V-RAAD LOEMOEMBA WIL EISEN STELLEN Rusland wd rtop VN-assemblée in voor Katanga Hammarskjoeld zoekt oplossing Hevige gevechten tussen onverdraagzame stammen FIJN OP VAKANTIE. Castro moet geopereerd worden: kans voor Raul Verkiezingsrelletjes in Zuid-Korea houden aan Wrange herinnering JUNGLE-OORLOG IN MALAKKA NA TWAALF JAAR TEN EINDE Wereldregering nodig Nederlanders niet ernstig getroffen DAGBLAD VOOR ZEELAND Eucharistisch Congres H. Vader sloeg uitnodiging voor München al Weer Russische beschuldiging Boycot bedreigt ontwapenings commissie Plan vakcentrales voor achterblijvers Tsjoe: China wil vredesverdrag Gezamenlijk plan voor sporttoto GESCHIL MET GUEVARA? Man wilde eega uit raam duwen Twee belangrijke V .S.-ambtenaren spoorloos Kremlin gaf het bevel tot strijd 100e JAARGANG No. 23433 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 2 AUGUSTUS 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, t 8.20 per post - f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) Op het Eucharistisch Congres te Mün chen is gisteren een speciale bijeenkomst voor vrouwen gehouden. De bijeenkomst werd bijgewoond door circa 20.000 vrou wen, hoewel men maar gerekend had op een aantal van rond 3.000. Nog lang na de plechtige Mis, opge dragen door de bisschop van Bazel, mgr. von Streng, werd de communie uitge reikt. Paus Johannes XXIII heeft tijdens de afscheidsontvangst van de kardinaal legaat naar München kardinaal Testa, gezegd, dat de uitnodiging van kardinaal Wendel en van het Duitse episcopaat om naar München te komen, hem een „zoe te verleiding"^geweest is. ..Maar", zeide hij ,de argumenten van het hart moeten toch' die van de vertrouwde wijsheid volgen". Oproep Abbé Pierre Dc Parijse Abbé Pierre, die door zijn opofferend werk onder de armen in Pa rijs wereldbekendheid geniet, heeft op de deelnemers aan het Eucharistisch Congres een beroep gedaan tot hulpver lening aan de lijdende gemeenschap over geheel de wereld. Abbé Pierre wekte de jeugd op enige jaren van hun leven vrij willig op te offeren om de mensheid van de drukkende nood te bevrijden. In Hohenaschau begon gisteren een congres van het internationale verbond van katholieke vakverenigingen, waar aan door ongeveer zeventig vertegen woordigers uit verschillende landen, waaronder ook Nederland, wordt deel genomen. Zaterdag zal in Münchep een massale bijeenkomst van kathbliekc: ar beiders worden gehouden, waaraan door ongeveer 10.000 leden van het interna tionale verbond zal worden deelgenomen Loemoemba, die nog in New York is en die daar misschien nog enige tijd zal blijven, heeft de eis gesteld dat er een speciale bijeen komst van de Veiligheidsraad wordt gehouden, waar hij dan de V.N. zal vragen er op toe te zien dat de Belgische troepen nu snel ver trekken. Hij noemde het „een schandaal" dat er nog slechts 1500 van de tienduizend Belgische militairen zijn teruggetrokken. Loemoemba heeft gevraagd dat troe pen der V.N. onmiddellijk naar de af gescheiden Kongolese provincie Katanga worden gestuurd. Hij deed dit verzoek gisteren in een onderhoud met dr. An drew Cordier, assistent-secretaris-gene raal der V.N., die het secretariaat leidt in afwezigheid van Hammarskjoeld. Loemoemba was optimistisch over de toestand in Kongo", naar hij zei. De premier verklaarde naar het se cretariaat der V.N. te zijn gegaan om activering te bewerkstelligen ,,van de toepassing der resolutie waarin de Vei ligheidsraad de onvoorwaardelijke te rugtrekking der Belgische troepen eis te". De speciale bijeenkomst van de V- raad zal waarschijnlijk ten behoeve van Kongo gevraagd worden door Ghana. Met de vertegenwoordiger van dat land heeft Loemoemba gisteren gesproken. Een beeld uit deze natte en veel te koude zomer: een vakantiehuisje, va kantiegangers en een zee van vakantie- narigheid De Kongolese premier vertelde ver ontwaardigd dat de V.N.-troepen wel de Kongolese militairen ontwapenen, maar dat zij de Belgen hun wapens laten be houden. Men vermoedt dat Loemoemba nog enige tijd in V.S. zal blijven om de even tuele sitting van de V.-raad bij te wo nen. Hammarskjoeld intussen heeft zijn vertrek uit Kongo 24 uur uitgesteld hij zou oorspronkelijk maandag zijn weggegaan om alsnog te trachten een oplossing voor het probleem-Katan- ga te vinden. Hij heeft Brussel een ver slag van de gebeurtenissen der afgelo pen dagen gestuurd, waarin hij om snel lere terugtrekking der Belgische troe pen zou hebben gevraagd. Vele plaatsen in Kongo zijn nu defi nitief ontruimd door de Belgen: Coquil- hatstad, Leopoldstad, Matadi, Boma, Banningstad, Libenge en Gemena zijn door hen verlaten en de ontruiming van Loeloeaburg is bijna voltooid. Felle reactie Ook gisteren kwamen berichten over ernstige gevechten tussen de Loeloea en Baloeba binnen. Naar het schijnt gaan de twee stammen elkaar op hevige manier en met pri mitieve, wrede wapens te lijf. Hon derden mensen zouden om het le ven zijn gekomen. In enkele plaat sen hebben Belgische militairen in gegrepen. Ook in Katanga is het nog verre van normaal. De meeste Europeanen willen vertrekken. In Matadi is een Belgisch schip met 200 ton gedroogde vis en 2000 ton rijst aangekomen, een geschenk van de Bel gische regering. Niettemin blijft Moskou de Belgen afschilderen als de onverbeterlijke kolonialen die Kongo weer willen veroveren. Gisteren gingen de Rus sen zelfs zo ver Hammarskjoeld te beschuldigen van medeplichtigheid aan het Belgische koloniale streven, omdat hij er „meer dan verzoe nend" tegenover staat, aldus Tass. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren inmiddels fel gereageerd op de Russische verkla ring van zondag (n.l. dat Rusland zo nodig beslissende maatregelen zou ne men inzake Kongo). Moskou moet zich realiseren, aldus de officiële verklaring, dat het met dergelijke openbare ver klaringen de problemen slechts kan ver ergeren. Men noemde de verklaring van zondag roekeloos onverantwoorde lijk". Welk spel de Russen in de Kongolese tragedie spelen blijkt ook uit het feit dat Loemoemba inderdaad in Ottawa met dc Sovjetambassadeur gesproken heeft. Zoals we gisteren schreven, had den beiden dit ontkend. Gisteren echter verklaarde niemand minder dan de Ca nadese premier Diefenbaker zelf, dat dit gesprek inderdaad had plaatsgehad. Diefenbaker richtte, evenals het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse za ken, een felle beschuldiging aan het adres van Moskou. Helft gevlucht Tot nu toe zfjn 45.000 Belgen uit Kongo naar hun land teruggekeerd, is gisteren in Brussel meegedeeld. Dat is dc lielft van het totale aantal in Kongo wonende Belgen op 1 ja nuari j.l. (Van onze parlementaire redacteur) Voor zover op het ogenblik is na te gaan zijn er bij de woelingen in Kongo geen Nederlanders om het leven geko men. Op het ministerie van buitenland se zaken in Den Haag, waar men thans bezig is een overzicht op te maken van de schade welke aan Nederlanders en Nederlandse eigendommen is toege bracht, zyn ock geen klachten binnen gekomen over mishandelingen van Ne derlandse onderdanen. Op het departement is bekend, dat een aantal van de geëvacueerde Neder landers, die momenteel in ons land ver blijven, ernstig overweegt naar Kongo terug te keren. Volgens een niet zeer recente opgave werkten er voordat Kongo onafhanke lijk werd rond zestienhonderd Nederlan ders in dat land, met inbegrip van Roe- anda Oeroendi (120) en Leopoldsville (270). Het is niet bekend hoeveel van hen geëvacueerd zijn of waar iedereen op het ogenblik verblijft. Zeker is dat in Leopoldsville, Elizabethstad en Brazza ville op het ogenblik geen Nederlanders meer op evacuatie wachten. In het Parkhotel te Amsterdam is giste ren de eerste leesrepetitie gehouden voor de Nederlandse uitvoering van de Ame rikaanse muzikale komedie „My fair lady". Foto v.l.n.r.Johan Kaart, Mar griet de Groot, regisseur Aage Larsen en Joekie van der Valk. De Sovjet-Unie heeft gisteren aange drongen op het houden van een topcon ferentie in de algemene vergadering der Verenigde Naties, als de beste methode om een oplossing te vinden voor het moeilijke probleem van ontwapening. Tegelijkertijd wees de Sovjet-Unie een voorstel tot het bijeenroepen, in de loop van deze maand, van de uit 82 leden bestaande ontwapeningscommissie der V.N. van de hand. De Sovjetregering meent dat de per soonlijke deelneming van de regerings hoofden der leden-landen van de V.N. aan de bespreking van het ontwape- ningsvraagstuk in de algemene vergade' ing het beste aan dit doel zal beant woorden. De deelneming van de rege ringshoofden. ,,in het bijzonder van de landen die de grootste militaire macht bezitten" zou in hoge mate bijdragen tot een succesvolle bespreking van de ontwapening, alsmede van enige be langrijke politieke geschilpunten", aldus de Russische brief. Over het bijeenroepen van de ontwa peningscommissie (als voorlopige datum was 15 augustus voorgesteld) verklaart de Sovjet-Unie van mening te zijn dat dit ,,de situatie slechts zou kunnen ver ergeren". In de brief wordt ook gezegd, dat een discussie in de algemene vergadering noodzakelijk is, daar het de algemene vergadering was die in haar jongste zit ting een resolutie heeft aangenomen, waarin de gedachte van algemene en algehele ontwapening werd goedgekeurd en een beroep op de regeringen werd ge daan om alles in het werk te stellen tot het bereiken van een constructieve oplossing van dit vraagstuk. Volgens welingelichte kringen uit de nabije omgeving van de Russische V.N.- delegatie zou de Sovjet-Unie de ontwa peningscommissie boycotten, als zij bij een mocht worden geroepen. De V.S. hadden daartoe een verzoek ingediend nadat de Geneefse ontwapeningsconfe rentie door het weglopen der commu nisten was afgebroken. Als de Sovjet-Unie niet aan de ver gadering der ontwapeningscommissie deelneemt, wordt in de kringen der V.N aangenomen dat ook de andere landen van het communistische blok weg zul len blijven. De drie grote vakcentrales, de KAB het CNV en het NVV, hebben een ge zamenlijk voorstel ingediend bij de Stichting van de Arbeid om per 1 ok tober de ..achterblijvers" mee te laten delen in de welvaart, hetgeen in de nieuwe loonpolitiek mogelijk is. Het gaat om de .werknemers in de bedrijfstakken waar geen of weinig mo gelijkheid tot produktiviteitsverhoging bestaat. Om het gevaar van nog grotere verschillen te voorkomen willen de vak centrales geen tijdelijke, maar een blij vende regeling. Premier Tsjoe En-Lai van China heeft maandag verklaard dat China een vre- despact zou willen sluiten, waaraan ook Amerika meedoet. Op grond van dat ver drag zou in Azië en het westelijke deel van de Stille Oceaan een zone moeten worden vastgesteld, die vrij blijft van kernwapens. De premier zei dit tijdens een onver wacht bezoek aan een- tuinfeest van de Zwitserse ambassade. Tsjoe zei dat de vredelievende samenwerking tussen Chi na en Zwitserland een goed voorbeeld voor de gehele wereld is. „Er zijn mili taire blokken in de wereld zoals de ZOAVO, die China vijandig gezind zijn en het trachten te omsingglen. Maar wij zijn voor vreedzame coëxistentie", aldus premier Tsjoe En-Lai. Een woordvoerder van het Amerikaan se departement van Buitenlandse Zaken heeft de woorden van Tsjoe En-Lai als propaganda bestempeld. De Nederlandse Sportfederatie en het comité Sportprijsvragen zullen onder het voorbehoud dat de Eerste Kamer het ontwerp tot wijziging van de lote- rijwet aanvaardt gezamenlijk aan de minister van Justitie en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een plan voorleggen voor de organisatie van de toekomstige Nationale Totalisator, waarover in principe overeenstemming is bereikt, ook voor zover het betreft de verdeling der gelden en de bestuurs samenstelling. Door beide organisaties wordt vertrouwd op een hechte samen werking in het belang van de sport en van de organisaties op het gebied van maatschappelijk werk, gezondheidszorg en cultuur, zowel nationaal als interna tionaal. DE HAAGSE politie heeft gewaar- schuwd tegen enkele zaken dn bij aan koop van zeep, potloden en pennen waardevolle cadeaus beloven. Men krijgt die premies echter pas na beta- hng van hoge kosten. De exploitant verkoopt vanuit Dordrecht per post. NU DE correspondent van Nieuw-China te Nieuw-Delhi is uitgewezen, heeft dit rood-Chmese persbureau zijn bezigheden m India moeten staken. IN ONS. LAND worden de meeste ..sjekkies gedraaid, zo blijkt uit een !.?aP°.r va2. ccn Nederlandse kerftabak- industrie. Dat is een Europees record de Belgische minister van bui- P=!fio lC zaken' is gisterenavond naar vin.J1!gaaan ,om met Oouve de Mur- Kongo te spreken315'6 ontwikkelingen in COMMISSARIAAT voor oorlogs schade is op 1 augustus opgeheven IN AMSTERDAM is gisteren het ne- Ires riatniernaÜ°1ale onderwijzerscon- gies, dat een week zal duren, geopend. gons ^®EDERS die roken brengen vol gen S ,rappon va" Engelse deskundi- 170 ort™ i u.r wHeld die gemiddeld nid r t i1 zÜn dan kinderen van niet-rokende moeders. Gisteren zijn opnieuw hevige relletjes uitgebroken in de Zuidkoreaanse steden Tsjangyong en Namwon. In de twee ste den werd een twaalftal personen ge wond. In Tsjangyong arresteerde de po litie veertig personen. Daarvoor hadden de demonstranten een politiebureau be zet en de commissaris gedwongen een heenkomen te zoeken. Zijn woning werd door de betogers vernield. Twee andere politie-ambtenaren werden door de me nigte ernstig mishandeld Zij maakte zich meester van twee overvalwagens. Volgens het hoofd van de Zuidkoreaan se politie heerst ook nog onrust in de districten Youngyang en Hongtsjon. In Youngyang demonstreerden 300 studen ten voor vrijlating van gearresteerde mede-studenten. In Hongtsjon. waar de vroegere libe rale vice-voorzittei van het parlement Lee Jae Hak een zetel in de Eerste Ka mer won. vernielden demonstranten Lee's huis. De man zelf zit in de ge vangenis op beschuldiging van onregel matigheden tijdens de laatste verkiezin gen gedurende het bewind van ex-presi dent Rhee. Over het gehele land zijn nu 300 per sonen gearresteerd op verdenking van het veroorzaken van relletjes. Hieronder waren dertien onsuccesvolle kandidaten. Ondanks de ongeregeldheden zijn üe democraten reeds begonnen met de strijd binnenskamers voor de aanwijzing van een president en een premier voor de „herboren republiek". In 219 van de 23* kiesdistricten in Zuid-Korea waren gis teren de stemmen geteld. De democraten beschikken thans over 167 van de 233 zetels in liet lagerhuis. De liberalen van ex-president Rhee hebben nog altijd slechts twee zetels. Premier Fidel Castro van Cuba moet een operatie ondergaan. Gedurende zijn afwezigheid zal zijn broer Raul als pre mier ad interim optreden. De twee legerartsen die de premier bijstaan, hebben consult ingeroepen van Cuba's befaamdste chirurg, dr. Antonio Rodriguez Dias. De ware aard van Castro's ziekte is niet bekend, maar men meent te weten dat ze eerder pijnlijk dan ernstig is en een chirurgisch ingrijpen noodzakelijk maakt. Castro heeft zich nibt meer 'in het openbaar vertoond sinds zijn optreden voor de televisie op dinsdag jongstleden, toen hij het had over de desertie van figuren uit zijn omgeving en waarin hij uitvoer tegen de katholieke kerk. Castro's broer Raul, zo mogelijk nog linkser en heftiger anti-Amerikaans dan de premier zelf, is van zijn reis naar Oost-Europa en Egypte naar Cuba teruggekeerd. In Havana zijn geruchten sterker ge worden omtrent een verschil van me ning over de gevoerde politiek tussen Fidel Castro en de in Argentinië gebo ren directeur van de Cubaanse nationale bank, Ernesto Guevara. Tijdens Castro's ziekte zou de invloed van Guevara geleidelijk zijn toegeno men. Niettemin acht men het onwaar schijnlijk dat hij het premierschap van Fidel Castro zou overnemen, omdat hij geen geboren Cubaan is en het leger trouw blijft aan Castro. De medische faculteit van de univer siteit van Havana gaf een verklaring uit dat zij de regeringscommissie van toezicht op de gang van zaken niet zou erkennen. Deze commissie, onder leiding van de gebaarde majoor Rolando Cube- la, heeft de universiteit gezuiverd" van zeventig professoren van verschillende faculteiten die verdacht werden van contrarevolutionaire" neigingen. Ivry Gitlis, een Israëlische violist, die was uitgenodigd om cursussen te geven voor Cubaanse musici, heeft verteld dat veiligheidsambtenaren op Cuba hem ne gentien uur hebben vastgehouden, omdat hij op de opening van een jongerencon- gres naast Amerikaanse journalisten gezeten had. In het holst van de nacht heeft de 27-jarige expeditieknecht J. F. in Am sterdam, die onder invloed van sterke drank verkeerde, getracht zijn vrouw uit het raam te duwen. Op hulpgeroep van de vrouw, schoten haar vader en een buurman te hulp. Deze laatste slaagde er in de vrouw te ontzetten. De aan valler ging zo woest te keer, ook tegen de buurman, dat de politie niet dan met grote moeite en met gebruik van gummi stokken er in slaagde de man te over meesteren. Hij is opgesloten in het bu reau. j Dezelfde temperaturen Verwachting van het K.N.M.I. tot °PSerriaakt gisterenavond 23.15 uur t Opklaringen en slechts een ver- i spreid voorkomende bui. Zwakke tot t matige wind uit westelijke richtin- Ren. Weinig verandering in tempe- ratuur. t Verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: ?,waar bewolkt, afgewisseld met op- t klaringen en enkele neerslagvlagen. i Maximumtemperaturen tot 24 gra- den. J Vandaag: zon onder 20.28 uur; i maan op 15.53 uur. i Morgen: zon op 5.04 uur; maan on- i der 1.07 uur. i Het Amerikaanse Federal Bureau of Investigation (FBI) zoekt naar twee ver-1 miste employés van het bureau van na tionale veiligheid, dat zich met zeer ge heime werkzaamheden bezighoudt. Het Amerikaanse ministerie van De fensie deelde mede. dat de beide man nen. die inzage hadden van zeer geheime stukken, sinds 24 juni vermist worden toen zij samen vertrokken waren voor een vakantie. De vermiste mannen waren beiden wiskundigen met een salaris van ruim 8000 dollar per jaar. Het bureau werd in 1952 door presi dent Truman ingesteld. Hel ministerie van Defensie heeft nimmer precies aan gegeven welke de aard der werkzaam heden van het bureau is, behalve de vage omschrijving van „zeer gespeciali seerde. technische en coördinerende functies met betrekking tot de nationale veiligheid". IN AMSTEDAM zijn de voormalige hoofdinspecteur H. Kcssler en P. A. Jong tot commissaris van politie be noemd. In de vroege lente van 1948 glipte een Australische communist Singapo re binnen. Hij had instructies bij zich uit Moskou, waardoor een afmatten de jungle-oorlog begon, die meer dan twaalf jaar duurde. Nu is tenslotte officieel de noodtoe stand, veroorzaakt door het commu nistische terrorisme in Malakka. ge ëindigd. Enige dagen geleden werd de proclamatie getekend die per 1 augus tus officieel een eind maakte aan de 12 jaar oude noodtoestand. Het „nationale bevrijdingsleger" van Malakka, dat eens 10.000 leden telde, is gereduceerd tot een paar hon derd uitgeputte, ontevreden terroris ten die zich schuil houden in de heu velachtige jungle van het grensgebied Van Thailand en Malakka. De twaalfjarige oorlog is nooit spec taculair geweest. Een 21.000 grote en kleine schermutselingen vonden plaats in verafgelegen gebieden, in de hitte en vochtigheid van dichtbegroeide jungles. Meer dan 11.000 mensen werden ge dood gedurende de gevechten. Het was de tactiek van de communisten om overrompelingsaanvallen te ple gen. waarbij ze dorpen en kleine pa trouilles van de veiligheidstroepen aanvielen. Deze veiligheidstroepen, sa- mengesteld uit Maleiers, Engelsen, Australiërs, Nieuwzeelanders, Gur khas en anderen, beslopen de terroris ten met niet aflatende meedogenloos heid. Het was een zenuwslopende oorlog omdat beide partijen nooit wisten wan neer de strijd zou beginnen. Nooit waren de dessabewoners er zeker van wanneer de terroristen een aanval zouden plegen op een dorp of op een rijke rubbelplantage. De communisten wisten nooit wanneer zij een geoefend en zwaar bewapende patrouille van de veiligheidstroepen zouden tegenkomen, terwijl deze laatsten er altijd op voor bereid moesten zijn in een hinderlaag te kunnen lopen. De regering van Malakke heeft meegedeeld dat de kosten van deze oorlog vijfhonderd miljoen dollar heb ben bedragen. Het besluit, dat de burgeroorlog in Malakka ontketende, veranderde te vens Birma, de Philippijnen en Indo nesië in slagvelden, schreef Douglas Hyde, die communist is geweest en die van de rode infiltratiepolitiek in het Verre Oosten goed op de hoogte is. Hyde zei, dat in februari 1948 de communistische partij in India een congres in Calcutta hield, dat door broederdelegaties" van over de ge hele wereld werd bijgewoond. Op deze bijeenkomst, volgens Hyde, maakte de Joegoslavische delegatie de Russische beslissing bekend tot de strijd in Ma lakka. Birma, de Philippijnen en In donesië. Er waren geen communisti sche Maleiers aanwezig, maar een lid van de Australische delegatie gaf het oorlogsdecreet door aan communisten in Singapore. Alle vier de communistisch geleide opstanden zijn de kop ingedrukt. De kostbaarste van de vier in geld en mensenlevens was de veldtocht in Ma lakka. Naar aanleiding van deze beslissing van Moskou, merkte Hyde wrang op, na het verlies van doden en dollars in Malakka opgesomd te hebben: „Dit was de bijdrage van het com munisme tot de wederopbouw van slechts één van de tot ontwikkeling ko mende landen van Zuidoost-Azië"* ,Het schijnt, dat voor deze foto de klok twintig jaar teruggezet is. Rijksmaar schalk Hermann Goering is in gesprek met zijn propaganda minister Josef Goebbels. Beide figuren zijn opnieuw tot leven gekomen in de nieuwe Hollywood- produktie „Treason by command", een film die wordt opgenomen in de Real- filmstudio's in Hamburg. De rol van Goering wordt vertolkt door Werner Bistram. receptionist van het plaatse lijke Atlantic Hotel. De acteur Willy Krause is in de huid van Goebbels ge kropen. Volgens de Britse historicus Ar nold Toynbeek kunnen de volkeren der wereld gedwongen worden zich in de komende twintig jaar onder één regering te verenigen teneinde de bevolking der aarde te voeden. In zijn toespraak tot het Oxford Committee voor de verlichting van hongersnood, zei hy: „De weten schap is in staat om de voedsel voorziening te vergroten en aan de vraag van een groeiende wereldbe volking te voldoen, indien dc ge hele oppervlakte van de planeet als één eenheid wordt beheerd voor de produktie en distributie van voedsel zonder in- en uitvoerrechten of grenzen. Ik geloof, dat wy hiertoe in dc komende vyfentwintig jaar ge dwongen kunnen worden".

de Stem | 1960 | | pagina 1