TROEPEN GUINEE TERUG UIT KONGO? Loemoemba nu fel contra Kasavoeboe Zeer fel Westers protest verwacht Het huis van Kasavoeboe Toto de stok hond te om slaan? Quay"-e Mevr. Tsjombe in Brussel Naar loonsverhoging ,iets extra's' of Nieuwe mogelijkheden tot bezitsvorming Nieuw sterfgeval door Planta GRATIS SCHOOL SCHRIFTEN Incident op vliegveld Katanga Honderdduizend vluchtelingen in Kongo VELE GERUCHTEN ROND BINNENHOF Kwestie Berlijn DAGBLAD VOOR ZEELAND Peking :egt: geen breuk met Moskou Gesprek in Stichting van de Arbeid j Zuidwestelijke wind .Deuk ma|or Liberaal conflict 100e JAARGANG No. 23466 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A Bruna Redactieraad: J M A. C. v Dongen, C. J. v. Hootegem, mr dr A. J J M Mes, mr. H M. L. de Rechter. P V M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 ZATERDAG 10 SEPT. 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal t 8.20. per post - 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0 40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi- ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) In tie afgelopen nacht, om twee uur, is de Veiligheidsraad bijeengekomen ter bespreking van de toestand in Kongo. Hammarskjoeld had om deze spoed bijeen komst van «le raad gevraagd in verband met de inderdaad zeer ernstige toestand in het voormalige Belgische gebiedsdeel. Kort na Hammars kjoeld had ook Rusland op een spoedhijeenkomst aangc«lron- gen. De commandant van het detachement V.N.'sohlaten uil Guinee heeft gisteren le kennen gegeven, dal zijn onderge schikten thans uil Kongo moeten worden teruggetrokken onulat zij, ingevolge hun ondergeschiktheid aan de V.N., hevelen moeten uitvoeren die neerkomen op inmenging in de binnenlandse aangeleenheden van Kongo. De V.N hebben het verzoek ech ter niet ingewilligd en blijven in middels de vliegvelden en radio- Leopoldstad bezet houden. Er «s bevel uitgegaan dat verzet moet worden gepleegd als, zoals in Ka- tanga gisteren is gebeurd, gepoogd wordt de bezetting van de vlieg velden te negeren. Gecom pliceerd Tegelijkertijd liet Loemoemba een dagorder aan het leger publiceren die twee dagen oud was en waarin hij ver klaarde de functie van staatshoofd op zich te hebben genomen en van nu af aan opperbevelhebber der strijdkrachten PREMIER CASTRO van Cuba heeft Ja ten doorschemeren, dat zijn revolutio nair regime binnenkort waarschijnlijk dc naasting van handelshuizen in Cuba zal stopzetten alleen al omdat er niet genoeg mensen zijn om de verschillen de zaken te behartigen. EEN HUIS in Chattanooga in Tennes see, waar zowel blanken als negers wo nen en dat gisteren aan een negerfami lie zou worden verkocht, is gisteren morgen met een luide knal in brand ge vlogen. ONDER GROTE belangstelling is gis teren te Neerlangbroek de grootmeester van het huis van H.M. de Koningin, mr. G. C. D. baron van Hardenbroek. in zijn familiegraf bijgezet. DE AMERIKAANSE ballonsatelliet zal wegens verschuiving van de baan voor lopig in ons land niet zeer zichtbaar zijn. WALTER G. FERGUSON, de man die als persoonlijke lijfwacht de Amerikaan se presidenten Wilson, Harding, Coolid- gc en Hoover heeft gediend, is op 69- jarige leeftijd te Wareham (Massachu setts) overleden. DE KOMENDE parlementsverkiezingen >n Jordanië die volgende maand ge houden moesten worden zullen wor den uitgesteld en de huidige zittingspe riode van de volksvertegenwoordiging zal met een of twee jaar worden ver lengd. TE SOERABAJA hebben legerofficieren een belangrijk lid van het regionale be stuur van de Indonesische communisti sche partij gearresteerd. VANDAAG WORDEN aan de kust van Noord-Amerika omvangrijke lucht machtoefeningen gehouden. Alle burger- luchtverkeer zal daar, zes uur lang, verboden zijn. ..WIJ KUNNEN de verzekering geven dat thans in Nederlands Nieuw-Guinea geen onwettige censuur meer plaat vindt". Dit verklaren de minister en de staatssecretaris van Binnenlandse Za ken in hun aan de Eerste Kamer ge richte memorie van antwoord betreffen de het wetsontwerp begroting Neder lands Nieuw-Guinea I960. tc zijn. Ook ontsloeg Locmoemba drie minis ters die zich tegen hem gekeerd had den. Inmiddels is vernomen, dat presi dent Kasavoeboe vastbesloten is zijn gezag te doen gelden. Hij is van oor deel dat het vertrouwensvotum in de Kongolese senaat een farce is, en volkomen onwettig, omdat de leden die voor Loemoemba stemden door hem bedreigd waren. Zoals bekend had president Kasavoe boe maandagavond Loemoemba als premier ontslagen. Deze laatste reageer de hierop door Kasavoeboe als president te ontslaan. Woensdag trok het huis van afgevaardigden de beide ontslag besluiten in, terwijl de senaat donder dag met overgrote meerderheid zijn vertrouwen in Loemoemba uitsprak. De situatie Loemoemba - Kasavoeboe is in feite nog gecompliceerder, omdat de door Kasavoeboe als premier be noemde Joseph Ileo druk bezig is een regering te vormen. ..Mjjn regering krijgt het vertrouwen vim het parle ment". liet Ileo weten, dle het hele land doorreist, op zoek naar de geschik te figuren. Troepen ontwapend Intussen is de Kongolese Force Pu- blique van tal van strategische punten in Leopoldstad teruggetrokken. Volgens onbevestigde berichten zouden deze troe pen zijn ontwapend. Ook betrekken zij niet langer de wacht buiten het gebouw van Radio Leopoldstad. dat in het begin dezer week op last van de V.N. werd gesloten. Vele leden van de Force Pu- blique lopen nu ongewapend en in hun normale uniform, dus geen veldtenue, door de straten. V.N.-kringen verklaarden in geen en kel opzicht betrokken te zijn bij een eventuele ontwapening van het Kongo lese leger. Volgens gewoonlijk goed ingelichte Kongolese kringen zouden groepen Kon golezen hun wapens vrijwillig neerleg gen, als antwoord op de eisen van Ka savoeboe. Waarnemers geloven, dat als zij dit doen uit een oogpunt van trouw aan de president, een strijd om de macht in het leger is begonnen. In Katanga De Katangese regering heeft, zoals hierboven al aangetipt, de V.N. getrot seerd en twee vliegtuigen doen vertrek ken van het vliegveld van Elisabcthstad, dat donderdag door de V.N. werd ge sloten. In de loop van de dag verscheen plot seling een compagnie bewapende Katan gese politie op het vliegveld en eiste toestemming voor het vertrek van twee vliegtuigen naar Noord-Katanga, waar 200 a 300 man van het nationale Kon golese leger zijn binnengevallen. Een V.N.-officier, die zich alleen in de verkeerstoren bevond, kon niet ver hinderen dat een Katangese officier in structies gaf voor hel opruimen van de obstakels op de startbaan, waaraan door het aanwezige personeel, waartoe ook V.N.-manschappen behoorden, automa tisch gevolg werd gegeven, hierna ste gen twee vliegtuigen op met twee pas sagiers, beiden militairen, en enige uit rusting. Later landden de toestellen op het vliegveld van de stad Kamina (niet de militaire basis), waar Katangese po litie op dezelfde manier de landingsbaan had vrijgemaakt. De beide toestellen vertrokken even later naar onbekende bestemming. Geen slag De Kongolese troepen die eergisteren, zoals wij hebben gemeld, op het gebied van Katanga waren doorgedrongen, zijn gisteren gevlucht. Op 25 km van de grens tussen Katanga en Kivoe kregen zij, op Katangecs gebied, een patrouille tegenover zich en onmiddellijk trokken Een van de grootste zorgen van het Rode Kruis in Kongo vormen de naar schatting 100.000 vluchtelingen van de Baloebastam, die door de Loeloea's uit hun woonplaatsen in de provincie Kasai zijn verjaagd. Dit is meegedeeld door de internationale commissie van het Rode Kruis te Genève. Deze commissie heeft een duizendtal verzoeken ontvangen tot opsporing van vermiste blanken meest Belgen. Het zij zich terug: over de Luika-rivier I Rode Kruis had er tot nu toe slechts keerden zij terug naar de provincie honderd kunnen opsporen. Kivoe. In Kongo werken thans 26 medische I ploegen van verschillende landen. Naar aanleiding van de nieuwste rcisbclemmeringen voor Westduit sers die Oost-Bcrlijn willen bezoe ken, heeft het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken ver klaard, dat zij een volslagen on wettige ingreep zijn en dat de Sov jet-Unie dc verantwoordelijkheid zal dragen voor alle gevolgen. Gisteren gaf de iDostberlijnse politie dagpassen, met een geldigheidsduur van twaalf uur, uit voor Westduitsers, die Oost-Beriijn wilde bezoeken. Ook op an dere grensposten ondervindt het verkeer veel vertraging. In een officiële verklaring, welke door het State Department namens de Ameri kaanse regering uitgegeven werd, ver klaarde Washington, dat de nieuwe reis- belemmeringen een open inbreuk zijn op de overeenkomsten van de grote vier in zake de status van Berlijn. Meegedeeld werd, dat de Britse, Fran se en Amerikaanse ambassadeurs te Bonn zullen overleggen over de stappen, die ondernomen moeten worden indien de Oostduitse autoriteiten hun vergrijp niet snel ongedaan maken. Deze stappen zullen, naar verluidt, eerste aanleg de vorm hebben van een krachtig protest bij de Russische rege ring. Gisteren hebben minister Herter van Buitenlandse Zaken en de Westduitse ambassadeur, Grewe, in Washington reeds overleg gepleegd. Het resultaat van hun besprekingen is de mededeling, dat het Westen het meest recente ver grijp tegen de viermogendheden-over eenkomst niet onbestraft kan laten. In de nabije toekomst zal het overleg wor den voortgezet, zo werd meegedeeld. Welke maatregelen buiten een officieel protest worden voorbereid, kon niet wor den meegedeeld. De gedachten gaan uit, zoals bekend, naar economische sancties. Het Oostduitse parlement is voor maan dagochtend twaalf uur bijeengeroepen, ongetwijfeld om zijn deel bij te dragen tot de moeilijkheden rond Berlijn. Inmiddels is vernomen, dat tussen de Westduitse regering en Engeland een meningsverschil is ontstaan over het eventueel stopzetten van de Westberlijnse handel met Oost-Duitsland. De Westber lijnse firma's schijnen hier vrijwel niets" voor te voelen en dit heeft de Britten ontevreden gestemd. De minister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, Tsjen Yi, heeft gisteren categorisch het bestaan van een ideologische breuk tussen de Sovjet-Unie en zijn land ontkend. Tsjen, die tevens vice-premier is, ver klaarde, dat het Pekings ..fundamentele politiek is de eenheid met de Sovjet- Unie te handhaven". NPNMN m MMSi'Wtf Mevrouw Tsjombe. de echtgenote van de president van Katanga is in Brus sel aangekomen met haar twee kin deren. Op het vliegveld van de Bel gische hoofdstad was o.m. de Katan gese vertegenwoordiger in België, de heer Massangoe, ter begroeting aan wezig. 5 55p 55 (Van onze Haagse redactie) Naar verwacht wordt zullen ver tegenwoordigers van werkncnicrs- en werkgeversorganisaties op kor te termijn in dc Stichting van de Arbeid van gedachten gaan wis selen over de mogelijkheden 0111 de werknemers te doen delen in de (Van onze parlementaire redacteur) Werkgeversbijdragen in werkne mersspaarregelingen, zowel pre mie- als winstdelingsregelingen, zullen tot een bedrag van 390 gul den per jaar worden vrijgesteld van loon- en inkomstenbelasting Nadat Loemoemba en Kasavoeboe el kander hadden ontslagen, een nieuwe premier was benoemd de ontslagen werden geannuleerd, daarna toch weer van toepassing werden verklaard en de verwaring in Kongo steeds groter werd, hebben Kongolese- en VN-troe- pen een cordon om het huis van Ka savoeboe getrokken om hem te be schermen tegen eventuele onaange naamheden. ••••••••«•••••«•••••••••••••a j Weersverwachting van het K.N.M.I. I tot vanavond, opgemaakt gisteren- l avond 23.15 uur: J l In het noorden van het land vry veel bewolking, elders ook opklarin- J Ken. Zwakke tot matige wind tussen west en zuid. Niet veel verandering tn middagtemperaturen. verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: Bewolkt tot mooi weer Maximum- t temperaturen tot 21 graden. J ;a,>daaB"- zon onder 19.06 uur. Maan op 21.40 uur. zon op 6 08 uur. z°n on- der 19.04 uur. Maan op 22.16 uur l maan onder 12.48 uur. 0p 6 09 uwr- Maan l onder 13.46 uur. (Eigen bericht) Naar wij vernemen heeft de officier van justitie te Leeuwarden bevolen sec tie te verrichten op het lyk van een vrouw, dip gisteravond overleden is. Vermoed wordt namelijk, dat dit sterf geval tc wijten zou zijn aan het gebruik van Planta. Naar wij voorts vernemen, is het thans ook zeker, dat de Planta-cmulgator een kleine partij Blue Band heeft geze ten. Bovendien is het niet uitgesloten, dat het ook in geringe mate in andere merken margarine van Unilever aanwe zig zou zijn geweest. Gisteravond zün besprekingen gevoerd over deze affaire, waaraan werd deelge nomen door o.a. prof. Muntendam, minis ter Van Rooy en dr. Dqkliuis. Het onder zoek naar de emulgator wordt voortgezet (Van onze parlementaire redacteur) Rond het Binnenhof gonst het op het ogenblik van kabinetscrisis geruchten. De directe aanleiding daar toe vormt de behandeling in de Eerste Kamer aanstaande dinsdag van het voetbaltoto- ontwerp van minister Beerman (Justitie). De kans is namelijk niet uitgesloten dat de Eerste Kamer, in tegenstelling tot de Tweede Kamer, waar een overigens krappe meerderheid ge weken is voor het dreigement, dat bij verwerping „binnen korte tijd een ge spannen politieke situatie zal. ont staan", vooral dank zij de tegenkan ting van anti-revolutionairen en libe ralen, de beperkte toto zal afwijzen. Een dergelijke welhaast zeker tot een kabinetscrisis leidende verwer ping een kabinetscrisis omwille van dc toto is op zichzelf natuurlijk een belachelijke zaak wordt in bepaal de kringen gepropageerd met het mo tief, dat de „deuk major", welke aan het gezag van minister-president De Quay door diens uitlatingen over Nieuw-Guinea is toegebracht, aanlei ding moet zijn om liet toto-ontwerp aan tc grijpen als middel om het hui dige kabinet van enkele „zwakke" be windslieden te ontdoen, c.q. naar huis te zenden. In het kabinet zelf is, volgens onze inlichtingen, bedoelde ontsporing van de ministerTpresident, die zijn per soonlijke opvattingen over een inter nationalisatie van Nieuw-Guinea niet voor publikatie heeft bedoeld, uitein delijk met de mantel der liefde be dekt. Of de Eerste Kamer daartoe eveneens bereid zal blijken is nog een open vraag. Zeker is echterdat deze hele zaak in belangrijke mate beïnvloed wordt door politieke intrigesdie wat de Liberalen betreft hun oor sprong vinden in een reeds geruime tijd bestaand conflict tussen de V .V .D.-fractievoorzitters in de Tweede en Eerste Kamer, prof. Oud en mr. Van Riel. Wat de Anti-Revolutionairen be treft meent men in bepaalde krin gen aanwijzingen te hebben, dat de val van het kabinet-De Quay de anti's welkom zou zijn, omdat daardoor wel licht voor de huidige A.R.-minister van Financiën, prof. Zijlstra, de weg gebaand zou kunnen worden naar het minister-presidentschap. Het bezwaar van de liberale Eerste- Kamerfractie tegen het toto-ontwerp geldt de daarin opgesloten bevoogding van de burgerij. Dit bezwaar leefde ook bij prof. Oud c.s. De liberale Tweede-Kamerfractie is er echter om wille van het grotere belang van een voortzetting van de huidige regerings constellatie overheen gestapt. De li berale fractie in de Eerste Kamer voelt zich in veel mindere mate (men zou ook kunnen zeggen: in het geheel niet) met het kabinet-De Quay ver bonden. De zeer kritische wijze, waar op mr. Van Riel en de zijnen zich in de afgelopen maanden over het beleid van ministers als dr. Van Rooy (Toon- beleid), mr. Beerman (spijtoptanten) en drs. Korthals (IJ-tunnel) hebben uitgelaten, duidde hierop. De verklaring voor deze opvallende verschillen in het liberale kamp ziet men in politieke kringen in de per soonlijke tegenstelling die er bestaat tussen prof Oud en mr. Van Riel. Laatstgenoemde hij is ook vice- voorzitter van dc V.V.D. zou nog steeds hevig gebelgd zijn over het feit, dat hij bij de kabinetsformatie niet door prof. Oud geconsulteerd is. Ver der weet men te vertellen, dat mr. Van Riel zelf een portefeuille (Defen sie) ambieert c.q. de leiding van de /.V.D. van prof. Oud wil overnemen. Al deze motieven worden echter ge maskeerd achter een roep om „ster ke" mannen, om een reorganisatie van het kabinet-De Quay. Opvallend bij die agitatie is dat men geheel voorbijziet aan de over het al gemeen bepaald niet onbevredigende bcleidsresultaten van het huidige team van „zwakke" en „sterke" ministers. Wellicht speelt hierbij ook een rol dat een belangrijke groep liberalen de Rotterdamse havenbaronnen in prof. De Quay nog steeds de commis saris der koningin in Noordbrabant zien en de man van het Kreekrakplan. Een minister-president, die omwille van de ontwikkeling van west-Brabant Rotterdam ten voordele van Antwer pen zou kunnen benadelen. Blijven de liberalen en anti's in de Eerste Kamer in hun bezwaren vol harden, dan wordt het toto-ontwerp <als alle leden aanwezig zijn) met 42 tegen 33 stemmen verworpen. „Ze kere" voorstemmers zijn alleen de K.V.P.'ers en C.H.-fractie. Van de so cialistische oppositie heeft het kabinet natuurlijk niets te verwachten. en sociale lasten. Staatssecretaris Schelzer, die dit aan de Tweede Kamer heeft voor gesteld, opent daarmee nieuwe we gen voor de bezitsvorming. Zijn voorstellen betekenen een zodani ge verruiming van een aanvankelijk wetsontwerp, dat alleen voorzieningen voor werkgeversbijdragen aan bouw- spaarfondsen inhield, dat het bedrijfs leven, naar de regering verwacht, nu in steeds toenemende mate zal overgaan tot invoering van spaarregelingen voor werknemers. De uitgebreide regeling kost de schatkist 7#5 a 10 miljoen. De nieuwe regeling kent twee soor ten spaarregelingen: de premiespaarre geling en de winstdelingsspaarregeling Bij laatstgenoemde behoeft door de werknemer niet zelf een storting te ge schieden. Bij de premiespaarregeling mag de werkgeversbijdrage maximaal vijftig procent van de werknemersbe sparing bedragen. Om voor de fiscale faciliteiten in aanmerking te komen! moet het spaarsaldo vier jaar onaange l roerd blijven. Bij eerdere betaling kan! hierop in bepaalde gevallen een uitzon dering worden gemaakt. De werkgevers-1 bijdragen mogen echter tot honderd de de extra-welvaartsstijging van laatste maanden, waarop bjj vaststelling van de loonsverhogin gen van vóór april j.l. niet is ge rekend. Aangenomen kan worden, dat daar bij van werknemerszijde gepleit zal worden voor tussentijdse loonsverho gingen. In werknemerskringen zou men echter meer voelen voor een soort van eenmalige uitkering b.v. in de vorm van een of meer weken ex tra loon. maar dan alleen bij die be drijfstakken en ondernemingen waar de bedrijfsresultaten een der. gelijk extraatje toestaan. In feite zijn er hier en daar al onder nemers. die vooruitlopende op het ko mende loonberaad aan hun mensen een loonsverhoging hebben toegekend. Metaalindustrie De nieuwe loonbeweging wordt zo als uit ons bericht van gisteren reeds bleek weer op gang gebracht door de metaalindustrie. Daar is de produktivi- teit over het algemeen veel sterker ge stegen dan verwacht werd Dc werkne mersorganisaties in deze bedrijfstak me nen op grond hiervan aanspraak te kun. nen maken op een tussentijdse verbete ring van de c.a.o. voor dc metaal. De huidige c.a.o. loopt evenwel tot 31 de cember 1962 De werknemersorganisaties zien hierin geen probleem De vakcentra les hebben nooit de uitspraak van het College van Rijksbemiddelaars onder schreven, dat tussentijds onderhandelin gen met vóór 1 juli 1961 zouden mogen beginnen. Zij beroepen zich bovendien op dc bepaling in de c.a.o. metaal, dat ge wijzigde omstandigheden aanleiding kun nen zijn om deze c.a.o opnieuw op de helling te zetten Bij de werkgevers staat men volgens onze inlichtingen in meerderheid op het standpunt, dat er aan iets extras wel niet te ontkomen zal zijn. Aan die zijde voelt men echter vooralsnog met veel voor loonsverhogingen maar geeft men de voorkeur aan een een malige uitkering. Winstdelingsuitkeringen deze moe ten statutair zijn vastgelegd kunnen fiscaal bevorderd worden als zij even eens gericht zijn op de vorming van duurzaam bezit. De werknemer moet zich dan echter voor vijf jaar verplich ten de uitkering voor een deel of geheel niet op te nemen. Bij algemene maat regel van bestuur zal een en ander na der worden uitgewerkt. Advertentie) resp. tweehonderd procent van de werk- ;c bunnen* houdof^'mp^Ho k.?Aer *fkening nemersbesparing worden verhoogd in- c^J a en nThpdHif, fulteen1loJ3en1de dien die bespanngen gedurende' zevende lo," resp. tien jaar niet worden opgenomen.riat moeilijkheden ti?n nnU°P eC" 2? wincWoiir,ociii(i.orir.f,nn .in.mnn - eden kan opleveren indien de welvaartsstijging zou gaan verflau wen of in een inzinking zou verkeren. Achterblijvers Fr is op het ogenblik in de Stichting van de Arbeid overigens reeds een ge sprek over de lonen gaande, namelijk over de lonen van de zg. achterblijvers, ri.w.z. de werknemers in bedrijfstakken waar dc produktiviteitsverhoging van dien aard was. dat aan het begin van dit jaar geen of geen noemenswaardige loonsverhogingen toegekend konden wor den. Er lijkt veel voor te zeggen om eerst dit gesprek tot een bevredigend resultaat af te ronden alvorens te beginnen met onderhandelingen over tussentijdse loon- bewegingen. Een complicatie b(j (lit alles vormt de belastingverlaging (loon- en inkomsten belasting). welke in de komende troon rede en miljoenennota, naar algrmeen in politieke kringen wordt verwacht, zal worden aangekondigd. Op het ogenblik wordt reeds gevreesd dat belastingverlaging in de huidige hoog conjunctuur een ernstig gevaar van over besteding inhoudt. Dat gevaar wordt re eier indien een belastingverlaging ge- comoineerd zou worden met een nieuwe stijging van de lonen. Dc oplossing zou kunnen zijn belastingverlaging met ver schuiving van de datum van ingang. Nu! Haast u! Olympiade bij Knorr soep bouillon. Pakket van LttSO nu slechts f 1,03 Alléén bij TCflXflït

de Stem | 1960 | | pagina 1