaanse Savoia- regiment, dat de charge uitvoerde. Albino nam in 1942 deel aan de slag bij Insboestsjenski, aan de Don, toen 600 leden van het Sa- voia-regiment drie Russische ba- I taljons met een gezamenlijke sterkte van 3000 man. aanvielen. De berijder van Albino werd J doodgeschoten en Albino zwierf een week lang over de steppen I met een blind oog en een diepe I wond in de rechtervoorpoot voor- dat hij door de terugtrekkende Italianen aan het oostelijke front opgevangen en naar Italië terug- t gebracht werd. Albino werd verkocht aan een boer in Sommalombarda, bij Mi- laan, waar hij enige jaren bleef totdat een voormalige officier van het Savoia-regiment het dier her- kende en het bij zijn naam noem- j de. Albino kwam naar de offi- der toe. Hij werd naar Milaan I gebracht en op kosten van het le- ger verzorgd. Vorig jaar nog nam hij deel aan een militaire parade j tijdens het bezoek van de Franse 11president. cing" is de straf welke staat op het overtreden van de ongeschreven ge- dragsregels binnen de collegemuren. Zij bestaat uit het zonder eenmaal op te houden leegdrinken van een kroes bier met een inhoud van ruim 2 liter. Rudolf Klaer, die in 1923 de titel van „mister Universum" kreeg en die in die dagen niet minder van 1877 kilo kon optillen, is in de afgelopen nacht gedood door een ijzeren plaat van 50 kilo. Klaer, die 76 jaar is ge worden, was al sedert vele jaren als nachtwaker in dienst bij het Ronacher theater in Wenen. Hij probeerde de plaat te verschuiven, maar deze gleed uit zijn handen en kwam op zijn hoofd terecht. Op Sicilië rijden tegenwoordig bussen waar uitsluitend vrouwen in mogen. De Siciliaansen hadden nl. geklaagd dat mannen hen veelvuldig lastig vielen in de bus. De enige mannen die nu nog in de „Alleen voor dames'-bussen mo gen meerijden zijn politie-agenten. De eerstejaars studenten van Dow ning College, dat deel uitmaakt van de universiteit van Cambridge, hebben gezegd, de „sconcing" ondanks de tra ditie die er aan verbonden is „thans verouderd is en zeer barbaars". „Seon- „Die jonge knaap zal het nog eens ver schoppen hier op de zaak. Hij is de zoon van de baas." DONDERDAG 27 OKTOBER 1960 HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 800 Nws. 8.15 Gram. 8 50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV10.00 Gram. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Pianospel. 12.25 V. d. landb. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Staatsiebezoek v. h. Thailandse koningspaar. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Zang en gitaar. NCRV: De Vorstin hoorsp. 14.30 Omr. ork. 15.30 Engelse kerk- muz. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.25 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Fanfare- ork. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Gram. v. d. jeugd. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. le zing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Orgelconc. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Vocaal ens. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr 23.00 Gram. 23.25 Muzik. lezing. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, lezing 11.15 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Fluit en klavecimbel. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Lichte muz. 15.30 Reportages. 16.00 Ge- var. progr. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Promena de ork. 18.00 Nws. 8.15 Voordr. 18.45 Sport- praatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en sol. 21.15 Zo ge zaait zult ge oogsten, hoorsp. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m. 12.00 Amus. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16.21 Muz. uit Griekenland. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Voordr. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Radio-Universiteit. 22.55-23.00 Nws. BRUSSEL, 484 m. 12.02 Lichte muz. 12.30 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Dans- muz. 14.13 Belgische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.07 Chansons. 16.30 Lichte muz, 17.00 Nws. 1730 Pianorecital. 17.55 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.30 Nws. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. Televisieprogramma's DONDERDAG 27 OKTOBER 1960 NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Actueel progr. 20.30 De wereld van vandaag, lezing. 20.40 Kink in de kabel. 21.00 Freule Julie, TV-spel. Daarna: NTS: Extra- journ. i.v.m. het bezoek v. d. koning en ko ningin van Thailand. VLAAMS-BELG. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Poppenfilm. 19.50 Tekenfilm. 20.00 Nws. 20.30 Progr. over Zoetenaaie. 21.00 Speelfilm.' 22.40 Nws. FRANS-BELG. 19.00 De Christenen in het sociale leven. 19.30 Tekenfilm. 19.45 En gelse les. 20.00 Journ. 20.30 Quiz. 21.15 Ge sprekken. 22.00 Journ. Aandelen Nationale Handelsbank wer den ook gisteren in een ruime open hoek verhandeld. De koers werd. na enige da gen. wederom officieel ter beurze geno teerd. De prijs schommelde rond de 225 pet., tegen de laatst gedane officiële no tering van 202 pet. De niet officiële hoog ste koers voor de aandelen was gisteren 263 pet. Na het bekend worden van de voorwaarden voor de omruil van aande len Nationale Handelsbank tegen aande len Rotterdamsche Bank daalde de koers eergisteren nabeurs tot 215. In de pers conferentie die maandag nabeurs werd gehouden werd medegedeeld dat de Rotterdamsche Bank en de Nationale Handelsbank besloten hadden tot een belangengemeenschap door middel van een aandelenomruil. Nominaal f 600 aan delen Nationale Handelsbank ex divi dend 1960 geeft f 300 aandelen Rotter damsche Bank ex dividend 1960, plus f 400 in contanten. Dit komt uit op circa 225 pet. voor aandelen Nationale Handelsbank. Op deze prijs werden de aandelen nu verhandeld en verwacht wordt, dat de koers niet hoger zal ko men. De beurs is over de gehele gang van zaken zeer teleurgesteld. 'Men had op betere omruilvoorwaarden gerekend. Zo is aan deze zaak, wat de spanning betreft, voor de beurs een einde geko men. tenzij er door een ander concern een beter aanbod aan de Nationale Han delsbank wordt gedaan, aldus de beurs. Hie,- is de wens de vader van de ge dachte. De stemming voor de internationale waarden viel bij de opening heel erg mee wanneer rekening wordt gehouden met het feit, dat Wall Street eergisteren opnieuw lager sloot en de Nederlandse hoofdfondsen er flauw in de markt la gen. 25/10 loon 95 \:2 468)4 845 1177)4 784", 123,70 147 405 1078 NABETJRSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 465468Kon. Olie 122 40- 123.50; Philips 1157—1180; Unilever 76 780; Hoogovens 830—844 24/10 Ned. '59 4% 99 y2 Ned. '47 31/2 94% AKU A 4641/4 Hoogovens cA 845 Philips GBA 116812 Unilever cA 781 Kon. Olie A 123,85 Scheepvaart Unie A 14734 A'dam Bk A 407 Kon. Zout cA 1090 Daastaptu„Jt^oC^' LC'*titóf>t:e£e^oA^' xect" NOOIT DE EERSTE TREIN VERBETEN, DIE OVER DE NIEUWE RRUG REED,KAPITEIN HET WAS EEN MACHTIG GEZICHT. 'EL.-.. ALS l ER OP STAAT. IK WIL GAARnH 0PHETGEL0KVANTWEE 'MPATHIEKE MENSEN DRINKEN

de Stem | 1960 | | pagina 9