Politie brak beleg van St. Pancras— Geheimzinnige storing van vliegtuiginstrumenten V.N. niet gebruiken voor eigen propaganda BORONET" „BORONET Laat Papoea's toch zelf beslissen, zegt minister Hulpprogram voor jonge staten in Afrika „LAAT KONGO MET RUST!" Zeshonderd Westduitsers ontvoerd „Landbouw" in Euromarkt nog onzeker Bouw van nieuw gevangenis- centrum wordt voorbereid LEYGRAAF .SATAN mag niet terug naar Algerië IN LUCHTWEGEN NAAR BERLIJN: Goede afzet visprodukten Zij wist niets van politiek 89.- tot 149.- Achteloosheid veroorzaakte mijnbrand DAGBLAD VOOR ZEELAND VOEDSEL VOOR DE VREDE HELD GASTRO Rustig weer TOT 1954 Amerikaans vliegtuig in zee 29 doden HEERLIJK Zes maanden voor fantast-oplicliter Kamer over Nieuw-Guinearaad 100e JAARGANG No. 23477 Voor God, Koningin en Tnderlw* Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). 'Postgiro 278841 VRIJDAG 23 SEPT. 1960 Abonnementsprijs 7.per kwartaal t 8.20 per post - 0.54 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) IKE VRAAGT OPRECHT GEDRAG VAN MOSKOU Een kind dat te jong was om iets te weten over politiek is gis teren overleden doordat het het ongeluk had. betrokken te raken in een botsing tussen aanhangers en tegenstanders van de Cubaanse premier Fidel Castro. De negen jaar onde Magdalina Urdaneta werd woensdag te New York in de rug geschoten toen veertien aanhangers van Castro een lunchroom binnendrongen en er vijf tegenstanders van de Cu baanse premier te lijf gingen. De hele nacht hebben dokters geprobeerd de onschuldige getuige van de rel in het El Prado-restau- rant in leven te houden. Ze moes ten hun strijd opgeven. De alge mene vergadering van de Verenig de Naties had haar eerste slacht offer geëist. Zo stond Kroestjev woensdag de pers te woord. Staande op het balcon schreeuwde hij zijn opmer kingen over de hoofden van de politiemannen heen naar de jour nalisten. 1 Ten overstaan van een quasi-orgeïnteres- seerde Kroestjev, een bijna onbeschofte Cas tro en een groot aantal staatshoofden en rege ringsleiders die met aandacht naar hem luisterden, heelt giste ren president Eisenho wer in de Assemblée van de Verenigde Naties te New York een pleidooi gehouden voor groot scheepse hulp aan jonge of onontwikkelde lan den, oprechte ontwape ningspogingen en ge zonder solidariteit met de Verenigde Naties. De Amerikaanse president, die tijdens zijn rit van het vliegveld naar het Waldorf Astoria-hotel en vervolgens naar het V.N.-gebouw door tienduizenden was toegejuicht, onthield zich in zijn toespraak van een rechtstreekse aanval op de Sovjet-Unie. Wel laakte hij het gedrag van „landen, die de Verenigde Naties trachten te gebruiken voor hun eigen politieke doeleinden en propaganda." Kroestjev keek Eisenhower niet aan terwijl deze op het spreekgestoelte stond. Hij boog zich nu en dan over naar Gromiko voor een vraag of een opmer king. Toen hij in de gaten kreeg dat de delegatieleiders van de Afrikaanse lan den vol aandacht waren voor de woor den van Eisenhower, begon hij links en rechts de gezichten te bestuderen. Fidel Castro, in battle-dress met open boord, luisterde blijkbaar in het geheel niet naar Ike. Hij zat de hele tijd met leden van zijn delegatie te praten. Eisenhower deed indirect een beroep op Rusland, Kongo met rust te laten en zijn politiek van geheimzinnigheid te la ten varen. Hij ontvouwde een program voor de Verenigde Naties, waarvoor hij de medewerking van Moskou vroeg: IGeen inmenging in de interne zaken der Afrikaanse landen door middel van subversie geweld of propagan da van de zijde van enig lid van de V.N. 2 Hulp der V.N. bij de opleiding van veiligheidstroepen voor Kongo en andere nieuwe naties, zonder een ..verkwistende en gevaarlijke" wa penwedloop. 3 Steun aan het program der V.N., in de vorm van „aanzienlijke" fi nanciële toezeggingen, om een nood fonds van 100 miljoen dollar voor Kongo te vormen. 4 Een opgevoerd program van econo mische hulp, om Afrikaanse landen te helpen hun industrieel potentieel te vergroten. 5 Een waarlijk groots program der V.N. om de Afrikanen te helpen met uitbreiding van het onderwijs in alle richtingen Andere belangrijke punten in zijn toe spraak waren nog: Een waarschuwing dat de V.N. door geen enkel land dient te worden ge bruikt als propaganda-forum. De volkerenorganisatie kan ten volle op de steun der Verenigde Staten reke nen. Een voorstel onmiddellijk Russisch- Amerikaanse besprekingen te houden, over een manier om de produktie van splijtbaar materiaal voor kernwapens te staken en om de ontwapeningsonder handelingen tussen Oost en West te her vatten. Er dient een „voedsel-voor-de-vrede"- plan te komen, om behoeftige naties, overal ter wereld, onder auspiciën van de V.N. te voorzien van elders overtol lig voedsel. ,Wij moeten nooit vergeten dat er in de minder ontwikkelde delen van de we reld honderden miljoenen mensen zijn die honger lijden en ondervoed zijn, hoewel een aantal landen, waaronder ook de Verenigde Staten, voedselover- schotten hebben", aldus Eisenhouwer. ,,Aan deze paradoxale toestand moet een einde worden gemaakt". President Tito hield in de bijeenkomst van gisteren een krachtig pleidooi voor actieve vreedzame coëxistentie". Het Zuidslavische staatshoofd merkte op, dat de prijs van een moderne super bommenwerper gelijk is aan het bedrag dat de Verenigde Naties vorig jaar ter beschikking stond voor hulp aan onder ontwikkelde gebieden. Tito sprak zich uit voor het voorstel van het Algerijns Bevrijdingsfront (F. L.N.), in Algerië een volksstemming on der toezicht van de Verenigde Naties te houden. Hij was van oordeel dat de hulp van de Verenigde Naties aan Kon go ,,niet doeltreffend genoeg is geble ken, voornamelijk tengevolge van ern stige tekortkomingen en verzuimen bij de uitvoering van de besluiten van de Veiligheidsraad". Recht in het straatje van Kroestjev dus! Tito zei verder nog diep bezorgd te zijn over ,,het herlevend militarisme in West-Duitsland". Kroestjev was tien minuten voor het begin van de vergadering bij het ge bouw van de V.N. aangekomen. Hij droeg een licht pak en keek strak voor zich uit. In de gangen kwam hij maarschalk Tito tegen. Zij gaven elkaar een hand, praatten enkele ogenblikken in het Rus sisch en gingen toen zitten. Maarschalk Tito scheen niet erg op zijn gemak te zijn en keek herhaaldelijk op zijn hor loge. Kroestjev beklaagde zich tegenover Tito over de behandeling die hem in New York ten deel is gevallen. „Zij schreeuwen, zij schreeuwen maar aan één stuk door", zei hij, doelend op de betogingen van de vluchtelingen uit de Oosteuropese landen. Tito reageerde hierop niet. Hij begon over Castro te praten en noemde hem ,,ecn held". Toen Eisenhower naar het spreekge stoelte liep, barstte er gejuich los. Kroestjev en Castro deden niet mee. Premier MacMillan zal zeer waar schijnlijk naar New York vertrekken om deel te nemen aan de Algemene Verga dering der V.N. DE E.E.G. zal vijl miljoen gulden ter beschikking stellen voor de bouw van con medisch centrum in Hollandia op Nieuw-Guinea., TE VELSEN heeft gisteren de schrijver journalist Kees van Bruggen, die 85 jaar werd, zijn laatste rustplaats gevonden BIJ DE NIEUWBOUW van het hoofd kantoor van Van Gend en Loos te Utrecht zijn afwijkingen in de betoncon structie geconstateerd. Een groot deel van het al gebouwde betonskolet moet worden afgebroken. Dat kost acht we ken. IN LAOS hebben revolutionaire strijd krachten van de pro-westerse generaal Phoumi Nosavan een patrouilleboot en twee tanks buitgemaakt tijdens gevech ten met de regeringstroepen op 110 ion van Vientiane. De Laotische regering heeft, bij Thailand geprotesteerd tegen ..agressie en sabotage". DE KANTONRECHTER te Hoofddorp heeft, tijdens een principieel proces over luchtfotografie uitgemaakt, dat fotogra feren bij verkeersvluchten is toegestaan. Daarmee zijn in eerste instantie want daarom was het proces aangespannen de passagiers van Martins Air Charter gebaat. HET SMALDEEL des Hr. Ms. Vliegdek- schip Karei Doorman en Hr. Ms. jagers Groningen en Limburg omvat, zal aan het einde van deze maand de thuisreis aanvaarden. I Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: Vrij veel bewolking maar op de meeste plaatsen droog weer. Zwak- ke tot matige wind tussen zuid en West. Over het algemeen iets hogere temperaturen. Vandaag: zon onder 18.36 uur. Maan onder 19.58 uur. Morgen: zon op 6.28 uur. Maan op t 10.20 uur. Een voormalige agent van de Ameri kaanse contra-spionagedienst heeft voor een ~ub-commissio van de senaat voor binnenland =e veiligheid een relaas ge geven van ontvoeringen en moord cn hersenspoelig door de communisten, toegepast op anti-communistische invvo- tv»**s van West-Duitsland. De sub-commissie, waarvoor de voor malige spion. Theodor Hans, versche nen is, stelt een onderzoek in naar de activiteiten van de Amerikaanse lichtingendiensten in Duitsland. Volgens Hans zijr, tussen het einde van de oorlog en 1954 ongeveer 600 Westduit c inwoners, merendeels uit de westelijke sectoren van Berlijn, door -"*in muni sten ontvoerd. Hans zei dat „communistische agen ten niet aarzeler vergif of geweld te gebruiken" om inlichtingen te verkrij gen. Dc communi ten bedienen zich vol gens hem vaak van terreurmethoden als langdurige verhoren, smoorhetc of steen koude cellen, felle lichten cn het onder water zetten van cellen tot de gevan gene °P het punt staat te verdrinken. (Van onze Haagse redactie) „Dc regering heeft t.a.v. de defini tieve voorstellen voor een gemeenschap pelijk landbouwbeleid haar standpunt nog niet kunnen bepalen. De voornaam ste zorg hiervan vormen de ernstige onderlinge tegenstellingen tussen de Euromarkt-landen waar het de land bouw betreft. 1961 zal op dit punt een jaar van gro te betekenis worden". Aldus minister Marijncn in zijn toe lichting op de ontwerp-begroting voor 1961. Voor een levenskrachtige econo- Het vier weken oude beleg van het Londense St. Pancras is donderdag geëindig met een frontale aanval van 400 politie mannen op een gillende in py jama's gehulde menigte van huurders, die een protestactie voerde tegen huurverhogingen. Het protest was uitgelokt door huur ders van panden in St. Pancras, Don Cook en Arthur Rowe. Zij ne geerden een deurwaardersexploot en sloten zich in Cooks appartement op. Tenminste één deurwaarder die erin slaagde het exploot aan Cook en Rowe kwijt te raken werd in de huurslag gewond. Woensdagavond was tussen politie en huurders in St. Pancras een hand gemeen ontstaan voor het plaatselijk gemeentehuis. Elf personen werden gearresteerd. Cook, een 38-jarige gewezen val schermjager, leidde de oppositie tegen de huurverhoging van de huizen in de arbeiderswijk van St. Pancras door zijn appartement te omringen met prikkeldraad en uit te rusten met vuurpijlen, een veldtelefoon en voed sel voor verscheidene dagen. Wekenlang hebben Cooks medestan ders verhinderd dat deurwaarders tot de „vesting" konden doordringen. Toen de politie gisterochtend zes uur besloot tot actie over te gaan, schoten de burgers die als wachtpos ten waren uitgezet de vuurpijlen de lucht in. De huurders, velen nog in nachtgewaad, renden naar de barri caden. Van daar wierpen zij met melkflessen, stenen en keien. Een der „verdedigers" gooide zijn fiets naar het paard van een agent. Uit de me nigte klonken scheldwoorden als „fa scisten" e.d. Cooks vrouw, Edith, van de trap gedragen door politie-agenten en deurwaarders riep uit: „Waar moeten we vannacht blijven? Welk onrecht wordt ons aangedaan." Van één politieman was het volko men duidelijk, dat hij in het heetst van het strijdgewoel had gestaan. Zijn uniform zat van onder tot boven on der de eierstruif. Na de strijd werden Cook en Rowe op de schouders van juichende buurt genoten weggedragen. Advertentie) Het eerste van de drie regionale ge vangeniscentra. elk bestaande uit een aantal volkomen gescheiden en uit pa viljoens opgebouwde gestichten met een gemeenschappelijke avbeid^outillage, zal verrijzen in het westen of midden van ons land. Deze regionale centra zullen dienen ter vervanging van de huidige, sterk verouderde gevangenisgebouwen, die volgens de deskundigen versteende te kenen zijn van reeds lang losgelaten systemen uit voorbije tijden". Ten de- partemente worden thans maatregelen getroffen voor het verwerven van gron den en voor het realiseren van de bouw van het eerste centrum. De „commissie voor de bouwkundige voorzieningen van het gevangeniswezen" (de z.g. commis sie s'Jacob) adviseerde destijds tot de bouw van drie centra, waar het groot ste deel van de gemiddeld 20,00 gevan- „.1UV ...M genen, die Nederland jaarlijks telt. kan rinc, op weg naar de Philippijnen, is op worden ondergebracht. De commissie nmn stelde toen voor het eerste centrum te doen bouwen in het oosten of noorden. Om allerlei redenen is dit advies thans losgelaten en is besloten het eerste te doen verrijzen in of nabij het dichtst bevolkte deel van ons land. Dc bouw zal 5 a 6 j.aar in beslag nemen. Dit heeft de directeur-generaal voor het gevangeniswezen, mr. E. A. M. La- mers dezer dagen onthuld. Mr. Lamers verklaarde, dat het ge hele nieuwbouwproject, waarvan de kos ten worden geraamd op 36 miljoen gul den en waarvan de bouw 10 a 15 jaar zal duren, een belangrijke stap is op de p weg naar de vervulling van de opdracht! voor het moderne gevangeniswezen. Een DC-6 van de Amerikaanse ma- weer zo een avondje uit Je trekt toch dat ,.Boronet" kostuum aan hé man Dan zie je er echt op z'n best uit. Gelukkig dat je het met me eens bent. 270 km ten zuiden van Okinawa in zee gestort. Alle negenentwintig mensen aan boord vonden de dood. Volgens een ooggetuige vatte een van de motoren van het toestel vlam, waar na het neerstortte in de Philippijnse Zee ten zuiden van Okinawa. Alle per sonen aan boord waren Amerikaanse marinemannen. f! Het befaamde Engelse kostuum met 1 jaar schr. garantie en jaar gratis onderhoud. L' uitsluitend verkrijgbaar bij LEIJGRAAF van Coothplein hoek Ginnckenstraat, BREDA. De zware mijnbrand waarbij op 19 juli j.l. in Salzgitter (West-Duitsland) 33 mijnwerkers om het leven kwamen, is door de achteloosheid van een zeventien jarige arbeider veroorzaakt, aldus de bevinding van een commissie van on derzoek. De jongeman had met zijn lamp uit speelsheid een stuk karton in brand ge stoken en dit later weggegooid in de mening dat het niet meer gloeide. Door een krachtige luchtstroom in de gang gloeide het vuur echter wel op en hier door geraakte afval in brand. Nadat de rebellen van St. Pancras tot capitulatie gedwongen warenf trachtte een geestelijke hen tot kalmte te manen. Dc 61-jarige generaal Raoul Salan, voormalig opperbevelhebber van de Franse troepen in Algerië. die zich on langs openlijk tegen de Algerijnse poli tiek van president De Gaulle heeft uit gesproken, mag niet meer naar Algerië terugkeren. Dit werd bekend na een onderhoud van de generaal met de minister voor de strijdkrachten, Pierre Messmer. Hijzelf wilde geen verklaring afleggen toen hij het ministerie verliet. Salan, die de politiek van zelfbeschik king had veroordeeld en zich uitsprak tegen een Algerijns Algerië", was naar Parijs ontboden om zijn verklaring toe te lichten. Salan had Algerië definitief Frans grondgebied" genoemd en ieder het recht ontzegd anders te beschikken. is Dc 27-jarige II. V. uit Rotterdam gisteren door de rechtbank aldaar wegens oplichting veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van dc regering. Hij had zich tegenover de organisator van de Floriade, de heer Jacques Klei boer, uitgegeven als meester in de rechten, ritmeester en militair attaché, met het verzoek een gratis doorlopend toegangsbewijs voor de tentoonstelling te krijgen. Dit was hem gelukt. Voorts had hij de directeur van een pijplei dingmaatschappij opgelicht voor f 250.-. Hij zou zogenaamd accountantswerk zaamheden voor hem gaan verrichten en kreeg dit geld als voorschot. De officier van Justitie, die verdach te een tweede kapitein van Köpenick noemde hij had zich met fraaie na men en klinkende hoedanigheden bij vele hooggeplaatsten in den lande binnenge drongen had eveneens zes maanden cn terbeschikkingstelling geëist. Ervaren gezagvoerders van vliegtuigen die een lijndienst op Berlijn onderhouden, hebben de zer dagen verschillende malen be merkt, dat hun navigatie-instru- menten op onverklaarbare wijze plotseling weigerden, terwijl zij ;n een van de drie luchtwegen naai de geïsoleerde stad vlogen. Men heeft uit de rapporten die hij de gronddiensten zijn binnengekomen nog geen definitieve gevolgtrekkingen kun nen maken, maai men heeft wel voor zichtig geopperd, dat de comrhunisten wellicht thans een apparatuur beproeven die hen in staat za' stellen, de radio- en radarverbinriingen tussen verkeerstoren en vliegtuig, te verbreken. Een versto ring van net luchtverkeer naar West- Berlijn zou de toestand voor dc bewo ners van de stad er niet beter op maken. Immers, slechts een Anglo-Amerikaan- se luchtbrug heeft Berlijn van de hon gerdood kunnen redden, tijdens dc blok kade van bet wegverkeer in 19481949. Wanneer de communisten er nu dus in zouden slagen de luchtverbinding met de stad te doen uitvallen, nadat zij opnieuw alle verkeer over land en via de water wegen hadden verboden, zou de toestand voor de westerse bondgenoten zeer kri tiek worden. Een Amerikaanse piloot, die met zijn toestel op weg was naar het vliegveld Tempelhof, maakte melding van het uit vallen van de radarverbinding, die hem moest helpen bij het binnenkomen. Radar is ondermeer gevoelig voor zware re gen en dus vroeg de man die het appa raat op het vliegveld bediende, hem per radio of het vliegtuig zich soms in een regenbui bevond. „Ik keek uit het raam maar het was droog", aldus de piloot, Dc grond-nade- rings-controle, dit is de dienst die binnen komende vliegtuigen ver voor het vlieg veld al op het scherm krijgt en ze dan naar het vliegveld leidt, seinde daarop: dat het er op het radarscherm uitzag als of het toestel gevolgd werd door een wolk". Radar- en radiogolven worden gebruikt om de toestellen naar Berlijn vliegend binnen de grenzen van de luchtweg te houden, die overal ruim dertig kilome ter breed is. Wanneer deze hulpmiddelen bij de navigatie zouden uitvallen, kan het voorkomen, dat een piloot van de koers afraakt en buiten dc luchtweg vliegt. De communisten hebben gedreigd elk vliegtuig, dat zich niet in de voor geschreven route bevindt, tot landen te zullen dwingen. Deskundigen op het gebied van elek tronica zijn van mening, dat de Sovjets reeds over de benodigde apparatuur be schikken om de verbindingen tussen vliegtuig en vliegveld te kunnen storen. Zij zeggen echter ook, dat er reeds lang nieuwe navigatiesystemen bestaan, die niet aan storing onderhevig zijn. (Van onze parlementaire redacteur) De Nieuw-Guinca-raad, die gro tendeels bestaande uit vertegen woordigers van dc autochtone be volking. dc Papoea's, medezeggen schap gaat geven bij bet bestuur en de wetgeving is gisteren bij de behandeling van een daartoe strek kend wetsontwerp door de meer derheid der Tweede Kamer met instemming ontvangen. ,,Dit betekent een versnelling van de politieke opvoeding tot zelfbeschikking", verklaarde mr. De Graaf (K.V.P.). ..Het werk in deze raad zal geen kome diespel worden", verzekerde mr. Toxo- pcus. ,,Een weg terug bestaat hier niet", zei ook staatssecretaris Bot. De bewindslieden dankten de Kamer dat zij niet was ingegaan op een suggestie van de socialisten om het debat over de Nieuw-Guinearaad uit te stellen tot dat de minister-president zijn uitlatin gen over Nieuw-Guinea zou hebben toe gelicht. Mede met het oog op een even tueel Nieuw-Guineadebat in de U.N.O. stelt de regering er prijs op de Nieuw- Guinearaad zo spoedig mogelijk in wer king te doen treden. De socialist De Kadt was weer in de contramine. Een Nieuw-Guinearaad maakt op de buitenwereld geen enkele indruk, beweerde hij, als Nederland geen termijn (10 jaar) stelt waar binnen zelf beschikkingsrecht verleend zal worden en de raad niet uitsluitend uit Papoea's zou bestaan. „Anders denkt men dat het hier om een groot-Nederlandse campag ne gaat met behulp van uitgezochte Pa poea's". „Laten we toch niet op de stoel nister Toxopeus. ..Zij moeten zelf over het tijdstip beslissen waarop zij zich over hun toekomst willen uitspreken". Ook mr. Dc Graaf (K.V.P.) verklaar de geschokt te zijn door de rede van de heer Dc Kadt. Dc katholieke afge vaardigde herinnerde er nog eens aan dat dc K.V.P. reeds in 1952 gepleit heeft voor een versnelde ontwikkeling van Nieuw-Guinea. Het kabinet-Drëcs zei daar een voorstander van te z(jn maar tot daden is het toen niet gekomen. De heer De Kadt legde dit vermaan naast zich neer. Hij ging zelfs nog ver der met dc ondergraving van het Ne derlandse standpunt in de V.N. door een motie in te dienen, waarin het jaar 1970 de uiterste datum wordt genoemd waarop aan Nieuw-Guinea zelfbeschik kingsrecht gegeven dient te worden. In een tweede motie verlangde hij de be noeming van een regeringscommissaris die speciaal belast zou moeten worden met de versnelling van het ontwikke lingstempo op Nieuw-Guinea. Over deze moties alsook over het wetsontwerp zelf wordt de volgende weck dinsdag gestemd. De heer De Kadt besloot zijn inter ventie met de verzekering dat hij ver dachtmakingen als zou de P.v.d.A.- fractie de regering in de wielen willen rijden „met beslistheid" afwees. „Maar niet met overtuiging", riep prof Rom- me (K.V.P.). (Van onze Haagse redactie) De opening van de Franse markt biedt voor dc afzet van oesters gunstige perspectieven. Dc uitoefening van dit bedrijf is ech ter afhankelijk van de mogelijkheden na de uitvoering van het Deltaplan. De af zet van de visserijprodukten in zijn ge- l1."5®1 vert°ont een gunstige ontwikke- van de Papoea s gaan zitten riep mi- lmg, maar de te intensieve haringvis nicror Tnvnnnic 7ü rvannt,-,1 f utja ii serij biedt reden tot bezorgdheid. Deze opmerkingen maakt minister Marijncn (Landb. cn Visserij) in zijn toelichting op de ontwerp-begroting voor 1961. Hij kondigt hierin ook de indiening aan van een wetsontwerp voor een nieuwe vis- serijwet.

de Stem | 1960 | | pagina 1