HET WAREN GISTEREN GEEN GEMAKKELIJKE KILOMETERS Jeugdronde kannen te in en Roosendaal kruiken In Wychen had Rode Kruis handen vol Olympische nieuwtjes Stemmen onderweg VRL. PERSONEEL Nog 11445 tippelaars in de VANDAAG 3e MARSDAG Eén uitvaller slechts in. Vierdaagse Apeldoorn |WIELERSPATTEN| Bredase zege in Ronde van Biervliet Corrie Schimmel: vier nieuwe records ELS VAN ZITTEREN, NIEUWE JUNIORMISS Tubantia krijgt steun van industrie S.C. Enschede moet 226 mille neertellen RUDI ALTIG IN PERFECTE CONDITIE PROVINCIAAL CONCOURS HIPPIQUE GRAHAM HILL ONTSNAPTE AAN DE DOOD Tumult rondom de boksring Adverteren doet verkopen Wegens vakantie GESLOTEN GESLOTEN 11 Zomeravondvoetbal in Zeeland Geslaagde oriëntatierit te IJzendijke Fraai resultaat Feijenoord speelde gelijk tegen Dynamo-Moskou Voor transfers Zaterdag in VHssingen EXAMENS MARKTEN WA I KRSTANDEN Coöp. Boerenleenbank Boschkapelle V.V. „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 28 JULI 1960 11 (Van onze sportredactie). NIJMEGEN, woensdagavond. Elk jaar komen er nieuwe lopers naar de Vierdaagse in Nijmegen, maar hetgeen wij vanmorgen in Wychen tijdens het tweede traject van deze afstandsmarsen hebben meegemaakt, behoort toch werke lijk tot de uitzonderingen. In een van de vele rustplaatsen van Wy chen troffen wij de heer C. van der Koogh uit Egmond aan Zee aan, die met zijn 74 jaren zeker tot het legioen der sterken in de Vier daagse zou moeten behoren. Dat dachten wij tenminste, toen wij naar hem toe gingen. Maar u begrijpt misschien wel onze grote ver bazing, toen hij vertelde, dat het ditmaal de eerste keer was dat hij voor de Vierdaagse had ingeschreven „Mijn zuster (82 jaar) woont in Nijmegen en zodoende heb ik de laatste jaren de intocht van het Vierdaagse-leger altijd gadegeslagen. Ik werd er zo door getroffen, dat ik dit jaar de stoute schoenen maar heb aangetrokken om het ook eens te proberen en het gaat tot nog toe uitstekend. Geen enkele blaar en dat is toch geloof ik wel een prestatie". Aldus de heer van der Koogh, die jaren heeft gevaren en vrijdag als „popey the sailor man in Nijmegen de laatste kilometers wil afleggen. derlanders vielen natuurlijk ook de 77 deelnemers hadden vanmorgen niet de moed om de startkaarten te ko men afhalen en zo vertrokken 11.487 lo pers voor de tweede marsdag, welke hen via Weurt, Beuningen, Ewijck, het kleine plaatsje Druten het meest westelijke punt van deze tocht van het Land van Maas en Waal Hernen en Leur brachten naar de grote (verzamel) plaats Wychen. Dit landelijke plaatsje was vandaag het centrum van de 55-ers, 50-ers, 40-ers en 30-ers. Dat was ook wel aan het werk te merken, dat de Rode- Kruis-posten hier hebben gehad, want de mannen en vrouwen van het Rode Kruis hadden hier letterlijk en figuurlijk hun handen vol. Plaagwegen Het waren geen gemakkelijke kilome ters vandaag, want het parkoers vergde veel doorzettingsvermogen. De over vloed aan grint en het tekort aan asfalt, heeft de spieren en de voeten danig ge plaagd, Zodoende hebben 42 personen er in de loop van de dag nog de brui aan aan gegeven en keerden niet-lopend naar Nijmegen terug zodat er thans nog 11.445 lopers in de strijd zijn. Zij zullen morgen ongetwijfeld een .goede prestatie moeten leveren, wan neer men aan de derde (de allerlastig ste tocht met de heuvels en dalen via Groesbeek en Berg en Dal) gaat begin nen. Behalve de verrichtingen van de Ne- Van de 1072 wandelaars en wan delaarsters, die woensdag gestart zijn voor de tweede dag van de ze vende Apeldoornse Vierdaagse zijn er in de loop van de middag 1071 binnengekomen. Het wandelleger telde derhalve slechts één uitval ler. Ook op deze tweede dag heeft het wan dellegioen genoten van het prachtige na tuurschoon van Apeldoorn en omgeving. Na een wandeling langs het kanaal be reikte men de Loenense Strengen. De veertigers en vijftigers bogen daarna af naar Hoenderlo, terwijl de dertigers rechtstreeks op Beekbergen afstevenden, w«a?r iater op de middag ook de lange atstanders arriveerden. Via Ughelen trokken de wandelaars daarna op naar Apeldoorn. Het weer was de hele dag behoudens enkele buitjes, ideaal voor de wandelsport; de stemming was op- perbest. Vandaag (donderdag) gaan de wande laars naar Assel. Daar gaan de veerti- ?,eJ5 ?n "vijftigers door naar Milligen en Uddel en dan door het kroondomein te- rug naar Assel om vervolgens weer het traject van de dertigers te volgen naar de echoput en Y'iessel. Van hieruit keert het hele wandelleger dan naar Apeldoorn I terug. DE JAARLIJKSE wegwedstrijd se te Rilland (op gewone fietsen) j= zal op zaterdag 20 augustus wor- den gehouden. B DE WEGWEDSTRIJD voor ama- S VïFs, in, Deinze (88 deelnemers, W 140 km), werd gewonnen door £lbert Smits (3 uur 31 min.) Toontje Mertens legde beslag op m de zesde plaats. C. van Espen W werd veertiende en Dick Groe- 3= H neweg vijftiende. B DE,ZWETSER RENé STREHLER B boekte een fraaie zege in de 1= ?o«d<T van „N W- Zwitserland (225 km in 7.1.22) Rüego werd H tweede. RIK VAN LOOY behaalde zijn 1 zoveelste overwinning in het cri- H terium te Ruisbroek. Hij liet H machtige Italianen als Mastrotto en Battestini achter zich. DE KOEWACHTSE Theo van S Poecke, voor wie kortgeleden een supportersclub is opgericht, heeft de afgelopen week zijn suppor- g ters met de volgende resultaten 3= Vïvreden gesteld: te Koewacht H <B.) 2e prijs; te Clinge ging hij met de lauweren prijken; hij werd 5e te Destelbergen, België Waas 6n FeSP' 28 te Deveren 1 he^h h^^CHE"WIELERBOND S schruv loten Be,Sië "'et in te n ?p™J,v„en voor het nummer ach- kampioerfschappen°Pin6 M dkampiöeneschapn vanYl" I Petruf g ZZ- h00pt op een Plaats in de 1 M 8&«L°p de weg Zondag verde- Ez. digt hij zijn titel in het nationale s kampioenschap op de weg Leo s Pr<>ost, de andere finalist is 3 s reeds gekozen als stayer kwaliteiten van de buitenlandse verte genwoordigers op, zoals die van de vrou welijke en mannelijke militairen uit Is raël. Wij moeten ons toch wel heel sterk vergissen, wanneer het ook dit jaar niet de Israëliërs zijn, die de meest- populaire groep vormen. Overal worden zij stormachtig toegejuicht. Wij hebben ze een populair Nederlands wijsje horen zingen. Op de wijs van ..Merck toch hoe sterck" had men een Hebreeuwse versie gemaakt, en dat heeft men daar in Wychen weten te waarderen. De individuelen vormen «en klasse apart. Voor hen géén Cadiwagen, geen verzorgingsploeg, geen tentenkamp, geen dekens om op te rusten, geen gra tis koffie en wat dies meer zij. Voor hen óók geen ploeg die hen meetrekt, als zij moe zijn, geen makkers die hun geest opvijzelen. De individuelen moeten zichzelf maar geheel verzorgen. (In Wy chen kostte vanmorgen o.a. een klein „laasje melk zelfs 40 cent en dan te weten dat een liter melk bij een melk boer 43 cent kost!). Jeugd onversaagd Dat de jeugd bijzondere prestaties levert heeft Yvonne Oosterhout uit Utrecht (15) bewezen. Maandag is zij opgewekt naar Nijmegen vertrokken. Haar teleurstelling was groot, toen zij vernam dat zij niet was ingeschreven voor deze afstandsmarsen. Kennissen hadden dit voor haar vf'len doen, maar door een misverstand had niemand het gedaan. Yvonne is toen toch gestart en zonder startkaart heeft zij nu reeds twee dagen de voor haar verplichte 30 km per dag afgelegd. Zij hoopt nu maai> dat de organisatoren zo goed willen zijn wanneer zij vrijdagmiddag het laatste traject heeft volbracht, een briefje te schrijven, waarin vermeld wordt dat zij de Vierdaagse heeft vol bracht. Voor haar dus in ieder geval geen Vierdaagse-kruis maar heel, heel misschien een heel klein briefje. Vandaag hebben wij ook weer de gele trui gezien. Een andere loper van „Wandellust" uit Tiel heeft deze trui echter om zijn schouders gekregen, want Van der Sluis, die er dinsdag in was vertrokken, had gisteren minder blaren dan Mas Koenheim, die dins dagavond in Nijmegen tot 7 blaren kwam. 23ste maal De heer C. H. Pruijsers uit Breda is er ook weer bij. Hij loopt voor de 23ste maal mee. Zwaar karwei Morgen wacht het derde traject. De helft van de Vierdaagse zit er nu op en velen hebben reeds het standpunt inge nomen dat zij nu niet meer mogen uit vallen. De laatste dag moet worden ge haald. Het zal echter niet gemakkelijk zijn dat weten wij uit ervaring. Maar een goed getrainde body kan ook de „obstakels" van de derde dag weer staan. Tenslotte zijn er nog altijd in Groesbeek oliebollen, besmeurd met poedersuiker te krijgen en daar loopt men in een Vierdaagse wel eens heel wat kilometers voor! Op de laatste kermisdag van Biervliet leverden een kleine 30-t&] nieuwelingen strijd op het snelle wielerparcours van Biervliet. In ongeveer één uur en 45 min. draaiden de renners een zeventig kilo meter onder de wielen weg. De gemidd. snelheid was dus zeker niet laag. Zelden werd in Biervliet dan ook zo spannende stryd geleverd. Van het begin af werd een hoog tempo gedraaid, dat tot het einde toe werd vol gehouden. Hierbij werkten ook de zeer talrijke premies stimulerend. Nadat men de eerste ronden in een compacte groep voorbij de jurytent was geflitst, werd na en*g? tijd het kaf van het koren ge scheiden. Al vrij vroeg begon men aan ontsnappingen. Dit was echter slechts steekspel, totdat de beloftevolle renner A. Ruys uit Haarlem aan een ontsnap ping begon. Rondenlang slaagde hij erin alleen door te komen. Op het eind bleek teveel van zijn krachten te SX gevergd Hij kon het tegen de Sfne groep achter hem niet bol- Sprongen W3S te vroeg ge" £.et de sterke renner P. t°en deze enige ronden e e e' e alleen de benen nam. was houden meer aan. Met elke de arhtprgri°0t*e '*Ün voorsprong op zaten die toch °°k niet stil- vnrthth<A ëpt tussen heiT> en de groep 'A Russens uit Den Bosch die door de winnaar gelost was, voor' ziin plaats. Zijn vechten werd beloond want h(j wist tot het einde toe voldoende voorsprong te behouden om onbedreigd als tweede te eind gen De m een lange eindsprint omToverige ereplaatsen Hierbij toonde zich K Pheger uit Lexmond het snelste Met miniem verschil wist hij de fel spurtende houden331 K°ning achter zich te De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: 1. P. Snoys 'Breda); 2 A Rus sens (Den Bosch); 3. K. Plieger (Lex mond); 4. G. de Koning 'Breda)- 5 H Paters (Heemstede); 6. J v Geloof (Made); 7. D Kosten (Kapelle); 8 G ae Schepper (Sluiskil); 9. p, de Haan (IJselmonde)10. D. Wierikx (Roosen- daal). Ernstig geschil De reis van het Indiase hockeyteam naar Rome is op last van een rechtbank in Bombay bijna een week uitgesteld. De ploeg zou donderdag uit Bombay vertrek ken. De vertraging is het gevolg van een geschil tussen het Olympisch Comité van India (IOA) en de Indiase Wielerfedera tie. Het leidde tot uitsluiting van de wie lerbond uit de IOA, De Wielerfederatie legde de zaak voor aan de rechtbank in Bombay, die de IOA verbood, tijdens de behandeling van de kwestie enig team naar Rome te laten reizen. De rechtbank in Bombay zal op 2 augustus a.s. uit spraak doen. Deense equipe Het Deens Olympisch Comité heeft besloten 30 deelnemers en deelneemsters af te vaardigen naar de Spelen. Zij zul len meedoen aan: atletiek, worstelen, boksen, schermen, paardensport, zeilen, zwemmen en wielrennen. Wat het zwemmen betreft worden slechts twee zwemsters uitgiX'nden: Inge Andersen, die uitkomt op de 200 meter schoolslag en Kirsten Michaelsen, die is aangewezen voor de 100 m. rugslag. Eerste bewoners De eerste bewoners van het Olympische dorp zijn er al. De enige schoonspring- ster uit Zuid-Rhodesia, de 20-jarige Sandra Morgenzood meldde zich gister middag. Zij is zo vroeg naar Rome ge komen daar het in haar land „te koud" is om te kunnen trainen. Later arriveer de de eerste equipe, namelijk die van Ghana, bestaande uit elf atleten en een chef d'equipe. (Van onze sportredactie) WYCHEN. woensdagavond. Een fikse regenbui had kort vóór Wychen de Vierdaagse-lopers een opfrissertje gegeven. Natuur lijk is dat niet altijd even prettig en vooral de eerste lopers kwamen nogal nat door het vriendelijke plaatsje. De stemming had er ech ter niet onder geleden. A. Schalke, Amersfoort: „Voor dat ik naar Nijmegen kwam, heb ik 700 km getraind; wandelen is mijn liefhebberij". A. C. Scheepbouwer, Rijswijk: „Ik heb een speciaal recept tegen blaren. Eerst een paar wollen sok ken aan en dan een paar katoenen erover heen". Mej. W. Mijders, Heino (O.): „Uit sportief oogpunt loop ik ieder jaar mee; na afloop van het dagtraject ga ik me eerst lekker was sen dan nog een paar uur fijn dansen". Mevr. Muller, Rotterdam: „Ik loop nu voor de zesde maal mee. Nooit heb ik een blaar op mijn voeten gehad, maar dit jaar heb ik er een paar op mijn hiel. Ik weet nu wat pijn aan de voeten hp/plcf t?7 M. Dokter (74 jaar) Winters wijk: „Het is feitelijk niet de moeite waard om over een Vier daagse zo'n drukte te maken. De dagen zijn voorbij voordat je er erg in hebt". Mej. Oostwal, Amsterdam: „Ik loop altijd in gezelschap van mili taire detachementen. Tussen deze groepen zoek ik dan een plaatsje, op die manier gaat het prima". 18 tot en met 23 juli zijn Rayon Goes P.T.T. I Haringman 21; Keurings dienst Typo's 0—10P.T.T. II V.V.ZiB. 3—1. Rayon Middelburg Combinatie Kraaien 32; Blauw Wit Pingelaars 12; Brandweer V.S.V 0—2; Broek Boys Combinatie 04. Rayon Temeuzen Mistrappers P.Z.E.M. 31; Rijks waterstaat II Comeyrib 2—4; Mis trappers Spadella 40. Rayon VHssingen afd, I P.Z.E.M. P.V.S. 6—1; G.P.C, S.B.L.V. 0—2; Coal Watervogels 46; Uiterton V.A.W. 1—1. afd. II V.A.W II B.V.V. 2—1; Water vogels II S.S.V.V. 2—4; G.P.C. II V.A.W. III 1—5 De 22-jarige Bussumse zwemster Corrie Schimmel verbeterde woensdag tijdens de wedstrijden om de nationale titels 1500 meter vrije slag in het Bosbad te Ermelo twee Europese en twee Nederland se records. In de eerste serie zwom zij namelijk de 1500 meter in de tijd van 19 minuten en 45,1 seconde en bleef daarmee 1,1 seconde onder de oude Europese- en Nederlandse records op deze afstand, die zij op 15 juli 1959 in Utrecht vestigde (19.46.2). (Het wereldrecord staat met 19.25.7 op naam van de Australische Ilsa Konrads). Bovendien verbeterde Corrie Schimmei tijdens de race de Europese- en Nederlandse records 800 meter vrije slag. Haar tijd was 10 minuten 18,8 sec. De oude records, die eveneens op haar naam stonden, waren 10 minuten 22,3 seconde en werden op 1 augustus 1959 gevestigd, óók in Ermelo. (Wereld recordhoudster 800 meter vrije slag is Ilsa Konrads met een tijd van 10.11.4). Bontekoe titelhouder Bij dit vrouwelijke zwemgeweld van wereldklasse, staken de prestaties van de mannelijke titelkandidaten maar schamel af. De beste en de snelste was Johan Bontekoe, die met 19-15.5 het Neder lands kampioenschap iam van Leo Verburgt, die nog s* niet geheel fit is en zich zeer t ,,pelijk overigens na de 200 meter selectie niet aan de 1500 meter durfde wagen. Tweede werd nu Jan de Witte in 19.51.6. De nauwelijks 17-jarige Bonte koe had zonder twijfel ruim onder de 19 minuten kunnen blijven, doch hij durfde zijn kans op een goede tijd in de 200 me ter selectie niet voorbij laten gaan en dat was met het oog op Rome ook nog zo'n gekke gedachte niet. In samenwerking met de Maco (Oostburgse Motor- en Autoclub) orga niseerde de IJzendijkse V.V.V. een avond-oriëntatierit in de gemeente IJzendijke. Zij mag als zeer geslaagd worden be schouwd. Er verschenen 37 deelnemers aan de start. De prysuitreiking vond plaats in café P. v. Vooren. Bij afwezigheid van burgemeester Ficq, werden de prijzen uitgereikt door wethouder P. v. Rijen, die in zijn toe spraak de rit als „vrij pittig" bestempel de. Spreker bracht hulde aan de heren De Dreu en Job. Verstraten, die de rit hadden uitgestippeld voor het vele werk dat een rally meebracht. Daar deze rit dit jaar voor het eerst werd ver reden en de animo zeer bevredigend was, sprak wethouder P. v. Rijen de hoop uit bij een volgende gelegenheid allen terug te zien, opdat het een jaar lijks terugkerend evenement kan worden, De uitslag was Auto's Als eerste kregen we de heer H. van Prooyen, 7 strafpnt. 2. D. Meeuwsen, 9 strafpnt.3. J. Risseeuw, 9 strafpnt.; 4. Adriaansen, 34 strafpnt.; 5. W. Kramer, 37 strafpnt.; 6. P. Ouweneel, 54 strafpnt; 7. C. Drenth, 58 strafpnt.; 8. A. H. Buyse 81 strafpnt.; 9. H. v. d. Vijver, 91 strafpnt10. J. Kemperman. 99 strafpnt.; 11. J. Scher- beyn, 106 strafpnt.; 12 J. v. d. Sande, 114 strafpnt.; 13. G. L. de Kok, 121 strafpnt.; 14. P. Martens 129 strafpnt.; 15. R. de Rijcke, 146 strafpnt. Nog een tiental dagen en de stad zal weer opgenomen zijn in de sfeer van de internationale jeugd ronde, die op woensdag 10 augus tus voor de vijfde keer officieel van start zal gaan. De veertienjarige Els van Zitte- ren werd een dezer dagen uit een groepje „sollicitanten" gekozen als juniormiss. Zij is wellicht reeds nu aan het repeteren om na afloop van elke etappe op gepaste wijze te kunnen „ingrijpen". De 380 jongens, in leeftijd varië rend van 10. 12 jaar, zullen hun hartje aan de jeugdronde volop kunnen ophalen want dit evene ment zal dit jaar niet minder dan acht dagen in be slag nemen. De eerste en laatste dagen zijn vooral bestemd om de aankomst en het vertrek van de buitenlandse gas ten te regelen. Echte werkdagen worden 10, 11, 12, Els v Zitteren miss 13 en 14 augustus immers dan dienen naast de étappe ook nog de militaire sprint, bergsprint. be hendigheids- en tijdrit te worden ge reden. Avondshows Om te bekomen van de vermoeienissen kunnen de deelnemers en alle andere geïnteresseerden 's avonds na de uit reiking van de prijzen en dagtruien op de Grote Markt een avondshow bij wonen. Vast staat reeds, dat tot de optre denden zullen behoren het kindercir cus „Rokinci" en „Rol Uit". Vast staat óók, dat 's avonds een korte film zal worden vertoond van de etappe van de vorige dag. De winnende teams en deelnemers aan de ronde kunnen een schat van prijzen winnen. De prijzen belopen een waarde van meer duizend gulden. Feijenoord bereikte woensdagavond in de derde wedstrijd van de toernee door Rusland, voor 20.000 toeschouwers een verrassend goed resultaat tegen het ster ke Dynamo-Moskou. De eindscore werd nameiijk 22, nadat de Russen bij de rust een 2-1 voorsprong hadden. De ge lijkmaker werd drie minuten voor t(jd door Rinus Bennaars gescoord. Dynamo-Moskou opende in de 17e mi nuut de score met een doelpunt van Sha- povalov. In de 21ste minuut zorgde Mey ers voor een 1-1 stand. Bijna een kwar tier later, in de 33ste minuut, verkregen de Moskovieten door Shapovolov opnieuw een voorsprong (2-1) die dus kort voor tijd door Bennaars werd weggewerkt. De wedstrijd werd gespeeld in het Moskou-Dynamo stadion. Het regende vrijwel voortdurend, waardoor de pu blieke belangstelling relatief gering was. Er zijn bekers bij van de Raad van Europa, Faas Wilkes, N.A.C., Rinus Schaap en anderen. Officiëel erkend Omdat de Ronde officiëel wordt er kend door de K.N.W.U. liet ook deze organisatie zich niet onbetuigd. Behalve de moeilijkheden met het onderbrengen van de renners is de Ronde organisatorisch in kannen en kruiken. De Hengelose gemeenteraad heeft heeft haar drie weken geleden genomen besluit, om de semi-profclub Tubantia (tweede divisie) een renteloze geldle ning van 25.000 gulden te verstrekken, weer moeten intrekken, daar uit ge sprekken met gedeputeerde staten was gebleken, dat deze het voorstel zouden afkeuren. Inmiddels heeft de Hengelose industrie het aanbod, dat de gemeente aan Tubantia had gedaan overgenomen en de club nogmaals een bedrag geleend. De gemeente is overigens van plan Tubantia toch financieel te steunen. B. en W. willen Tuban tia als bespeler van het gemeen telijk stadion Veldwijk een huur- reductie geven, waartoe zij het recht hebben. De reductie zal gedurende tien speeljaren maxi maal 2200 guden per jaar be dragen. Inmiddels hebben ook alle Haagse amateurvoetbalclubs zich tot bet ge meentebestuur gewend voor meer finan ciële steun, speciaal voor hun jeugd leden. De gemeenteraad heeft besloten, dit verzoek tot de eerstvolgende begro tingsdebatten in de „ijskast" te depo neren. (Van onze sportredactie). In een spoedeisende vergade ring hebben de gedeputeerde sta ten het besluit van de Ensche- dese gemeenteraad om de S.C. Enschede een bedrag van 99.900 gulden te lenen afgewezen. Parti culiere geldschieters en bedrijven zullen echter op zeer korte ter mijn er voor zorgen, dat het be drag toch op tafel komt. In totaal moet de Sportclub „binnen afzienbare tijd" een totaal bedrag van 226.000 gulden ter beschikking hebben om de transfers van verschillende spe lers te betalen. In dat geval zijn de koopsommen van Heimud, Rahn Pfeiffer Dijckmans cn Hofmann en enkele ama teurs inbegrepen. Volgens onze zegs man heeft de Sportclub voor het week einde (sluiting transfertermijn) nog en kele daverende verrassingen in petto. Vier van de tien vooraanstaande per sonen van de Duitse Voetbalbond die moeten beslissen of Rahn inderdaad naar Sportclub Enschede kan overgaan, hebben reeds hun toestemming gegeven. Zes andere leden waren wegens vakan tie niet te bereiken, maar zullen vrijdag a.s. hun beslissing laten horen. Het transferbedrag dat Enschede aan F.C. Köln moet betalen is onbekend, van de Arbeid, waarvan de heer Krü- Rudi Altig, vorig jaar wereldkam pioen achtervolging der amateurs, be haalde woensdagavond in Keulen voor 6000 toeschouwers op superieure wijze de Duitse titel der prof-achtervolgers. In de finale liep hij zijn broer Willy al na ruim 2600 meter in. Rudi reed door en legde de afstand af in 6.16,2, waarmee hij het baanrecord, In 1954 tij dens de wereldkampioenschappen geves. tigd door de Italiaan Guido Messina, met 1,8 seconde verbeterde. De derde plaats was voor Donike. Rudi Altig verrichtte later op de avond nog een opmerkelijke prestatie, door als derde te eindigen in de wedstrijden om het sprintkampioenschap. Kampioen werd, voor de zesde keer, Werner Potzerheim, die in de finale Guenter Zigler in twee ritten versloeg. De tegen stander van Altig in de ritten om de derde prijs was Manfred Donike. Op terreinen aan de Edisonweg te Vlissingen wordt zaterdag 30 juli het provinciaal concours-hippique gehouden. De organisatie is in handen van de gewestelijke bond voor Zeeland van landelijke rijverenigingen. Tot de deelnemende verenigingen aan het concours behoren „Walcheren" uit Nieuw en Sint Joosland Julianaruiters te Zaamslag Veerse Dijkruiters te Veere De Schouwse Ruiters te Drei- schorOranjezon te Vrouwenpolder Oranjeruiters te Willemstad-Fijnaart en Eendrachtruiters te Nieuw-Wossemeer. Het programma omvat dressuur- proeven. een springconcours, een cowboyrace, een stoelendans, demon straties en een parade van alle deel nemende verenigingen, De 27-jarige Britse courenr Graham Hill ontsnapte woensdag aan de dood, toen zijn BRM van de weg vloog en ver nield werd. Hij kreeg slechts enkeie on betekenende wonden. Het ongeluk gebeurde tijdens de eerste training voor de internationale races van maandag a.s. op het nieuwe circuit van Brands Hatch. Wereldkampioen Brabham reed tij dens deze training de snelste ronde met een gemiddelde van 155,767 km/uur. STERKSTROOMMONTEUR De heer L. Noens te St. Jansteen is in Rotterdam geslaagd voor het examen elektrotechnisch sterkstroommonteur. AVONDSCHOOL MIDDELBURG Te Rotterdam slaagden voor „Gezel- Timmeren", de heren: C. J. Vinke te Middelburg; C. W. Adriaanse te St.- Laurens; G. V. d. Voorde te Koude- kerke; W. Schreyenberg te Biggekerke; J. Dekker, te Aagtenkerke. Voor het diploma „Sterkstroom-mon teur" V.E.V., de heren: P. S. Castel te Souburg; C. de Exter, Middelburg; F. Gabrielse. Westkapelle: J. Huibregtse, Westkapelle; J. v. d. Sarde, Middel burg; H. Ovae, Zoutelande; A. L. Pie- ters, Vlissingen; P. Raas. Lewedorp; P. A. Smit, Vlissingen; H. F. Schaalje, Middelburg; J. Vinke, Nw. en St.-Joos- land. Allen leerlingen van de avond school te Middelburg. MIDDENSTANDSDIPLOMA Te Middelburg slaagden voor het middenstandsdiploma J. Aerts. J. Hoe- beke en J. Hillebrand-Hirdes te Rilland. GEZEL TIMMEREN Voor het te Utrecht gehouden examen gezel-timmeren slaagde de heer W. Corijn te IJzendijke. De Europese kampioen in het zwaar gewicht, de Brit Dick Richardson, ver loos woensdagavond door diskwalificatie in de achtste ronde van de Amerikaan Mike de John. De toeschouwers waren het niet hele maal met de beslissing eens: onmiddel lijk na de uitspraak vlogen kranten, pa raplu's, bierflessen en tenslotte ook een stoel naar de ring, waaruit de boksers, scheidsrechter en speaker dan ook snel verdwenen waren GOES, 27 juli Exp.- en ind.veiling per kg: yellow transp. 1 65-75 7882, 55-65 41—42, 2D 13.40—Ï4.10, 2 65-75 71, 55-65 36—39: b. ol bath 1 65-75 68, 55-65 52, 2D 17; perzikr. zomerappel 1 70-80 75, 60-70 60—70, 2D 27—28; early vict. 1 70-80 46, 60- 70 33; oomsk. 1 55-65 8084, 45-55 34 37, 2D 1618; zure morellen exp. ind. 93, framb. in kratten 1 130, 2 100-125, framb. in kratten los 1 en 2 55, dubb. pr.bonen 1 53.90-54.90, 2 47.50. Gewone veiling p. kg: stark earliest 1 65-75 8194, 55-65 60 65, 2D 2933, grof 37, fijn 15; yellow transp. grof 1732, fijn 8-13; perzikr. zo merappel grof 3135, fijn 1720, b. of bath grof 1837, fijn 1416, oomsk. grof 2856, fijn 1115, early laxton 2 75, grof 8788, fabr. 960, czarpruimen 1 8099, 2 48-64, grof 65-67, fabr. 37-40, Ontario 1 38-112, 2 59-82, grof 70-94, fabr. 10-69, tol lenaars 1 13, fabr. 9-11; per doos: framb. 1 32, 2 28-31, bramen 1 23-31, 2 23-27. Groenten: per stuk: bl.kool Al 30-38 A2 21-28 BI 22 B2 12-16 afw. 8-20, kropsla 1 4, 2 3, komk. A 8-15 B 8-9 C 8; per bos: kroten 2-4, uien 1-7, wortelen 10-15; per kg: torn. A 27-33 B 30-33 C 20-29, kroten 6-7, uien 1-3, dubb. pr.bonen 1 33, 2 25-31, gr. sav.kool 4.50-5, r.kool 5.50, spitskool 12-13, and. 1 17-21, postelein 29-32, aug. A en B 87-96 B 64 C 31-44, vr. aardapp. bonken 14-20 gr. 10-12 driel. 9. 's-HERTOGENBOSCH, 27 juli Op de markt van heden werden aangevoerd 7283 stuks vee, zijnde 2193 runderen, 239 gras kalveren, 1296 vette kalveren, 325 nucht. kalveren, 168 schapen, 9 geiten, 362 lam meren, 44 fokzeugen, 459 slachtvarkens, 14 lopers, 2184 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 690-1300, guste koeien 640-970, kalfvaarzen 875-1275, klamvaar- zen 675-880, guste vaarzen 625-850, pinken 400-630, graskalveren 290-435, nucht. kal veren voor fok- of mesterij 80-230, wei- deschapen 55-85, dracht, zeugen 240-300, lopers 56-70, biggen 34-48 p. st. Slacht- runderen aanvoer 663 stuks. Extra kw. 3,30-3,45, le kw. 3,00-3,25, 2e kw. 2,70- 2,95, 3e kw. 2,55-2,70; vette stieren 2,90- 3,20, worstkoeien 2,40-2,60 p. kg gesl. gew. Vette kalveren le kw. 2,80-3,15, 2e kw. 2,45-2,75, 3e kw. 2,00-2,30; nucht. slacht- kalveren 1,55-1,80, slachtvarkens 1,38-1,53, slachtzeugen le kw. 1,15-1,25, 2e kw. 1.04- I,12 p. kg lev. gew. Vette schapen 85-125, vette lammeren 55-90, nucht. slachtkal- veren 50-85 p. st. Verdere mededelin gen: (lees resp. aanvoer, handel en prij zen) melk- en kalfkoeien normaal, gun stig. vaster; guste koeien behoorlijk, re delijk, prijshoudend; jongvee groter, re delijk, niet lager; vette kalveren gelijk vorige week, williger, stijver; nucht. slachtkalveren minder, vlot, prijshoudend; schapen en lammeren minder, levendig, prijshoudend; fokzeugen beperkt, traag, gedrukt; lopers en biggen ruim, redelijk, moeilijk te handhaven; slachtvee min der, levendiger, stijf duur; slachtzeugen minder, stug, weinig verandering in prij zen. KAPELLE, 27 juli Yellow transp. 1 65-75 72—77, 60-65 53, 55-65 41.10—42, 55- 60 31, 2 65-75 66 60-65 48, 55-65 36.60-37.20, 55-60 30, 2D 11.90—12.20, 3 gr. 38—41, 3 fijn 9-15 val 8: perzikappel 1 70-80 68, 60-70 62—64, 2 60-70 52—54, 2D 29—30, 3 grof 3743, 3 fijn 17; early vict. 1 70-80 49. 60-70 29—34, 2 70-80 46, 60-70 28. 3 grof 21 3 fijn 8—12; stark earliest 1 70-75 91, 65-70 91. 60-65 80, 55-60 50, 2 65-70 66, 2D 22—24. 3 grof 52—54, 3 fijn 20—46; oomsk. peer 1 55-60 6976, 50-55 5064, 45-55 31— 38, 2D 10—13, 3 grof 26—34, 3 fijn 9—21. val 6—10. Verpakt fruit: stark earliest ex 70-75 109—127, 65-70 106—123, 60-65 91 107 55-60 67; scarl. pimpernel ex 75-80 123, 70-75 128, 65-70 118—119, 60-65 104— 108. 55-60 63—65; framb. in kratten ind. 1 123-137, 2 105-107, in tubs ind. 55, duitse zure ind. 2 53, 3 34, zure morellen ontst. ind. 97, afw. 10, zw. bessen ind. 1 141-164. 2 60, dubb. prins.bonen 1 51.10-53.30, 2 48-48.50, kroetappelen 3.40, czarpruimen 1 109-140, 2 71-85, grof 74-111, fabr. 28- 41. Ontario 1 108-136, 2 43-74, grof 66-100, fabr. 26-34. Washington 1 75-84, grof 54- 68. fabr. 32, tollenaarspruimen 1 36, prui men gesch. 26-61, bramen p. d. 1 26-45, 2 26-34, rode bessen p. d. 1 28. loganbessen p. d. 56-73, 2 41, zure morellen m. St. 1 106. 2 64-81, rode bessen prolific 1 88-92. 2 52-75, A 113, kasperzik IA 25, 1 17, 2 8, aardapp. bonken 15-18, 1 12-15, 2 10-11, driel. 4-7. Groenten: kropsla 7-11, uien 7-12, bl.kool 10-42, sav.kool 7-7,5, r.kool 4,5, snijbonen 35-101, torn. 32-37, komk. 10-13. rentegevers 55, zilveruien 48, aug. 18-84, kroten 6-8,5, saxabonen 30, and. 10- II, pronkbonen 64. TERNEUZEN, 27 juli Sla 1 8,50-11. 2 6-8.50, bl.kool A2 25-52 B2 16 afw. 10- 36, gr. komk. A 9-14 B 8-14 C 10-11, w. komk. A 8-17 B 8-15 C 10-11, meloenen 1 79-102, 2 74, seld. 1-12, peen 2 10-14, kro ten 6, uien 3-5, eerstelingen 1 12-15, 2 10, bintjes 1 8. 2 2-7, eigenheimers 1 13, and. 7-17, barima bonken 14-16, 1 8-15, 2 6, doré 1 8-14, 2 2-7, stoksnijbonen 9-191, prins.bo nen 1 50-52, 2 25-48, saxa 25, sabo 25-26, kroten 8. r.kool 4-15, sav.kool 7-15, spits kool 6-12, waspeen 10-23, rabarber 5-11, torn. A 26-36 B 30-41 C 31-30, uien 12-20, stark earliest 1 75 97, 65-75 75-89, 55-65 63-78. 55-60 45-51, 2D 18—23, grof 37-42, fijn 24; perzikr. zomerappel 2 35, yellow transp. 1 65-75 72—79, 55-65 41—50, 2D 16—30, grof 30—35, fijn 16—26, val 6—16; oomsk. 1 45 35-45, 40 33—35, 2D 23—40, grof 2546, fijn 35—41; br. herenpeer grof 41, fijn 16; czarpruimen 1 112-120, 2 82-96, grof 109116. oranjepruimen 75-88, Ontario grof 125-127. Washington grof 113, rode bessen p. kg 81-99, p. doosje 2 30-34. bramen doosje 30-34, framb. doosje 2 32-35. Konstanz 420 (onv.), Rheinfelden 288 (-3), Ottenheim 379 (-4), Straatsburg 320 (-10), Maxau 498 (-3), Plochingen 117 (+4), Mannheim 339 (onv.), Steinbach 122 (-6), Mainz 302 (-5), Bingen 207 (-3). Kaub 227 (-6), Trier 130 (-8), Koblenz 228 (+1), Keulen 198 (+4), Ruhrort 374 (-2), Lobith 979 (-2), Nijmegen 761 (onv.), Arnhem 794 1), Eefde IJssel 304 (onv.), Deventer 206 (onv.), Monsin 5540 (-5), Visé 4932 (+2), Borgharen 3851 (-17), Belfeld 1087 (onv.), Grave beneden de sluis 508 1). VANAF MAANDAG 1 AUGUSTUS t.m. ZATERDAG 6 AUGUSTUS. ERNEUZEN xelsestraat 16 tel. 2220 OTOREN erl. v. Steenbergenlaan 3 Wegens vakantie zal de B'ank van 1 t.m. 17 augustus op de maandagen en woensdagen zijn. In deze weken elke vrijdag geopend van half 7 tot half 9. TE KAPELLE Het pakstation vraagt voor directe indiensttreding voor het sorteren en verpakken van fruit. Aanmelden dagelijks bij de chef.

de Stem | 1960 | | pagina 11