Zuid-Beveland Walcheren Kwestie Zijper veer en RTM naar minister Zeeuwsch-Vlaanderen Veel sport kermis Sas tijd ens de van Gent Raad Terneuzen stelde uitbreidingsplan vast RYMBENDE'S HIEUW ROOD dappere van ze fifn verh Dagblad l)e Slem Kodde vraagt over telling op zondag SUËDE JASJE Streekwedstrijd ploegen aan Stoppeldij k-veer Goed voorbeeld van Sluis in hulpactie Kongo-Belgen Weer een auto uit de bocht onder Absdale sUSiw®*' BAKKER-REN IN R0EIF1NAL DOOR PARKEI MIDDELBURG Handelsvakschool naar Dam 6 VLISSINGEN Scheepsbeweging Hoogwaterstanden Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding VROOM DREESMANN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 SEPTEMER 1960 GOES Pater drs. J. Kingen onderdirecteur li.b.s. Afscheid voorzitter St. Joanna BURGERLIJKE STAND Ledenvergadering Hansweertse Boys Jaarvergadering „Pius X" DE JEUGDHOEVE Van Oorschot in Staten HULST Duizendste bezoeker op schilderijen tentoonstelling Tentoonstelling Kunstkring Twee kilometer zwemwedstrijd Vijfhonderdste woning van kath. woningbouwver. in o.-Z.-Vlaanderen Waterings (KVP) Keracem schandaal SAS VAN GENT HULST AXEL TERNEUZEN OOSTBURG VLISSINGEN GOES MIDDELBURG Vandaag Morgen De nog maar een jaar bestaande han- delsvak-detailschool kent een voorspoe dige groei. Het nieuwe schooljaar be gint met 114 leerlingen tegen vorig jaar 52. Op 8 september opent de school weer. Met drie klassen begint men aan de Nederstraat en met twee klassen in het pand Dam 6, waar voorheen de provin ciale griffie zetelde. Aan dit totaal uit gewoonde gebouw zal echter nog h 2I wat moeten gebeuren alvorens men te recht kan zeggen dat het een school" is (met 5 theorielokalen, één voor eta leurs, één voor verkopers en één voor handenarbeid). Het gebouw in de Korte Delft zal niet meer worden gebruikt. Volgend jaar hoopt men de beschikking te heb ben over een nieuw schoolgebouw dat gebouwd zal worden in de Stromen- wijk. Bij de aanmeldingen van dit jaar wa ren er 14 van katholieke leerlingen. Vlissingen aangekomen. 31-8 ms „298' 1-9 Dts. Asella, Ned Johannes, Griek Victoria, Noor Torma, Lib. Lorna. Vlis singen vertrokken 31-8 Ned. Hoogvliet, 1-9 Dts. Asella. Gepasseerd naar Ant werpen (Ned. schepen) 31-8 Marva, Ap- pingedijk, Andijk, Cornelis-B 1-9 Hado Eemsmond, Tamo, Rien Teekman. Ge' passeerd naar zee (Ned. schepen) 31-8 Metropole, Helicon, Peter Swenden Alca, Fmlandia, Karimata, Rosenburgh 1-9 Aldert-L. Gazelle, Oosterburgh. NAAR RUSLAND Onze stadgenoot, de heer J. W. Hup- kes. directeur van ,,De Schelde" zal de leiding hebben over de Nederlandse economische missie die een bezoek gaat brengen aan de Sovjet-Unie. De commissie bestaat uit 60 personen uit vele takken van bedrijvigheid. Na haar bezoek zal de commissie rap port uitbrengen over haar bevindingen. Morgen, zaterdag 3 september, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 0.44 en 13.09 uur; Terneuzen 0.07 en 12.33 uur; Vlissingen 12.03 en 0.00 uur Wemeldinge 1.16 en 13.49 uur. Advertentie) van extra fijne kwaliteit suède sportief en elegant heerlijk licht en winddicht perfecte pasvorm keurig afgewerkt bijzonder mooi model in de kleuren: koffiebruin - olijfgroen - nootbruin - donkerbeige - azuur en lever maten 38-48. Alleen morgen ZATERDAG 3 september voor de EXCEPTIONEEL^ LAGE PRIJS UK n van slechts Breda - Bergen op Zoom Op voordracht var. de provinciaal der H.H. Harten te Bavel heeft het schoolbe stuur van de r.-k h.b.s., pater drs. J. H L. Kingen, leraar in de Engelse taal en letterkunde, benoemd tot onderdirecteur der school HU volgt als zodanig pater J M. Roof op. De nieuwe onderdirecteur zal overdag voornamelijk domicilie kiezen in de ba rak bij de Brouwersgang, die morgen wordt opgeleverd. Daarin zullen de vier de, vijfde en twee derde klassen worden ondergebracht, zodat een permanent toe' zicht nodig is. Voor deze surveillance is, nu naast pater Kingen een tweede leraar Engels is benoemd, in zUn lesrooster ruimte. Gisteravond heeft de voorzitter van het bestuur van St. Joanna, de heer Joh Bos, in intieme kring afscheid genomen als zodanig. De heer Bos vertrekt naar Breda. Hij wordt als voorzitter opgevolgd door de heer P. J. Geysen, die tot dusver secretaris was van het bestuur. Geboren: Jacoba dv H. Kole-v. d Harst te Waarde; Paulus zv P. Paree- Sinac te Ovezande; Pieter zv J. Corstan- je-Zweedijk; Rudy zv A. Provoost-Wild schut; Adriaan zv L. de Leeuw-Walrave; Marcus zv M. Brusket-Kesselaar; Petra dv P. Manneke-Bos te Yerseke; Johan nes zv J. Kösters-de Jonge; Govert zv J. Vogel-Verkerke; Marinus zv J. de Weerdt-Rejack; Anke dv N. Bambach- Tidder; Johannes zv J. Vogelaar-Sinke; Esther dv M. Mol-de Feijter te Waarde. Ondertrouwd: C. v. d. Walle 24 jr. en J. Capello 25 jr.; A. de Vos 50 jr. en J Kleijweg 37 jr Gehuwd: P. Rijk 29 jr. en A. Buijs- rogge 23 jr.; J. van Dieren 27 jr. en C. v. d. Vliet 28 jr.; J. Sinke 23 jr. en J. Fait 22 jr.; L. Jansen 25 jr. en L. de Dreu 25 jr.; J. Roose 28 jr. en M. Tissink 25 jr.P. Heddema 30 jr. en M. de Bruijne 26 jr. Overleden: Christiaan Glas 73 jr. te Kapelle; Johannes Dekker 50 jr., echtg. D. Faas; Jacobus Westveer 52 jr.. echtg. v. C. Sijbesma. Hansweert Vanavond zal in de zaal „Zeelandia" van de heer J. d. Boer een algemene ledenvergadering worden belegd van de v.v. Hansweertse Boys. Als belangrijkste punten op de agenda van deze vergadering komen voor ver kiezing van bestuursleden, elftalcom missie en training. In het bestuur is een vacature ontstaan door het verhui zen van dhr. Nieuwenhuize die in een moeilijke periode de elftalcommissie heeft vervangen en alleen de elftallen samenstelde, hetgeen ongetwijfeld een voordeel is gebleken. Door zijn vertrek is men thans weer voor de moeilijke vraag komen staan; moet er opnieuw een elftalcommissie benoemd worden Ongetwijfeld zal daar geruime tijd over gediscussieerd worden. De training heeft veel te wensen over gelaten. Het punt training zal dan ook zeer zeker geaccentueerd worden. Ovezande Het parochiële zangkoor „Pius X" be legt op maandag 5 september haar jaar vergadering. Traditiegetrouw zou deze vergadering eigenlijk op 3 september moeten plaatsvinden (de feestdag van de patroonheilige), doch zij werd naar maandag daarop verplaatst in verband met overwegende bezwaren tegen hel vergaderen op zaterdag. Op de agenda staan o.m. bestuursver kiezingen, de situatie met betrekking tot de gezongen missen in de week, het repetitiebezoek en de toelating van nieuwe leden. Zaterdag a.s. om een uur wordt op een perceel van de heer Westerbeke te Stop peldijk-Veer een ploegwedstrijd gehou den voor jonge boeren uit oost-Zeeuwsch- Vlaanderen De commissie, die jaarlijks deze streekwedstrijd organiseert, heeft Je wedstrijd onder voorzitterschap van de heer H. Vercauteren te Nieuw-Namen besproken. Vertegenwoordigers van tien organisa ties zullen in deze streekploegwedstrijd hun vakmanschap demonstreren. Een nieuwe element wordt in de wed strijd gebracht, omdat in het vervolg de wentelploeg moet worden gebruikt over eenkomstig de constructie Voorheen wer den deze ploegen nog altijd als rondgaan de ploegen gebruik:. Handel en instellingen hebben hun medewerking verleend bij het organise ren van de streekploegwedstrijd. Er zijn tal van bijdragen en prijzen geschonken Ir. Haenen. rijkslandbouwconsulent, zal de prijzen uitreiken. Verwacht wordt dat verschillende van deze agendapunten enige discussies uit zullen lokken. Vooral de gezongen mis sen in de week vormen een probleem, dat niet in een handomdraai kan worden opgelost. Reeds verschillende malen kwam het voor, dat geen enkele zanger aanwezig was, wanneer een gezongen mis op het programma stond. Zulks doet de reputatie, die „Pius X" zich in Ovezande en omgeving heeft verworven, uiteraard geen goed. Ook het bezoek aan de repetities wordt steeds minder, zodat ook dit agendapunt wel de nodige aandacht zal krijgen. 's-Heerenhoek Zaterdag zal in bioscoop „De Jeugd- hoeve" vertoond worden de film „Om zien in wrok". De regisseur Tony Ri chardson is erin geslaagd naar het to neelstuk van John Osborne „Look back in anger" een boeiende film te maken. Het gaat over de geschiedenis van Jim my Porter die zich niet kan aanpassen aan de mentaliteit van zijn medebur gers, wier gedrag voornamelijk wordt bepaald door huichelari en kleingees tigheid. Ook met zijn vrouw kan hij het niet goed vinden. Er ontstaat een ver houding tussen Jimmy en een jonge actrice. Jimmy's vrouw verliest haar baby en dit verdriet voert haar terug naar haar man en beiden vinden el kaar weer. De actrice trekt zich terug. De filmer slaagde er in een beklem mende sfeer en een tragisch milieu op te roepen, dat ondanks de vaagheid van persoonlijke stellingname en het weinig opwekkende karakter ervan de toeschouwer boeit en tot nadenken stemt. Richard Burton en Claire Boom ver tolken de hoofdrollen. (18 jaar). (Van onze verslaggever) Zeer zeker kunnen wij de kwestie van het veer Züpe-Anna Jacoba-polder de minister van verkeer en waterstaat on der ogen brengen, gaf gistermorgen het G.S.-lid M. J. van Poelje ten antwoord aan het lid van Provinciale Staten L. P. van Oorschot. Deze drong aan op stappen van Gede puteerde Staten ten aanzien van de rechten die de R.T.M. heeft aangaande de veerdienst tussen Noordbrabant en Schouwen-Duiveland. Hij had daar al schriftelijk vragen over gesteld met als resultaat dat de RTM thans steeds een tweede boot vaarklaar houdt, zodat de wachttijden aanzienlijk worden bekort. De heer van Oorschot wilde dat G.S. zouden bezien of er juridisch geen maatregelen waren te treffen in verband met wat hij noemde de eeuwigdurende concessie van de RTM. De heer van Poelje verbeterde hem met erop te wijzen, dat het hier een overeenk :st betrof met het rijk en meende in eer ste instantie dat in een overeenkomst niet eenzijdig wijzigingen kunnen worden gebracht. Op een vraag van de heer van Oor schot of de provincie eventueel bereid zou zijn de veerdienst over te nemen, antwoordde hij dat deze bereidheid sterk afhankelijk was van de al dan niet nadelige financiële gevolgen. Met kennelijk genoegen stelde de heer van Oorschot overigens vast dat de RTM, in feite haar nalatigheid had erkend door een tweede boot vaarklaar te hou den. Ook in persberichten had de di rectie van de RTM de nalatigheid niet ontkend, er waren wel verontschuldi gingen aangevoerd. De heer van Oor schot merkte nog op naar aanleiding van een uitlating van de RTM dat de arbeidsvoorwaarden van het bootperso- neel goed waren, dat die van het per soneel van de niet-commerciële Provin ciale Stoomboot Diensten gunstiger la gen. Aardenburg TENNIS OagblatJ ooor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Huist Steenstraat 14. celefooi 2377 KavonredacteurW de Leeuw Raj/./nbeheeröer, L K M de Jone Rayonkan tooi voor Walcheren en Z Beveland: Goes WestsingeJ 98 foon 2236 Rayonredacteur. C. Bastianen Kaj/onbeheerder. J. ?alt Prijs voor losse advertenties oestenia voor de editie voor Zeeland 9.15 per mm 1 mm Ingezonden Mededeling mm gewoDe advertenties BH con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ot minder Ujr elke regel meer t 9,15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp t 1.50 en ƒ0.40 Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Op de gemeentelijke tennisbanen aan de Herendreef hield de plaatselijke ten nisclub „S.J.E.F." haar clubkampioen- schappen. De uitslagen waren: Jongens enkelspel: J. Trapman - W. Braet 75, 64; Dames enkelspel: mej. V. Paridaen - mej. Chr. Cuelenaere 63, 62; Gemengd dubbel: mej. V. Paridaen en J. M. Paridaen - mej. Chr. Cuelenaere en R. Wylleman 46, 62, 62; Heren enkelspel: W. Trapman M. Bral: 3.-6, 6—3, 7—5; Heren dub bel: J. Trapman en W. Trapman - Fr. van Dongen en R. Wylleman 5—7, 63, 6—1. Zoals de gewoonte is zullen de club- prijzen eerst tijdens een gezellige feest avond van de club in december worden uitgereikt. CULTUREEL WERK Ten bate van het cultureel werk in de provincie Zeeland werden door een lid van de koninklijke muziekvereniging „Aardenburgse Fanfaren", 396 foto's verkocht van het koninklijk gezin. VERBETERING Met de verbetering van de Brand straat, de verbindingsweg tussen de Weststraat en de Reinaertstraat werd dezer dagen een begin gemaakt. Voor al voor de bewoners van bet uitbrei dingsplan en van de Wandeldreei zal dit een welkome wegverbetering zijn Mej. Stevens uit onze stad liet zich gis termiddag noteren als de duizendste be zoeker van de tentoonstelling van schil derijen van Cornells en Paulus de Vos Overigens liep hel gisteren aardig druk, want men registrerde bet eerste resultaat van de circulaires, dit zijn uitgegaan naar alle scholen in Zeeuwsch-Vlaanderen en in Belgisch Vlaanderen. Vijfenzestig meisjes van de u.l.o. uit onze stad be zochten de tentoonstelling in georgani seerd verband waarmee de eerste school „over de dam" kwam Intussen is de be langstelling van toeristen aan het dalen, wat logisch is gezien het verloop van het vakantieseizoen. Nog maar al te weinig Hulstenaars hebben de tentoonstelling oe zichtigd, maar men verwacht, dat er nog komen in de periode die nog rest tot en met 11 september. De duizendste bezoekster werd giste ren een catalogus van de tentoonstelling met tien foto's van de schilderijen van de gebr. de Vos aangeboden, terwijl ze bo vendien met een kleine bloemenhulde werd verrast. Lamstvaarde GEEN VOORRANG Op de hoek Huybergsebaan-Vianen straat te Bergen op Zoom verleende A. H. uit onze plaats met zijn beste' ito geen voorrang aan een vrachtauto. De bestelauto kantelde en een der inzitten den A. C. uit onze plaats, werd met een zware hersenschudding naar het zieken huis te Bergen op Zoom overgebracht. Sas van Gent De Sasse Kunstkring organiseert ook dit jaar weer een tentoonstelling van schilderijen, tekeningen, aquarellen e d in de hal van het stadhuis. Zaterdag begint in Sas van Gent de jaarlijkse kermis Traditiegetrouw start dit festijn met een grote internationale zwemwedstrijd door het kanaal, waar aan ook dit iaar veel en prominente zwemmers en zwemsters deelnemen. Op de erelijst komen klinkende namen voor zoals Corrie Schimmel, Lenie de Nijs e a. Deze wedstrijd is bij de groten daar om zo gewild omdat deze lange-af stand- wedstrijd van 2 km een van de laatste in het seizoen is. De belangstelling van Belgische zijde groeit nog steeds. Wat de deelnemers van de Sasse vereniging de Bruinvis be treft is het de vraag of de vijftienjarige Johan de Caluwé de wisselbeker nog een jaar in zijn bezit mag houden. De start wordt om vier uur gegeven aan de dames en vindt plaats in de z.g sluis. De heren starten enkele minuten later. Op eerste kermisdag speelt Corn. Boys de eerste competitiewedstrijd in het sei zoen. In het Schutershof wordt een schieting belegd op de liggende wip. Maandag om negen uur begint in het Schuttershof een gaaibolling, terwijl ook dezelfde dag de schutters weer hun hart kunnen ophalen. Ook de bejaarden worden niet verge ten. Het Olympiatheater biedt hen maan dag een gratis filmvoorstelling aan ter wijl zij dinsdag mee kunnen dingen bij een gratis prijskaarting in café Bock- stael De kramerijen staan verspreid op de Markt, Noordstraat, Kleine Markt en Grootmajoorstraat. In de Grootmajoorstraat-Kleine Markt zal de auto-scooter weer zijn tenten op slaan. Deze vermakelijkheid alleen heeft een oppervlakte nodig van twintig bij veertien meter. Daarnaast zal er op de kermis zijn een schiettent, gebakkraam habymnlen paardemolen 'wee bumpe'-- -ei" hal- sport. nougat leelen- 4i verse and»re -rijen Helaas "'b 'fk' op ils deze een vielerwedsti ijo -.K.-le profkoersen waaraan steeui- uesend- wielrenners deelnamen en op welke ere lijst ook Gerrit Schulte prijkt, is mei door onenigheid niet meer geslaagd nog een wedstrijd te organiseren. Deze tentoonstelling zal enkel werken omvatten, welke in de loop van het jaar door de leden van de kring zijn ver vaardigd. De werken zijn te bezichtigen op 3, 4, 5 en 6 september. St.-Jansteen ERNSTIG ONGEVAL In de gevaarlijke bocht te Absdale is wederom een ernstig ongeval gebeurd wat in dit geval echter aan te hoge snelheid is te wijten. De veehandelaar H. P. reed met zijn personenwagen richting Axel en kwam in de gevaarlij ke bocht tegen een lichtmast terecht. De auto werd totaal vernield terwij] hij zelf met de schrik vrijkwam. De drie inzittende dames werden echter ernstig gewond waarbij één levensgevaarlijk. Advertentie) Schoondijke JEUGDDAG Zaterdag wordt in onze gemeente de jaarlijkse jeugddag gehouden. In de middaguren zijn verschillende spelen georganiseerd waaraan weer zoals ge bruikelijk vele jongeren zullen deelne men. In de avonduren wordt op het ge meentelijk sportveld een openluchtspel opgevoerd getiteld „Indianenbloed" be staande uit 7 taferelen. In het stuk spelen 4 dames en 6 heren mee. Het toneelspel is van een geheel ander genre dan men tot nu toe gewoon was voor het voetlicht te brengen. O.K.K. OP STAP Onze muziekvereniging heeft zich aangemeld voor het zaalconcours te Kaatsheuvel, georganiseerd door de muziekvereniging Apollo aldaar. Het concours wordt gehouden op zondag 16 oktober a.s. Aan dit concours nemen verschillen de korpsen in de vaandelafdeling mee zodat O.K.K. nu concurrentie in eigen afdeling zal hebben, wat tot nu toe op geen enkel concours in de omgeving het geval is geweest. Zniddorpe UIT DE GEMEENTERAAD Wie zou denken dat een kleine gemeen te als Zuiddorpe niet met grote geld sommen te maken heeft, heeft het mis. althans voor wat deze op één lid na voltallige vergadering betreft, want zij kreeg een geldlening te behandelen van 50.000 op een termijn van 25 jaar 5 4,5 procent voor de aankoop van gron den voor gemeentewetwoningen. Wie verder zou denken dat „lichtere" aan gelegenheden: ontheffing of geen ont heffing van de reinigingsdienstheffing: naklanken van rioleringsbelasting ook voor wie niet zijn aangesloten en zelfs zo'n doodeenvoudige voorziening in de vacatures van de commissie tot wering van schoolverzuim de raad geen hoofd brekens kunnen bezorgen, heeft het even eens mis. Zij kregen hier voor de heren onvoorziene facetten van ingewikkelde problemen waarbij „de wet" moest wor den geraadpleegd en notulen van ,,vo- ige" en nog „vorigere" vergaderingen nageplozen. Aan het Zeeuwse bureau voor alcoho lismebestrijding werd niet de gevraagde jaarlijkse subsidie toegekend van f 25 maar een van 10 omdat, aldus de voor zitter. in de gemeente toch geen .echte erkende" dronkaards zijn. maar, aldus wethouder Belaert. men toch met iets moest steunen „omdat wat niet is kan komen". Op de vraag van de heer D'Hart waar om de onbewoonbaarverklaring van pand 13 niet op de agenda is voorgeko men, deelde de voorzitter mede, dat in middels was uitgemaakt dat dit pand on mogelijk als tot deze categorie behorend kan worden beschouwd. Het zou worden erestaureerd. Het gemeentebestuur van Sluis heeft in de hal van het stadhuis een inteken lijst neergelegd, waar men voor een be drag kan inschrijven om bij te dragen in de hulpactie van de Nederlands-Bel gische vereniging in west-Brabant Men kan ook een bedrag in een busje deponeren. Het voorlopige resultaat was dat het comité een bedrag van 443, ontving. Zoals bekend heeft het hulpcomité van de vereniging een Kongo-B-elgisch gezin, waarvan de vader is vermoord, geadop teerd. Het gironummer van het comité is 8940 met vermelding: Nederland helpt België. Het bijeengegaarde bedrag nadert de 3000 gulden. Het comité meent te mogen aannemen dat van de zijden der west- Brabantse middenstand en industrie deze maand nog belangrijke bijdragen binnenkomen. Immers, vooral de mid denstand geniet economische voordelen van Belgische grenskopers. Tot nu toe droeg de west-Brabantse middenstand slechts 21.50 bij. Donderdag 8 september zal in Heikant (gemeente St.-Jansteen) de vijfhonderd ste woning van de Katholieke Zeeuwseh- Vlaamse Woningbouwvereniging in ge bruik worden genomen. Dit voor de streek belangrijke feit zal worden geaccentu- ered door een officiële ingebruikgave van dit huis. In het gemeentehuis van St.-Jansteen zal een officiële ontvangst plaatsvinden door het gemeentebestuur. Het vijfhon derdste huis van de Katholieke Woning bouwvereniging zal daarna officieel in gebruik worden gegevem Op de raadsvergadering van gis teravond te Terneuzen kwamen de tongen eerst goed los toen punt zes van de agenda: voorstel van b. en w. tot vaststelling van een uitbrei- dinsgplan in hoofdzaak industrie terrein oostelijk kanaaloever ter sprake kwam. Zoals wij reeds in De Stem van donderdag 1.1. meldden, heeft de voorgenomen onteigening door de gemeente Terneuzen van circa 120 ha uitstekende cultuurgrond nogal wat stof doen opwaaien in landbouwkringen. De heer De Feyter (C.H.) kon de be zwaren van het gewestelijk landbouw schap wel aanvoelen. Hij meende te we ten, dat een bespreking had plaatsgehad tussen deze instantie en het gemeentebe stuur. Hij vroeg om de resultaten hier van. Hij vond hun sterkste motief in het ingediende bezwaarschrift wel de ver koop van gronden van de vroegere staal fabriek aan Keracem. De noodzaak van het maken van een plan zag de heer De Feyter wel in maai bij achtte het daarbij wel nodig dat uit drukkelijk werd bepaald, dat de terrei nen dan ook inderdaad voor industriële doeleinden zullen worden aangewend. Vooral voor het laatste punt vond hij steun van de heer Dieleman (S G P.) De heer Fijn van Draat (V.V.D.) wilde we ten, of het op juridische gronden moge lijk is de terreinen van Keracem weer in het bezit, der gemeente te krijgen nu blijkt dat daar van industrievestiging toch niets komt. Ook de heer Weterings (K.V.P.) drong hierop aan en vond het een schandaal, dat de gemeente door deze firma (Kera cem) zo is beetgenomen. De heer Vrie- ling (V.V.D.) meende, dat het zijn nut zou hebben dat eerst contact zou worden opgenomen met Keracem. Men kent im mers hun plannen niet, zo betoogde de ze. Het was wethouder de Vos, die na mens de voorzitter ai deze vragen en op merkingen beantwoordde. Dat er geen vooroverleg „iet het gewestelijk land bouwschap heeft plaatsgehad was te wij ten aan een misverstand, aldus de wet houder van openbare werken. Hij moest eveneens toegeven, dat de verkoop van de terreinen der vroegere staalfabriek een mislukking is geworden. Er zouden oor spronkelijk wel honderd vijftig arbeiders te werk kunnen worden gesteld en mis schien wel vijfhonderd maar verder dan vijftien is men niet gekomen. Nu ligt het bedrijf zo goed ais stil. De heer de Vos was van mening, en deze werd door de Onder Absdale is met grote snelheid een personenauto uit de (beruchte en ge vaarlijke) bocht gevlogen. De auto werd bestuurd door de heei E. P., veekoopman uit Graauw Hij kwam er met lichte ver wondingen af, maai zo ernstig waren de verwondingen van een inzittende me vrouw uit Beveren (Belg.), dat zij naar het St. Liduinaziekenhuis in Hulst moest worden overgebracht Een andere vrou- weliike inzittende, eveneens uit Beve ren, kwam er met lichte verwondingen af. In volle vaart reed de personenauto tegen het stenen muurtje op, dat ter nlaatse de weg markeert en dat is aan- ebracht nadat zich vorig jaar in deze evaarlijke bocht ook al een ernstig auto- ngeluk had voorgedaan. De auto vloog >r overheen en reed nog een telefoonpaal af. De auto werd zwaar beschadigd. Conny Froboess in „Een meisje van 16" (a.l.) komt in het Olympia-thea- ter. Ze is haar ouders verloren en woont bij haar tante Lotte. Conny heeft een wereldberoemde groot vader, maar die wil niets van haar weten, omdat de vader van Conny zijn brood verdiendte als bar-pianist en zijn liefde voor de lichte muze op Conny is overgeslagen. De secretaris van de beroemde dirigent, Conny's grootvader, haalt haar toch op zijn kasteel. En zo ontmoeten de grote K. van grootvader en de kleine k. van Conny elkaar. Aanvankelijk koel en gereserveerd. Maar allengs hartelij ker en met begrip voor eikaars kunst. Op die manier krijgt Conny gelegenheid toch haar schlagers ten gehore te brengen. „King Creole" (18 jr.) is een film, waar Elvis Presley niet alleen als zanger een goede rol vervult. Hij moet ook zijn vuisten gebruiken, als hij in aanraking komt met een ben de gangsters. „Tarzan de aapmens" (14 jr.) valt vooral voor Tarzan „voordelig" uit. „Breng de Bismarck tot zinken" (14 jr.) is een waarheidsgetrouwe ti tel van de film, waarin op fascine rende wijze is uitgebeeld hoe dit Duitse levensgevaarlijke drijvende fort naar de kelder is gejaagd. Men ziet de slagkruiser „Hood" na een voltreffer van de Bismarck" ten onder gaan en de „Prince of Wales", nog met civiel technisch personeel aan boord, zwaar beschadigd de af tocht blazen. Vijf torpedojagers blij ven de „Bismarck" schaduwen en 's nachts, als de snelheid van dit drij vende fort ten koste van alles is ver minderd, lanceren zij hun torpedo's. Een verademing is het tenslotte als men de ..King George V" samen piet de „Rodney" de „Bismarck" naar de zeebodem ziet jagen. „De Czardas-König" (a.l.) is een operette-film. Het verhaal geeft de carrière en het romantische leven van de jonge componist Emmerich, die opgang maakt, na een zakelijk de bacle van zijn papa. „De dikke en de dunne" (a.l.) is... natuurlijk een film van Stan Laurel en Oliver Hardy, hetgeen een hele boel vrolijkheid en gekke stunts ga randeert. In het „Centrum" draait „Nacht der vergelding" '14 jr.). Jim Had- ley en Monty Welker komen met een ploeg houthakkers in het dorp Deep- well aan om daar volgens con tract grote delen van de bossen te rooien. In het dorp ondervinden ze vee! tegenstand, omdat daardoor de welvaart van het dorp verloren dreigt te gaan. De aangewezen weg voor het houtvervoer wordt opge blazen. De aanvoerster van het ver zet, Laura Riley, de eigenaresse van de grootste veeboerderij, voelt er niets voor om geweld te gebruiken. Jim ook niet en beiden plegen over leg. Zijn compagnon en haar voor man echter zjjn agressief en er ont staat grote ruzie. Er volgt een vuur gevecht, als Jim weer terugkeert <an Laura. Monty sticht een enorme bosbrand en dan vechten de hout bakkers en de boeren schouder aan schouder. Als de houthakkers de vol gende dag vertrekken kan Jim nog iuist Laura in zijn armen opvangen als die komt aanrennen op het mo ment dat de trein vertrekt. „Inspecteur Hardesty, FBI" (14 jr.) is de geschiedenis van een in specteur van de Amerikaanse Cen trale Recherche, die met zijn gezin kris kras door Amerika trekt om op drachten uit te voeren. In het Concertgebouw draait „Als moordenaar gebrandmerkt" (14 jr.) niet o.a. Fred MacMurray en Lin MacCarthy. Jim Larson wordt ten onrechte 'achtervolgd voor een po ging tot moord. Hij vlucht naar een kleine stad en vat daar sympathie op voor de sheriff. Inmiddels wordt hij verliefd op de zuster van de sher- riff. In een spannend gevecht redt Jim het leven van zijn vriend, en wordt daarbij zelf zwaar gewond. In Luxor draait „Santa Lucia" (a.l.) met Vico Torriani, Eva Kerbler e.a Vico komt als charmante ezeldrijver- zanger in aanraking met een gravin Vico veronderstelt dat zij op hem verliefd is, maar zij gebruikt hem slechts als juwelensmokkelaar. Als dan de ontknoping komt is de gravin helemaal geen gravin en Vico is een illusie armer. Verder draait in Luxor: „Symfonie in Goud" (a.l.). Ledel vertoont „De priester en het meisje" (18 jr.) met o.a. Rudolf Prack, Willy Birgel e.a. Een jeugdi ge baronesse, gedeeltelijk verlamd herwint nieuwe levensmoed door de toegewijde zorg van haar pastoor Als van beide kanten meer persoon lijke gevoelens ontstaan dreigt er een crisis Alles loopt echter nog goed af, en het meisje trouwt met haar vroegere verloofde. Verder vertoont dit theater „Alle zonden dezer wereld" (18 jr.) met Barbara Rütting, Ivan Desny e.a Een bekwame vrouwelijke arts raakt aan lager wal en leent zich tenslotte vpor allerlei duistere zaken. De lief de van een toegewijde vriend en de geestelijke steun van een priester weten haar echter van de ellende te redden. Luxor brengt „De grote ontsnap ping" (14 jr.) met Aldo Ray, Hea ther Sears e.a. Een veroordeelde ont snapt uit de gevangenis en probeert revisie van zijn vonnis te verkrij gen. Hij belandt op een vuurtoren eilandje, waar hij met enkele mede plichtigen het gezin van de wachter terroriseert. Na veel verwikkelingen wordt door de politie een groot scheepse aanval ondernomen, waar bij de hoofdpersoon van het drama gedood en zijn „betere" broer zich met het meisje van de vuurtoren wachter verlooft. Alhambra vertoont „La dolce vita" (18 jr.) met o.a. Anita Ekberg. Een Italiaanse journalist komt in de krin gen van de Romeinse adel Hij neemt deel aan de feesten en uitspattingen en blijkt tenslotte niet sterk genoeg om een zuiverder levensvorm te kunnen accepteren. Het is een bij zonder knappe rolprent, die het ba nale society-leven in de grote ste den aan de kaak stelt. Grand vertoont, evenals Alhambra te Vlissingen, „La dolce vita". City vertoont deze week; „De koe en de gevangene" 'a.l.) met Fer- nandel. Een Franse krijgsgevangene ontvlucht en maakt daarbij gebruik van een koe óm de aandacht van zich af te leiden. In Stuttgart ver trekt hij met de trein, waardoor hij zijn koe moet achterlaten. Na een verkeerde manoeuvre komt hij weei in Stuttgart aan en blijft daar nog twee jaar op de bevrijding wachten Electro brengt „Porto Fino hel paradijs der liefde" (18 jr.) met o.a Michèle Morgan en Danny Carrel Het verhaal speelt in de mondaine badplaats Porto Fino, waar schat rijke zakenlui, luxe vrouwen en avon turiers een intrigant spel spelen om liefde en geld. Tot slot komt er een rechercheur op het witte doek. die met een knappe arrestante op weg naar de grens, in het plaatsje strandt en met haar als zijn verloofde ver der gaat. voorzitter, mr. Rijpstra, gedeeld, dat over die gronden eerst contact moet wor den opgenomen met Keracem en dat pas later, als dit nodig mocht blijken, juridi. sche adviezen moeten worden gevraagd Dat er 120 ha goede cultuurgrond in het uitbreidingsplan is opgenomen voor industriële doeleinden heeft gegronde re. denen maar men moet nu niet denken, dat deze gronden zonder meer en in tol taal onteigend zullen worden. De ge meente moet wel zorgen klaar te zijn als er eventueel een nieuwe industrievesti- ging zon komen Als men dan nog met de voorbereidende werkzaamheden moet beginnen is het te laat. In ieder fieva. vond wethouder de Vos het wel nodig dat in eventuele nieuwe verkoopcontracten stringente bepalingen omtrent industrievestigingen worden op. genomen. Met het door b. en w. gedane voorstel kon de raad zich tenslotte ook verenigen. (Van onze verslaggever) De heer D. Kodde, S.G.P.-lid van <jt| Provinciale Staten van Zeeland, heeft I schriftelijke vragen gesteld naar aanlcl-f ding van de verkeers- en recreatietel- ling in het kustgebied op zondag. L Achten G. S. het juist vroeg de heer I Kodde, dat daarvoor personen op grond I van hun ambt of functie op zondagen I gedwongen worden te werken? Vanwegel het slechte weer is de telling niet door-I gegaan, aldus G. S„ die verder op-1 merken dat de telling noodzakelijkerwijs op een topdag (zondag) gehouden moetl worden. Het college meent voorts, dat I de telling, in Zeeland georganiseerd I door de Provinciale Planologischs I Dienst, zou worden verricht door vrij- willigers die geen van allen bezwaren tegen dit enquêteren op zondag hebben geuit. G. S, zeggen tenslotte uiteraard I wel bereid te zijn ervoor te waken dat I niemand tegen zijn wil verplicht wordt dit werk op zondag te doen, als er ge wetensbezwaren bestaan. (Advertentie) 1/1 literfles f7.05 1/2 literfles f 3.70 (excl. statiegeld) zonneschijn met volle teugen! HULST Stadhuis 10-12 en 2-6 uur Tentoonstel ling schilderijen van de 17e eeuwst| meesters Cornelis en Paulus de Vos DOMBURG Badpaviljoen 9 uur Dansen MIDDELBURG Abdij 7.45 en 8.45 uur Klank- en lichtspel Kunstmuseum Opening tentoonstelliii! werken van Louis Heymans City 8 uur De koe en de gevangene, a.l. I Electro 7 en 9.15 uur Porto Fino, het paradijs der liefde, 18 j. ZIERIKZEE Kermis WESTDORPE Molenstraat Circus Arena SAS VAN GENT Olympia 8 uur Conny, een meisje van lil TERNEUZEN 1 Luxor 8 uur Santa Lucia, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur De priester en het meisje I 14 jaar VLISSINGEN Luxor 8 uur De grote ontsnapping, 14 j I Alhambra 8 uur La dolce vita, 18 j. GOES Grand 8 uur La dolce vita, 18 j. CADZAND 2.30 uur Wielerronde KOLIJNSPLAAT 2 uur Wielerronde ZIERIKZEE Kermis DOMBURG Badpaviljoen 9 uur Dansen VLISSINGEN Concertgebouw 8 uur Teenagers A" rican stereo music dancing bv es.:1 light Alhambra 7 en 11 uur La dolce v» 18 jaar Luxor 7 en 9 uur De grote ontsnapping 14 jaar GOES J. Barends 1 uur Schieting voor Will® Tell. Kapelle. Grand 7 uur La dolce vita, 18 j. HULST Stadhuis 10-12 en 2-6 uur Tentoonstel ling schilderijen van de 17e eeuwse meesters Cornelis en Paulus de Vos. Bioseoopgebouw 8 uur Breng de Bis- marrk tot zinken, 14 i. HEILLE Kermis 'S-HEERENHOEK De Jettgdhoeve Omzien in wraak WESTDORPE Terrein RÏA-W Voetbaltoernooi MIDDELBURG City 8 uur De koe en de gevangene, a l- Electro 7 en 9.15 uur Porto Fino, het Dnradiis der liefde, 18 j. KI,INGE Cinema van Diick 7.30 uur De verlei der van de onderwereld SAS VAN GENT Olympia 8 uur King Creole Zwemronde van Sas TERNEUZEN Luxor 8 uur Santa Lucia, a.l. Concertgebouw 8 uur Als moordenaar gebrandmerkt OOSTBURG Ledel 8 uur De priester en het meisje, 14 iaar AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur Nacht der vergelding. 14 j. KOEWACHT J. de Guchteneire Kermisschieting P. v. Hove en A. de Schepper 3 uur Schieting ZANDBERG P. Leeraert 3.30 uur Schieting P DE NEDERLAP hen 1960 aan éc van de Bussum send de derde finishte na een Chris von Saltzc ivas ruim zes se 1.50.6 een nieu Clifford „Tip'' Goes lit. „Well done, Harry ie o zo stille eretribur i'équipe van de An oloeg kende eenvoud net. Nog geen tien i I had hij uitvoerig aa ,naar wilde horen, uit( Parker, de USA-skiffi cansloos was in de oaarin hij onder meet ielé moest uitkomen. ..Tippy" scheen gelijk I Direct na de start ai ha I 1c Dordtse de leiding neter later beheerste I I ic wedstrijd. I En toen zag de An nanager vol vreugde iijn theorie in een si werd. Harry Parker, e enarit van de marine empo. Nog geen 100 mete mooie Olympische di wreed verstoord. De I zelfs niet in staat d: Amerikaan te beantv Zo volkomen was de man uit Dordrecht, da milderden meters afleg I can 27 slagen per min Niet de Nederlander 1 ritkomen in de finale doch Harry Parker, John Kelly. Gelukkig zorgde de s Se dubbel twee Bakker deze derde dag van de wedstrijden voor Ned niet somber eindigde. Met grote ovcrmacl start tot finish en roei feete stijl, zegevierde double scull in de eerst laat in de middag wer Het is overigens een torie geworden, want start liep de Maas-Will onweerstaanbaar van ploegen weg. Toen de fi bedroeg het verschil ze Maar zelfs die V I van Peter Bakker heeft de sombere sti Nederlandse kamp ni werken. Immers, van I landse ploegen die do kwamen, zijn er ma; de gestuurde twee, stuurman en de skif uitgeschakeld. I Slechts de dubbel tw< meester, die zaterdag i I komt, en de gestuurde I die zich in do halve fin I heeft geplaatst, zijn n I Een trieste balans, tem van Njord toch zeker n worden geacht zich vo te kunnen kwalificeren. Zoals gezegd, ook de c van Nereus en de twe< I van Argo hebben zich de herkansingen niet in non plaatsen. Dat lag i de lijn der verwachting Het is voor de Nereus I oze race geworden. Va leidden de Amerikancr Eers, die zonder ook m bedreigd te zjjn door i De gestuurde twee zich eigenlijk ook al ge( kPlijk m de strijd kunr feet, al na de start lag. vers in derde positie. W leidende ploegen op ko «en, doch toen de 1500 i was bleek al duidelijk VL ïf de finaleplaats voor Nederland zou zijn Ren Verhagen ranke Flying Dutchma tn zijn element voelen ln Raai van Napelsir tijdens de vierde da SC f.ze^Jwedstrijden welijks werd opgeja l*Ge zuidwestenwind Garagehouder vocht rnet de favorieten - Hot werd ditmaal Plaats, achter de Ier Ser Rolf. Mulka. Dc van onze Flying D Pon een Olympische £.eik gebracht. En daarom is u «at de succesrijke Wordt geslagen. Hv. erhage, Ger Lautenschu 'Uk donderdagnacht familieomstandigheden vertrekken. Hij z-1 door dc Groninger Jaap Helder. Wim van Duyl klasse als twa; ook donderdag pechvogels gaat opgejaagc I we en een Hoo con Dutchr med het zo combi bem we t WO! Van N. eindigd» twaalfde. Har g weer eei werd 32e b;

de Stem | 1960 | | pagina 2