anblail V.N. WIJZEN ULTIMATUM BOMBOKO AF Kinderpostzegels SER-advies iï'j liquidatie i.w. Verdachte ontkent hardnekkig Geen oog voor fotograaf Dank van zakkeroller LOEMOEMBA IN BESCHERMING Nog geen schot maar spanning zeer hoog Balorig paard in Antwerpen Knelpunt: afwikkelingstermijn Maar sterke aanwijzingen Aanklacht tegen Horn ingetrokken Van der Leek geschorst door DOS-bestuur DAGBLAD VOOR ZEELAND Vermist jongetje bleek verdronken Beperkingen handelsverkeer West-Berlijn Weer demonstratie tegen Oostenrijk Rome in Internationaal leger strikt onpartijdig Nu en dan buien Engelandvaarders opgepakt Gestolen auto „boven water REDDING IN BRITSE MIJN Weer betoging Seoel te MOORDZAAK HANS HERMANS Degrelle sprak met Nasser Tienjarige jongen te Stockholm vermoord Zoon van Graaf van Parijs gesneuveld 100e JAARGANG No. 23493 loot Qod, Koirinoin Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 WOENSDAG 12 OKTOBER 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal 8.20 per post - f 0.54 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt v. inzrrrr ct <?t«N»n«traat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 Êieau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. HULST, Steenstraat teieioon tsu OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) Pc vijfjarige J. W. van Oosten uit Woerden, naar wie sinds maandagmid dag half twaalf op grootscheepse wijze door politie, gemeentewerklieden, brand weer en vrijwilligers werd gezocht is dinsdagavond om half negen levenloos opgehaald uit de haven, waar hij ver moedelijk in de vr(j steile berm heeft gespeeld en ongemerkt in het water is geraakt. Dit betekent, dat er op maandag m Woerden twee kinderen zijn overleden. De driejarige Teunis Benschop, die maandagmiddag op het nipperjte uit de modder van de half gedempte Oude Rijn in Woerden kon worden gered, is namelijk gisterenmiddag ook overleden De kleine had door dit modderbad zo veel giftige stoffen binnengekregen, dat ook een algehele verwisseling van bloed het leven van het kind niet meer heeft kunnen redden. De Oostduitse overheid geeft sinds maandag geen of nog maar zeer spora disch vergunningen af voor het vervoer van Westberlijnse goederen naar com munistische landen. Ook wordt het han delsverkeer belemmerd van landen van het oostelijk blok naar West-Berlijn. In regeringskringen in Bonn wordt verklaard, dat het goederenverkeer van West-Berlijn met de communistische f landen „geen zeer grote rol speelt" De Verenigde Naties hebben in Kongo de eis van Justin Somboko, oud-minister van buitenlandse zaken onder Loemoemba en thans voorzitter van de door kolonel Mo- boetoe ingestelde „raad van commissarissen", dat een tegen Loemoemba uitgevaardigd en door president Kasa- voeboe getekend arrestatiebevel moet worden uitgevoerd, afgewezen. Demonstranten, meest neofascistische studenten, hebben gisteren voor de twee de achtereenvolgende dag in Rome be toogd tegen het Oostenrijkse standpunt in de kwestie Alto Adige (Zuid-Tirol). Een naamplaat van het Oostenrijkse consulaat in het centrum van de stad werd afgerukt en een Volkswagen met Oostenrijks nummerbord werd bescha digd. Meer dan duizend jongelieden riepen voor het consulaat anti-Oosten rijkse leuzen en zongen vaderlandse lie deren. Een jongeman werd aangehou den. Loemoemba bevindt zich, als be kend, in zijn „ambtswoning", die door Ghanese V.N.-troepen wordt bewaakt, waardoor hij niet door de militairen van Moboetoe kon wor den gearresteerd. De kolonel had, als gemeld, een ultimatum gesteld, waarin hij dreigde met geweld tegen de Ghanese V.N.-troepen te zullen laten optreden, wanneer deze een arrestatie van Loemoem ba zouden willen verhinderen. Dit ultimatum verliep gisterenmiddag echter, zonder dat een schot werd gevuurd. Een vijftigtal Kongolese militai ren had zich tegenover de Ghanezen opgesteld, doch er gebeurde niets. Verscheidene Kongolezen knapten, steunend op hun geweren, in de hete Afrikaanse middagzon een uiltje. Terwijl Bomboko en kolonel Moboetoe in het V.N.-hoofdkwartier met autoritei ten aldaar beraadslaagden, verklaarde een V.N.-woordvoerder dat de orders van de Ghanese V.N.-wacht voor Loe moemba's woning niet konden worden veranderd om arrestatie van de ex-pre- mier te vergemakkelijken. Beschuldigingen De politieke spanning in Leopoldstad is door deze ontwikkeling hoog gewor den. Groenen Kongolezen, die de V.N. er in de afgelopen maand van beschul digden dat zij een „werktuig van het Westerse imperialisme" waren, omdat de volkerenorganisatie Loemoemba zou verhinderen zijn troepen naar Katanga te zenden, riepen thans luidkeels leuzen waarin de V.N. ervan worden beticht op te treden als „werktuig van het Afrikaanse nieuwe kolonialisme". Aangenomen wordt, dat deze leuze slaat op het optreden der Ghanese V.N.- troepen en de bescherming, die zij Loe moemba bieden. De Ghanese president beschouwt, als bekend, Loemoemba nog steeds als de wettige Kongolese pre- golese gerechtelijke vervolgingsautori teit en door president Kasavoeboe on dertekende arrestatiebevel niet door het parlement is goedgekeurd. En in de Kongolese grondwet is bepaald dat af gevaardigden en ministers slechts kun- worden gearresteerd, wanneer het parlement hieraan zijn goedkeuring heeft gehecht. Daar de verantwoordelijkheid der V.N. voor het welzijn van Loemoem ba eindigt, wanneer deze zich niet in zijn ambtswoning bevindt, wordt te Leopoldstad aangenomen, dat de V.N. zich niet tegen een arrestatie van Loemoemba zullen verzetten, wanneer deze b.v. op straat zou worden verricht. Men acht het te Leopoldstad waar schijnlijk, dat de V.N. met haar besluit tot voortgezette bescherming van Loe moemba de beschuldigingen der com munisten, dat zij de Westerse politiek ondersteunen, hebben ontzenuwd. Doch waarschijnlijk zal er thans kritiek van het Westen komen. Rumoerig Katanga Uit het noorden van Katanga is intus sen gemeld, dat er nog steeds hevig werd gevochten. Volgens officiële mede delingen zijn in de afgelopen vier da gen 380 Ba'loeba gedood, maar dit cijfer is niet bevestigd. Een vliegtuig met Europese vluchte lingen werd in Kabalo omringd door krijgers die met kettingen zwaaiden, maar het toestel kon opstijgen zonder dat het aangevallen werd. Bevestigde berichten melden voorts, dat de rebellen praktisch meester zijn in het noorden van Katanga. PRINS BERNHARD wordt vanmiddag op vliegveld Soesterberg verwacht na een kort verblijf in Madrid, waar hij aan een jachtpartij heeft deelgenomen na een privé-bezoek van één dag aan Engeland. HET LICHTEN van de Deense veer boot „Tina Scarlett" is gisteren begon nen: vrijdag kwam zij in aanvaring met de Belgische tanker „Diamant". EEN BUS die door haar achterveren zakte was de oorzaak van een grote verkeersopstopping bij de Maasbruggen en daardoor ook bij de tunnel in Rotter dam op dinsdagmorgen. JHR. TH. ROELL is tijdens een rumoe rige algemene vergadering van het Ver bond voor Veilig Verkeer en ondanks veel verzet bij acclamatie herkozen als voorzitter. BIJ EEN auto-ongeluk is de Neder lander Harry Visete uit Den Haag in Portugal om het leven gekomen; zijn Portugese vrouw werd ernstig gewond TWEE AFRIKAANSE studenten zijn uit Wyndhoek, de hoofdstad van zuidwest- Afrika, gevlucht en eergisterer in Stock holm aangekomen. EEN CHINEES jongetje van zes j«aar is bii de zware brand in de havenwijk van Macao, de Portugese nederzetting aan do kust van communistisch China, om gekomen; de brand heeft een enorme I schade aangebracht. EEN SMOKKELBENDE is door de Zuidslavische douane opgerold; de ben de smokkelde aanstekers, vuursteentjes, horloges en speelkaarten uit Oostenrijk naar Zuid-Slavië. PAUS JOHANNEG XXIII heeft dinsdag het huwelijk ingezegend van een van zijn vele neven; er waren dertig familie leden aanwezig. DE GEMEENTERAAD van Nice heeft gedreigd met een staking als de Fran se regering haar plan uitvoert radio actief afval in de Middellandse Zee tus sen de Rivièra en Corsica te storten. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- J J avond 23.15 uur; t Wisselende bewolking met nu en dan "uien. Matige tot krachtige, aan de i kust nu en dar» stormachtige noord- westelijke wind. Iets kouder dan gis- t teren. t i Verwachting van het Belgisch weer- t kundig instituut: J J Bredere opklaringen. Zeldzame re- t t gcnvlagen en iets warmer weer. i Vandaag: zon onder 17.53 uur Maan op 23.10 uur. J Morgen: zon op 7.00 uur. Maan on- J t der 14.44 uur. Waarom niet Men meent te Leopoldstad dat het be sluit der V.N. om niet toe te laten, dat het tegen Loemoemba uitgevaardigde arrestatiebevel ten uitvoer wordt gelegd, is genomen door de Indische diplomaat Dajal, die in Kongo als vertegenwoor diger van Hammerskjoeld optreedt. Men meent ook, dat Dajal hierin rugge spraak heeft gehouden met de secreta ris-generaal. Het V.N.-hoofdkwartier te Leopold stad heeft terzake een bekendmaking uitgegeven, waarin wordt gezegd dat de V.N. haar bescherming van Loemoem ba, die zijn arrestatie verhindert, niet kan opheffen, omdat het door een Kon- De politie van Huizen heeft gisteren twee jongens, de dertien- en veertien jarige broertjes B. aangehouden. Ze wa ren zaterdagmiddag van huis weggelo pen en hadden hun bivak opgeslagen in een omgekeerde laadbak van een auto, die op een afgelegen fabrieksterrein was neergezet. Het is gebleken dat de knaapjes op verscheidene plaatsen in de gemeente diefstallen hadden gepleegd, onder andere in een rokerij, een groen tehal, een matrassenfabriek en een kin derwagenfabriek. Zij hadden met deze diefstallen een halve vrachtauto vol ar tikelen verzameld: hieronder bevonden zich een petroleumtoestel met petro leum, sigaretten, coca cola, ball-points, aardappelen, enz. Men vond ook een te kening van een boot, die de twee jon gens zelf wilden bouwen met de bedoe ling hiermee naar Engeland te varen. (Van onze correspondent) De traditionele plechtigheid der Herdenking van de wapenfeiten" van de Rijkswacht te Antwerpen zijn dit jaar een tikkeltje spectaculairder ver lopen dan anders, omdat een paard op een zeer ongeschikt ogenblik een bui van ongehoorzaamheid heeft gekregen. Juist op het moment dat een minuut stilte in acht werd genomen voor de gevallenen, steigerde het ros en wierp zijn verraste berijder tegen de mod derige vlakte. Toen koos het dier de vrijheid. Het liep naar de groene wei van het voetbalveld ernaast en begon rustig te grazen. Niemand verroerde zich, omdat na de minuut stilte ook nog het volkslied werd geblazen. Toen raapte de gevallen rijkswachter zich zelf, zijn helm en zijn sabel op en ging achter zijn paard aan. Deze laatste genoot echter van zijn vrijheid en wilde die zolang mogelijk behouden. Hij stoorde er zich zelfs niet aan dat het muziekkorps zo manhaftig stond te blazen, en zonder schroom liep hij enkele muzikanten overhoop. Eerst toen er zoveel rijkswachters waren opgedaagd dat de omsingeling compleet was, liet het dier zich van gen en wegleiden. Voor het paard was de plechtigheid afgelopen. Voor zijn berijder eveneens. Een in juni 1958 in de hoofdstad ge stolen kleine personenauto is gisteren ochtend letterlijk en figuurlijk na ruim twee jaar boven water gekomen. Tij dens baggerwerkzaamheden in de Nieu we Keizersgracht bij de Weesperstraat sloeg men de auto aan de haak. Alleen de sloper heeft nog iets aan de wagen, die nu het eigendom is van de verzeke ring, omdat indertijd de eigenaar de verzekeringspenningen had ontvangen. Gisteren is de verkoop van de bekende Kinderpostzegels weer begonnen. Over al heeft de jeugd zich er met tomeloos enthousiasme op geworpen. Hoe in Zeeland ook oudere mensen worden aangeklampt, toont de foto. Reddingsploegen zijn er gisterenmid dag in geslaagd zeven kompels te be reiken, die gedurende meer dan tvyaalf uur in een mijnschacht te Thurnscoe op gesloten hadden gezeten. Het gebeurde in een mijn in het Engelse graafschap Yorkshire, waar kompels bezig waren een schacht vrij te maken, waarvan het dak op één plaats was ingestort. Terwijl zij bezig waren, stortte het dak achter hen op een tweede plaats in, zodat hun de uitgang werd versperd. De reddingsploegen hadden zo weinig ruimte, dat slechts één man tegelijk het gevallen gesteente kon weg schep pen en het aan de achter hem staande man kon doorgeven. De reddingswerk zaamheden duurden gisterenavond nog voort. (Advertentie) (Van onze parlementaire redacteur) Wanneer straks een arbeidsonge schiktheidswet de huidige, vijftig jaar oude invaliditeitswet gaat vervangen, mag er niet zonder meer een streep worden gehaald door de door premie betaling verkregen aanspraken van de ruim vijf miljoen verzekerden, die thans onder de invaliditeitswet vallen. Dit is het kernpunt van het advies dat de Sociaal Economische Raad over de af wikkeling van de invaliditeitswet aan de minister van Sociale Zaken heeft uitgebracht. De S.E.R. beveelt in meerderheid een afzonderlijke afwikkelingsregeling aan, die in het bijzonder gericht zal moeten zijn op de handhaving van de ouder- domsaanspraken ingevolge de invalidi teitswet. Aan eer. honorering van de in- validiteits-, weduwen- en wezenaanspra ken krachtens de invaliditeitswet hecht de S.E.R. minder betekenis. Een nieuwe invaliditeitsverzekering en de a.w.w. kunnen hierin voorzien. De kosten van deze afwikkelingsregeling worden ge raamd op 4.5 miljard gulden, waarvan 3,5 miljard voor rekening van het rijk zou moeten komen. Het knelpunt bij de liquidatie van de invaliditeitswet is de termijn van de af wikkelingsperiode. Deze periode duurt dertig jaar als de leeftijdsgrens voor de afkoop van verkregen aanspraken op 35 jaar wordt gesteld. Wordt 45 jaar ais leeftijdsgrens aangehouden, dan duurt de afwikkelingsperiode twintig jaar. In het laatste geval moet echter één miljard gulden aan rond vier miljoen verzekerden worden uitgekeerd. Daar gaat wel een jaar of tien mee heen. Indien de leeftijdsgrens op 35 jaar wordt gesteld, bedraagt de totale afkoopsom vierhonderd miljoen, te verdelen over circa 2,7 miljoen verzekerden. De S.E.R. onthoudt zich in zijn ad vies van een keuze. Wel laat de Raad een duidelijke voorkeur blijken voor een beperkte tot twintig jaar afwik kelingsperiode. Financiële en admini stratieve factoren zullen hier wel het beslissende woord spreken. Wat de financiering van de afwikke ling betreft adviseert de S.E.R. in meer derheid een beroep te doen op de gelden van het invaliditeits- en ouderdomsfonds. Aangezien deze gelden bij lange na niet toereikend zijn, meent de S.E.R. dat het rijk het ontbrekende zal moeten bij passen. Alles bij elkaar genomen zou deze af wikkelingsprocedure over een periode van een jaar of veertig rond 4,5 miljard gulden gaan kosten. Op grond van de hoge bedragen en lange looptijd stelt een kleine minder heid van de S.E.R. zich op het stand punt, dat de invaliditeitswet op korte termijn geliquideerd dient te worden waarbij dan in slechts beperkte mate met verkregen aanspraken rekening ge houden zou moeten worden. Is een goede toekomst u één avond, luisteren waard? (zie advertentie elders in dit blad) In Rotterdam werd gisteren en wor den de komende dagen de nationale vakwedstrijden voor meubelmakers en stoffeerders gehouden, welke wedstrij den o.m, kunnen leiden tot het ver krijgen van het meesterdiploma meu belmaken. Dat er dan ook met ernst en aandacht gewerkt werd hoeft geen betoog; geen der deelnemers had in teresse voor onze fotograaf. Zuidkoreaanse studenten zijn gisteren op het parlementsgebouw in de Zuid koreaanse hoofdstad afgestormd om een ernstiger bestraffing te eisen van de politiemannen, die tegen de studenten onlusten van april waren opgetreden. Een groepje van veertig studenten drong het parlementsgebouw binnen en hield twintig minuten lang 's lands ver gaderzaal bezet. Zij protesteerden luid en heftig tegen de „te lichte" straffen, die door de rechtbank aan zekere poli tiemannen waren opgelegd, nadat die meer dan duizend studenten en andere betogers gedood of gewond hadden de aprildagen. Die onlusten hebben toen geleid tot de val van president Syng- man Rhee. Voor het parlementsgebouw stonden ongeveer 300 politiemannen, maar zij protesteerden nauwelijks toen de studen ten binnendrongen. Sommige studenten liepen op krukken of lieten zich in in validenwagentjes vervoeren. De betogers trokken zich tenslotte vrijwillig uit de vergaderzaal terug en voegden zich weer bij de duizenden be- 1 togers buiten. (Van onze verslagegver) De 54-jarige Th. van B., die, zoals wij gisteren al hebben ge meld, verdacht wordt van de moord op de 11-jarige Hans Her mans uit Sevenum, heeft on danks een verhoor dat gisteren vrijwel de hele dag heeft ge duurd, (nog) geen bekentenis af gelegd. Maar de aanwijzingen dat hij de moord moet hebben gepleegd, zijn zo sterk, dat de districtsrecherche in Roermond het nagenoeg uitgesloten acht, dat een ander de dader kan zijn In de omslag van de broek van de verdachte is nl. zand gevonden, dat naar een grondonderzoek heeft uit gewezen. afkomstig is uit de omge ving waar Hans Hermans is ver moord. Dit grondonderzoek heeft ook aan het licht gebracht, dat aan de schop, waarmee de jongen is begra ven, zand kleeft, dat uit Tegelen van daan komt, de plaats waar Van B. werkzaam is. Onbeivogen Gisterenmorgen is de districtsrecher che met Th. van B. naar Sevenum ge komen. waar Van B. is geleid naar de plaats van de fiets, en naar de plek in het aspe -geveld waar de jongen werd begraven. De verdachte maakte een onbewogen indruk. In de loop van de morgen werd hij geconfronteerd met getuigen, die hem op zondag 11 september zouden hebben gezien in de buurt van de plaats van de misdaad. Zij konden geen positieve uitspraak doen dat Th. van B. de be wuste persoon was. De dag nadat de twee soldaten van de Frederik Hen drik kazerne in Blerick Hans Hermans vonden, heeft de recherche Th. van B reeds aan een verhoor onderworpen. Ofschoon zijn alibi wel enige hiaten vertoonde, achtte de recherche toen nog geen termen aanwezig om tot diens arrestatie over te gaan. Wel is Th sindsdien geschaduwd. En van dat ogenblik af kwam er veel bezwarend materiaal voor hem tevoorschijn. Maandag heeft de recherche toege slagen. Van B. heeft, zoals we in een deel van onze edities van gisteren nog kon den melden, een bijzonder ongunstig verleden achter de rug. Verscheidene malen is hij reeds met politie en jus titie in aanraking geweest. Onder ?n- dere betrof dit ontucht met geweld in Amerika, waar hij na 8 jaar en 9 maan den werd vrijgelaten en het land uit gewezen. In Nederland bleef zijn straf blad al evenmin blanco. In 1941 ver moordde hij nabij Oisterwijk een veer tienjarig meisje, waarvoor hij 15 jaar gevangenisstraf kreeg. Die moord ont kent hij overigens. Nadien had hij veel werkgevers, vaak door toedoen van de reclassering. Goecle manieren waar Hij Thans woonde hij in Belfeld hij een goede reputatie genoot. ~v toonde zich opvallend vriendelijk en was een frequent bezoeker van een ijssalon, waar hij kinderen altijd trakteerde op ijsjes. En niet alleen de kinderen, ook vol- wassenen vonden Van B. een aardige man. Hij stond bekend om zijn correcte manieren. Een Belfeldtenaar vertrouw de ons toe, dat hij zijn kinderen rustig een ritje op de rode scooter van Th. v. B. had gegund indien deze daarom had gevraagd. De verdachte kwam geregeld naar Sevenum, waar hij enige omgang had met zekere B. in het gehucht De Steeg. De Israëlische radio heeft een bericht omgeroepen van het Israëlische persbu reau. volgens hetwelk de voormalige lei der 'der rexisten in België, Leon De grelle, de afgelopen zomer een onder houd met president Nasser van de V. A.R. heeft gehad. Zij zouden stappen overwogen hebben ingeval tijdens het proces Eichmann onthullingen gedaan worden over het bestaan van een inter nationale nazistische organisatie. Volgens het bericht zou Degrelle ook van plan zijn in Zweden een bijeen komst van internationale nazileiders bij een te roepen om met hen de te ver wachten gevolgen van het proces-Eich- mann te bespreken. In het sportpark Hammarby Idrotts plats in Stockholm, is het lijk gevonden van een tienjarige jongen. Het slacht offer, Benny Blomgren, bleek te zijn vermoord. Er zijn aanwijzingen dat het hier een seksuele moord betreft. De jon gen werd sinds maandagavond vermist. Hij maakte om half acht na het avond eten nog een wandeling. Het lichaam van de jongen werd gisterenmorgen door zijn vader, een timmerman, en door de directeur van het stadion, L. Jo- hannesson, omstreeks negen uur gevon den. Na een onderhoud met de voorzitter van de Utrechtse eredivisieclub DOS, de heer W. Berendse, heeft de heer M. A. van Eyk, die zondag na afloop van de wedstrijd DOS-DWS/A een stomp in het gelaat kreeg van scheidsrechter Leo Horn, die de wedstrijd had geleid, zich bereid verklaard de door hem bij de po litie ingediende aanklacht wegens mis handeling in te trekken. Van zijn besluit heeft de heer Van Eyk de politie van Utrecht in kennis gesteld. De aanklacht was echter inmid dels doorgezonden en de officier van justitie zal nu beslissen of deze wel of niet in behandeling zal worden geno men. (Van onze sportredactie) Het bestuur van DOS heeft trainer Jaap van der Leek voorlopig ontheven van zijn functie. Zijn werkzaamheden zal hij voorlopig bij DOS voor drie maanden niet meer mogen uitoefenen. Van der Leek zal echter zijn volledige salaris behouden. De minder goede re sultaten van DOS in deze competitie zijn wel de voornaamste beweegredenen van het DOS-bestuur om Van der Leek uit zijn functie te ontheffen. De heer Van der Leek deelde ons desgevraagd mede, zelf in het duiS"- ter te tasten omtrent de motivering van het besluit van het DOS-bestuur om hem drie maanden „buitenspel'* te plaatsen. ,,Ik heb reeds eerder een onderhoud gehad met de voorzitter van DOS, de heer Berendse, en een bestuurslid, maar alles was dermate verwarrend, dat ik het bestuur heb gevraagd mij schriftelijk een en ander mede te delen. Dat dit gebeurd is ziet u en het enige wat ik nog weet is, dat het bestuur mij binnenkort zal berichten op welke gron den men tot dit besluit is gekomen", aldus de heer Van der Leek. De 25-jarige prins Francois Bourbon- Orleans, tweede zoon van de graaf van Parijs, de pretendent naar de Franse troon, is gisterenochtend bij een zuive ringsactie tegen Algerijnse opstandelin gen in het gebied van Tizi Ouzou, een honderd km ten oosten van Algiers, ge sneuveld. Een Beierse advocaat nam een dezer dagen in Duitsland een lifter met zich mee in zijn auto. Ondanks deze goede daad kreeg hij even later pech. Hij werd door een agent aangehouden voor een ver keersovertreding. Zijn naam en adres werden genoteerd. De advo caat reed in geprikkelde stemming door. Na enkele kilometers werd hem door zijn metgezel iets in zijn handen gestopt. Het was het zakboekje van de agent. „Uit dank voor het meenemen," zei de man, die een zakkenroller bleek te zijn en pas uit de gevangenis ontslagen was,

de Stem | 1960 | | pagina 1