Bezoek Oosters vorstenpaar Frankrijk kernpartner' van V.S. en Engeland Moord of noodweer? HUG MOBOETOE DURFT NIET NAAR AMERIKA Wilde staking in Oss STEENBERGS ECHTPAAR OMGEKOMEN Kustvaarder zinkt op Noordzee: Zes doden Zeven dagen ondergronds Goudprijs blijft hoog EIS JES ANADA Sterke man verliest de teugel Benauwde meerderheid Verdachte kwam zijn zuster met mes te hulp WAAROM DAGBLAD VOOR ZEELAND COUVE DE MURVILLE IN REBELSE KAMER Tilburgcr bij botsing gedood Locmoemba zou dan de macht kunnen grijpen Wisselend bewolkt Louter moordlust LEVENSLANG VOOR BEUL Kolendamp Belangengemeenschap in bankwereld Ambonezen niet gratis wonen Uitspraak in kort geding KOFFIE Gentle man-dief stierf.... doodarm 100e JAARGANG No. 23504 Voor God, Koningin en Vaderiand Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandi* Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 18, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 anfolal Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat DINSDAG 25 OKTOBER 1960 Abonnementsprijs 7.per kwartaal t 8.20 per post 0.54 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 35) NGSKANTOOR te Breda organiseert omst over Canada op an het Café-Restaurant da. Vertoning van film, n van vragen. gasartikelen /loerbedekking n! kasten, pijtkevers ite bus Vlido slechts fel tóMtifiA Gisteren zijn de koning en de konin gin van Thailand in ons land aangeko men voor een officieel bezoek. Het Ne derlandse koninklijke paar wachtte ko ning Bhoemibol en koningin Sirikit aan het staatsspoorstation in Den Haag op, waarna een feestelijke rit door de stad volgde. De eerste dag van het bezoek voerde de hoge gasten uit het oosterse land naar Amsterdam, waar zij een krans legden bij het monument op de Dam en waar zij ook het Rijksmuseum bezochten. Het regende toen het Thai- lanrlse vorstenpaar daar aankwam, maar er stonden toch vele Amsterdam mers te wachten om de hoge gasten te zien. Op liet Iïuis ten Bosch in Den Haag boden koningin Juliana en prins Bern- hard hun gasten een galadiner aan. Dat was het besluit van de eerste dag. De foto: de vorstelijke gasten begeleid door premier De Quay (links) en bur gemeester van Hall van Amsterdam, na de kranslegging op de Dam. Gisterenmiddag is op de Roermond- se weg bij Weert de Tilburger J. C. van Ast verongelukt toen hij met een kleine bestelwagen frontaal in botsing kwam met een vrachtauto. Hij is vermoedelijk verblind door het vocht dat van de weg opspatte tegen zijn voorruit, waardoor hij de tegenligger waarschijnlijk niet heeft gezien. De heer van Ast, die 51 jaar oud was, werd op slag gedood. De chauffeur van de vrachtwagen die uit Rijswijk afkomstig was. kreeg geen noemenswaardige verwondingen, even min als het kind dat naast hem op de bank zat. ENGELAND en de V.A.R. zullen op 15 november hun volledige diplomatieke betrekkingen hervatten met de bekend making van de benoeming van am bassadeurs. BIJ DE Pools-Russische grens is een personentrein met een goederentrein in botsing gekomen, waarbij drie personen op slag werden gedood en alls zes be manningsleden van beide locomotieven zwaar werden gewond. TE HUIZEN is de 71-jarige J. H. Teeu wissen, vishandelaar, levenloos in zijn woning aangetroffen. Zijn vrouw bleek bewusteloos te zijn. Er had zich kolen damp ontwikkeld, vermoedelijk als ge volg van een natte schoorsteen. DE JAPANSE ,,diet" (parlement) ii gisteren formeel ontbonden en de rege ring zal spoedig de datum voor de al gemene verkiezingen bekendmaken. IN EEN telefooncel van het Pennsylva nia-station te New York is gisteren weer een bom gevonden. Ze kwam niet tot ontploffing, omdat de politie er bijtijds bij was. TE AMSTERDAM is in een hulppost kantoor aan de Kostverlorenkade inge broken. Een bedrag van tweeduizend gulden in guldens, kwartjes en dubbel tjes was uit een oude brandkast gesto- j Pc gr°te\ moderne kluis konden de inbrekers niet open krijgen. IN INDONESIË is officieel tegenge sproken, dat voor Nederlandse onderda nen een verbod zou zijn uitgevaardigd nf ,n TrwZaam- tc zi'n in Indonesische SLlïh Indonesie gevestigde buitenlandse bedrijven. Kolonel Moboetoe heeft zijn plan opge geven naar New York te gaan om aan secretaris-generaal Hammarskjoeld steun voor zijn regime te vragen. ,,De kolonel heeft zijn reis voor onbepaalde tijd afgelast", zei Bomboko. Hij noem de geen reden voor dit besluit. Waarnemers meenden dat Moboetoe zijn plan had opgegeven als gevolg van de toenemende onrust onder zijn troepen en uit vrees dat zijn afwezigheid aan premier Loemoemba een kans zou ge ven de macht weer over te nemen. Sedert zaterdag is het Kongolese le ger meer onhandelbaar dan ooit gewor den en het lijkt dat aan Moboetoe de leidsels ontglippen. Dayal heeft de troepen van Moboetoe verleden week beschreven als „wanor delijk gespuis". Gisteren misdroegen militairen zich opnieuw en dat gebeurde op korte af stand van het Boudewijn-stadion, waar de dag der Verenigde Naties werd ge vierd. De V.N. zijn kennelijk vastbesloten de burgerlijke autoriteiten te steunen te gen het leger. En Moboetoe lijkt nog alijtd vastbesloten premier Loemoemba te beletten weer aan de macht te ko men. In een speciale boodschap, heeft Dayal de Kongolese leiders gisteren op gewekt hun twisten bij te leggen. Hij waarschuwde dat voortzetting van de tweedracht gevaarlijk voor Kongo, Afri ka en de gehele wereld zou zijn. Loemoemba liet telefonisch weten dat hij helaas de receptie van Dayal niet kon bijwonen omdat hij geen escorte kon krijgen. Moboetoe had gewaar schuwd dat hij Loemoemba zou laten arresteren als hij zou proberen zijn ambtswoning te verlaten, waar hij on der de hoede van militairen der V.N. stond. President Kasavoeboe negeerde de uitnodiging zonder meer. UN-dag: een sof Weersverwachting van het K.N.M I. J lvonda23Vl05ndUur-Pgemaakt giSteren" JnUMienK bewolkt en hier en daar 't innen. Overwegend matige nie vera z.uldelijke richtingen. Wei- Vernacht s in temperatuur. kunrii. van het BelSisch weer- t Kundig instituut: t enkele b0WOllit tot betrokken met tenn; "^ntrnien. Plaatselijk och- J van TóSt.„t 16MgaXa^rtemPei'atUlen J Indnedraafi:370nuu°rnder UBr" ma™ J ÏSTur:°n "P 7'4 °P 4 Bij het begin van de nachtploeg zijn gisteren ongeveer 200 arbeiders van de n.v. Ilartog's Slagerijen te Oss niet aan het werk gegaan. De staking breidde zich overdag uit tot 1500 man. Gedurende de afgelopen dagen waren tariefmoeilijkheden gerezen op de af deling worststopperij. Enkele diensten ging deze afdeling in wilde staking. Na dat overeenstemming was bereikt over het conflict gingen zaterdagmorgen 550 werknemers in staking ten einde de ge stelde eis van uitbetaling van de ge staakte uren van de werknemers van de worststopperij meer kracht bij te zet ten. De eis, die niet werd gesteund door de vakorganisaties, is door de directies afgewezen. Gisteren sleepte het conflict, zoals blijkt uit het aantal van 1500 stakers, zich nog voort. Uit nadere commentaren blijkt, dat de wijziging van de tarieven niet goed was geïntroduceerd, hetgeen onbegrip bij de werknemers tot gevolg heeft gehad. De werknemers hebben zich. na een be spreking met de directie, bereid ge toond, voorlopig zonder tarieven te wer ken. Wanneer blijkt, dat de nieuwe ta rieven aan alle eisen voldoen, zowel uit het oogpunt van werkgever als van werknemer, zullen ze pas weer worden ingevoerd. Voet bij stuk Vanmorgen om tien uur zal een dele gatie van de stakers trachten met de directie te gaan onderhandelen. Voor zover thans bekend houden bei de partijen voet bij stuk. De stakers willen doorbetaling van de gestaakte uren, de directie wijst deze eis catego risch van de hano. Een poging van de hoofdbesturen van de r.-k. bonden. St.- Joris en St.-Willebrordus, om de stakers tot rede te brengen is mislukt. De hoofd bestuurders, die op een rumoerige ver gadering van de stakers verschenen, konden niet aan het woord komen. Zij werden door het gejoel van de stakers overstemd en verlieten daarop de zaal. De plechtigheid van de V.N. werd in tussen een sof. Tijdens de militaire pa rade werden op enige afstand drie bus sen met Afrikanen aangehouden. De sol daten arresteerden een paar mannen en molesteerden vrouwen. Slechts een handvol Kongolese be ambten van lage rang en naar schat ting 200 burgers in hoofdzaak kinde ren woonden de plechtigheid der V.N. bij. De auto van de Amerikaanse ambas sadeur Robert McLevaine werd aange houden. toen hij naar de parade reed. Een auto van het persbureau UPI, die ook naar de parade ging, werd even eens aangehouden. Een Kongolese offi cier legde uit dat naar wapens moest worden gezocht. Gisteren heeft de premier van de pro vincie Leopoldstad opnieuw gewaar schuwd dat als het gezamenlijk patrouil leren van de V.N. en de Kongolese po litie geen succes zou worden, hij de be volking ..de straat op" zou roepen om zichzelf tegen het Kongolese leger te beschermen. Kamitatoe, die een aanhanger van premier Loemoemba is, heeft weinig aanhang in Leopoldstad. De meerder heid van de bevolking is lid van de Abako-partij van president Kasavoeboe. Kongolese soldaten en politiemannen hebben gisteren 12 uur lang met boze gezichten tegenover elkaar gestaan voor de kantoren van de Courier d'Afrique. De politie wilde deze krant sluiten, in opdracht van Kamitatoe. Het leger had van Moboetoe opdracht de krant open te houden. Tenslotte verdwenen de twee gewapende groepen en kwam de krant op straat. De politie nam zo veel exem plaren in beslag als zij maar kon vin den. De Franse minister van buiten landse zaken, Maurice Couve de Murville heeft gisteren bekendge maakt, dat Frankrijk bereid is zich bij Amerika en Engeland te voegen in een gezamenlijke kernstrategie nadat zij baar eigen atoomstrijd macht heeft gevormd. Couve de Murville liet de natio nale vergadering weten, dat het uiteindelijke doel van een Franse atoomstrijdmacht is „dat deze ge coördineerd zal worden met de kernstrijdmachten van de andere geallieerden binnen het kader van het Atlantische verdrag". De minister legde deze verklaring af op het debat in de Assemblée over het omstreden project van De Gaulle voor een onafhankelijke Franse atoomstrijdmacht. Tegenstanders van de regering willen in een motie van wantrouwen tegen dit project tevens hun afkeuring laten horen over de gehele politiek van de vijfde republiek. Guy Mollet had eerder op de dag een aanval gedaan op het regime van De Gaulle en gezegd dat Frankrijk door deze politiek tot een „bloedige chaos" gebracht zou kunnen worden. Bij zijn repliek op de kritiek, uitge bracht tegen het wetsontwerp over de atoomstrijdmacht, waar de tegenstanders van vrezen dat hierdoor het westelijke bondgenootschap verbroken zou kunnen worden, zei Couve de Murville, dat het de bedoeling van de regering is „deel te nemen aan een gezamenlijke strategie en gezamenlijke beslissingen". Zijn verklaring, dat Frankrijk klaar staat om haar kernstrijdmacht te coör dineren met die van de V.S. en Engeland kwam na berichten die in Franse regc- ingskringen circuleerden, dat De Gaulle n zou stemmen met een gedeeltelijke in tegratie van de Franse atoomstrijdmacht indien Engeland hetzelfde zou doen. Couve de Murville heeft dit bericht echter niet bevestigd. Hij wees erop dat het Anglo-Amerikaanse atoomzwaard op het ogenblik het enige afschrikmiddel is tegen de Russische bedreiging. Couve de Murville kondigde aan. dat Frankrijk en West-Duitsland de komende dagen een overeenkomst zullen tekenen betreffende de opleiding van Duite troe pen en het opslaan van Duitse militaire voorraden in Frankrijk. Hij besloot zijn rede met de waar schuwing, dat de wereld volgend voor jaar een „ernstige crisis" te wachten kan staan naar aanleiding van de on- iangs door Kroestjev geuite bedrei gingen, Hij deed een beroep op de nationale vergadering om zich achter De Gaulle en de Franse regering te scharen. De openbare aanklager van de recht bank van Hagen (West-Duitsland) heeft levenslange gevangenisstraf geëist tegen de 51-jarige metaalbewerker Paul Tho- manek wegens moord in 575 gevallen in een concentratiekamp van de Duitse na- tionaal-socialisten. De aanklager zei dat Thomanek uit louter moordlust deelgenomen heeft aan het vermoorden van gevangenen in het kamp Buccacz, hoewel hij niet tot de afdeling behoorde die de fusilleringen verrichtte. Couve de Murville verdedigde de rege ring-De Gaulle tegenover een bijna re belse Nationale Vergadering, die ook de kwestie-Algerië uitspeelde in haar stre ven het kabinet, dat nu 21 maanden re gering beentje te lichten. Er is weer een manifest van 500 intellectuelen versche nen waarin o.a. de militairen in Algerië opgeroepen worden tot dienstweigering over te gaan. Gisteravond laat stonden de zaken er zo voor dat verwacht kon worden dat de motie van wantrouwen, die aanleiding tot het debat werd. met de kleinste meer derheid die de huidige regering ooit be haalde, verworpen zou worden. (Van onze verslaggever) Het bejaarde echtpaar M. Brooymans- Wynen, woonachtig in de Julianastraat te Steenbergen, is zondagavond door ko lendampvergiftiging om het leven geko men. Gisterenavond pas heeft men dit tragisch gebeuren ontdekt. Buren, hij wie het echtpaar dikwijls op bezoek kwam, hadden de gehele dag niets gehoord. De gordijnen waren ge sloten gebleven, en de leveranciers had den op hun bellen geen gehoor gekre gen. Toen ging de heer van Atgmaal, die tegenover het echtpaar woont, eens kijken. Door een niet helemaal afgeslo ten zijraam zag hij de 74-jarige heer B., een rustend landbouwer, in zijn stoel zitten, terwijl diens 67-jarige vrouw op de grond lag. Het licht brandde nog. De heer van Agtmaal waarschuwde de Rijkspolitie, die de deur forceerde. Dokter H. v. Mechelen, te hulp geroe pen, constateerde dat het bejaarde echt- jaar dood was. In stormachtig weer, windkracht acht, is 150 mijl ten noordwesten van Esbjerg de Nederlandse kust vaarder Friso in de Noordzee ver gaan. Men vreest dat er vijf of zes doden zijn. Onmiddellijk na het eerste s.o.s. van de 399 ton metende Frisio, die eigendom is van J. Klugkist te Huizum, stoomden verscheidene schepen, waaronder twee Nederlandse, twee Russische, een Duitse, een Engelse en een Zweedse, alsmede het Nederlandse fregat „De Bitter" dat een 17-mijlsvaatr ontwikkelde, op naar de plaats des onheils. Uit Noorwegen ver trok een Catalina.vliegboot. Er ontwikkelde zich een dramatische strijd om de bebanning van acht koppen De besturen van twee grote Neder landse bankinstellingen achten het ge wenst een belangengemeenschap aan te gaan. Het zijn de Rotterdamsche Bank en de Nationale Handelsbank, die ervan overtuigd zijn, dat de ontwikkeling van zaken bij deze instellingen gebaat is bij een integratie van beider bedrijfsuit oefening. De goudprijs komt nog steeds niet tot rust. Ondanks officiële verkla ringen van het Amerikaanse mi nisterie van financiën bleef de prijs in Londen gisteren rondom de 38 dollar per ounce fijn schomme len. Men meende op de Londense markt „enorme" belangstelling van New-Yorkse zijde te kunnen con stateren. Blijkbaar, zo meent men in New-York, is het niet alleen de speculatie die in een ..dunne" markt opereert, maar be staat er wel degelijk vrees, dat de goud prijs gewijzigd zal worden. Als de stijging van de goudprijs aanhoudt zal de Ame rikaanse regering volgens Amerikaanse financiële bladen tussenbeide komen met goud uit de eigen goudvoorraden. Als daardoor het aanbod de vraag gaat over heersen zou de goudprijs wel moeten dalen, menen zij. Een toonaangevende goudhandelaar in Loncen vertelde gsiteren nog, dat er aan de stijging beslist nog geen einde zal komen, omdat er weer kopers in de markt zouden zijn. Volgens de handelaar scheen het duidelijk te zijn, dat de speculanten weinig notitie hebben genomen van de tegenspraak door het Amerikaanse mi nisterie van financiën. Ook in West-Duitsland is de goudprijs gestegen, nadat zaterdag een lichte da ling was ingetreden. Aan de vraag kon echter worden voldaan en van een „goud koorts" was geen sprake. In Parijs toonde de goudmarkt dezelfde tendens tot stij gen. Intussen zijn er in Zwitserland ban kiers. die de stijging veel meer toeschrij ven aan de internationale politieke situa tie dan aan angst voor een devaluatie van de dollar. te redden. Eerst seinde de schipper dat de luiken waren losgeslagen. Zijn laatste s.o.s. was, dat het schip op punt van zinken stond Uit Thyboroen, aan de westkust van Jutland, was een reddingsboot vertrok ken. Even nadat de Catalina-vliegboot geseind had. dat op de aangegeven plaats wrakstukken waren gesignaleerd, kwam bericht binnen van de Duitse vrachtboot „Edmund Halm", die een man had op gepikt, die in een reddingsboot rond dreef. Dat bleek de eerste machinist van de „Friso" te zijn. Later mldde een ander schip, de „Anita Thyssen", dat ze een man had opgepikt, die in een reddings gordel ronddreef. Een andere overlevende, die gesigna leerd werd door het Duitse vrachtschip ..Franceses" en die ook in een reddings gordel rondreef. raakte in de woelige zee, waar het zicht slecht was tengevolge van zware buien, weer uit het zicht. Behalve deze man worden nog vijf man vermist. De president van de arrondissements rechtbank in Den Haag, heeft gisteren de eis van 180 Ambonese leden van de bond van ex-KNIL-militairen „Op weg naar huis", afgewezen. De vroegere militairen eisten een ver bod aan de Staat tot het inhouden van emolumenten. De Staat was, zoals be kend, tot inhouding overgegaan, nadat de Ambonezen geweigerd hadden huur af te dragen voor hun woningen in de woonoorden. De Ambonezen menen op twee gronden recht te hebben op vrij wonen: ten eerste zouden zij nog de mi litaire status bezitten en ten tweede zou het recht op vrij wonen ontstaan zijn door de gang van zaken gedurende de afgelopen tien jaar. In zijn overwegingen tot het vonnis constateerde de president, dat eisers in 1950 uit het K.N.I.L. zijn ontslagen, dat zij daarna de tijdelijke status van mi litair der Koninklijke Landmacht kre gen en dat één jaar later ook deze tijde lijke status beëindigd werd. De presi dent kan niet inzien, dat daarna nog vrije huisvesting aan de betrokkenen zou toevallen, terwijl hij in de garantie- wet evenmin een recht op vrije huisves ting heeft kunnen lezen. i Advertentie) Zes jaar gevangenisstraf eiste giste ren de officier van justitie by de rechtbank te Maastricht, mr. W. Moors, tegeii de 40-jarige bouwvak arbeider C. B. uit Aken, die ervan werd verdacht de 55-jarige J. Cou- mans te Kerkrade zodanig met een mes in de bovenbuik te hebben ge stoken. dat de man enkele uren later in het ziekenhuis overleed. Het was gebeurd in de nacht van 7 op 8 mei van dit jaar in de woning van een zuster van verdachte aan het Gulperplein te Kerkrade. Na samen een aantal cafés te Heerlen en Kerkra de te hebben bezocht, hadden de ver dachte en zijn zuster zich rond mid dernacht naar de woning van laatst genoemde begeven. Beiden hadden zich onmiddellijk ter ruste begeven, de vrouw in haar slaapkamer en de man op een divan in de keuken. Cou- mans, die reeds anderhalf jaar bij de vrouw inwoonde, was in hevige woe de ontstoken, toen hij bij zijn thuis komst, omstreeks half twee des nachts, bemerkte dat de huisdeur was gegrendeld. Nadat hij vergeefs om zijn hospita en haar broer had geroepen, had hij de deur geforceerd en was hij naar boven gegaan. In de keuken was een twist ontstaan tussen de vrouw en haar Kostganger. De Akenaar was pas tussenbeide gekomen, nadat Coumans de vrouw met haar hoofd tegen een kachel had geduwd en vervolgens een gebaar had gemaakt, dat door B. werd uitgelegd als een dreigement, dat hij met een mes wilde steken. B. had daarop een broodmes gegrepen en daarmee Coumans in zijn buik gesto ken. Vervolgens had hij de zwaarge wonde man afgeduwd, zonder zich ver der om hem te bekommeren. Cou mans was naar buiten gestrompeld cn was daar op de stoep ineen gezakt. Enige tijd later werd hij door de po litie gevonden en onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht. Korte tijd later is hij daar overleden Ter zitting werd duidelijk, dat reeds lang een gespannen verhouding be stond tussen Coumans en zijn hospita. Zij had reeds vaker te verstaan gege ven de man uit haar woning te wil len zetten, desnoods met hulp van haar in Aken wonende broer. Deze, thans als verdacht van doodslag voor de rechter staande, ontkende ooit de op zet te hebben gehad, Coumans van het leven te beroven. De officier van jus titie echter achtte deze opzet wel be wezen. Hij eiste daarom een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek van voor arrest. Als verdediger van B. trad op mr. J. Seelen uit Maastricht, die op ver schillende gronden tot noodweer con cludeerde en de rechtbank verzocht verdachte te ontslaan van rechtsver volging. De uitspraak in deze zaak werd bepaald op 7 november. Gisteren is in de ondergrondse com mandopost van de B.B. te Berg en Dat de oefening Copexbegonnen. Deze drie beelden spreken eigenlijk voor zichzelf: zij werden vlak voor en tij dens het sluiten van de toegangsdeur gemaakt. Een toont de commando kamer, een het verzegelen van de zware metalen deur en uit de laatste blijkt dat Eva ook onder de grond altijd Eva blijft. omdat deze uitgezochte koffie, bonen gegarandeerd coffeïne» vrij zijn, dus onschadelijk omdat u er goed op kunt slapen omdat Koffie Hag onbeperkt genot geeft zonder nadelige gevolgen spaart hart en zenuwen! Importeur: HAG-Verkoopkantoor Postbus 619 - Haarlem „Boston Billy Williams", de gentle- man-juwelendief die in de jaren twintig en dertig de New Yorkse society van ongeveer vier en een half miljoen dollar aan juwelen heeft beroofd, is gedurende het weekeinde, doodarm, gestorven. Boston Billy", die als James F. Monahan werd geboren, stond be kend nis de onberispelijk geklede en buitengewoon hoffelijke dief, die bij voorkeur de rijke landhui zen in New York, New Jersey en Connecticut bezocht. Hij werd in 1927 betrapt door een particulier detective, die hem een kogel in de heup schoot. Deze kogel heeft hij zijn leven lang bij zich gedragen. ..Boston Billy" werd tot vijftig jaar gevangenisstraf veroordeeld, kwam in 1956 vrij om in Massachusetts een vonnis van twee jaar wegens een autodiefstal uit te zitten en stierf in een tehuis voor ouden van dagen.

de Stem | 1960 | | pagina 1