K.N.W.U.-afvaardigingen naar Leipzig en Rome Laatste voorbereidingen KL/ Droog wint natte Ulvenhoutse ronde - SPORT IN 'T KORT - Onze gewesten zijn sterk vertegenwoo ndigd Ria van Yelsen is wereld recordhoudster af Hein Cu jé verbetert Ned. record Kanaal (zwem) bedwingers oefenen druk Negen water- polospelers naar Rome Steeds sneller SPORTCENTRUM K.N.Y.B. TE ZEIST OVER DRIE JAAR GEHEEL GEREED W. Brab. tennis toernooi te Roosendaal Lute wint Omloop van de Kempen Canadees liep nu 100 meter ook in 10 sec. 01. hockeyteam klopte Batavieren (1-0) Saaie course Merkw Zeeuws titelhouder Ploeg voor Rome Moeilijkheden Geen snelle tijden Brab. zwemtitel te Vegliel Int. Biljartkalender Tweemaal winst voor Keiler in Kiev Radiopn Bomaanslag op Kroatische club in. Argentinië Nog steeds strijd Wethouder in vrij heit in 1 ibet }SchatteiT Toplitz DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 18 JULI 1960 De sportcommissie der KNWU heeft de volgende ploegen voor de wereldkampioenschappen 1960 sa mengesteld: Sprintamateurs: A. de Graaf, Rotter dam; M. Gerritsen, Amsterdam; M. Paul. Den Haag. Achtervolging amateurs: P. v. d. Lans, Sassenheim; H. Nijdam, Eelderwolde. Reserve: J. Oudkerk, Amsterdam. Amateur-stayers: H. Buis, Vijfhuizen; L. v. d. Meulen. Badhoevedorp; A. Ro- mijn, Rijswijk (Z.H.). Sprint professionals: J. Derksen, Am sterdam. Reserve: J. Captein, Amster dam. Achtervolging profs: P. Post, Amstel veen. Prof.- stayers: A. van Houwelingen, Sassenheim; N. Koch, Utrecht; M. Wier. stra, Amsterdam. Amateurs op de weg: D. Groeneweg, Numansdorp; J. Hugens Amstenrade, J. v. d. Klundert, De Heen; L. van Kreuningen, Utrecht; R. Lotz, Stein; M. Snijder, Halfweg. Reserves: J. Jan sen, Nootdorp; C. de Jongh, West-Graft- dijk; E. Verstraete, Eede. Het Kanaal komt weer in de belangstelling der lange-afstand- zwemmers en niet te vergeten zwemsters. Een knappe 25-jarige Amerikaanse huisvrouw, Jane Bal- dasare, traint op het ogenblik elke dag ijverig te Margate om in Au gustus het Kanaal te bedwingen en dat op een ongewone wijze. Jane Baldasare, die houdster is van het werelduurrecord onderwaterzwem- men (100 uur) wil namelijk ook de oversteek maken onder water op een diepte van 4,5 meter waarvoor zij 38 a 50 uur denkt nodig te hebben. Om zich tegen de kou te beschermen zal zij een rubber pak dragen. In Frankrijk bereiden dr. Hiram Bad- deley en zijn 16-jarige dochter Sue zich voor op de Kanaaltocht. Zo zij slaagt zal Sue Baddeley de jongste kanaalzwemster zijn op de lijst van hen, die met succes de tocht volbrachten. Deze lijst telt thans 77 namen, maar het aantal pogingen om het Kanaal over te zwemmen bedraagt meer dan 800. Van die 77 was de Canadees Marilyn Bell de jongste, toen hij in 1955 slaagde, namelijk 17 jaar. De oudste is de Schot Ned Barnie, die 55 jaar was toen hij in 1951 de oversteek maakte. De snelste tijd 10 uur 56 min. staat op naam van de Egyptenaar Abdel Rehim (1950) voor wat betreft de tocht van Frankrijk naar Engeland. De Bra ziliaan Abilio Couto houdt met 12 uur 49 min. het record voor de tocht van Engeland naar Frankrijk. Verwacht wordt dat dit seizoen zo'n zeventig a tachtig zwemmers (sters) een kanaalpoging zullen doen. Negen kandidaten voor de Ned. wa- terpoloploeg zullen zich van 1 tot 5 augustus a.s. in Rome voorbereiden op het Olympisch toernooi. De training, onder leiding van de coaches Frans Kuyper en Cor Braassem, geschiedt in samenwerking met de Ita liaanse Olympische ploeg. De geselecteerde spelers zijn: Fred. v. Dorp, Henk Hermsen Ben Kniest, Harrie Lamme, Bram Leenards. Hans Muller, Haro Ran Harrie Vriend en Fred van der Zwan. Professionals op de weg: M. v. d. Borgh, Koningbosch-Echt; P. Damen, Lieshout; D. Enthoven, Halfweg; A. Gel dermans, Beverwijk; J. de Haan, Klaas waal; B, Maliepaard, Yerseke; M. Stol- ker, Breda. Reserves: P. van Ést, Klun dert; J. Lahaye, Borgharen; 3. de Roo, Schore. I De sportcommissie van de KNWU heeft voorts aan het NOC voorge steld, de volgende renners af te vaardigen naar de wielerwedstrij den, die in het kader van de Olym pische Spelen te Rome zullen wor den gehouden: Sprint: A. de Graaf, Rotterdam en P. van der Touw, Den Haag. Kilometer-tijdrit: P. van der Touw. Tandem: M. Gerritsen, Amsterdam; M. Paul, Den Haag. Ploegenachtervolging op de baan: H. Nijdam, Eelderwole of C. Schuuring, Amsterdam; P. v. d. Lans, Sassenheim; J. Oudkerk, Amsterdam; T. Nikkesen, Siebengewald. Reserve J. Ie Grand. Amsterdam. Voor de weg, tevens ploegentijdrit over 100 km, zullen de volgende vijf renners voor afvaardiging naar Rome worden voorgesteld: J. Hugens, Amstenrade, J. Janssen, Nootdorp; L. van Kreuningen, Utrecht; R. Lotz, Steein en A. Sluis, Badhoeve dorp. Ter plaatse zal door de chef d'équipe worden beoordeeld welke vier van deze vijf renners definitief zullen deelnemen aan de Olympische Spelen. Het 15-jarige Hongaarse meisje Qsil- la Madarasz dat veertien dagen geleden, het Europees record 100 meter vrije slag van onze landgenote Cockie Gastelaars overnam met een tijd van 1 min. 2,8 sec., heeft zaterdag op de eerste dag van de landen wedstrijd zwemmen tegen Groot- Brittannië, dit record nog scherper ge steld, nl. op 1 min. 2,5 sec. In Zeist vond zaterdagmiddag de sluitingsbijeenkomst plaats van de centrale leergang kadervor ming van de KNVB. De heer A. L. M. Schroder, voorzitter van de KNVB, bracht de bijeenkomst, die door vele cursisten en afdelings officials werd bijgewoond, de ver gadering van twee jaar geleden te Amsterdam in herinnering. Toen werd besloten tot het in het leven roepen van een aantal cursussen voor de vorming van jeugdleiders. Cursussen, die na een wat aarzelend begin, een groot succes zijn geworden en 96 geslaagden hebben afgeleverd. Zij kunnen nu de door hen vergaarde kennis overdragen, waardoor voetbalverenigingen in het ge hele land over goede jeugdleiders komen te beschikken. Met bussen vertrok het gezelschap daarna naar het landgoed waar het sport centrum zal komen. Na een wandeling door de bossen van het fraaie landgoed zei de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, dat voor dit centrum 4,5 miljoen gulden door de KNVB werd gereserveerd, het geen mogelijk was door de toto-inkom sten. Enige tijd geleden zijn in de pers mede delingen verschenen over de moeilijk heden, die over de bebouwing zouden zijn gerezen. De heer Brunt erkende zaterdag middag dat deze er inderdaad zijn ge weest. De zaak is, dat het landgoed m totaal 24,5 hectare groot is, 20 hectare bebost aan de ene zijde van de weg en 4,5 hectare onbebost aan de andere kant. Volgens het bestaande contract is de eige naar, die in het bezit komt van het land- Vanaf dinsdag tot en met zondag a.s, zal op het tennispark aan de Rondweg te Roosendaal wederom het jaarlijkse West-Brabantse tennistoernooi worden gehouden. Dat dit toernooi zeer in trek is, be wijst wel dat het aantal inschrijvingen ook dit jaar weer zeer groot is nl. 36 voor het A-toernooi hetwelk donderdag begint, en 90 voor het B-C-toernooi, waarmee dinsdag wordt gestart. Er zijn, behalve uit Roosendaal en om geving, deelnemers uit Amsterdam, Mid delburg, Geleen, Breda, Tilburg, den Bosch, Eindhoven, Naarden en Bergen op Zoom en de jeugd is hierin zeer goed vertegenwoordigd. Het is natuurlijk voor wedstrijdleider C. van Hoek te hopen, dat het weer een beetje mee zal werken, daar er in het tijdsbestek .van dinsdag tot en met zon dag ongeveer 175 partijen afgewerkt moe ten worden. Onder de deelnemers in het heren- enkelspel bevinden zich wederom de fi nalisten van het vorig jaar, de heren W. P. Heijblom uit Amsterdam en M. Vckemans uit Tilburg. Deze laatste moest toen wegens een enkelblessure in de finale opgeven en de partij gewonnen geven aan Heijblom. Te Middelburg zijn atletiekwedstrijden gehouden met als inzet de jaarlijkse Zeeuwse titels. Op deze foto finisht de kampioen op de 3000 meter (jon gens A), de Middelburger W. Back. goed verplicht, die 4,5 hectare opnieuw te beplanten, maar dat is nu juist de ruimte, die de KNVB wil benutten voor het aanleggen van drie velden en een sintelbaan. De heer Brunt zei te hopen, dat er een aanvaardbare oplossing gevonden wordt. Anders moeten we er toe overgaan, die 20 hectare te ontbossen, wat de kosten aanzienlijk zou verhogen. De heer Brunt verwacht, dat het cen trum over drie jaar in zijn geheel in gebruik zal kunnen worden genomen. Cees Lute uit Castricum heeft zondag de Omloop van de Kempen voor ama teurs gewonnen. De Limburger René Lotz werd tweede. De wedstrijd ging over een afstand van ongeveer 200 km. Het plocgenkiassement werd gewon nen door Radium; de Drie Hoefijzers- ploeg werd tweede met de renners Piet van Hee« (7de), Toon Mertens (8ste) cn Rini Roks (14de). De Canadese atleet Harry Jero- ne heeft bij wedstrijden in Saska toon de honderd meter gelopen in precies tien seconden, dezelfde tijd als op 21 juni te Züricht gemaakt werd door de Westduitser Armin Hary. Bij de wedstrijden in Saskatoon stond een flinke wind, die echter beneden de voor wereldrecord geldende limiet van vier mijl per uur bleef. Het wereldrecord van 10.1 staat nog steeds op naam van een aantal Ameri kaanse sprinters, onder wie Ray Norton, Ira Murchison en Bobby Morrow. Zondag zijn in Veghel de Brabantse zwemkampioenschappen gehouden. De tijden ook van Ada de Haan vielen niet mee. De weersgesteldheid was ook van dien aard, dat goede prestaties eigen lijk niet verwacht mochten worden. De belangrijkste uitslagen waren; 100 m rugslag heren: I Ab Lindemans. PSV 1.11.2, vrije slag heren: 1. Ab Lindemans PSV 1.03.8, 200 m schoolslag heren: Baardwijk ZIJZ 2.56.2, 200 m schoolslag dames: Ada den Haan PSV 2.59,1 2. Bet ty Heukels PSV 3.03,7. Het voorlopig Nederlandse Olympi sche hockey-elftal heeft op zondag op het terrein van Tilburg in een oefen wedstrijd een overwinning met 10 (rust 00) behaald op de Batavieren. Het enige doelpunt in deze matige, on der aanhoudende regen gespeelde wed strijd, werd twee minuten na de rust gescoord door van Vroonhoven uit een voorzet van de Beer. (Van onze verslaggever) MET EEN FELLE demarrage sprong de Bleiswijker Droog van zijn makkers weg en flitste als eerste over de streep, daarmee de rose anjers van het Ulvenhoutse rondecomité en de prijs in de wacht slepend. Met galgehumor zei rondevoorzittcr van Oosterbosch tegen de winnaar dat hij een historische daad in de ronde van Ulvenhout had verricht met zijn naam. Coureur Droog die de natte lustrum ronde won. Met galgehumor want na dit hoogtepunt bleven voor het comité nog slechts de zorgen van een financieel débacle. Regen, wind en de concurrentie in de Kempen. Maar een paar honderd mensen stonden te kleumen bij de finish. Verder was het parcours vrijwel leeg. Geen feestelijk lustrum dus De beslissende demarrage van Droog vond plaats, kort voor de laatste bocht van het parcours Hij sprong vanuit de lerde positie in de achtmans kopgroep naar voren met de bedoeling als eerste de bocht te ronden. De rest was voor de spurter kinderspel. De kopgroep kwam pas laat tot stand. Alsmaar bleef het peleton een gesloten geheel, dat evenwel in vrij hoog tempo reed vanwege de premieregen die even gestaag viel als het hemelwater. Dit echter maakte de course er niet aantrek kelijker op. Karei Hamelink viel op bü het premiespurten. Op de duur raakte ook hier de aardigheid af; de course werd saai en het leek alsof ieder om dc beurt een premie pakte ,mct goedvinden van de makkers. Pogingen Droog uit Bleiswfók wint dc sprint cn als eerste by de streep laat hij het stuur los om de armen juichend omhoog te werpen. Nu en dan waren er wel uitlooppo- gingen maar die liepen allemaal op niets uit. Steeds weer streek het peleton op de vluchtelingen neer. Totdat .met nog on geveer zeven ronden te rilden. een groepje weglopers meer succes had een tweede groep van vijf renners sioot daar bij aan en hiermee viel de slag. Alleen de vraag: wie wint straks de spurt, bleef nog te beantwoorden. Met nog twee ronden te rijden liep het kopgroepje even gevaar door het pelo ton ingehaald en opgeslokt te worden maar dat hadden de vluchters ook door en vastberaden vergrootten zij opnieuw de voorsprong Moedig De moedigste coureur was wel Kees van Est. Lang, heel lang heeft hü alleen gereden, moedig volhoudend tot het ein de toe. Het goede nieuws over zijn broers in Parijs, dat via de microfoon bekend werd gemaakt kon hem niet i» kracht geven, nodig om het pelo:^) in tc halen. Niettemin handhaafde hij een stevig tempo. Zo reed hij de course uit. Heden maandagmorgen lost Utrechts burgemeester mr. De Ranitz het startschot voor de 44 deelnemende wagens aan de Mobil Economy Run. Op deze foto: de heer Bijlsma middende enige Nederlander, die vorig jaar in zijn klasse eerste prijswinner werd. houdt een laatste inspectie, alvo rens de wagen in het pare fermé wordt „opgeborgen'. 11. Swaneveld, Dordrecht; 12. Stam, Rotterdam; 13. Paymans, Tilburg; 14. van Lith, Blaricum; 15. de Vries, Waal wijk; 16. van Dongen, Made; 17. Heiden, Rotterdam; 18. Bastelaar, Rotterdam; 19. Verbaas; 20. Ten Dam, Rijswijk. Tijd van Droog 2.36.15. Nieuwelingen Aan de amteurscourse ging een nieu welingenwedstrijd vooraf over 63 kilo meter. De Rotterdammer Hoek werd winnaar. Tweede werd Piet Barten uit Zevenbergen; 3. F. Hoppe, Rotterdam; 4. van Boxtel, Hank; 5. Snoeys. Breda; 6. van Amsterdam. Leiderdorp; 7. Sap, Rotterdam; 8. van Meer, Breda; 9. Tuk ker Ameide; 10. Heeren. St.-Willebrord; 11. van Geloof, Made; 12. Haast, Rijs- bergen. De Kruislander Bastiaansen werd 14de, van Zundert uit Etten 16de. De int. biljart kalender voof het seL zoen 1960-'61 is op het congres van de Europese Biljart Unie te Wenen als volgt samengesteld: Europees kampioenschap kader 712 van 19 t/m 22 januari te Thionville; Europees kampioenschap driebanden van 9 t/m 12 maart te Triest; Europees kam pioenschap libre van 4 t/m 7 mei te Lis sabon; Europees kampioenschap vijfkamp van 22 t/m 28 mei te Vaienci; Europees kampioenschap kunststoten van 25 t/m 27 augustus te San Sebastian. Oberhausen zal in september 1961 het wereldkampioenschap bandstoten of ka der 47/1 organiseren, terwijl Dussel- dorf de toezegging heeft gekregen, in mei 1962 het wereldkampioenschap 47/2 te zullen mogen houden. Het invloedge kan getrokf verslag van blijkt onder is in het aan de stijging de en 1957, maai verwachten, t duizenste lid TX/ferkwaardig is e op het stijging 26.121 bedroeg, t betekent namelijl er in dat jaar 2 I abonnees werden waren er dat v< 77.966. Er was e door sterfte, emi natuurlijk ook: van 51.845 contri leven in de aanw zicht lijkt die wat het hoge vervalc is dat getal rela opzichte van ar gingen. In tien jaar tijd ZATERDAG vond bij een jacht- springconcours in Hamburg een ongeluk met dodelijke afloop plaats. Bij het nemen van een hindernis met zijn paard Kasta- nie, kwam de 19-jarige Duitser Peter Staeven zo ongelukkig ten val, dat zijn paard bovenop hem viel. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis bezweek de jonge Duitser; zijn long was door boord. Uitslag Ruim een maand lang heeft Ria van Velsen, het frêle Haagse meis je, zich de snelste ter wereld op de 100 meter rugslag kunnen noemen. Ria verbeterde op 12 juni van dit jaar in Leipzig het wereldrecord van de Amerikaanse Carin Cone van 1 min. 11.4 sec. tot 1 min. 11 Tijdens dc kampioenschappen der Ver enigde Staten in Indianapolis won het 17-jarige Amerikaanse meisje Lynn Bur ke zondag de 190 meter rugslag in de onwaarschijnlijk goede tijd van 1 min. 10.2 sec. L?nn Burke, die vrijdag reeds het wereldrecord 200 meter rugslag op liaar naam bracht, had tot nu toe voor de 100 meter ais beste tijd 1 min. 11.2 sec. Het wereldrecord op de 100 meter rug slag dames is vrijwel steeds in Neder landse handen geweest. Willy den Turk Amateurs en onafhankelijken over 120 km: 1. J. Droog, Bleiswijk: 2. Ben So- laro, Den Bosch; 3. Den Hartog, Zuid- land: 4. Bertus de Reus, Velsen; 5. an Aert, Achtmaal; 6, Den Outer, Nieu- werkerk: 7. Bertus Lute, Rotterdam; 8. van Rijsbergen. Tilburg; 9. van As, Roo sendaal; 10. Hamelink, Scheveningen; maand bracht ze te Maastricht het record zelfs terug tot 1.10.9. Dit laatste heeft echter slechts een week stand gehouden. De drielandenatletiekwedstrfjd tussen België, Nederland en Zwitserland die zondag in het Cointestadion te Luik werd gehouden, heeft voor de Neder landse heren een bevredigend resultaat opgeleverd. Weliswaar moesten de Ne derlanders het hoofd buigen voor Zwit serland. maar, en dat stemt tot voldoe ning, zij wisten de eindrush van België te stuiten en zelfs nog met vijf punten verschil te zegevieren. De uitslag, 157 punten voor Zwitser land, 141 voor Nederland en 136 voor België laat wel zien dat er om elk puntje hard is gevochten. Zwitserland was superieur met acht overwinningen, terwijl een Nederlan der zich zesmaal als eerste klasseer de, waarvan zelfs drie dubbele zeges ill. op de 110 m horden door Eef Ka merbeek en Peter Nederhand, bij het kogelstolen door Kees Koch en Kees van Wees en bij het speerwerpen door Joop Fikkert en Frans van der Hey- qpp RnnH on nn Hp tipnrio van rleze plaatste zich in 1927 als eerste op de sec. nona en op ae tienae van aeze recordlijSt met een tijd van min. 22 sec. Zij werd opgevolgd door Zus Braun. Na een onderbreking van vier jaar, waarin een Engelse. Australische en Amerikaanse zwemster domineerden, kwam de grote tijd van Rie Masten broek, die in de periode '34-'36 het re cord terugbracht tot 1.15.8. Van 1936 tot '56 bleef het record in bezit van deze meisjes: Nida Senff was tot 1938 de snel ste met 1.13.6, Iet van Feggelen haalde daar nog 0.7 sec. af en op 22 september 1939 kwam Cor Kint in Rotterdam tot de historische tijd van 1 min. 10.9 sec. Deze tijd bleef onaantastbaar tot 1956 toen de FINA besloot, slechts tijden ge maakt op 50 meter- of 55 yardsbanen als wereldrecord te erkennen. Het duurde tot 10 juli van dit jaar. eer Ria van Velsen er in slaagde weer op dezelfde hoogte te komen als Cor Kint. den. België kwam eveneens zes maal tot een eerste plaats. De goede 10.000 meter van Frans Ku llen en de eerste en tweede plaats bij het speerwerpen deden de balans echter in ons voordeel doorslaan. Een eigenaardig incident deed zich voor btf de 3000 meter steeple chase dat Hein Cujé bijna een nieuw Nederlands record kostte. Aangezien dc organisato ren zelf niet wisten of de laatste hin dernis wel of niet in de baan moest staan, besloot een der officials maar naar eigen mening deze voor de aan stormende Belg Gaston Roelants opzij te schuiven. Roelants finishte in de fraaie tijd an 8.50.2, maar zijn nieuwe Belgische re cord zal wel niet worden erkend. Hein Cujé heeft het echter aan de tegenwoor digheid van geest van Jo Moerman te danken dat zijn 9.07.4 een nieuw Ne derlands record werd. aangezien deze eigenhandig het obstakel weer op zijn plaats schoof. Onze landgenoot Keller is dit week einde in het int damtoernooi te Kiev bijzonder succesvol geweest. Zaterdag behaalde de Amsterdammer zijn eerste overwinning op de Belg DeMesma- cker en zondag voegde hij daar een zege aan toe behaald op de kampioen van Parijs Aubier. Wereldkampioen Ku- perman ging voort met winnen. Zondag versloeg hij met zwart spelend de kam pioen van Letland Zvirbulis. Kuperman leidt thans met 19 punten uit 12 par tijen. Keiler behaalde 13 punten. DE NEDERLANDSE sabreur Boude- wijn Heidenrijk heeft in het int, schermtoernooi te Brussel de grote prijs van de stad gewonnen, na bar rage met de Fransman Roulot. Bei den behaalden in de finale vier over winningen. ZUID-SLAVIE heeft het landen-volley- baltoernooi te Leipzig gewonnen. Ne derland versloeg zondag Finland met 31, waardoor onze landgenoten opj de vijfde plaats kwamen. DE IN INDIA gezoren Zuidafrikaanse prof. S. Sewgolum heeft bewezen dat: zijn overwinning van verleden jaar in! het internationale open golfkampioen- sehap van Nederland geen toevals treffer is geweest. Want ook in het kampioenschap 1960 op de banen van de Eindhovense golfclub liet hij het veld van ongeveer 50 deelnemers ach-1 ter zich. OOK ZWEDEN heeft zich geplaatst voor. de finale Europese zone om de Davis I Cup. Zweden speelt in de finale tegen Italië, name verrassing bezorgd door vóór de grote favoriet ..Petite Etoile" als eer ste te eindigen in de King George VI en Queen Elizabeth Stakes, een race gedoteerd met 23.345 pond sterling. M. BUYTELAAR heeft het Ned. kam pioenschap enkelspel van de tennis- leraren gewonnen door in de finale van het toernooi, dat de vereniging van Ned. tennisleraren heeft gehou den op de banen van het gemeente lijk sportpark te Hilversum. S. Parle- vliet te verslaan met 64, 86, 63 IN MOSKOU verbeterde Ianis Kra». skis het Europese record polsstok hoogspringen tot 4,65 meter. (Oud re cord: 4,64 m). DE RUSSISCHE gezusters Irina en Ta mara Press hebben zaterdag op dl tweede dag van de Russische atletiek- kampioenschappen in Moskou, een wereldrecord gebroken en een tweede geëvenaard. Tamara vestigde een nieuw wereldrecord in het kogelsto ten voor dames met een worp van 17,42 meter. Irina evenaarde het we reldrecord tachtig meter horden da mes met een tijd van 10,6 seconde. DE WERELDKAMPIOEN der amateuri op de weg. de Oostduitser Gustav Adolf Schur, zegevierde zondag op overtuigende wijze in de .21e interna tionale ,,Harz-Rundfahrt" (de 200 km in 5 uur 16 min. 20 sec.). Steenvoor. den en Reekers, die eveneens aan deze wedstrijd deelnamen, staakten de strijd. E BOKSCOMMISSIE van de staat Ca- lifornië heeft toestemming verleend om de derde wedstrijd tussen Floyd Patterson en Ingemar Johansson te organiseren. Het gevecht wordt mo gelijk in Dallas gehouden, mits deze stad vóór dinsdag a.s. een recette van een miljoen dollar kan garanderen. dinsda HILVERSUM 1 402 I 7.10 Gym. 7,20 Gram I nmg. AVRO: 8,00 Nw I ikind. 8,40 Gram. 9»00 Dc groenteman 9,15 G Morgenwijding 10.00 I ters 11,00 Pianorecital Lichte muz. 12,20 Re? landbouw 12,30 Land- Lichte muz, 13,00 Nws. i 13,20 Promenade ork, I ber, 14,00 Gram, 14,40 I in, lezing 15,00 Licht 15,45 Fluit en piano 1 jeugd 17,30 Lichte nn Pianospel 18,30 Radicv vloed, door dr. H. C brief 19,05 Gram. 19, 20,05 Lichte muz. 21,(1 Lichte muz. 22,00 Or beursber. en SOS-ber. het woord, lezing 22.. 23,35 Gram. 23.55-24.00 HILVERSUM II 298 7,15 Gram. 7,45 Morgei 8,00 Nws. 8.18 Gram. V. d, jeugd 10.00 V, d baken, lezing 10,25 CT. 11,30 Gram. 11,50 Vols 12,00 Middagklok-noodl| Land- en tuinb. med Nws. 13.15 Zonnewijzi 13,30 Licihte muz, 13,55 Gram. 14,35 Voor de pl Het hoofdkwartier van spel 15,45 Lichte m-uz. Ziekenlof 17.00 V, d. uitz.: Gesproken brie Antillen, door Henk L 18,20 Kaarten op taf< Lichte muz. 19,00 Nw: mojandum 19,30 Gram. I960: A Midsummer nil d. pauzes om 21,25-21,3. boekbespr. en om 22, Nws. BRUSSEL 324 m l^j muziek (om 12.30 We 13,00 Nws. 13,15 Kamer 15,30 Gram. 16.00 Koer 17.00 Nws. 17,10 Kamer! 18,10 Gram. 18,20 V, d, 19,00 Nws. 19.40 Grai Voordr. 20.30 Gram, Omr. ork. 22,00 Nws. 21 23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12 muz. 12.30 Nieuwe g Lichte muz. 14,03 Licht 15,30 Gram. 16,07 Dans Gram, 18,30 Fanfarerrn 19.30 Nws, 20,00 Alessa Gram. 22,00 Wereldnws Nw*. Televi. dinsdag AB GELDERMANS ...de beste van onze landgenoten... I DE AMERIKAAN Jeff Farrell heeft in New Haven tijdens een demonstratie een prachtige prestatie verricht dooi de 200 meter vrije slag te zwemmen in 1 minuut en 59,4 seconde. Hij was daarmee de eerste zwemmer ter we reld, die op deze afstand onder de twee minuten bleef. KONINGIN JULIANA bracht in verband met het 50-jarig jubileum van de ko ninklijke zeil-, roei- en motorsport- vereniging „De Kaag" zaterdagmid dag met het koninklijke jacht „Piet Hein" een bezoek aan de Kager Plas sen, waar zij het admiraalzeilen heeft bijgewoond. VERWACHT WORDT dat 200.000 a 250.000 buitenlanders uit 73 landen in Rome zullen verblij ven tijdens de Olympische Spe len. Dit is bekendgemaakt door de minister voor toerisme, Um- berto Tupini. DE WEDSTRIJD tussen Groot-Brittan- nië en Italië (halve finales van het toernooi om de Davis Cup, Europese zone) is zaterdag geëindigd met een 41 overwinning voor Italië, dat vrij dag al een beslissende 30 voorsprong had. De Italianen maakten er een grapje van; zij arriveerden tot en thousiasme van het publiek op Wimbledon met bolhoeden en typisch Engelse paraplu's. WERELDKAMPIOEN Jack Brabham is op het circuit van Silverstone winnaar geworden van de race om de „Grote prijs van Engeland", de zevende van de elf wedstrijden, die meetellen voor de competitie om het wereldkam pioenschap coureurs. DE WESTDUITSE equipe Koegel-Roeh- rich met een Mercedes 190 D heeft de 22e internationale rally van Wiesbaden gewonnen. DE AMSTERDAMMER Jan Cijs heeft zondagmiddag in Rotterdam beslag gelegd op het kampioenschap van Ne derland 50 kilometer snelwandelen Met zijn tijd van 4 uur 54 miputen en 3,2 seconde was hij ruim 25 minuten sneller dan zijn naaste concurrenten van de Goes en Maas, die vrijwel ge lijk over de eindstreep kwamen. TIJDENS DE OOSTDUITSE atletiek- kampioenschappen in Berlijn gehou den. evenaarde Gisela Birkemeyer zaterdag het wereldrecord op de 80 meter horden dames met een tijd van 10.6 sec. AGGRESSOR, de vijfjarige hengst van sir Harold Wernher heelt zaterdag de Engelse bookmakers een onaange- Bij een ontploffing van een tijdboir die in de Kroatische club te Buenos Aires was geplaatst hebben zaterdag, tijdens een dansavond, 20 personen ern* stige verwondingen opgelopen. Verschil' lende mensen moesten in een ziekenhui* worden opgenomen. De toestand van vijf kinderen die zich in de club bevon den zou zeer ernstig zijn. Voor de san- slag liep reeds het gerucht, dat vrien den van Adolf Eichmann en Ante Pa* velic een vergadering zouden houden in het gebouw waar de Kroatische club is gevestigd. De voorzitter van de club ont kende echter, dat er zulk een bijeen; komst op het programma stond. Hij schreef de bomaanslag toe aan commu nisten die in nauw contact zouden staan met de Joegoslavische ambassade. De Argentijnse politie heeft 34 voor* standers van het regime van Fwei Castro aangehouden, die in een restau rant in Buenos Aires een receptie ter ere van de eerste secretaris van <Je Cubaanse ambassade bijwoonden, ue politie zei dat het een communistische bijeenkomst" betrof. In Argentinië isoe communistische partij verboden. NTS: 20,00 Journ. en rikaans variété progr VLAAMS BELG», ber. en journ 20,00 Tussen hemel en aard' 21,25 Vedettengalerij 22,35 Nws. en journ FRANS BELG. kron. 20.00 Journ. 20.35 muz. 22,35 Journ, (Ad ver De heer G. S„ w< meente Bergen, is ii daar er geen termen geacht om hem nog 1 te houden. Zoals wij reeds gei hij vorige week maar Inmiddels is een gere gevorderd inzake vals waarvan wethouder Elf Tibetaanse Lama-priesters, die er in geslaagd zijn de Nepalese grens over te steken, hebben meegedeeld, dat er is i Tibet hardnekkige gevechten worden ge leverd tussen communistisch-Chines I militairen en leden van de 5'arn. ?c.| Khampa's, waarbij aan beiden zijde velen zijn gesneuveld. De Lama-priesters waren aanvanxe lijk met hun veertienen. Drie hun™! werden echter aan de grens door LD' nese communisten gedood. Zij bereid ten Nepal na een reis van vijftig o gen, waarbij zij door de stam Khampa's werden geholpen. Zij zijn plan door te reizen naar India, d zij Nepal niet als een veilig oord schouwen. De Tibetaanse priesters verklaard op vijf punten in Nepal met mode wapens uitgeruste Chinese militairen hebben waargenomen. Niet slechts baren stelling-biljetten en BS zouden nog op d Oostenrijkse Toplitzme de geheime plannen onderzoekingsbureau nne, waaruit belangr de raketten van Hitlei den kunnen komen Di Stiermarken heeft opi aanvragen om toestem pogingen gekregen, ook het dagboek van en bewijsmateriaal teg te vinden is in de kisti van de oorlog in het

de Stem | 1960 | | pagina 6