Sciiepen bij Lobith in vuurzee POLITIE BONDEN BEGINNEN \ACTIE Aantal niet doden nog bekend Kardinaal Alfrink ontving Katholiek Sociaal Program Vreemdelingen vinden ons land vuil en rumoerig VEERBOOT BOTSTE OP TANKER I SErZEVE,NJ^RIGE JAN uit Babberich Soekarno: V.N. beter thuis in Genève KABINETS WIJZIGING MISLUKTE BLOEMEN VOOR HAYA MACMILLAN IS VOOR TOPGESPREK Jongetje (12) ontvoerd en in Brussel vermoord Baloeba moorden in Katanga wavin Benzine vloog in brand ENQUêTE VAN A.N.V.V. WIJST UIT: MIJNSTAKING I IN BELGIE In Kongo: Kroestjev: DAGBLAD VOOR ZEELAND Weinig wind Gesprek mgr van Dodewaard en Baron Van Voorst tol Voorst VERHEUGEND FIETSERS 100e JAARGANG No. 23490 Voor God, Koningm en Vaderkmd Ditgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. j Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 18, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 ZATERDAG 8 OKTOBER 1960 Abonnementsprijs t 7.per kwartaal 1 8.20 per post - f 0.54 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) De centrale van politie-organi- saties heeft besloten vrijdagmid dag -21 oktober a.s. in de Haagse dierentuin een massale openbare voorlichtingsavond te houden waarop enkele leden van de hoofd besturen een uiteenzetting zullen t geven over de gang van zaken met betrekking tot de onderhandelin- 1 gen tussen de regering en de bon- den inzake de herziening van de I salarissen van het politiepersoneel. I Bovendien zuilen de hoofdbestuurders zich wenden tot de Kamerleden, tenein de te .rachten verandering te brengen I in het standpunt van de regering. Ook [zal een Witboek worden uitgegeven over I het jarenlange verloop der besprekin gen, die zoals gemeld deze week zon der resultaat zijn beëindigd. De bonden eisten een reële herziening il van de salarissen op basis van het dit jaar uitgebracht werkclassificatierap- port. De minister was bereid een z.g. inconveniëntentoeslag te geven van 40 gulden per maand als voorlopige maat regel in afwachting van een herziening op 1 januari 1962, indien er dan „ruim te" aanwezig zou zijn. Op een persconferentie in Amsterdam zeiden de hoofdbestuurders der drie po litiebonden te verwachten, dat de minis ter zijn aanvankelijk voorstel thans zal opleggen aan het politiepersoneel. Ruim 3000 Belgische mijnwerkers in dienst van vier mijnen in de omgeving van Bergen, hebben gisteren het werk neergelegd uit protest tegen de drei gende sluiting van onrendabele steen koolmijnen. Het Algemeen Christelijk Vakverbond heeft zijn leden aangespoord, om uit so lidariteit met de mijnwerkers uit de streek van Bergen, vandaag eveneens het werk neer te leggen. De Belgische regering heeft een plan de jaarproduk- tie van steenkool, die ongeveer 25 mil joen ton bedraagt, met 2 miljoen ton per jaar te verlagen, zodat onrendabele mijnen gesloten zullen worden. Naar de mening van de mijnwerkers zorgt de regering van Eyskens ook niet tijdig voor andere werkgelegenheid BOUWVAKARBEIDERS beneden de grote rivieren krijgen in 1961 vakantie van 31 juli t.m. !2 augustus, aldus is bc- bedrijf bedl'ÜXsi'aad van het bouw- in Gelderland is gistermorgen door een trekker met ciorsmachine overreden toen hij naar schoo1 reed met zijn broertje Theo achterop. Hij was op slag dood. VL1EGURENONDERSCHEIDINGEN ziin f by de KLM weer uitgereikt aan gezag" ?n°nnn ,rS ®J1 bpmanningsledcn die cr 20.000 (gouden speld). 15000 (zilveren nn6!, au 10 000 <bronzen speld) vlieguren op hadden zitten. 6 I H.T°Eei"c,uitslaS van de Zuidafrikaan- LI ls nu gebleken, dat ne voorstanders van de republiek een meer- Van 76'm stemmcn hebben be- had voorspeld,2 S '1Ct elektro™ch brein SLhefC" gedreigd 70 Britse maat schappijen te zullen nationaliseren. HET WATER van de Rhone zou van- r„ilLm0g Tljk een ••calastrofaal peil" bc- nnrfa VJ 'V°n Sta3t 'let Wat« d"e Cm onder het noodpeil. BIJ DE landbouwer B. in Laagsocren f'de" °P,ee" dag 140 doodgebeten cen- wlilon a6* De sP°ren zouden uit wijzen, dat vossen de daders moeten zijn. EEN 42-jarige inspecteur van de Duitse douane is gearresteerd, nadat de politie iad ontdekt dat hij de leider was van een smokkelbende waarnaar reeds twee jaar werd gespeurd. Weersverwachting van het K.N.M.I. 2 tot vanavond, opgemaakt gisteren- 2 avond 23.15 uur: J l Veranderlijke bewolking met hier cn l 1 daar enkele buien. Aanvankelijk op 2 enkele plaatsen mist. Iets lagere middagtemperatuur dan gisteren. J /wakke tot matige veranderlijke wind. J 2 Vandaag: zon onder 18.01 uur. 2 Maan op 20.12 uur. 2 ™°™gen: zon op 6 53 uur> zon onder 2 17.59 uur. Maan op 20.48 uur, maan t onder 11.34 uur. ^aa"?a„?: 7nn op 6-55 uur- Maan on- j der 12.31 uur. Twee doden, veertien gewonden en een onbekend aantal ver misten dat is de voorlopige balans van een viervoudige scheepsbotsing op de Rijn nabij Lobith, waar temidden van een grote verwarring brandweren uit Duitsland en Nederland in gevecht zijn geweest met een vuurzee op de rivier. Een van de twee doden is de Nederlandse schippersvrouw Maria van de Vlag uit Dordrecht. Vijf Nederlandse vaartuigen en vijf andere zijn betrokken geweest bij deze ramp, die volgens het Duitse persbureau DPA de ernstigste is sedert de laatste wereldoorlog en die viel op de dag waarop Emmerik, halfstok vlaggend, de Engelse luchtbombarde menten herdacht. De Nederlandse sleepboot „Martin' van de firma Schless in Dordrecht ver loor omstreeks half twee vrijdagmiddag ter hoogte van Emmerik, waarschijnlijk door het breken van de sleepkabel, zijn sleep: de nieuwe 2000 ton zware veer boot „Tina Scarlett", die via Rotter dam naar Denemarken werd gesleept. Het stuurloze vaartuig, waaraan onge veer 80 personen de laatste hand legden gedurende de vaart, dreef naar de Bel gische tankboot Diamant'' toe, waar mee schipper J. Dung uit Terneuzen 800 ton vliegtuigbenzine en dieselolie ver voerde. Alleen de stuurman bevond zich aan boord van de tanker toen'de botsing ont stond. Hij draaide, met het dreigende aar van een ontploffing voor ogen, de ladingtanks open. en binnen korte tijd dreef de brandende brandstof over de Rijn. Het vuur sloeg over op de beide sche pen en op de Nederlandse motorsche pen „Fortuna" en Vaarwel II", die in middels tegen de twee schepen waren opgevaren. De vaartuigen dreven de Rijn af in de richting van de Nederlandse grens, ter wijl de sleepboot Martin" een goed heenkomen zocht in Emmerik en de brandende olie op de rivier de Duitse tanker „Brigitte" in vlam zette. Daarop vatten ook de Duitse sleepboot „Nieder- rhein", het Nederlandse schip „Liber- té" on de twee Zwitserse vaartuigen „Bellinzona" en ,,Cabota" vlam. Aan de grond Terwijl brandweren, politie en grens wachten uitrukten om te blussen en het scheepvaartverkeer verder stil te zetten, sprongen de opvarenden van de veer boot met zwemvesten aan in het water en zwommen naar de wal. Het nieuwe vaartuig, dat 60 auto's en 700 passagiers tegelijk kon vervoeren, liep brandend als een fakkel aan de grond op Neder lands gebied. De tanker Diamant" wist zich van het wrak los te maken en wierp op vei lige afstand het anker uit, waarna de brand aan boord kon worden geblust. Een nog niet geïdentificeerde opvaren de van dit schip is dood in het water gevondci Ook aa boord van de „Fortuna" ver dween'het vuur in de loop van de avond. De schinpersvrouw van de „Fortuna", mevr. Maria van de Vlag, was inmiddels overboord gevallen door. naar men aan neemt. een dodelijke hartaanval. Haar stoffelijk overschot is geborgen. Van het lot van de opvarenden van de Vaarwel II" is niets bekend. Zij vor men waarschijnlijk een gezin en zijn waarschijnlijk de enige vermisten van deze ramp. Alle andere schepen hebben gemeld niemand van hun equipage te missen. De tanker „Brigitte" is brandend ge zonken. De bemanning heeft zich in vei ligheid kunnen stellen. In het St. Willibrordusziekenhuis in Emmerik werden veertien gewonden op genomen, wier toestand zich ernstig liet aanzien. Twee van hen verkeren in le vensgevaar. Van de andere zijn zes inmiddels weer ontslagen. Men neemt aan, dat de sleeptros tus sen de ..Martin" en de „Tina Scarlet" tijdens een vaarmanoeuvre is gebroken. Dit zou, volgens de politieautoriteiten ter plaatse, de meest waarschijnlijke verklaring zijn voor het plotseling af drijven van de veerboot. President Soekarno van Indonesië heeft zich uitgesproken voor verplaat sing van het hoofdkwartier van de Ver enigde Naties. Volgens hem was Genève wellicht een betere plants dan New York. Indonesië zou blijven ijveren voor een realistische en doeltreffende volke renorganisatie". Hij betreurde het, dat in de V.N. ..zo krachtig de sfeer van de koude oorlog heerst en dat alle initiatie ven tot een vermindering van de span ning te komen worden gezien in de sfeer van de rivaliteit tussen dc blokken". De gebeurtenissen van de laatste we ken hadden zijn overtuiging versterkt, dat de basis en de structuur van de V.N. moeten worden gemoderniseerd. De president beantwoordde vragen vóór zyn vertrek uit New York naar In donesië. Over zijn gesprek met premier Kroestjev.' die hij na een bezoek aan Eisenhower bezocht, wilde hij zich niet uitlaten. Het onderzoek naar de toedracht kon pas laat in de avond beginnen, aldus werd via overbezette telefoonlijnen mee gedeeld. Inferno Tijdens de ramp verleende een straal jager van de Koninklijke Luchtmacht per radio assistentie bij het reddings werk en vloog gedurig over het gebied, dat „een inferno" was. Een Duitse po litieman zei: ,,De Rijn was in vlammen verborgen". Volgens een dokter in het St. Willi brordusziekenhuis in Emmerik, waar de gewonden werden binnengebracht, zijn vier Nederlanders voor behandeling op genomen. Twee van hen zijn er volgens hem ernstig aan toe. Een van de twee is genoemd als de schipper van de „Fortuna", de heer Van de Vlag, wiens echtgenote, zoals gemeld, is verongelukt. 55 55 Kolonel Moboetoe, de militaire leider in Kongo, heeft vrijdag een poging van Loemoemba om «en nieuwe regering te vormen ver ijdeld door twaalf aanhangers van dit bewind te arresteren. Hij zei dat de maatregel van Loemoemba geen rechtskracht had. Op de nieuwe ministerlijst kwamen de namen voor van twee tegenstanders van Loemoemba, Bolinkango en Kalondji, beiden voorstander van een federale staatsvorm. Zij verklaarden echter dat zij zonder hun voorkennis in het kabinet waren opgenomen. Bomboko, die minis ter van Buitenlandse Zaken in Loemoem- ba's eerste kabinet was, Ileo, het hoofd van de tegenregering, en Tsjombe, de premier van Katanga, kwamen niet meer op de ministerlijst voor. Nadat Maurice Mpolo, de nieuwe mi nister van Defensie, die steeds belangrij ker wordt in Loemoemba's Kongolese Na tionale Beweging, een persconferentie had gehouden, kwamen enkele vrachtauto's met militairen van Moboetoe, die twaalf mensen geboeid wegvoerden. In de komende weken zullen de bis schop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, en de algemeen voor zitter van de St. Adelbert-vereniging, mr. F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, nader contact hebben over, de op de feestvergadering van 25 septem ber naar voren gekomen verlangens en bezwaren. De resultaten hiervan zullen daarna, waarschijnlijk in november, hun neerslag vinden in een gesprek voor de KRO-microfoon. Dit heeft gisteren het secretariaat van het bisdom Haarlem meegedeeld. Vrijdagmiddag is op Schiphol de Isra-Uc Nederlandse première van de film elische filmster Haya Harareet aange-jbijgewoond. Haya hoog zich voor een komen, die de vrouwelijke hoofdrol\bedatikje over naar het 6-jarige Volen- speelt in de film Ben Hur. 's Avonds \damse meisje Grietje Zwartlioed, dat heeft zij in een Amsterdams theater de filmster bloemen had aangeboden. Gisteren zijn in het aartsbisschop pelijk paleis te Utrecht aan kardi naal Alfrink, als voorzitter der Ne derlandse bisschoppenconferentie door een aantal leidende figuren uit het katholieke leven van Ne derland de eerste twee delen van het Katholiek Sociaal Program aangeboden, dat beoogt een katho lieke levensvisie te geven op de maatschappelijke ontwikkeling van onze tijd. Het ontwerpen van dit „program" is een rechtstreeks uitvloeisel van een be langrijke passage in het Mandaat van 1954 Daarin werd o.m. gezegd: „Voor een goede samenwerking en een juiste doorvoering van onze sociale ge dachten is het zeker gewenst, dat de ka tholieken spoedig komen tot de opstel ling van een breed katholiek sociaal pro grammaVanuit de diepte van een doorleefd christendom, voorgelicht en geleid door klare sociale gedachten, die buiten alle discussies staan of behoren te staan, moeten onze sociale leiders, onze sociologen, economen en politici een so ciaal programma kunnen ontwerpen, dat aangevoeld en begrepen wordt als een eigentijdse vormgeving van gerechtigheid voor allen". De Raad van Overleg, waarin alle ka tholieke sociale organisaties samenwer ken, nam kort na liet verschijnen van het Mandement het initiatief tot uitvoe ring van dc wens van de bisschoppen. Dc eerste jaren gaf prof. mag. dr. F. A. Wt- ve O.P. leiding aan het voorbereidend wetenschappelijk werk. Daarna werd de ze taak met grote energie en een nimmer aflatend doorzettingsvermogen overgeno men door prof. dr. J. A. Ponsiocn, hoog leraar aan het International Institute for Social Studies en dr. G. M. J. Veldkamp, de staatssecretaris van Economische Za ken. Zij hebben de verantwoordelijkheid en de eindredactie op zich genomen en met grote stuwkracht een verre van gemak kelijke coördinerende taak vervuld. Op een breed terrein wisten zij deskundige medewerkers aan te trekken en deze te stimuleren. Voor de helft is nu dan al uitvoering gegeven aan de wens van de bisschoppen met het verschijnen van twee kloeke de len in een typografisch welverzorgde uitgave bij Paul Brand, getiteld „Wel vaart, Welzijn, en Geluk". Het gehele werk zal uit vier delen be staan. Het wordt niet aangediend als een program, maar zoals de ondertitel luidt als: „Een katholiek uitzicht op de Ne derlandse samenleving". Kardinaal Alfrink dankte voor de eer- te exemplaren van het katholiek sociaal program, waarvan hij de totstandkoming (Van onze Haagse redactie) Het probleem van het lawaai en de verontreiniging in onze steden is weer eens actueel geworden nu dc resulta ten bekend zijn geworden van een en quête, die de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenver keer deze zomer onder buitenlandse toeristen heeft ingesteld. „Nederland, eens „het properste land ter wereld", is bezig één grote vuilnisbak te wor den", zeggen de buitenlandse bezoe kers onomwonden. Dat is j-ammer, want er zijn op an dere punten aanwijzingen, dat wij aar dig aan de wensen van het buiten lands toerisme tegemoet komen. De Algemene Nederlandse Vereni ging van Vreemdelingenverkeer heeft gemeend aan deze klachten nog eens extra aandacht te moeten schenken. Zij doet dit in een verslagje over de resultaten van een enquête onder bui tenlandse toeristen. Waar men zich vooral over ergert is de nonchalance, waarmee de gemiddelde Nederlander afval over straten, grachten en plant soenen uitspreidt. En dit heus niet al leen vanwege een plaatselijk gemis aan afvalbakken. Misschien zouden we even rigoureus moeten gaan optreden als in New York of Zwitserland, waar zelfs op het wegwerpen van lege siga rettendoosjes fikse boeten gesteld zijn. En dan het lawaai: het leger brom fietsmaniakken dat zich met grenze loze onvoorzichtigheid maar met veel bravoure op de stadscentra heeft ge stort is nog steeds groeiende. Met open knalpotten en opgevqerde motortjes zorgen zij voor een oorverdovende ka kofonie van geluiden, die de wande laars en de terrasjesmensen door merg cn been gaat. De toeristen vinden het in ieder geval niet leuk. Het zijn echter niet alleen de brom fietsers die enige weerzin bij onze buitenlandse bezoekers hebben gewekt. Ook wordt veelvuldig aanmerking ge maakt op het gedrag van fietsers. Een Franse arts luchtte zijn hart als volgt: „Dc fietsers in uw land tonen over het algemeen een gebrek aan respect voor de verkeersregels. Ze rijden zo maar wat, storen zich niet aan regels en veroorzaken daardoor vaak een grote chaos in het verkeer en onze kerheid bij de automobilist". Twee Fransen koesterden zeer bij zóndere wensen. De een vulde op het enquêteformulier in: „Graag een beetje minder mayonaise in de Hol landse schotels", en de andere „Gaar ne minder korte lakens op de bed den". Een leerzame noodkreet werd geslaakt door een Engelse mijnwer- kersvrouw. „Alstublieft, alstublieft, plaats meer openbare toiletten in de steden", schreef ze. Een Duitse toerist, tenslotte, is met bepaald onjuiste gedachten over onze P.T.T. naar huis gegaan. Hij vond het namelijk maar erg onpraktisch dat in Amsterdam de brievenbussen achter op de trams zijn bevestigd. Om al zijn ansichtkaarten gepost te krijgen had hij steeds achter trams aan moeten draven. ,,Het was bovendien nog ris kant ook", schreef hij. meestal uit de verte en soms van dicht bij had gevolgd. „Het is een verheugend teken," zei hij, „dat de wens van het episcopaat, geuit in het Mandement van 1954, direct zulk een weerklank heeft ge vonden. Maar misschien was U er niet zo vlot aan begonnen, zo voegde de kardi naal er aan toe, wanneer U te voren ge weten had, hoe moeilijk de geboorte van dit geesteskind zou verlopen" Even later gaf hij te kennen, dat de geboorte van „de vierling" toch wel vlot ging, toen hy hoorde dat het derde deel over dc economie in 1961 en het vierde over de cultuur en de internationale verhoudingen in 1962 zal verschijnen. Kardinaal Alfrink toonde zich geluk kig met het feit, dat het program als een katholieke visie werd gepresenteerd en niet als d e katholieke visie. De ka tholieke visie zou te veel modificatie ver eisen. Het program laat aldus ruimte voor een andere katholieke visie, welke even zeer denkbaar is. „Vooral in de moder ne tijd", aldus mgr. Alfrink, „moet men geen verplichte visie presenteren op het terrein waar de Kerk vrijheid laat." Tijdens de aanbieding van het pro gram: v.l.n.r.: prof. dr. A. H. M. Albregtsvoorzitter van de raad van overleg; mr. P. JM. Aalberse, secretaris; de heer Paul Brand, uitgever van het boekwerk; staats secretaris dr. G. Veldkamplid van de raad; mgr. Hendriksen en dr. J. Ponsioen s.c.j. Volgens premier Kroestjev heeft zijn Britse ambtgenoot, MacMillan. hem de verzekering gegeven dat volgend jaar een topconferentie zou worden gehouden. De Russische premier zei dat hij had voorgesteld in Moskou of Leningrad een speciale zitting van de assemblee der Verenigde Naties te houden waarop al leen over ontwapening zou worden ge sproken. Men vroeg hem of de „Berlijnse situa tie" tot een nieuwe topconferentie zou worden gehandhaafd. „Indien het Westen bereidheid zou tonen een dergelijke conferentie bij te wonen," gaf Kroestjev te kennen, „dan zouden de communisten wachten alvo rens aan te dringen op oplossing van de Duitse kwestie". Maar als het Westen zich onwillig zou betonen, zouden de Sovjet-Unie en an- Over de inhoud van de eerste twee de- dere geïnteresseerde landen een vre- len kan men elders in dit blad meer le- desverdrag sluiten, „en dat zal het ein zen. de betekenen van de Westelijke bezet- Iting van West-Beriijn." In een droogstaande riolering- put langs een kortgeleden aange legde weg in Stockel, in het zuid oosten van Brussel, is vrijdag het lijkje van de 12 jaar oude Roland de Costcr aangetroffen. Enkele uren later heeft de politie een 24- jarige man gearresteerd op ver denking van ontvoering en moord. Bij de gerechtelijke lijkschouwing bleek dat de jongen om het leven was geko men door een schot uit een zwaar kaliber revolver. De kogel was door zijn hoofd gegaan. De lijkschouwers stelden vast, dat de dood moest zijn ingetreden tussen Groepen gewapende Baloeba, die op de band zyn van premier Loemoemba, hebben overvallen gepleegd op steden cn dorpen in noordoost-Katanga. De plaatselijke autoriteiten hebben gemeld dat tenminste 35 mensen zijn gedood bij botsingen met militairen. In rapporten uit genoemde streek werd de situatie „bijzonder ernstig" ge noemd. In één, onbevestigd, bericht werd het aantal doden zelfs op bijna 60 geschat. De meeste slachtoffers vie len onder de aanvallers, doch ook mili tairen en politie van Katanga leden ver liezen. Een woordvoerder van het oos telijk commando der V.N. in Elizabeth- stad, zei, dat zich tenminste drie Euro peanen bevinden onder de dozijnen gij zelaars die door de Baloeba zijn mee gevoerd. Een Ierse patrouille, die donderdag avond naar Niemba werd gestuurd, meldde dat de Baloeba deze plaats ge plunderd en ten dele in as hebben ge legd. Ierse militairen vonden negen lij ken van inheemsen, die op straat lagen in de verlaten stad. Alle telefoonverbin dingen waren verbroken door de aan vallers. De Ierse patrouille kreeg op dracht Niemba tegen een mogelijk nieu we overval te beschermen. half vier en half zes donderdagmiddag. Die middag is Roland per fiets op weg van huis naar school, spoorloos verdwe nen. Zijn ouders, die een slagerij hebben in Stockel, werden enkele uren later op gebeld door iemand, die met verdraaide stem de woorden „ontvoering" en „een heleboel geld" sprak. Aanvankelijk be schouwde men dit als een slechte grap, maar toen Roland om vijf uur 's middags nog niet was thuisgekomen, namen zij de gendarmerie in de arm. Dinsdagavond was Roland op zijn rode fiets in een buitenwijk van Stockel ge zien en daarom begon de politie vrijdag ochtend het gebied, dat voor een groot deel bouwland is, af te zoeken. In een nog niet gebruikte put van de riolering trof men het lijkje aan. Dichtbij lag de met bloed besmeurde fiets van de jon gen. Het bleek dat men Roland dikwijls boodschappen had zien doen voor een zekere L, van D. die in dezelfde wijk als het gezin De Coster een winkel had. Dinsdagavond zou Roland ook zo'n boodschap hebben gedaan. Voor Van D. zou hij een briefje hebben moeten weg brengen naar een jonge vrouw in de om geving. Bij het eerste verhoor heeft de arres tant dit ontkend. Maar in cement dichtbij de put waar het kind werd gevonden, waren ft>oren van autobanden, die bij nader onderzoek bleken overeen te ko men met de sporen die de banden van Van D.'s auto maken. (Advertenties) VOORDELEN PLASTIC VLOERTEGELS volkomen slijtvast vol komen bestendig geslo ten oppervlak «stroef op pervlak koud-buigzaam. Verkoopkantoor WAVIN Postbus 173 Zwolle Tel. (05200) 18744 (3 lijnen) Is een goede toekomst u één avond luisteren waard? (zie advertentie elders in dit klad)

de Stem | 1960 | | pagina 1