In Leipzig wordt nu niet meer getraind INTERNATIONALE TOUR VAN W-BRABANT ALLE ZEILEN „BIJ Stolker 3e in kamp. van Antwerpen Eigen koks en voedsel naar Olympische Spelen Liechtenstein rekent op één gouden ,plak' m Verholt en Van Donk aan de leiding in het schaaktoernooi Venray ROXASiCT w PEQgMSVAiMn m^il ffl-TRUi SUPPORTERS VAN DE DELANA M-TRUI PLOEG WIELERSPATTEN Baron als mecanicien Australische zwemmers weer sneller op estafette I Om de Raaybergbeker VN-TROEPEN NAAR KATANGA Wereldkampioenschap wielrennen Grootvader niet over het kanaal A.s. zaterdag: Maatregelen pensioenfondsen M-Brigadiers in M-TRUI DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1960 Oellibrandt winnaar Nasleep Zandvoort: KNWU moet f 15000 aan UCI betalen Wegens verleidelijke spaghetti: Italiaanse koks Hockey-doelman Lou Mulder niet naar Rome d&v&A INSECTEN-VERDELGER MARKTEN Laatste Nieuws Voor schoot en vakantiesport en spel M-Brigadiers in M-TRUI WATERSTANDEN (Van een speciale verslaggever) LEIPZIG. HET IS DROOG in de Messestad. De weergoden hebben in de nacht van maandag op dinsdag de hand over het hart gestreken en de regenwolken verdreven, die gedurende vele uren hun last on afgebroken over Leipzig hadden uitgestrooid. Maar ondanks het feit, dat er geen water meer op de baan ligt, is er van werkelqk trainen geen sprake meer. „Wie dat nu nog zou moeten doen, had beter thuis kunnen blijven", was het oordeel van oud-wereldkampioen Arie van Vliet. Hij liet zijn pupillen rustig wat rondjes draaien om hen aan de baan van het Alfred Roschstadion te laten wennen. Voor het gros van de wielerbent heelt deze op sommige plaatsen zeer snelle en dan weer trage baan, de nodige vragen opgeworpen. De voornaamste daarvan is welk verzet gereden zal moeten worden Jan Derksen was van mening, dat ieder een een wel wat groter verzet zal op zetten dan normaal. De Amsterdammer neemt voor ie zeventiende maal deel aan de wereld kampioenschappen en staat daarmee ver aan het hoold van de nog actieve renners. Aan zijn oordeel wordt dan ook veel waarde gehecht. Wie volgens Derksen een van de voor naamste kandidaten is voor de wereld titel sprinters? Positie! durfde zells de geroutineerde Derksen zich daarover niet uitlaten. „Maar let eens op Plattner; het zou net iets voor die sluwe vos zijn om juist hier hoge ogen te gooien". Vraagtekens levert ook de komende strijd om de regenboogtrui bij de ama teur-achtervolgers en amateur-stayers op Want dat het amateur-sprintkampioen schap weer een onderonsje van de Ita lianen Gasperella en Giardoni zal wor den neemt iedereen als vaststaand aan, terwijl ook nauwelijks wordt getwijfeld aan een nieuw achtervolgingskampioen schap, ditmaal bij de profs van de West duitser Rudi Altig, nu Roger Rivière zijn titel niet kan verdedigen. Onze achtervolgers Nijdam en van der Lans zullen vanmiddag alles moeten ge ven om zich bij de laatste acht te plaat sen. Want zowel dï Italianen, de Engel sen en de Russen brengen renners in de strijd, die kort geleden nog tijden van even boven de 5 minuten hebben laten afdrukken. Amateur-stayers Onze amateurstayers hebben meer kans om zich in de finale te rijden. Dins dagmiddag werden de drie series inge deeld, waaruit zich steeds de eerste twee plaatsen. Mochten de oranjemannen daarin niet direct slagen, dan kunnen zij dat altijd nog via de herkansingsrit, die opnieuw drie deelnemers voor de fi nale zal opleveren. Leen van der Meulen zal woensdag avond het spit afbijten tegen de sterke Oostduitser Lothar Meister, de Frans man Giscos, de Italiaan De Lillo en de Tsjech Paral. Henk Buis komt donder- dagavond aan de beurt tegen de Italiaan; sterkste. Checchetto, de Oostduitser Wustrov, de Ier Connan en de Pool Bek. En tenslotte rijdt Romijn vrijdagavond tegen de Italiaan Viola, de Fransman Godelle, de Brit Hardcastle en de Oost duitser Stoltze. (Eigen bericht) IN HET kampioenschap van Antwer- werpen, dat gisteren over een afstand van 228 km werd verreden, finishte de Bredanaar Michel Stolker als derde Hij liet dezelfde tijd voor zich afdrukken als winnaar Peet Oellibrandt en de tweede aankomende Marcel Buysse. Dit drietal had een voorsprong van ruim een halve minuut op de achtervol gers. De beslissing viel in de slotfase van de strijd toen genoemde drie renners kans zagen aan de aandacht van het pe loton te ontsnappen. Oellibradt ten slotte toonde zich in de eindsprint de Nog voor de wereldkampioen schappen zjjn begonnen heeft de KNWU in Leipzig een enorme veer moeten laten. In een zeer be wogen vergadering van het „Co mité Directeur", in feite het hoofd bestuur van de UCI, werd het door het voorjaarscongres in Parijs ge nomen besluit bekrachtigd, dat de KNWU nog 15.000 moet betalen aan de UCI wegens „gemaakte ver gissingen in Zandvoort". Zoals bekend werd een jaar geleden tijdens het wereldkampioenschap op de weg voor profs op het circuit van Zand voort bekend gemaakt dat er niet minder dan 170.000 toeschouwers aanwezig wa ren. terwjjl weken later door een Neder landse instantie officieel werd vastge steld, dat er slechts 50.000 betalende bezoekers waren geweest. Dit scheelde de UCI, die van de re cettes een bepaald percentage krijgt, een aanmerkelijke som gelds en bet was begrijpelijk dat door de wielerorgani satie een verklaring werd gevraagd. Maar ondanks de verzekeringen van de KNWU dat van zwendel geen sprake was nam het voorjaarscongres bc' be sluit dat Nederland nog f 15.000 moet bijbetalen. Daarna heeft de KNWich in brieven heftig geweerd tegen deze beslissing en meende zelfs op een zeker moment de aantijgingen ontzenuwd te hebben, aldus dr. P. van Dijk, de voor zitter van de KNWU. die ontdaan uit de directeurenvergadering kwam. ,\'De, z??k is naar mijn mening, dat Albert Verougstraete, de penning meester van de U.C.I., destijds tij dens de wereldkampioenscl -ei in Zandvoort een onvoldoende con', a heeft uitgeoefend, zich nu onzeker voelt en daarom in de aanval is ge gaan 6 Na de wereldkampioenschappen zal bij met zijn medebestuurders van de KNWU zich beraden over de aan te ne men houding „maar er zal wel niet veel aan te doen zijn" llll MARCEL JANSSENS, de Belg, die dit jaar Bordeaux-Parijs wor, ls vrij ernstig ziek. Men spreekt van een tyyfus-aandoening. De SS coureur uit Edegem ligt met 40 H graden koorts in bed. 1 P.E. FRANSE wegkampioen Jean M H ktabhnsky incasseerde te Oradour de bloemen door een criterium over 100 km te winnen 'óór Anglade, Delberghe, Dufrisse en j|E Rascagneres. g IN EEN WEDSTRIJD te Castil- B H Jon was Anquetil de grote ge- Klopte. In de eindsprint zegevier- de Buzzi vóór Abadie, Roger Dar- H Ligade, Batan, Dupré, Barrière en =n Jacques Anquetil. DE JONGE RENNER uit Ooster- J s nout organiseert in septembet een H wielerronde in Oosterhout-Zuid. m H ?e 0Pbrengst komt ten goede aan M de bouw van de nieuwe Nazareth- =g kerk van pastoor Roks. r°NDE VAN UIicoten gaat M zondaS 28 augustus door. En wel =j i= voo5, nieuwelingen, amateurs en ff onafhankelijken. Ei komt een m sterk veld renners aan de start en er wordt gereden om prijzen- H schema 1. f§ TINI VAN DER LEE krijgt het S zondag in de Ronde van Den Rout niet gemakkelijk. De Dru- nense coureur moet dan namelijk §5 u PosR*e van leider in de Drie Hoefijzerscompetitie verdedigen s Jegen knapen als Piet van Hees, H Leo Timmermans en Jac. v. d. Klundert. H MICHEL STOLKER eindigde tij- H dens de tweedaagse wedstrijd, die m afgelopen weekeinde in F rank rijn s werd verreden niet op 20 min van winnaar Vermeulin, maar H slechts op 25 sec.! Hij werd er zoals bekend zevende. ROME Een aantal landen die deelnemen aan de Olym pische Spelen die op 25 augustus in Rome beginnenheeft toe stemming gevraagd eigen koks mee te mogen brengen, dit om te voorkomen dat hun atleten sullen bezwijken voor de verlei ding van de spaghetti. Het Italiaanse Olympische Comité weigert bekend te maken welke landen eigen koks sturen. Het Indiase Olympische Co mité heeft evenwel verklaard dat het tivee koks zal afvaardi gen die de specifiek Indiase gerechten zullen verzorgen. Hoewel Japan zelf geen koks stuurt, neemt het toch geen risico s en stuurt het speciale voorraden, o.a. groene thee, zeewier, rijst en soya-saus. Vele ingrediënten, die nodig zijn om de Japanse maaltij den te bereiden zijn n.l. niet voor handen in Europa. Andere speciale voedingsmiddelen worden in Rome, gekocht: verse vis, die in ze dunne schijfjes gesneden en over goten met een pikant sausje ais „Sushi" wordt opgediend. Intussen leveren arbeiders in de bran dende zon een strijd tegen de tijd om het Olympisch dorp op tijd klaar te krijgen. Het dorp krijgt 10 hyper-mo derne restaurants, die de mogelijkheid hebben 3000 atleten in een keer te be dienen. Elk restaurant is door een keu ken verdeeld in twee eetzalen waar ten minste 150 personen een plaatr kunnen vinden. De maaltijden zullen volgens een zorgvuldig samengesteld tijdsche ma dat aansluit op de Olympische num mers. worden geserveerd. De restaurants zijn voorzien van grote opslagruimten en koelkasten waar zeldzame kruiden en andere in grediënten voor de bereiding van maaltijden voor atleten uit exotische landen, goed kunnen worden be waard. De keukenstaf en kelners van het Olympisch dorp zijn hoofdzakelijk em ployés van de internationale Wagon-lits maatschappij en van de grootste ItalL aanse hotelvakschool. De Italiaanse koks zullen zoveel mo gelijk hun best doen om aan de wensen van de buitenlandse atleten tegemoet te komen. Zo zullen o.a. delicatessen als de Oostenrijkse appel Sprudel, Russisch kalfsvlees pojarski, Hongaarse goulasch en Engelse gerookte schelvis en haver moutpap verkrijgbaar zijn. Er zullen niet minder dan 20 verschil lende soorten vis kunnen worden opge diend. De Italiaanse schotels komen uiter aard net meest voor op de Olympische menu's zoals spaghetti, op 10 verschil lende manieren bereid. Bovendien zijn er grote orders geplaatst voor elke soori Italiaanse kaas. Rome wordt ver tegenwoordigd door de „Caciotta" een smakelijke kaas die in de omgeving van Toscane gemaakt wordt. Een van de vele veiligheidsmaatre gelen" die genomen zijn door de orga nisatoren is een verbod voor de jour nalisten om na afloop van de lunch de atleten te interviewen. Men wil de deel nemers zo de gelegenheid geven hun siësta" te doen en zich de maaltijd in volkomen rust te laten bekomen. HE,T eerst in zijn geschiedenis heeft het prinsdommetje Liech- wnnht s de Olympische Spelen een gouden medaille in de dp r u-ro.Jhen" 15 daï selukt, zal het een grotere sensatie zijn dan toen et Josy Barthel op de Spelen in Helsinki in 1952 de (Advertentie) miiuft - Weer of geen weer: op de Loosdrecht- se plassen wordt tijdens het zomersei zoen praktisch iedere dag gezeild. En ah er dan eens geen flinke bries staat, moeten zoals op de foto „alle zeilen bij". De vier beste zwemmers in Australië hebben gisteren een nieuw wereldrecord gevestigd op het nummer 4 x 110 yard vrije slag estafette, met een tyd van 3 min. 45,9 sec. Het nieuwe record werd gevestigd door John Henricks, John. Devitt, Geoff Sphiton en David Dickson. Zij verbeter den het record van Henricks, Devitt, Jon Konrads en Warick Webster, die vroeger 's werelds beste estafetteploeg vormden, met 1,9 seconde. Lou Mulder, de doelman van het Ne derlandse hockeyteam, zal geen deel uitmaken van de Olympische ploeg. We gens zakelijke omstandigheden is hij verhinderd het toernooi in Rome mee te maken. Met toestemming van het Neder landsen Olympisch Comité heeft de elf talcommissie van de KNHB thans als tweede doelman naast De Ruiter aan gewezen jhr. E. C. C. de Graeff van Togo. Amerika's zwemmende grootvader, de 48-jarige Gustav Brickner, heeft gisteren zijn poging het Kanaal van Frankrijk naar Engeland over tc zwemmen moeten opgeven. Brickner bevond zich ongeveer zes ki lometer van de haven van Dover toen manen van de kustwacht hem aan boord van de hem begeleidende roeiboot zagen klimmen. Een Frans vissersvaartuig bracht hem vervolgens naar Calais terug. De leiding van het open schaakkampioenschap van Nederland, dat te Venray wordt gehouden, is in handen van Verholt uit Utrecht en de Dordtenaar van Donk. Beiden behaalden twee punten uit twee wedstrijden. De Bredanaar Kuypers had weinig moeite zijn partij tegen de Belg Coninghs in winst om te zetten. Êj. Vy laat géén vleltkon na ilutËatA radicaal en snel frisse geur IN DE VOORDELIGE, ORANJE SPUITBUS Vanavond wordt op het oude sport terrein „De Raayberg" de voetbalwed strijd Nieuw-Borgvliet M.O.C. ge speeld. De inzet van deze wedstrijd is de Raaybergbeker. Het bezoekende MOC is aan haar eer verplicht van Nieuw-Borgvliet te win nen. Dat moet echter met grote offers gebeuren, wil MOC aanspraak op de beker kunnen maken. ls er een stroom van telegrammen en telefoontjes losgebarsten en op het laat ste moment heeft baron Falz-Fein kans gezien ,,zijn" bond internationale erken ning te bezorgen. Liechtensteins hoop is een twintig jarige ketelmaker, Adolf Heeb geheten Hij is een nieuwe ster aan de hemel van het amateur wielrennen, al ziet hii er helemaal niet naar uit. Het rijden van en naar zijn werk dwars door het ruige heuvelland van zijn geboortestreek, heeft hem echter ijzeren beenspieren gegeven en dit jaar heeft hij maar liefst zeven harde weg wedstrijden gewonnen. Heeb zal straks op de Olympische spelen m Rome de eerste wielrenner zyn die een waarachtige baron tot me canicien heeft. Die aristocraat is baron Von Falz-Fein, die zelf aan wielrennen dekte1" eft en Heeb eigenlijk ont- „Drie jaar geleden zag ik Adolf naar Zijn werk fietsen. Hij klom als een berggeit en had een stijl zoals je die alleen maar bij echte kampioenen ziet," vertelt hij. Enthousiast Nu is Heeb bekend tot ver buiten de grenzen van zijn vaderland-in-zakfoi- maat en ook zijn zorst, prins Franz Joseph de Tweede, steunt hem enthou siast. Enkele weken geleden leek echter ajles mis te lopen en Liechtensteins vijf tienduizend inwoners (het hoofdstede lijke telefoonboek heeft maar drie blad zijden) waren in alle staten van opwin ding. Het bleek, dat Adolf Heeb niet voor de Olympische Spelen kon inschrij ven, omdat de Liechtensteinse Wielren- nersbond niet was erkend door de In ternationale Wielrenners Unie. Waarschijnlijk omdat niemand had vermoed, dat Liechtenstein ook zo iets als een bond van wielrenners had. Toen Verholt won van de Westduitser Die- mer. Het was een spectaculair duel. De romanticus Diemer had het met Verholt in zoverre getroffen, dat deze dezelfde opvattingen huldigt. In de partij tussen deze felle heren ontstond een wilde stel ling, met het initiatief aan de zijde van wit. Tegen het einde van de speeltijd kon wit een dubbel stukoffer brengen, dat spoedig tot mat leidde. Van Donk is de tegenpool van Ver holt. Met zwart tegen Jansen (Water landkerkje) spelend bouwde hjj een zeer solide stand op, zich ontwikkelend tot een spel met lichte stukken en het initiatief voor zwart. Toen van Donk een vrij-pion kon creëren, gesteund door ver werkende lopers, was het spoedig uit. Dr. Mulder kwam aanvankelijk tegen Jongsma in moeilijkheden. Hij verdedig de zich echter nauwkeurig. De afgebro ken stelling leek zelfs een tikkeltje gun stiger voor dr. Mulder. Niet opgewassen Meddeler is waarschijnlijk niet opge wassen tegen het hoofdklassemilieu, waarin hij mede om propagandistische redenen is geplaatst. Zijn partij met wit tegen ds. Goris miste raffinement en nauwkeurigheid in de opening. Zwart kreeg vrij eenvoudig het initiatief en kon in het middenspel een winnende mat-aanval inleiden. De andere „zuiderling", de Belg Co ninghs, komt waarschjjniyk voor een zelfde beoordeling in aanmerking: Kuy pers (Breda) had weinig moeite in een party, die door zwart reeds in de opening zwak werd gespeeld. Quakkelaar tegen Speyer was een aar dige remise tussen spelers, die elkaar in kracht nauwelijks ontlopen. De dames hebben de derde ronde ach ter de rug. Mevrouw Timmer (Den Haag) leidt op het ogenblik. Sterke con currentie zal zij krijgen van de kam pioene mevrouw Fenny Heemskerk, mej. Broerse en mevrouw Vreeken. De an dere dames lijken niet meer in staat te zijn een rol van betekenis te spelen. Advertentie) De troepen van de Verenigde Naties zullen zaterdag Katanga binnentrekken, aldus heeft de Kongolese staatssecretaris Buitenlandse Zaken, André Man- di, meegedeeld. Dit besluit is het resultaat van de besprekingen die secretaris-generaal Hammarskjoeld met de leden van de Kongolese regering heeft gevoerd. De staatssecretaris voegde hier aan toe dat de Kongolese regering tevreden is met het verloop van de besprekingen met de Verenigde aNties en dat zij thans wacht op uitvoering van de besluiten. Hammarskjoeld heeft gisterenavond laat een verklaring uitgegeven waarin wordt bevestigd dat dr. Bunche vrijdag en het eerste contingent troepen van de Verenigde aNties zaterdag naar Katan ga zullen vertrekken. Hammarskjoeld verklaarde ook zijn medewerker dr. Bunche naar Elisabeth- stad te zullen zenden „om een begin te maken met de besprekingen over de terugtrekking van de Belgische troepen op de bases Kamina en Kitona". „Dit is een eerste stap op de weg van volledige uitvoering van de resoluties van de Veiligheidsraad wat betreft Ka- tanga", zo zei Hammarskjoeld. Hammarskjoeld zei voorts dat nog slechts één bataljon uit de federatie van Mali en een bataljon uit Guinee in Kongo worden verwacht. Naar in Leopoldstad verluidt heeft de secretaris-generaal der V.N. zijn ver trek naar Zuid-Afrika uitgesteld tot be gin volgende week, zodat hij gedurende de periode dat de V.N.-troepen Katanga binnentrekken in de Kongolese hoofdstad zal zijn. (Van onze Haagse redactie) Door minister Zijlstra (financiën) en minister Toxopeus (binn. zaken) zijn maatregelen getroffen ter verbetering van de positie van het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds. Deze maatrege len -ijn er op gericht het fondstekort te dekken en een gezonde financiële ont wikkeling in de toekomst te verzekeren. Bij de te nemen maatregelen dienaan gaande gaat men er van uit, dat verho ging van de pensioenbijdragen op 1 ja nuari 1961 zal ingaan in plaats van op 1 januari 1959. Dit wordt medegedeeld in de memorie van antwoord op een desbetreffend wetsontwerp, waarover de vaste com missie voor ambtenarenzaken en pen sioenen reeds haar instemming heeft be tuigd. De te nemen maatregelen houden in, dat door het rijk te beginnen met 1961 gedurende 60 jaren telkens aan het Al gemeen Burgerlijk Pensioenfonds een bijdrage van f 186,3 miljoen zal worden betaald. Op dezelfde wijze zal aan het Spoorwegpensioenfonds een bijdrage van f 8,9 miljoen worden betaald. T.a.v. het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds is voorts bepaald, datd oor rijk, provin cie en gemeente jaarlijks 21 percent van de pensioengrondslagen van de in hun dienst zijnde ambtenaren zal worden be taald. In samenwerking met het Hoofdkwartier van de M-Brigade speciaal vóór jullie ontworpen, de enige originele Deiana M-TRUI. Voor M-Brigadiers van 5 tot 15 jaar. Stoer, sportief model - moderne kleuren - supersterk! vanaf f 6.95 (Indien uitverkocht - schijf om verkoopadressen aan; Delana - Dedemsraart) I GOES, 2 aug. 1960. Export en Indu strieveiling per kg: Yellow Transp. KL. 1 65-75: 60, 55-65: 22—27, KL. II 65-75: 35, 55-65: 17, II D 3.50, kroet 3,50; Early Victo ria KL. I 70-80: 38, 60-70: 24-27, II D 8. Beauthy of Bath KL. I 55-65: 28, II D 8,50, kroet 3,50, Perzikrode zomerappel KL. I 70-80: 38, 60-70: 26—27, II D 14—15, kroet 3,50; Oomskinderen KL. 55-65: 5658, 44- 55: 31—33, II D 15—17. Precose de Tre- voux KL. I 70-80: 68, 60-70: 56—58, 55-60: 40—42, Dubb. pr. bonen I 49, 2050, 10, II 48, 40—49, afw. 39, Bramen Éxp. 89, II 77. Duitse Zure II 42, III 30. Gewone veiilng per kg: Yellow Transp. grof 1522, fijn 8. Early Victoria grof 10, fijn 8, Perzikrode Zomerappel grof 12—22, fijn 8, Stark Ear liest KL. I 65-75: 78—96, 55-65: 53—65, 60-65 68—74, II D 13—20, grof 42—47, fijn 16—19 Precose de Trevoux grof 2334. Verpakt: Beauthy of Bath KL. I 65-70: 70, 60-65: 61—64. Stark Earliest KL. 1 70—75: 113, 65-70: 94108. Pruimen: Czarpruimen I 56—57, II 30—57, grof 30—60, fabriek 16— 21. Ontario I 61—70, II 28—38, grof 44—65 fabriek 27—31. Washington I 48—56, I verpakt 5967, II 28, grof 4666, fabr. 20. Zure Morellen Exp. 6282. Rode bessen II 42. Per doos Frambozen II 1334, Bra men I 2325, II 1621, Rode bessen II 17—19. GOES, Eiernoteringen, bericht van handelaren. Grote kippe-eieren 13,5 ct., kleine eieren 8 ct., eende-eieren 7 ct, ganze-eieren 18 ct. GOES, 2 augustus Hooi: De note ringen voor uit de ruiter geperst hooi waren als volgt: Lucernehooi f 90,- - f 95,. per ton; Weidehooi f 80,- - f 85,- per ton. Graszaadhooi: Veldbeemd f 40,- per ton; Roodzwenk f 22,- per ton. Stro: De prijs van gerstestro bedroeg f 32.50 per ton, geperst af bedrijf. Vlas: De prijs van vlas bedroeg f 1500,- - f 2000,- per ha, levering uit de schelf, terwiil voor ernstig beschadigde partijen f 1000,- f 1500,- per ha kon worden genoteerd. De kg-prijs voor ongerepcld vlas, goede kwaliteit, was 20-24 cent, voor afwijkende kwaliteit 12-20 cent. Eieren: Voor de eieren geldt een prijs van f 2,06 - f 2,18 per kg. KAPELLE 2 augustus Yellow Transp. I 65/75 47, I 55/65 25. II 65/75 35, II 55/65 18, lid 3, III grof 19. ITI fijn 3. Perzikappel I 70/80 34, I 60/70 26.20-27.70 II 70/80 31, II 60/70 25-26, lid 13.80-14.70. III grof 21-24. III fijn 3-13. Early Victoria I 70/80 43. II 60/70 24- 26 II 70/80 40. II 60/70 21, lid 3.60-8.10. III grof 13, III fijn 3. Stark Earliest I 60/65 59. lid 18, III grof 46-49. Ill fijn 8-14. Pr'ecoce de Trev. I 60/70 57-59, I 55/60 43-45.40, III grof 33, III fijn 27. Oomskinderenpeer II 50/50 35-36, II 45- 55 22-27. lid 10, III grof 18-30, III fijn 6-9. Bramen in kratten I 90.45-92.30, II 86 Dubb. Prins, bonen I 50.85-54.20, II 49.70-50.85, afw. 31. Kroetappelen ge plukt 3, val d„ D. Zure II 40-55, III d.. Verpakt fruit: Scarlet Pimp. Ex 70/75 109. Ex 65-70 101-108, Ex 60/65 88-93, I 55/60 55-57. Pruimen: Czar I 58-81, II 27-50, III grof 34-54, fabriek 6-21. On tario I 51-74. II 22-39. grof 36-58, fabriek 6-16. R.C1. d'Ouillins I 40-59. II 24-31, grof 29-45, B de Louvain I 47-58, Witte Wijnpruim I 38. Boere Witte I 40. Mons. Hative grof 52, Utility grof 39. II 22. Gescheurde pruimen 6-14. Bramen p.d. 1 22-31, II 18-20, Frambozen pld. I 26- 32, II 14-25. Rode bessen p.d. I 18. II 15-16 Abrikozen per kg I 154, Zure Mo rellen I 88 II 39-59. Rode Bessen I 92, II 37-46. MIDDELBURG, 1 augustus. Fruit. Appels: Yellow Transparant 65-70 36— 42 55-65 21—33 2d 10—21; Stark Ear liest 65-70 48—60 55-65 38-48 60-65 43— 48 55-60 26—28; Early Victoria 60-65 15 19; perzikappel 60-70 3245 55-65 24 —36; appels val en kroet 6; druiven 231262; tomaten A 2024 B 2022 C 20; kasperzik st. 2—30; bramen doosjes 32—46; pruimen: Ontario 42—54; Czar- pruim 31—51; Reine Claude d'Ouillins 31—66: netmeloen 38—74; ananasmeloen 70124; suikermeloen 99131. Aardap pelen. Eerstelingen: bonken 1617; gro te 13—14; drieling 9; Bintjes: bonken 16—18; grote 10—11; drieling 3: Dore's: bonken 1618; grote 1213; drieling 4 7 Totaal aanvoer aardappelen 30 ton. Groenten. Sla 3—12; bloemkool 4 per kist 1430 6 per kist 12—27 8 per kist 10—12 10 per kist 10; komkommers st. A 8—19 B 8—15 C 8—11; andijvie 78; rabarber 46; prei 717; poste- lein 513; spinazie 516; sav. kool 7— 8; rode kool 5—7; spitskool 5—6; witte kool 45' waspeen 1015; bospeen 10; boskroten' 2—6: dub. prinsessen 26—53; snijbonen 2570. ROTTERDAM, 2 aug. Aanvoer 3145 dieren, weekaanvoer 5111 dieren, waarvan 260 vette koeien en ossen, 943 gebruiks- vee, 803 vette kalveren, 171 graskalveren, 268 nuchtere kalveren, 16 varkens, 37 lo pers, 81 biggen, 89 paarden, 65 veulens, 382 schapen en lammeren, 30 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien 2.903.20, 2.552.75 2.452.55; slachtpaarden 2.40, 2 20 en 1.90; vette kalveren 2.752.95,2.45 —2.65 en 2.30—2.50. Prijzen per stuk: graskalveren 440, 360 en 260; nuchtere kalveren 80, 65 en 55; lopers 77. 70 en 70; biggen 47,40 en 36; veulens 450, 350 en 250; schapen 100, 90 en 70; lammeren 90, 65 en 55; kalf- en melk koeien 1260, 1100 en 900, vare koeien 880, 780 en 670; vaarzen 930, 700 en 600; pin ken 580, 500 en 400. Overzicht: vette koeien aanvoer iets minder, handel stabiel, prijzen als giste ren. Vette kalveren aanvoer ruimer, han del vlot, prijzen als vorige week. Graskal veren aanvoer als vorige week, handel re delijk, prijzen onveranderd. Nuchtere kal veren aanvoer iets minder, handel tame lijk, wat stijver in prijs. Lopers en biggen aanvoer meer. handel rustig, prijzen als vorige week. Slachtpaarden aanvoer rui mer. handel willig, prijzen iets hoger. Veulens aanvoer ruimer, handel stil, prij zen ongewijzigd. Lammeren aanvoer min der, handel redelijk, prijzen vooral niet hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel rustig, prijzen vast. Vare koeien aanvoer iets meer, handel lui, prijzen onveranderd. Vaarzen en pin ken aanvoer gewoon, handel traag, prijs houdend. Konstanz 420 8), Rheinfelden 352 67), Ottenheim 391 (+29), Straatsburg 330 19), Maxau 498 20), Plochingcn 190 (J. 25), Mannheim 333 17), Stein- bach 120 2), Mainz 298 10), Bingen 200 5), Kaub 217 (+3). Trier 160 i 28), Koblenz 216 onveranderd, Keulen 181 1), Ruhrort 375 6), Lobith 980 11), Nijmegen 753 onv., Arnhem 791 8), Eefde IJssel 317 7), Deventer 224 8), Monsin 5535 15). Visé 4975 5), Borgharen 3931 36), Belfeld 1085 33), Grave ben. de sluis 498 onv.

de Stem | 1960 | | pagina 3