Walcheren Dr. W. de Kort, Goirle, burgemeester N.-Ginneken 1 KL m Graauw ontving zijn nieuwe burgemeester Woe sc Kwestie met leidster door nieuw bestuur opgehelderd Z.-Vlaanderen Zuid Beveland Dagblad l)c SIcm JUKE BOXEN Vliegende receptielangs de verschillende buitenwijken S WETHOUDER BALKENENDE IN KAPELLE GEHULDIGD Rilland-Bath nam afscheid van secretaris A. Hack Wat en Waai Cubas ambass£ vraagt Strafmaatregel ingetrokken 7mmi£6rn<i Ten DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 OKTOBER 1960 VLISSITMCEN „Trun" weer in de vaart Feestavond Inter-Sealdis RAMMELOO'S damesmodehuis levensverzekering Kleuterschoolconflict Sas van Gent Jef Last over het Verre Oosten SPEELAUTOMATEN Hoogwaterstanden 5 Zwarte Kippen bewaren... 2,46 BESPAREN Geval van kolen dampvergiftiging te Hulst Bromfietser tegen vrachtauto Installatie Rijm en bloemen Ernstige aanrijding tussen bromfietsen te Terneuzen BEDDEGOED TAFELGOED DOEKEN Vriendelijke woorden en cadeaus EXAMENS Vandaag KLINGE Morgen Cilly Wa Oostcnrij Kerst groet MIDDELBURG Feestavond van de zomeravondvoetbal Zaterdagavond werd in het Schutters hof de gebruikelijke feestavond ge houden van de zomeravondvoetbal. Of deze traditie voortgezet zal worden zal van het publiek afhangen, zeide de voorzitter, de heer De Vries, in zijn openingswoord, waarna de prijsuitrei king volgde van de zomercompetitie Daarna was de beurt aan 't Amsterdams Cabaret, dat een vlot en aardig program ma op het toneel bracht waarbij het duo Salberti ons meenamen in de sfeer van het oude Wien en Eddy Schuyer en Jacqueline lieten zien wat de toverkunst vermag De parodist Jac de Beer oogst te het meeste succes. Alles bij elkaar een vlot cabaretprogramma met als con ferencier Ab Hofste en als muzikale gangmaker de accordeonist Cor van Veen. Na afloop werden nog enige gezellige uurtjes doorgebracht met een dansje onder leiding van de heer Meeuwse. Jeugdtoneel Zaterdagmiddag was het voor een volle schouwburgzaal een groot kinder feest, waarbij de jeugd op een uit bundige wijze vermaakt werd door het jeugdtoneel wat een aan een toneel aan gepast circusprogramma bracht. Vooral het optreden van de bekende televisiefiguur Pipo de clown was het succesnummer. Soms kreeg men de indruk dat de schouwburg door de spontane reactie van de jeugd afgebroken werd. Het lawaai en applaus vertolkten de kinder- gevoelens wel op een aan de jeugd aan gepaste wijze. Het sinds 7 juli in de Vlissingse bin nenhaven opgelegde Franse s.s. „Trun" zal waarschijnlijk vandaag weer vertrek ken. Het 7303 ton metende Liberty-schip is eigendom van de Compagnie Générale Transatlantique. De Trun werd destijds uit de vaart genomen wegens de lage vrachttarieven. De douanevereniging Inter-Scaldis bracht in het Concertgebouw haar jaar lijkse feestavond. Het programma werd ditmaal vei'zorgd door het trio Tetty Cantor, Maarten Kapteyn en Pierre Pal la. Klinkende namen uit de Nederlandse artiestenwereld. Het programma echter, dat zij voor het voetlicht brachten, was minder klinkend. Maarten Kapteyns op treden zal weinigen geïmponeerd heb ben. Zij conferences werden wel vlot voorgedragen, doch bevatten niet de do sis humor, die men mag verwachten. Jetty Cantors Weense liedjes werden door het merendeel van 't publiek wel het meest gewaardeerd. Het optreden van Pierre Palla was kwantitatief nog veruit het beste. De nagenoeg volle zaal zal ongetwijfeld niet lang aan het op treden van dit drietal terugdenken. Een gezellig bal met muziek van Jan Wij nen maakte echter veel goed. Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen. 15-10 Lib. Calli, Ned. Jenjo. 16-10 Ned. Dinkel- stroom, Noor Fernvalley. Zweed Ulrika, Ned. Jura. Vlissingen vertrokken. 14-10 Esref. 15-10 Calli. 16-10 Ulrika, Dinkel- stroom. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 14-10 Hoogland, Mei doorn, Leliegracht, Rotte, 15-10 Leendert B, Korendijk, Almdijk, Pia, Deo Gratias, Cawi, Equator, Donau, Hado, Kinder dijk. Libra-R, Dahomeykust, Towa, Al- genib. Perikles, Randfonteijn. 16-10 Gro nitas, Stentor, Rien Teekman, Loire met sleep. Globe. Ambulant, Ittersum. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 14-10 Maarsbet-gen Loppersum, Frema, Heron. 15-10 Helvetia-S, Aldebaran, Die- merdijk, Baltic, Muiderkerk, Haarlem, Repeto, Ardito, Kroonborg, Dinkel. Ad- vanti, Leliegracht, Paris, Frean, Cu mulus, Capricornus. 16-10 Leny, Loos- drecht. Ritornel, Garoet, Leendert-B Erasmus, Meidoorn. (Advertentie) (Advertenties) Westkolkstraat 38 Terneuzen. Telefoon 2606 HOEDEN HANDSCHOENEN SHAWLS MUTSEN (imitatie bont en mohair) Jan Cottaar schreef pocket over Olympische Spelen 1960. Vol foto's en anecdoten. Stuur briefkaart met 24 ct. extra aan postzegels aan Amstleven, Postbus 1072, A'dam en u ontvangt het boekje franco thuis. GOES De lezing met muziek en lichtbeelden die dr. Jef Last onder auspiciën van de ZVU heeft gehouden over het Verre Oosten, kan niet anders dan met schilder achtig worden betiteld. Het beeld dat hij hierover gaf was zo kleurrijk en leven dig dat iedereen er met plezier nog een paar uur langer naar had willen 'uiste- ren. Het uitgangspunt van deze humoris tische spreker, die schrijver van zijn vak ik, was dat naastenliefde een eerste ver eiste is om de Aziaten te leren waarde ren in hun levenswijze, kunst en gods dienst. Dr. Last zou het liefst in Thailand wo nen, een heerlijk klimaat en een waar dige bevolking die geen rekening houdt met de blanken. En vooral, haast u lang zaam in dit onderbevolkte land. De cor ruptie die daar heerst (overigens beslist niet alleen in Thailand) is onvoorstel baar voor ons Europeanen. Staatshoofden wisselen om de twee jaar, want zo rede neert men daar, wie genoeg gegapt heeft moet de volgende weer een beurt geven. De Philippijnen, vrolijk en oppervlak kig. Maar loop de hoek om van het lu- xueuse Manilla-hotel in de hoofdstad en u komt tegelijk in de grootste ellende. Het is als bijna alle oosterse landen, een staat van schrijnende tegenstellingen. Ook in dia's die dit armoedige deel van het Oosten toonden had het nog Iets pitto resk. Dr. Last vertelde er echter bij, dat de vlooienbeten en de geur het schilder achtige ervan aanzienlijk zouden verin' -- deren. Vervolgens behandelde hij ook India, Pakistan en Egypte. Als groot bewonde raar van Ghandi en zijn leerlingen ver telde hij op welke wijze India stap voor stap gecultiveerd wordt. De gesluierde vrouwen en de troosteloze woestijnen zijn voor Pakistan het grootste probleem Van Egypte vertelde dr. Last, hoe een Egyptische arts zijn land typeerde. „Egyp te sluimert en droomt van zijn grootse verleden. Om ze wakker te maken laat Nasser de bevolking rennen (overigens zijn enige verdienste)". Misschien leert zij op deze manier wel eens ooit gewoon lopen. Kruin in gen SCHAAKCOMPETITIE VOORTGEZET „De Zwarte Dame" vervolgde haar onderlinge schaakcompetitie met de volgende partijen W. Karelse A J Dek 10 J Quakkelaar L. Kooiman 10 W Zuydweg J. W Hasman 01 J. Waverijn M. Schrijver 10: J, KarelseB. Cok 01 J. Waverijn H. v. d Berg 1—0. Dagblad voor Zeeland Rayonkantooi voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hu 1st Steenstraat 14. telefoon 2377. Rayonredacteur W de Leeuw Rayonbeheerder. L K M ie long Rayonkantoor voor Walcheren en 2.- Beveland: Goes Westsingel 98. tele foon 6252 Rayonredacteur: C. Basttanen RayonbeheerderJ Fait Prijs voor losse advertenties oestemo voor de editie vooi Zeeland t 0 15 per mm 1 mm Ingezonden Mededeling - 2)4 mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder I (1,90 elke regel meei I 0,15 Bij plaatslr g ook ln Brabantse oplage resp f 1,50 er f 0,40 Bij 3 acbtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld AXEL Winterprogramma K.A.B. Het afdelingsbestuur van de KAB heeft haar winterprogramma samengesteld. Maandag, heden, zal de heer v. Hilst uit Bergen op Zoom komen praten over het onderwerp „Gaan de grenzen in Clinge weg?" De jeugd krijgt op zondag 4 december haar traditionele St. Nicolaasdag. De jaarvergadering hoopt men te hou den op 8 februari. In januari of februari hoopt men te vens een filmavond te kunnen brengen. Voor maart staat een ledenvergadering op het programma. Als slot van het win terprogramma volgt weer de viering van 1 mei, feest van St. Jozef, arbeider. i Advertentie) Dot moet U hebben.' OOSTBURG Nieuw hoofd r.-k. school Het r.-k. kerkbestuur heeft met ingang van 1 januari tot hoofd van de r.-k. jon gens- en meisjesschool aan de Breyder- straat benoemd, de heer P. C. M. Roo- zen, die als onderwijzer reeds negen jaar aan deze school is verbonden. De heer Roozen volgt dan de heer A. D. E. Lau- ret op, die met pensioen gaat, na 43 jaar lang, waaronder 40 jaar als hoofd, als onderwijzer gewerkt te hebben. fERNEUZEN AUTO REED TEGEN GEVEL De bestuurder van een auto van de firma B. uit Oostburg had zijn wagen in de Lange Kerkstraat geparkeerd om enkele boodschappen te kunnen doen. Door onbekende oorzaak (de wagen stond niet in zijn versnelling en wèl op zijn remmen) is de auto langzaam de hellende straat afgereden en in de Korte Kerkstraat tegen de gevel van café „De Ster" terechtgekomen. De auto werd hierdoor beschadgid. Het nieuwe bestuur van de neutrale kleuterschool te Sas van Gent heeft op een persconferentie de gang van zaken belicht, rond het conflict tussen de kleu terleidster mej. Lens en het oude be stuur van de school. Voorzitter T. van Roon hoopte hiermee naar hij zei, de vele geruchten, die in Sas van Gent de ronde doen te logenstraf fen. Hoewel buitenstaanders dit nooit ge merkt zullen hebben, was de verhouding tussen het oude schoolbestuur en kleu terleidster mej. Lens de laatste jaren niet best. Beide partijen zwegen over het conflict. Toen mej. Lens echter een ge lijkwaardige functie in Den Haag aan vaardde, stelde het bestuur geen enkele poging in het werk om tot een officieel afscheid te komen. De ouders van de kleuters echter wilden wèl een officieel afscheid. Daarom brachten zij geld bij een. Er werd een geschenk aangeboden en men sprak een afscheidsspeechje. Het oude bestuur was op deze bijeenkomst (Advertentie) c.v. N. Wetsteijn Zonen BLOKMAKERSSTRAAT 19-21 Rotterdam - Telefoon 01800-54331 niet aanwezig. Kort naclat mej. Lens in Den Haag aan het werk was gegaan ontving zij een brief van het bestuur, waarin zij ervan werd beticht het bestuur op de afscheidsmiddag onheus te hebben beje gend. Als strafmaatregel werd haar salaris over de laatste maand ingehouden. De kleuterleidster vroeg hierop de ouders getuigenverklaringen te ondertekenen, om te kunnen antwoorden op de brief van het bestuur. De ouders daarentegen lieten het zover niet komen. Zij riepen een bijzondere vergadering bijeen. Op deze rumoerige vergadering werd het be stuur verzocht verantwoording af te leg gen van zijn houding tegenover de vroe gere kleuterleidster. Het bestuur weiger de, omdat het meende geen verantwoor ding schuldig te zijn aan de leden. De vergadering sprak zich toen anu- niem tegen de gevolgde gedragslijn van het bestuur uit en oordeelde, dat de straf- maatregel een trap achterna was. Een van de aanwezigen maakte zijn grieven tegen verschillende leden van het bestuur i kenbaar. Het bestuur greep deze gelegen-1 heid aan om en bloc af te treden. Zonder dit verslag op eigen verzoek zou de ver- gadering toch het vertrouwen in het be-1 stuur hebben opgezegd, aldus de voor-i zitter. i Het nieuwe bestuur heeft de straf-1 maatregel tegen mej. Lens onmiddellijk1 ingetrokken. Zij had inmiddels haar or ganisatie in de arm genomen, die advi seerde het besluit in te trekken. Het bestuur had verzuimd betrokkene te ho ren. Morgen, dinsdag 18 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: te Hansweert om 1.29 en 13.39 uur, te Terneuzen om 0.57 en 13.10 uur, te Vlissingen om 0.34 en 12.43 uur en te Wemeldinge om 2.17 en 14.31 uur (Van onze verslaggever) Zaterdag was er te Graauw weer een buitengewone raadsvergadering om de nieuwe burgemeester, de eigen gemeentesecretaris F. J. de Njjs, te in stalleren. In heel de gemeente heerste een stemming van feestelijkheid en tevredenheid, van vrolijkheid en voldaanhied. En tevens een stemming van trots om deze burgemeester. W aterlandkerk je VAL VAN BROMFIETSER De zeer slechte toestand van het rijwielpad langs de weg Oostburg WaterlandkerkjeIJzendijke wordt langzamerhand gevaarlijk. De heer J. M. te Waterlandkerkje kwam met zijn bromfiets, met een mand kruideniers waren achterop, plotseling in één van de vele putten terecht, waardoor zijn stuur omsloeg. Hij kwam te vallen, maar kwam met de schrik vrij. Hij had aanzienlijke materiële schade aan zijn bromfiets i Advertentie) In Hulst heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. Het slachtoffer, mevrouw P. B de V. werd zaterdagmórgen in haar woning door haar broers gevonden, nadat een buur vrouw buren en politie had gealarmeerd. De vrouw werd opgenomen in het St. Liduinaziekenhuis. Vrijdag was er een nieuwe kachel ge plaatst in de woning bij mevrouw B. de V. in de Lange Bellingstraat. De winke lier, die de kachel plaatste en aan maakte, had haar al geadviseerd de schoorsteen te laten veranderen, omdat deze naar zijn mening niet in orde was. De huiseigenaar, een metselaar, had ge zegd, dat hij dit zelf wel zou opknappen Zaterdagmiddag is voor de nieuwe brug naar Noord-Beveland de 81-jarige J. Lookers uit Goes met zijn bromfiets tegen de vrachtauto van J. Herdink uit Kloetinge gereden. De bromfietser die zonder opletten de weg overstak, is met een beenbreuk in het ziekenhuis Oost- wal te Goes opgenomen. Dokter Maas uit Colijnstraat verleende eerste hulp Van alle kanten heeft men de heer en mevrouw de Nijs en de kinderen Mar lies (7) en Stannic (6) en de vele fami lieleden, die deze feestdag meemaakten, gefeliciteerd. Dat gebeurde ai tijdens de officiële installatie zaterdagmiddag in het gemeentehuis, tijdens de „vliegende receptie" langs de buitenwijken. En za terdagavond in het patronaat, waar het volledige verenigingsleven van Graauw en Langendam een stationaire parade hield. Een schitterende versiering markeer de de fraaie burgemeesterswoning en 's avonds stonden er de schijnwerpers op. Hetzelfde gold voor het gemeentehuis. Overal „op de Graauw" was de vlag uitgestoken en jongens en meisjes reden met versierde autopeds en fietsen, als was het Koninginnedag. Het raadhuis stond vol prachtige bloemstukken en het patronaat stond daar 's avonds vol mee. En toen de rijtoer door de gemeente plaatsvond en een lange stoet auto's dwars door de polders van Graauw naar Paal en van Paal naar Schelfhouthoek en vandaar weei naar Zandberg reed stonden overal bij de huizen, bij de een zame boerderijen en hier en daar op het land of hoog op de dijken Graauwe- naars, die uitbundig begonnen te zwaai en, als de auto met de nieuwe burge meester werd „ontdekt". Met muziek ingehaald en in een tref fend lied toegezongen en omringd door honderden Graauwenaars, kon burge meester de Nijs door loco-burgemeester Staal in het raadhuis worden geïnstal leerd. „U mag trots zijn op uw benoeming en wij zijt. er uitermate blij mee", zei de heer Staal. En aan het slot van zijn rede hing hij burgemeester de Nijs de ambtsketen om. In zijn installatierede merkte burge meester de Nijs op, dat Graauw en Lan gendam hem ruim 2,5 jaar geleden in de unieke gelegenheid had gesteld deze promotie te maken. Hij wees vervolgens op de eigenaardige consequenties van de voor Graauw nieuwe combinatie burge meester-secretaris. Daarop ingaand zei hij aan te nemen, dat de bevolking van Graauw hem voortaan vóór alles wil zien als burgemeester, of liever nog als .burgervader". Als oudste lid van de raad sprak de heer Schillemans woorden van geluk wens en de heer M. Kommers, plaats- De brommer werd zwaar beschadigd, vervangend secretaris, vertolkte de ge- Na zijn installatie in het gemeentehuis zag de bevolking van Graauw en Lan gendam haar nieuwe burgemeester te midden van zijn familie uit het raad huis komen. Naast de burgemeester zijn vader en daarnaast de vader van mevrouw de Nijs. voelens van het secretariepersoneel. Pastoor Stulemeijer sprak als hoofd van de geestelijke gemeenschap van Graauw en verder voerden in het raadhuis het woord oud-burgemeester mr. F. Schlü- ter. burgemeester C. van Hootegem, na mens de buurgemeenten en burgemees. ter de Boer van Sas van Gent namens de vereniging var. burgemeesters en se cretarissen. In Paal blies de fanfare „Nooit Ge dacht" een pittig nummertje, voordat Lisette de Schepper en Ria Staal kans kregen hun ontroerend versje op te zeg gen en de bloemen aan te bieden aan mevrouw de Nijs. J. de Schepper zei in zijn welkomstrede: ..We kunnen het bes te elkaar maar feliciteren met deze be noeming" en toen klom men de hoge havendijk op om in het café van J. Ver ras de mensen van Paal en Duivenhoek gelegenheid te geven het nieuwe burge- meestersechtpaar de hand te drukken. Daar was ook de oudste inwoner van Graauw, de 91-jarige Jos. van Heezen. In Schelfhouthoek stonden ook al twee lieve meisjes klaar om de burge meester op rijm toe te spreken en mevr de Nijs bloemen aan te bieden. Dat wa ren Marlouis Steijaert en Marijke Boo ne. En H. Buijsse kwam daar met de vurigste wens van deze buitenwijk voor de dag: een goede weg naar de Graauw Een Romeins veldheer heeft eens ge zegd. „Ik kwam. ik zag en ik overwon' en die woorden zijn ook op u van toe passing, zei in Zandberg J. Willems tot de nieuwe burgemeester. Zoals ook in Schelfhouthoek was ook daar de fan fare weer present En ook daar een versje en bloemen van een allerliefst meisjespaar. n.l, Brigitte Kooien en El- ly Weemaes. Heel de gemeente met maar liefst 23 verenigingen was 's avonds vertegen woordigd in het patronaat dat volge propt was met mensen en bloemen. De heer van Campen leidde daar de avond zo voortreffelijk, dat alle verenigingen de revue konden passeren. De school kinderen leverden nog een bijzonder aardige bijdrage. (Van onze verslaggever) TVfa een burgemeester loos tijd- perk van ongeveer een half jaar heeft de Brabantse gemeen te Nieuw-Ginneken weer een „hoofd": het Tweede-Kamerlid dr. W. L. P. M. de Kort uit Goirle, eenenvijftig jaar en Tilburger van geboorte, volgt per 1 november de onlangs naar Vught benoemde burgemeester J. A. M. Rouppe van der Voort op. In Nieuw-Gin neken is hij de tweede burge meester, die deze functie met die van volksvertegenwoordiger ver enigt. De eerste was Willem Pass- toors. In zijn huis aan de Kerkstraat in Goirle heeft het in het week- R. Nabij „de Zeven huisjes" (gemeente Terneuzen) heeft zaterdagavond om 22,25 uur een ernstige aanrijding tussen twee bromfietsers plaatsgehad. Door onbekende oorzaak zijn de 27- jarige G. B„ wonende op Axel-Sassing, die van Terneuzen richting Sluiskil reed en de ongeveer 60-jarige J. B. uit Hoek, die van één der fabrieken te Sluiskil naar huis reed, met elkaar in botsing ge komen. De 60-jarige bromfietsberijder bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Dokter Van Breda Vriesman verleende de eerste hulp. Dezelfde avond werd transport naar het ziekenhuis te Tilburg voor een be handeling door dr. de Groot nog nood zakelijk geacht. Gisteren werd gemeld dat de toestand van het slachtoffer nog zorgwekkend was. De korpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen verzoekt de bromfiets berijder, die kort na het ongeval is voor bijgereden, zich op het politiebureau te Terneuzen (tel. 01150-2100) of bij de po litie van zijn woonplaats bekend te ma ken. einde gelukwensen geregend. Ga- meentesecretaris en wethouders van Nieuw-Ginneken zijn er per soonlijk met dr. De Kort komen kennis maken. Vandaag gaat de nieuwe burgemeester in zijn ge meente poolshoogte nemen; za terdag 5 november wordt hij tij dens een bijzondere raadszitting geïnstalleerd. Dit is het gezin van burgemeester dr.' W. de Kort van Nieuw-Ginneken. Va» links naar recht staand: Wim (14) ly- ceïst; Jacqueline (15), ulo-leerlinge; Henriëtte (20) zag maar gewoon Jet studente rechten te Utrecht; Johnn (17), hbs-leerling; het echtpaar De Kort; Maria (19), studeerd voor nij verheidsakte kunstnaaldwerk; Antoon (Is), gymnasiast. Zittend van links naar rechts: Philo- mène (11) Jacques (9) beiden op de la gere school, Jeanne (12), ulo-leerlinge. Tijdens de in Kapelle gehouden raads vergadering is wethouder J. Balkenende op hartelijke wijze gehuldigd in ver band met het feit, dat het dezer dagen vijfentwintig jaar is geleden, dat hij raadslid werd. Van deze vijfentwintig jaar is hij bijna twintig jaar wethouder. Hij heeft zitting namens de Anti Revolutionaire Partij. Burgemeester Van Suylekom prees de vele kwaliteiten van de jubilaris. De gemeente is veel dank aan hem ver schuldigd voor alles wat hij heeft ge daan in het belang van de gemeenschap. Naast wethouder van deze snel groeien de gemeente is hij onder meer ook voor zitter van de plaatselijke instelling voor maatschappelijke zorg, welke belast is (Advertentie) onze kwaliteit „SUBLIEM" tart de jaren I Iets nieuws onder de zon I kleurig, «terk, voordelig I De raad der gemeente Rilland-Bath kwam in openbare vergadering bijeen. De agenda bevatte slechts één punt, nl. het verlenen van eervol ontslag aan de heer A. Hack, als gemeente-secretaris, ambtenaar van de burgerlijke stand en secretaris-penningmeester van het alge meen burgerlijk armbestuur, zulks met ingang van 16 oktober a.s. in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Arnemuiden. Met algemene stemmen werd eervol ontslag verleend. Burgemeester Jobse hield een toespraak waarin hij de heer Hack, die 6 1/2 jaar als gemeente-secretaris werkzaam is ge weest, roemde om het serieuze werk, dat hij heeft verricht. Als blijk van waardering bood bur gemeester Jobse de heer Hack een fraai schrijfbureau aan. Wethouder Francois sprak in dezelfde geest en bood mevr. Hack, namens b. en w. een bloemenbak aan. Namens de raad sprak het raadslid, de heer R. Rijk, die eveneens vol lof was. Hij bood de heer en mevr. Hack een grote luchtfoto aan van de gemeente Rilland- Bath. De heer P. v. Wouwe, le ambte naar der secretarie, sprak namens het secretariepersoneel woorden van dank en overhandigde de heer Hack een elektr. bureaulamp, terwijl mevr. Hack ook nog een cadeau ontving. Vervolgens dankte de heer Hack alle sprekers voor hun goede woorden en voor de cadeaus, mede na mens zijn vrouw en zeide in zijn toe spraak, zich gelukkig te voelen een steen tje te hebben kunnen bijdragen tot de groei van de gemeente Rilland-Bath. Na de sluiting door burgemeester Job se werd het gezelschap uitgenodigd om in het dorpshuis Luctor et Emergo nog enige tijd te vertoeven. Hier werd allereerst het woord gevoerd door dokter J. A. Kamps, namens de alge mene ontspanningsvereniging en de so ciëteit De Vriendenkring. Mevr. Kake- beeke-Inckel voerde het woord namens de afd. Rilland-Bath van de Ned. platte landsvrouwen. Burgemeester A. Schuit van Kortgene deed het woord namens de vereniging van burgemeesters en secreta rissen, burgemeester A. Schipper van Kruiningen namens de collega's in oos telijk Zuid-Beveland, de heer C. v. Gor- sel namens het Nutsdepartement Krab- bedijke. de heer J. J. v. Gorsel namens de commissie tot het verzorgen van de met het beheer van het bejaardentehuil Pomona. Ook binnen de A.R.-partij be kleedt de heer Balkenende vele functies. Tijdens de raadsvergadering were ook gewezen op de driejarige period! (19441946i gedurende welke hij waar- nemend burgemeester was in Kapelle Dat was een zeer moeilijke tijd, maar op bewonderenswaardige wijze heef! hij toen de belangen van de bevolkinl gediend. In zijn dankwoord had wethouder 1 Balkenende het vooral over de bijzonderl prettige verhoudingen, welke er steedse bestaan tussen de leden van de raa:S onderling en hij sprak de hoop uit, dart dit zo mag blijven. AARDRIJKSKUNDE M.O. De heer H. C. J. Geurtz, leraar aan r.-k. H.B.S. en M.M.S. St. Eloy te Ooit- |l burg. slaagde voor de m.o.-akte tuurkundige en staatkundige aardrijke kunde. GOES Grand 8 uur Paspoort der schande VLISSINGEN Luxor 8 uur Porto Fino Alhambra 8 uur De mummie MIDDELBURG City 8 uur Hannibal Van Benthem en Jutting 9-18 uur Expositie stichting Zeeuwse beeld"10 kunstenaars Schouwburg Toneelgroep Arena De Ernst van Ernst. Cinema van Djjck 7.30 uur Laatde toch weer schijnen SAS VAN GENT Olympia 8 uur Some like it bot HULST Bioscoopgebouw 8 uur Rozen voor moeder, 14 j. AXEL der Het Centrum 8 uur Am Tag als Regen kam, 18 j. OOSTBURG j, Ledel 8 uur De verloren wereld, TERNEUZEN Luxor 8 uur Operatie petticoat. KAPF.I, LEBRUG C. de Kind 3 uur Kermisschieting Zaal Het Mandje, J. Sturm-v. veu' Dansen GOES na Prins van Oranje 10 en 14 _1t,rocp Ernst van Ernst, door toneelg Arena. MIDDELBURG VergaderfX Restaurant Eendracht 8 uur. verg r.-k. middenstandsbond. rvnosb11 Van Benthem en Jutting: t stichting Zeeuwse Beeldende naars. SAS VAN GENT wie- Olympia 8 uur: lm Prater br der die Baume. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: barbaren. 14 j. Goliath en de KAPELLEBRUG jaarlijkse reis van de bejaarden, de heer P. G. Windhorst als voorzitter van het algemeen burgerlijk armbestuur, wacht- TERNEUZEN meester J. Bruinooge namens de rijkspo- Luxor 8 uur: Achterdocht, litie en de heer J. v.d. Boomgaard na mens de plaatselijke CHU en ten slotte de heer C. J. v.d. Werff als vriend, waar na de heer Hack mede namens zijn vrouw, alle sprekers dankte voor de vele goede woorden en wensen. De Woerdense televisiespel „W televisie-program In dit televisies een joodse familie portatie eens zal a, reeds weggehaald. I naar Westerbork wq gebracht. Het confl leven niet gunt, de der Arend hebben gekregen. De speler Arend; Emmy Log Baruch Nuszbaum e Jack Dixon. De dé De dansparodiste 0 Wenen vertrokken oi| sieprogramma op te kunnen beschouwen voor het a vond vuil dat zij daar eind televisie moet verzoj bepaald een vooj televisie, verklaarde ik altijd het gevoel h ties vooral in kleur el beeldscherm niet uitlj lichting kan veelal reidende tijd worder gebeurt het wel, da dansen wil laten uitvc van twee vierkante gaan aan mijn optri drie repetities voora: dat dan vele bezw zullen zijn". Voor de volgende m avond op Soestdijk v de koninklijke familie personeel de voorstel In januari 1961 gaat C vierde keer naar Am< men vermoedelijk ooi Antillen en Israël. Op Hilversum 1 (402 19.50 uur het ensemble Lev Vervuurt. Om 2( NCRV het vierde deel „Exodus" uit. Om 21. uitvoering van het Rag clus onbekende pianow Haydn wordt om 22.15 i een concertino in c. o het wereldkampioensch om 22.35 uur aandacht Op Hilversum 2 (21 VARA om 19.30 uur ha „Estafette" Jan Corduv orkest speelt om 21 30 om 21.55 uur de radio-i ba". Het Radio-Kameri rits van de Berg con| uur. Tot slot van de 23.35 uur platen van Stan Kenton. Na het journaal en W de NCRV-rubriek „M kers presenteert hierr tje met Peter Scharooff u kijken naar het F filmpje „Neiges" Om begint het internation rum geleid door prof horst. De dagsluiting straat uit Arnhem Zaterdagavond ging ontspanningsprogramm start, geleid door The assistentie \an Maud. kijkers had gereageerd Mevrouw dr. Teresa vervangend gedelegeer van ambassadrice voc Algemene Vergadering de Naties, heeft aan haar land Fidel Castrc van haar taken te on gezegd, asiel te wille Verenigde .Staten ..Ik kan geen meer tegenwoordigen' zei pionierster van Castro; beweging „Castro zegt te sprek de vrijheid maai hij Dr. Casuso. een van deerde vrouwelijke ied enfgde Naties, zei dat om ontheven te wo functie m plaats van hebben genomen Zij als een gebaar van loj Castro. ,mijn oude vrier Zij vertelde hoe Castro tijdens diens York te zeggen hoe maar bij had haar zeve hotel laten wachten. ..Hij wilde me niet zi C. dV'Kind 3~uur: Kermisschie,ing Het Mandje, J. Sturm-v ANTWERPEN ToeWW** Kon. VI. Opera 14.30 uur: Egmon'1 uur: Rigoletto. J" een «root aantal land worden in de loop I Wikkelfno n°Vembcr hoe sP°rt en ont Koninklijke Marine de jorg Legei en de die Luchtmacht in onderiini ongeveer 10 000 kerstg °P. (grammofoonplaten mihtau-en van de drie V verblijvend ii Nederlan- ounname en de Nederl. voor de naaste fami loofden van iedere mi] minuten spreektijd ter t De groeten worden oentra. die zodanig zijn voor de familieleden di soonlijk zijn uitgenodii bereikbaar zijn.

de Stem | 1960 | | pagina 2