;n- 250. Zwartgallige aanval op rode Bonn KAB staat alleen CNV krabbelt terug Missie-zondag: strijd rassehaat tegen r! Verhoor Menderes VEILIG VERKEER! n-Parijs vrienden TOCHT LANGS BARS EN_ UITDAGING TOT DUEL Betogingen te Seoel Loemoemba belegerd door Moboetoe Peking lokt Afrika van •Top' EEG-zes in december De Gaulle aan de kant Historisch punt bereikt De 23ste oktober WAAROM HUG Schuimrubber voor -middel tegen zegt Japanner PORTPRINZ DAGBLAD VOOR ZEELAND Protest troepen tegen Ghana Noordwestelijke wind Verdachte in moordzaak Hans Hermans Jongen vermist Kennedy tegen proeven met kernwapens 55 Winter in Finland KOFFIE I A: Breda 3-Push 4 l.i ^-2. Push 3-EMHC 4 5-1. Hermes-PSV 6-3, Allen 11-2, Westerkwartier-RODA liv Wit 5-5, Archipel-Swift 13: Sportlust-Het Zuiden -Rigtersbleek 5-3, HKV. .is Orientis-Deetos 6-7. libernest 5-5. Tven-Voit 18-2, PSV2-0r- l-Odilo 7-2. llasse A: Sportlust 2-RWB |3ust Roest 2 4-4. DOT-Kc e B: Oranje Wit-Eldos 7-3 2-4. Idames: Niloc-Athene 4-7 h, PSV-Zeeburg 3-7, UDi Ten: Niloc-Aalsmeer 15-13 lis 12-13. PSV-Blauw Wit Lilas 9-13. 1 district zuid dames: WLC Ihoven-Vlug en Lenig 3.5 Iholt 3-6. Heren: RPC-PSV Ilia-WLC 10-8, Vlug en Ls. 1 13-11, Stratum Meteoor. J B dames le kl.: Honte. It 2-3. SOA-Hellas 0-4, Ta. 1 Walchrren-Marathon 7-4 J Volharding-Marathon 7-8 ll, Tonido-EMM 12-10, Volt Iron 2e kl.: Tachos-Fortuna lMarathin 2 n.b.. SIOS- tapid-Be Fair 11-6. Dames ^al-Blauw Wit 1-1, WSC- 1. I'B. Dames le kl.: Dongen, Imes 2e kl.: R'daal 2-Blamr lsterwijk-Terheiiden 12-2, |0-7. Heren le kl.: Taxan- -6, KSB-Volt 2 8-5, Juliana- iHeren 2e kl. A: Rapid 2- llBHV 2-Dongen 6-6. Heren Ta-KSB 2 11-7. (ran het overleg tusser Adenauer en premier |ankrijk is zaterdag ic luniqué uitgegeven. Hier- |gd, dat het overleg tus- latslieden opnieuw heeft at de NAVO de basis [veiligheid in Europa. De hwerking tussen de Euro- pdamerikaanse leden var. bondgenootschap is eer. Voorwaarde voor een doel- ?diging van de vrije we lt communiqué. Adenauer eden" te zijn. larde van zijn kant dat de Veer nuttig zijn geweest. I (den tussen beide landen Jg geruimd. De sfeer bij Issen Frankrijk en West- leer volkomen opgeklaard, iroe van India zal van- I vliegveld van Bonn een |bben met de Westduitse dr. Adenauer. Nehroe |reis van New York naar Jikter Kaneo Sakurai heetf (dag van de internationale Tokio van geneesheren, ïouden met de kankerbe- (edeling gedaan van een anden nieuw geneesmiddel dat hij „687" heeft ge- „in ,,687" is salpeter. Vol- Ir ai heeft het dit reusach- op andere kankerbestrij- en, dat het de aangetaste ïtigt, doch de gezonde jn geneesmiddel ,,687" ge- t het het aantal van zijn geeft, voordat hij zijn pre- had. aten wij deze mededelin- or rekening van de Japan geven wij het bericht - berichten van medische onder het nodige voor- Tel. 30986 100e JAARGANG No. 23492 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandi» Directeur: E H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr dr. A, J J. M. Mes, mr. H. M, L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Xel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland agblal DINSDAG 11 OKTOBER 1960 Abonnementsprijs 1 7.per kwartaal 8.20 per post - 1 0.54 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent- Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt i BurëaïT^ö^dT Zeeuwse Eilanden: Goes. Westsingel 98 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) BESLISSENDE SLAG IN NADERT De echtgenote van de Kongolese kolonel Moboetoe arriveerde met de kinderen op het vliegveld van Brussel. Opnieuw zijn in Seoel betogingen ge houden tegen de regering van premier i John M. Tsjang en de nationale ver gadering. De betogers hebben het ont- j slag van de regering en de ontbinding van de nationale vergadering geëist. Leger en politie zijn in staat van paraat- heid gebracht voor het geval dat de be togingen aanleiding zijn tot onlusten. Aanleiding tot de betogingen zijn de vonnissen welke zaterdag door de dis trictsrechtbank van Seoel gewezen zijn tegen een aantal aanhangers van Syng- man Rhee. Tegen negen van de to taal 48 verdachten was de doodstraf geëist, doch in slechts een geval, dat van de voormalige hoofdcommissaris van politie te Seoel, werd de eis over genomen. KONGO De beslissende slag in Kongo tussen Moboetoe en Loe moemba nadert. Kolonel Moboetoe, de „sterke man", heeft gisteren een duizendtal militairen samengetrokken rondom de ambtswoning van de premier, waar Loemoem ba zich nog steeds ophoudt. De kolonel verklaarde, dat niemand meer bet gebouw zou mogen verlaten of be treden. Justin Bomboko, voorzitter van de raad van studenten, die door kolonel Moboetoe is benoemd om Kongo te re geren, beeft gisteren de Verenigde Naties tot vanmiddag drie uur de tijd gegeven om Loemoemba aan de strijd- krachten van Moboetoe over te leveren. Bomboko deelde mee, dat het Kongolese leger klaar staat om tegen de V.N. te vechten teneinde Loemoemba te arresteren. Even voordat dit ultimatum kwam, werd gisteren (tegen de avond) een schot in de lucht afgevuurd en verscheidene aanhan gers van Loemoemba werden per vrachtauto weggevoerd. De residen tie werd bewaakt door troepen van de V.N., die versterking kregen van een compagnie militairen uit Ghana, die in de nabijheid posities betrokken. Communistisch China, dat Ruslanu beconcurreert wat betreft het verkrij gen van invloed in de nieuwe Afrikaan se naties, is voornemens in Peking een speciaal instituut voor Afrikaanse zaken op te richten. Het instituut, dat tot taak krijgt de bestudering van Afrikaanse zaken te be vorderen en het contact met de nieuwe Afrikaanse landen te versterken zal, naar wordt verwacht, begin volgend jaar beginnen te werken. Loemoemba verscheen in hemds mouwen op het balkon en daagde Moboetoe uit tot een duel. „Laat hij zijn wapen kiezen, dan zullen wij zien wie de sterkste is", aldus Loemoeba. Latei protesteerde Moboetoe bij de V. N., omdat Ghanese troepen hem hadden belet „een wettige arrestatie te verrich ten'. Eerder op de dag hadden Kongolese militairen belet, dat parlementsleden go- volg gaven aan een uitnodiging van hun voorzitter Joseph Kasongo, om in spe ciale zitting samen te komen teneinde premier Loemoemba een vertrouwens votum te geven. De militairen legden een kordon om het parlementsgebouw en stuurden de leden weg. En met de bajonet op het geweer verspreidden andere militairen een menigte die voor de ambtswoning van Loemoemba demonstreerde ten gunste van Loemoemba. Zeven de monstranten raakten gewond. Tien demonstranten werden gearresteerd. Zondagavond had Loemoemba overigens nog voor de tweede keer in een week tijds kans gezien langs de wachten voor zijn huis te glippen om zijn poli tieke rentree aan te kondigen. Op stap.... Vergezeld door een dronken gendarme en een meisje die een fles cognac bij zich had, bezocht Loemoemba op die avond verscheidene bars en nachtclubs om zijn politieke tegenstanders te ver oordelen en uit te varen tegen Moboetoe. met kreten van „Oehoeroe" (vrijheid) de strijdkreet van zijn partij, deMNC. HET ONDERZOEK in de zaak Eich- mann zal tegen midden december wor den afgesloten. He proces zal niet vóór maart 1961 beginnen. Eichmann is er thans mee akkoord gegaan, dat de Duitse advocaat dr. R. Servatius zich met zijn verdediging zal belasten. IN NOORD-INDIA hebben overstromin- I gen na een week van zware regenval veertig doden geëist. HET CUBAANSE leger heeft in de Sier ra de Escambray in de provincie Las Villas 134 opstandelingen tegen Castro gevangen genomen. NEHROE heeft verklaard te geloven, dat communistisch China tot de Ver enigde Naties zal worden toegelaten wellicht volgend jaar al. NEDERLAND telde 1 september j.l. 11.505.590 inwoners. DAG HAMMARSKJOELD, secretaris generaal van de V.N., zal door de Duitse i „Europa Union" worden voorgedragen voor de Nobelprijs voor de vrede 1961 DE BRETONSE kust in Frankrijk is „or een orkaan geteisterd. De schade is groot, maar er zijn geen slachtoffers DEN oproer in de gevangenis te Bhatinda Undiai heeft de politie het vuur moeten openen, met als gevolg j,.io de^ruim 300 opstandelingen er due om het leven kwamen. Elf raakten gewond. DE LADINGKLERKEN in de Londen se haven, die drie weken geleden in sta- S^iLZ1J? Ie®aan' hebben met grote meerderheid gisteren besloten, hun ac m T?7 h zcttcn- Gisterenmiddag werd op 157 schepen niet gewerkt. Weersverwachting van het K.N.M I a°vtonVdan2a3T5nduur°:Pgemaakt J Half tot zwaar bewolkt en op de "teeste plaatsen enkele buien. Ma- I „;e ,cn htnss de kust krachtige I noordwestelijke wind Weinig veran- der mg m temperatuur Verwachting van het Belgisch weer- 0 Kundig instituut: J Zwaar bewolkte hemel met regen en tuur M dal!ng Van dc temPera- VanrtJ^Xlma tUSSen 9 on 15 «raden. Vandaag; zon onder 17.55 uur. J Maan op 22.18 „ur dhrTAr '°n op 6 59 «or. Maan on- t "er 14.05 uur. Loemoemba viel Amerika aan en het Westen. „De Amerikanen trachtten me te kopen als ik ze al onze uranium stuur de. Ik heb geweigerd hun geld aan te nemen. Het Westen is oneerlijk. Je moet fascist zijn om met de blanken te kunnen omgaan". Zijn eerste bezoek gold een Afrikaanse bar. Het bezoek duurde een uur, Loe moemba schudde handen en reikte hand tekeningen uit. Een paar minuten voor dat soldaten van Moboetoe in een vracht wagen op het toneel verschenen, verliet hij de bar. Op zijn volgende pleisterplaats viel hij Moboetoe aan. „Ik heb Moboetoe ge maakt", schreeuwde hij. „Terwijl Moboe toe thuis zit te mokken en zijn vrouw naar België zendt, ik ben niet bang om tevoorschijn te komen en de stad in te gaan". In weer een andere bar verklaarde Loemoemba dat „Moboetoe vijf miljoen francs van de V.N. heeft gekregen om het leger te betalen en da.t is de enige reden dat het leger achter hem staat." Loemoemba verklaarde, dat als hij naar het legerkamp Leopold II zou gaan, „het leger me zou uitroepen tot koning van Kongo." Moboetoe. bijzonder verstoord over dit vlagvertoon van Loemoemba, liet daarop gisteren een detachement zwaar gewapem de Kongolese troepen met pantserwagens en jeeps met machinegeweren de wacht betrekken bij de regeringsgebouwen. Rebellerende Baloeba Naar schatting 30 Baboela-krijgers zijn gedood door de politie, toen de rebelle rende Baloeba een aanval deden op de stad Nitwaba, 380 km ten noorden .van Elizabethstad in Katanga. Een vliegtuig der V.N. heeft 23 personen geëvacueerd uit Kabalo. 700 km ten noorden van Eli zabethstad, waar de Baboela eveneens een inval hadden gedaan. De vluchtelingen vertelden, dat de Afrikaanse administra teur van Kabalo buiten de stad in een hinderlaag was gelokt en gruwelijk was verminkt. Vier Katagese politiemannen werden aan het mes geregen en hun lij ken werden in de rivier de Loealaba ge worpen. De groep vluchtelingen bestond uit 16 Europeanen en 7 Afrikanen. Vijf uit de groep waren licht gewond geraakt bij de overval op Kabalo. Voorts is gemeld, dat vier Europeanen, een Kongolese politie-officier en een po litieman gedood zijn door een groep re bellen te Zofoe, nabij Kabalo. Op een andere plek in de buurt van Kabalo wer den twee beambten van een katoenïa- briek en een aantal Katangese politie mannen door de rebellen gedood. De V.N. heeft Ethiopische militairen per vliegtuig naar Kabalo gestuurd. Dit is het affiche, uitgegeven door het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht ter gelegenheid van de nationale be zinningsdag op woensdag a.s. De tekst in het midden is een deel van een telegram, in 1959 door prinses Wilhel- mina aan de algemene vergadering van het Verbond voor Veilig Verkeer ge zonden. 55 55 Frankrijk en West-Duitsland zullen medio december in Parijs een „kleine topconferentie" beleggen voor de zes landen van de E.E.G. Daartoe is be sloten tijdens de Frans-Westduitse be sprekingen die vrijdag en zaterdag door bondskanselier Adenauer en premier Mi chel Debré te Bonn gevoerd zijn. Het doel van deze ..kleine topconfe rentie" zal zijn een brug te slaan over de steeds breder wordende kloof welke Frankrijk scheidt van de vijf andere landen. De geschillen zijn in Bonn niet nader tot een oplossing gekomen, doch slechts „met wat communiqués bedekt", zoals een Franse regeringsfunctionaris opmerkte. Op last van de officier van jus titie te Roermond is gisteren op zijn werk in Tegelen gearresteerd de 54-jarige T. H. van P. uit Bel- feld. Deze man wordt er van ver dacht de 11-jarige Hans Hermans uit Sevenum te hebben vermoord. De gearresteerde verdachte zou een twintigtal jaren geleden twee meisjes hebben vermoord. Daarvoor zou hij ver oordeeld zijn tot twintig jaar gevange nisstraf, waarvan de man er vijftien zou hebben uitgezeten. Zoals wij hebben gemeld werd de 11- jarige Hans Hermans uit Sevenum ver mist, nadat hij op weg was gegaan naar een oom, bij wie hij een geleende zaag moest terugbrengen. Op 14 september werd zijn stoffelijk overschot gevonden, begraven in een aspergeveld, drie km ten zuidwesten van Sevenum. Het lijkje werd ontdekt door een militair. De dag voordat het stoffelijk over schot van het jongetje was gevonden, had men reeds, verborgen in het struik gewas, zijn fiets ontdekt. vjMCNtss *Gc*. vrws vswun «w Sinds gisterenmorgen half twaalf wordt in Woerden vermist de vijfjarige Johannes van Oosten. Het jongetje was uit de kleuterschool thuisgekomen en was daarna nog even naar buiten ge gaan om te spelen. Sindsdien is het kind niet meer gezien. De politie, die in de eerste plaats aan de mogelijkheid van verdrinking denkt, is de gehele mid dag en avond met behulp van de brand weer en een motorboot van de genie in de grachten rondom het waterrijke Woerden bezig geweest met dreggen. Tot gisterenavond laat echter zonder resul taat. De democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, Kennedy, heeft in een brief aan de bijzondere ad viseur van de congrescommissie voor kernenergie, Thomas Murray, hervatting van de proeven met kernwapens van de hand gewezen. Kennedy schrijft, dat naar zijn me ning de ondergrondse kernwapenproe ven thans niet hervat moeten worden. De regeringen van de Sovjet-Unie, Oost-Duitsland, Polen en Tsjecho- Slowakije hebben gisteren via het Russische persbureau „Tass" een verklaring uitgegeven, waarin zij zeggen, dat de „Westduitse oor logsvoorbereidingen een nieuwe, gevaarlijke fase hebben bereikt, daar West-Duitsland thans vastbe sloten is tot elke prijs wapens voor massale vernietiging te verkrij gen". De enige maanden geleden afgezette premier van Turkije, Menderes (rechts), wist zich het voorhoofd af tijdens een verhoor in de gevangenis te Istunboel. De ex-premier wordt met een aantal van zijn ministers vastge houden om voor een rechtbank te verschijnen. Tel. 564 Het in Rome verschijnende dagblad .,11 Messagero" bevatte gisteren een ar tikel van Bruno Romani, de correspon dent te Parijs, die een vraaggesprek weergaf met een Franse nationalist die hem vertelde. d;t er een plan gereed was om president De Gaulle aan de kant te zetten. Een samenzwering als zodanig is bet niet, volgens Romani's zegsman, maar wel is er een plan om zonder schokken en zonder geweld De Gaulle uit te ran geren. Romani schreef, dat het plan er voorziet, dat een groep generaals zich tot De Gaulle wendt met een verzoek de macht af te geven. Als De Gaulle voor onderhandelingen met de generaals niets voelt, zal er een openbare mede deling van -orden gemaakt. Is dit gebeurd, dan krijgen de „lei ders van het nationale recht" van het leger de macht in handen. Een datum voor het optreden is niet bepaald, De winter heeft in noord-Finland zijn intrede gedaan. In Fins Lapland is een sneeuwlaag van 18 centimeter dikte ge vallen en de meren in het noorden zijn bevroren De meteorologen verwachten, dat het zuiden van het land voorlopig nog buiten de gieep van de winter blijft. Tijdens de feestavond van de ju bilerende KAB afdeling St. Hen- ricus in Amersfoort sprak de heer Jac. Alders namens het hoofdbe stuur van de KAB. Volgens deze spreker is momen teel een historisch punt bereikt. Voor het eerst sinds het einde van (Van een onzer verslaggevers) De Wereld-Missiedag 23 ok tober a.s. gal dit jaar in het teken staan van de strijd tegen de rassediscriminatie. Op deze missiezondag en op de offer vrijdag die er aan voorafgaat, wordt van alle katholieken over heel de wereld gebed en offer gevraagd om de missie in staat te stellen door de verdere ver breiding van de liefdeleer Christus rassewaan haat te bestrijden. De H, Vader verwacht, dat deze dagen een macntige demonstratie zullen wor den van geloofseenheid, een onderstro- ping van zijn uitspraak: ..De kerk is net gemeenschappelijk vaderland van de zielen Dat de katholieke kerk in de strijd tegen yassehaat op de voorste plaats staat blijkt niet alleen uit woorden van en rasse- maar ook uit daden. Wijzen wij slechts op de scnerpe veroordeling van de ras sediscriminatie in Zuid-Afrika en in de Verenigde Staten van Amerika. Dat de katholieke kerk geen kleurgrens kent is ook zeer nadrukkelijk door Paus Johannes tot uitdrukking gebracht toen se. Japanse en Philippijnse bisschop tot hij in april van dit jaar een Afrikaan se, Japanse en Phlippijnse bisschop tol kardinaal verhief. Een maand later wer den veertien nieuwe bisschoppen acht van hen kwamen uit Afrika in de St.-Pieter door Paus Johannes tot bisschop gewijd. Offer-vrijdag De offer-vrijdag die aan de missie zondag voorafgaat, is het vorige jaar voor het eerst ingesteld. De bedoeling is, dat katholiek Nederland zich die dag eens in het bijzonder op dc missie bezint en zich iets ontzegt om de w<>- reldmissmecntrale in Rome ruimere fi nanciële armslag te geven. De oproep van de bisschoppen ter zake is het vorige jaar op grootse wijze door katholiek Nederland beantwoord, Er werd toen voor de pauselijke mis siegenootschappen ruim 1,5 miljoen bij eengebracht, d.w.z. bijna driemaal zo veel als in 1958, Hoe aanzienlijk deze bijdrage ook was, zij maakte niet meer dan 28 procent int van de subsidie die Rome geeft aan Nederlandse missio narissen. Het grootste deel van die subsidie komt dus voor rekening van andere landen. Een verdere verhoging van ook de Nederlandse bijdrage zal het Genootschap tot Voortplanting des Geloofs, de grote missieeentrale >n Rome, nieuwe mogelijkheden verschaf fen om meer te kunnen doen aan ie steeds stijgende nood der missie. In 1959 kon aan de 702 missiegebie den ruim 70 miljoen worden uitgekeerd Van de 608 aanvragen om extra sub sidie moesten er toen 107 bij gebrek aan middelen worden afgewezen. Ann de overige 501 aanvragen werd slechts 34 procent van het aangevraagde be drag toegewezen. de tweede wereldoorlog is de sa menwerking tussen de drie grote vakcentrales in Nederland verbro ken: de KAB staat thans geheel alleen in zijn opvattingen omtrent de huidige loonpolitiek. Zoals men weet. heeft het NVV nooit veel opgehad met de vrijere loonvor ming, zoals deze door het kabinet-De Quay is aangepakt. Maar het betreu renswaardige is nu, dat men gerust kan stellen, dat ook het CNV begint terug te krabbelen. De heer Alders legde voorts uit, waar om de KAB niet mee wil werken aan tussentijdse loonsverhogingen. De KAB, aldus de heer Alders, wenst niet. dat loonsverhogingen gepaard gaan met gelijktijdige prijsstijgingen. Bij de algemene loonrondes was dat steeds het geval. Deze spiraaleffecten dienen in het belang van de arbeider vermeden te worden. Bij de gedifferentieerde of vrije loonvorming wordt het gevaar van di recte prijsstijgingen goed in toom gehou den. Het is noodzakelijk, dat de KAB weet, dat haar leden volledig achter de door de KAB gevolgde beleidslijn staan De regeringen spreken hun bezorgd heid uit over de toenemende bedrei ging van de vrede, welke voortvloeit uit het drijven van de Westduitse mili taristen en vergeldingszoekers". In deze communistische verklaring wordt verder beweei'd, dat de Westduit se regering om een herziening van de overeenkomsten van Parijs heeft ver zocht, die voorzien in beperkingen van de Westduitse herbewapening, In de verklaring wordt verder gezegd dat .voormalige nazi-generaals, met de volledige steun van de Westduitse rege ring en bondskanselier Adenauer, in een memorandum de volgende eisen hebben gesteld: verplichte militaire dienst voor alle lichamelijk hiervoor geschikte West duitsers, onbeperkte uitrusting van het Westduitse leger met kernwapens en bommenwerpers, stichting van een machtige vloot zonder enige beperking wat betreft tonnage en bewapening der oorlogsbodems en het legeren van West duitse eenheden ver buiten het gebied der Bondsrepubliek binnen de grenzen van andere NAVO-landen, hetgeen ge paard moet gaan met de inrichting van opslagplaatsen van wapens", aldus de verklaring der vier communistische re geringen. Zij besluit: „De Westduitse regering poogt deze bewapeningseisen te recht vaardigen met verhalen over een „com munistische bedreiging". In de verklaring wordt ook nog ge zegd, dat het noodzakelijk is dat er een vredesverdrag met Oost- en West-Duits land wordt gesloten en hoe eerder dit geschiedt, des te beter zal dit voor de vrede in Europa zijn. (Advertentie) omdat deze uitgezochte koffie, bonen gegarandeerd coffeïne. vrij zijn, dus onschadelijk omdat u er goed op kunt slapen omdat Koffie Hag onbeperkt genot geeft zonder nadelige gevolgen spaart hart en zenuwen! Import ear: HAG-Verkoopkantoor Postbus 619 - Haarlem - Als een bijdrage tot internationale vriendschappelijkheid heeft Martin Schnur, die in New York een fa briek van schuimrubber artikelen heeft, een aantal uit schuimrubber vervaardigde rode tafelmatten naar de Verenigde Naties ge stuurd. Er is aan dergelijke schok- en geluiddempers grote behoefte, gezien het gedrag van zekere deel nemers aan de beraadslagingen van de algemene vergadering, verklaar de Schnur, die geen namen noem de, maar doelde op de Russische eerste minister. Kroestjev had nl. zoals wij hebben gemeld de vorige week met de vuisten op tafel gebonsd. „Met deze schuim rubber tafelmatten kan men knok kels en tafels sparen, alsook trom melvliezen en zenuwen," merkte hij op. Resultaat van zijn stuntje? De beste reclame sinds jaren...

de Stem | 1960 | | pagina 1