VERBOLGEN LOEMOEMBA TREEDT OP TEGEN PERS Belgamoest werk staken Lopen is er niet bij in Rome Sul-nul-drie kan er ook niets aan doen Belgische regeringswijziging op komst VN-troepen in Katanga i r» jtsxr«i&iurs: Castro valt fel uit tegen katholieke topkringen' VLIEGENDE AMBULANCE Tweemaal dik drie mdle naar 1-2-3-gelukk Emigratie met eigen kist ZES" EN „ZEVEN" OP WEG NAAR EENHEID LEYGRAAF Wat doet België in NAVO? is; as* SïïKmS&S! Kroestjev naar Noord-Korea Regering Laos treedt op tegen opstandelingen REGEN VERKNOEIT MENIGE VAKANTIE INDONESISCH PROTEST IN TOKIO Powers' ouders vertrokken Nehroe bepleit boycot Z.-Afrika Eerste stap Kapitaalvlucht naar Zwitserland DAGBLAD VOOR ZEELAND Weinig beters. Moeder treiterde haar een van negen kinderen Niet optimistisch MacMillan bezocht Adenauer 01 Ce JAARGANG No. 23442 Voor God, Koningin en Vaderland ïitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia [Directeur: E H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J- v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. I Vercauteren, L. J. v. 't Westende. I Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 VRIJDAG 12 AUGUSTUS i960 Abonnementsprijs 1 7.per kwartaal, f 8.20 per post - 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bjj contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, We?tsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bjjbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) f Gisteravond is Hammarskjoeld in Kongo terug gekeerd, waar hij onmiddellijk besprekingen is be gonnen met het doel de V.N.-troepenmacht in Kon go uit te breiden. Voor zijn vertrek uit New York heeft hij uitvoerig van gedachten gewisseld met de Belgische minister Wigny. Er bestaan plannen om nog enkele compagnieën Vandaag trekken deze V.N.-militaircn de afgescheiden provincie binnen, het geen zonder moeilijkheden gepaard zal kunnen gaan omdat Tsjombe met fraaie zinswendingen zijn fiat aan de komst der V.N .-troepen heeft gehecht. Hij zal de twee compagnieën Zweden namelijk beschouwen als een persoon- I Ijjke lijfwacht van de secretaris-generaal. Een dergelijk contingent is immers veel te klein om een land als Katanga te bezetten, zei hij. Zweden aan de V.N.-macht toe te voegen. Ham marskjoeld heeft er, zoals bekend, twee nodig om mee naar Katanga te nemen. De Zweden juichten gisteravond, toen zij het bevel kregen zich gereed te maken voor de reis naar Katanga. Zij hadden zich drie weken lang verveeld. Dc situatie in Kongo wordt geken merkt door gebrek aan voedsel en aan medische hulp. Naar overal zijn verzoe ken om artsen gestuurd. Er wordt bin nenkort, met de hulp van piloten uit vele landen, een ..melkbrug" in het le ven geroepen om naar alle delen van het land melk en andere levensmidde- Een te brengen. In Katanga is het ondanks Tsjombes [bereidverklaring de V.N.-troepen bin- [ncn te laten, toch niet overal zo rustig. In het noorden zwerven benden van de Balocbastammen rond. die onrust ver wekken. Europeanen die afgelegen wo nen hebben de raad gekregen zich in Manono terug te trekken. Arrestaties In Lcopoldstad is Loemoemba's re gering hardhandig opgetreden tegen de pers. De premier bleek bijzonder ver bolgen over het feit dat de relletjes van eergisterenavond publiek gemaakt werden, zodat iedereen had kunnen le zen dat men hem, Loemoemba, op straat te na gekomen was. Hij liet zich overal zien, ten bewijze van het feit dat hij helemaal niet ge wond was, zoals sommige bladen be weerden en intussen trad de politie op tegen enkele kranten in de Kongolese hoofdstad, waar men kranten in beslag nam. Vooral de Abako-gezinde krant ..Courrier d'Afriqfte" moest het ontgel den. Ook werden verscheidene leden van de Abako, die verantwoordelijk wordt gesteld voor de onlusten van woensdag avond, gearresteerd. Intussen heeft de Abako de V.N. een telegram gestuurd met het verzoek het volk tegen het communisme te bescher men en een referendum over de bin-] nenlandse structuur te organiseren, ..aangezien er nog geen geldige grond-l wet bestaat". laten staken. Het agentschap wordt door Kongo .overgenomen" en men ver wacht dat verscheidene personeelsleden zullen worden uitgewezen. Al het mate riaal zal worden gekocht en dan zal Kongo een eigen persbureau op touw zetten Ook de gewraakte kranten zullen een verschijningsverbod krijgen. Een nieuw anti-Belgisch geluid kwam gisteren uit Roeanda-Oeroendi, waar de nationale partij terugtrekking van de Belgische valschermtroepen eist, op be schuldiging van moord, brandstichting en diefstal". De partij wil dat België het bestuur overdraagt aan de V.N. Eigen bureau TWEE FRANSEN zijn door een recht bank van de voorlopige Algerijnse rege ring te Tunis wegens „misdaden tegen het Algerijnse volk" ter dood veroordeeld. Het vonnis is gisteren voltrokken. IN NEPAL zijn de onderhandelingen tus sen China en dat land over de grensver- wikkelingen begonnen. EEN TREIN op het station van Dublin is gisteren, doordat de remmen weigerden, met nog grote snelheid" op een stootblok gebotst, waarbij zestig passagiers gewond werden, voornamelijk door gebroken glas. VOLGEND JAAR wordt in Indonesië begonnen aan de bouw van een atoom reactor, die met technische hulp van Rusland tot stand komt. Het is een pro ject van 5 miljoen dollar. ntiug van no. K.N.ta.l. uil 23.15 üur' opBcmaakt gisterenavond »''Vr'('k,,HVTCe7id>-ati?0pk|larinKPa' Zwaar bewolkt en rpnon G - 20.10 Vandaag: zon onder J maan op 22.43 uur t der'12356 Zuur.°P Uur' - J Behalve de kranten is ook het Belgi sche persbureau Belga getroffen door de maatregelen van de regering-Loemoem- ba. De correspondent liet Brussel weten dat de regering het bureau heeft ge- Parlement bijeen Op diplomatiek niveau was het giste ren in Brussel bijzonder druk. Lcfèvre verklaarde dat er ,,op het ogenblik" nog geen sprake is van een regeringswijzi ging, Eyskens heeft gisteren met de ko ning gesproken en daarna is meege deeld dat woensdag het parlement in speciale zitting bijeenkomt. Er zal een debat worden gehouden en de regering zal de vertrouwenskwestie stellen. Eyskens zou met de vorst hebben gesproken over de mogelijkheden van een regeringswijziging. Er is een mogelijkheid dat zes ministers worden vervangen, ook kan de ge hele regering aftreden, waarna eventueel een nieuwe regering met een aantal niet-politici zou kunnen worden gevormd. Een grondig ge wijzigd kabinet onder leiding van Eyskens lijkt, volgens politici in Brussel, het meest waarschijnlijk. Waarschijnlijk zal de gedelegeerde sloten en de activiteiten van Belga heeft Ivan België bij de Navo, André de Staer- Premier Fidel Castro van Cuba heeft gisteren op een bijeenkomst van 600 ver tegenwoordigers van landbouwcoöpera ties een aanval gedaan op „topkringen van de katholieke kerk, die ,,de rijken en tirannieken dienen" Hij waarschuwde deze kringen dat zij „verantwoordelijk zullen worden gesteld voor de problemen die zij scheppen" De Amerikaanse ambassade staat acu ter „contra-revolutionaire provocaties'* van „fascistische priesters", aldus Cas tro. „Wie een revolutie als deze veroor deelt, verraadt Christus en zou hem zelfs opnieuw kruisigen" bazelde hij. ,,Er bestaat geen twijfel aan" aldus Castro, „dat het Amerikaanse imperialis me, dat samenwerkt met Franco en zijn fascisten, er bij de Spaanse dictator op aan heeft gedrongen te bevorderen, dat zoveel mogelijk fascistische priesters in ons land doordringen, om aldaar de geest van de tegenrevolutie te verbreiden". De drieduizend man sterke menigte be gon onmiddellijk „paredon, paredon" vuurpeloton) en „Weg met Franco, weg met Spanje" te roepen. Tijdens zijn toespraak had een onbe kende vrouw hem in de rede gevallen. Zij had geroepen: „Ondanks alles, wat de regering zegt. is het nog precies zo als onder Batista". In de uitzending in de Arabische taal heeft radio Moskou gisterenavond be kendgemaakt, dat premier Kroestjev in oktober een bezoek zal brengen aan Noord-Korea. Hij is hiertoe uitgenodigd door het centraal comité van de arbei derspartij en door de regering van de Koreaanse volksrepubliek. Kroestjev, die cie uitnodiging „met grote voldoe ning" zei te hebben ontvangen, zal be gin oktober vertrekken. De vertegenwoordigers der landbouw coöperaties wilden zich daarop ni woede op de vrouw storten, doch Fidel Castro verzocht hen, haar te ontzien. Hij ver klaarde later, vernomen te hebben, dat zij „geestelijk gestoord" was. Kort daarop volgde een tweede inter ruptie, deze keer door een man uit Oriënte, die schreeuwde, dat de belan gen van zijn provincie niet behoorlijk door de regering worden behartigd. Hierop lanceerde de Cubaanse premier zijn woedende uitval tegen de „fascisti sche Spaanse priesters". Tegen de man uit Oriënte zei hij, dat hij zijn landbouwcoöperatie eens moest ver gelijken met de omstandigheden, die er onder de regering-Batista heersten. ,,U moet niet ongeduldig zijn", aldus Castro, (Advertentie) BELLISSIMO Vele Noord-Europeanen die, gekleed in „Boro- net". hun vakantie in Ita- iië doorbrachten hoorden cleze kreet van bewon dering. Helgas velen van hen niet beseffend dat het hun „Boronet" kle ding betrof. Bellissimo... een dubbel kompli- ment intelligente mannen waarde ren mannen met onderscheidingsver mogen. „BORONET" Kleding (met elastisch binnenwerk) in Holland uitsluitend verkrijgbaar bij LEYGRAAF Prijzen van 89,- 159,-. 1 jaar schr. garantie, l jaar gratis onderhoud. Van Coothplein hoek BREDA Ginnckenstraat ke, in de bijeenkomst van de permanen te Navo-raad op 3 september medede lingen doen over de houding van zijn regering tegenover de Navo. Hoewel de Belgische regering duide lijk heeft gezegd dat Belgiës aandeel in de Navo verminderd zal moeten wor den, gelooft men in zeer gezaghebben de Navo-kringen te Parijs niet dat in grijpende veranderingen aangekondigd zullen worden. Men is zich echter bewust van een verbittering van België tegenover zijn bondgenoten en vermoedt dat eventuele Belgische beperkingen eerder op poli tieke grondslagen zullen berusten. Na het instellen van een luchttaxi- dienst is Martin's' Air Charter op Schip hol overgegaan tot de oprichting van een .Ambulance service" voor Europa. Daartoe is een De Havilland Dovemachi- ne ingericht. Op een ziekenvlucht kun nen behalve twee zieken nog 4 reizigers meegenomen worden. Binnenkort wordt de eerste zieke ver voerd, een Nederlander, die in Noorwe gen bij een auto-ongeval zeer ernstig gewond raakte, en die nu naar huis ge bracht kan worden. Martin's Air Charter hoopt met en kele Amsterdamse artsen en verpleeg sters een regeling te treffen, waarbij het mogelijk wordt dat op ieder moment van dag of nacht verplegend personeel klaar staat om in spoedgevallen met de „Do ve" ergens in Europe een zieke op te halen. De ambassadeur van Laos in Bang kok. prins Khampan, heeft meegedeeld dat de regering zich gereed maakt om Vientiane op de opstandelingen te her winnen. De regering heeft niet de hulp van de Zoavo ingeroepen, omdat op dit tijdstip geen sprake is van buitenlandse communistische inmenging, aldus prins Khampan. Slechts vier ministers zouden door de opstandelingen gevangen worden gehou den. De minister van defensie, generaal Phoei Nosavan, die dinsdag naar Thai land uitweek^ is naar Laos terugge keerd om de operaties tegen de rebellen vöor te bereiden. De minister van binnenlandse zaken van Thailand, generaal Prapart Cha- roesatien, heeft verklaard over pamflet ten te beschikken waaruit blijkt dat de staatsgreep een communistische zaak is. In deze pamfletten zou het vertrek van de Amerikanen zijn geëist en het inroe pen van Russische hulp worden ge vraagd. Eén van de zeven winnaars van de 1-2- 3-puzzelpot was mevrouw E. M. Brem- mers-RuIkens, Baronielaan 226, Breda. De 3172,22 die zy mocht ontvangen is echter niet helemaal voor haar alleen bestemd. Het bedrag moet in drieën ge deeld worden, want mevrouw Bremmers had op haar naam een gezamenlijke op lossing ingestuurd. „Jammer dat er zéven gelukkigen wa ren, maar zo heb ik er mijn inzetten tot nu toe in ieder geval uit" Mevrouw Bremmers heeft ongeveer vijf keer meegedaan en er wordt over iede re oplossing zwaar geboomd. „Er zit wel een zeker gok-element in, maar zonder redenering en motivering is de kans op succes wel erg klein" vindt mevrouw Bremmers. En met deze kans houdt zij terdege rekening. Er worden steeds uit voerige berekeningen gemaakt. „Van middag aan tafel nog" voegt ze er la chend aan toe. Als de heer W. Jansen het geld op tafel legt, haalt zij haar paspoort ter legitimatie te voorschijn en telt dan het bedrag na. Dat is geen motie van wantrouwen jegens het Dagblad De Stem maar een gezellige formaliteit. De be stemming is inmiddels wel zeker: voor het in aanbouw zijnde nieuwe huis. Om die japon Ook het andere in Breda gevallen een-zevende deel va nde forse puzzel- pot bleek met vereende krachten ver diend te ^yn geworden. Toen dc heer W: Jansen gisteren namens de directie met in zijn binnenzak die andere 3172,22 naar de Korte Ploegstraat ging om daar ene R. E. G. Verdaasdonk blij te maken, had hij al twee maal aange beld om te horen dat dc heer Verdaas donk niet thuis was. Bij nader inzien bleek dat geen be zwaar, want. R. E. G. Verdaasdonk was de 20-jarige dochter des huizes, die de gewoonte heeft in clubverband en met behulp van veel-wetende geschriften de puzzel te lijf te gaan. Ze was er helemaal van onderstebo ven, maar wie zou dat niet zijn, als er een meneer binnenstapt die een dikke drie mille komt overhandigen. „We vullen de kolommetjes altijd met z'n vijven in" vertelde Regina Verdaas donk en de pot wordt dus eerlijk in vijf mootjes gehakt. „En wat gaat u er nu mee doen?" vroeg de heer Jansen. ,,Ik heb gisteren in de stad een dróóm van een japon gezien. Daar was ik wég van, maar zoiets koop je niet. Maar nu ga ik er om: morgen meteen" vertelde ze enthousiast. 9 „Nul, nul, drie" is een telefoon nummer, dat de laatste dagen door talrijke wanhopige vakan tiegangers is gedraaid. Ook de radioweerpraatjes worden met spanning beluisterd. Erg bemoe digend klinken de vooruitzichten helaas niet en vele vakanties dreigen dan ook letterlijk en fi guurlijk in het water te vallen. ™?ch.beziet men de situatie bij het KNMI in De Bilt niet al te somber. Het is een feit, dat heel veel mensen het weer van nu vergelijken met dat van vorig jaar. Maar.de zomer van 1959 is bepaald geen goede maatstaf voor de temperaturen en de regenval in de jaren daarvoor en daarna. Verleden jaar om deze tijd, om precies te zijn in de nacht van de tiende op de elfde augus tus, dreigde een enorme onweersbui een einde te maken aan de schijnbaar per manente hittegolf. Het bleef echter bij een dreiging: vooral de Achterhoek kreeg heel wat water te verwerken, maar daarna vierden de zonnestralen weer hoogtij. Hoewel dit jaar de temperaturen sinds 27 juni op twee dagen na steeds onder normaal zijn geweest, valt de hoeveel heid regen nogal mee. Dr. H. ten Kate van het KNMI in De Bilt wist ons te vertellen, dat De Bilt in de eerste tien dagen van augustus nog maar weinig zon tekort gekomen is. Vooral in de afgelopen twee dagen is' echter wel teveel regen gevallen. Hoek van Holland staat wat dat betreft, boven aan de lijst van vierentwintig weersta tions. Daar viel 55 millimeter, terwijl het er van 1 tot en met 8 augustus volkomen droog is ge weest. Ook in Vlissingen viel in de eerste augustusweek druppeltje nat. geen In het noorden van het land en met name in de kuststreken, mogen de be woners en de vakantiegangers de laat ste paar dagen echt niet zo erg mop peren De neerslag die er valt is nu beduidend kleiner dan in het overige deel van ons land, in tegenstelling met de vorige maand, toen de rollen waren omgedraaid. In Den Helder viel bij voorbeeld dinsdag en woensdag maar twee mm. regen. Er is een kansje, dat de regenzone zich verder naar het noor den zal uitbreiden. Maar dergelijke voorspellingen zullen we maar aan het KNMI overlaten. De Zweedse familie Ahrens, va-der, moeder en vier kinderen, gaan binnen kort emigreren naar Australië. Zij ma ken de grote reis in hun eigen vliegtuig, een De Havilland Dragon, dat de heer Ahrens. die mecanicien is bij de Zweed se luchtvaartmaatschappij „Lynjeflug", heeft gekocht en voor de grote reis heeft ingericht. Op de foto zien we de familie in de machine na een proef vlucht. Voor de politierechter te Dordrecht heeft gisteren de 40-jarige huisvrouw P. van W.-van E., uit Dordrecht, terecht gestaan, wier optreden tegenover een van haar negen kinderen zowel door de rechter als door de officier van justitie weerzinwekkend werd genoemd. De vrouw had zich te verantwoorden omdat zij in de jaren 1958, 1959 en de eerste maanden van dit jaar haar nu 5-jarig dochtertje Elly, telkens had mishan deld. De vrouw haatte het meisje, om dat de vader van het kind van haar was weggelopen. Volgens de officier had de vrouw het kind op allerlei manieren getreiterd en achtergesteld bij haar an dere en van een andere vader zijnde kinderen. Onder meer mocht het kind. dat herhaaldelijk geslagen werd, niet aan tafel zitten als er gegeten werd en mocht het ook niet buiten spelen. De officier van justitie achtte een zeer zwa re straf op zijn plaats. Om evenwel de andere kinderen niet de dupe te la ten worden wilde hij met een voorwaar delijke straf volstaan, namelijk voor de tijd van 3 maanden met een proeftijd van 3 j.aar en f 75.- boete sub. 1 maand. De politierechter meende, dat het gezin ook gedupeerd zou worden als er een boete betaald zou moeten worden en daarom veroordeelde hij de vrouw tot 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Een Italiaanse automobielfabriek heeft 300 auto's ter beschikking gesteld van het Nationale Italiaanse Olympisch Co mité. De wagensop de toto netjes op gesteld voor de fabriek, mogen tijdens de Spelen in Rome gebruikt worden door de organisatoren, de atleten en de journalisten. De Indonesische ambassadeur in Ja pan heelt gisteren een bezoek gebracht aan de Japanse minister van buiten landse zaken om te protesteren tegen het voorgenomen bezoek aan Japanse havens van het Nederlandse vliegdek- schip Karei Doorman. Tijdens een onderhoud van een half uur overhandigde de ambassadeur een tien punten omvattende nota waarin naar voren werd gebracht dat het zen den van de Karei Doorman naar de wa teren van Nieuw Guinea een oorlogs daad" tegenover Indonesië betekende. De Indonesische regering sprak haar leedwezen uit over het feit dat de Ja panse regering toestemming had gege ven voor vlootbezoeken van het Nlde». landse smaldeel aan Japanse havens. Minister Kosaka heeft de Indonesisch» nota voor kennisgeving aangenomen, maar de Japanse regering zal haar la ter verwerpen, naar verwacht wordt. De ouders van de bij Sverdlovsk neer gehaalde Amerikaanse piloot Francis Powers zijn gisteren uit New York naar Moskou vertrokken. De heer en mevrouw Powers zijn ver gezeld van twee vrienden, Sol Cury en dr. Louis Ingram. Powers sr. verklaar de op het vliegveld, onlangs vice-presi dent Nixon te hebben gesproken. Nixon zou hebben verklaard dat de Amerikaan se regering Powers zal helpen voorzover in haar macht ligt. Powers zou hem ver weten hebben dat Washington niet ge noeg heeft gedaan om zijn zoon uit ge vangenschap te redden. De vader van de U-2-piloot verklaar de ook zijp zoon wellicht vóór Zijn pro ces in Moskou te kunnen begroeten, maar hij is niet erg optimistisch over de afloop van het proces. 5? Premier Nehroe van India heeft gis teren op een persconferentie in Nieuw Delhi meegedeeld dat zijn regering een aantal landen heeft verzocht de econo mische en diplomatieke betrekkingen met Zuid-Afrika te verbreken. In desbetreffende nota's had de In diase regering de aangeschreven, niet nader genoemde landen, herinnerd aan de redenen die India twaalf jaar gele den hadden aangespoord de betrekkin gen met de Unie van Zuid-Afrika te verbreken. Over Kongo zei Nehroe dat het hem voorkwam dat de moeilijkheden daar voortsproten uit de voortdurende aanwe zigheid van Belgische troepen. ..Hoe -__= ...j ,,„B eerder zij vertrekken hoe beter", aldus eens naar de achterblijvenden en zei, ter- Nehroe. wijl hij de bondskanselier opnieuw ten afscheid groette: „Ik hoop u spoedig weer te zien". In diplomatieke kringen acht men het niet onmogelijk, dat de organisatie voor economische samenwerking en ontwik keling. die binnen twee maanden te Pa rijs zal vergaderen, de brug zal vormen tussen de beide rivalen. Adenauer zal de Franse president en alle leden van de EEG op de hoogte stellen van de inhoud van zijn bespre kingen met de Britse premier. MacMil lan heeft op zich genomen hetzelfde te doen met de leden van de Efta en het Gemenebest. Kort na zijn terugkeer uit Duitsland, vanwaar hij gistermiddag om 15.36 uur van het vliegveld Wahn vertrok, heeft dc Britse eerste minister Harold MacMillan verklaard, het er met Adenauer over eens te zijn. dat Europa een oplossing dient te vinden voor het vraagstuk van twee handelsblokken. „We hebben de oplossing nog niet gevonden, maar wel de eerste stap in die richting gedaan", zei MacMillan. Vervolgens haalde hij het communiqué aan, dat vandaag te Bonn door hen bei den was uitgegeven. Hij zei dat Adenauer en hij waren overeengekomen om de be sprekingen in de toekomst voort te zet ten. ,,Ik geloof dat de reis, die de minis ter van buitenlandse zaken en ik heb ben gemaakt, intussen de moeite waard is geweest", aldus de eerste minister. He't vertrek van MacMillan uit Bonn geschiedde even onofficieel en rustig als de aankomst. In Adenauers snelle Mer cedes, omgeven door een kleine escorte van motoragenten, reden de beide staats lieden naar het vliegveld. Na zijn aan komst op de luchthaven bedankte de jard frank. Deze plotselinge en grote Britse premier elk van zijn begeleiders toevloed van buitenlands kapitaal is In één maand is bijna 1 miljard Zwitserse frank uit Europa, Amerika en het Midden-Oosten naar 'Zwitserland overgemaakt. De Zwitserse monetaire reserves hebben daardoor een absoluut record bereikt van meer dan 9.2 mil- persooniijk. De bondskanselier, die zich dagelijks onder de hoede van deze agen ten verplaatst, schudde slechts de handen van de twee voorrijders. Vervolgens nam MacMillan afscheid van de leden van het Westduitse kabinet die hem uitgeleide hadden gedaan. Hij vond nog even gelegenheid om met Adenauer privé enige woorden te wisse len en ging toen de trap naar het vlieg tuig op. Halverwege keerde hij zich nog klaarblijkelijk gebaseerd op politieke overwegingen in verband met de inter nationale spanningen en hij vormt een onderwerp van bezorgdheid voor de Zwitserse financiële en monetaire auto riteiten. De ..Gazette de Lausanne" meent te weten dat de nationale bank de belang rijkste banken heeft uitgenodigd van daag bijeen te komen ter bespreking van maatregelen om de te grote toe vloed van buitenlands kapitaal tot staan te brengen.

de Stem | 1960 | | pagina 1