Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland G Roo: ste Huls Dijkvak ten de Thoolse noorden van brug gereed Kermis-stuk in Hulst trok volle zalen nu FiRMAMINT Eerste steen voor nieuwe pastorie te 'sHeerenhoek CKefarine „4" '*1 Schoolhoofd te Vlissingen fraudeerde Twee nieuwe bestekken Wat en Waar Ned. I gaat t Dagblad De Slem Hoedt U Geslaagde bloemenshow in dorpshuis Suède Damesjasjes „SPORTIEF" Bestuur afdeling „Jeugd en muziek" STURKA COATS J. ELICH Sportiefj Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! 5 Zwarte Kippen bewaren... j 2,46 BESPAREN! Meisje te Hoek na val overleden On tslag-aan vraag burgemeester van Oostburg Excursies van Staatsbosbeheer Hoog waterstanden Ple spel van Camere Jierig Vandaag Morgen Verlies Denk aan U DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 5 OKTOBER 1960 MIDDELBURG Honrlensliow in Vleeshal Ter gelegenheid van de werelddieren dag organiseerde de Zeeuwsche Vereni ging tot bescherming van dieren „Die ren in Nood" in de Vleeshal een honden show. Een drietal dierenartsen onder zocht de honden. In tegenstelling tot een tentoonstelling, waar gelet wordt op de kwaliteitsbepaling ten opzichte van het ras. gaat het bij deze show om de ver zorging van de hond. Tevens wordt gelet op de verhouding baas-hond, aldus ver telde een der artsen. Deze show is bedoeld om adviezen te geven aan de eigenaars wanneer er be paalde gebreken worden geconstateerd. Het komt b.v. veel voor, dat honden doorgezakte voetjes hebben. De dieren, die met hun baasjes naai de Vleeshal waren gekomen, kwamen uit alle delen van de provincie. Het was op staan en pootjes geven, onder een gezel lig geblaf, maar afgeblaft werd er nie mand op deze dierendag in de Vleeshal. Na afloop van deze show werden in hotel Wohler de prijzen uitgereikt. Hier na volgde een bespreking van de resul taten. Kom over (le brug Juist toen gistermorgen een grote vrachtauto met aanhangwagen van de firma Leys de Stationsbrug opdraaide ontstond er een defect aan een van de assen, er brak een flens. Als gevolg hiervan ontstond een grote verkeers opstopping. Later sleepte een kraan wagen van de firma De Klerk de ge strande auto over de brug. Omdat op dat moment juist een militaire colonne Walcheren in kwam voor het houden van een oefening, regelden enkele militaire politiemannen het verkeer. Na een goed half uur was het verkeer weer in de normale banen geleid. Huisvrouwen bijeen De afdeling Middelburg van de Ne derlandse vereniging van huisvrouwen belegde in „Suisse" een bijeenkomst. Na een openingswoord door mevrouw A. A. Haandag-Derksen vertelde de heer A. F. Baljeu namens de Verenigde Nederland se Bloemisterij iets over de verzorging en het schikken van snijbloemen. (Advertentie) voor VERKOUDHEID HOEST KEELPIJN GRIEP I neem direct De keelonlamettende tabletten VLISSINGEN Zilveren jubileum bij de P.Z.E.31. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. F. Andriessen te Oost en West-Souburg, machinestoker B in de centrale Zeeland van de N.V. P.Z.E.M., bij dat bedrijf in dienst trad. In de morgenuren werd de jubilaris met zijn echtgenote en familie ontvangen in de conferentiezaal van de centrale aan de Edisonweg, welke ruimte voor deze gelegenheid feestelijk was inge richt. Temidden van het in de centrale werkende personeel werd de heer Andriessen, bij ontstentenis van de directeur toegesproken door de noofd- ingenieur, ir. H. Broekhoff, die hem namens het bestuur en directie dank bracht voor de aan het bedrijf bewezen diensten. Spreker memoreerde, dat de heer Andriessen het grootste deel van de 25 jaar had doorgebracht in de centrale te Westdorpe en dat hij zich bij de verplaatsing naar Vlissingen in november 1953, spoedig geheel had aangepast. Na hem alle goeds te heb ben toegewenst overhandigde hij aan de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Vervolgens werd de jubi laris toegesproken door de bedrijfs ingenieur, ir. J. Schoonderwoerdt. Namens het gehele personeel bood de heer W. Cleeren, een blijvend aan denken aan, voor mevrouw Andriessen waren er bloemen. Bij monde van de heer J. J- de Kok werd door de personeelsvereniging een boekenbon aangeboden. De heer Andriessen dankte allen voor de hartelijke woorden en de aangeboden geschenken. Lichtmast vernield De heer J. K. uit Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag in de Paul Krugerstraat met zijn huurauto te gen een lichtmast gereden. De heer J. K. kroop vrijwel ongedeerd uit het wrak van de auto. De lichtmast werd vernield. Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen. 3-10. Griek Sevasti-K. 4-10 Ned. Willemijn, Griek Antonakis. Vlissingen vertrokken. 3-10 Sevasti-K. 4-10 Antonakis, Willemijn. Ge passeerd naar Antwerpen (Ned. sche pen). 3-10 Esma-B, Ambulant, Gerry-S, Almdijk. 4-10 Tubo, Vrede, Dollard, Ko ningin Juliana, Arnedijk. Democraat. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 3- 10 Meidoornsingel, Brandaris, Arkeldijk, Korendijk, Frans Bohmer, aGroet, Prins Frederik Hendrik. 4-10 Drente, Ooster burgh, Isis, Bali, Kamperdijk. Dapblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenstraat 14, telefoon 2377. RayonredacteurW de Leeuw Rayonbeheerder. L. K M le tong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes Westsingel 98, tele foon 6252. Rayonredacteur: C. Bastianen Rayonbeheerder: J Fait Prijs voor losse advertenties oestemo voor de editie voor Zeeland f 0 15 per mm 1 mm Ingezonden Mededeling 2tb mm gewone advertenties Bij cod tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels oi minder t 0,90 elke regel meei f 0,15 Bh plaatsirg ook ln Brabantse oplage resp f 1,50 en f 0,40 Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen, de derde plaatsing tegeD half geld. (Advertentie) „Hij kdn niet buiten een General Dual-Tread autoband!" HULST Jan Blommaert jubilaris in het Gasbedrijf Aanstaande donderdag is het veertig jaar geleden dat de heer Jan Blommaert als stoker ging werken op de toenmalige gasfabriek in onze stad. In die functie was hij daar dertig jaar werkzaam. Toen in 1950 de fa bricage van gas werd stopgezet en men gas ging betrekken van Sluiskil werd Jan Blommaert tewerkge steld als hulpfitter in de werkplaats van het gasbedrijf. Dat is hij thans nog. Vooral in de moei lijke jaren tussen 1940 en 1950, waarin met zeer beperkte midde len, te weinig kolen en bovendien nog met verouderde toestellen een zo goed mogelijk resultaat moest worden bereikt droeg Jan GOES Begrafenis ds. Odé Onder grote belangstelling is gisteren de overleden emeritus-predikant van de Ned. herv. gemeente ds. A. W. M. Odé op de algemene begraafplaats begraven. Tevoren was in de Maria Magdalenakerk een rouwdienst gehouden, geleid door ds. C. Metselaar. Ds. Nijssen sprak op hel kerkhof de begrafenisliturgie. Aan het graf voerde ds, J. W. Koenraad het woord. Namens de familie dankte ds. A. Odé herv. predikant te Biggekerke. 's-Gravenpolder BEGIN VAN BRAND Enkele dagen geleden was er op een wat vreemde plaats begin van brand. Gedurende het ophalen van het huisvuil ontstond er een flinke rookontwikke ling in de bak van de roltrommelwagen. Snel werd de stortplaats voor huisvuil opgezocht en de smeulende lading ge lost. Vermoedelijk heeft een deelnemer aan de dienst de asla met een te hete inhoud in de vuilnisemmer geleegd en is daarna deze inhoud in de wagen gekomen. Hansweert „Scaldia" verdwenen Over het drama Scaldia" is het doek gevallen. De heer d'Heydt, vertegenwoor diger van de maatschappij, heeft het ge bouw ,dat toebehoort aan de r.-k. kerk, verlaten. De N.V. Scaldia had plannen op het gebied van de scheepvaart, die echter jammerlijk zijn mislukt. Voor Hansweert is dit een gevoelige teleur stelling temeer daar het dorp iets der gelijks heeft meegemaakt met de werf Zeeland. N.H. Instuif Op zaterdag 8 oktober zal de Ned. Herv. Instuif haar winterseizoen openen met een speelavond in het dorpsgebouw „Kaj Munk". Om half acht zal het startsein gegeven worden en evenals de voorgaande jaren zal er dan wekelijks op de zaterdagavonden voor de Ned. Herv. Jeugd gelegenheid zijn zich op een behoorlijke manier te amuseren. Vaststaand is reeds, dat op 15 ktober een humoristische film gedraaid zal worden. Opeiiiiigsmiddag De jongens en meisjes van de Ned. Herv. Jeugdraad, die normaliter ge scheiden bijeenkomsten houden, zijn in een gezamenlijke middag tezamen ge start voor het nieuwe seizoen. Een ope ningsmiddag welke ongetwijfeld ge slaagd mag genoemd worden. Deze middag had voor de jongelui een bijzonder aspect. Er werden namelijk spelen georganiseerd, waarvoor een di ploma voor de overwinnaar beschikbaar was. terwijl ook de tweede in de betref fende serie een dergelijke bekroning kreeg. De betreffende spelen waren sjoelen, dammen tafeltennis en voet bal. Ook werden er enkele interessante films vertoond over de ontwikkeling van de luchtvaart en over de autoraces te Les Manches. De belangstelling voor deze leuke mid dag was groot. In het dorpshuis werd een zeer ge slaagde bloemententoonstelling gehou den, die georganiseerd werd door de plaatselijke floralia-vereniging. Er was van deze tentoonstelling zeer veel werk gemaakt. De grote zaal van het dorps huis maakte dan ook een keurig ver zorgde indruk met de vele smaakvol in gerichte afdelingen. Verschillende at tracties boden de nodige afwisseling, o.a. enkele vogelstands, waar zelfs een drie tal flamingo's waren te zien. De volgende prijzen werden toegekend: Groep schoolplanten: Geraniums: 1 Anne ke Stel, 2 Jannie van Paasschen, 3 Rietje Leijs. Fuchsias: 1 Heieen Waverijn, 2 Mar- jo Meijer, 3 Nellie Dellebeke en Adri Dek. Begonias: 1 Annelies van Iwaarden, 2 Jan van Paasschen, 3 Beke Stel, Mieke Wave rijn en Beppie Jansen. Dahliawedstrijd: 3 P. A. Kakebeeke, Snijbloemen in vaas: 1 A. Leijs, 2 S. Kleinepier, 3 N. van de Parel. Opgemaakte bloemstukjes snijbloemen: 1 Mw. Vroegop-Blaauwkamer (3X) en voorts mej. S. Kleinepier, Mw. Mauer-Westerweel, Mw. Leijs-Westveer, 2 Anneke van Liere, Mw. A. Mol en mej. A. Leijs. Eervolle ver melding: Mw. A. Mol en Mw. van Paas- schen-Bom. Opgemaakte bloembakjes vaste planten: 1 Mw. Blok-Wondergem; 2 Mw. Koppejan-Trimpe. Bloemenmanden: 3 P. A. Kakebeeke: Bakjes vaste planten: 1 B. v.d. Parel. 2 Mw. Visscher-Lavooij, eerv. ver melding: Mw. van Paasschen-Bom. Cactus sen en vetplanten: 1 Mw. Maat, 2 Lenie Meijer, 3 M. Saaman, eerv. vermelding: Wies Openeer. Bloeiende kamerplanten: 1 J. M. Blaauwkamer, D. Nóuwt, Mw. Dek-Nelis, 2 Mw. Baveco-van Liere, I. Stel, Maddy Bruijnzeel, 3 Mej. G. Vermeulen, Mw. de Ridder. Eerv. vermelding: Mw. Boone-Gel- dof, Mej. Lindenbergh. Niet-bloeiende plan ten: 1 Mw. Sinke-Nieuwenhuijse, I. Stel, Mw. Meijer-Wabeke, Mw. van Langevelde, 2 A. Koppejan, Mw. Leendertse, Mw. van Paasschen-Bom, Mw. Jansen-Verburg, 3 J.M. Blaauwkamer, Mw. v. d. Pas-<Bouterse, Mw. Dek-Nelis, Mej. Lindenbergh, A. Saaman, Eervolle vermeldingen: P. Sinke en M. Saa man. Hangplanten: 1 J. van de Parel, 2 L. Sinke-van Nieuwenhuijzen. De leerlingen van de Landbouwhuishoudschool hadden een afzonderlijke stand. De prijzen werden toegekend als volgt: 1 Janny Allewijn en Diny Weststrate, 2 Corry Bauer en Elly Hoek, 3 Mina v. d. Berge. De jury bestond uit Mw. van Langevelde te Kruiningen en de heer P. Oéle te Kapelle. Orjuaa.MApvi Grote collectie. De nieuwste na- jaarstinten. In kwart en 7/8 mo delletjes. De beste merken vanaf f 97.50 tot 197,50 JAN ELICH Lievevrouwestr. 9 Bergen op Zoom Hein ken szand Huisvuilophaal dienst geregeld De gemeenteraad voldeed aan het ver zoek van het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van een chr. lagere school alhier om gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van vijf leerlingensets. Voorts be sloot de raad garantie te verlenen voor de aanleg van een hoofdbuis van het waterleidingnet in het industrieterrein aan de n.v. Waterleidingmij Zuid-Beve land tot een maximum van ongeveer 380.-. Een bijdrage van ƒ491.- werd verleend aan de n.v. P.Z.E.M. voor aan sluiting van het perceel Stelleweg 4. Met de n.v. Bank voor Nederlandse ge meenten werd een geldlening aangegaan van 50.000. Vastgesteld werd een ver ordening op het ophalen van huisvuil. Van gemeentewege zullen uniforme vuil nisemmers worden beschikbaar gesteld Twee maal per week komt de roltrom melwagen. De tarieven zijn: per jaar voor een emmer 10.-, twee emmers 15.-, drie emmers 20.-, vier emmers ƒ25.. en vijf emmers 29.-. Kruiningen Ongeval op rijksweg Op de rijksweg, bij de kruising met de Zanddijk, is gistermorgen in alle vroeg te een aanrijding ontstaan tussen een personenauto, die bestuurd werd door J. v.d. P. uit Oostburg, en een vrachtauto bestuurd door C. van B. uit Clinge. Laatstgenoemde moest uitwijken voor enkele pinken van de landbouwer P., die op de weg liepen en die hij door de duisternis te laat had opgemerkt. De j personenauto werd van voren totaal ver- nield. Blommaert daar zijn steentje in bij. Jan Blommaert is een rasechte Hul stenaar. Aanvankelijk zag het er hele maal niet naar uit, dat hij een levens echte „gasman" zou worden. Want hij begon als voerman bij zijn vader en daar na werkte hij nog als seizoenarbeider in de bieten o.a. in Engeland. In 1915 kwam hij voor het eerst met de gasfabriek in aanraking, maar toen nog alleen als los- arbeider in de wintermaanden. In 1920 is hij vast in dienst genomen. Onder alle omstandigheden is Jan Blommaert tijdens zijn veertigjarige trou we dienst in het gasbedrijf een zeer op gewekte en vriendelijke man geweest en hij is dat nog. Met zijn collega's kan hij goed overweg en niets is hem te veel gevraagd. Aanstaande donderdag is dus zijn grote jubileumdag en zijn talrijke vrienden en kennissen zullen hem zeker in de bloe metjes zetten. Door het vertrek uit het Land van Hulst van verschillende bestuursleden van de afdeling „Jeugd en Muziek" is er een andere samenstelling van het bestuur gekomen. In de plaats van pater Pirenne is de heer P. Bosch voorzitter geworden, in de plaats van broeder David pater Eug. Van Acker, vice-voorzitter. Mejuffrouw Marijke de Waal is secretaresse geworden en de heer W. Ivens blijft alleen penning meester. Met mejuffrouw Miek v. d. Ende heeft het bestuur gecompleteerd. i Advertentie» VOOR DAMES EN MEISJES J Grote collectie i LIEVEVROUWESTRAAT 9 BERGEN OP ZOOM. AXEL GESPREKSAVONDEN VOOR GEHUWDEN Op initiatief van de Katholieke Actie zullen op 12, 19 en 26 oktober a.s. drie gespreksavonden voor gehuwden wor den gehouden. Pater Mac uit Sluis zal de avonden leiden. Het gespreksthema zal zijn: „Huwelijksproblemen van de ze tijd". Biervliet Polio-inenting Een flink aantal kinderen is ge durende de laatste jaren in Biervliet gedurende de laatste 3 jaren ingeënt tegen kinderverlamming. In oktober 1957 werd met deze polio-inenting ge start. Vanaf die datum lot heden werden zo ongeveer rond de 400 kinderen inge ent. Allemaal kinderen geboren in de jaren 1945 tot en met 1959. Het totaal aantal in Biervliet wonende kinderen, dat in dat tijdvak geboren is, bedraagt 459. Hiervan werden er 364 in het kader van het Rijksinentingsprogramma tegen poliomyelitis geënt. Van de overige 95 kinderen werden er nog eens 62 ingeënt op particulier initiatief. Uiteindelijk zijn er dus slechts 33 van de daarvoor in aanmerking komende kinderen niet ge- ent tegen kinderverlamming. De ouders van deze 33 kinderen haddèn om principiële redenen bezwaar tegen de inenting. Gelukkig gaat het hier om een een slechts gering aantal, nog lang geen 10 procent. Liggende wipschieting In café Nieuwlandse Molen bij P. Lippens werd een sehieting op de liggen de wip gehouden. De strijd ging ditmaal om vette jonge hanen. Alleszins de moeite waard dus om er een schot aan te wagen. Een 43-tal op hanen beluste schutters dacht er kennelijk ook zo over. Ze zorgden in elk geval weer voor het nodige schuttersvertier. Ook onze zuiderburen schijnen een jonge haan niet te versmaden, want een flink aantal Belgische schutters was opgekomen. Zc lieten zich van hun beste zijde zien ook. De hoogvogel ging mee de grens over. Hiervoor zorgde J. Matthijs van Waterland-Oudeman. Cl. de Pré zorgde er met een prima treffer voor dat de lei zijvogel in Biervliet bleef. De 2e zij- j vogel werd neergehaald door M. Ver-| schelling van Sas van Gent. De beide j kallen bleken erg vast te staan. De eerste kreeg men nog wel naar beneden. Dit lukte aan de Biervlietse schutter W. I Duysserinck. De 2e kal. trok zich van al de rondsnorrende pijlen niets aan. Rustig bleef hij op zijn voetstuk staan. Aan het eind van de schieting werd hij toen maar verloot. W. Hoevenagel, die trouwens de meeste kleine vogels schoot, toonde zich bij deze verloting het ge lukkigst. Een vette haan werd zijn deel. Ook de Biervlietse schutter A. Tas, die kennelijk nog wat anders dan alleen maar brood bakken kan, was op schot. Met 2 malse hanen trok bakker Tas huiswaarts. Het werd echt braadwerk voor moeder de vrouw dus. Clinge NIEUW MEUBILAIR IN VERENIGINGSSGEBOUW Bij gelegenheid van de ingebruik- name van het nieuwe meubilair in het verenigingsgebouw was een feestavond op touw gezet, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. De feestavond werd geopend door de pastoor M. Cosijn. In het kort gaf hij een overzicht van de geschiedenis van het huidige verenigingsgebouw of parochiehuis. Vroeger deed het gebouw dienst als kleuterschool, terwijl ook het Wit Gele Kruis gebruik maakte van een gedeelte van het gebouw. Op een zeker ogenblik was het in een vervallen toe stand gekomen. Door de steun van de parochianen, en van de N.V. Clitex was het mogelijk geweest om het eens flink te restaureren. Thans heeft het een heel ander aanzien gekregen met het meubi lair, dat met een flinke subsidie van gemeentewege, kon worden aangeschaft. Pastoor Cosijn kon dan ook niet nalaten om de parochianen, het gemeentebestuur en de N.V. Clitex hiervoor hartelijk te bedanken. Vervolgens kwam het vrolijke gedeelte van de avond, waarbij de muziek van de Lorelei de aanwezigen deed genieten. Ook het optreden van de balletgroep uit Oostburg viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Koewacht ONDERSCHEIDING Aan onze dorpsgenoten Alfons van Poele en Edmond de Schepper werd het zilveren insigne uitgereikt voor hun 12 1/2 jaar verdienstelijk werk bij de plaatselijke vereniging „Herwonnen Le venskracht". Deze onderscheidingen werden officieel uitgereikt op een be stuursvergadering dezer vereniging. Sas van Gent Nieuw bestuur Tijdens een buitengewone vergadering van de leden van de Neutrale kleuter school is een nieuw bestuur gekozen. Hierin hebben zitting de dames I. Eegerdingk - de Jong, C. Ramondt-van Liere en de heren E. van Amstel, T. van Roon en J. Withagen. Uit deze personen zal een nieuwe voorzitter en secretaris-penningmeester worden geko zen. Na de verkiezing verliet het oude bestuur onmiddellijk de vergadering, na dat het eerst de bescheiden had over gedragen. Het oude bestuur is en bloc heenge gaan, omdat het niet wenste in te gaan op een suggestie van de overgrote meer derheid der leden om een aan de kleu terleidster opgelegde straf ongedaan te maken. Deze leidster heeft inmiddels op eigen verzoek ontslag gekregen. Zuiddorpe DE LICHTPROCESSIE Met het prachtige weer is de licht processie een succes geworden. Onder weg werd de rozenkrans gebeden Nadat de processie langs het verlichte Maria beeld was getrokken droeg een pater Dominicaan de H. Mis op. Als onder werp van zijn preek had hij gekozen Maria, moeder van alle mensen. Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chelarine „4" worden in de hele wereld mei uit stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer anderen middelen falen. Tegen pijnen en griep. Geschikl voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaros. 20 tabl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 labl. (3.60. Pastoor A. Douenburg van 's-Hee- renhoek heeft de eerste steen gelegd voor de nieuwe pastorie. De inscriptie van de nieuwe steen ..Dat'zij, die hier wonen, de vrede van Christus brengen", gebruikte burge meester Waalput in zijn toespraak, om er op te wijzen dat in het geestelijk leven van de bewoners van 's Heeren- hoek een vernieuwing te bespeuren valt. En hij zei, dat ook het gemeen tebestuur vurig hoopte, dat de woorden op de steen waarheid zullen worden. Nadat de pastoor de echte eerste steen geplaatst had hebben ook de twee dames van het pastoriepersoneel een steentje in de bouw van hun toekom stige woning bijgedragen. Ook zij met selden, al zij het dan minder officieel, een paar gewone bakstenen in de muur van de vestibule. Ook zij maken goede kans dat hun bijdrage tot de bouw van de pastorie tot in lengte van jaren goed zichtbaar zal zijn. Wanneer de arbeiders zich er niet meer mee hebben bemoeid, zitten de ze eerste onofficiële stenen met artistie ke hand flink scheef gemetseld. De Zaal" op de begane grond van de nieu we pastorie zal straks ook gebruikt mo gen worden voor vergaderingen en bij eenkomsten. (Advertentie) Twee meisjes fietsten gistermid dag om vier uur door de Lange- straat te Hoek. De sturen raakten op een gegeven moment in elkaar, waardoor de achtjarige C. B. met het hoofd op het trottoir terecht kwam. Kort daarop is zij aan de gevolgen van deze val over leden. Naar aanleiding van een klacht, die een ex-concierge van een school in Vlis singen heeft ingediend, heeft de officier van justitie te Middelburg een onder zoek gelast naar malversaties, die het hoofd van deze s# nol, de heer J. G. B. ou hebben gepleegd. De heer B. zou door het overleggen van valse kwitanties ruim 5000 gld. te veel aan onderwijssubsidie hebben ontvan gen. Ook zou hij 4000 gulden te veel heb ben ontvangen voor de opleiding tot kleuterleidster, waarmee hij eveneens oe- moeiingen had. De 5000 gulden zou hij voor zijn gezin van negen kinderen ge bruikt hebben. Het bedrag van 4000 gul den is inmiddels achterhaald. Het schoolhoofd heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. Omdat hij herstel lende is van een operatie is nog niet tot zijn aanhouding overgegaan. (Van onze verslaggever) In de loop van deze maand wor den herstel en verbetering van het dijkvak ten noorden van de Thoolse brug opgeleverd. Daarmee wordt een werk besloten, dat door het hoogheemraadschap „De Bra bantse Bandijk" voor 1.8 miljoen gulden aan het aannemersbedrijf firma Oosterwijk N.V. te Rotter - dam werd toevertrouwd. Een nieuwe schakel in het betrouw bare dijknet, zoals dat door het hoog heemraadschap wordt gewenst ter be scherming van de bevolking, is daar mee voltooid. Het is niet de laatste schakel, want de technische diensten leggen momenteel de laatste hand aan een tweetal bestekken, die in de loop van de winter zullen worden aanbe steed en die in het voorjaar zullen worden uitgevoerd. Het dijkvak Steen- bergse Sas - Dintelsas (Volkerakpol- ders) komt nu aan de beurt. In ver band met de aanleg van de Volkerak- dam moesten door het hoogheemraad schap in overleg met de deltadienst spe ciale maatregelen worden genomen. Het dijkvak zal een extra verhoging krijgen van circa 75 centimeter en dit in ver band met de vetandering van de water stand na het gereedkomen van de dam De laatste kubieke meters grond \Jcor- den door de draglinedie even ten noorden van de Thoolse brug staat f op het dijkvlak van „De Brabantse Ban dijk" geworpen. bij Willemstad. De extra verhoging zal door de deltadienst worden betaald. Het tweede bestek, dat in de loop van de winter wordt aanbesteed is het werk, dat rond en in Lage-Zwaluwe moet ge beuren. Worden ook daar nu maatrege len genomen om een eventuele hoge vloedgolf te kunnen keren: in samen werking met het gemeentebestuur zal ook een industrieterrein worden verwe zenlijkt. Is het dijkvak ten noorden van Tho- len nu praktisch gereed: aan het dijk vak bij Sabina-Henrica (officieel reeds opgeleverd) wordt nog een laatste hand gelegd. Dit werk vergde een uitgave van f 0.3 miljoen gulden. (Advertentie» Waarom Stram en Stijf door 't leven? gerdrijf Uw Rtaeumitisctae Pijnen! met Kruschen Salts. U kunt alleen maar zelf ondervinden, wat Kruschen voor U kan doen Daar om moet ge liever vandaag dan morgen met de bloedzuiverende Kruschen kuur beginnen De aansporende werking van Kruschen's vijf minerale zouten op de bloedzuiverende organen, doet 't bloed krachtiger stromen, onzuiverheden wor den uitgedreven langs natuurlijke weg en daarmee ook de oorzaak van Uw lijden en pijn. Naar ons van de zijde van het provincaal bestuur van Zeeland is meegedeeld heeft thans de heer mr. K. Hoekzema ontslag ge vraagd als burgemeester van de gemeente Oostburg. Zoals bekend werd de burge meester al in januari van dit jaar met ziekte-verlof gezonden, nadat een onderzoek was inge steld naar de gedragingen van de heer Hoekzema. Eten aantal personeelsleden van het dienstvak Landsc'hapsverzorging ran het Staatsbosbeheer hebben een excursie gemaakt latngs verschillende objecten in Zeeland, die van betekenis zijn voor het landschapsschoon. Het merendeel van deze objecten is tot stand gekomen in het kader van de herverkaveling. Ondermeer werd een bezoek gebracht aan de Rilland-Polder en het natuur reservaat „De Dinkel" in Kruiningen. Van hieruit werd een rondrit gemaakt door de zak van Zuid-Beveland waar men de wegaanplantingen bezichtigde. De eerste excursiedag werd besloten met een lezing in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg over het land schapsplan „Veerse meer". Voor vandaag staan er bezoeken aan het landgoed „Ter Hoge" bij Middel burg. het natuurreservaat Rammekens- hoek te Ritthem, het Wilhelminabos bij Westkapelle en het krekengebied tussen Vrouwenpolder en Veere op het pro gramma. Ook de beplantingen van de polderwegen op Walcheren zuilen worden bezichtigd. Deze excursie zal in hotel de „Campveersetoren" worden besloten. Morgen, donderdag 6 oktober, gelden oor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 3.49 en 16.06 uur te Terneuzen om 3.02 en 15.17 uur, te Vlissingen om 2.32 en 14.47 uur en te Wemeldinge om 4.34 en 16.48 uur. Advertentie) VV Het hlyspel „De Bungalow" van Toine van Bergen, bij wyze van welkomstgroet door de Hoofdkamer voor Zeeland „De Transfiguratie" gespeeld voor de nieuwe provinciale toneeladviseur (de auteur) leende zich prima als „kermis-stuk" voor de Camere van Rhetorica in Hulst. Dit gezelschap heeft daarmee gedurende de Hulsterse kermis in de St. Jozefskring een groot publiek blije toneelavonden be zorgd. En al bleek dan ook „De Bungalow" te behoren tot de middelmatige blijspelen (vooral de aanzet tot het derde bedrijf was aan de zwakke kant), de Camere haalde er met enthousiast spel de ont spannende humor uit, waarmee aan de vermaardheid van deze toneelgroep om met de Hulsterse kermis voor iets goeds en leuks te zorgen alle recht werd ge daan. Rollen De rolverdeling was binnen het raam van deze uitvoering goed toegepast. Stuk voor stuk waren de spelers voor hun taak berekend. De aankleding (decors, belich ting, grime) voldeed voldoende. De Camere bracht vlot spel in dit amu santé blijspel en legde gevoelige accen ten op de meest inhoudrijke en geestige momenten. Dat men (vooral in het be gin) wel eens te hard van stapel liep (een euvel, waaraan men zich gemakke lijk schuldig maakt bij zulke blijspelen) deed wel eens afbreuk aan de somwijlen prozaïsche tekst, maar allerminst aan het effect. Dank zij een weinig haperende rolkennis kwam men tot vlot samenspel. Lang niet gemakkelijk was de hoofdrol van Reggie Buysrogge als Jacq Perk, maar hij bracht het er uitstekend af. Zijn acteerdrift kende geen uitputting, waar door het spel tot het eind toe levendig bleef en actief. Johnny van Overmeeren speelde de rol van Frans van Dalen be zadigd, beheerst en kundig. Hij was t.o.z. van Jacq Perk een goed tegenspeler en hij leverde zeer bekwaam spel. Trix Rom- bout legde een zeer goede figuur in het lieve gevoelige meisje Louise Verlaat, waarmee zij voor de anderen niet onder deed. Goed vertolkt werd ook de rol van het meisje Yvonne Hoogstra door Maria Frieot. Haar „come-back" bij de Camere betekende stellig winst voor de groep. Mevr. J. Heirman-Eeckhout en Louis Oomens zetten een goede tante Clara en oom Henry op de planken en Charles Heirman, de regisseur, legde bezield ac teertalent aan de dag in zijn bijdrage als meneer du Croix Een oorspronkelijke postbode van Piet Venver en een aparte agent van Emiel v.d. Walle completeer den de groep. BEURS VOOR MODE EN HUISHOUDING De vakbeurs voor het gezin Bijzondere manifestaties o.a. vrije-tijds-bestedlng In 't gezin Interieurverzorging Femlna-clnema MODESHOW Elke dag uitreiking v.e. aan tal waardevolle geschenken Geopend van 1 0-1 7 en 1 9-23 u J Zondags gesloten AHOY' gebouw ROTTERDAM t/m 12 OCT. w:v.vl.v;k.<.. .-.jfrnvi-ekrtow/*»8* HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Jerry hou le roer recht. OOSTBURG Ledel 8 uur: Vakantie in Parijs, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: My Pal Joey, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Tot de revolvers zwege" GOES Kunsthandel Sturm 10-12 en 2-6 uur Expositie Louis Heymans OVEZANDE 2 uur: Raadsvergadering. GOES Kunsthandel Sturm 10-12 en 2-4 uur- Expositie Louis Heymans. OOSTBURG I.edel 8 uur: On the beach, 14 j. ANTWERPEN Kon. VI. Opera 8 uur: Egmont. België-Ned de rug. Geef maar competi minste aantri het lang niet bal gepaard spelen tenmii belangrijke r< Hetgeen van lang niet meer overwinning in woordig goud w omvangrijke scl liefhebbers iedc interesse de in speeldag tegemc Welnu, ook men mag zeg Ongetwijfeld zu vragen, wat NA genstander, gaa mag men het no jongstleden zone 'ge waarvan verloren me vanche namen, dat de „gang" het voor Elinkw dig zijn met en kunnen terugre NAC bovendien mekeer komt. daarom in de li Vele ogen zullt op Tilburg, waa GVAV. Men heri verrassende zege Opnieuw zo spe beuren, dat GVA te incasseren kr' se club: Willem wat zwaardere o nog tippen wij winnaars. DOS (A Wat kunnen dure p wanneer U suiker geniet toch van he gebruik volop Sukr Doosjes van 150 ta 500 tabl. f. 2.95, na-vuldoosjes 100 t< bij apothekers en d N.V. H. TEN HE Even half dr druilerige reg gelost voor de misdinsdagkoei stad Hulst. Vanaf de eer! de agressieve 1 uit Sint Gillis i de lont in het dellijk hierop re B. Wieles uit Ti le ronden lang mineren in de de koers. Om echter een kunnen bereiken, v dat Schelfhout achtervolker Wiele was de kans op woest. Ondanks vei in de „vuurlinie" moesten beide vert voor het fel jagent Piet Steenvoorde een der getipte k koers moest in d aan Maarten gever Sterke coureur zijn het ook zij, voor h een ontgoocheling, tempo werd de str verschillende uitv; bog moedigen bij. naar de ere-beker, biet ver genoeg ge Prominenten be vuldtg, maar daari dere renners zich Ppogde om de leid du wei eventjes t kloof mocht beslist den. Als voorbereidi I |lng tegen Luxerr I ber a.s. in Den I '10t Nederlands I trale trainingen j °P donderdag I oktober a.s., te: oktober een 1 worden I bckonde Vw ë^nstander 4°°asde cdT" in Den E gSo&T-fs-» S™"1 (allen Aerkum, v 5 c tienoord) (beiden P.s.V (Sr,' 1 RS Kon en Fr Ensch* eb Fransen (G Bi E VI 6 terw oa gespeeld t (waarsch Ier. centrale ti in 1 Bost .(tenue v< Hoogerm -en Ajax), Walhout e 33 Heersci •o-V.), N< Koning "•'■""le), K ■V.A.V

de Stem | 1960 | | pagina 2