SOVJET-UNIE BELOOFT STEUN AAN KONGO nieuwe Vaststelling uitkeringsbedragen Rusland wil ïijk piloot uitleveren Kongo in twee weken vijf jaar achteruit an ill Loemoemba eist direct vertrek Belgische troepen A.o.w. en a.w.w. Klaar voor proefvaart na grote beurt Verkeersleiding Schiphol thans unicum in wereld 7 3 wavin Johnson nu kandidaat vice- presidentschap Nieuwe regering in Italië in voorbereiding Nota's over en weer bij wapengekletter J5TC. °P 4 41 UUr' 70" 0nd" Naar volledige automatisering Emigrant Brakenhoff overleden DAGBLAD VOOR ZEELAND Twee Europeanen in Leopoldstad gedood Japanse kabinet biedt ontslag aan Plaatselijk buien i s n.M an op °'39 uur' maan j Lawrence Tibbett overleden Beslag op zender in aanbouw voor Veronica'" Liever pact met de duivel dan met België zei Loemoemba Aftredende leden Eerste Kamer Proces Eichmann pas volgend jaar 100e JAARGANG No. 23419 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J- v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 ZATERDAG 16 JULI 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 1 8.20 per post - 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1 LBij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. i ei, \o iijiivn/- - «"-o- n,^T^Tde-Zeeuwse Eilandem Goes, Westsingel 98 - telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bjft^is: TerneuzenMJsbaanstraai 24^telefoon_ 2601 - OOSTBURG^Nieuwstraat 41 - te efoon 35) Volgens tegen ifliddemacht in Brus sel ontvangen berichten zijn in Leopold- stad twee Europese inwoners na het invallen der duisternis door gewapen de Kongolese burgers gedood. Vermoed wordt, dat Konoglexen wa pens hebben bemachtigd in een van de kazernes in de Kongolese hoofdstad, waaruit een groot aantal geweren en revolvers is ontvreemd. Het kabinet-Kisji van Japan heeft gis teren zijn ontslag aangeboden, teneinde het parlement, dat maandag a.s. in bui tengewone zitting bijeenkomt, in de ge legenheid te stellen zich uit te spreken over de benoeming van een nieuwe minister-president. De Amerikaanse democratische par tij heeft Johnson, de door Kennedy ver slagen kandidaat voor het president schap. bij acclamatie benoemd tot kan didaat voor het vice-presidentschap. De voordracht daartoe was een han dige politieke maneuver van het parle mentslid McCormack, die de tegenstan ders van Johnson de wind uit de zeilen nam. Johnson feliciteerde de conventie met de keuze van Kennedy als presidents kandidaat en zei graag onder en naast president Kennedy" te willen staan. Het directoraat van de Italiaanse christen-democratische partij is gisteren overeengekomen de steun aan de huidi ge regering-Tambroni op te zeggen en een nieuwe regering te vormen met de steun van centrum en gematigd links. Het zal opnieuw een exclusief christen democratische regering zijn, maar een die de steun zou hebben van de sociaal democraten van Saragat, de liberalen en republikeinen. Tambroni kwam aan het bewind met de steun van de neo fascisten. Een directoraatslid deelde mee, dat de democratische centrumpartijen tot een akkoord zijn gekomen over de vor ming van zulk een regering. Tambroni zal nu waarschijnlijk plaats moeten maken voor iemand met linkse sympathieën, zoals ex-premier Fanfani. de leider van de linkervleugel in de christen-democratische partij. President Kasavoeboe en premier Loemoemba van Kongo zijn bij de duivel te biecht gegaan. Gisteren hebben zij namelijk premier Kroestjev van de Sovjet-Unie verzocht de „ontwik keling in Kongo van uur tot uur te volgen,\ Maar al te graag beloofde Moskou alle mogelijke steun aan Kongo. Een tweede Korea dus in het hart van Afrika De eerste troepen van de Ver enigde Naties zijn gearriveerd. Te gelijk heeft Loemoemba zeer uit drukkelijk de eis gesteld, dat he denmorgen om zes uur de Belgi sche troepen vertrokken zouden moeten zijn en dat de twee militai re bases van België in Kongo, Ka mina en Kitona, voor die tijd ont ruimd moeten zijn. Bjj dit gekletter van wapens is het geritsel van alle mogelijke pa pieren diplomatieke nota's niet meer te horen. Ze waren er: een Russi sche nota aan België en een zó scherp en afdoend antwoord van België aan Moskou, dat deze Bel gische antwoord-nota zonder meer door Moskou werd geretourneerd. De V .N .-troepen Op de dag van de aankomst van de eerste militairen van de V.N.-strijd- macht op hèt vliegveld Ndjili van Leo- poldstad is gebleken, dat over de taak van deze troepen een groot verschil van mening bestaat tussen de Kongolese cn de Belgische regering. „Indien de troepen van de V.N. naar Kongo ko men met de bedoeling met de Belgische militairen samen te werken, dan moe ten wij ze terugsturen", riep minister president Loemoemba gisteren m een rede in het Kongolese parlement uit. „Wil men succes oogsten bij het herstel 'en handhaven van de orde, dan dienen de strijdkrachten van de V.N. met de Belgische strijdkrachten samen te wer ken", verklaarde minister-president Eyskens op hetzelfde moment na een kabinetsvergadering in Brussel in een gesprek met journalisten. De hoogste militaire autoriteit van de troepen van de Verenigde Naties in Leopoldstad in afwachting van de aankomst van de Zweedse commandant. generaal Alexander, bleek de Belgische opvat ting te delen. Onder zijn auspiciën werd met de Kongolese vertegenwoordigers een regeling getroffen, waarbij de Kon golese hoofdstad in sectoren werd ver deeld, waarin Kongolese, Ghanese en Belgische eenheden verantwoordelijk werden gesteld voor het handhaven van orde en rust. „Alles is geregeld met de vriend schappelijke steun van de V.N. ten gunste van België", verklaarde Loe moemba in zijn rede van twee uur tot de Kongolese volksvertegen woordigers. Hij eiste het terugtrek ken der Belgische troepen in het ge hele land binnen 12 uur en van de Belgische militairen uit Leopoldstad en van het vliegveld binnen 6 uur. Gisteren heeft Kongo officieel de di plomatieke betrekkingen met België verbroken. Het Kongolese parlement heeft geweigerd het vriendschapsver drag met België goed te keuren. Telegrammen en nota's Terwijl Kasavoeboe en Loemoemba een telegram zonden aan Kroestjev, dat .zij gedwongen zouden kunnen worden de steun van de Sovjet-Unie te vragen indien het Westen geen einde zou ma ken aan de agressie tegen de Kongo lese soevereiniteit", zond de Russische ambassadeur in Brussel het antwoord terug, dat de Belgische regering had opgesteld op een Russische nota, waar in België van „koloniale agressie" in Kongo werd beschuldigd. „Het Belgi sche antwoord bevatte beledigende uit drukkingen aan het adres van de Rus sische regering", werd in een officiële mededeling van de Russische ambas sade gezegd. De Belgische regering had in haar antwoord gezegd, dat „met ver ontwaardiging van de verdraaide voor stelling van bedoelingen en feiten" van de Russische regering was kennis ge nomen en dat de nota zonder verder commentaar was afgewezen. Kroestjevs antwoord aan de Kongolese regerings leiders zei, dat de Russische eis een voudig was: „Handen af van Kongo". „De Kongolese regering kan er van overtuigd zijn, dal de Sovjet-Unie aan Kongo de steun zal verlenen, die het nodig heeft om zijn rechtvaardige zaak te doen zegevieren". De gevolgen van de ontwikkeling van de afgelopen dagen voor Kongo zelf werden door minister-president Loe moemba in het parlement aangeduid: „De schatkist is in moeilijkheden en niemand zal kunnen worden betaald". Minister-president Eyskens deelde in Brussel mede, dat de Belgische regering op zich heeft genomen de lonen en sa larissen uit te betalen aan Belgische en Kongolese werknemers in Kongo, die door de ontreddering van het bedrijfs leven daar niet kunnen worden uitbe taald. Deze maatregel is, zoals hij uit eenzette, bedoeld om sociale onrust te voorkomen. „Tenzij de Kongolese rege ring de financiële consequenties daar van zal dragen, zal België zich dit of fer getroosten", verklaarde hij. Die so ciale onrust werd, zoals wij elders in deze editie uitvoeriger berichten, gis teren in Leopoldstad al merkbaar. In de Europese wijken van de stad werden door de bewoners verlaten wo ningen geplunderd en voor het eerst werd ook melding gemaakt van een aanval van 300 burgers op auto's van blanken. Grote betekenis hechtte premier Eyskens ook aan de spoedige aan komst van V.N.-troepen in de Kon golese oceaanhaven Matadi, die reeds in het begin door Belgische parachutisten werd verlaten. Kongo lese muiters zijn daar thans de baas. Binnenkort is de publikatie te Jaar 2196. Voor wezen tot 10 jaar is - het nieuwe bedrag op 486 vastgesteld; verwachten van het k.b. waarbij voor wezen van 10 tot 16 jaar op 732 en de nieuwe uitkeringsbedragen in- v°£ ^betogen'l 'dë^ompe^üe ouderdoms-Ivoor de huur- en meldkprijsstijging in begrepen. De nieuwe uitkeringen bete en gevolge de algemene wet en de algemene weduwen- wezenwet worden vastgesteld. De nieuwe bedragen gelden vanaf 1 april 1960. Ingevolge de a.o.w. zullen de ongehuwden per jaar 1134 gaan ontvan gen en de gehuwden 1794. Ingevolge de a.w.w. zullen de wedu wen zonder kinderen per jaar 1512 krij gen en de weduwen met kinderen per ■yy .'V VMf TWEE HAGENAARS van 20 jaar hebben in twee nachten tijds negen inbraken ge pleegd. Veel van wat zij stalen hebben zjJ eenvoudig vernield. Bij één der omn ,jrs ging er een spiegelruit van 2000 gulden aan. De jongelui zitten nu vast. VAN DE slachtoffers van de brand in het ijuatemalaanse krankzinnigengesticht zijn er gisteren 151 in een gemeenschap- pe ijk graf ter aarde besteld. 155 worden nog vermist en circa 200 zijn tijdens de brand ontsnapt en nog niet opgespoord. De brand is waarschijnlijk met opzet aan gestoken. van oorlog in Zuid-Korea is van ?o opgeheven om de verkiezingen randeren 3'S' vollediSe vrijheid te ga- RUSLAND wil India anderhalf ton ben zine en olie verkopen tegen prijzen die lager liggen dan die op de wereldmarkt. ^ET„JA^™^.vanv0verheidsambtenaren m India breidt zich toch verder uit- in Bombay legden de havenarbeiders 'het werk neer en in Calcutta is alle verkeer stilgevallen. GABON een vroegere Franse kolonie aan de Afrikaanse westkust, is gisteren als negende Afrikaanse land in deze maand, onafhankelijkheid verleend. Ga bon blijft binnen de Franse unie. HET HOOFD van de criminele politie in de Duitse stad Recklinghausen, Johan nes Otto, is uit zijn functie ontheven omdat men hem veraenkt van ernstige oorlogsmisdaden, voornamelijk tegen zi geuners gericht. Het Braziliaanse vliegdekschip Minas Gerais, dat bij Verolme op Rozenburg verbouwd en gemoderniseerd is, nadert de voltooiing: over enkele dagen hoopt men de proefvaart te houden. Er is reeds een 800 man tellende bemanning aan boord. Verwachting van het K.N.M.I. tot j J vanavond, opgemaakt gisterenavond I 23.15 uur: Opklaringen, vooral aan de kust - J vJm,rnameMJk In het binnen- tfee buien' Zwakke tot ma- J uvL-I tussen zuidwest en west. tuur verandering in tempera- j Vandaag: zon onder 20.53 uur; J maan onder 14.03 uur. I onder 15.08 nur. J Maandag: zon op 4.42 uur; maan »p 1.08 uur. kenen voor de ongehuwden, die a.o.w.- pensioen genieten, een maandelijkse ver hoging van 13,50 en voor de gehuwden een verhoging van 17,50. Weduwen zon der kinderen ontvangen 15,50 meer en weduwen met kinderen 19. Voor wezen beneden 10 jaar bedraagt de verhoging 4 per maand, voor wezen tussen 10 en 16 jaar 6 en voor wezen van 16 tot 27 jaar 8. Vanaf 1 april is op deze verhogingen reeds een maandelijks voorschot gege ven. Deze voorschotten bedroegen voor ongehuwde a.o.w.-trekkers 7 per maand en voor gehuwde 11. Weduwen zonder kinderen ontvingen een voorschot van 9 en weduwen met kinderen van 14 per maand. Het voorschot voor wezen tot 10 jaar voor wezen van 10 tot 16 jaar en van 16 tot 27 jaar bedroegen resp. 3. 4,50 en 6 per maand. De reeds ontvangen voorschotten zul len uiteraard in mindering worden ge bracht bij de uitbetaling van de achter stallige uitkeringsbedragen. Het ligt in de bedoeling, dat de achterstallige bedra gen in augustus worden uitbetaald. Rusland heeft gisteren aangebo den het lijk van de gezagvoerder van het Amerikaanse verkennings vliegtuig dat op 1 juli in het Noord poolgebied werd neergeschoten, aan Amerika over te dragen, aldus een bericht van het Russische pers bureau Tass. Dit aanbod werd gedaan in de Russi sche antwoordnota op de Amerikaanse nota van 13 juli waarin tegen het neer schieten van het verkenningsvliegtuig RB-47 werd geprotesteerd. Over de ver dere inhoud van de antwoordnota deelde Tass mee, dat het Amerikaanse protest „categorisch" wordt afgewezen als ,,on gegrond" en dat het oude Russische stand punt wordt gehandhaafd, dat de RB-47 een nieuwe flagrante schending van het Russische luchtruim beging. Wat betreft de overdraging van de stoffelijke resten van de gezagvoerder, kapitein William A. Palm. wordt mee gedeeld, dat dit op elk gewenst tijdstip kan gebeuren. Geen Britse antwoorden De woordvoerder van het Britse minis terie van buitenlandse zaken heeft mee gedeeld, dat de Britse regering niet zal antwoorden op enkele Russische nota's en mededelingen, die de laatste tijd zijn ontvangen over verschillende aspecten van, zoals men het in White Hall noemt, „de nieuwe koude oorlog". Hiertoe behoren de mededeling van 13 juli, waarin de V.S., Engeland en Frank rijk worden beschuldigd van aanmoedi ging van „Belgische agressie" in Kongo, en de Russische nota van 30 juni waarin werd beweerd, dat de Westduitse rege ring in West-Berlijn recruten voor het leger zou aanwerven. Voorts heeft de De zanger Lawrence Tibbett is gis teren op 63-jarige leeftijd in een zie kenhuis te New York overleden. Hij was op 27 juni in het ziekenhuis opge nomen voor een hoofdoperatie. Tibbett is bas-bariton geweest bij de Metropolitan Opera. Later trad hij op voor radio en televisie en voor films. »„DK„eerSte 4wee zgn- traPPen voor een ripr Sn rC1i me,4we Srote middengolfzen- der voor de „Veronica" zijn gisteren in (N^H )°b!PheXl!.garageb0Xen te Laren (N.H.) in beslag genomen door een op sporingsambtenaar van de bijzondere radiodienst der P.T.T.. de heer D Neu teboom. De trappen, die een waarde van tezamen f 1000.- hebben, stonden met ander materiaal, kennelijk bestemd voor een volgens een geheel nieuwe op zet te bouwen zender voor het radio schip. m een garagebox Het was de derde keer dat de opspo ringsambtenaar zenderapparatuur voor het radioschip in beslag nam. Nederland is sinds gisteren op het ge bied van de luchtverkeersbeveiliging de gehele wereld een stevige stap vooruit. Zelfs op Amerika, dat op het gebied van de verkeersleiding op vlieghavens toch wel een geducht woordje mee spreekt, is ons land thans twee jaar voor. Gisteren is n.l. een Satco-computer een elektronisch brein dat volkomen automatisch een verkeerscontrole systeem berekent in gebruik gesteld. Nederland is het eerste land ter we reld dat een dergelijke machine in ge- „Het zal vijf jaar duren om het land terug te brengen, tot waar het tevoren (dat is twee weken geleden), was". Deze woorden sprak Loemoemba gisteren in de Kongolese kamer. „Om de natie te redden zijn wij bereid een pact met de duivel zelf te sluiten, maar niet met Bel gië." Ook dat zei Loemoemba bij diezelfde gelegenheid. Hoe slecht de economische en finan ciële toestand van het land wel was, bleek misschien nog wel het best, toen de Kongolese premier de afge vaardigden er op wees, dat zij „nog geen tien frank van hun stipendium" zouden ontvangen. De eerste motie, die na het verkrijgen van de onaf hankelijkheid in het Kongolese par lement werd goedgekeurd, was de toe kenning van een jaarlijks salaris van 400.000 frank aan de Kamerleden. Thans dus nog geen 75 cent in plaats van 30.000 gulden „Ik spreek met tranen in mijn ogen. Ik heb tien dagen niet gegeten noch geslapen. Belgische officieren hebben mij en de president ..macaques" (aap) genoemd", aldus zijn klaagzang ver der. En de oorzaak van deze rampzali ge toestand en van de beledigingen die dc premier van Kongo heeft moe ten slikken? „De Belgen!", zegt hij. Geen geld Duizenden negers, die momenteel geen slag werk kunnen verrichten, trokken gisteren door de straten, demonstrerend om geld. Normaal worden zij op de vijftiende van de maand betaald en dus had het gis teren betaaldag moeten zijn. Bovendien had Loemoemba loons verhoging beloofd. Maar er is prak tisch geen hoop voor de negers, dat zij binnenkort geld zullen ontvangen, want hun Europese werkgevers, die zij geplunderd hebben, zijn of naar het buitenland vertrokken, of wachten op de vliegvelden op vervoer. Vluchtelingen Ongeveer tienduizend Belgen wach- ten in de buurlanden van Kongo op reisgelegenheid naar België, zo heeft een woordvoerder van de Sabena mee gedeeld. Gisteren brachten 28 vliegtuigen on- geveer^ 3000 vluchtelingen naar Brus sel. Die luchtbrug wordt iedere dag verder geperfectioneerd. Naar schatting zijn thans 25.000 Europeanen uit Kongo geëvacueerd. Op 1 juli waren er nog ongeveer 80.000 Europeanen in dit gebied. Rust in Katanga Het gunstigst ziet het er voor de Europeanen nog uit in Katanga, dat zich onafhankelijk heeft verklaard. Het gigantisch Belgisch bedrijf Union Minière aldaar, verwacht binnen een week weer op volle kracht te kunnen werken. Van de 2000 Europese em ployés was meer dan de helft met hun gezinnen naar Noord-Rhodesië ge vlucht, doch een groot aantal is in middels weer teruggekeerd, sommi ge zelfs met hun gezinnen. Van de 23.000 Afrikaanse employés zijn vele nog absent, maar het aantal dat op het werk terugkeert stijgt voortdu rend. Hoe de ontwikkeling in ,,het land van Moise Tsjombe", premier van Katanga, verder zal gaan, is uiteraard moeilijk te voorspellen, maar het heeft er alle schijn van, dat Tsjombe de teugels stevig in handen heeft. De voorzitter van het parle ment aldaar heeft de vrije wereld verzocht onverwijld de onafhankelijk heid van Katanga te erkennen. Tot dusver heeft daar nog geen enkel land op gereageerd, ook België niet. bruik stelt, vertelde de directeur-gene raal van de Rijksluchtvaartdienst. Snel en veilig De machine is in staat in enkele se conden voor ieder vliegtuig dat Schiphol nadert of dat van onze luchthaven ver trekt, een vliegschema uit te tikken. Dit werk werd tot nu toe gedaan door een assistent-verkeersleider, die daar dan vrij veel tijd voor nodig had. Althans zóveel dat de verkeersleiding, nu steeds meer straalvliegtuigen verschijnen, in de knoop dreigde te geraken. Het elektronisch brein dat gisteren in werking is gesteld neemt dit werk nu volkomen feilloos en bovendien hyper snel over. Het is de eerste stap op weg naar volledige automatisering van de verkeersleiding. Daaraan wordt ai ge werkt. Vandaar dat de Rijksluchtvaart dienst serieuze hoop heeft dat het de gisteren definitief verkregen voorsprong op alle andere landen ter wereld, behou den blijft. De tweede stap naar de volledige automatisering zal zijn dat ook het .flight progress board", waarop al- ïe vliegschema's tezamen komen, wordt geautomatiseerd en tenslotte, als derde stap, wordt een elektro nische rekenmachine in gebruik ge steld die, als er conflictsituaties dreigen te ontstaan, snel en veilig uitrekent wat ieder vliegtuig moet doen om ongelukken te voorkomen. Het gevaar dat het luchtverkeer in de buurt van de vlieghavens in de knoop raakt, wordt nauwelijks groter naar mate er meer straalvliegtuigen in de lucht komen. Hun enorme snelheid en de omstandigheid dat zij niet zo lang op hun beurt om te landen kunnen wach ten als gewone vliegtuigen, maken een perfecte „timing" noodzakelijk. De Nederlandse emigrant Albert Bra kenhoff, die kort na zijn aankomst in Nieuw-Zeeland aan een dodelijke ziekte bleek te lijden, is gisteren overleden. De ouders .van de jongeman zijn woens dag naar Nieuw-Zeeland vertrokken om hun zoon nog levend te kunnen zien, maar zij zijn te laat aangekomen. Zij kwamen gisteren om vier uur aan in Sydney en vandaar moesten zij doorrei zen naar Waikate waar Brakenhoff werd verpleegd. Zowel van Nederlandse als van Nieuwzeelandse zijde bestond een dergelijk medeleven met het tragische geval, dat er geldinzamelingen zijn ge houden. die de ouders in staat stelden naar Nieuw-Zeeland te reizen. In Moskou heeft L. Brezhnev (links) de versierselen van de onderscheiding in de orde van de Rode Bannier uit gereikt aan de piloot van de Russische luchtmacht Vasily Polyakov. Deze is volgens officiële Russische berichten de man die het Amerikaanse verken ningsvliegtuig van het type RB-47 bo ven Russisch gebied zou hebben neer geschoten. Britse regering, in tegenstelling tot de verwachting, gisteren niet geantwoord op de Russische nota van 11 juli, waarin Engeland wordt beschuldigd van recht streekse medeplichtigheid in de kwestie van het op 1 juli boven de Barentszee neergeschoten Amerikaanse RB-47 vlieg tuig. De kandidatenlijsten voor de Eerste Kamer van de verschillende politieke partijen voor de zetels van de groep Zuidholland en van de groep Groningen. Drente, Overijssel en Gelderland zijn bij het Centraal Stembureau ingediend. De P.v.d.A. en de K.V.P. dienden in Zuidholland allebei twee verschillende lijsten in. In de noordelijke groep deed de K.V.P. een andere keuze dan in Gel derland. Uit de kandidaturen blijkt, dat een zestal thans zittende senatoren de ar- beide aan het Binnenhof zullen staken. Het zijn de heren ir. C. Staf (C.H.U.), H. Oosterhuis (Arb.), H. J. de Dreu (Arb.). mr. A. Anema (A.R.) (die reeds geruime tijd geleden de wens te kennen gaf om af te treden), dr. B. S: Polak (C.P.N.) en mevrouw J. A. A. Luijckx- Sleijfer (K.V.P.). „Het is onwaarschijnlijk dat het pro- ces tegen de Duitse oorlogsmisdadiger Eichmann nog dit jaar zal beginnen. Volgend jaar lente zijn we vermoedelijk wel klaar". Dit zei gisteren de Israëli sche politiechef Abraham Seiinger, die in Nederland vertoeft om kennis te ne men van documentatiemateriaal, dat wellicht kan worden gebruikt in het pro ces Eichmann. De heer Seiinger is chef van het „Bureau 0-6", dat werd inge steld om de gedragingen van de oorlogs misdadiger tijdens de oorlog te onder zoeken. Dit is de Eichmann-speurder Abraham Seiinger, die op het ogenblik in ons land is. (Ad ertentie) m UJJVOORDELEN PLASTIC VLOERTEGELS volkomen slijtvast vol komen bestendig geslo ten oppervlak «stroef op pervlak koud-buigzaam. Verkoopkantoor WAVIN Postbus 173 Zwolle TaL (05200) 18744 (3 lijnen)

de Stem | 1960 | | pagina 1