G a§h!al Mislukte moordaanslag op kolonel Moboetoe Russen uit vertrokken Bouclewijn en Fabiola vierden hun verloving TAPIJT VOOR KEES LOEMOEMBA BEWEES DAT HIJ NIET DOOD WAS OLIFANT-ASTISCH ROMME, van vakantie terug, bij De Quay Amerikaanse lifster aangerand Stem-totopot blijft staan Geen erepoorten en wimpels voor Nikita CASTRO IN NEW YORK Hammarskjoeld dient Zorin van repliek „Graag vliegtuig voor New York5 OP KASTEEL CIERGNON IN ARDENNEN: JOY-FLYING 441 Nuntius mocht niet naar oost-Berlijn Vandaag K. VP. in beraad Baltika meert vandaag HES-, Ions koper DAGBLAD VOOR ZEELAND Kiekeboe Wasbaas Rustig weer Senaat nam afscheid van prof. Anema „WAARSCHUWING" Saint Laurenl heeft zenuwinzinking 16 •ijzen. C/5 H <C ►J Oc Z O O SS "S fc S* O o n M - i - a Si a fc J -o ■a •v r <u - bt-Q «I 5 •S"C .y «u s> -3 c .21 5« S" 3 O 3 F 100e JAARGANG No. 23473 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 MAANDAG 19 SEPT. 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal f 8.20 per post - f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan- vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplags t 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 351 MOBOETOE lastige kinderen Dg eerste buitengewone vergadering van de Assemblée der Verenigde Naties, die gewijd had moeten zijn aan een behandeling van de situatie in Kongo, werd beheerst door een droge cn bui tengewoon vinnige tussenkomst van se cretaris-generaal Hammarskjoeld. In een repliek van precies 45 secon den aan de Russische gedelegeerde Zorin. die hem vijftig minuten lang met kritiek en sarcasme had overstelpt, gaf de secretaris-generaal te verstaan, dat hij zijn functie zou neerleggen als de Algemene Vergadering niet alles in het werk zou stellen om een einde te maken aan de Russische beschuldigingen. Hammarskjoeld die om zijn kalmte bekend is, stelde in feite de Assemblee voor de keus tussen zijn goede wil en de beschuldigingen van Russische zijde. De behandeling van de Kongolese kwestie nam nauwelijks meer dan een uur in beslag en was gekenmerkt door het optreden van de RussischT en de Amerikaanse afgevaardigden, die slechts herhaalden wat zij reeds in de Veilig heidsraad hadden gezegd. Een woordvoerder van het algemene secretariaat der V.N. heeft later mee gedeeld, dat Hammarskjoeld in feite niet van plan is af te treden. Hij had te kennen wilen geven, dat zijn geweten zuiver is en dat hij zijn politiek in Kon go verstandig acht. TIJDENS een plechtigheid te Veghel heeft het Voormalig Verzet Nederland vrijheidsklokken aangeboden aan dc 101e Amerikaanse luchtlandingsdivisie en aan president Eisenhower. NA TIEN JAAR gevangenschap is in een Tsjechoslowaakse gevangenis over leden mgr. Gojdik. de Grieks-katholieke bisschop van Presow. EEN VIJFTIEN meter lange vissers boot is in de buurt van Honolneloc door een zwaardvis aangevallen en bijna ge zonken. Het dier doorboorde de houten romp van het schip. Het politieke Jan Klaassenspel in Leopoldstad heeft in het afgelopen weekeinde hel volgende te zien gegeven 1Een moordaanslag op Moboetoe, de opperbevelhebber van het leger. 2) Het plotseling opduiken cn weer even snel verdwijnen van Loemoemba. 3) Het overhaaste en nogal smadelijke vertrek van alle com munistische diplomaten uit de Kongolese hoofdstad. Het was een aanhanger van Loemoemba, die zondagochtend Moboe toe trachtte te vermoorden. Een zekere majoor Vital Pakasa vroeg de legerchef om een onderhoud. Toen Moboetoe hem bjj de deur begroet te. richtte de majoor een machinepistool op hem. Nog juist op tijd wist Moboetoe de pols van de ander te grijpen en het pistool ging niet af. De adspirant-moordenaar werd door Marokkaanse soldaten buiten ge vecht gesteld. naar zijn ambtswoning was teruggekeerd en de journalisten te woord stond. Tijdens het gesprek renden het zoontje en dochtertje van de kolonel door de ka mer, ruziënd om een glas sinaasappel sap. Het glas viel op de parketvloer aan stukken en de schildwacht en de kolonel schrokken zichtbaar. Nadat de kinderen naar de keuken waren gestuurd, zeide Moboetoe, dat hij het bestuur van het land tijdens de „neutralisatie" van pre sident Kasavoeboe premier Loemoemba en het parlement, wilde opdragen aan een comité van openbare veiligheid, bestaan de uit studenten. Hij kon niet zeggen wie dat comité zou voorzitten en evenmin hoe het zou worden samengesteld. Loemoenjba kwam zondag plotseling met een plan om Kongo te' redden. Hij had zich drie dagen verborgen gehouden in de ambassade van Guinee, terwijl ge- Tijdens een gesprek van een kwartier, dat Moboetoe met een UPI-correspondent had, stond een schildwacht, met de ba jonet op het geweer, in het vertrek waar het onderhoud plaats had. Moboetoe leek erg nerveus. Steeds werd het gesprek onderbroken door ad judanten, die rapporten kwamen bren gen. ..Pakasa is thans mijn gevangene", zei Moboetoe. ..Ik ben de situatie volle dig meester." Hij wees op een krachtige radio, die in het vertrek stond en zei: „Via dit sta ik in contact met alle leger eenheden". De kolonel was er kennelijk nog niet van op de hoogte dat Loemoemba zondag ruchten de 2'onde deden, dat hij was ge lyncht. Hij bleef nu lang genoeg boven water om dc pers te kunnen vertellen, dat hy de V.N. had verzocht hem een vliegtuig tot zijn beschikking te stellen, opdat hij zich naar New York kon begeven voor het debat in de Verenigde Naties. Toen de journalisten hem later wat wilden vragen was hij weer spoorloos. Over het algemeen wordt gegist, dat hij zich schuilhoudt in de ambassade van Guinee of die van Ghana. Zondagavond gaf Loemoemba van „er gens in Leopoldstad" een communiqué voor de pers uit. waarin een verzoening tussen hem en Kasavoeboe, en de ont binding van de regering-Ileo bekend ge maakt werd. Dit communiqué werd on middellijk door Kasavoeboe tegenge sproken. „Het is volkomen vals", vertel de hij per telefoon aan UPI „Er is abso luut geen grond voor verzoening. De heer Loemoemba ontslagen en daar blijft het bij. Wanneer een premier is ontslagen, bestaat er geen kans op ver zoening met de staatschef". Moskou is over de uitwijzing van dc communistische diplomaten bijzonder ontsticht. Russen en Tsjechen begaven zich zaterdag overhaast naar het vlieg veld, waar „Iljoesins" wachtten. Een van de Russen lachte grimmig, „wacht maar" zei hij, „wij komen terug!" Een lid van de Kongolese delegatie van Kanza naar de Verenigde Naties, de 35- .jarige Kinda, heeft zich donderdag dade lijk na aankomst uit de Verenigde Sta ten op het vliegveld Orly bij Parijs on der bescherming van de politie gesteld, omdat hij vreesde te worden mishan deld of zelfs te worden vermoord door een landgenoot die met hetzelfde vlieg tuig is gereisd. Hij zei te vermoeden dat Kanza, die aan het hoofd staat van Loe- moemba's afvaardiging naar de V.N., zijn Kongolese medereiziger bevel heeft ge geven, hem te doden. Kinda, die de verzuchting slaakte dat de Kongolese politiek veel te ingewik keld voor hem was, zei, dat Kanza, die klant was van zijn wasserij te Leopold stad, hem had verzocht, deel te willen uitmaken van zijn afvaardiging. Hij had het verzoek ingewilligd en zijn wasserij gesloten. Toen hij in New York was .hoorde hij van landgenoten, dat zij de „wettige" re gering van Tleo, die was aangewezen door Kasavoeboe vertegenwoordigden. Hij had tot op dat ogenlik gedacht dat Kanza de president gehoorzaamde! Toen hij zijn vergissing inzag, was hij maar weer in het vliegtuig gestapt. Zondagavond werd nog gemeld. dat Kongolese troepen zich uit Katanga heb ben teruggetrokken. Koning Boudewijn heeft zaterdag zijn verloofde voorgesteld aan de pers. Dit gebeurde op het kasteel Ciergnon in dc Ardennen. Al wilde dc koning ook nu geen antwoord geven op de vraag waar hij Done. Fabiola voor het eerst heeft ontmoet, hij deed geen enkele moeite zijn geluk voor de journa listen te verbergen Stralend en met een zonnige glimlach po seerde het vorstelijke paar voor de fotografen Later voegden zich an dere leden van de Bel gische koninklijke fa milie bij hen. De apostolische nuntius in West-Duits- land, mgr. Corrado Bafile, heeft van de Oostduitse autoriteiten geen toestem ming gekregen in Oost-Berlyn een dienst bij te wonen. De bisschop van Berlijn, Julius kar dinaal Döpfner, heeft een desbetreffen de boodschap van de nuntius in de kerk van de Heilige Familie in Oost-Berlijn voorgelezen. Later voerde de nuntius het woord op een bijeenkomst in West-Berlijn. Onge veer 60.000 personen, zowel uit het oos telijk als het westelijks stadsdeel, woon den deze bijeenkomst bij. Mgr. Bafile noemde de weigering van de Oostduitse autoriteiten hem in Oost- Berlijn toe te laten „onbegrijpelijk". Een westelijke woordvoerder merkte op, dat bij zijn weten nog nooit een bui tenlander die in het bezit was van nor male documenten als een paspoort, de toegang tot Oost-Berlijn was geweigerd. Sovjet-straalvliegtuigen hebben in het weekeinde herhaalde malen in de grote luchtwegen naar Berlijn gevlogen ten einde op deze wijze het luchtverkeer naar de stad te hinderen.* Prof. Romme, vrijdag van vakan tie uit Zwitserland teruggekeerd, heeft zich in het weekeinde inten sief bezig gehouden met het bestu deren c.q. ontrafelen van de ver warde politieke situatie, die door de uitlatingen van de minister-pre sident over Nieuw-Guinea, de ver werping van het toto-onderwerp en het loonberaad dreigt te ont staan. Zaterdag heeft prof. Romme een ge sprek gehad met minister-president De Quay. Dit gesprek is gevolgd door con tacten met leidende figuren uit andere politieke partijen. In politieke kringen neemt men aan, dat de voorzitter dei- katholieke Tweede-Kamerfractie op de eerste plaats heeft willen aftasten of en in hoeverre de gebeurtenissen van ae laatste tijd het vertrouwen hebben on dermijnd in het kabinet als geheel en bepaalde bewindslieden in het bijzonder. Vandaag bespreekt het dagelijks be stuur van de K.V.P. de politieke situatie. Bij dit gesprek is prof. Romme, zoals gewoonlijk, eveneens aanwezig. Politie ke waarnemers achten het niet uitgeslo ten, dat deze bespreking in K.V.P.-ver band van beslissende invloed zal zijn op het verdere verloop der gebeurtenissen Ook voor het loonberaad is het van daag een belangrijke dag. Vertegen woordigers van de centrale werkgever.s- en werknemersorganisaties gaan name lijk opnieuw met de regering van ge dachten wisselen over de mogelijkheden van loonsverhogingen. Naar verluidt zal pATER BONAVENTURA Jansen E om gezondheidsredenen ontheven van zijn junctie als Provinciaal van landse dominicanen. KAMERDIENAAR van koning Hoessein van Jordanië is gearresteard °<"ndat hij meegewerkt zou hebben aan samenzwering tegen het leven van vorst. ONDER GROTE belangstelling is zater dag te Sevenum het stoffelijk overschot jen grave gedragen van Hans Hermans, net jongetje dat vorige week werd ver boord. ZATERDAGAVOND laat zijn van Schip- "il zestig leden van diverse Westeuro- jjese parlementen naar Tokio vertrok- Ken. onder wie ook een aantal Neder landers. De Apeldoornse recherche I eeft de 49- jarige Apeldoorner A. L. aangehouden, die een 20-jarige Amerikaan-e studen te in de journalistiek, mej. M. J. Hun- ^"N^iter uit Minne ota. in het Kootwijker zandgat heeft trachten aan te randen. A. L. werkte in d omgeving van Em merich. Toen hij met zijn auto huis waarts keerde heeft hij de studente als lifster meegenomt 1. Hij zou haar naar Amersfoort brengen. Voorbij Apeldoorn, tussen Nieuw Millingen en Kootwijk, heeft de man een poging gedaan het meisje aan te randen. De Amerikaanse verzette zich hevig en had daarbij het geluk, dat een zandauto naderde. De bestuurder hiervan hoorde haar schreeu wen en merkte wat ër aan de hand was De aanrander nam. toen hij bemerkte Verwachting van het K.N.M.I. tot j ^navond, opgemaakt gisterenavond J 2 ^3.15 uur: Half tot zwaar bewolkt met in en- kcle delen van het land tijdelyk re- gen. Zwakke tot matige wind uit uit- eenlopende richtingen. Middagtcm- peraturen van 16 tot 19 graden. I vandaag: zon onder 18.45 uur. I ?Jaan °ndcr 18.14 uur. JP<T8:cn: zon °P 6.21 uur. Maan op 2 2 a«36 uur. I dat hij vlucht. ontdekt was, onmiddellijk de Zaterdagmiddag, nadat minister Toxo peus in de verenigde vergadering van de beide Kamers namens de koningin de zitting van de Staten-Generaal had gesloten, is in het gebouw van de Eer ste Kamer een ontvangst gehouden ter gelegenheid van het afscheid van de nestor van het college, prof. mr. A. Anema, die 39 j.aren lid is geweest. Ministers cn staatssecretarissen en vele leden van de Eerste en Tweede Kamer verschenen ter receptie. De voorzitter van de Eerste Kamer, mr. Jonkman, noemde prof. Anema een sieraad van dc Eerste Kamer, een sena tor in de beste zin van het woord. Het wordt eentonig! Ook na een zon dag met louter bekerwedstrijden in het betaalde voetbal kunnen we niets anders zeggen dan: de STEM-totopot bleef weer staan. Geen enkele deelnemer zag kans de tien wedstrijden van een juiste uitslag te voorzien. Er worden dus weer f 25.- aan het kastotaal toegevoegd, zodat de pot nu f 150.- bevat. Koning Boudewijn van België zal nooit bekend maken, hoe en waar hij zijn verloofde heeft ont moet. ,,Dat geheim bewaar ;k voor mij en voor mijn kinderen later". Dit heeft de Belgische vorst door de woordvoerder van het hof laten mededelen aan jour nalisten. die deze vraag nogmaals hadden gesteld. „Voor ons is dit een bewijs, dat het een huwelijk uit liefde is" was het commentaar van de persattaché. Het verloofde paar verblijft in het 19e eeuwse buitenverblijf te Ciergnon, dat temidden van de bossen op de heu vels van de Ardennen ligt. Het heeft prachtige uitzichten op het dal van de Lesse. Voor de eerstkomende dagen is er nog geen enkele officiële gebeur tenis vastgesteld. Verwacht wordt dat het paar dezer dagen waarschijnlijk in cognito naar Brussel zal reizen, waar na zal worden bekendgemaakt wan neer* de koning de Belgische bevolking in staat zal stellen met Dona Fabiola kennis te maken. Het verlovingsfeest is op het kasteel te Ciergnon in intie me familiekring gevierd. Prins Albert de jongere broer van koning Boude wijn, en zijn Italiaanse echtgenote, prinses Paola, zijn met vakantie ir Ro me en waren niet aanwezig, evenmin als de oudste zoon van koning Leopold en prinses Liliane. prins Alexander, die sinds dc vorige week een militaire cursus volgt. In het kasteel van Ciergnon heelt koning Boudewijn zaterdagochtend zijn verloofde aan meer dan 250 journal s- ten, fotografen en cineasten uit vele landen voorgesteld. Dona ^abiola. gekleed in een zalm- roodkleurige jurk met geplisseerde rok en daarover een blauw vestje, droeg met zichtbare trots haar platina verlovingsring met een groene sma ragd. Enigszins verlegen, nu en dan op zachte toon enkele woorden wisselend met haar koninklijke verloofde, onder ging zij dapper de vuurproef voor de batterij camera's, die op het verloofde paar werd gericht, toen het in de tuin van het kasteel verscheen. Arm in arm poseerde dc Belgische vorst, gekleed in een mosgroen sport- colbert en grijze pantalon, minuten lang met zijn verloofde voor de foto grafen. Hoewel Dona Fabiola groot en slank is, bleek zij meer dan twintig -enti- meter kleiner te zijn dan koning Bou dewijn. Met haar kastanje-bruin, krul lend haar en donkerbruine ogen is dc toekomstige Belgische koningin een eenvoudige, charmante jonge vrouw, die de make-up niet schuwt. Tientallen flitslampen lichtten op nieuw op. toen de moeder van Dona Fabiola. Dona Bianca Aragon y Car- rillo, en haar oudste broer Don Gon- zalo, koning Leopold, prinses Liliane met hun dochtertjes, prinses Marie- Christine cn prinses Esmaralda, zich bij het verloofde paar voegden. De Belgische pers heeft de toekom stige koningin bijzonder hartelijk ver welkomd. Het enige blad, dat de Spaanse af komst van de verloofde van koning Boudewijn als een aanleiding ziet om te waarschuwen tegen een nauwere po litieke band met Spanje is het socialis tische blad ,,Le Peuple". ..Eindelijk is de koning verloofd", luidde de zure koo op de voorpagina van dit blad Het waarschuwde tegen een uitnodiging aan generaal Franco om aanwezig te zijn op de huwelijksfeesten „De Belgische arbeidersklasse is niet vergeten, hoe deze opstandige generaal zich met steun van Mussolini en Hit- Ier heeft meester gemaakt van de macht", aldus ,,Le Peuple". In kunstenaarskringen in Brussel was men even in verlegenheid door het feit dat sinds woensdag op het grote plein van de hoofdstad een opvoering van een groot historische spel over de graaf van Egmont wordt gegeven. Dit verheerlijkt het verzet tegen de Spaan se bezetting en de hertog van Alva. Toen de voorstellingen begonnen was de verloving van koning Boudewijn nog niet bekendgemaakt. De opvoerin gen zullen echter gewoon doorgang vinden. Op Alva is niemand écht boos meer. de regering met alle beslistheid haar standpunt handhaven, dat de afloopda tum van een C.A.O. beslissend is voor het invoeren van een nieuwe loonsver hoging en dat, waar men nog niet aan die datum toe is, dient te worden vol staan met de invoering c.q. verbetering van winstdelings- en spaarregelingen en pensioenregelingen. Voor deze gedach- tengang zou bij de K.A.B., niet bij de katholieke werknemers in de metaal be grip betaan. Vandaag wordt ook nog een spoedver gadering gehouden van het Algemeen Katholiek Werkgeversverbond. Het is wel zeker, dat de voorzitter van de A.K.W.V., mr. van Thiel, bij het huidi ge loonberaad een geheel ander stand punt inneemt dan de katholieke werk gevers in de metaal, die met de overi ge groeperingen in de metaalsector één front vormen. Ongeveer veertigduizend mensen hebben zaterdag genoten van de fantastisch mooie fruitstoet, die door de Goese straten trok. Het artistieke peil lag weer een stuk hoger dan vorig jaar. Onze foto toont de praalwagen Het olifants- jong'9 van de veilingvereniging Zuid-Beveland, die er een eerste prijs mee won Op een akker in de buurt van Metz (Lotharingen) is een vlieg tuig van het type Cessna-172 te ruggevonden dat vrijdag van een vliegveld bij Dortmund verdwenen was. Het toestel, een hoogdekker, zou onbeschadigd zijn, met de con tactsleutel nog in het slot en ben zine in de tank, aldus een mede deling van de eigenaar. Van de gene die er met het toestel van door was gegaan is nog geen spoor gevonden. I Ondanks het verzoek van presi dent Eisenhower om Kroestjev en andere minder geliefde staatshoof den bij hun aankomst in Amerika niets in de weg te leggen, ver wachtte men zondagavond, dat de ontvangst van de Russische pre mier in New York met bijzonder onvriendelijke demonstraties ge paard zou gaan. Tientallen boot werkers hebben ijverig in Russi sche woordenboeken gesnuffeld om zich voor Kroestjev verstaanbaar te kunnen maken. Dc ..Baltika" zal hedenmorgen bij het lichtschip Ambrose, voor de ingang van de haven van New York aankomen. Doua niers en personeel van de immigratie dienst zullen dan aan boord gaan voor het verrichten van formaliteiten. Een douane officier verklaarde, dat het onderzoek ..zeer nauwgezet zal zijn en enige tijd zal kosten". Bij het Staten-eiland zal de „Baltika" opnieuw het anker uitwerpen voor een onderzoek naar de gezondheidstoestand van de opvarenden. Duizenden agenten zullen langs de oever van Manhattan en op de bruggen van Brooklyn en Manhattan zijn gepos teerd om de demonstranten in bedwang te houden. De politiecommissaris van New York Stephen P. Kennedy, zei. dat de gehele politiemacht van New York 24.000 man. zal worden gemobiliseerd voor de duur van het verblijf der bui tenlandse leiders. De Cubaanse premier Fidel Castro, heeft de beperking van zijn bewegings vrijheid beantwoord met een tegenzet. De Amerikaanse ambassadeur op Cuba moest voor de duur van de assemblée vlak bij huis blijven. Overigens zag het er gisteren naar uit, dat geen enkel ho tel in New York de Cubaan onderdak wilde bieden. Castro kondigde aan, dat hij zo nodig, een hangmat zou meenemen en in het Central Park zou slapen. Door tussen komst van Hammarskjoeld heeft een ho telhouder nu toch maar over zijn hart gestreken. Fidel heeft niet geschroomd aan de vooravond van de Algemene Vergadering der V. N, Amerika bijzonder onprettig te bejegenen. Hij liet drie Amerikanen arresteren, stuurde er vier het land uit en liet weer enkele Amerikaanse banken nationaliseren. Gisteren waren verscheidene staats hoofden per vliegtuig op weg naar New York. Gumulka en dc Tsjechische presi dent Novotny moesten bij een tussenlan ding te Zürich zelf hun weg zoeken door de menigte. Er was geen enkele veilig heidsmaatregel genomen. Premier Nehroe van India heeft nu be sloten eveneens naar New York te gaan. Fidel Castro is zondagavond per vlieg tuig in New York gearriveerd. Duizenden Cubanen die in New York cn aangrenzende staten wonen, waren in bussen en personenauto's in de regen naar het vliegveld getrokken, om hun revolutionaire held te begroeten. Om incidenten te voorkomen werd het vliegtuig van Castro tegengehouden bij een reparatie-hangar, op ongeveer drie kilometer afstand van het stations gebouw. Ongeveer 500 Castro-aanhan- gers rendch naar de omheining nabij de hangar en gilden en schreeuwden Welkom Castro", Castro en zijn gezelschap van 40 do ken snel in de wachtende auto's, waar na zij onder politiebegeleiding in snelle vaart naar Shelbournehotei in Manhat tan werden gebracht. Een zwaar kordon politie stond op wacht bij het hotel, waar Castro c.s. zijn gehuisvest in 2C kamers op 2 etages, voor een prijs van 400 dollar per dag. In totaal bevonden zich 240 politieman nen, inclusief hun superieuren en bere den collega's, buiten het hotel. In een vertrek van het hotel was een labora torium ingericht voor inspectie van alle pakjes die aan leden van het Cubaanse gezelschap waren gericht. Politie be waakte de schakelkasten, de telefoon centrale, de liften en de luchtkokers van het hotel. Ook waren politiemannen ge posteerd op de daken van gebouwen nabij het hotel. Yves Saint Laurent, de ontwerper van het modehuis Dior, bevindt zich sinds 13 september met een zenuwinzinking in het ziekenhuis van Saint Mande. Dit heeft de directeur van Dior. Rouet, meege deeld. Saint Laurent moest 31 augustus in militaire dienst. Hij heeft geduren de drie jaar de modellen van Dior ont worpen. De directie van Dior beraadt zich reeds over de benoeming van een op volger van Saint Laurent. (Van onze correspondent) Kees van Vugt, een 19-jarige Tilburger, die momenteel in Den Bosch zijn dienstplicht vervult, had in februari van dit jaar een portret gemaakt van Farah Diba, de echtgenote van de sjah van Perzië. Onmiddellijk daarna kreeg hij al een dankbrief je. Ziezo, dacht Kees, dat is dat. Woensdag jl. echter vernam hij van zijn moeder dat er op Schip hol een pak voor hem was aan gekomen uit Perzië. De zending werd doorgestuurd naar Tilburg en Kees mocht vaststellen dat de. keizerlijke familie hem bedacht had met een Perzisch tapijt van 1,35 bij 2,15 meter. De waarde wordt op 1600 gulden geschat Kees heeft trouwplannen. Zijn verloofde heeft het tapijt al een plaats toegedacht.

de Stem | 1960 | | pagina 1