Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Belgisch Eugène bloemen kampioen Allonsius in gezet Walcheren CHOCOLATERIE BRYLCREEM EHBO -cursisten te Vogelwaarde geslaagd Oude school Philippine zal verbouwd worden 39 59 39 53 Dagblad De Slem Grootscheepse diefstal te Kapelle Wat en J. C. F. van Kamer te Middelburg geridderd KOEKJES Schieting Peet Vermeulen goed op dreef Belg schiet De Paepe hoofdvogel Volwaardig lid Polen verlieten de Beniowski Faillissementen VROOM DREESMANN Penningmeester tot erelid benoemd Volop pruimentijd Tentoonstelling van Het Ned. Trekpaard Leraarsbenoemingen te Oostburg en Goes Serenade Aan gevolgen van verkeersongeval overleden Vandaag HULST lnU Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1960 VLISSINGEN Ernstige aanrijding De motorrijder R. uit onze stad ver leende gisteren geen voorrang en werd toen aangereden door een auto. R. en zijn op de duo zittende zuster kwamen ten val en werden beiden aan het hoofd gewond. Eerste hulp werd verleend door dokter van Dijk. waarna de slachtoffers naar het ziekenhuis Bethesda werden vervoerd Motor en auto werden zwaar beschadigd. Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen. 1-8. Ned. Honds bosch. 2-8 Ned. Fen. Vlissingen vertrok ken. 1-8 Ned. Senang. Pool Beniowski 2-8 Ned, Fen, Joeg. Biokovo. Gepasseerd naar Antwerpen. (Ned schepen) 1-8 Ma rian Maria, Midas, Fiducia, Alphard, Arendskerk, Ridderkerk, 2-8 Oranje, Ab- bekera. Gazelle, Aardijk, Kastanjesingel. Eddystone. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 1-8 Kinderdijk, Maria-W, Arne- dijk, Andromeda. Eagle, Geffle, Prinses Irene, 2-8 Haarlem, Triton, Tjoba, Drie bergen. Bergers actief Een bergingsbedrijf, dat vanuit Vlissin gen opereert, Van den Tak, is er in nauwe samenwerking met de Union de Remor- quage in geslaagd het wrak van het licht schip West-Hinder te lichten. Het wrak lag in vrij ondiep water bij de haven van Oostende en was daar gezonken na een aanvaring met de Noorse tanker Branita. Burgemeester mr. Joh. de Widt van Middelburg heeft aan de heer J. C. F. van Kamer, veertig jaar directeur van de gemeentelijke dienst voor maatschappelij ke zorg, de onderscheidingstekenen van ridder in de orde van Oranje-Nassau uit gereikt. De heer van Kamer is van die veertig jaar er 26 werkzaam in de sociale sector. Wethouder J. Berenpas roemde tijdens een receptie in de middag in het stadhuis de sfeer, waarin de jubilaris werkte. Het werk dat hij verrichtte voor desociale werkplaats Walcheren was veel meer dan zijn plicht vroeg, aldus de heer Be renpas. Wethouder Kögeler sprak over de menselijke blangstelling van de heer van Kamer. Voorts werd nog gesproken na mens de vereniging van directeuren van sociale zaken, de hoofden der gemeente lijke diensten, de stichting federatie van beschuttende werkplaatsen in Zeeland, en het personeel van de dienst. De heer van Kamer geniet ook grote bekendheid als dirigent van de christelijke muziek vereniging ONDA. Na gedaan verzet is vernietigd het faillissement van A. J. Mensen, rijwiel handelaar te Kwadendamme. GOES Bus en bestelauto in botsing Gistermiddag botste de bestelauto van L. uit Bergen op Zoom. die uit de rich ting van het station kwam. op de rijks weg tegen een autobus van de AMZ. De bus kwam uit de richting Wilhelmina- straat en wilde de Van Spieghelstraat :n- rijden. De bestelauto wilde voorlangs nog passeren, hetgeen een botsing tot ge volg had. Er waren geen persoonlijke ongelukken, maai bus en bestelauto wer den flink beschadigd. 's-Heerenhoek NIEUWELINGENKOERS Tijdens een vergadering door de sup portersclub 's-Heerenhoek werd be sloten een wielerkoers te organiseren voor nieuwelingen. Deze koers de negende zal over een afstand gaan van 80 km. Momen teel zijn er al verschillende nieuwelin gen bekend, die aan de koers zullen deelnemen ó.a. de 's-Heerenhoekse ren ner F. Boonman, Tolhoek uit Yerseke en D. Koster uit Kapelle. Men verwacht dat ongeveer 50 inschrijvingen zullen volgen. BOUWACTIVITEITEN Na de bouwvakantie zal een begin worden gemaakt met de bouw van het zusterhuis. Het wordt een object van 35 meter lang en 7,5 meter breed. Er staan nog verschillende bouwwerken op het programma. Zo zal er o.a. in het bouwplan oost een bungalow worden gebouwd en in de van Horsighstraat een particulier woonhuis en mogelijk volgen dit jaar nog vier woningwetwo ningen. Verder staan er op het program ma nog verschillende restauraties en verbouwingen waarvoor reeds vergun ning is verleend De r.-k. meisjesschool zal van een centrale verwarming worden (Advertentie) ZOMER DRUPS diverse frisse smaken 250 gram PINDAROTSJES melk en puur 150 gram FRUIT ROCKS apart verpakte zuurtjes CQ 200 gram WW CAROUSELLE (Brusselse kermis) 250 gram - KRENTE KOEKJES overheerlijk 250 gram Breda - Bergen op Zoom Dagblad oom Zeeland Rayonkantoor voor 'Zeeuwsch-Vlaan deren: Huist Steenstraat 14. telefoor 2377. Rayonredagteur; W de Leeuw Rayonbeheerder: L K M de lons Rayonkan tooi voor Walcheren en Z Beveland: Goes Westsingel 98 tele foon 2230 Raynnredactevr. C. Bastianen Rayonbeheerder: J. Talt Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm 1 mm Ingezonden Mededeling 2ti mm gewone advertenties. BH con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 8 regels of minder 6,«o elke regel meer f 0,15 BIJ plaatsing ook in Brabantse oplage resp 1.50 en ƒ0 40 Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld voorzien. Ook het gebouw van de C.H.V. uit Veghel vordert snel. Zo wordt er dus te 's-Heerenhoek hard gewerkt. Aanrijding. Een dezer dagen kwam mevr. F Moison in aanrijding met een bromfietser A. Hoefkens uit St.-Laurens. Beide bromfietsers werden beschadigd, doch de berijders kwamen met de schrik vrij. VOLKSDANSEN In het kader van de Europese cultuur uitwisseling worden op 4 augustus in de Jeirgdhoeve volksdansen gehouden onder auspiciën van Karporgo uit Goes. Aan deze volksdansen zal medewerken een dansgroep uit Salzburg Oostenrijk. K ivaden dam me De uitslag van de schieting op de staande wip gehouden door Vooruitgang bij W. Huige te Kwadendamme luidt' Hoofdvogel: C. Raas, Willem Teil, Ovezande: le zijvogel: W de Jonge, A.D.L.M. Kwadendamme; 2e zijvogel: A. v. d. Bulk, Eensge zindheid, 's-Heerenhoek; le kal: W Boudens. Willem Teil, Ovezande. 2e kar Ko. de Baar, Willem Teil, Ovezande. 3e kal: E. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande. 4e kal: E. de Wilde, Julia na, Oudelande; le klep: A. de Jonge Rijk, Willem Teil, Ovezande; 2e klep: A. Geense, Zorgvliet, Ellewoutsdijk. 3e klep: C. Raas, Willem Tel, Ovezande. Meeste kleine vogels: C. Steenbakker, Vooruitgang, Kwadendamme. Ovezande De Ovezandse biljartcrack Peet Ver meulen heeft tijdens de wedstrijd van zijn club D.O.S. tegen de andere Ove zandse biljartvereniging O.H.G.L., die gespeeld werd in het kader van het D.O.S.-nederlaagtoernooi, weer eens op uitnemende wijze zijn talenten op het groene laken gedemonstreerd. Zijn tegenstander, J. v.d. Guchte, moest toezien, hoe de donkere kapper met de regelmaat van een klok zijn se rie Américaine opbouwde. In twintig beurten scoorde hij 1132 caramboles, wat neerkomt op een ge middelde van maar liefst 59,1. Daarte genover zonk de prestatie van v. d. Guchte in het niet, want met 284 ca ramboles moest bij het onderspit del ven. De uitslagen waren: P de Winter - Jac. de Jonge 4691; J, Knopjes J. Rijk 7276; P. Oost- dijk - W. Remijn 3061; P. Doene L. Westdorp 58112; C. de Jonge - Jos Eggermont 145— 185; van Osselaar - J. Goense 74182; L. Doene - A. Boon man 8726; P. Vermeulen - J. v. d. Guchte 1182—264. De totaaluitslag werd: D.O.S.-O.H.G.L. 1694—1017. Rilland Serenade De harmonie „Rillandia" bracht een serenade bij het zilveren bruidspaar J. C. Baas - de Waard. De bruidegom is al vele jaren lid van de harmonie. De belangstelling voor het muzikaal bezoek was enorm groot. Na een felicitatie door de voorzitter kreeg deze van de bruidegom een envelop met inhoud aan geboden. Biervliet Bü café P. Lippens in de onder Bier vliet gelegen wijk Nieuwlandse Molen vond een schieting op de liggende wip plaats. Er namen 34 schutters aan deel. De Nederlandse schutters lieten zich dit maal de Hollandse kaas van bet brood eten door een van onze Zuiderburen. Het was nl. de schutter E. de Paepe uit het Belgische Watervliet die aan het langste eind trok. Met een prachtschot n.-m hij de hoogvogel voor zijn reke ning. De zijvogels bleven dank zij J. Lip pens en J. Wijffels in Biervliet. Hetzelfde was het geval met de prijs- beker. Hiervoor zorgde schutter D Dek ker. De beide prijzen in natura, respectieve lijk een taart en een kip waren een welkome buit voor de Biervlietenaar A Provoost. De meeste kleine vogels werden neer gehaald door F. Lippens van Aarden burg. Clinge SPEELTUIN HEEFT HET DRUK Nog steeds heerst er een grote druk te rond de Clingse speeltuin. Iedere za terdag en zondag komen de kinderen er. Nu de grote vakantie is aangebro ken. is de speeltuin iedere dag geopend van 's middags tot 's avonds. Ook de Belgische kinderen komen naai de speeltuin om er naar hartelust te spe len. Het zal dus weer wel een hele drukte worden. OOSTBURG Wit-Gele Kruis trok geringe belangstelling Voor de algemene vergadering van de afdeling Oostburg van het „Wit-Gele Kruis" bestond slechts een geringe be langstelling. Uit het kasverslag bleek dat de finan ciële toestand niet ongunstig is. De aftredende penningmeesteresse, mej. U. Buijck, werd bij acclamatie herkozen. Goed gevonden werd, dat de wijkzus ter van Oostburg, de zelfstandig gewor den afdeling Breskens zal blijven hel pen, uiteraard tegen een billijke vergoe ding. Uitvoerig werd het euvel besproken dat de door het Wit-Gele Kruis in bruik leen gegeven apparaten, zoals lampen, hoogtezon enz. dikwijls veel te lang door de leden zonder noodzaak worden vast gehouden. Het bestuur overweegt dan ook om door het vragen van een ver goeding of door de heffing van statie geld, dit euvel kwijt te raken. Er zul len geen apparaten meer worden afge geven zonder doktersadvies, teneinde misbruik te voorkomen. Teneinde de opkomst van de leden naar de algemene vergadering te sti muleren, zal in de toekomst getracht worden de algemene vergadering te combineren met een cursus of lezing. Philippine MELKAUTO OVER DE KOP De melkauto van de heer M. is over de kop gegaan, doordat deze terecht kwam in een gleuf van de waterleiding. Het ongeluk liep gelukkkig voor de heer M. en de mede-inzittenden goed af. Aan de auto en melkbussen was nogal enige schade. Sas van Gent MEVR. LENTZE NAM AFSCHEID De onderwijzeres van de neutrale kleuterschool, mevrouw Lentze, heeft afscheid genomen van haar leerlingen en hun ouders. Sedert 1941 was zij hier werkzaam als kleuteronderwijzeres. Het bestuur van de kleuterschool had aan dit afscheid geen bekendheid gegeven en was ook zelf niet vertegenwoordigd, zo dat de plechtigheid een min of meer on officieel karakter droeg. De moeders die elkaar nog bijtijds hadden kunnen waarschuwen, waren aanwezig. Ds. Stern voerde het woord namens de ouders. Hij memoreerde de jarenlange toegewijde zorg van mevr Lentze voor de kinderen en noemde haar pedagogische belangstelling de oorzaak van de populariteit van de kleuterschool. Na hem sprak mevrouw Stern, die de dank van de ouders in dichtvorm vertolkte, en de scheidende leerkracht als blijk van waardering een gezamenlijk geschenk aanbood in de vorm van een geldbedrag. Mevrouw Lentze dankte zichtbaar geroerd voor al deze hulde, en zegde toe de ouders nog te zullen schrijven hoe zij het cadeau zou besteden. Daarna werd persoonlijk door de aan wezige ouders afscheid genomen. Aan alles was te zien dat een beminde fi guur uit Sas vertrok, iemand die zich door haar werk een plaats in veler harten had veroverd. Zij werd uitgelei de gedaan tot aan haar woning in Sluis kil. Stoppeldijk T oneel vereniging De toneelvereniging „Stoppeldijk" hield in de bovenzaal van café Com- piet haar jaarvergadering, die druk be zocht werd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de toneelclub weer een succesvol seizoen achter de rug heeft. Deelgenomen werd aan de Na tionale snbsidiewedstrljd voor het ama teurtoneel van de stichting Ons Leeken- spel en aan het Zeeuws Landjuweel, met het stuk „De sloep zonder visser" van Alejandro Casona. In beide to neelwedstrijden boekte „Stoppeldijk" een mooi succes, tweemaal beloond met een prijs van f 75.In het jaarver slag werd ook gememoreerd de uitke ring uit de puzzelpot van Dagblad De Stem van f 150.en hetzelfde bedrag aan subsidie, dat door de raad van Vo gelwaarde werd toegekend. Ook schonk de secretaris aandacht aan de toneeluitwisseling van het afge lopen seizoen, die vooral met de to neelvereniging ..Esmoreit" uit Philippi ne weer bijzonder goed geslaagd is. Wel moest naar de mening van de secreta ris gewaakt worden voor een overladen programma, want een teveel aan gast- voorstellingen kan onmogelijk de gewen ste belangstelling blijven opbrengen. In het afgelopen seizoen heeft drs. Locke- feer met veel succes de toneelclub ge regisseerd en ook voor het volgende sei zoen kan ..Stoppeldijk" weer op deze to neelleider rekenen. De penningmeester constateerde in zijn jaarverslag dat met de steeds hoger wordende uitgaven de stijging van de normale inkomsten geen -elijke tred houdt. Het is dan ook te [anken aan de subsidies en het beha len van de prijzen, dat de financiële ba sis van de vereniging gezond gebleven is. De heer Hamelink zong met dit jaar verslag zijn zwanezang, want wegens vertrek naar elders was het hem niet mogelijk nog langer penningmeester te blijven. De toneelvereniging verliest in hem een bijzonder nauwgezet en ac tief bestuurslid en de voorzitter meen de hem geen mooier afscheidscadeau te kunnen aanbieden dan het ere-lidmaat- schap, waarmee de vergadering dank baar instemde. In de plaats van de heer Hamelink werd tot bestuurslid ge kozen de heer W. Lambert. De perio diek aftredende leden vanhet bestuur, de heren P. van den Bosch, E. de Theije en B. de Schepper, werden bij acclamatie herkozen. Tot leden van de kascommissie werden gekozen mej. M. Lambert en de heer J. de Schepper. Bij de bespreking van het winterprogram- ma bleek dat ten aanzien van het eer ste seizoenstuk nog geen definitieve keuze was gemaakt. Naar alle waar schijnlijkheid zal „Het geheim van dok ter Spencer" op dc planken worden ge bracht. Na de huishoudelijke vergade ring bleven leden, donateurs en geno digden nog enkele uren gezellig bijeen. Het gezelschap deed de koffietafel alle eer aan en in de beste stemming werd het nieuwe toneelseizoen ingeluid. Z uiddorpe BEJAARDENREIS Het comité heeft thans definitief de reis vastgesteld op dinsdag 9 augustus. Men gaat over Antwerpen naar Breda en zo over Bergen op Zoom terug, na tuurlijk met de nodige „haltes" O.m. wordt ook Wouwse Plantage aangedaan. Het reisgezelschap zal ongeveer 80 man groot zijn. De reis wordt de bejaarden aangeboden met medewerking van de gehle gemeente. UITSLAG SCHIETING Van de door het gilde van St.-Sebas- tiaan gegeven schieting waaraan 57 schutters deelnamen was de uitslag als volgt: Hoogvogel: C. Bambst. Overslag, 1ste zij vogel: A. Vermeers, Kruisstraat; 2de G. de Coocker, Westdorpe; 1ste kal: C. Willems, Oudeburgse Sluis; 2de kal: J. de Rijcke, eveneens Oudeburgse Sluis. Advertentie! Weergaloze BRYLCREEM aanbieding VELE GULDENS Unieke map met 17 landkaarten en 500 tips voor 500 trips samengesteld door Dr. L. van Egeraat- bij aankoop van een tube BRYLCREEM Bij een tube Brylcreem van f. 1,85 krijgt u - zolang de voorraad strekt - voor slechts 90 ct een handige map met maar liefst 17 landkaarten plus 500 tips voor 500 genocgelijke tochtjes naar de mooiste, vaak onbe kende plekjes van ons land. Een kostelijk bezit voor wandelaars, fietsers, bromfietsers, scooter- en motor rijders, automobilisten. Deze ideale „reisgids" vindt u uitsluitend bij uw Brylcreem verkoper I de meest verkochte haarcrème ter wereld Dr. L. van Egeraat, de man die overal de mooiste en de rustigste plekjes kent; die 12 boeken en 33 reisgidsen heeft geschreven; die millioenen luisteraars en T.V. kijkers boeide met zijn reisverhalen- ja, hij stelde de Brylcreem map met de 500 tips voor 500 trips samen! Over het algemeen zal de pruimen- oogst in ons land dit jaar niet groot zijn. Een belangrijk teeltgebied van pruimen is Kapelle-Biezelinge en omgeving op Zuid-Beveland. De oogst is thans in volle gang In verband met het geringe aanbod, dat er op de meeste plaatsen is, worden de pruimen dit jaar duur betaald. Bij het toegenomen aanbod van het eind van de afgelopen week was er weliswaar sprake van een prijsdaling, maar de export-kwaliteit Czar deed vrijdag in Kapelle toch nog 0,84 tot 1,31 en ie Ontario 1,03 tot 1,12 per kg. De afzet van pruimen in Zeeland vindt in hoofdzaak plaats op de binnenlandse markt. Beecham (Nederland) N.V. Voor engrosJacq. Mot N.V.-Amsterdam De 28ste nationale tentoonstelling van de koninklijke vereniging ,,Het Neder- landsche Trekpaard" zal dit jaar in de Bossche veemarkthallen worden gehou den op dinsdag en woensdag 13 en 14 september. Er zullen meer dan vier honderd paarden ter keuring worden voorgeleid. Aan de katholieke h.b.s. en m.m.s. „St. Eloy" te Oostburg zijn met ingang van 1 september 1960 benoemd tot le raar in hand- en rechtlijnig tekenen de heren T. G. Calon te Tilburg en J. B. Neijendorff te Goirle. De leraar voor hand- en rechtlijnig te kenen van de school te Oostburg, de heer Hans Heeren werd in gelijke func tie benoemd aan het St. Willibrorduscol- lege te Goes. De jonge E.H.B.O.-afdeling Vogel waarde kan zich beschouwen als vol waardig lid van de nationale kathc'eke bond voor E.H.B.O. nu al de leden van de afdeling en dat zijn er voorlopig 21 in het bezit zijn van het eenheids diploma. Tijdens een zeer geanimeerde verga dering in de bovenzaal van café Com plet vond de uitreiking van de diplo ma's aan de onlangs geslaagde cursis ten plaats. Op deze avond waren onder meer aanwezig burgemeester Henlrikse van Vogelwaarde, de districtsvoorzitter van de EHBO, dokter J. Hermans; de docent van de cursus, dokter E. du Puy; de instructeur, de heer van Acrt en de assistent-instructeur, de heer Menj. Na dat de voorzitter van de afdeling, de heer D. de Bakker, de aanv< 1- kom had geheten, werd het woord ge voerd door burgemeester Hendrikse. Hij bracht een compliment aan het bestuur voor het getoonde initiatief. Het deed hem genoegen, dat dit initia tief ook rijk beloond geworden is, ge tuige het feit, dat alle cursisten het di ploma behaalden. De burgemeester prees dokter Her- De gemeenteraad van Philippine had slechts acht punten op de agenda staan, doch een daarvan was nogal tijdrovend. Het betrof de verbouwing van de oude school. Het uit vUf klassen bestaande gebouw zal zo ingericht worden, dat drie klassen bestemd zullen worden ais gymnastieklokaal, terwijl ze tevens kun nen dienen als toneelzaal. De twee res terende zullen als cursusklassen moeten kunnen fungeren. De verbouwing zal de gemeente nogal wat geld kosten. Alle raadsleden wat on ervan overtuigd dat het broodnodig was. Wethouder Cornells zei dat hij zijn volle steun zou geven, al maakt de toekomst hem bezorgd. Hij vond de ver bouwing een gewaagde onderneming Wethouder van den Broek was in de ze wat optimistischer gestemd Hij vond dat de gemeente niet meer achterom moet zien. Nu moet men alles in het werk stellen om de jeugd alles te geven. De raad nam inderdaad het besluit en de school krijgt nu een goede bestem ming. Voorts besloot de raad de Olmendijk van een lichtpuntje te gaan voorzien. De subsidie-aanvragen werden alvast in de begrotingsmap gelegd. Bijna voor de honderste maal kwam het voetbalveld tijdens de rondvraag ter sprake. Dat onderwerp wordt de raad bijna een nachtmerrie. Een nieuw gebouwtje zal niet onoverkomelijk zijn. maar men ziet nog nog geen kans om het gehele veld verbeterd te krijgen. Tenslotte kreeg de brandweer bij monde van wethouder v. d. Broek nog een compliment in ontvangst te nemen voor de prestatie in de Axelse wed strijd. Twee Poolse zeelieden, opvarenden van het Poolse vrachtschip Beniowski, dat in de Vlissingse buitenhaven lag, bemerkten dinsdagnacht toen zij van passagieren in Vlissingen terug kwamen, dat hun schip vertrokken was. Beide Polen waren de avond tevoren van boord gegaan, in de veronderstelling, dat de Beniowski eerst dinsdag zou vertrekken. De orders waren echter gewijzigd. Beide zeelieden zijn per trein naar Antwerpen gebracht, waar zij weer aan boord kon den stappen. Hoogwa terstanden Morgen, donderdag 4 augustus, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden Hansweert 12.16 en 0.00 uur Terneuzen 11 46 en 0.00 uur Vlissingen 1116 en 23.50 uur Wemei- dinge 0.15 en 12.55 uur. mans als de stuwende kracht van de EHBO in deze streek. Hij bracht dank aan dokter du Puy. die de leiding van deze cursus in handen had. Dank Dokter du Puy bracht op zijn beurt dank aan de medewerkers en speciaal aan instructeur van Aert en assistent Menu. Zij hadden de cursisten de prak tijk bijgebracht, die even belangrijk moet worden geacht als de theorie. Woorden van lof had dokter du Puy verder voor het bestuur, dat er in ge slaagd is de club bijeen te houden. Spr. wees er de geslaagde cursisten op, dat het nu nodig is om te blijven oefenen, want pas door oefening en herhaling van het geleerde wordt men volwaar dig EHBO'er. Dokter du Puy deelde verder mee, dat het in de bedoeling ligt om dit najaar met een nieuwe cur sus te beginnen. Hij hoopte, dat daar voor voldoende belangstelling zou be staan, zowel uit Boschkapelle als uit Stoppeldijk. De lessen zouden in dat geval afwisselend in beide dorpen gege ven worden. Welkom Dokter Hermans heette de nieuwe afdeling van harte welkom in de natio nale bond. Ook hij bracht dank aan de initiatiefnemers en de docenten. Hij riep de afdeling op om de band te be waren en de paraatheid op te voeren door blijvend te oefenen. Dokter Hermans gaf vervolgens een uiteenzetting over de wedstrijden, die jaarlijks worden georganiseerd. Hij hoopte de nieuwe afdeling te mogen be groeten op de eerstvolgende districts- wedstrjjjd. Instructeur van Aert zwaaide de lof over de cursisten, die de cursus met zoveel interesse hadden gev-'-J dat het les geven voor hem een genoegen was geweest. Ook hij legde er de nadruk op, dat de afdeling nog in een beginstadium verkeert een stadium, dat men alleen dan achter zich kan laten als voldoende aandacht wordt besteed aan de oefening. Diploma' s Voorzitter de Bakker dankte alle spea kers persoonlijk voor hun sympathieke woorden en voor het actieve aandeel, dat zij in dit mooie succes gehad heb ben. Hij dankte burgemeester Hendrikse, die door zijn aanwezigheid van zijn waardering voor het werk van de I J blijk gaf en hij was verder de raad van Vogelwaarde zeer erkentelijk voor het aan de afdeling toegekende subsidie. De heer de Bakker bood ve' ns de docenten een geschenk onder couvert aan. De diploma's werden uitgereikt ddor ourgemeester Hendrikse, terwijl het bij behorende insigne werd uitgereikt door dokter du Puy. De namen van de geslaagden zijn: De dames R. van Goethem, A. Lam bert, A. Lambert, L. Lambert, E. Schel- faut. T. Serrarens, N. Strobbe, B. Ver- rassel en M. Verrassel en de her^.i A. de Bakker D. de Bakker, N. de Bakker, P van den Bosch, J. de Dijcker, L. Ha melink, W. Jansen, Th. de Maat, J. Mangnus. A Schelfaut, A. Warrens en P. Zaman. Er is in Westdorpe geen gemakkelijker taak dan het woonhuis van Eugène Allonsius te vinden. De kleinste schooljongen kan het u vertel len en hij zal dat niet zonder trots doen. Immers het is hun favoriet, hun atleet, die voor de zesde maal nationaal kampioen van België is geworden. i:. - -s>; Allonsius werd in 1954 ontdekt, toen in het Belgische plaatsje Rieme een pro- pagandacross werd gehouden Htf be hoorde daar tot de uitblinkers. De at letiekvereniging A.S. Rieme zette alles in het werk om hem aan te werven en dat lukte na ongeveer een maand. Ge leidelijk maakte hij opgang in de atle- tiekwereld, om thans tot de besten ter wereld te behoren. Tijdens zijn militaire dienst in België hij heeft naast de Belgische ook de Nederlandse nationaliteit werd hij militair kampioen. Zelfs is Allonsius een korte tijd Bel gisch recordhouder op de 5000 meter geweest. Dat was vorig jaar, maar een paar maanden nadat hij het re cord op zijn naam. had gebracht, werd het opnieuw gebroken door niemand minder dan Leenaerts. In het afgelopen weekeinde dan werd de 22-jarige Westdorpenaar in het Hey- zelstadion te Brussel bejubeld als nieuw kampioen. En nog was het niet genoeg. Hij liet zich ook inschrijven voor het kampioenschap op de 1500 meter. En het heeft maar weinig gescheeld of er waren twee titels op zijn naam geko men. Hij werd juist voor de eindstreep geklopt door Allewaert. De laatste tijd verkeert Allonsius trou wens in een schitterende vorm. Hij haalde overwinningen in Engeland, won de drielanden-ontmoeting België - Nederland - Zwitserland, te Luik, won vorige week twee wedstrijden te Oslo. Het lag voor de hand dat Eugène Al lonsius in zijn woonplaats gehuldigd In de nacht van maandag op dinsdag hebben inbrekers een flin ke slag geslagen in enkele fruit boomgaarden in Kapelle. De on verlaten hebben de boel nogal flink aangepakt. Bij de heer A. de Jager werden twintig kratten prui men en enkele kisten bonen ge stolen, terwijl ook nog een rug- nevelspuit werd meegepikt. Bij de heer J. Bliek bedroeg de buit vier entwintig kratten pruimen en een tweewielige tuinbouwtrekker. De percelen, die de dieven tot arbeids terrein hebben gekozen, liggen in de onmiddellijke omgeving van de rijksweg Bergen op Zoom-Vlissin- gen. De politie heeft de zaak in onderzoek, maar van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Gisterennacht is in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom (le zestienjarige B. uit St.-Philipsland over leden tengevolge van het verkeersonge val, dat hem zaterdag jl. op de Heense- dijk onder Steenbergen is overkomen. Hij reed daar op de fiets achter een bromfietser en toen deze even inhield week B. naar links uit. Hij werd daar bij gegrepen door een juist passerende B.B.A.-bus en is, zonder nog bij kennij gekomen te zijn, gisterennacht om twee uur overleden. (Advertentie) Ook U kunt verlost worden van die Rheumatische Pijnen met Kruschen Salts. U moet een kuur doen. de Kruschen Kuur, iedere dag 's morgens de be roemde kleine dosis. Beroemd - ja over de hele wereld, om zijn wondere aansporende werking op de bloed* zuiverende organen. Die worden niet Kruschen tot hernieuwde jeugdige werking gebracht en drijven zo de on* zuiverheden uit, die nu die ondragelijk snerpende pijnen verwekken. In zijn icoonplaats Westdorpe werd de Nederlands-Belgische atleet Eugè- né Allonsius, wegens zijn behaalde Belgische atletiekkampioenschap een grootse hulde gebracht. zou worden. Sedert twee jaar bestaat al een supportersclub die naar zijn naam werd genoemd en meer dan 60 leden telt. Maar ook de muziekvereniging „Eikels worden bomen" bracht aan de kam pioen een serenade. Namens de muziek vereniging sprak de heer R. van Waes zijn gelukwensen uit en hjj wenste de atleet veel succes voor Rome, want ook daar zal Eugène van de partij zyn. Spreker vond de gebrachte serenade meer dan verdiend. Ook de voorzitter van de supporters club. de heer E. Emans sprak zijn ge lukwensen uit. Hij achtte het een zeer grote prestatie om kampioen van een land te zijn. Hij was er trots op dat in een gemeente van slechts 2000 zielen zo'n atleet is, die tot de hoogste trap pen van de sport is opgeklommen. Hij maakte van de gelegenheid ge bruik om reclame te maken voor de supportersclub. „Het aantal leden kan wel verviervoudigd worden", aldus de heer Emans. Daarna werd een bloe menmand overhandigd. In korte woorden bedankte Eugène Allonsius de muziekvereniging voor de serenade en dc supportersclub, alsmede alle belangstellenden. TV/ TV/ i «AAw TERNEUZEN Luxor, 8 uur: Nog minderjarig. 18 OOSTBURG Ledel, 8 uur: De zevende reis van Sin11' bad. 14 j. SAS VAN GENT Olympia, 8 uur: Tarzan en zijn v|)aB' den. DOMBURG Badpaviljoen: 7.30-9 u.: kinderbal,'5' dansen. MIDDELBURG Abdij, 8.45 en 9.45 uur: klank- en"® spel. GOES Grand, 8 uur: De vrouw en de ver° doemde, 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 8 uur: Orfeu Negro. 14 J. Luxor, 8 uur: Fort Dobbs, 14 j. MIDDELBURG Electro, 3.30 uur: Santiago, 14 j. RILLAND Internationaal gymnastiek- volksda» en balletfeest. Bioscoopgebouw, 8 uur: Come Prin"»> 14 jaar. KLOOSTERZANDE J. de Waal-Baart, 3.30 uur: sclneting. GOES Grand, 8 uur; Laatste Paradijs, a.l. VLISSINGEN Alhambra, 8 uur: Orfeu Negro, 14 Luxor, 8 uur: Fort Dobbs, 14 j. MIDDELBURG City, 8 uur: Even afrekenen heren, Electro, 8.30 uur: Santiago, 14 Abdij, 8.45 uur en 19.45 uur: Klan»- Lichtspel.

de Stem | 1960 | | pagina 2