in oes Loemoemba de steek gelaten) moet toontje lager zingen WelbeHoed naar Rome RUIMTEHONDJES VERTELDEN VAN HUN REIS »maten Schaamrood in Katanga Weerzien na zestien jaar Terwijl Barbara brieven schreef nieuw verhaal over Amerikaanse spion Hogescholenvoor rode spionagespecialisten Referendum door UNO lesie tv York Strelka en Bjelka trots middelpunt van persconferentie China kan het zonder Russen Baantje voor Tony Grootste mond van allemaal J >rdcling Dominica vd mensen [egrafenis te Thorne DAGBLAD VOOR ZEELAND DE VERKEERDE Birma staat grond aan China af Zuidwestelijke wind Britse stakingen geëindigd „V.S. WILLEN AANVALLEN" Miljarden roebels voor koude oorlog Voorlopige Algerijnse regering wil Kinderwagen tegen trein Belgisch warenhuizen hebben belangstelling voor Nederland 100e JAARGANG No. 23450 Voor God, Koningin en Vaderland P 33.56, 2 Hh Koop. 35.00, 3 J. Adanck, 4 Brehorst, Dolfijn, I 5 J. Sinke. De Zee- 33.12, 6 L. Korstanje, 139.5. lslag dames: 1 Inneke Iben, 28.39 2 J. P. van Utrecht, 35.50, 3 Tin- I.V., Souburg, 36.31, 4 len, Bergen op Zoom, slag heren: 1 J Rj. Amsterdam, 28.47, 2 llj. Amsterdam, 29.17, 1 Surae, Breda 30.52, 4 pond, Vlissingen, 31.10. Imissie in Djakarta, I'ormeel er van ver tegenwoordiging in in beslag nemen", al- ?rs zijn voorts niet al len omdat zij ,,West Ion, zij zijn het ook om- reeds binnengedrongen |n onderhandelingen i3 l-nige weg die openblijft (eweld door macht van loeten de Nederlanders igjagen." fan Buitenlandse Zaken Organisatie van Ameri» pAS) aangesloten Ame- hebben met algemene (U maandagmiddag da en tie in hun gebied te |had de vergadering met en een resolutie aange» poorziet in „drastische tegen de Dominicaan-» de gebroeders Trujilltv kartoe was o.m. het be-, feanse aandeel in de aan- It Betancourt van Vene- rmse minister van Bui» I had voor de stemming j tie de vergadering ver- de resolutie een „schen- I oevereiniteit". Ivan Cuba noemde de re- 1 rekking tot de Domini, lek een „grote morele let einde van een dertig- Iniaal bewind in de Do- libliek „onder supervisie lgde Staten", dreigt er l.orten, aldus Roa. Ind mensen hebben de |t bijgewoond van rne, de 8-jarige jon- lleden maand is otit is lichaam enkele da- I is gevonden, let feit dat van tevo- tdedeling was gedaan laartdienst, zaten een |r de aanvang van de 200 mensen in de van Graeme hadden ;rafenis voor hun zoon t van Scots College, te school ging, speelde d toen de kleine kist f werd gedragen. Vele enden. liet grasveld graf was bedekt me' open. Op het roerloos, nog ewustzijn. En op nend tegen het atroos Webster, s een grote don- lis nozems, musici. mmonteurs. Zij zoekend* en laten de vrouwelijk® ..koop" sluiten. Op zon komt de mobiele afdeling vcs aanzetten die zich be* 'kie-talkies. Deze afdeling •restaties. de vermommingen tot het andere misdaden. In i vrouw gearresteerd we" ng van een agent, twj» n gearresteerd wegeB* ïgens autodiefstal en W® het bezit waren van wa* Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 DINSDAG 23 AUGUSTUS 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwortadlj 8.20 per post - f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureauvoor de Zeeuwse Eilandem Goes, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTËURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 3i) Het gepraat in de Veiligheidsraad over de Kongolese kwestie is uitgegaan als een nacht kaars Koeznetsov, de Sovjetgedelegeerde, die aanvankelijk vrij gevaarlijke laai gebezigd had, liet zijn bedekte bedreigingen uitmonden in een resolutie, waarin werd bepaald, dat Hammarskjoeld dagelijks overleg zou moeten Het opmerkelijke feit deed zich daarna voor dat Loemoemba, die eerst gedreigd had Rusland te hulp te zullen roepen, braafjes ver klaarde met de verklaringen van de Veiligheidsraad „tevreden" te zijn. Hulp roepen was nu niet meer nodig, zei de premier. Zijn plotse linge zwaai wordt in diplomatieke kringen verklaard uit een onder houd dat Loemoemba met de Russische ambassadeur in Leopoldstad had. Wat er besproken werd, is uiteraard geheim, maar men neemt aan dat de Rus Loemoemba aan het verstand gebracht heeft dat Koeznetsov niet verder kon gaan en dat Rusland zich voorlopig nog niet verder wil binden. plegen met de regering van Kongo. Maar later trok bij die in „omdat er tocli niet voldoende Steun voor te vinden is in de raad", zoals bij zei. De zitting, die dertien uur geduurd bad, was toen afgelopen. Kreeg dus de Kongolese premier van deze kant al de kous op de kop, ook zijn Afrikaanse vrienden hebben hem tot ma tiging geadviseerd, zij het dan in be leefde termen. Bourguiba en Tubman Tunesië en Liberia stelden zich achter Hammarskjoeld en de Verenigde Naties en dat hield een zekere veroor deling van Loemoemba's al te agressieve toon in. Uit Leopoldstad werd gisteren verder gemeld dat er Kongolese troepen naar Loeloeaburg gestuurd zijn om daar een einde te maken aan de stammenstrijd die in dit gebied nog altijd woedt. De transporten gaan in de richting van Ka- tanga, maar uit niets is gebleken dat ze een andere bestemming dan Loeloea burg zouden hebben. Verraden Gisteren moest de Katangese regering met het schaamrood op de kaken toe geven dat zij zich zondag verschrikkelijk De Birmaanse premier Oe Noe heeft gisteren in de kamer van afgevaardig den medegedeeld dat overeenstemming is bereikt met de Chinese volks republiek over aan deze staat af te staan Birmaans grondgebied. Birma zal in het grensgebied onge veer 150 vierkante kilometer gebied'aan communistisch China afstaan. China had aanvankelijk de afstand van ruim 460 vierkante kilometer Birmaans gebied geëist. had vergist. Zoals wij gisteren bericht ten. had men in Elizabethstad triomfan telijk bekendgemaakt dat Katanga de Kongolese minister Mwamba gevangen genomen had. De bij elkaar getrommel de journalisten hadden, om dit nieuws op de juiste waarde te kunnen schatten, een heel verhaal moeten aanhoren over een vliegtuig dat naar Kamina gediri geerd was en waaruit de minister ge haald zou zijn. Het blijkt echter dat men de ver keerde te pakken had. Het was wel ene heer Mwamba, maar die was geen minister van Loemoemba, maar., een lid van Tsjombes eigen party. Om de zaak nog enigszins te redden werd er van gemaakt dat de man ook wel terecht gearresteerd was omdat hy iels met de partijkas zou hebben uitge voerd wat niet door de beugel kon. Premier Tsjombe heeft zich gisteren in een radioboodschap tot het Kongolese leger gericht en daarin zei hij dat zij verraden waren door Loemoemba. Hij ried de soldaten aan zich aan diens ge zag te onttrekken en zich te verenigen met de Katangese denkbeelden van een Kongolese confederatie. „Dat betekent voor u behoorlijke soldij en een goed levenspeil", aldus Tsjombe. Vierentwintig uur nadat er in de Britse pers berichten waren verschenen, dat prinses Margaret in blijde verwachting zou zijn, weet de „Daily Express" te be richten, dat men in Buckingham Palace eindelijk een goede positie voor haar man, Antony Armstrong Jones heeft gevonden. Volgens de Daily Express zou Tony een betrekking krijgen bij, de „Civic Trust" een maatschappij die zich ten doel stelt Engelands schoonheid te bewaren door toe zicht te houden op de aanleg van parken, wegwijzers en architec tuur. „Wat precies het werk van mr. Jones zou zijn, is nog niet vast gesteld noch staat zijn salaris vast. Maar daar hij zulk een goed oog heeft voor fotografie, zou zijn ad vies op zich zelf al een waardevolle bijdrage zijn" aldus de Daily Ex press. CYPRUS, dat onlangs zelfstandig werd, heeft een vrouwelijke minister van justi tie en de minister van buitenlandse zaken is 29 jaar oud. KEN VROUW in Melbourne, die bang was dat haar man erachter zou komen 'iat zij veel afbetalingsschulden had, kocht (op afbetaling) een jachtgeweer en patronen en schoot hem dood, waar na zy zichzelf bij de politie aangaf. dc)RDT is een driejarig jongetje verdionken toen het met een broertje en een vriendje aan het spelen was. INDIA TELT thans ca. 430 miljoen mensen dat is 70 miljoen meer dan tien tefd g en' ke°It Nehroe gisteren ver- VIER KINDEREN die op een hooizolder onweer gingen schuilen zijn in de hÜJSS. °"lge,koTr?en toen de bliksem het gebouw trof. Het gebeurde in Fow- lerfilie in Michigan. IN CUBA hebben jonge lanatieke volge lingen van Castro's regime godsdienst plechtigheden gestoord en de katholieke scholden" "Yankee-b^ieten"'ge' ECHO I komt. volgens de ..dienst regeling" van de Utrechtse Sterrenwacht, de komende dagen hoog aan de hemel 22 20 pn volgende tijden: vandaag 22.20 en 24.37 uur. woensdag 21.59 en z-i.TO uur en donderdag 21.37 en 23 43 j STnÏÏ?1™8', meegedeeld door avLa g,eldig tot dinsdag- 23 15 uur0?86™ maandagavond Zonnige perioden maar ook hier 5 2? ."aar een regen- of onweersbui. Matige tot vrij krachtige westelijke wind gisteren. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut Gisteren zijn de Olympische wiel renners, boksers en hun officials naar Rome vertrokken. We zien de sport lieden hier op de trap naar het toestoel De niet-officiële staking, welke de •^iheepvaart in enkele Britse havens heeft getroffen, is gisteren geëindigd. Zowel in de havens van Londen, als Birkenhead. Liverpool en Glasgow wordt het werk vandaag hervat, voor zover dat gisteren nog niet is geschied. Ook de 42.500 arbeiders van de Ford fabrieken in Engeland zijn gisteren weer aan het werk gegaan na een staking van twee dagen welke was uitgeroepen omdat een fabriek in Liverpool contract breuk zou hebben gepleegd. Alle Ford-fabrieken, behalve die in Southampton, werden door de staking met naar verwachting een produktie- verlies van een 2.500 wagens getroffen. Mevrouw Barbara Powers heeft persoonlijke brieven geschreven aan de Russische premier Kroest- jev en aan president Brezjnev van de Sovjet-Unie. In beide brieven doet zij een persoonlijk beroep op de Russische machthebbers om haar man in vrijheid te stellen. De 25-jarige Barbara Powers zat de gehele nacht in haar Moskouse hotel kamer om de petities te schrijven. In de brief aan Kroestjev verzoekt zij om een persoonlijk onderhoud in Moskou of in Jalta, waar de premier aan het vakantie houden is. Bij de brieven heeft zij in het geheel geen hulp gewild van ue groep verwanten, advocaten en vrienden, die haar omringd heeft sedert haar aan komst in Moskou. Intussen hielden de ouders van de veroordeelde piloot giste ren hun kamer. De familie-advocaat. Alexander Parker, zei dat de inhoud van de twee brieven niet zal worden gepu bliceerd „tenzij de Sovjets tot publikatie willen overgaan". De gehele familie zal op Kroestjevs antwoord wachten en dan pas plannen maken voor de thuisreis. Asiel Intussen zyn de Russen gisteren met een nieuw spionageschandaal uitge pakt. Wladimir Sloboda, „een agent van de Amerikaanse inlichtingendienst in West-Duitsland" zou politiek asiel in de Sovjet-Unie hebben gevraagd. Volgens Tass had Sloboda gezegd „plaatsvervangend hoofd" te zijn ge weest van groep 513-1 van de inlichtin gendienst. ,,De officiële koers van de Amerikaanse regeringspolitiek is geba seerd op spionage, ontgoocheling, chan tage. provocatie en schijnheiligheid", heeft Sloboda verteld. Volgens een schatting van de Westduitse regering werken in landen buiten het oostelijk blok 500.000 spionnen voor de communisten. In het officiële orgaan van de Westduitse regering „Het Bulletin", wordt gezegd dat de communistische landen bovendien twee miljard dollar per jaar uitgeven aan propaganda, spio nage- en infiltratie-activiteiten. De communistische spionnen worden opgeleid op „hogescholen met een jaar lijkse begroting van 125.000.000 dollar". De „top-agenten", aldus het rapport, „wor den in Moskou en Leningrad opgeleid". Een Russische vrouw die in 1944 om politieke redenen naar Oostenrijk vluchtte en toen van haar vierjarige dochtertje NeUy gescheiden geraakte hoorde pas in 1956 dat het meisje nog leefde en in Rusland op een staats- kostschool ging. Toen de Russische piemier Kroestjev in juli van dit jaar Oostenrijk bezocht slaagde de vrouw erin de benodigde papieren voor haar nu twintigjarige dochter te verkrijgen. U ziet hier de roerende foto van het weerzien na zestien jaar op het sta tion in Wenen. „Mamoesjka" was al les wat Nelly stamelen kon.... Op de met knipperlichten bewaakte overweg in de kerkewijk te Veenendaal waar per dag slechts twee goederen- zuid- J treinen passeren is gisterenmorgen een Minder warm dan moeder met een kinderwagen pardoes tegen de trein gelopen. Zij had de rode knipperlichten wel gezien, maar was doorgelopen. De treinbestuurder had haar helemaal met opgemerkt. Gelukkig had de trein op dat moment slechts geringe snelheid. Twee kinderen, twee en drie jaar die in de wagen zaten, werden op de straat geslingerd. Wonder boven wonder liepen de kinderen en de 32- jange moeder, mevrouw B. uit Veenen daal, geen letsel op. maan onder 20.11 uur J M,0^fen: zon °P 5-37 uur. maan J op 7.48 uur. I De Algerynse rebellen hebben gisteren te verstaan gegeven dat zij niet meer met Frankrijk over een vredesverdrag zullen onderhandelen en de bemiddeling zullen zoeken, van de Verenigde Naties voor de oplossing van het Algerijnse vraagstuk. In een verklaring welke werd uitge geven door de voorlopige Algerijnse regering in ballingschap in Tunis, werd de Verenigde Naties verzocht een refe rendum in Algerië te organiseren en toe te zien op de uitvoering ervan. Het referendum zou moeten uitmaken of het land verbonden zal blijven met Frank rijk, of dat het onafhankelijk zal worden. In de verklaring werd de weg voor toekomstige vredesonderhandelingen met Frankrijk, na een gewapend conflict van vijf en een half jaar, zonder meer af gesneden. Naar aanleiding van de weigering van president De Gaulle om in contact te treden met de „premier" van de voor lopige Algerijnse regering, Ferhat Ab bas, verklaarde hij „De Gaulle wil niet over vredesvoorwaarden onder handelen en daa2'om blijft ons voor een vreedzame oplossing van het probleem niets anders over dan het te inter nationaliseren". De Gaulle werd beschuldigd van po gingen om Algerië te „balkaniseren". Geen akkoord In Parijs heeft de Franse regering ge weigerd officieel commentaar te leve ren. maar in regeringskringen werd de mening uitgesproken dat de verklaring van de rebellen weinig meer waarde heeft dan zuiver propagandistische. Zij zijn erop uit, zo meent men, om de mening van de Verenigde Naties aan gaande Algerië te kennen nu verschei dene nieuwe Afrikaanse staten op het punt staan lid van de wereldorganisatie te worden. Men wees er in Parijs op dat presi dent De Gaulle de verzekering heeft gegeven 'dat ingeval van een referen dum in Algerië, de hele wereld er ge tuige van zal mogen zijn dat het in democratische geest zal worden gehou den. Ander spionagescholen staan in Praag, Warschau, Boedapest en Tasvkent in de Sovjet-republiek Oesjbekistan. De Praagse school is voor agenten die naar onder-ontwikkelde landen worden gezonden, vooral naar Afrika. Spionnen bestemd voor het Nabije Oosten en Ara bische landen krijgen hun opleiding in Tasvkent. Een centrum in Peking is voor de opleiding van spionnen voor Japan, India, Indonesië, Birma en andere lan den in het Verre Oosten. Duizenden spionnen Communistische agenten die de spe ciale taak hebben in vakbonden te in filtreren, worden opgeleid in Boedapest. In Bernau en Bautzen wordt „toekomsti ge Afrikaanse politiek" onderwezen, al dus het bulletin. Alle scholen zijn ge camoufleerd. Er zijn naar schatting 12.000 com munistische agenten in Frankrijk, ter wijl er in Italië, Indonesië en India 20.000 spionnen zjjn. In Finland en Irak zijn er tussen de 2,000 en 10.000 spion nen en in 20 landen waar het comm.- nisme weinig invloed heeft, zijn er elk 2.000. Er is een speciaal fonds waarii' 200.000.000 dollar per jaar wordt getro ken voor het omkopen van Wèstc agenten, politici, dagbladen, geleerdi intellectuelen en artiesten. Een deel v. dit bedrag wordt toegewezen aan ar. bassades en consulaten van commur.i tische landen in de vrije wereld. ..In totaal wordt 2.000.000.000 dollar de begrotingen van het oostelijk blok b schikbaar gesteld voor de koude oorlo- aldus het rapport, hetgeen neerkomt ..twee dollar per hoofd" van de bev king in het oostelijke blok. „terwijl Verenigde Staten cn de andere lano in de vrije wereld twee hele centen p: jaar per hoofd uitgeven". De Kussen blijken niet van plan zo maar ineens over hun jongste ruimtevaartsucces te zwijgen en ze hebben gelijk want de tocht van Strelka en Bjelka is een wel zeer overtuigende voorbode van de eerste ruimtereis door een mens. Gisteren heeft men in Moskou de beide hondjes zelf een perscon ferentie laten geven en de radio cn kranten gaven nog eens, nu byzonder uitvoerig en vol uit pure trots spruitende superlatieven ver halen over de vlucht en de landing van de „vliegende dierentuin". „Kameraden" zo begon een radio verslaggever met naar Russische begrip pen overdadig enthousiasme, „ik ben juist teruggekeerd van de meest ver bazingwekkende persconferentie die ik ooit bijwoonde", toen hij naar de con frontatie van de hondjes met de pers was geweest. De beestjes waren helemaal niet zenuwachtig. Waarom zouden ze na een historische ruimtereis van 700.000 km doet een zaal vol journalisten je niets meer. Strelka in haar rode jasje en Bjelka in haar groene, snuffelden eens aan de verslaggevers en knipten zelfs niet met hun ogen terwijl er steeds maar blitzlampen flitsten. De ruimteheldinnen het zijn teefjes zijn, aldus de ruimtedeskundigen, niet helemaal van zuiver ras, maar ze werden voor de vlucht uitverkoren om dat ze zo gelijkmatig van aard waren. Bovendien waren het „bijzonder vreed zame" diertjes en wat mag men trou wens anders verwachten van een Sovjet hond. Toen ze in de cabine werden ge plaatst keken ze verbouwereerd rond, vertelden degenen die het ruimteschip hadden afgeschoten en toen de raket omhoog ging waren Strelka en Bjelka erg bang. Via de t.v. zag men op de grond hoe de diertjes nerveus reageer den en, toen het ruimteschip in zijn baan gekomen was, plotseling stokstyf bleven hangen, met slappe koppen. Eerst waren de honden doodsbenauwd om het verschijnsel van de gewicht loosheid. Maar toen dat bleef duren leg den ze zich er maar bij neer en als het tijd was voor de voeding dat ging automatisch dan lieten ze het zich uitmuntend smaken. ROMAN Het verhaal over de landing van Bjelka cn Strelka was ook bijna een roman een groep arbeiders van een kolchose. niets vermoedend op het veld aan het werk, zag plotseling een gevaarte neer dalen. Ze gingen erop af, verbaasd en geschrokken misschien verwachtten zij een Amerikaanse spion en toen ze naderbij gekomen waren zagen ze een plaatje op de cabine. Dat bevatt het verzoek om meteen een bepaal telefoonnummer te draaien. Dat was echter niet meer nodig, wa enkele minuten later kwam een helikn ter, met de geleerden en technici a boord, naast het geheimzinnige d: landen. Een van hen maakte een deui in de wand van het ruimteschip open meteen sprongen Bjelka en Strelka blaffend op de aardse bodem, kenne toch wel blij dat ze weer thuis wart „De vreugde der boeren kende ge: grenzen toen zij begrepen wat er gebeui was" liet Tass triomfantelijk horen. De journalisten konden ook de muizr zien, die mee op reis waren geweest. hadden, tengevolge van de kosmisch straling, grijze haren opgelopen. Maa dat was dan ook alles wat men in c' toestand van de dieren ontdekken kor De regering van de Sovjet-Unie en communistische partij hebben „de g leerden, ontwerpers, ingenieurs, techni en arbeiders die 't machtige ruimtesch vervaardigd, hebben" hartelijk gelul gewenst met hun prestatie. „Thai: worden praktische mogelijkheden g schapen voor de vlucht van een men in de ruimte" besloot de boodschap, De meeste agenten waarover de Ame rikaanse militaire geheime dienst be schikte, aldus de overgelopen spion, wer den gerekruteerd door afpersing, chan tage. bedreigingen en omkoperij. Hij be schuldigde de Amerikaanse inlichtingen dienst er van te zijn betrokken in de voorbereiding van een nieuwe oorlog. Onder de verhoogde activiteiten hiertoe behoorden volgens Sloboda ook de vluch ten met de U-2-verkenningsvliegtuigen. Sloboda zei dat deze vluchten waren bedoeld voor het verzamelen van gege vens voor het uitvoeren van „toekomsti ge luchtaanvallen". Sloboda had volgens Tass beweerd dat „voor het geval het Amerikaanse leger en zijn bondgenoten zich achter de Rijn zouden moeten te rugtrekken. de Amerikaanse inlichtin gendienst plannen had ontworpen die voorzagen in vernietiging van belang rijke objecten en gehele steden in West- Duitsland en het laten onderlopen van de Rijnvallei". De verdwenen Sloboda is op 3 augus tus als vermist gemeld, Hij had in het Amerikaanse leger een rang tussen ser geant en korporaal in. De Chinese plaatsvervangende minister-president Li Foe-Tsjoen schrijft in een artikel in het Pe- kingse partijblad „De rode banier"' dat de Chinese communisten er volledig van overtuigd zijn dat zij China op eigen kracht tot een groot rijk socialistisch land kun nen maken. Dit is mogelijk, aldus Li. „omdat het beleid van de communistische partij de algemene waarheden van het Marxisme- Leninisme heeft verbonden aan de bij zondere omstandigheden in China". Aan deze verklaring hecht men in Pe king bijzondere waarde met het oog op de huidige Russisch-Chinese tegenstellin gen en het vertrek van Russische tech nici uit China. Dit is de eerste maal dat een woordvoerder van de regering te Peking te verstaan heeft gegeven dat China zo nodig de economische en tech nische steun van de Sovjet-Unie kan missen. De aandeelhouders der n.v. ..i'Innova- tion" heeft een kapitaalsverhoging van 300 miljoen B.F. (ongeveer 23 miljoen gulden) goedgekeurd. Deze kapitaals verhoging heeft tot doei de nodige finan ciële middelen te scheppen om over te gaan tot vestigingen van nieuwe groot warenhuizen onder controle van ,,1'Inno- vation" in Nederland en Frankrijk. Zoals men weet is een andere Bel gische warenhuizengroep, n.l. „Priba", sinds enige tijd op de Nederlandse distributiemarkt vertegenwoordigd. IIIIIIIIIIIIIIÜIIHIII neer heeft een heel grote mond. bcli is hy geen politicus. Hij is de 71- arigc heer Charles Lucket die ervoor letaalrl wordt oin zyn mond wyd open e doen, omdat hij getuige zijn bel tadsomrocper is in Burton-on-the-water, li Engeland. Charles is zo feestelijk op de foto ge- at omdat hy in de jaarlijkse wedstryd lor Engelse omroepers kampioen is ge- orden, Omdat hy de allergrootste hiond opzette heeft hy de titel gekregen.

de Stem | 1960 | | pagina 1