btaü PARACHUTISTEN VECHTEN VOOR LEVEN VAN VLUCHTELINGEN Schrikbewind van Kongolees leger Uit hel van zinneloos geweld gevlucht CUBA VRAAGT V.N.-ZITTING V er miste Y S-bommen werper door Russen neergeschoten MORGEN het de is laatste dag Tour de France-prijsvraag Katanga scheidt zich af Janssens de schuldige ONTVOERD JONGETJE VERMOORD KASAVÖÈB0È: Wij willen dat U blijft Tankrijk geeft - bij verrassing - vier koloniën zelfstandigheid Van schrik (om vermeende dode) gestorven KENNEDY: kans Fremaatle boy col Nederlandse oorlogsschepen Eilandbewoners bijtijds gevlucht Levenslang voor Karoendeng Zieke Gastro kan nog vlot schelden Moskou trekt fel van leer VAN DER BORGH TWEEDE IN GAP DAGBLAD VOOR ZEELAND K.L.M. maakt j 1 extra vluchten I j BEROEP AFSCHEIDING SPOOKSTAD Minder wind Jasje en pet gevonden zeer groot Dode vulkaan werkt Lijk geïdentificeerd als van omgekomen kapitein 100e JAARGANG No. 23415 Ynor God, Koningi* en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. NeerlatwJia Directeur: K H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 DINSDAG 1'2' JULI" I960) Abonnementsprijs 7.per kwartaal, 8.20 per post - 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377BijbureausTerneuzen. 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) De onrust in Kongo, waar groepen muitende zwarte militairen het leven van alle blanken bedreigen, is gisteren nog geenszins geluwd. In tegendeel, overal in het land werd gevochten en de situatie in de pas onafhankelijke staat is onoverzichtelijk en wordt gekenmerkt door ge weld, leed en onmacht van de huidige regeerders om de orde eniger- mn+p Tp Vi prst.pl 1 en Het ergste was het gisteren in Stanleystad. De inheemse bevolking is daar op grote schaal aan het plunderen gegaan m de woningen van gevluchte blanken. De Nederlandse consul-generaal te Leopoldstad, jhr. E. Boreel heeft meegedeeld, dat voorzover hij kon 2 nagaan, geen enkele Nederlander in Kongo tot dusver letsel heeft op- ^Eerder had jhr. Boreel gemeld dat Z voorzover hem bekend was, alle Ne- J derlanders in Stanleystad in goede welstand verkeren. 2 2 Jhr. Boreel heeft gisterenavond ra- 2 dio Nederland Wereldomroep ver- 2 zocht de volgende boodschap om te 2 roepen: „In verband met het feit dat de Nederlandse ambassadeur in Leopoldstad als gevolg van de om- 2 standigheden niet of nauwelijks con- 2 tact kan hebben met de Neder- Z landse gemeenschap buiten de hoofd- stad, heeft hij ons, radio Nederland 2 Wereldomroep verzocht om namens 2 hem alle Nederlanders in de Kongo 2 in overweging te geven vrouwen en kinderen te doen evacueren". Het bestuur van de vereniging van KLM-vliegers heeft de directie van Z de KLM medegedeeld, dat het haar Z leden heeft geadviseerd gevolg te Z geven aan elk beroep dat de maat- X schappij op hen zou doen voor het 2 uitvoeren van evacuatievluchten van 2 Brazzaville naar Europa. De vlie- ■2 gers zijn van harte bereid ook in 2 2 bun vrije tyd aan de luchtbrug 2 2 naar Brazzaville, waar honderden blanke vluchtelingen uit de Kongo op vervoer wachten, mee te wer- Z ken. 2 Z Gisteren is een DC-7C van de Z KLM in Brazzaville gearriveerd. 2 Dit toestel is met 80 Belgische en 2 2 Nederlandse vluchtelingen uit Kon- 2 2 go naar Europa vertrokken. Een 2 •tweede DC-7C gaat vandaag naar •Brazzaville en woensdag volgt een DC-6B. De KLM heeft bekendge- j» maakt dat zij ondanks het pieksei- zoen zal trachten meer vluchten te Z laten maken naar Kongo. Ook de Swiss Air zal deelnemen aan Z de pogingen de vele vluchtelingen Z 2 uit Kongo naar Europa terug te 2 2 brengen. 2 Naar het schijnt zijn hier en daar groepen blanken door muiters ingeslo ten. De ervaringen van de laatste da gen hebben geleerd dat hun leven be slist niet veilig is. Er zijn radio-nood seinen van zulke groepen opgevangen; er zijn ook vrouwen en kinderen onder. Intussen gaat de massale vlucht uit Kongo van al wat blank is voort, met steeds groter haast, want ieder vreest het ergste. Loemoemba, die eerst de Belgen de schuld gaf van de ongeregeldheden, heeft gisteren een beroep gedaan op de Verenigde Naties om specialisten te stu ren voor reorganisatie van het Kongo lese leger. De premier, die de toestand niet aan kan, moest erkennen dat het leger in het gehele land een schrikbe wind uitvoert. Tot commandant van het leger is gis teren benoemd Victor Loendoela, een ex- sergeant-majoor van de vroegere weer macht. Hij is gisteren in Elizabethstad aangekomen om veiligheidsmaatrege len te treffen. Men schat dat de laatste dagen rond de veertienduizend Belgen het land heb ben verlaten. Het totaal aantal gevluch te blanken beloopt ca. 20.000. Op alle mogelijke manieren vlucht men: naar buurlanden, over zee en per vliegtuig Op het vliegveld van Leopoldstad staak ten gisteren de negeremployés van de Sabena. Ze wilden hoger loonen snellere Afrikanisering. Rhodesië houdt aan de grens vijftien honderd militairen paraat. Zonder voorafgaande aankondiging heeft de Franse regering gisteren aan vier van haar voormalige Afrikaanse koloniën volledige zelfstandigheid ge schonken. De vier landen, die een groep vormen, genaamd de ,,ConseiI d'Enten- te", zijn: de Ivoorkust, Boven-Volta, Ni ger en Dahomey. Ondanks het feit dat deze groep al geruime tijd onderhandelingen voerde over een eventuele zelfstandigheid, kwam de aankondiging over het berei ken van een overeenkomst, die gisteren middag door enige woordvoerders na mens de onderhandelaars werd bekend gemaakt, als een volkomen verrassing. In een korte zakelijke plechtigheid werden de verdragen getekend door de Franse premier Michel Debré en na mens de vier Afrikaanse staten door de premiers Felix Houphouet-Boigny voor de Ivoorkust, Hubert Maga voor Daho mey, Hamani Diori voor de Niger en Maurice Yameogo voor Boven-Volta. De ondertekening van deze onafhan kelijkheidsverklaringen betekent dat thans zeven leden, die vroeger behoor den tot de Franse overzeese gemeen- In het Lagerhuis heeft de Engelse pre mier meegedeeld dat de premier van Katanga inderdaad politieversterking uit Rhodesië heeft gevraagd. Men kan echter alleen op een dergelijk verzoek ingaan als het van de centrale Kongo lese regering komt, aldus MacMillan. Katanga verkeert inmiddels in nood toestand, door premier Tsjombe uitge roepen. De commandant van de Belgi sche troepen heeft hij tot ,,vredesoffi cier" benoemd. Premier Mosje Tsjombe van de Kon golese provincie Katanga, heeft gisteren- Elizabethstad is intussen geheel door de blanken verlaten. Het lijkt op een spookstad: men ziet er alleen zwarte soldaten die heer en meester van het terrein schijnen. In deze stad zijn vier Belgen vermoord. Ze hadden hun gezin nen juist in veiligheid gebracht. Ook in Loeloeaburg sneuvelden Euro peanen. Gisteren hebben de Belgische parachutisten op verschillende plaatsen in het land ingegrepen. Waar zij slaags raakten met de muiters konden zij de situatie snel meester worden. Zo hebben zij moeten optreden in de havenstad Matadi. ivaar muiters probeerden het vertrek van een schip met vluchtelingen te verhin deren. De parachutisten ontzetten de vluchtenden. Het Portugese con sulaat in deze stad in brand gestoken. is geplunderd en avond aangekondigd dat zijn provincie zich van de gefedereerde republiek Kon go heeft afgescheiden. In Katanga zouden muiters een groep Amerikaanse zendelingen van 63 man hebben gevangen genomen en gevangen gezet. Vele missionarissen en zendelin gen zijn naar Oeganda gevlucht. In Duitsland circuleerde het bericht dat de Amerikanen daar troepen paraat houden om, zo nodig, te helpen bjj de evacuatie van Amerikaanse burgers uit Kongo. Te Washington houdt men er rekening mee dat er deze week nog militaire en technische liulp van de UNO komt, om de toestand in Kongo te normaliseren. De Belgische premier Eyskens heeft daarop gisteren al gezinspeeld. 55 De houding van generaal Janssens, die is afgetreden als opperbevelhebber van de Kongolese strijdkrachten, is maandagmiddag in het Belgische par lement genoemd als een van de oorza ken van de opstand onder de Kongolese militairen. Tijdens het debat over de regerings verklaring verklaarde de voorzitter van de C.V.P. de grootste regeringspar tij te hebben vernomen, dat Belgi sche officieren van de Force Publique" al jaren hebben aangedrongen op de Afrikanisering van het kader. ,,Deze ad viezen en rapporten heeft generaal Janssens echter altijd achtergehouden en niet doorgegeven aan de militaire autoriteiten in Brussel", zei Lefèvre. Ongeveer op hetzelfde moment dat in het parlement ernstige kritiek op zijn beleid werd uitgeoefend, begaf generaal Janssens zich naar het mo nument van wijlen koning Leopold II in Brussel. Na in een stramme" militaire houding te zijn gaan staan voor het gedenkteken van de grond legger van Kongo, riep hy uit: ,,Sire, men heeft uw werk verbrast". Na de verklaring van Eyskens sprak de Belgische kamer van volksvertegen woordigers met 105 tege'i 65 stemmen haar vertrouwen in de regering uit. FRONDIZI, de Argentijnse president van zijn reis door een aantal Europese landen, waarbij hij ook ons land bezocht, teruggekeerd. Hij vertrok vanuit Madrid. DE INDIASE president, Rajenda Prasad heeft, als een dramatisch gebaar tegen de dreigende ambtenarenstaking in India zijn salaris gehalveerd tot 2500 roepies. Dat is al de tweede maal dat hij dit doet: volgens de wet mag hij per jaar 10.000 roepies hebben. DE VOORLOPIGE Algerijnse regering heeft alle maatregelen getroffen om de kwestie Algerië aan de V.N. voor te leg gen. Volgens een der „ministers" is er, ondanks de conferentie van onlangs niets veranderd en zet het opstandelingenleger de acties voort. EEN WILDE staking in de krachtstations van het Londense openbare vervoer heeft gisteren een deel van het ondergronds vervoer lam gelegd. Het verkeer raakte er helemaal door in de knoop. IN SANTANDER, in Spanje, is het zes de wereldcongres van de katholieke pers beëindigd. IN DE GOLF van Bahrein wordt sinds zondag een vliegtuig vermist; er waren 19 mensen aan boord. j Verwachting van het K.N.M.I. tot i ^navönd, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: 2 2 Wisselende bewolking met enkele 2 verspreid voorkomende buien. Over- 2 matige westelijke wind. 2 Vee* verandering in tempera- 2 yerwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: Z Zwaar bewolkt met enkele opklarin- Z gen en hier en daar buien. Tempe- Z Z '-ratu;en van 14 tot 18 graden. 2 2 v andaag: zon onder 20.57 uur; 2 2 maan op 22.57 uur. 2 Morgen: Zon op 4.35 uur; maan on- 2 der 10.35 uur. Z De jonge huisvader J. V. uit Stolwijk die 's avonds in gedachten naar huis fietste, veronderstelde dat zijn vrouw achterop de fiets zat. In de duisternis reed hij een brede poldersloot in. Hij raakte in paniek toen hij op de wal was geklommen, want hij miste zijn vrouw. Op zijn hulpgeroep kwamen omwonen den aangelopen. Toen men het verhaal van de jongeman hoorde, begon men onmiddellijk te dreggen. Een in de buurt wonende veekoopman belde de vader van de angstige jongeman op en vertel de wat er gebeurd was. De vader spoed de zich per fiets naar de vermeende plaats des onheils. Toen hij zijn zoon daar geheel overstuur aantrof schrok hij zo hevig dat hem een hartverlamming overviel. Hij overleed ter plaatse. De echtgenote van de jongeman bleek niet achterop de fiets van haar man te zijn gaan zitten, maar rustig naar huis te zijn gewandeld. «Jisfceren zijp in een hos bij Sydney kle- ditigstiikkeii1 gevonden van het ont voerde jongetje Graeme Thorne. Het waren een schoolpet, een plastic re genjas en een plastic schooltas, alles met de naam van het vermiste jon getje. Ook is een uit een schoolboek gescheurd blad gevonden met vermoe delijk het handschrift van Graeme. Honderden politiemannen zijn naar de streek gedirigeerd waar de voorwer pen zijn gevonden. Voorts is de politie van plan tienduizenden schoolkinde den bij het zoeken in te schakelen. In de voorstad Glebe heeft de politie een auto nagejaagd van het type dat ge zocht wordt in verband met de ont voering, doch men raakte in het druk ke verkeer het spoor bijster. De politie gelooft dat de kledingstukken binnen de afgelopen 24 uur uit een auto zijn geworpen, daar ze anders stellig al eerder gevonden zouden zijn. In de omgeving van de plek waar de kledingstukken zijn gevonden, heeft de politie gipsafdruken genomen van voet- en autobandsporen. Het vinden van bezittingen van het jon getje waarbij de appel die hij van huis had meegenomen op de ochtend toen hij werd ontvoerd heeft de politie en het publiek een somber ge voel gegeven: namelijk dat het kind is omgebracht. Men wil echter de hoop nog niet opgeven. Van de kidnapper is niets meer vernomen nadat een stem met buitenlands accent ander half uur na de ontvoering van het jongetje telefonisch een losgeld van 25.000 pond had gevraagd. Op allerlei manieren vluchten blanken uit Leopoldstad voor het daar ontketen de geweld naar Brazzaville, de hoofdstad van Frans Kongo aan de overzyde van de Kongo-rivier. Hier komen burgers met een motorvlet op de veilige oever aan. President Kasavoeboe en minis ter-president Loemoemba hebben een gesprek gehad met een groep Europeanen, die in een hotel in de Kongolese havenplaats Matadi door muitende troepen van de buitenwe reld waren afgesloten. Kasavoeboe verzekerde him, dat alles wordt ge daan om de gevangenen uit hun be narde positie te bevrijden. Ik ben geroerd u in deze omstandigheden te zien en wij zullen alles doen om u te helpen. Wij zijn hier gekomen om de orde te herstellen. Ik kan er niet mee akkoord gaan, dat zij die willen vertrekken, dat op deze wijze moeten doen. Wij wensen trouwens het vertrek van niemand", zei de Kongolese president. „Wij hopen de toestand te herstel len en raden u aan te blijven. Indien u daarin niet gelooft, gaat u dan naar uw land terug". Kasavoeboe kondigde strenge maatregelen aan tegen de Kongole zen, die zich hebben misdragen. schap, welke altijd berust heeft in de toestand van gedeeltelijke zelfstandig heid, volkomen zelfstandig zijn gewor den. De andere zijn Soedan en Senegal, die samen de Mali-federatie hebben ge vormd en het grote eiland Madagascar, dat voor de Oostafrikaanse kust is gele gen. John Kennedy zal, als de voortekenen niet bedriegen, zo goed ais zeker als de democratische kandidaat voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen ge kozen worden. De tweede stemronde wordt woensdag gehouden. De conventie van de demo cratische partij in Los Angeles, hield zich gisteren eigenlijk al meer bezig met de vraag wie tweede man dient te wor den. Symington schijnt als zodanig een goede kans te maken. Volgens waarnemers zal Kennedy morgen een grote meerderheid behalen Stevenson heeft al verklaard dat hij een ministerspost wil aanvaarden onder een president die zijn inzichten deelt. Ste venson en Kennedy zijn eensgezinden in de politiek. De conventie trekt grote belangstel ling. De Australische vakbond van zeelie den in Fremantle. westelijk-Australië. heeft een boycot afgekondigd tegen de drie Nederlandse oorlogsschepen die vandaag in de haven verwacht worden op weg naar Nederlands Nieuw-Guinea. Deze maatregel zal geen invloed heb ben op de reis van de schepen. De vakbond besloot geen sleepbootbe manningen of een loodsboot te verstrek ken aan de schepen die zes dagen in Fremantle zullen blijven. Vakbonds functionarissen verklaarden dat de boy cot is afgekondigd omdat men van me ning is dat „de vlagvertoonreis zou kun nen leiden tot strijd". Alle 268 bewoners van Le Lopevi, een eilandje van de Nieuw-Hebriden, hebben zich in veiligheid kunnen stellen, na dat zondagmiddag een vulkaan, die reeds lang als uitgedoofd werd be schouwd, actief was geworden. Drie kraters stoten lava en wolken as uit en het noordwestelijk deel van het eiland is geheel verbrand. Engelse en Franse piloten hebben geconstateerd dat gloeiende as tot 2000 meter wordt opge worpen. Gisteren was men op zoek gegaan naar de eilandbewoners, van wie men zelfs al aangenomen had dat zij allen omgekomen waren. Men kon door de hitte niet op Le Lopevi landen. Ruim een maand geleden, op 10 juni. werd in de mond van de Nieuwe Water weg een in staat van ontbinding ver kerend lijk gevonden van een man op middelbare leeftijd. Eerst thans is het gelukt tot identificatie te komen. Het stoffelijk overschot is van de 43-jarige Arie Westers, die kapitein was op het te Groningen thuishorende kustvaartuig „Bermuda", dat op 20 januari j.L bij Hoek van Holland met man en muis is vergaan. Een krijgsraad in Djakarta heeft gis teren luitenant Sam Karoendeng ver oordeeld tot levenslange gevangenis straf. Karoendeng bekende dat hij een van de leiders van de opstandige „Mau- goeni"-beweging was. Hij wordt o.a. beschuldigd van samen zwering tot ontvoering van president Soekarno en drie andere leiders en het geven van opdracht aan de luchtmacht piloot Maukar om aanvallen te doen op de paleizen van president Soekarno in Djakarta en Bogor. Karoendeng verklaarde dat hij slechts van plan was Soekarno er toe te bewe gen een bestand te sluiten met alle op standelingen in Indonesië. Een zieke Fidel Castro hij heeft een lichte longaandoening heeft een zaal vol fanatiek roe pende vakbondsleden (het was de communistisch geleide bond) te leur moeten stellen: hij kwam niet. Later heeft de Cubaanse premier wel een televisietoespraak vanaf zijn bed gehouden. Ondanks zijn ziekte kon Fidel nog vlot schelden: Amerika moest het weer ont gelden. Rusland kwam ook tea- sprake: daar was alles puik. Bij ontstentenis van Castro zelf heb ben enkele partijgenoten de rode vak bondsleden toegesproken, het anti-Ame rikaanse vuur stevig aanwakkerend. Ook president Dorticos liet zich niet onbe- Groot is het leed, veroorzaakt door de onlusten in Kongo. De stroom Belgische vluchtelingen vloeit voort op de natio nale luchthaven van Brussel. Volkomen overstuur wordt hier een vrouw met haar dochtertje door een familielid ont- m?n'^en adjudant b« de Force Publique in Kongo, is achterge bleven in kamp Leopold bü Leopoldstad. Op 1 juli is een Amerikaanse bommenwerper boven Russische territoriale wateren neergescho ten, heeft gisteren Radio Moskou bekendgemaakt. Twee leden van de bemanning zijn door de Russen gered, het lijk van een andere in zittende werd in een rubberboot je drijvend gevonden en het zoe ken naar de stoffelijke resten der overige bemanningsleden had geen resultaat. Het neergeschoten toestel is de zes- motorige straalbommenwerper van het type B-47, die sinds 1 juli werd vermist en waarnaar men een week lang heeft gezocht. Zoals bekend had men van het toestel de laatste seinen gekregen van af een punt dat tamelijk dicht bij Rus- sisch gebied lag ten noorden van Ar changel. Aan het zoeken naar het vermiste toestel is destijds ook deelgenomen door egn Russisch schip. De verklaring van radio Moskou, dat het vliegtuig op de zelfde dag als waarop het als vermist was opgegeven is neergeschoten boven Sovjetgebied, wekte daarom verwonde ring. Het lijkt echter duidelijk dat Kroest- jev eerst zijn toestemming moest ge ven voor het bekend maken van het neerschieten van het vliegtuig, waar met man en maeht naar gezocht werd. Hij was op 1 juli in Wenen. Vandaar. De Russische radio vertelde erbij dat de overlevenden kennis zullen maken met de Russische wet. In het bericht werd meegedeeld, dat over deze kwes tie een nota aan de V.S., Engeland en Noorwegen werd verzonden. Engeland wordt daarin beschuldigd van mede plichtigheid aan de Amerikaanse spio- nagepraktijken. Het neergeschoten toe stel was in Engeland opgestegen. Een jachtvliegtuig had, toen het toe stel gesignaleerd was, opdracht gekre gen, het neer te schieten. De B-47 vloog in de richting van de poolhaven Ar changel. Het zou hebben geweigerd ge volg te geven aan een bevel te landen. Het geval is aanleiding voor Moskou om opnieuw felle aanvallen te doen op de Amerikanen, die met hun spionage- praktijken de vrede ernstig in gevaar brengen, aldus de radio. Vanmorgen wordt in het Kremlin een persconferentie gegeven. Men ver wacht dat Kroestjev zelf een verkla ring over het neerschieten van het Ame rikaanse vliegtuig zal afleggen. Van westelijke zijde was er nog geen commentaar. tuigd. Hij zei o.a. dat Cuba wordt „be schermd door de grootste militaire macht uit de geschiedenis" en hij eiste dat de huurovereenkomst met de V.S. inzake de verhuur van Guantanamo waar Amerika een vlootbasis heeft op gezegd wordt. Cuba heeft intussen de V.N. verzocht een zitting aan de verhouding Cuba— Amerika te wijden. Het is nog niet dui delijk welke klacht Cuba heeft in te dienen tegen de V.S. Eisenhower voorspelde gisteren tij dens zijn persconferentie, dat alle dic taturen in Zuid-Amerika, waaronder die op Cuba, op den duur zullen ver dwijnen. Asiel Gisteren heeft de ambassadeur van Cu ba in West-Duitsland meegedeeld dat hij zijn post verlaat en dat hij politiek asiel vraagt in de V.S. De reden van zijn be sluit is het feit, dat het bewind-Castro te veel naar communisme riekt. „Het valt mij zwaar te zeggen dat Fidel Castro een communist is", zei hij, „maar het is een droevig feit, dat er slechts één partij in Cuba bestaat en dat is de communisti sche partij. De vrouw en zoon van am bassadeur Montoro waren al naar de V.S. gegaan. In Bonn is bekendgemaakt, dat West- Duitsland zijn suikerinvoer uit Cuba niet zal beperken. De Shell heeft gerechtelijke stappen ondernomen in verband met de overna me van de raffinaderij in Havanna. EEN PLOEGBAAS van de N.S.. J. v. d Groep uit Weesp, is gisteren door een passerende trein gegrepen en gedood. De machinist van de trein had niets van het ongeval bemerkt: een machinist van een later uit de andere richting komende trein zag het slachtoffer langs de spoor lijn liggen. DE LIMBURGER Mart van der Borgh had in Gap bijna voor de eerste Nederlandse ritzege in de Ronde van Frankrijk 1960 gezorgd. Hij schoot slechts een half wiel tekort bij de snel le Belg Michel van Aerde, die zjjn land de vijfde overwinning bezorgde. Nederland kwam trouwens in de etap pe van Avignon naar Gap ook goed voor de dag, want naast de tweede plaats van Van der Borgh, lieten onze landgenoten een zesde voor Geldermans. een negende voor Piet Darnen en een twaalfde voor Piet van Est noteren. Een en ander betekende weer veel geld in het laatje: Mart v. d. Borgh kreeg de prijs voor eerste buitenlander van de kleine ploegen, Nederland won het dagploegenklassement van de aebt- mans-formaties en dan waren er boven dien nog genoemde individuele dagprij zen en enkele bergpremies voor Van der Borgh. voor het inleveren van uw voor de grote invulformulier van het DAGBLAD DE STEM

de Stem | 1960 | | pagina 1