Loemoemba wenst terugtrekking troepen V.N. 1 .-raad weer bijeen Verrassend contact Moskou- VS. Knalfeest bij 100 maal 1, 2, 3 Demonstratie van luchtrem Dreigende in en rond crisis Berlijn Burgemeesters en commissaris liepen erin Olympisch „doe het zelf" Premier bespeelde senaat Boronet Leygraaf Tienduizend gulden DAGBLAD VOOR ZEELAND Droog weer STAKING OP CYPRUS Gestraft wegens exploitatie voetbalpool Lastig voor parket Gaitskell Jeugdig fantast succesrijk „Kapitein von Köpenick" Ontwapeningsplan Oogs tvoorui tzich ten nog onzeker KOSTUUMS n 89.- 149.- jOOe JAARGANG No. 23465 Uitgave N V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E H B Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr dr A. J J M. Mes, mr. H M. L. de Rechter P V M. Vercauteren, L. J v. 't Westende Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Xel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor GodKoningin en Vaderland VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal f 8.20 per post - 1 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. t 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi- ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 35) In (lc Kongolese senaat heeft premier Loemoemba gisteren een bijna topzware meerderheid gekregen op een motie van vertrouwen in zijn beleid. In totaal 41 Kongolese senatoren stemden voor deze motie, twee spraken zich nit tegen het ver lenen van vertrouwen en zeven onthielden zich van stemming. Er waren 29 senatoren afwezig toen de stemming, na een zitting van zeven en een half uur, gehouden werd. Onmiddellijk nadat gebleken was, dat hij het vertrouwen gekregen had, verklaarde Loemoemba, dat zijn regering thans de onmiddellijke terugtrekking van de politiemacht der Verenigde Naties eist, terwijl deze zich het recht voorbehoudt om technische bijstand te vragen aan de volkerenorganisatie. Op een later op de dag gehouden persconferentie zwakte hij die eis tot terugtrekking van de troepen van de V.N. in zoverre af, dat hij zei, dat Kongo de troepen van de V.N. zal laten terugtrekken, als deze het optreden van de regering blijven hinderen. Op nog, die persconferentie zei hij voorts dat hij Hammarskjoeld verzocht heeft de komende vergadering van Je Veiligheidsraad over de Kongolese kwes tie in Leopoldstad te doen houden, opdat de leden van de raad zich ter plaatse op de hoogte van de toes^nd kunnen stel len. In het desbetreffende memorandum oe- schuldigdc Loemoemba de V.N. van in menging in de binnenlandse aangelegen heden van Kongo. Als voorbeelden noem. de hij de sluiting van radio-Leopoldstad en de bezetting van de Kongolese vlieg velden. De Kongolese premier verklaarde op '/.ijn persconferentie, dat Kongo van elk Jand hulp zal aannemen. En als iemand zich eraan stoort, dat ook Rusland helpt wordt hij beleefd bedankt en kan hij heen gaan. Als dat niet in goede aarde mocht vallen, zal Kongo de diplomatieke be trekkingen verbreken ..met Engeland, Amerika of wie dan ook" Terwijl de Kongolese persbroeders telkens juichten zodra hun premier zijn stem ook maar iets verhief, werd een bleke, ongescho ren man de zaal binnengeleid. Hij was de heer Girardin. een Belgisch functio naris in Coquilhalstad die Belgisch pa rachutist was en donderdag door de Kon golezen was gepakt, ze» Loemoemba. Hij liet een kistje zien, met daarin twee jachtgeweren en wat munitie. En ook kwam er een camouflagepak te voor schijn. dat volgens Loemoemba bewees, dat de heer Girardin parachutist was Eerder op de dag had de vice-voor- zitter van de senaat aan Loemoemba het recht ontzegd in de senaat te sper- ken. In een kwartier tijds was Loe moemba er echter in geslaagd in de stemming in de senaatdie tot dat mo ment ten gunste van Kasavoeboe was, een ommekeer tot stand te brengen. De stemming was openbaar. Toen zij begon, kwamen soldaten van het Kongo lese leger, die Loemoemba steunden, de zaal binnen. Nadat onder een indruk wekkende stilte de eerste twee stemmen „tegen" hadden geluid, spraken de ove rige senatoren zich voor Loemoemba uit. De langdurige zitting werd geken merkt door verwarringen. De minister van buitenlandse zaken, Bomboko, sprak er en verklaarde dat hij Kasavoeboe's de creet inzake het ontslag van Loemoemba ondertekend had. Hij zei dat het rege ringsbeleid in handen is van onverant woordelijke mensen en waarschuwde in dit verband voor de terugslag van een Kongo, dat zichzelf niet regeren kan op de betrekkingen met het buitenland. ..Het prestige van Kongo staat op het spel" .zei hij en de senatoren applaudis seerden. Maar twee uur later klapten dezelfde senatoren voor Loemoemba, die hun ge voelige snaren met vaardige hand be speeld had. Hij fulmineerde tegen zijn senaat om „op te treden op de wijze van' ouders die hun vechtende kinderen schei den". Toen kwam hij weer terug op Bom boko die hij een verrader noemde. Secretaris-generaal Hammarskjoeld heeft de Veiligheidsraad verzocht met spoed opnieuw bijeen te komen ter be spreking van de Kongolese ontwikkelin gen. Ook heeft Hammarskjoeld bij België geprotesteerd, omdat nog niet alle troe pen teruggetrokken waren, zoals over eengekomen. In een nieuw rapport brengt hij de volgende vier punten naar voren: 1. Hulpverlening aan de Kongolese re gering tot een bedrag van honderd miljoen dollar. 2. Er moet een beroep op regering en volk van Kongo worden gedaan om spoedig en met vreedzame middelen een eind te maken aan de binnenland se strijd. 3. Herhaling van het uitdrukkelijke be vel van de Veiligheidsraad, dat de afzonderlijke landen zich buiten de Kongolese ontwikkelingen moeten houden Dit stlaat op staten, die mo gelijk, door middel van tweezijdige overeenkomsten met Kongo, vaste voet in dit land willen krijgen. 4. Ontwapening van Kongolese militai re eenheden. Hammarskjoeld noemt in zijn rapport de Sovjet-Unie niet bij name, doch aan genomen wordt dat hij, met het onder punt drie genoemde, doelt op de Sovjet- russische hulp aan Loemoemba c.s. Kongolese regeringstroepen zijn, als ge meld met door Rusland ter beschikking gestelde transportvliegtuigen naar de provincie Kasai vervoerd, waar prompt een hevig estrijd ontbrandde me taanhan- gers van Kalondji's „mijnstaat", die vele slachtoffers, speciaal onder de burger bevolking, heeft geëist. De Sovjet-Unie heeft verder militaire vrachtauto's ter beschikking van de re gering Loemoemba gesteld. Intussen had ook de Joegoslavi sche vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties Vidic, een spoedzit ting aangevraagd van de Veilig heidsraad, waar de kwestie van de hulpverlening aan het regiem van Tsjombe in Katanga behandeld moet worden. Joego-Slavië vraagt de Veiligheidsraad maatregelen te nemen tegen voortzetting van de hulp aan de afgescheiden provin cie Katanga, waar men erop uit is de re gering van premier Loemoemba omver te litairen van de centrale Kongolese regering in de buurt van Kongolo de Katangcse grens hebben over schreden. De beslissing van de Verenigde Na ties waarbij het luchtverkeer in Katan ga en de aangrenzende Kongo-provincies werd stilgelegd, heeft geleid tot ver scheidene protesten. De Belgische missie in Elizabethstad heeft een protest inge diend, omdat de Sabena-vliegtuigen van en naar Zuid-Afrika geen tussenlandin gen meer mogen maken te Elizabethstad. Gisteren protesteerde de Katangese rege ring, omdat gendarmerie die naar de noordelijke districten moest worden overgeplaatst, aanwijzing kreeg per auto of trein te gaan maar in geen geval per vliegtuig. Terwijl in het deel van Kasai dat de ..mijnstaat" heet en met name in en rond Bakwanga, nog steeds fel gevochten wordt tussen de Baloeba-krijgers en Kon golese soldaten, trekken zich in het noor den van Katanga steeds groter wordenae groepen negers samen, die een actie te gen de regering van Katanga beramen. De Katangese gendarmerie is reeds meer malen met zulke groepen slaags geweest. In het zuiden van de provincie Kivoe, die aan Katanga grenst, zijn nieuwe troe penbewegingen van het Kongolese leger gemeld. politieke tegenstanders in een toespraak werpen. Ook verklaart Joego.Slavië dat de Verenigde Naties Tsjombe's revolte tegen Loemoemba bevorderd hebben. Uit betrouwbare bron is gister avond laat vernomen, dat 300 mi- die anderhalf uur duurde en sprak over een „militaire bezetting" door de poli tiemacht van de Verenigde Naties. Kasa voeboe en Bomboko speelden het spel van de Belgen, zei hij. Het was aan de SCHIPHOL heeft dit jaar de miljoen ste passagier twee maanden eerder „ge haald" dan in 1959, toen dit aantal rei zigers in één jaar, voor het eerst werd bereikt. Het totaalcijfer van 1960 kan gemakkelijk oplopen tot 1.350.000. IN ZUID-KOREA dreigt na zestien dagen al een crisis in het nieuwe kabinet. Meningsverschillen met de ,,oude garde" zijn de oorzaak. PAUS JOHANNES XXIII wil. als te genwicht voor de ..universiteit der vriendschap" die in Moskou voor Afri kanen wordt geopend, in Rome een ho geschool oprichten waar jeugdige Afri kanen kunnen studeren, zonder dat zij aan de communistische propaganda ten slachtoffer behoeven te vallen. IN ITALIË dreigt tegen zaterdag een spoorwegstaking, doordat de katholieke D°nd van spoorwegpersoneel op die ma- n.ler kracht wil bijzetten aan de loon eisen. PRESIDENT Breznjev van de Sovjet unie komt zelf naar de begrafenis van ae Oostduitse president Pieck. Die dag zal in heel Rusland een dag van rouw zijn. 6 JN JAPAN is een Amerikaans vlieg as verongelukt waarbij alle elf in- om het leven gekomen zijn. H.M. de Koningin en Prins Bernhard hebben gisteren een bezoek gebracht aan het Olympisch dorp. In de eet zaal stelde de Koningin zelj haar menu samen, zoals de joto laat zien. zittenden DP DE DEUR van de Noorse. minister an buitenlandse zaken. Lange, zijn gis- ?-flï,eiI i^a^en^ru'sen geklad. Een „nazi- enabujtatiebeweging" is de laatste tijd in Noorwegen zeer actief. I vanr,lChJ'ng Va" het K.N.M..I tot n nd' °Pgemaakt gisterenavond 6(5.io uur: WCV n,V opklaringen. Zwak- deint.my'ke' 'ater overwegend zui- of Jets hogere '6 tcmP"aturen I Manafl„a^:21.710nu„rOnder 19 09 uur" der'11?45 'uur."" 6 06 UUr' Maa" De verrassende besprekingen tussen Sovjet-premier Nikit.a Kroest je v en de Amerikaanse am bassadeur Llewellyn Thompson te Moskou, hebben er toe geleid, dat in diplomatieke kringen in Londen erop wordt gespeculeerd, dat de Rus een verzoening met Eisenho wer zou nastreven. Binnen vierentwintig uur heeft de Sovjet-leider tweemaal met de Ameri kaanse ambassadeur gesproken en beide keren maakte het incident met het RB-47 verkenningsvliegtuig, dat boven de Ba- rentszee werd neergeschoten, onderwerp uit van besprekingen. Een aanwijzing, dat Kroestjev wel licht voelt voor een vermindering van de spanning tussen Oost en West, dook gisteren opnieuw op tijdens een cocktailparty. Hij zei toen, nog al tijd te geloven, dat Eisenhower niets heeft geweten van de vlucht, die het U-2 spionagevliegtuig boven het grondgebied van de Sovjet-Unie zou maken. Politieke waarnemers zien verband tussen de plotselinge verklaringen van de Rus en de verklaring die Eisenhower eergisteren heeft afgelegd tijdens zijn wekelijkse persconferentie. De Ameri kaanse president zei toen, dat hij niet aan een ontmoeting met Kroestjev dacht voordat de twee Amerikaanse vliegers van de RB-47 die nog in de Sovjet-Unie gevangen worden gehouden, zijn vrijgela ten. Propaganda De ontwikkelingen in Moskou wijzen er echter op, dat Kroestjev stappen voor bereidt, die hem van een groot persoon lijk succes tijdens de zitting van de al gemene vergadering van de Verenigde Naties, moeten verzekeren. De Sovjet- propagandamachinerie onthulde giste- ïen, dat er een belangrijk Sovjet-initiatief werd voorbereid voor de zitting van de assemblee op 20 september. De Pravda voorspelde, dat deze alge mene vergadering de ..belangrijkste zal worden, die ooit is gehouden". Kroestjev zou zich persoonlijk met de voorberei Op Cyprus zijn gisteren 5000 ambtena ren in staking gegaan uit protest tegen wat zij noemen ..voortdurende ontsla gen". Zij eisen de onmiddellijke herbe noeming van de ontslagen ambtenaren. Door de actie van de ambtenaren wordt de drie weken geleden geprocla meerde republiek Cyprus met haar eer ste staking geconfronteerd. In twee steden zullen massavergade ringen gehouden worden. De staking heeft de steun van de linkse pan-Cy- priotische federatie van vakbonden. De Nederlander C. U. is gisteren door de correctionele rechtbank van Antwer pen tot vier maanden gevangenis .ver oordeeld, omdat hij in een kantoor aan de Meir te Antwerpen een voetbalpool exploiteerde. Volgens de akte van be schuldiging ontving hij daar uit Neder land voorspellingen in verband met Duitse voetbalwedstrijden. dingen bezighouden. Op dezelfde cocktailparty waar Kroest jev met Thompson sprak over de RB-47 zei de Russische premier over inlichtin gen te beschikken, volgens welke de NAVO-landen van plan zijn in septem ber een vliegtuig boven de Zwarte Zee te laten vliegen. Er was opdracht gegeven het toestel neer te schieten zodra het boven de Russische territoriale wateren kwam. 'ITandaag vindt de lezer in dit blad de honderdste aflevering van onze Puzzel: Vul in: 1, 2 of 3.en win. Bijna twee jaar lang hebben duizenden elke week het nodige plezier aan deze puzzel beleefd. Velen hebben er eens een prijs of een premie we ten uit te slepen. Anderen hebben altijd vergeefs meegedaan. Ook die laatsten echter hebben toch altijd geholpen aan de groei van de „sociale pot" die gevormd wordt uit de ingezonden kwartjes. Bijna zestigduizend gulden is reeds uitgekeerd aan verenigingen en instellingen op kerkelijk, sociaal, charitatief e.a. terrein. De honderdste puzzel, beste puzzelvrienden gaat met geld smij ten. Luistert u maar: De inzender met een geheel goede oplossing krijgt volgende week niet minder dan tienduizend gulden, terwijl er daarnaast nog een premie van tweeduizend gulden ter beschikking is van hem, hen of haar die de beste prestatie levert. Als er geen goede oplossing binnenkomt, is er voor de beste prestatie een premie te halen van vijfduizend gulden. Een rijke week, puzzelvrienden, een beste week voor wie het een beetje wil meezitten. We rekenen op een enorme deelname aan deze honderdste puzzel. De Sovjet-Unie zal drastische maatregelen inzake Duitsland ne men, wanneer het Westen de ont wapeningsvoorstellen die Kroest jev in de Verenigde Naties zal doen, verwerpt. Dit wist „The New York Times" te melden. „Kroestjevs reis naar de Verenigde Na ties in de laatste kans voor het Westen om een crisis van de eerste orde over Berlijn en Duitsland te voorkomen". Het bericht van het blad is afkomstig uit Wenen. De drastische maatregelen zou den een totale blokkade van Berlijn in houden. In een afzonderlijk bericht uit Bonn schrijft hetzelfde blad dat de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en West- Duitsland reeds gezamenlijk represailles overwegen voor het geval dat Oost-Duits- land opnieuw de Westbeiiijnse verbindin- met West.Duitsland gaat bemoeilij ken ken. Moeilijkheden Gaitskell, de leider van de Engelse Labourpartij, is in een des te moeilijker positie komen te verkeren, nu het con gres van het vakverbond TUC gisteren in een resolutie heeft aangedrongen op méér nationalisering. Na het succes met de anti-kernbomresolutie sloeg de leider van de transportarbeidersbond ditmaal toe naar de rechtervleugel van de par tij, die er voor is de nationalisering der bedrijven maar langzaamweg te verge ten. De leider der transportarbeiders, Cou sins, stelde zich lijnrecht tegenover Gaitskell, die immers van mening is dat de nationalisatiepolitiek van Laboui de partij vele stemmen heeft gekost. Cou sins wil dit principe niet loslaten en de afgevaardigden der overige aangesloten vakverenigingen gingen, na de kern- bomresolutie. ook weer met hem mee. Men verwacht dat de strijd om de lei ding in Labour tussen Gaitskell en Cou sins op het komend Labourcongres zich zal toespitsen. Die moeilijkheden waren er ook giste- ren weer: de Oostduitse grenspolitie „Een tweede kapitein van Köpeniek" noemde de president van de strafkamer van de rechtbank te Rotterdam giste ren de 27-jarige verdachte H. V., die terecht stond wegens oplichting. Deze man met een opleiding van twee jaar mulo placht zich n.l. klinkende hoeda nigheden aan te meten Hij gaf zich uit voor lid van de lijfwacht van prinses Beatrix, baron, ritmeester, militair at taché, officier van justitie of „gewoon" meester in de rechten, accountant en zo meer. Het is hem zo gelukt de burge meester van Rotterdam, die van Arn hem en de commissaris van de koningin in Gelderland te bezoeken. Hij woonde zittingen van de krijgsraad bij en ging „voor de B.V.D." naar het stadstim- merhuis in Rotterdam om een onderzoek in te stellen naar de aanwezigheid van communistische elementenen over al liep men er in. Het eerste hem ten laste gelegde feit was, dat hij zich tegenover de organisa tor van de Floriade, de heer Jacq. Klei boer, had uitgegeven als meester in de rechten, ritmeester en militair attaché met het verzoek een gratis doorlopend toegangsbewijs te krijgen. Ook dit was hem gelukt. Zoals de president opmerk te. deed V dit niet om er heen te kun nen gaan. maar om er mee te kunnen zwaaien en te laten zien, dat hij tot de gewichtige personen behoorde. Het tweede feit betrof een oplichting van 250— ten nadele van de directeur van een pijpleiding-maatschappij. Te genover hem had V. zich uitgegeven als meester in de rechten en accountant met een eigen kantoor in Vlaardingen Hij verrichtte z.g. werkzaamheden voor grote bedrijven en zou dit ook voor de pijpleiding gaan doen. Een avond ging hij praten met'de (gediplomeerde) boek houder en ook hier viel de (ongediplo meerde) „accountant" niet door de mand. Hij vroeg een voorschot van 250.aan de directeur en kreeg het. ..Op dit moment", zei de officier van justitie, mr. H. van Buuren „verliet de verdachte het terrein van de fantasie waarover we nog konden lachen". Hij zei dat verdachte dog in en proeftijd loopt van een voorwaardelijke terbe. schikkingsteiiing van de regering, die de rechtbank in Amsterdam hem in 1959 heeft opgelegd. Eveneens voor dezelfde feiten was verdachte in januari 1958 al ter beschikking van de regering gesteld Een psychiater adviseerde dit nu weer. Deze man is behept met een ziekelijke fantasie en grootheidswa.pzin, zei het rapport .Hij moet in een beschermd mi lieu verpleegd worden. De officier eiste zes maanden ge vangenisstraf met aftrek en terbeschik kingstelling. De verdediger, mr. J. Doeksen, zag hier, gezien de vorige ervaring, geen heil in. Hij vond een persoonlijke psy chiatrische behandeling beter en advi seerde een voorwaardelijke straf, met deze bijzondere voorwaarde. Over veertien dagen doet de recht bank uitspraak. heeft toen opnieuw rivieraken, die op weg waren naar Berlijn, de doorvaart bemoeilijkt. Zij verbood de aken het Plauerkanaal dat bevaarbaar is voor volbeladen aken, te gebruiken en lieten de vracht redu ceren opdat de aken gebruik konden ma ken van het havenkanaal met lagere wa terstand. Voorts hebben de Oostduitse auto riteiten gisteren nieuwe beperkende bepalingen bekendgemaakt voor het personenverkeer naar Oost-Berlijn. Volgens nieuwe voorschriften moeten Westduitse onderdanen bij het binnem komen van Oost-Berlijn bij de aangewe zen controleposten een inreisvergunning tonen. „Represailles Van Oostduitse communistische zij de is intussen gedreigd met repre sailles, indien het Westen de aanvoer van handelsgoederen naar Oost-Duits- land beperkt in antwoord op het be moeilijken van het verkeer tussen het Westen en West-Berlijn door de Oost duitse grenspolitie. Het officiële orgaan van de Oostduitse communistische partij waarschuwde er voor, dat een handelsembargo als een „boemerang" tegen het Westen zou wer ken. Oost-Duitsland zal niet buigen voor chantage, aldus het blad en voortgaan „revanchezoekenden" te verhinderen door de Sovjetzone naar West-Berlijn te rei zen. „Provocatie Het Oostduitse persbureau ADN noem de het aangekondigde bezoek van de Westduitse plv. kanselier dr. Ludwig Er- hard aan West-Beriijn een „provocatie". Dr. Erhard wordt vandaag verwacht om de opening van de Westberlijnse in dustrie-tentoonstelling bij te wonen. Hij zal tevens o.m. besprekingen voeren met burgemeester Willy Brandt, de Italiaanse minister van Handel, Mario Martinelli en de Britse minister van Handel, Reginald Maudling. ADN verklaarde dat Erhard niet het recht had dergelijke besprekingen in West-Berlijn te voeren, daar de stad geen deel zou uitmaken van de Westduitse bondsrepubliek. Ulbricht heeft het Oostduitse kabinet een ontwapeningsplan in drie stadia voorgelegd waarover de twee Duitse staten het eens zouden moeten worden. Volgens Ulbricht houdt het ontwape ningsplan, dat naar de V.N. in de vorm van een memorandum gezonden zal worden, rechtstreeks verband met de voorbereiding van een vredesverdrag voor Duitsland. Een suggestieve opname, gemaakt tij dens een vliegdemonstratie op Farn- borough: een zware Handiep Page Victorbommenwerper landt. Duide lijk is te zien hoe de parachute, welke het vliegtuig helpt bij het afremmen, uit verschillende „ringen" ia opge bouwd en niet, zoals een personen- parachute, uit een stuk. De parachute maakt de remweg van het vliegtuig aanzienlijk korter. Het bestuur van het Produktschap voor granen, zaden en peulvruchten heeft, doordat er over de omvang en vooral de kwaliteit van de oogst nog te weinig definitieve gegevens zijn, in zijn gisteren gehouden vergadering nog geen beslissing kunnen nemen over het per centage inlandse tarwe van oogst 1960, dat verplicht in het brood en bloem moet worden bijgemengd. De beslissing daarover zal pas in november vallen. Men weet wel dat de oogst, zowel van tarwe als andere granen, kwantitatief groot zal zijn, maar dat een deel ervan slecht van kwaliteit zal zijn. Hoe groot die schade aan de kwaliteit is, weet men nu echter nog niet. Met zestien tegen zeven stemmen en twee blanco weigerde het Produkt- schapsbestuur te voldoen aan het ver zoek van de minister van Landbouw, op importbloem boven de bestaande heffing van 1.10 nog een extra heffing van 3.90 per 100 kg te leggen. (Advertentie) TOONAANGEVEND IN ALLE BESCHAAFDE LANDEN ALTIJD DE NIEUWSTE DESSINS ALTIJD DE NIEUWSTE MODELLEN UITSLUITEND ZUIVER WOLLEN KAMGARENS 1 jaar schr. garantie 1 jaar gratis onderhoud, en toch is „BORONET" NIET DUURDER, dan een gewoon kostuum Alleenverkoop Van Coothplcin hoek Ginnckenstraat - BREDA

de Stem | 1960 | | pagina 1