Zuid-Beveland Geschilpunt waterwinning Ossendrecht weer actueel Postk; Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Biervlietse kermis weer gezellig volksfeest VLIEGDEKSCHIP TE VLISSINGEN Jaarverslag van B.A.W. Dagblad De Slem Raad van Rilland verleent krediet voor wegverbetering Jaarvergadering Vrederust te Bergen op Zoom Oorlog herleeft bij Rilland Zeeman overboord Biervliet gaat feesten met zilveren burgemeester P.T.T.-ka I Nicuve opzienb iorlogetyji Weth. F stelt zei Slechthorenden Bezwaren tegen boring Modern lokettenf in ons J Squadron 326 van Woensdrecht naar Soesterberg Wat en Waar DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 28 JULI 1960 Scheepsbeweging goe: hulst Onverantwoordelijk Hoogwaterstanden Zilveren medaille voor P. den Exter Nieuwe put waterleidingmij Zuid-Beveland' PIET VAN TILBURG Meer aanvraag van personeel 4 Nederlands echtpaar bij botsing in Oostenrijk gewond Bespreking le Goe Vandaag Morgen .Va besc/h 1 MIDDELBURG BURGERLIJKE STAND Geboren: Ronald Best; Peter Davidse, Bart Rietkerk, Georgette Viane, Janis Dekker. Ondertrouwd: A v. Boven 20 j. en C. Meeuwse, 19 j., C. Mijnsbergen 23 j. en N. v. Bruggen 22 j.; F. Schreuders 28 j. en D. Crucq, 23 j Gehuwd; K. Brouwer 53 j. en C. Oda 46 j.; W. Keij 33 j. en D. v. Vlaanderen 26 j.; J. Steketee 34 j. en A. Matena 34 j Overleden: W Baart 62 j. geh. m. E. Wondergem; H. v. Eijzeren 83 j. wedn. J. de Voogd; W. Wisse 81 j. geh. m. M Matthüsse; W. Bosschaart 67 j., geh. met E. Paardekooper; M. Koole 84 j„ wed. W Spruyt;; A. Vogel 69 j. ongeh. VLISSINGEN Vlissingen aangekomen 26-7 Fin. Wirma, Griek Arrnonia II. 27-7Ned. Eemsstroom. Vlissingen vertrokken 26-7Ned. Eagle, Ned. Forel, Zweed Karmas, Noor Jotunfjell, Griek Arrnonia II. 27-7 Spa. Monte Galera. Gepasseerd naar Antwerpen 'Ned. schepen! 26-7 Maron, Aspera. Makkum, Prins Johan Willem Friso. 27-7 Helena, Hada II, Alamak, Towa. Prins Frederik Hendrik. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 26-7Randfontein, Cornelia B-III, Colette, Ida-D, Lelykerk, Sont, Japara. 27-7 Groningen, Sertan, Maartje, Heiloo, Globe, Sonsbeek. Verschenen is het 21e jaarverslag van het burgerlijk-armbestuur-weeshuis, in stelling voor maatschappelijke zorg in onze gemeente. In het verslag, handelend over 1959, wordt geconstateerd, dat het verzor gingshuis ook in 1959 aan de gestelde verwachtingen beantwoordde. De sa menwerking met kerkelijke en andere instellingen heeft een vlot verloop ge had. Medewerking werd toegezegd aan een regeling tot verstrekking van huis houdelijke hulp aan bejaarden door de Stichting voor Gezinszorg te Goes, in welker kosten door het BAW zal worden bijgedragen. Deze regeling heeft tot doel te bevorderen, dat bejaarden zolang mogelijk in hun huis kunnen blijven wo nen en niet in een bejaardentehuis be hoeven te worden ondergebracht Ook werden toegezegd bedragen in de kos ten van opneming van personen in het in aanbouw zijnde rusthuis van de Gere formeerde Kerk. In het jaarverslag wordt uitvoerig aandacht besteed aan de inkomsten en uitgaven van de instelling. In 1925, aldus een statistiek, bedroegen de inkomsten 90.000 en dé uitgaven 70.000.-. In 1946 resp. ƒ50.000.. en 90.000.-. In 1959 80.000.- en ƒ240.000.-. Aardenburg KINDERVAKANTIEWERK In de loop van de maand augustus zul len de dames van de Katholieke Actie weer een tweetal dagtochtjes voor de kinderen verzorgen naar de zeekust. De eerste reis gaat op woensdag 10 augustus naar Nieuwvliet en de tweede op woens dag 24 augustus naar Cadzand. In aan merking komen de kinderen van 5 tot en met 11 jaar. Bij slecht weer wordt de reis uitgesteld. Mej. C. de Wispelaere aan de Haven heeft zich deze keer belast met het ontvangen van de opgaven. OUD-PAPIER ACTIE Door de kon. muziekvereniging Aarden- burgse Fanfaren is een oud-papier actie begonnen, welke ten doel heeft gelden te verkrijgen voor de aankoop van nieu we instrumenten. Om de veertien dagen komt een vrachtauto langs om het oud papier op te halen. De komst wordt aan gekondigd door het jeugd-tamboerkorps, dat aan de ophaaldienst met tromgeroffel voorafgaat. Eervol resultaat Tijdens de in het Henry Dunanthuis te Zeist gehouden internationale wedstrij den voor Jeugd EHBO-ers heeft de ploeg van de afdeling Hulst een eervolle vier de plaats behaald. BEVORDERD De wachtmeester der rijkspolitie J. Muste is bevorderd tot wachtmeester der le klasse. IJzendijke VERKEERSONGEVAL Door het natte wegdek deed zich net buiten de kom van de gemeente nabij de Tivolie een verkeersongeval voor. Hierbij reed een personenwagen op een aldaar geparkeerde auto. Er deed zich alleen materiële schade voor. Zuiddorpe SCHIETING De uitslag der schieting bij Maurice De Cock (aantal schutters 70) luidt: le hoogvogel K. de Nijs, Overslag; 2e hoogvogel W. van Laere, Oudelande; le zij vogel C. van Overloop, Zuiddorpe; 2e zijvogel A. de Smet, (by loting) le kal G. van Assel, Overslag; 2e kal L. van Gaver, Kruisstraat. Koeivacht Sportdag voor scholieren Op het voetbalterrein alhier werd een sportdag gehouden voor de jongens, die dit jaar de lagere school verlaten. De belangstelling was groot. Er werden 4 diploma's E uitgereikt, 10 B, 9 C en 1 B diploma. De uitslag was als volgt: Algemeen klassement: 1 Ed. Borgonje, medaille, 2 A. Janssen, medaille, 3 R. Matthijs, me daille, 4 Fr. Vercruijsen. medaille. Hoogspringen: 1 Ed. Borgonje 1,30 m, 2 R. Haselager 1.25 m, R. Baert 1.25 m, R. Steenaert 1,25 m, R. Matthijs 1,25 m 3 A. Janssen 1,20 m, Fr. Vercruijsen 1.20 m, P. v. d. Vloed 1,20 m. Balwer- pen: (grote bal) 1 Ed. Borgonje 24,50 m (medaille), 2 A. Janssen 23,40 m, 3 R. Matthijs 22,50 m, 4 Fr. Vercruijsen 20,85 m, 5 F. Buijs 19,75 m. 60 meter hardlo pen: 1 J. Geerards 12 j. 9 sec (medaille) 2 E. Borgonje 14 j. 9 sec., 3 E. Ver- schraegen 9,2 sec., 3 A. Janssen 9.2 sec., 4 A. Mariens 9,45 sec., 5 F. Vercruijsen 9,46 sec. Behendigheidsoefening: 10 punten werden behaald door: Ed. Bor gonje, A. Janssen, L. Baert, R. Steen aert, Fr. Vercruijsen, M. Scholter, R. Baert, R. Matthijs. W. Geerards, W. de Schepper, A. Martens, W. Fermont, G. de Schepper, E. Vermandei en A. Suij. Estafetteloop: De 60 meter estafetteloop werd gewonnen door de ploeg: J. Gee rards, M. Kegels, A. Martens en F. Ver. meire. Touwtrekken: Het touwtrekken werd gewonnen door de ploeg: E. Suij, F. Vermeire, W. Fermont en M. Kegels. Als slot werd er een demonstratie ge geven van het slagspel ..Kastie". De ju ry bestond uit de heren Stolte leraar M. L. Lich. opv. voorzitter, J. Geerards hoofd der jongenschool te Koewacht en C. v. d. Velde, secretaris van de R.K. V.V. Koewacht. Kieldrecht OUDHEIDKUNDIGE LEZING Op uitnodiging van het bestuur van het Davidsfonds hield de heer P. Brand voor genodigden uit Kieldrecht en om liggende plaatsen een lezing over het verdronken land van Saeftinge en om liggende gebieden. De belangstelling was zeer groot en allen genoten van het geen de heer Brand over dit schorren- gebied te vertellen had. ISieuw-ISamen REIS OUDEN VAN DAGEN In de beste stemming vertrokken on ze bejaarden per reiswagen van de Z.V. T.M. naar Rotterdam. De reis ging over België onder leiding van de pastoor en enige leden van het feestcomité. Onder weg werd hier en daar op mooie plekjes gepauzeerd. Te Rotterdam aangekomen werd de Floriade bezocht. Van deze rondgang uitgerust lag de boot voor de rondvaart klaar. Zeer voldaan over al de bezienswaardigheden keerden de be jaarden huiswaarts. Wanneer ouderdagen op school, ter plaatse? Het is reeds verscheidene jaren usance dat het Jansenius Lyceum de U.L.O. de Lagere Technische school o.a. te Hulst oudermiddagen en -avonden beleggen en steeds met veel succes. Zouden deze zo succesvolle bijeenkomsten tussen leiding leraren en ouders op genoemde scholen geen navolging kunnen krijgen op onze plaatselyke r.-k. jongens- en meisjes school Het is bekend dat het hoofd der school in die richting enige suggesties heeft gedaan doch tot werkelijke uitvoering is het nog niet gekomen. De onderwij zers en onderwijzeressen klagen soms (en terecht) dat ze alleen staan en dat zo weinig ouders belangstelling tonen over het welzijn van hun kinderen op school. Zeker wanneer de overgangstijd daar is komt enige belangstelling en soms overbodig commentaar om de hoek gluren. Beter zou het zijn als gedurende het jaar de ouders geconfronteerd wer den met het werken en streven van hun kinderen. M. Haasendonk jubileert Op 1 augustus viert de heer M. Haa sendonk zijn veertigjarig jubileum bij de Twentse Bank. De heer M. Haasendonk kwam in 1931 naar Goes als procuratiehouder. Hij werd in 1946 tot directeur bevorderd. De jubilaris is een zeer bekende figuur in het organisatieleven. Hij is penning meester van de ambachtsschool, be stuurslid van de V.V.V., een der op richters van het fruitcorso. Hansireerl „PILK" EN „ZWEMWATER" In het clublokaal van de onlangs ge boren hengelvereniging „Pilk" is door de biljartvereniging O.K.G. een gezel lige bijeenkomst georganiseerd waarop rijkelijk „Pilk" (paling) met melkbrood genuttigd. Gezien het feit dat vis dient te zwemmen was ook voor het „zwem water" goed gezorgd. Geruime tijd tot in de late uurtjes zijn de biljarters daar gezellig bijeen gebleven. MELKAUTO WEGGEZAKT In de Tramper is de melkwagen, toe behorende aan de fa. Louisse te Vlake, in de berm weggezakt. Vele flessen melk gingen verloren. De auto was onderweg van Schore naar Hansweert toen de bestuurder voor een fietser moest uit wijken. Het gevolg hiervan was dat de auto in de zachte berm wegzakte en zo de sloot in kantelde. Rilland CONCERT Zaterdagavond zal de harmonie „Rillandia" een concert geven, dat zal bestaan uit marsmuziek. Aan dit concert wordt verder medewerking verleend door koren uit Kruiningen en Yerseke. VERGADERING BILJARTCLUB De biljartclub R.B.C. zal het komen de seizoen een actie op touw zetten ten bate van de bejaardensociëteit. De voorzitter, de heer H. Roelands. kon van een goed verenigingsjaar spreken Tijdens de vergadering werden de prij zen uitgereikt na de gespeelde halve competitie. De le prijs van de A-ploeg was voor de heer A. Moerman, die van de B-ploeg voor H. Verberk. In septem ber zal een feestavond worden gehou den. Tot slot zei de voorzitter, dat een dankbetuiging was ingekomen van de ver. „Sport Steunt Zonneveld" voor de bijdrage die de biljartclub heeft gezon den. Yerseke RAADSAGENDA Vrydagavond a.s. te 8 uur komt de raad in openbare zitting bijeen. De agen da vermeldt o.m. verhuur woningen Dam straat 85 en 177 resp. aan A. Steketee en J. P. Bazen. Aankoop pand Polen 14 van de heer Waverijn voor f 1200. Vaststel ling overeenkomst met de n.v. mij. gas- voorziening Midden-Zeeland. Toen dinsdagnacht de pannenleggers terugkwamen van het uitzetten van hun pannen aan Kattendijke en de Landkreek werden verschillende personen de dupe van een pony die op onoordeelkundige wijze te grazen was gezet langs de oprit van de Breedsedijk. De pony kon rustig de weg oversteken zonder dat de ketting aankwam. Een drietal brommers kwam, doordat zij de ketting te laat opmerkten, te vallen. Verschillenden konden op het laatste moment nog afremmen. Behalve wat schade aan de brommers en enkele ontvellingen bij de berijders liep een en ander nog zeer goed af. De politie werd met het feit in kennis gesteld en heeft de zaak in onderzoek. Morgen, vrijdag 29 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwater standen: te Hansweert om 6.21 en 18.26 uur, te Vlissingen om 1.17 en 17.28 urn en te Wemeldinge om 7.13 en 19.23 uur. Dagblad ooor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenstraat 14. telefoon 2377. RayonredacteurW. de Leeuw Rayonbeheerder: L. K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren so Z - Beveland: Goes Westsinge] 98 tele foon 2236 Rayonredacteur: C. Bastlanen Rayonbeheerder: J. ?alt Prys voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland 1 0,15 per mm. 1 mm Ingezonden Mededeling - 2)4 mm gewone advertenties. By con tract aanzieniyke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder t U,90 elke regel meei 1 0,15 By plaatsing ook in Brabantse oplage resp 1J50 »n ƒ0.40. By 3 achtereenvolgende onge- wyzigde plaatsingen, de derde plaatsing tegen half geld. De jaariykse kermis behoort weer tot het verleden. Drie dagen is er weer vol op feest geweest. De bloemetjes werden als vanouds weer buiten gezet. Vooral maandag was dit het geval. Voor de caféhouders zijn het bijzonder drukke dagen geweest. Toen waren het meer de Bicrvlieters zelf, die nog eens volop uitgingen. Er werd gehost en gespron gen tot in de zeer late uurtjes. Men kon er kennelijk niet genoeg van krqgen. Voor de caféhouders goede zaken dus. Met de kermisexploitanten op de Markt was dat in mindere mate het geval. Hoewel ze beslist wel hun boterham zullen hebben verdiend hebben we het in het verleden toch wel drukker gezien. Dit jaar stonden er trouwens nog al veel attracties opgesteld. Voor het publiek is dit aantrekkelijk, maar voor de exploi tanten uiteraard minder leuk. Tijdens de kermisdagen kwamen ook de sportliefhebbers aan hun trekken. Zowel op de le als 2e kermisdag wa ren er twee voetbalwedstrijden. De eer ste dag traden Biervliet II en III in het veld tegen Hoek I en II. Voor Biervliet III leverde deze wedstrijd een 3-2 zege op. Hiertegenover stond dat Hoek I met 5-2 baas bleef over Biervliet II. Op ker miszondag ontmoette Biervliet I haar oude competitierivaal Oostburg I. Waar Oostburg aanzienlijk te licht bleek werd het een eenzijdige vertoning. Na een 4-1 ruststand eindigde de wedstrijd tenslotte in een ruime 7-1 zege voor de Biervliet- ploeg. Van te voren hadden de Biervliet- veteranen de oude glorie van Hoofdplaat ontmoet. Hier bleef de strijd als zoveel vaker in het verleden onbeslist. De eind stand werd 2-2, wat de verhouding aar dig weer gaf. Natuurlijk ontbraken ook de traditio nele kermisschietingen niet op het pro gramma. Drie keer traden de schutters aan om elkaar in een schieting op de liggende wip de loef af te steken. Voor al de Biervlieter A. Provoost toonde zich bij deze schietingen een meester. Hij haalde maar liefst twee maal de hoog vogel neer, terwijl hy daarnaast ook nog goed was voor twee zijvogels. Het kon dus niet op. Trouwens ook P. van Voo- ren van Biervliet was op schot. De be kers gingen naar IJzendijke. Dit lukte via de schutters L. de Vilder en F. Ver- stringe. Tenslotte was ook de orgelman W. Ekkebus van Groede nog goed voor een prijsbeker. De laatste kermisdag kwamen de wie- Ierliefhebbers aan hun trek. Op het mooie wielerparkoers van Biervliet le verden nieuwelingen strijd voor de ere palm. (Advertentie) In verband met onze vakantie zal er op 29 juli geen zitting zijn van het Consultatie Bureau voor Slecht horenden in Gebouw De Veste. Eerstvolgende zitting op 5 augus tus. Veertig jaar bij Z.V.T.M. De heer P. den Exter herdacht het feit, dat hij voor veertig jaren in dienst trad van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij n.v., waar hij de functie van opzichter III bekleedt. Tijdens een intieme plechtigheid in het restaurant „Zomerlust" te Axel werd de heer Den Exter door de directeur, ir. J. F Denie, gelukgewenst, die hem ook dank bracht voor alles wat hij in de afgelopen periode voor het bedrijf heeft gedaan. Hy overhandigde hem een enveloppe met inhoud en bood een bloemstuk aan. De waarnemend-burgemeester van Axel, de heer De Putter, betuigde de heer Den Exter hulde voor zijn veertig jaar trouwe dienst en doelde mede, dat H.M. de Koningin de heer Den Exter de ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver, had ver leend, welke medaille hem daarna op de borst werd gespeld. De heer Lippens bood namens het gehele personeel enkele cadeaus aan. Namens het werkplaatspersoneel werd het woord gevoerd door de heer R. van den Berg, die enkele facetten uit de lange tijd van samenwerken naar voren bracht en hem namens het werkplaats- personeel feliciteerde met de Koninkiyke onderscheiding. De heer Den Exter dankte voor de vele blyken van belangstelling en de geluk wensen en memoreerde in het kort zijn loopbaan bij de Z.V.T.M. gedurende de afgelopen veertig jaar. Daarna bleef men nog geruime tijd bijeen onder het nuttigen van de ere- wijn. 's Avonds hield de heer Den Exter een druk bezochte receptie, waar vele vrienden en bekenden hem geluk wensten. O De waterleidingmaatschappij Zuid-Beveland is op het ogenblik aan de Putseweg in de gemeente Ofesendrecht opnieuw bezig met het boren van een put, bedoeld als „reserve voor korte perioden van hoogwaterverbruik". De vergun ning is nog niet verleend. Een aanvraag daartoe ligt ter vi sie op het gemeentehuis te Ossen drecht. Belanghebbenden in Os sendrecht, die eerder protest heb ben aangetekend tegen het boren van drie putten, waarvoor óók nog geen vergunning was verleend, voelen zich opnieuw voor een vol dongen feit geplaatst. Het staat nu reeds-vast, dat landeigenaar jhr. P. Cogels, de stichting O. L. Vrouw ter Duinen en de gemeente Ossen drecht, evenals de vorige keer, be zwaar zullen maken tegen het bo ren van de put. Nog tijdens de jongste raadsvergadering werd het boren van de put terwijl nog geen vergunning voor wateronttrekking In de raad van Rilland-Bath werd een voorstel om een Graveley-grasmaaier aan te schaffen en de oude te laten re viseren (de kosten bedragen totaal f 3900.-) met algemene stemmen aan vaard. Als vertegenwoordiger in het al gemeen bestuur van de Centrale Werk plaats ,.De Bevelanden" te Goes, werd met algemene stemmen burgemeester Jobse gekozen. Een verzoek van het be stuur van de „School met de Bijbel", om medewerking te verlenen voor de aanschaffing van twee nieuwe school borden, waarvan de kosten f 696 bedra gen, werd met algemene stemmen aan genomen. Aan mevr. De Goffau-Vos werd eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de openbare lagere school per 1 september a.s. Uit zes sollicita ties voor metselaar-straatmaker voor de gemeente werd no. 1 van de aanbeve ling, J. J. v. Hoorn te Rilland, benoemd met algemene stemmen. Eveneens werd besloten ten behoeve van de rundvee- fokdag te Goes een medaille beschik baar te stellen. Een voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling I.Z.A. (Insti tuut ziektekostenvoorziening ambtenaren in Zeeland), werd ook met algemene stemmen aanvaard. Een voorstel om een krediet van f 14.244.20 beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van de nieuwe aansluiting van de Hoofdweg op de Rijksweg, werd met algemene stemmen aangenomen. Dit betreft de gevaarlijke plaats bij de melksalon Polderman. Er is een woning afgebro ken ter plaatse en zodoende wordt het ter plaatse heel wat overzichtelijker. Aan de gereformeerde stichting voor kerkelijke en sociale arbeid werd sub sidie verleend, zulks met ingang van het jaar 1959. De straat die intussen is aangelegd waaraan de woningen voor de bejaar den zijn gebouwd, zal de naam van Hinkelingestraat krijgen. Besloten werd om de rente en aflossing voor de ver- Advertentie) VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat boek Ltndebaao BERGEN OP ZOOM Telefoon 5467 bouw van het gebouw ,,Het Groene Kruis" te garanderen. De kosten be dragen f 15.000.-, de rente 4,5 pet. Looptijd 10 jaar. Voorts besloot men di verse perceeltjes tuingrond aan te ko pen a f 2.50 per m2 aan de Valkenisse- weg voor aanleg trottoir en verbetering Valckenisseweg - Adr. Butijnweg. Kos ten daarvoor pl.m. f 6000.-. Aan F. D. Hillebrand, Irenestraat 10, zal borg tocht verleend worden voor het afslui ten van een hypotheek op zijn woning bij de N.V. Nationale Verzekeringsbank te Rotterdam. is verleend, ten zeerste afgekeurd. Men voelt zich in Ossendrecht opnieuw gegrepen. Bezwaar Zoals men zich herinneren zal maakt jhr. Cogels bezwaar tegen de water onttrekking omdat hij meent, dat dit de waterstand op zijn landgoed „De Groote Meer" nadelig beïnvloedt. De gemeente en de stichting O. L. Vrouw ter Duinen zien in het boren der putten een moge lijke beknotting van hun uitbreidings- mogeiykheden. Er is namelijk al eens een z.g. beschermingsplan ingediend, dat inhield, dat de omgeving van de geslagen putten niet bebouwd zou mogen worden omdat bewoning van die gebie den het grondwater zou kunnen veront reinigen. Dat plan is destyds afgewim peld, maar men vreest nieuwe plannen in die richting. De minister heeft destyds de ver gunning voor de drie putten verleend onder bepaalde voorwaarden, die voor- nameiyk tegemoet kwamen aan de wensen van jhr. Cogels (de vergunning had een voorlopig karakter en de water- leidingmaatschappy moest een bepaalde hoeveelheid water in „De Groote Meer" pompen). By de stukken, die nu ter inzage lig gen, ligt ook een schrijven van de commissie grondwaterwet waterleiding bedrijven de commissie, die de minister bij diens uiteindelijke besluit adviseert. De betrokken put voorziet in een uit breiding van de capaciteit tot 1000 kubieke meter per uur en 22.000 kubieke meter per etmaal. Gezien echter het feit, dat de put bedoeld is als „reserve voor korte perioden van hoog waterverbruik" is genoemde commissie van mening dat de maand- en jaarcapaciteit van de in Ossendrecht geslagen putten gelijk blijft. De commissie verwacht daarom niet, dat de waterhuishouding in de omgeving „in betekenende mate" zal veranderen. De minister wordt geadviseerd de ver gunning te verlenen op dezelfde voor waarden waaronder de vergunning voor de vorige drie punten is toegekend. De stukken zullen tot 15 augustus ter visie liggen. Voor die tijd moeten de bezwaarschriften zyn ingediend. Op 8 september zal op het gemeentehuis te Ossendrecht weer een openbare zitting worden gehouden, waarop bezwaar- hebbenden mondelinge toelichting kun nen geven en overleg kunnen plegen met de aanvrager. Stagnatie Inmiddels is by de boring van deze 23e put in Ossendrecht ernstige stagnatie ontstaan. Nadat de hoorbuizen tot 88 meter diepte ruimte gemaakt hadden, werden tussen 59 en 86 meter filter buizen geplaatst. De hoorbuizen konden toen verwijderd worden en wanneer dit gelukt was dan zou de zaak bekeken De vereniging tot christelijke verzor ging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland heeft gisteren op de psychiatri sche inrichting Vrederust te Bergen op Zoom haar jaarvergadering gehouden. De heer A. Stemerding, voorzitter, wees in zijn openingswoord op de struc tuurverandering, die dank zij de nieuwe medische inzichten met betrekking tot de psychiatrische inrichtingen gaande is. Het vraagstuk van het personeels tekort is gelukkig wat minder urgent geworden. Er is meer aanvraag en er kan nu ook beter geselecteerd worden. Bij de bespreking van enkele activi teiten in het verslagjaar wees hij o.m. op de door personeel en patiënten tot stand gekomen zwemgelegenheid op Vre derust. een uniek gebeuren, dat overal bewondering heeft afgedwongen. De heer J. W. var 't Hoff werd her kozen als bestuurslid. In de vacatures, ontstaan door het periodiek aftreden van de heren B. v. d. Berg, drs. A. Els- hout, D. Kodde en M. Krijger werden respectievelijk gekozen de heren J. van den Doel (Zierikzee), ds. S. van Wouwe (Serooskerke-W.), Iz. de Feyter Wzn. (Axel) en ds. A. Postma (Kamperland). In de vacature, ontstaan door het ver trek van de heer S. Phaff werd gekozen de heer I. van de Plassche te Goes. De personeelsvereniging van Vrede rust verzorgde in de middaguren een Voor Belgische film Op de schorren van de Ooster-Schel- de, op de Scheldedijken en op de boer derij „Reigersbergh" van de landbou wer W. C. v. d. Werff, in Rilland-Bath, is de oorlog van 19401945 herleefd. Een groepje enthousiaste Belgische cineastei is hier bezig geweest met opnamen voo de oorlogsfilm „Mensen sterven overal" Deze film, die in hoofdzaak speelt ir Rilland-Bath, betreft een groepje aan een razzia ontvluchte joden, dat tracht de Belgische grens te passeren. Ze wor- se vliegdekschip Minas Gerais op de den echter ontdekt en een wilde achter- rede van Vlissingen voor het demag- ontspanningsprogramma, dat onder lei ding stond van mejuffrouw H. Kleinbus- sink en dat werd ingeleid en toegelicht door dokter H. Pleiter, voorzitter van de personeelsvereniging. Het program ma bestond uit zang- en muziekvoor- drachten, uit een toneelstukje en volks dansjes door de dames en heren van het vooropleidingscentrum. Vrederust herbergt op het ogenblik bijna 900 patiënten. Boormeester D. Koppelaar uit Hardinxveld-Giessendam (midden) en zün helpers G. van Tilburg (links) en L. Bolders uit Ossen drecht ondervinden veel moeiiyk- heden by de boring van de veel omstreden put. zy'n geweest. De hoorbuizen raakter. echter vast in de schelplaag diep onde: 1 de grond. Zelfs met 140 atmosfeer op de hydraulische vijzels lukte het niet de buizen los en naar boven te krijgen. Be-1 sloten werd de hoorbuizen los te j wrikken door ze eerst weer dieper in de J grond te boren. Voor men hieraan koe 1 beginnen moesten echter de filterbuize; I er eerst uit. Bij het naar boven halen I zijn ze echter afgebroken en er zal nu I speciaal gereedschap moeten worden V aangevoerd om de in de diepte achten I gebleven filterbuizen weer aan de opper I vlakte te krijgen. Men is al twee a drif I weken aan het „vissen" en het kan noj H een heel poosje duren voor deze borinj I is verricht. Boormeester D. Koppelaar, die in deze I streek al heel wat boringen op zijn naam g heeft staan, zegt„Het is altijd tobben I in Ossendrecht". Daarmee bedoelt hij I dus het ondergrondse werk. Dat er ook I bovengronds getobd wordt rondom de waterwinning in Ossendrecht, is tenslot te zijn zaak niet. Op Westerschchle In het Oostgat op de Westerschelde tussen de kustplaatsen Zoutelande en Westkapelle is woensdagavond rond acht uur een opvarende van de Zweedse tan ker Soyo Lovisa overboord geslagen. De gezagvoerder van de tanker meldde dit per radio. Onmiddellijk werden vanuit Vlissingen de kustwachtstations op de hoogte gesteld met het verzoek naar de vermiste uit te zien. Vanuit Breskens vertrok de reddingboot President Wiersma naar de opgegeven plaats. Het zoeken naar de vermiste zeeman werd echter bemoeilijkt door de invallende duisternis. Tot nu toe is geen spoor van de vermiste gevonden. De Soyo Lovisa was op weg van Antwerpen naar zee. OpmcrkelUke vernieuw postkantoor van Hulst. O onder het kaatoor van de kantoren in Mist-Zeeuws* Verhouw inf en vernieu Doch dit jaai is het er d; geleden, een spaak in hei en breken ni.-t helemaal I «te het publek „fatsoen voltooiing vin het hele aan vast zit dat zit no Bijzonder in zijn schik nieu'wde pestkantoor van tuurlijk directeur J. de V rigens betrekkelijk weinij bouwingsrommel heeft on kwam eerk in juni van Hulst en oj dat moment nisering a aardig ver nieuwe directeur Jcon ons vertellen <ver de vernieuv wat nog tomen gaat, te| v. d. Putten ons inform^ ■Vroegere lituatie. Zoals overal in de oude er weinig veranderen aai van het pstkantoor in de Maar var binnen ziet het wat bete uit als voorhe kersruime is aanzienluk zijn thare drie loketten twee. Mtt die nieuwe li postkanttor van Hulst ho Zij vornren momenteel lokettenf ont, dat in Neder En so leverde de vei het luntoor Hulst een meur op. Die loketten van glas en ook daari praktisch. In het kant< hebbel ze dat meteen t; uit te drukken: de oui hebben plaats gemaakt v Zaterdag viert Biervliet feest In ver band met het zilveren ambtsjubileum van burgemeester A. P. Kostense. Hoe wel de burgemeester dit feit eerst op 1 augustus gedenkt, is deze dag geko zen om hem op passende wUze te huldi gen. Door het daartoe ingestelde comité is een feestprogramma ontworpen, dat hieronder volgt: 9.30 uur: Aubade aan de burgemees ter door de kleuters van de chr. en r.-k. kleuterschool; 10.00-12.00 uur: Optreden van de goochelaar Mr. Johnnie voor de schooljeugd in de gymnastiekzaal van de o.l. school aan de Schoollaan. 10.00 uur: Bijzondere raadsvergadering in het ge meentehuis: 14.00 uur: Huldigingsbij eenkomst in de Hervormde Kerk voor genodigden en overige belangstellenden. 15.30 uur: Défilé van de plaatselijke ver enigingen en organisaties op het Markt plein. De burgemeester zal bij dit défilé opgesteld staan op het bordes van het gemeentehuis. Na afloop van het défilé zal de voorzitter van het feestcomité de huldeblijken, bijeengebracht door de Biervlietse hurgerq, aan de burgemees ter overhandigen. Daarna receptie in de raadzaal van het gemeentehuis. Tege lijkertijd met de receptie vinden op het Marktplein nog enige attracties plaats. O.a. ritmische eofeningen van de R.K. J.B. en R.K.J.B.B., volksdansen door een dansgroep van de L. J.G./Z.P.M., gestoken in Zeeuwse klederdracht volks dans en lintenspel van de hervormde meisjesclubs, demonstratieschieting op volging over schorren en slikken is het gevolg. Vijf van de zes achtervolgden worden gevangen genomen. De onder- grondsen laten niets na de gevangenen te bevrüden. Woensdag arriveerde het Braziliaan- door de zeesleper Scaldis uit Vlissin gen, die het vlaggeschip van de Bra ziliaanse marine assisteerde bij het manoeuvreren. De Minas Gerais is na een verbouwingsperiode van ruim drie jaar bij Verolme op Rozenburg thans weer operationeel. Het schip werd als netiseren. Hierbij wordt het schip on gevoelig gemaakt voor de invloed van magnetische mijnen. Het ruim 14.000 ton metende schip werd geassisteerd Vengeanceovergenomen van de En gelse marine en is van hetzelfde type als de Karei Doorman. De foto is genomen toen het schip dinsdagmiddag van de Verolmewerf vertrok voor een proefvaart van een maand. In verband met een reorganisatie zal het luchtverdedigingssquadron 326 met ingang van 1 augustus worden overge plaatst naar de vliegbasis Soesterberg. Het squadron heeft maar ruim drie jaar op Woensdrecht gelegen want het was 11 december 1956 vanuit Twenthe naar de ze basis overgekomen. In verband met het vertrek is een fly-past als afscheid uitgevoerd met 16 Hunters onder leiding van de squadron-commandant de ma joor E. A. Uittenboogaart. De basiscom mandant, de luitenant-kolonel Diehl, sloeg deze vanaf de toren gade en on derhield daarby tevens de radioverbin ding. Deze fly-past ging over het gehele oefengebied van 326 voornamelijk Zee land. Vandaag om kwart over twaalf zal het gehele squadron een lunch wor den aangeboden in de o.o.-mess. Tevo ren zal de commando-overdracht plaats vinden. Majoor Uittenboogaart zal dan nl. het commando overdragen aan de majoor J. Vilün. Enige maanden geleden vierde het squadron op de vliegbasis Woensdrecht zün tienjarig bestaan. de liggende wip door de Biervlietse boogschutters. Het jeugdorkestje „The Gay Dogs" zal tussentijds voor de vro lijke muzikale noot zorgen; 19.30 uur: Concert van de plaatselijke koninklijke Harmonie met de jeugddrumband Wil lem Beukelszoon. 20.30 uur: Optreden van het bekende radio-amateurorkest Thalia Tremola uit Axel op het Markt plein. Een Nederlands echtpaar is ernst:! gewond bij een autobotsing in de buur: van Kirchbichl-Oberndorf in Oostenrijk Door de gladheid van de weg raakte dt wagen, die bestuurd werd door mevr. J. Goerschen uit Den Haag, op het lie- kergedeelte van de rybaan, waar zij I" botsing kwam met een tegemoetkomen de personenauto. Mevr. Goerschen, haar echtgenoot en de drie Oostenrykse inzit tenden van de andere wagen werden al len ernstig gewond naar het ziekenhuis in Woergl overgebracht. Te Goes werden door de het eontactogaan tussen d< publiek, besirekingen gevi Een van ie agendapunt* plaatsing v<n t publieke t De apparatJur, welke in tiseerde net'-en voor derj '.«benodigd is, blijkt echter zeer schaars te zijn en i kostbaar. 'oorshands k: maar tot pltatsing vorder in die gevallen, waarin I opbrengst kat worden vei j Medegedeeli werd, dat c gekondigde wjziging van van de telelionabonnees nodig om vedere uitbreid automatische telefooncenti mogelijk te naken tot st den gebracht op 3 septen 23.00 uur. His nog ni< waaruit de dor de Minist* W aangekoriigde verlagi teicfoontarievn precies zal ieder geval :a] de in 195! 4 toeslag up de binn< sprekskostenworden afgesc. 'toeslag ook t.a.v. de aboi ten zal vervallen moet noj gewacht. Punt van bespreking m uit de mogiijkheid om de welke de pst wordt best* tot tijd ook in omgekeerde doen afleggn. H Tegen dit systeem heeft bezwaren, .an zakenwijken zoveel moglijk voorrang gl is het voorde bestellers on zq alle te bestellen coi i eerst meeragen tot aai r punt van route. I Voor de tad Vlissingen plan voor le plaatsen van bussen en uostzegel- en br maten ont-orpen. Dit plan goedgekeui door het coilej w. te Vlisingen, zodat me ring daaran een aanvang gemaakt. Na de ergadering bezo, den van le PTT-Kamer inrichting*!. ST. JANSTEEN 4 upr: Openbare raadsvergadering- GOES Grand 8 uur: Moby Dick. VLISSINGEN Luxor 8 uur: Het complot der 39 stap pen. Alhambra 8 uur: Laatste paradijs. MIDDELBURG Electro 8.30 uur: Tea for two, a.l. City 8 uur: Het meisje van de Vee' hoeve, 14 j. Abdij 8.45 en 9.45 uur: Klank- en hel"' spel. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Dr. Petra speelt het klaar, 14 jaar. OOSTBURG Ledel 8 uur: The last blitzkrieg, DOMBURG Badpaviljoen: Dansen. MIDDELBURG Abdy 8.45 en 9.45 uur Klank- en lichtspel ZIERIKZEE Zeelandwedstryden kon. roei- en »e vereniging De Maas. YERSEKE Raadsvergadering. GOES Opening Kasporgo-week. I Zwitsers horlogemakers 3 we horloptypes ontwikkel vaklicdenals „sensationeel ■M stempeld. I Zo heben zij een nieuw B werk ont-orpen. Waarvan h- me werkode wordt gchoude pcratuurseranderingen. Ec !S ring vanién graad is voldo, PP uurwerk 48 uur te laten 1, I Bij twe staande klokker licht alsiandrijfkracht voor nisme goruikt. (Van onze verslaggevj „Ik heb besbten mij derszetel beschikbaar Teveis overweeg ik m: lidnuatschap op te ge het laatste za'. ik mor raad met mijr adviseu: slissing nemer". Dit deelde de her ir. J K houder der gementc Tiibu Iteravond tydens een tclefor houc mee. Het regal opzier, «luit van ir. Kiigers om nerschap neer t leggen, is van de beschuldgingen die Dur*s blad tege: hem zijn j werd. zoals rce-s eerder t Vwfku"' Mn vcrlofd paar eet nebben toegezed, zonder d

de Stem | 1960 | | pagina 2