KATANGA VOORBEREID OP SLINKSE OVERVAL HUIS EEN RUÏNE Meer spijtoptanten Met bondskas (tachtig mille) als dure meneer op vakantie GASFLES ONTPLOFT: Gilze-Rijen in plaats van Kamina Powers' ouders naar huis V N. hadden laatste woordMalinezen muitten NIET Actie tegen Baloeba als afleidingsmanoeuvre Bijenkorf naar Eindhoven Vier kostbare schilderijen in Amsterdam ontvreemd HONDERDEN DODEN Geborduurde autobiografie DAGBLAD VOOR ZEELAND HET KAN NIET OP MARIA GEEN JONGENSNAAM Crisis Laos zo goed als voorbij (waarde zes ton, zegt bestolene) Merkwaardige bewaarwijze.... Barbara doet laatste poging Geen maximum Koeler Wener liep in Roosendaal tegen de lamp Hij verkocht het politiebureau Legergroep 24 september naar Nieuw-Guinea 200e JAARGANGNo. 23452 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland j n0 ooafi Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 2236 - tsureau v (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 DONDERDAG 25 AUG. 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post - 1 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. telefoon 2601~OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) Over de muiterij waaraan soldaten van het Mali-contingent van de VN-troepen zich in Albertstad zouden hebben schuldig gemaakt, deden gisteren de meest tegenstrijdige berichten de ronde. Generaal Gheysen, de bevelhebber der Belgische troepen, zei dat hij niets van muitende Malinezen wist, maar premier Tsjombe hield vol dat zijn verklaring juist was geweest. Het Belgische ministerie van Defensia in Brussel bevestigde dat Belgische parachutisten te hulp zijn ge roepen met instemming van de VN om muitende Malinezen en Baloeba tot de orde te roepen. veiligheidshalve in Elizabethstad, de Katangese hoofdstad. Bij de eveneens afgescheiden Tsjombe voelt hij zich be ter op zijn gemak. Blitzkrieg? Het ..oostelijk hoofdkwartier" van de VN-strijdmacht in Kongo heeft woens dagavond echter officieel medegedeeld dat er geen sprake is van een muiterij onder de troepen uit de Mali-federatie. De chef-staf. de Birmese kolonel ïfe Gaung, verklaarde met nadruk dat de oorzaak van de beschuldigingen is te vinden in een oprechte poging van het Mali-bataljon om gevechten te voor komen. Tenslotte liet gisterenavond de Katan gese regering een nieuw communiqué uitgeven waarin de nodige hoeveelheid water bij de wijn werd gedaan: er zon den bij de muiterij slechts .enkele ele menten" van het Mali-contingent betrok- 1 ken zijn geweest. Er is nu een VN-waar- nemer naar de Malinezen toe. Het aantal slachtoffers zou ook veel lager zijn dan de eerste berichten wel wilden. Hoe het ook zij, het jongste in cident in de Kongolese affaire is dan weer achter de rug. De toestand in Al bertstad is weer volkomen rustig en de Belgen worden reeds vervangen door een contingent Ieren. Vordering De regering van Kongo heeft een deel van de luchtvloot van de Sabena gevor- i derd. Het doe] daarvan zou zijn er troe pen mee naar Kasai te vervoeren, om er de stammenoorlog in dat gebied te on derdrukken. Deze strijd heeft in de afgelopen twee dagen niet minder dan driehonderd do den geëist. De eerste duizend militairen zijn al onderweg om tussenbeide te ko men. De expeditie, op bevel van Loe- moemba, heeft ten doel een eind te ma ken aan de „onafhankelijkheid" van Ka sai. Zoals men weet heeft Kalonji on langs de Baloebastaat gesticht (Mijn- staat, heette de nieuwe republiek) als toevluchtsoord van de Baloeba die het met hun oude vijanden de Loeloea aan de stok hebben. Nu Loemoemba tegen Kasai gaat optreden, vertoeft Kalonji Tot nog toe heeft de strijd in dit ge bied al verscheidene duizenden mensen het leven gekost. De vijandelijkheden da teren al van anderhalf jaar terug en toen de onlusten na de onafhankelijk heidsverklaring van Kongo uitbraken za gen de krakelende stammen kans zo goed als ongehinderd hun veten uit te vechten. Thans kan Loemoemba echter weer wat beter uit de voeten en hij heeft nu zijn soldaten uitgestuurd. Tot een tref fen is het tot nu toe echter niet ge komen. Intussen houdt men er min of meer rekening mee dat Loemoemba zijn actie tegen de Baloeba wel eens zou kunnen gebruiken als camouflage voor een heel andere expeditie: een soort van blitz krieg" tegen Katanga, dat hem uiter aard heel wat zwaarder op de maag ligt dan Kasai. Op de Katangese vliegvel den is men daarop wel voorbereid. Toen de VN-troepen zouden komen heeft men al afdoende maatregelen genomen om de landingsbanen snel te versperren. Het kleine maar kennelijk goed ge disciplineerde leger van Tsjombe is op alles voorbereid. RUSLAND cn China zijn onze ware vrienden, heeft Castro gisteren in een toespraak gezegd. Fijn voor Cuba. EEN VERVOERDER die een vracht vlees naar een slager bracht, is bekeurd omdat de sinaasappelkisten waarin het vlees zat, zowel als de binnenkant van de auto, met mest besmeerd bleken. IN BL1JDORP bezit men thans kuikens van z.g. Kongopauwen, een uiterst zeld zame vogel. Het was de eerste keer dat men kuikens van dit dier buiten de woonplaats der pauwen (midden-Kongo) uit het ei heeft zien komen. DE ENGELSE pers ziet als belangrijk ste oorzaak voor Molotovs benoeming in Wenen, Kroestjevs wens om de Stali- nist zo ver mogelijk uit de buurt van China te houden. In die buurt zou de premier liever een mannetje hebben dat hij kan vertrouwen, menen de kranten I in Londen. HET SCHIJNT dat de Russen hun i ideologische geschillen met China zo hoog opnemen dat het partijbestuur er j een brief over heeft opgesteld, die nu onder de lagere partijkaders circuleert, De inhoud is uiteraard geheim. IN GHANA zijn twee vooraanstaande leden van de oppositiepartij gearres- teerd. Een reden werd niet opgegeven, I DE KOK van de Veronica", het vrij- I buitende radioschip, is in de haven van Scheveningen verdronken. Gisteren vond I men er het stoffelijk overschot. I IN DE V.S. woeden nog altijd enorme: I bosbranden. Duizenden mensen zijn bij I de bestrijding ervan ingezet. I. EISENHOWER heeft gisteren tijdens zijn I persconferentie o.m. meegedeeld dat hij, I als dat nodig mocht zijn, zelf zal deel- I nemen aai. de debatten over sommige I onderwerpen" tijdens de komende ver- gadering van de V.N. I AANTAL patiënten tengevolge van ae door margarine verwekte huidziekte K neemt. nog steeds toe: gisteren werden I zeventig nieuwe gevallen in Den Haag l gemeld. Het onderzoek bij de fabriek I h n^vo^c gang. Een Utrechtse advocaat Volgens de Daily News geven drie Kongolese afgevaardigden bij de Verenigde Naties 175 dollar per dag uit aan vijf luxueuze hotelsuites en bijna evenveel aan voedsel". Het blad verklaarde dat de ruime fondsen waarover de Kongolezen schenen te beschikken, een mysterie was. daar premier Loemoemba ver leden maand in de V.S. arriveerde met slephts 24 dollar in zijn zak. Het blad liet doorschemeren dat de Kongolezen financiële steun van Russische zijde hadden gekregen. De hoofddirecteur van ,,De Bijenkorf' heeft gezegd dat zij serieuze belang stelling heeft voor het totstandbrengen van een vestiging van De Bijenkorf in Eindhoven. Reeds geruime tijd worden daarover onderhandelingen gevoerd. Thans worden ook plannen uitgewerkt voor zulk een vestiging op een gedeelte van een terrein langs de spoorbaan tegenover de Demer. Het is niet meer mogelijk dat jongens m Zeeland de naam Ma ria dragen onder hun voornamen. De officier van justitie bij de Ar rondissementsrechtbank te Mid delburg heeft er met nadruk op gewezen dat aan jongens jongens namen 'en aan meisjes meisjes namen dienen te worden gegeven. Daarbü heeft kennelijk de bedoe ling voorgezeten, dat het uit de voornaam moet zijn op te maken of men te doen heeft met een meis je of met een jongen. Het is in sommige streken van Zeeland, evenals in andere provincies ge bruikelijk dat katholieke ouders een naam van een vrouwelijke heilige, b.v. die van Maria, toe voegen aan de roepnaam van hun zonen. Onvdat Kamina in Kongo is uitgevallen als defensiebasis voor Belgische leer ling-vliegers, ontvangt een groep Neder landse en Belgische militairen thans een gecombineerde vlieger-opleiding op de vliegbasis Gilze-Rijen. Prins Soevanna Phoema, die is aan gewezen als minister-president van Laos, heeft gisteren gezegd te verwachten dat de militaire crisis in zijn land over twee of drie dagen tot het verleden zal be horen. Volgens prins Soevanna heeft generaal Phoemi beloofd dat hij zijn troepen niet zal verplaatsen zoland de besprekingen aan de gang zijn. Zodra de legerleiders overeenstemming hebben bereikt, zal het parlement bijeen worden geroepen om te beslissen over een regering van nationale eenheid voor Laos. In dc nacht van dinsdag op woensdag heeft de Engelse make laar R. W. A. Cook uit Londen bij de Amsterdamse politie aangifte De ouders van de Amerikaanse piloot Powers zyn gisteren uit Moskou naar huis vertrokken. ,,Wij hopen eens op een dag terug te 55 (Van onze Haagse redactie) De mogelijkheid is stellig aanwezig dat door een andere, snellere wijze van selectie dit jaar nog meer spijtoptanten uit Indonesië in Nederland kunnen worden toegelaten dan het door de regering gestelde aanta] van 2000. ,,Dit aantal van 2000 is nimmer be doeld als een absoluut maximum", zo verluidt het thans. Het verbreken van de diplomatieke betrekkingen met Nederland door Indonesië heeft de gang van zaken en de houding t.o.v. de spijt optanten weer in een nieuw licht ge plaatst. Zo zal men voor tal van informaties de spijtoptanten betreffende, in de toe komst grotendeels afhankelijk zijn van de medewerking van de Britse diploma tieke vertegenwoordiging te Djakarta, welke zoals bekend de Nederlandse be langen in Indonesië zal gaan behartigen. Daarover zullen met de Britten nog de nodige afspraken dienen te worden ge maakt. Van de Britse medewerking zal het nieuw spijtoptantenbeleid en daar mee hun versnelde komst naar Neder land in belangrijke mate afhankelijk worden. In dit verband is door het Eerste Kamerlid baron De Vos van Steenwijk (V.V.D.) reeds aan minister Luns ge vraagd. welke faciliteiten de Britse diplomatieke vertegenwoordiger even tueel kan verschaffen aan spijtoptanten, die voor vertrek naar Nederland in aanmerking komen. Volgens de thans op het ministerie van justitie bekend zijnde gegevens zijn er rond 12000 spijtoptanten, die volgens de selectienormen tot Nederland toege laten zouden kunnen worden. Er be vinden zich echter meer dan 16000 visumaanvragen op dit ministerie. een cis tot schadevergoeding tegen de fabrikant ingediend, vrouw aan de ziekte lijdt. omdat zijn Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot donder- dagavond, opgemaakt woensdag- avond 23.15 uur. Aanvankelijk veel bewolking met tijdelijk enige regen en een kans J l op onweer. Later vanuit het westen J enkele opklaringen. Matige, later af J en toe vrij krachtige wind tussen zuid cn zuidwest. Lagere middag- temperaturen, vooral in het midden en zuiden van het land. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut dichte tot matige wind uit west tot zuid-west. Zwaar bewolkt afge- wisseld met opklaringen en enkele J ncerslagvlagen die plaatselijk on- wcerachtig kunnen zijn. Maximum- temperaturen van 20 tot 25 graden - Vandaag zon onder 19.44 uur 2 maan onder 21.00 uur. I Mrj'|£n zon °P 3.41 uur, maan t op 10.07 uur. Vier personen werden min of meer i ernstig gewond en een woonetage werd veranderd in een ruïne toen zich gisteren met een hevige knal, die tot i ver in de omtrek was te horen, een gasontploffing voordeed op de eerste verdieping van een pand aan het| Ceramplein in Amsterdam-Oost. De bewoonster, mevrouw W. Ackerman- Bakker, die in, de keuken aan het werk was, liep ernstige brandwonden op. haar echtgenoot, de 53-jarige ver zekeringsinspecteur P. M. Ackerman, werd gewond aan het hoofd en de armen, evenals de 17-jarige zoon Piet. Een 16-jarig Duits logeetje kwam er iets beter af zij kreeg enkele lichte verwondingen. Alle slachtoffers zijn overgebracht naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis. Een begin van brand kon door de snel gealarmeerde brandweer terstond worden gesmoord met behulp van schuimblussers. De politie vermoedt dat in een butaan- gasfles een lek is ontstaan, waaruit het gas kon ontsnappen. Waarschijn lijk is men toen met vuur in de nabij heid gekomen. De ontploffing ontstond vlak na het moment waarop de heer Ackerman in zijn woning was teruggekeerd na het doen van enkele boodschappen. Na de hevige explosie riep de man zijn vrouw toe uit het raam te springen. De ernstige gewonde vrouw gaf hier aan direct gevolg en sprong over de gedeeltelijk weggeslagen waranda naar de circa vier meter lager ge legen tuin aan de achterzijde van het pand. Haar man, de zoon en het logeetje konden de geheel verwoeste kamers via de trap ontvluchten. Door de sterke druk bezweken alle binnenmuren rond de keuken. Er sloe gen grote gaten zowel in het plafond als in de vloer, waardoor de boven- en de benedenbewoners de schrik van hun leven kregen. In de woning zelf ontstond een onvoor stelbare ravage van huisraad, kalk en muurstenen. De fa-milie Ackerman was juist teruggekeerd van vakantie. (Van onze verslaggever) Een functionaris van de Oosten rijkse Socialistische Arbeiders partij uit Wenen is door de Kon. Marechaussee te Roosendaal aangehouden, voor de officier van justitie te Breda geleid cn via Interpol uitgeleverd aan de Oostenrijkse politic. Dc man was reeds geruime tijd uit We nen verdwenen met het geld van de bondskas en van andere ver enigingen waarvan hij de kas beheerde. Van de ongeveer 80.000 gulden was geen cent tneer over. De penningmeester verbleef reeds geruime tijd in Nederland en België en logeerde met tussenponen ook te Roosendaal, Een keurig meneer met onder zijn bagage o.a. goifsticks, wandelstokken, enz. Hij dronk op tijd zijn borreltje en betaalde alles prompt. Tot op een dag te Roosendaal zijn financiële positie wat precair werd. Het laatste geld wilde hij blijkbaar liever besteden om weer naar elders te reizen. Hij verliet zijn hotel te Roosendaal zonder te betalen maar liet zijn bagage achter. In de loop van de dag kreeg de hotelhouder een tip, dat een Oosten rijker getracht had geld los te krijgen. Er was daarbij een verhaal gedaan, dat het wachten was op een cheque, die uit Wenen moest komen. Later op de dag kwam een kruier van het station Roosendaal de bagage ophalen, terwijl de hotelhouder zelf niet aan wezig was. Bij zijn thuiskomst hoorde hij echter het /erhaal en waarschuwde de mare chaussee op het station te Roosendaal. Deze hield een oogje op de bagage en toen de Wener op het station ver scheen werd hij even aan de tand gevoeld. Dit vond de man niet zo leuk. E.r H)vam een hee* verhaal over het uitblijven van een cheque. Hij zou meteen de rekening gaan betalen. Dit gebeurde onder toezicht van de mare chaussee, die het toch raadzaam achtte de pas eens.nader te bestude ren. Als relatie gaf de Wener op het bondsbureau van de Partij van de Arbeid hier te lande. Op dat bureau bleek men bij informatie de functio naris uit Wenen wel te kennen. Men was ook wel bereid hem een voor schot te verlenen doch men wilde toch eerst eens informeren in de Oosten rijkse hoofdstad. Voor de marechaussee was dit vol doende om de nog niet geheel op zwart zaad zittende buitenlander te laten gaan. Het was intussen toch te Iaat geworden om per trein uit Roo sendaal te vertrekken zodat de man een ander hotel moest opzoeken. Hier betaalde hij zelfs het logies vooruit. De volgende morgen kwam by de marechaussee te Roosendaal van het bondsbureau te Amsterdam het be richt, dat het met die functionaris toch niet helemaal in orde was. Van uit Wenen was medegedeeld, dat de buitenlandse reis in elk geval niet op het programma stond en dat de kas van enkele verenigingen en ook de bondskas leeg was aangetroffen. Er was echter nog geen verzoek tot aan houding ingediend. Na overleg hield de marechaussee de Oostenrijkse bondsman aan op ge zag van de officier van Justitie. Interpol werd ingeschakeld om de zaak verder te onderzoeken. Het duur de nog enkele dagen alvorens het verzoek tot uitlevering bij het minis terie van Justitie binnen kwam. Tot zolang kreeg de man gratis logies. Interpol heeft de ontrouwe penning meester nu aan de Oostenrijkse politie uitgeleverd. kunnen komen om onze jongen te halen" verklaarde mevrouw Powers op het vliegveld. Mrs. Jessica Hileman, een dochter van de Powers, ging mee met hetzelfde vliegtuig. De familie werd uitgeleide ge daan door een beambte van de Ameri kaanse ambassade. De vrouw van Francis Powers, Barbara, bleef in haar hotelkamer toen haar schoonouders vertrokken. Zij wacht op de beslissing van premier Kroestjev met wie zij een persoonlijk onderhoud heeft aangevraagd en op wie zij dan nog eens een beroep zal doen om clementie voor haar echtgenoot. Zij heeft gezegd, dat zij bereid is de Sovjet-premier overal te ontmoeten, en zelfs dat zij naar Yalta wil reizen, waar Kroestjev-vakantie zou houden. Indien zij geen antwoord krijgt op haar verzoek zal zij zaterdag in gezel schap van haar advocaten en arts naar huis terugkeren. Teveel publiciteit De Amerikaanse jurist Vincent Halli- nan heeft gisteren geweigerd commen taar te leveren op het gesprek van een half uur dat hij in Moskou met de ver oordeelde U-2-piloot heeft gehad. Hallinan, die het proces tegen Powers heeft bijgewoond, zei te handelen op instructies van de piloot zelf. ,,Hij heeft een afkeer van teveel publiciteit", aldus de advocaat. Hallinan was de enige persoon buiten de familie Powers die de veroordeelde mocht spreken. Twee advocaten van mevrouw Powers en een advocaat voor de ouders van de veroordeelde werd dit niet toegestaan. Hallinan woonde het proces als waarnemer bij op uitnodiging van de Russische regering. De politie van Matsuyama in Japan heeft een fabrikant van kosmetische artikelen, Omoichi Yamazaki, in hechte nis genomen, omdat hij het politie bureau heeft verkocht. Yamazaki verkocht enkele j-aren ge leden een stuk land aan de politie die een post wilden bouwen aan de hoofd weg van deze stad. Toen de plaatselijke politie werd op genomen in de nationale Japanse politie macht vergat iemand in de bureau cratische rompslomp die hierop volgde, het land op naam van de politie te registreren. Yamazaki merkte de vergissing en verhypothekeerde het land voor 4300 gulden. Later liet hij de hypotheek executeren. De nieuwe eigenaar een vriend van Yamazaki sloeg er een zelfde slaatje uit en gaf het stuk land op een even voordelige basis aan een derde door. De derde eigenaar was kennelijk niet op de hoogte van het koopje. Hij veilde namelijk het land voor 100 gulden. Toen ontdekte de politie de vergissing, omdat de nieuwste eigenaar het land op zijn naam kwam laten registreren. Yama zaki werd toen prompt gearresteerd. gedaan van diefstal van vier kost bare schilderijen met een totaal waarde van circa f 600.000 uit een woning in de Sloestraat in Am sterdam zuid. De makelaar vertoefde in ons land teneinde te trachten de doeken te ver kopen. De kostbaarste der gestolen kunstwerken is de Rubens „Judgement of Paris" f 400.000). De andere doe ken zijn een aquarel van Renoir ,,Twee geliefden op een bank" f 80.000), een portret van oude vrouw van Gerard Terborgh (f 4.000) en eenzelfde por tret van Verspronck f 6.000). Toen de Engelsman 's nachts laat thuiskwam in een door hem voor twe« maanden gehuurde woning aan de Sloe straat, waarvan de eigenlijke bewoners met vakantie zijn, trof hij een grote chaos aan. Behalve de vier schilderijen werden een schrijfmachine en een band recorder vermist. Bij het onderzoek is ook de hulp in geroepen van interpol. De makelaar. 29 jaar, had de opdracht tot verkoop gekregen van een Londense handelaar in schilderijen. De doeken zijn verzekerd. Voor de politie staat het overigens nog niet helemaal vast dat deze werken inder daad originele schilderijen zijn. De po litie vindt het vreemd, dat de kostbare doeken zonder meer in een hoek van de kamer stonden, gewikkeld in pakpapier, en niet waren opgeborgen b.v. in een kluis. Een in kunstkringen bekend feit ls, dat de grote barokschilder Rubens het bewuste onderwerp enige malen heeft geschilderd en dat er van deze doeken copieën zijn vervaardigd. De Londense makelaar Cook is sedert 19 augustus in ons land. De man had de kunstwerken in zijn auto meegebracht uit Engeland. Hij heeft na zijn aankomst contact gehad met twee bekende kunst handelaars in Amsterdam over mogelijke verkoop van de doeken. De een had geen belangstelling, de ander vroeg om een persoonlijk onderhoud, dat gisteren zou plaats vinden. Juist de nacht daarvoor verdwenen de schilderijen echter spoorloos. Onbeken den hebben zich via een raam aan de voorzijde van de benedenwoning toegang verschaft. De ruit was verbrijzeld en het spanjolet opgelicht. Ze haalden naar later bleek de woning volkomen ondersteboven, zelfs matrassen waren opengesneden. (Van onze Haagse redactie) De datum voor het vertrek van het landmachtdetachement naar Nieuw- Guinea met de „Grote Beer", is thans vastgesteld op zaterdag 24 september. De vertrekkende militairen krijgen een voorafgaand inschepingsverlof met 2 weken tot 21 september. Ongeveer ter- zelfdertijd is het vertrek te verwachten van de ,,Van Riemsdijk", een schip van de K.P.M., van het luchtmachtdetache ment voor Nieuw-Guinea. Dit detache ment, o.l.v. squadron-commandant majoor-vlieger J. Blaauw van de vlieg basis Leeuwarden, zal bestaan uit 13 vliegers. Zij zullen het 322-squadron vormen. Gevlogen zal worden met 12 Hunter straaljagers, die door de „Karei Door man" naar Nieuw-Guinea zijn gebracht en inmiddels door technici van de lucht macht vliegklaar zijn gemaakt. In de loop van het volgend jaar zullen nog eens 12 Hunters naar Nieuw-Guinea worden gebracht. Een unieke autobiografie wordt op het ogenblik geschreven door me vrouw Eleanor Roosevelt. De wedu we van Franklin Roosevelt is bezig haar leven weer te geven op e>en groot wandtapijt. Elk vry ogenblik, op reis of zelfs als zij vrienden ontvangt, is me vrouw Roosevelt aan het borduren, en illustreert op deze wijze vele episoden uit haar leven, haar radio praatjes, haar reizen, het werk voor de V.N. Men schat dat het tapyt vele honderden uren werk zal vragen. Als het af is, zal mevrouw Roose velt het in haar huis te New-York ophangen.

de Stem | 1960 | | pagina 1