Honderden „gestrand" door zeeliedenstaking V.N.-buiging voor Katangese vlag In oktober beraad Mao-Kroestjev Franse schoolkinderen konden niet naar huis FAKKEL ONDERWEG ECHO I BLIJKT GROOT SUCCES Hardnekkige brand op Argentijns vrachtschip VEILIGHEIDSTAPIJT Oostduitsers politieke ontketenen rel bij wielerkampioenschap Werk op veertig schepen ligt plat X-15 NAAR 40000 METER Aanpassing van de leer ALGERIJNEN executeren twee Fransen Hammarskjoeld bij Tsjombe DAGBLAD VOOR ZEELAND Steeds meer stakers Liever Kennedy dan Nixon Opklaringen Jongetje van drie slaat baby dood Zwitserland wijst Franse diplomaten uit Straaljager stortte neer, piloot gered Moskou wijst wéér Amerikaan uit Verkeersagent in de pan Geen Amerikaanse advocaten bij proces tegen Powers 100e JAARGANG No. 23443 Uitgave N. V. Uitg. Mi.j. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. V. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes. mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post - 1 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.40 per mm (Ing. Med. 1 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Nieuwstraat 41 telefoon 35) Het lanceren van de ballon satelliet „Echo I" (zie ook elders in ons blad) blijkt een volledig succes te zijn. Reeds vier uur na het lanceren werd een boodschap van Eisen hower, die aan de westkust van de Verenigde Staten was uitge zonden, dank zij de terugkaatsing via de ballon aan de oostkust ontvangen. Eisenhower noemde het slagen van de proef een belangrijke stap vooruit in het onderzoek van de wereldruim te en deelde mede dat het alle landen vrijstaat dergelijke proeven te nemen. De gegevens hierover zijn reeds we ken geleden bekendgemaakt, aldus Eisenhower. Het hoofd van het Amerikaanse bu reau voor de Ruimtevaart, dr. Keith Glennan, verklaarde gisterenavond, dat Engeland en Frankrijk over het noodzakelijke materiaal beschikten om de ballon voor verbindingsdoeleinden te gebruiken. Hij sprak de hoop uit dat ook de Russen van de „Echo"-ballon gebruik zouden maken. Geleerden van de Bell Telephone Laboratories te Holmdel, in de V.S., zeiden dat het met behulp van de ballon mogelijk was in enkele secon den een telefonische boodschap van de V.S. naar Japan te zenden. Ook kunnen televesiefoto's van de Olympische Spelen te Rome met be hulp van de ..Echo" rond de aarde worden gezonden. Kort na het door de ballon weer kaatsen van Eisenhowers boodschap begon de Amerikaanse luchtmacht proefnemingen met de „Echo" te doen. Twee uur later kon zij medede len dat het voor de eerste maal ge lukt was een internationaal overzees radiosein via een satelliet door te zonden. Het sein werd uitgezonden door een radarstation van de lucht macht te Trinidad, weerkaatst door de ballon en daarna weer opgevangen op een station te Loyd, in de Ameri kaanse staat New York, meer dan vierduizend kilometer van de oor spronkelijke plaats van uitzending ver wijderd. In vijftien Engelse havens ligt, als gevolg van een zeelie denstaking, hel werk op veertig schepen stil en nog steeds grijpt de door de officiële vakbonden veroordeelde staking van Engelse zeelieden verder om zich heen. Ze veroorzaakt enorme moeilijkheden. De reders van de 81.000 ton metende Queen Mary" hebben voor de tweede keer het vertrek van het schip naar New York moeten uitstel len en zoeken naar middelen om de duizend passagiers tóch naar Ame rika te brengen. Men wil een luchtbrug organiseren. De reizigers, die niet willen vliegen, zijn op andere lijnschepen overgebracht. Wat er moet gebeuren met de 800 passagiers, die in Cherbourg aan boord zou den komen, weet de Cunard-maatschappjj nog niet. Het staat vast dat de verliespost die door de wilde staking ontstaat, de 500.000 pond sterling (ongeveer 5.300.000 gulden) zeker te boven gaat. De staking is uilgeroepen door een ..hervormingscomité" van leden van de Nationale Zeemansbond. De loonsver hogingen die de bond heeft verkregen, zijn volgens het comité ontoereikend. Waren donderdag enkele honderden zee lieden dit oordeel eveneens toegedaan, vrijdag is hun aantal zienderogen toe genomen. Een groep van ongeveer tweehonderd Franse kinderen, op weg naar huis na een vakantie in Engeland, hebben op het Londense Victoriastation in de trein overnacht omdat hun boot niet vertrok. Zij waren aan boord gegaan in Folke stone, maar de bemanning dreigde van boord te gaan als het schip zou ver trekken. Men kon de kinderen per ke rende trein naar Londen terugbrengen, waar echter geen accommodatie meer beschikbaar was. Vrijdagavond was men opnieuw in de weer om de kinderen naar Frankrijk te krijgen, maar de meeste zeelui weigeren passagiers aan boord te nemen, die door de staking op andere schepen gedwongen zijn hun passage té wijzigen. De Amerikaanse vakbondsleider Jo seph Curran, is teruggekeerd van een bezoek aan Rusland, waar hij ook met Kroest]ev heeft gesproken. Hij verklaar-1 de in New York dat de Sovjetpremier! over senator Kennedy, de democratische kandidaat voor het presidentschap zei, dat deze ..een redelijke keuze schijnt te zijn". Nixon. de republikeinse kandi daat, noemde hij een ..lomperd, geen politicus maar een kruidenier". Engelsen, die op het Europese vaste land eveneens geen vervoersgelegenheid konden krijgen als gevolg van de sta king, in een luchtbrug-operatie naar huis halen. Er is door de stakingscommissies ge dreigd de ..Queen Elizabeth", die maan dag van een Amerikaanse reis terug keert, te boycotten. Ook de „Sirling Castle", van de Union Castle Line (25.500 ton», die vrijdag uit Zuid-Afrika aankwam, werd door de staking be dreigd, evenals de ,,Saxonia" van de zelfde 'rederij. De chaos grijpt steeds verder om zich heen en de hervormingscommis sie". die een rebellerende fractie van de zeemansbond is, heeft verklaard de staking te zullen volhouden tot haar eisen ingewilligd zijn: een nog hoger loon en een 44-urige werkweek voor al le zeevarenden. Luchtbrug Overal in Engeland beginnen zich soortgelijke situaties te ontwikkelen en het eind is nog niet in zicht. Te Wey mouth zijn honderden Engelsen ge strand die naar de Kanaaleilanden wil den varen en in het weekeinde zullen er nog meer komen. De B.E.A. en een particuliere maat- c schappij zullen zaterdag tweeduizend D.UUU ton. Het brandweerkorps van de Ko ninklijke Marine in Den Helder heeft vrijdagmiddag een verwoede strijd gevoerd met een hardnekkige brand aan boord van het Argen tijnse vrachtschip ,,Rio Diamante" uit Buenos Aires, een schip van HONDERDDUIZENDEN Argentijnse schoolkinderen hebben gisteren een ex tra-dag vrij gehad doordat de onder- wijzers in het hele land staakten. OP EEN Liberiaans schip, dat voor de Braziliaanse kust voer. is gisteren brand Uitgebroken. Het schip werd aan de Sezet en slechts een klein deel an de bemanning bleef aan boord voor het blussingswerk. bimfirERDAMu elke Plaats krijgt eeJt urt is gisteren onder- ffütf v. p ^fscheidene plaatsen ban wegdek in en de brandweer pompen°P °m kelders e d" leeg te ?u c A?TAI. National Indonesia (leider rïnt» astrorr*id.iojo) wil er bij de rege- v j P aandringen de betrekkingen met Nederland te verbreken. ^AN de ministerraad en van temKa gaan op 8 sep- rvo d ats-een tocht met de kruiser Ruyterop de Noordzee maken, zullen dan oefeningen van de Kon. Marine bijwonen. Toen het schip 's ochtends ter hoogte van het eiland Vlieland voer, werd brand ontdekt in de ruimen vier en vijf van het achterschip, waarin 20 ton autobanden waren opgetast. Omdat pogingen het vuur met eigen middelen te blussen, faalden, verzocht de kapitein het loodswezen in Den Helder om assistentie. Hij kreeg advies het schip naar de re de van Texel te dirigeren. Van Terschel ling vertrok de sleepboot ..Doggersbank" en uit IJmuiden voeren de zeesleepboten „Simson" en „Nestor" uit, die zijn uit gerust met brandblusmiddelen. Om - streeks kwart voor tien vertrok de loods boot „Zeekoe" uit Den Helder om het brandende schip via het Molengat naar de rede van Den Helder te beloodsen. Intussen nam de brand in hevigheid toe, zodat de kapitein om onmiddellijke brandweerhulp uit Den Helder verzocht. Ook de ..Dorus Rijkers" werd toen ge alarmeerd en voer ter assistentie uit. Omstreeks half twaalf werd de „Rio Diamante" op de rede van Den Helder voor anker gebracht. Drie sleepboten van de Kon. Marine, die ook uit Den Helder waren vertrokken om hulp te bieden, hadden het schip om elf uur als eerste in het Molengat bereikt en be gonnen om twaalf uur het blussingswerk. Inmiddels waren de sleepboten van de particuliere maatschappijen aangekomen en de Koninklijke Marine zegde enkele malen toe de blussing over te zullen ge ven aan de particuliere bergers. Dit ge beurde echter niet omdat de kapitein van de „Rio Diamante" hierom niet verzocht aldus deelde men ons van marinezijde mede. Het schio was met autobanden, auto's en een lading hout van Hamburg op weg naar de thuishaven. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. Er Izijn geen persoonlijke ongelukken ge beurd. IN DUSSELDORF is een mislukte aan slag gepleegd op de minister van Jus titie van Noord-Rijnland en Westfalen, Otto Flehinghaus. Een bom, als post pakket op het bureau van de minister bezorgd, ontplofte niet toen de secre taresse van de minister het pakket openmaakte. De R.A.F. heeft op een van haar bases in Engeland een demonstratie gegeven van het leggen van een schuimtapijt. Met deze methode hoopt men in de toekomst het gevaar dat ontstaat bij een noodlanding op een vliegveld te verminderen. Door het tapijt dat een lengte heeft van 900 meter bij een breedte van bijna 30 meter is het gevaar van vonken bij bijvoorbeeld een buiklanding aan merkelijk minder geworden. Een spe ciale wagen met een grote tank kan binnen een half uur een landingsbaan van een dergelijk tapijtvoorzien. Le™aohïin« van het K.N.M.I. tot 23 15Vuur' opgemaalct gisterenavond Cl("n jC 'irv olking, maar ook m-n en a r een bui. Overwegend l'ke westelijke wind. Ongeveer v- j temperaturen als gisteren. vandaag: zon onder 20.08 uur, t maan onder 12.56 uur. J J j rg0e„n= zon "p 5.21 uur. zon on- J oer 20.06 uur; maan op 23.42 uur, maan onder 14.00 uur. J Maandag: zon op 5.23 uur, zon on- rter 20.04 uur; maan onder 14.59 uur. t Dinsdag: zon op 5.24 uur 0.18 uur. maan op Een jongetje van drie jaar heeft in San Antonio (in de Amerikaanse staat Texas» een 39 dagen oude baby dood geslagen. Hij had het kind bij de benen gepakt en het met het hoofd tegen de grond gebeukt. De 19 jaar oude moeder van het kind had even met haar buurvrouw staan praten en zag bij haar terugkomst het jongetje op haar veranda staan, met naar het leek een pop die hij op de grond sloeg. Toen het kind haar zag rende het weg. Pas toen de moeder dich terbij was gekomen, zag zij, dat het grond laghteitJe W3S' d°°d °P de De Franse en Westduitse wie lerbond hebben protesten inge diend bij de U.C.I. naar aanlei ding van door de persdienst van de wereldkampioenschappen uitgegeven berichten. Zij dreigden, indien zij geen genoeg doening kregen, hun deelnemers uit de laatste onderdelen van dit wereld kampioenschap de finale van de stayers en de wegwedstrijden voor dames, amateurs en profs terug te trekken. De Italiaanse wielerbond verklaar de zich later solidair met Frankrijk en West-Duitsland. Nadat de voorzit ter vari de Oostduitse wielerbond, de heer W. Scharch, na een nachtelijke vergadering van het presidium van de bond zijn excuses over het gebeur de had aangeboden, verklaarden de vertegenwoordigers van de Franse en de Westduitse bond de voorgenomen stappen niet te zullen nemen. De heer Helge Johnson van de Zweedse wielerbond wilde echter geen genoegen nemen met de verkla ring van de heer Scharch en hij zou de U.C.I. voorstellen, in de loop van vrijdag een bijeenkomst te beleggen, teneinde een duidelijke afkeuring over het gebeurde uit te spreken. Het gewraakte communiqué was uitgegaan naar aanleiding van een bezoek van een aantaj buitenlandse journalisten en gasten aan het voor malige concentratiekamp Buchenwald. Dit communiqué was verschenen op officieel papier van de wereldkam pioenschappen. Hierin werd de beschuldiging geuit door een zekere heer Salah, dat de Fransen in Algerije de mensen gruwelijk hebben mishandeld. De Westduitsers werd verweten, dat zij „Jodenmoordenaars op hoge posten benoemden". Vrijdagochtend vroeg is in Olmypia het Olympische vuur ont stoken en aan de eerste van de 1862 lopers, die het naar Rome zullen brengen, overhandigd. We zien hier de eerste van de atleten, de Griekse kampioen op de tienkamp Panayotis Epitropou- los, bij zijn vertrek uit Olympia. De Zwitserse regering heeft twee functionarissen van de Franse ambas sade te Bern uitgewezen, op beschuldi ging van onwettige activiteiten. De bei de Fransen worden verdacht van werk zaamheden voor de Franse geheime dienst. In het bondig communiqué, waarin van de uitwijzing mededeling werd ge daan, deelde het Zwitserse ministerie van Justitie mede dat de activiteiten der beide Fransen ontdekt waren tijdens het politieel onderzoek tegen een Zwitserse vrouw, wier naam niet bekendgemaakt werd. De eerste bespreking, die Dag Hammarskjoeld gisteren in Eliza- bethstad met premier Tsjombe heeft gevoerd, werd gekenmerkt door „een hartelijke geest en we derzijds begrip" en duurde een uur en veertig minuten. Dit is te Elizabethstad meegedeeld. Heden ochtend om tien uur zullen de se cretaris-generaal der V.N. en de premier van de afgescheiden Kon golese provincie opnieuw bijeen komen. Nauwelijks twee uur nadat hij met zijn .lijfwacht" van 300 Zweedse V.N.- militairen in Elizabethstad geland was, had Hammarskjoeld zijn eerste ontmoe ting met Tsjombe. Belgen waren bij dit gesprek niet aanwezig. Voor de orde in Elizabethstad zorg den leden van de politie van Katanga, onder de bevelen van Belgische offi cieren. Bij zijn aankomst inspecteerde Ham marskjoeld een erewacht van Katan gese soldaten. Hij zag zich aan het ein de van de rij plotseling geconfronteerd met de Katangese vlag. Tersluiks keek hij naar premier Tsjombe met een blik van: ,,Die poets hebt u mij gebakken". Hammarskjoeld kreeg echter niet de kans zonder meer aan de vlag voorbij te lopen, aangezien Tsjombe bleef staan en een buiging maakte. De secretaris generaal volgde hierop zijn voorbeeld, zij het dat hij wat minder diep boog. Het Amerikaanse experimen tele raket-vliegtuig X-15 heett vrijdag een nieuw hoogterecord gevestigd door tot 131.000 voet (ca 40.000 meter) te stijgen. Vorige week vestigde majoor Robert M. White met de X-15 een nieuw snel heidsrecord, door 3.532 km/u te berei ken. Het oude hoogterecord van 37.000 meter was gevestigd door kapitein Iven C. Kincheloe met een X-2. De records, die met experimentele vliegtuigen worden gevestigd zijn offi cieus. Het officiële hoogterecord van 31.018 meter staat op naam van ae Amerikaanse kapitein Joe Jordan met een jager van het type F 104-C. De X-15 werd op een hoogte van 13.720 meter door een B-52 straalbom- menwerper gelanceerd. In vier minu ten schoot het toestel met supersonische snelheid tot op 40 kilometer hoogte. Binnen enkele seconden was het buiten het bereik van de kijkers op de begane grond. Op veertig kilometer hoogte seinde majoor White: ..Het is hier werkelijk fantastisch". Een paar minuten later werd de X-15 weer zichtbaar, een klein stipje aan de blauwe hemel. De lan ding met behulp van glijders op het door de zon doorbakken harde opper vlak van het droge Rodgers-meer, le verde geen moeilijkheden op. Enkele seconden voordat het toestel begon te dalen, was majoor White gewichtloos, Premier Kroestjev van de Sov jet-Unie zal tijdens zijn bezoek aan Noord-Korea, in oktober, hoogst waarschijnlijk een ontmoeting heb ben met de Chinese leiders Tsjoe En Lai en Mao Tse Toeng. Doel van deze bespreking is het ver krijgen van overeenstemming op ideolo gisch gebied en het doen verdwijnen van de meningsgeschillen tussen de Sovjet- Unie en communistisch-China. Niet alleen de toepassing van de com munistische leer zal besproken worden; ook zullen Moskou en Peking politieke gesprekken voeren, die wellicht conse quenties zullen hebben voor de situatie in het Verre Oosten. Het is niet uitgesloten, aldus commu nistische zegslieden, dat de Russische premier na de debatten in de Verenigde Naties over de ontwapening, rechtstreeks uit New York naar de Noordkoreaanse hoofdstad zal reizen. De voornaamste ideologische geschillen betreffen de vraag of oorlog met de ka pitalistische landen onvoorkoombaar dan wel onwaarschijnlijk is. Volgens de theo rie inzake het vreedzaam samenbestaan, die Kroestjev en zijn medewerkers in het Kremlin hebben ontwikkeld, behoeft Vrijdagmiddag omstreeks drie uur is ten noordwesten van Harlingen een straaljager neergestort. De piloot is ge red. Het vliegtuig, de F-84-F van de vlieg, basis Volkel, is door nog onbekende oor zaak in moeilijkheden geraakt. Daarna stortte het in zee. Een verkenningsvlieg tuig kon even later vaststellen hoe de piloot, die zich met '.ijn rchietstoel had gered en op een redd'ngsv'ot ronddreef, door een vissersboot aan boord werd ge nomen. er geen oorlog voort te vloeien uit de ge schillen tussen oost en west. Het communisme, dat Peking preekt is echter agressiever. Mao Tse Toeng Tsjoe En Lai hebben verklaard dat een oorlog met het kapitalistische westen onvermijdelijk is en hebben hun politiek op deze theorie gebaseerd. Medio juli zou Tsjoe En Lai naar Mos kou komen om het congres van het cen traal comité van de Russische commu nistische partij bij te wonen. Hij ver scheen niet. Tijdens het Roemeens par tijcongres, te Boekarest gehouden, kwa men Rusland en China overeen, dat een oorlog met het kapitalisme „niet langer onvermijdelijk is, maar daarom niet uit gesloten mag worden geacht". Dit com promis heeft, volgens de mening van ge zaghebbende waarnemers, niet lang stand kunnen houden. Het initiatief voor de bijeenkomst met de Chinese leiders is uitgegaan van Kroestjev. Het in Moskou verschijnende blad ..Komsomolskaya Pravda" heeft be richt dat opnieuw een Amerikaanse toe rist uit de Sovjet-Unie is gewezen we gens illegale activiteiten". De nieuwe uitwijzing betreft een stu dent, James Schultz, die een reis maak te door de Sovjet-Unie. Volgens de „Komsomolskaya Pravda" had Schultz in Kiev „provocerende" li teratuur doorgegeven aan een inwoner van die stad. Deze man, aldus het Russische blad, „had Schultz materiaal moeten ver schaffen voor een anti-communistisch boek. waarin de waarheid geweld werd aangedaan en een verkeerd beeld ge geven van de levenswijze in de Soviet- Unie", De Zweedse soldaten droegen tropen- uniformen en hadden blauwe helmen op het hoofd. Toen Hammarskjoeld „zijn" troepen in hun smetteloze uitrusting vergeleek .met de slonzige Katangezen, kwam er weer wat kleur op zijn gelaat. Hij keerde zich naar Tsjombe en deze schoot in de lach met een uitdrukking van: „Het vlagincident was mijn triomf, maar nu hebt u revanche genomen!" De Kongolese politie heeft de corres pondent van het Franse persbureau te Leopoldstad, Francois Dusorbien, telefo nisch opdracht gegeven zijn journalis tieke werkzaamheden te staken. Dusor bien mag voor A.F.P. geen nieuws meer naar hel buitenland zenden, maar hij behoeft Kongo niet te verlaten. Eergisteren had Loemoemba het kan toor te Leopoldstad van „Belga" reeds laten sluiten en de twee oppositiebladen Ma Patrie" en „Courier d'Afrique" verboden, die werden uitgegeven door de Abako-partij. De Algerijnse regering in bal lingschap heeft meegedeeld, dat zij twee Franse soldaten heeft la ten executeren, die door een krijgs raad van de rebellen schuldig zijn bevonden aan misdaden tegen de burgerbevolking in Algerië. De soldaten waren Michel Castera en Clotaire-Georges le Gall, beiden 22 jaar oud, die in mei van dit jaar gevangen werden genomen toen zij in Oost-Algerië op patrouille waren. Donderdag heeft het F.L.N. pas mee gedeeld, dat de twee soldaten ter dood veroordeeld waren. Bijzonderheden omtrent tijd en plaats van de executie zijn niet bekenc^ ge maakt. Er zijn aanwijzingen dat zij voor het vuurpeloton vielen. De snelheid, waarmee het vonnis is uitgevoei'd. heeft in Frankrijk en Alge rië grote verbazing gewekt. Men vreest dat hierop ernstige reacties zulen vol gen. Dit is de eerste keer sinds 1958, dat een Frans militair door de rebellen ter dood is gebracht. De executie van een officier in 1958 was een van de factoren die de colons en verschillende onderdelen van het Franse leger brachten tot de opstand van 13 mei 1958. Men neemt aan, dat de voornaamste reden voor deze actie van de rebellen een wraak is voor de executie van drie Algerijnse rebellen, die een overval had den gepleegd op een politiepost in Lyon. Bovendien gelooft men, dat de Alge rijnse regering in ballingschap te Tunis zijn toevlucht heeft genomen tot de exe cuties om de toestand in Algerije gespan nen te houden als tegenzet tegen het vredesoffensief van president De Gaulle. „Grootmoeder Gans", de enige gevcderdp verkeerspolitie-agent ter wereld, een populaire ver schijning in de voorstad Beau maris van Melbourne, die al vijf jaar in Australië bekendheid ge noot, is niet meer. Het dier. dat zich elke dag bij een gevaarlijke verkeerskruising ophield, waar schuwde de schoolkinderen door een heftig klapperen met de vleugels voor naderende voer tuigen. Was de straat vrij dan stelde zij zich op aan het hoofd van een groep kinderen, die haar in ganzepas naar de overzijde volgden. Een vermetele autobestuurder zal zich nu voor het gerecht moeten verantwoorden. Hij had het geliefde dier mee naar huis genomen en smakelijk verorberd. Rusland is „vastbesloten" geen Ame rikaanse advocaten toe te laten tot het proces tegen de piloot Francis Gary- Powers, die volgende week terecht zal staan. Men zou n.l. vrezen dat de advocaten tijdens de zitting twee geval len van spionage door Sovjet-vliegtui gen naar voren zouden brengen. Dit heeft het Italiaanse nieuwsagentschap „Continentale", dat zich specialiseert op de berichtgeving uit communistische landen, bekendgemaakt. Het zei deze in lichtingen uit „onverdachte bron" uit Praag te hebben ontvangen. Hoewel de Russen de Westerse pers aanmoedigen om het proces bij te wo nen, zullen zij niet toestaan dat de ad vocaten, die door de familie van de piloot zijn aangezocht om Powers te verdedigen, in de rechtszaal aanwezig zullen zijn. j In verband met het feest van j Maria ten Hemelopneming zal ons blad maandag a.s. niet verschijnen. Directie Dagblad De Stem

de Stem | 1960 | | pagina 1