Walcheren Keuringen te Middelburg Fancy-fair te Sluiskil voor kerk en missie Ronde van Westdorpe Dagblad De Slem Zaterdag en zondag 10 juli Schoolhoofd in Bruinisse fraudeerde Gouden Esso Extra Motor Oil Nieuwe fase voor bedrijf P. Rehorst H Z.-Vlaanderen Zuid-Beveland „VOPO" heeft nieuw bestuur Ramp in Chili Tweehonderd ontheemde kinderen in ons land Handschoenen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 6 JULI 1960 Sclieepsbeweging Benoemd tot gezagvoerder Ereplaatsen voor O.K.G. Vergadering K.A.J. Eigen volk Fee stelijkh eden Vlissingse haven keert 7,5 pet. dividend uit Voldoende orders bij N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken Jaarverslag E T.I. Faillissementen rSsflS Schadevergoeding en oesterproeven Van het schutters- front te Ovezande Vandaag Morgen Wl MIDDELBURG Openluchtspel ging niet door Door de ongunstige weersomstandig heden kon gisteravond het openlucht spel op Toorenvliedt niet doorgaan. De kaarten blijven geldig voor 7 en 8 juli. AANRIJDING Op de kruising Piet Heinstraat-Wes- terscheldestraat-Ruyterstraat kwam een bromfiets, bestuurd door A. O. uit Mid delburg, in aanrijding met een personen auto, bestuurd door J. G. de B. uit Sou burg. O. moest uitwijken voor een kind. O. liep lichte verwoningen op. Auto en brommer werden beschadigd VLISSINGEN Vlisingen aangekomen. 5-7 Ned. Nec- ton. Vlissingen vertrokken. 4-7 Dts. Schwingen, Gepasseerd naar Antwerpen. (Ned. schepen) 4-7 Daje Bohmer, Hui bergen. 57 Hera, Donau, Pacific, Eg- bert Wagenborg, Rifo-An, Goote, Kora, Fiducia, Brandaris, Koh-I-Noor. Gepas seerd naar zee (Ned. schepen) 4-7 Eagle, Albatros, Sheratan. Auriga-G Progress, Cornelia B 1. Abel Tasman. Alblasserdijk, Kieldrecht Europa, 57 Chiron, Appin- gedijk, Diana-V, Oberon, Ivoorkust, Em- my-S, Delfzijl. De heer E. Harms is benoemd tot ge zagvoerder bij de Stoomvaartmaatschap pij „Oceaan" te Amsterdam. De heer Harms is Vlissinger van geboorte en stu deerde aan de De Ruyterschool. De stoomvaartmij. Oceaan is een dochter onderneming van de Engelse ,,Blue Funnel Line". Borssele (Advertentie) Op de fiets... fijne vacantie! Sas van Gent Z wemweds trij den Vrijdagavond vinden voor de scholie ren van Sas van Gent, Westdorpe en Sluiskil schoolzwedwedstrtjden plaats. Niet minder dan 155 jongens X1 meisjes hebben hiervoor ingeschreven. 'De stich ting het Sasse Zwembad heeft eCrv wis selbeker ter beschikking gesteld. De toe gang tot deze wedstrijden is gratis zodat de ouders hun kinderen kunnen komen aanmoedigen. St.-Jansleen Auto met boter iubeslaggenonxen Toen de heer A. B. aardappelhande laar uit Hulst met zijn luxe-auto naar België reed werd hij door de Belgische douane aan een controle onderworpen. In zijn auto ontdekten zij onder enkele zakken 3 dozen boter met een gezamen lijke inhoud van 75 kg. Auto en boter werden inbeslaggenomen en B. werd in verzekerde bewaring gesteld. MUTATIE BIJ I. A. De heer R. F. Voogd afkomstig uit Enschede werd alhier aangesteld als grenscommies. Sluiskil Door vallende balk getroffen De 50-jarige Rotterdamse monteur T. B. werkzaam bij de firma Stork op Cie Néerlandaise de l'Azóte werd gistermiddag door een vallende balk getroffen. Het slachtoffer werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis overge bracht. W aterlan dkerkje OORLOGSTUIG Nog steeds vindt men, nu 15 jaar na het einde van de oorlog tuig, dat aan de oorlogshandelingen van 1944 herinnert. Ditmaal haalde men bij het delven in de waterpunt bij de landbouwer J. de M. alhier, een kist met munitie boven. De mijnopruimingsdienst werd hiervan direct in kennis gesteld, om het gevaar lijk goedje weg te kunnen halen. Zuiddorpe NAAR DE FLORIADE Tot de duizenden bezoekers van de Rotterdamse Floriade behoren ook de 35 deelneemsters aan de reis van de Kath. Actie. De floriade, kon, volgens sommi gen, rivaliseren met de sinds lang we reldberoemde Floralies van Gent, die onvergetelijk zijn. Opgetogen waren zij ook over de Rotterdamse winkels, want het zouden geen vrouwen geweest zijn als zij geen volle twee uur gewinkeld hadden. Een prachtig uitstapje met tot slot een bezoek aan O. L. Vrouw van Fatima te Moerdijk. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenstraat 14, telefoon 2377. Rayonredacteur: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L, K, M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes Westsingel 98 tele foon 2236 Rayonredacteur: C. Bastianen Rayonbeheerder: J. Talt Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. 1 mm Ingezonden Mededeling - 2Va mm gewone advertenties. Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0,9U elke regel meer 1 0,15. Bij plaatsing ook w Brabantse oplage resp 1,50 en ƒ0.40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen, de derde plaatsing! tegen half geld. De korfbalvereniging VOPO" hied de zer dagen een buitengewone algemene vergadering i.v.m. het aftreden van het bestuur. De drukbezochte vergadering stelde een nieuw bestuur samen: voorzitter: dhr. A. Zweemer; vice-voorzitter dhr. P. Westerweele; secretaresse mej. P. Dekker; penningmeesteresse mej. J. P. Almekinders; alg. adjunct dhr. M. Ver- rijzer. In de twaalftalcommissie hebben zit ting: mej. R. de Krijger; mej. N. Ruster en dhr. M. Verrijzer. De heer Zweemer dankte het oude be stuur voor het vele verrichte werk. COÖP. BOERENLEENBANK Bij de spaarbank van de coöp. boeren leenbank „Borssele" werd in de maand juni ingelegd f 61920,42 en terugbetaald f 82396,57. Het saldo aan het eind der maand bedroeg f 1.799.922,51. Negen nieuwe spaarrekeningen werden ge opend. TONEELVERENIGING De in maart jl. opgerichte toneelver eniging heeft een algemene vergadering gehouden, waarin de naam van de ve,eni ging werd vastgesteld nl. „De zeester ren". Het huishoudelijk reglement werd vastgesteld en een keuzecommissie werd benoemd, waarin zitting hebben mevr. A. Huijse'n-Mulder, mevr. J. de Bue-Rus- ter en de heer J. A. Rottier. Er wordt naar gestreefd in oktober a.s. met een eerste uitvoering te komen. Hansweert De biljartvereniging O.K.G. heeft en kele ereplaatsen weten te behalen. In het nederlaagtoernooi georganiseerd door Onder Ons uit Goes heeft men de eerste prijs behaald, terwijl in het toer nooi van R.B.C. uit Rilland een fraaie tweede plaats werd bereikt. 'leinkenszand Na de opening heette de voorzitter speciaal de nieuwe leden hartelijk wel kom en werd overgegaan tot het behan delen van de agenda. De voornaamste punten van bespre king waren ongetwijfeld de open bijeen komst en het winterprogramma. Tijdens de behandeling van het eerste onderwerp kwam o.m. de vraag naar voren of de K.A.J. nu reeds tot het stichten van een VKAJ moest overgaan. Besloten werd om de eventuele stichting van een VKAJ aan de meisjes zelf over te laten, mara als dit nodig mocht blijken de helpende hand te bieden. De samenstelling van het winterpro gramma verliep in een vlot tempo. Besloten werd nog meer aandacht te besteden aan de vorming van de jeugd en de propaganda voor de werving van nieuwe leden op te voeren. Hierna werd overgegaan tot een spreekbeurt door A. Janse. Kloetinge Raadhuis moet verbeterd In een korte raadsvergadering heelt burgemeester baron mr. H. N. Schim- meipenninck v. d. Oye allereerst enkele woorden gewijd aan de onlangs overle den professor dr. C. v. d. Pot, de advi seur der gemeente in grenswijzigings zaken. Voorts werd besloten om de subsidie aan het Groene Kruis te verhogen van f 800.— tot f 1000.—. Aan de navolgende instellingen voor gezinszorg over 1959 werden de volgen de subsidiebedragen beschikbaar gesteld f 525, 66 voor Stichting Gezinszorg Goes en Omstreken te Goes; f 1557,09 voor de diaconieën hervormde gemeenten Goes en Kloetinge te Goes en f 80,06 voor de gereformeerde Stichting voor Kerkelijk en Sociale arbeid te Wemel- dinge. Bij de bespreking over de herziening van het uitbreidingsplan vestigde de heer J. Leijs (P. v.d. A.) de aandacht nog op de aansluiting van de Dreef op het uitbreidingsplan Goes en idem van De Buys Ballotstraat. Dat heeft de vol le aandacht van b. en w. Het regle ment voor het gemeentelijk verenigings gebouw „Amicitia" wordt gewijzigd in die zin dat het gebruik van de diensten van de exploitante verplicht wordt ge steld. Bij het punt om de 9e wijziging van de gewrone dienst en de kapitaaldienst voor 1959 volgens het overgelegde con- ceot vast te stellen vroeg de heer H. Colijn (A.R.) nog hoe het stond met de plannen voor het gemeentehuis. Hierop kon de voorzitter meedelen, dat er een nieuw gemeentehuis, komt of het oude wordt uitgebreid of er vindt een restauratie plaats. (Advertentie) De Paters Kapucijnen van Sluiskil gaan, met medewerking van een aantal pa rochianen, een grootscheepse, tweedaagse fancy-fair op touw zetten, die zaterdag en zondag 10 juli zal worden gehouden. Het plan kwam voor de dag toen er over werd gesproken weer een missienaaikring in Sluiskil op te richten en aanvankelijk was deze fancy-fair daar ook helemaal voor bestemd. Maar de zielzorg in Sluiskil vereist ook nieuwe en wel zeer dringende voorzieningen: de kerk is te klein. Ook hiervoor zullen gelden bijeen gebracht moeten worden. Onder de Zuidamerikaanse Indianen in Chili hebben de Paters Kapucijnen een bloeiende missie. Maar in één slag was het werk van vele jaren het missiehuis, de kerk met pastorie, het zusterhuis met internaat, een nieuwe landbouwschool en een boerderij, alle maal dicht bij de zee gelegen, door een tien meter hoge vloedgolf weggevaagd. Resultaat een uitgestrekte, troosteloze ruïne, schade een half miljoen gulden en een nieuwe zorg, dit allemaal met de meeste spoed weer op te bouwen. Nu zijn Kapucijnen niet de mensen, die bij de pakken gaan neerzitten, maar een dergelijke ramp is zelfs voor die paters een verschrikkelijk moeilijke opgave. Er zijn nog andere missiegebieden, die de aandacht vragen. In Medan en Pon- tianak 120 paters en broeders en de missie in de Bataklanden. Het thuisfront moet paraat gemaakt worden om hiervoor mee te helpen zorgen en Sluiskil, dat al zestig jaar intens meeleeft met het wel en wee van dc Paters, zal ook nu in de voorste rijen willen staan. Sluiskil is een fabrieksplaats geworden. Toen ruim zestig jaar geleden de Paters Kapucijnen naar dit vergeten Zeeuwsch- Vlaamse plaatsje kwamen hebben zij er een kerkje gebouwd, dat nauwelijks een jaar oud, afbrandde. Een nieuw (het huidige) werd gebouwd. Vooral de laat ste jaren groeide de parochie en de kerk werd te klein. Er moet uitbreiding komen. In plaats van ruim 300 moeten er in de naaste toekomst een goede honderd bij kunnen. Er is voor ieder, die de H. Mis wil bijwonen geen behoorlijke zitplaats meer, ook al is er 's zondags om 5 uur een avondmis. De plannen zijn ver gevorderd. Er moeten nog onder handelingen gevoerd worden met allerlei instanties en als die barrières genomen zijn kan er begonnen worden. Hopelijk is dit heel gauw. Maar ook hier is geld nodig. De Sluiskïlse fanfare zou geen ,.St. Franciscus" heten als die de feestelijk heden niet zou openen. Dat gebeurt om vier uur in de namiddag met een muzi kale wandeling om heel Sluiskil letter lijk en figuurlijk op te trommelen. Dan wordt een begin gemaakt met het feest dat zaterdag en zondag zal plaats heb ben in het Patronaatsgebouw. Het In de vergadering van aandeelhouders van de N.V. Haven van Vlissingen is be sloten 7 1/2 procent dividend over 1959 uit te keren, 91.796 werd toegevoegd aan de reserve voor belastingen en 158.000 aan de reserve voor afschrijving op vervangingswaarde. Een winstsaldo werd geboekt van 451.783 (v. j. 269.882). In de raad van commissarissen werden herkozen de heren W. R. Boer, M. C. van Hall en K. van Everdingen. Wethouder M. A. van Poperingen uit Vlissingen, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd moest aftreden, werd vervangen door wethouder W. Poppe. Dinsdagmorgen te ruim half acht is aan het Eindhovense station een extra trein uit Duitsland gearriveerd met ruim 200 kinderen van ontheemden uit „Salz- gitter", het oord voor ontheemden aan de grens tussen West- en Oost-Duitsland. Deze kinderen, waarvan de leeftijden variëren tussen vijf en dertien jaar, zul len ongeveer een maand in Nederlandse gezinnen vertoeven op verscheidene plaatsen in Nederland. Deze hulpactie ten behoeve van de ontheemde kinderen gaat uit van het r.-k. Huisvestingscomité in 's-Hertogenbosch. Blijkens een tussentijdse bedrijfsmede- deling met betrekking tot de gang van zaken in de N. V. Zeeuwsche Confectie fabrieken te Middelburg deelt de direp tie mede: De netto resultaten over de eerste helft van het lopende boekjaar blijven slechts weinig achter bij die van 1959, niettegen staande verhoogde lonen, werkweekver korting de gestegen kosten en perso neelstekort. Tof ultimo oktober a.s. zijn ons voldoende orders toevertrouwd, waaronder zeer interessante opdrachten met exportbestemming. Alle zeilen zul len moeten worden bijgezet om de dikke orderportefeuille op tijd uit te leveren. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den zullen de resultaten over 1960 niet achterblijven bij die van 1959. comité, dat de organisatie op zich heeft genomen, gaat er groot op te kunnen vertellen, dat er een bijzonder groot aantal zeer fraaie prijzen ter beschik king is gesteld. Plaatselijk, uit Zeeuwsch- Vlaanderen en zelfs uit andere delen van Nederland werden zeer mooie prij zen toegestuurd. Men wil deze keer eens bijzonder goed voor de dag komen en wie een prijs wint kan er van op aan, dat hij iets zal krijgen wat waarde heeft. Er is een groot aantal attracties, de spil waarom een goede fancy-fair draait. De ouderwetse kop van jut is van onder het stof gehaald. Er komt een schiet tent en rad van avontuur, een wafel bakkerij en nog vele andere instellingen van vermaak. Zondag drie uur wordt een schieting op de liggende wip gehouden en de organisatie van dit evenement was zeer uitgebreid en zorgvuldig, omdat zo on geveer alle Zeeuwsch-Vlaamse schutters verwacht worden. Sluiskil moet de eer ste stoot geven. Laten we hopen dat het een keiharde zal zijn. Het hoofd van de christelijke school te Bruinisse de heer B. B. heeft onge veer zeshonderd gulden verduisterd. Het schoolbestuur heeft het hoofd geschorst. In het bedrag schijnen verschillende .potjes" begrepen die de kinderen voor liefdadige doeleinden hadden bijeenge bracht. De fraude kwam aan het licht, toen B. twee maanden salaris van de hand- werkonderwijzeres in eigen zak liet ver dwijnen. Het was op de school gebrui kelijk dat het hoofd de salarissen van het onderwijzend personeel distribueer de. Het onderzoek van de rijkspolitie is nog niet afgesloten. Een gedeelte van de verduistering en heeft B. toegegeven. Het jaarverslag 1959 van het Econo misch Technologisch Instituut voor Zee land. een instelling, die voortdurend de ontwikkeling van Zeelands welvaart af tast en stimuleert, is een lezenswaardig stuk. Achtereenvolgens passeren alle sectoren van het economische leven de revue, waarbij de grote lijn niet uit het oog verloren wordt. Het zou de moeite waard zijn om 'in de toekomst deze momentopname van een zich snel wijzi gende provincie nog aantrekkelijker te maken met illustraties bijvoorbeeld om het boekje dan ruim te verspreiden. Uit een oogpunt van public relations voor het onbekende nieuwe Zeeland wel aan bevelenswaardig. Opgeheven: W. Pijpers, filiaalhouder, Edisonweg Vlissingen. (Advertentie) 10 verschillende merken met nummerbord èn kentekenplaat uit 10 verschillende landen (Van onze verslaggever) Gisteren is in Middelburg al wat paard heet op Walcheren bijeen geweest. On danks het feit dat de weergoden de krantebrichten van gistermorgen, die spraken van goed strandweer, tot een aanfluiting hebben gemaakt, noemden kenners de keuringen geslaagd. De aan voer was groot, de kwaliteit uitstekend. Er werden drie keuringen gehouden. Naast de grote premiekeuring voor merries van de afdeling Zeeland van Het Nederlandsche Trekpaard, organi seerde de vereniging van Walcherse paardenfokkers een grote veulenkeuring en de afdeling Noord-Brabant van de vereniging tot bevordering van de land- bouwtuigpaardfokkerij warmbloedkeu ringen, voor de eerste keer gecombi neerd met de andere. Hier zijn de uit slagen: Premickeurin* voor Merries van Het Ne derlandsche Trekpaard: Tweejarige, kleine maat: 1. Honnie, J. Maljaars, Oostkapelle en Sonja van Mells- kerke, J. Boogaard Jzn. Meliskerke; 2. Cor- rie, J. Dingemans en Zn. Grijpskerke, Cora van de Lange Pacht, Jac. Vos Koudekerke, Annie, P. S. Kodde Koudekerke; 3. Miza van Costaud fa. Wisse en Co. Nw. en St.- Joosland; Anja van Oranjezon wed. Bliek Vrouwenpolder; Honda Joh. Gideonse Se- rooskerke; Cula van Hoogelande, P. Duve kot Grijpskerke; Flora, J. Dingemans, Grijpskerke; 4. Sonja van Torenzicht, L. Francke, Grijpskerke; Rita van 't Hof Zwa german, C. Wisse, Meliskerke. Tweejarige grote maat: 1. Marjo van Mei doorn, L. Louwerse Grijpskerke; Mina L. Verhage Jzn. Koudekerke; Frida van Ger- da, A. Minderhoud, Middelburg; 2 Lien van 't Hof Nieuwland, Corn. Maas Middel burg; Gerda, Joh. Tevel Koudekerke; Bella P. C. Dieleman, Ritthem; Marijke, Wed. Geschiere Meliskerke; 3. Annie, P. Lam- pert Biggekerke; Corrij van Essenhof, S. de Visser, Vrouwenpolder; Barbara, A. Janse, Koudekerke; Paula van Molenperk, P. J. Abrahamse, Serooskerke; 4. Mirza van Kou dekerke, P. Brasser, Koudekerke; Hersa van Welzinge, J Lorier, Ritthem; Tosca van Weizicht, Kr. Besuyen, Serooskerke. Driejarige kleine maat: 1. Betta van Nico, Iz. de Buck, Grijpskerke; Irma, P. Verhage Koudekerke; 2. Meta, A. Volkers, Middel burg; Frieda, H. de Pagter, Serooskerke; Willie, P. Verhage Pzn. Koudekerke: Dora, P. Stroo, Serooskerke; 3. Irma, A. Volkers, Middelburg; Ria van de Molen, F. Mal jaars, Koudekerke; Truus, W. J. Sanderse, Serooskerke; 4. Betsie, J. Wisse, Meliskerke; Mirza, Wed. Bommelje, Koudekerke; Roza van Essenhof, S. de Visser, Vrouwenpolder; Irma, A. Kluijfhout, Serooskerke. Driejarige, grote maat: 1. Griet, Iz. de Buck, Grijpskerke; 2. Caline van de Fruit- berg, Gebrs. Koole St.-Laurens; Roily, J. A. Vos, Gapinge; 3. Mirza van Nico, J. B. Vos, Koudekerke; Addy van Meidoorn, L. Louwerse, Grijpskerke; 4. Zita van Monni- kenhof, L. de Witte en Zn. Koudekerke; Udine van de Eendracht, Jac. de Lange, Rittehem; Fanny, P. de Visser, Oostkapelle. Vierjarige, kleine maat: 1. Kateliene van de Polder, A. Maljaars, Vrouwenpolder; 2. Olga, Adr. Gideonse, Serooskerke; Sonja van Oranjezon, Wed. J. Bliek en Zn. Vrou wenpolder; 3. Angela van Plantlust, Joh. Maljaars, Oostkapelle; Lucie van Weizicht, Kr. Besuyen, Serooskerke; Kalista van de Polder, A. Maljaars, Vrouwenpolder; 4. Annie, J. W. Reynierse en Zn. Biggekerke; Ina van Welzinge, J. Lorier, Rittehem; Ber tha, Joh. Gideonse, Serooskerke. Vierjarige, grote maat: 1. Mirza van de Berg, fa. L. de Witte en Zn. te Koudekerke; 2. Ida, J. v. d. Bosse, St.-Laurens; 3. Annie van de Olmen, Adr. Meyers, Serooskerke; 4. Evonna, Wed. G. Geschiere, Meliskerke; Iza van Terhofstede, Gebrs. Dingemanse, N. en St.-Joosland. Vijf tot tienjarige, kleine maat: 1. Cora, Wed. Vos, Grijpskerk; Flora van de Pol der, A. Maljaars, Vrouwenpolder; Lia van Kivietshoek, J. Marinissen en G. Poppe, Middelburg; 2. Nelly, P. S. Kodde, Koude kerke; Flora, Joh. Tevel, Koudeker ke; Paula, J. Lauwerse, Serooskerke; Irene van 't Hof Nieuwland; Fa. A. Wisse en Co. N.- en St.-Joosland; Annie. E. Koppejan, Zoutelande; Bianca van Mo lenperk, P. J. Abrahamse, Serooskerke; Bescherm uw motor als hij loopt en als hij stilstaat POSIBLUn MET ESSO BENT U BETER UIT! Voor het bedrijf van de heer P. M Rehorst te Heinkenszand is een nieu we fase aangebroken. Aan de Molenweg is men namelijk begonnen met de bouw van een nieuw handschoenenatelier, waar de produktie van wollen en leren handschoenen ter hand zal worden ge nomen. Het nieuwe gebouw zal een op pervlakte krijgen van 400 m£, terwijl van het gemeentebestuur nog een optie is verkregen op een oppervlakte grond van 550 m2, dit om een latere eventuele uitbreiding gemakkelijk te kunnen rea liseren. In tegenstelling tot het oude gebouw, zal het nieuwe pand voorzien zijn van een goed geoutilleerd kantoor en een ruimte kantine, terwijl ook aan het sa nitair de nodige aandacht is besteed. Voor het atelier is een flink plantsoen geprojecteerd teneinde het geheel een fleuriger aanzien te geven. Aangezien het nieuwe pand aan een brede sloot ligt, was het noodzakelijk dat 2 duikers werden gelegd. De heer Rehorst hoopt eind oktober het nieuwe pand in gebruik te nemen. Tot nu toe was het wegens gebrek aan ruimte niet mogelijk meer dan plm. 20 meisjes in dienst te nemen, in de toekomst zal dit getal tot plm. 40 opgevoerd kunnen worden. Met zijn 24 thuiswerkers levert dit be drijf een belangrijke bijdrage aan de in dustrialisatie van Heinkenszand. uiteraard niet bijster geschikt was voor dit bedrijf was het als tijdelijk onder dak aanvaardbaar. Toen het echter aan kwam op uitvoering van de toegezegde faciliteiten, bleken er nogal wat misver standen te bestaan tussen beide partij en, zodat het van een tijdelijk een lang durig verblijf werd. Aangezien de inspecteur van de vei ligheidsinspectie echter het bedrijf dreigde te sluiten, er kon namelijk door de veel te kleine ruimte in 't geheel niet worden voldaan aan de eisen van de veiligheidswet, moest er, wilde er geen belangrijke bron van inkomsten verloren gaan, iets gebeuren. De besprekingen tussen de heer Re horst en de gemeente werden daarom hervat. Het resultaat was, dat algehele overeenstemming werd bereikt. De raad stelde zich garant voor de door de heer Rehorst aangegane geldlening, zodat met de bouw kon worden begonnen. Nora. L. Verhage Jzn. Koudekerke; 3. Lies van Veere, P. C. Dieleman, Ritthem; Mies van Buitenlust, Wed. L. Vos, Grijpskerke; Connie, Abr. Wattel Czn., Oostkapelle; Hetty, J. Louwerse Mzn.. Serooskerke; Ni- coline van Veldzicht, I. J. Reynhoudt, Oost kapelle; Clara van Mirza. J. Maljaars Szn., Aagtekerke; 4. Pollie, Fa. Peper, Aagte- kerke; Emma van Kalfhoek, F. Dekker, Oostkapelle; Corrie van Lampzinshoeve, Wed. W. Bommeltje Koudekerke: Marianne van Herseur, F. Dingemans, Grijpskerke; Mirza, L. Verhage Jzn.. Koudekerke; Flora, Joh. Tevel, Koudekerke. Vijf tot tienjarige, grote maat: Irene van Terhofstede, S. de Visser, Capinge, Manola van Koningslust, W. de Buck, Meliskerke: Juliana van Duboishoeve, Wed. Joh. I. Ce- vaal, Grijpskerke; 2. Frida van Weizicht, P. C. Dieleman, Ritthem; Marie, S. de Visser, Oostkapelle; Lisette van Groede, J. A. Vos Gapinge; Annie van Noella, J. de Nood, Middelburg; 3. Vera, Wed. C. Baas Ritthem; Xandria van Monnikenhof, J. Louws, Biggekerke; Fiorina van Duinerve, 1. verhage, Koudekerke; Antwice van de Brakke, J, Boogaard, Meliskerke, Irene, Iz. Kluyfhout, Koudekerke; 4. Vera van Dorp- zicht, P. Lampert, Pzn., Biggekerke; Karen van Rhijnsberg, A. Oste, Koudekerke; Veria, L. Francke, Grijpskerke; Gerda van 't Hof Nieuwland, Fa. Wisse en Co., Nw. en St. Joosland; Ida van 't Hof Nieuwland, S. de Visser, Oostkapelle; Metha, P. de Visser, Kzn., Oostkapelle. Vijf tot tienjarige, middenmaat: 1. Gonda van 't Hof Nieuwland, Fa. Wisse Nieuw- en St.-Joosland; Mimie van 't Veer, J. Boo gaard Jzn., Meliskerke; 2. Annie van de Eendracht, J. Poppe, Ritthem; Selma van Oranjezon, Wed. J. Bliek, Vrouwenpolder, Juliana van Dijkwel, Wed G. Geschiere, Meliskerke; Irene, Jb. Vos, Koudekerke; 3. Cora, P. Brasser, Koudekerke; Avina, Abr. Wattel, Oostkapelle; Emmy van de Wieen, P. Duvekot Wzn, Grijpskerke; Annie van Gabie, P. J. Wisse, St.-Laurens; Corrie, fa. L. de Witte en Zn., Koudekerke; 4. Moor van Nico, P. J. Wisse, St.-Laurens; Nellie, W. J. Sanderse, Serooskerke; Hersa van Nico, J. Maljaars Szn. Aagtekerke; Irma, J. de Nood, Middelburg; Nellie van Kalf hoek, Fl. Dekker, Oostkapelle; Jac. Dinge manse, Grijpskerke. Ouder dan tien jaar: 2. Carla van Kruispolder, I. Verhage, Kou dekerke. V.L.N. AFDELING PREMIEKEURINGEN NOORD-BRABANT Eenjarige merries: Gronings type: 1. Alexandra, L. J. Boone, Ritthem; 2. Atta boy, L. J. Boone, Ritthem; Aria, G. de Ja ger, Serooskerke; Gelders type; 2. Ajoba, 3. Meyers, Serooskerke; Ala Dina, A. Gideonse, Serooskerke; 3. Ancy, J, A. A. Mol, Veere. Tweejarige merries: Gronings type: 1. Zettina, G. de Jager, Serooskerke; 2. Zenia, L. J, Boone. Ritthem; Zarkona, G. de Vis ser Aagtekerke; Gelders type: 1. Zarione, B. Meyers, Serooskerke. Driejarige merries: Gronings type: 2 Winea, G. de Visser, Aag tekerke; 3. Wutania, H. Jansen, Ritthem. Gelders type: 2. Walda, L. J. Bonne, Rit them; 3. Wadona, J. Breel, Gapinge; Wen- nie, J. Maljaars, Oostkapelle. Premiewaardige veulens: veulens van G. Koole te Souburg, J. Breel te Gapinge, J. de Nood te Veere, B. Meyers te Serooskerke, L. J. Boone te Ritthem, idem, idem, J. A. Brand te Oostkapelle. Vierjarige en oudere merries: 1ste premie en predikaat ster, Agrita, J. Breel te Ga pinge. Stermerries: 1ste premie, Ringnalda, Jac. de Noot te Veere; Udine, J. de Nood te Veere; 2. Violetta, G. Koole, Souburg; Ro- zeknopje, L. J. Bopne, Ritthem. Kroonmerries: Gelder3 type: 1. Mirjam, J. A Brand, Oostkapelle; Pelineke, idem; Gronings type: 1. Roelida, L. J. Boone, Rit them; Sonja, B. Meyers, Serooskerke; 2» Ocina, L. J. Boone te Ritthem. VEULENKEURING VAN HIPPOS. Merrieveulens, geb. na 1 mei; 1. Irene, Erven Vreke te Oostkapelle; 2. Annie van de Lange Pacht, Jac. Vos, Koudekerke; Cora. P Lampert, Biggekerke; Aria, Wed. C. Baas, Koppejan Ritthem; 3. Ina van To renzicht, L. Francke, Grijpskerke; Irma. L. Verhage, Koudekerke; Azina van Krabben- eiland, L. Louws, Biggekerke; Bea uit 't Neerlenad, Fa. J. W. Reynierse en Zn.» Biggekerke; Rita van Koudekerke. P. Bras ser, Koudekerke; Gerda van Altijd Zorg, A. Wattel, Oostkapelle; Irene van Laren- burg, A. Janse, Koudekerke; Gonnie van Landzicht, Wed. J. I. Cevaal, Grijpskerke; Astrid van Buitenlust, J. Koppoolse, Oost kapelle; Marina, I. Kluyfhout, Koudekerke; Minette van Eendenoord, A, Wattel, Ca pinge. Merrieveulens, geb. tot 30 april: 1. Annie van Duinerve, I. Verhage. Koudekerke; 2. Anne Lise van 't Hof, Middelburg, J. de Nood. Middelburg; Corris van Scheldezicht, P. Koole, Souburg, Annie van Nieuwland, E. Verlare, Nw.- en St.-Joosland; 3. Flora, G. A. Leendertse, Middelburg; Gerda van Duinerve, I. Verhage, Koudekerke; Nita van 't Hof Nieuwland, A. Wisse en Co., Nw.- en St.-Joosland; Sonja, J. Gideonse, Seroos kerke; Sylvia, Wed. C. Baas-Koppejan, Ritthem; Mirza van Eendenoord, A. Wattel, Gapinge; Sonja, E. Verlaare, Nw.- en St.- Joosland. Hengstveulens, geb. na 1 mei: 1. Internal van Zeeduin, J. Maljaars, Oostkapelle; 2. Donar, W. J. Sanderse, Serooskerke; Leon van Altijd Zorg, A. Wattel, Oostkapelle; 3. Bombardier van Zuidvliet, J. H. Hermans, Souburg; Bruno uit 't Neerland, Fa. J. W. Reijnierse en Zn. te Biggekerke; Leo van Hogelande, P. Duvekot, Grijpskerke. Oude hengstveulens, geb. tot 30 april: 1, Albert, P. S. Kodde, Koudekerke; 2. Karei, A. Gideonse, Serooskerke; Carlo van Oranje zon, Wed. Bliek en Zn., Vrouwenpolder; 3. Bi'utus van de Zwaanweg, L de Witte en Zn. te Koudekerke. Merries met afstam melingen: 1. Vera van Dorpzicht met An nie, Bertha en Cora, alle van Successeur, eig.-fokker P. Lambert, Biggekerke. Wedstrijd hoefbeslag: 1. H. Sturm, Se rooskerke, 29,5 p. en L. Cijvat te Koude kerke met 29,5 p.; 2. A. C. de Poorte, Mid delburg, 29 p.; 3. A. Louws, Nw.. en St.- Joosland 25,25 p.; 4. H. Hillebrand, St.- Laurens, 25 p.; 5. A. van Boven, Nw.- en St.-Joosland, 23,75 p.; 6. J. C. Alewijnse, Biggekerke, 23 p. Veiligheid De heer Rehorst vestigde zich reeds in 1956 in deze gemeente, aangelokt door de aantrekkelijke vestigingsvoor waarden. In afwachting van het nieuw te bouwen atelier werd toen overeenge komen, dat het bedrijf tijdelijk in een leegstaand café aan de Stationsweg zou worden ondergebracht. Hoewel de inrichting van dit café I ting van het Veersegat is getroffen. In de Eerste Kamer kwam bij het punt Deltawerken ook de schadevergoedings regeling ter sprake. De bestuurlijke maat regelen zijn hierbij helaas achtergeble ven, zei jhr. Schorer (P.v.d.A.), die in dat verband vroeg of de kosten van de proeven van de oesterteelt in de Zeeuw se wateren afgetrokken kunnen worden van de uit te keren schadevergo-Jingen. De proefnemingen hebben volgens hem zeer gunstige resultaten gehad. Baron de Vos van Steenwijk was voor handha ving van de oesterteelt desnoods mr' fi nanciële bijstand aan de kwekers. Ook voor de vissers van Zoutkamp vroeg de P.v.d.A.-afgevaardigde een regeling als die, welke voor de visssrs bij de afslui- De derde Ronde van Westdorpe voor nieuwelingen, die ondanks het slechte weer veel belangstelling trok, is een overwinning geworden voor Piet Bar- ten. Hij klopte in de eindsprint de Bredanaar De Koning, met wie hij vijf ronden voor het einde een kleine voor sprong had kunnen nemen op een groepje van vier. De 35 gestarte renners moesten 60 maal het moeilijke parcours ajleggen. Theo van Boecke uit Koewacht, de streek- favoriet, werd door een valpartij uit geschakeld. De uitslag: 1 Piet Barten, 2 J. de Koning. 3 J. van Geloof. 4 Boon man, 5 Russens, 6 G. de Koning, 7 A. Bastiaansens, 8 K. Versigni, 9 Francken, 10 De Jong, 11 Haast, 12 Malfait. 13 De Visser, 14 Steenbergen, 15 Hoogland, De handboogsociëteit Spes Nostra te Ovezande organiseerde een concours op de staande wip, waaraan door 58 schut ters werd deelgenomen. De uitslag luidde als volgt: hoofdvogel Jac. de Baar, Willem Teil, Ovezande; le zijvogel P. Vermue, Jacoba v. Beieren, Goes; 2e zijvogel J. v. Doorn. Zorgvliet, Ellewoutsdijk; le bovenkal F. Koens, Spes Nostra, Ovezande; 2e bovenkal W. Bou- dens, Willem Tell; le onderkal A. Geense, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; 2e onderkal J. Rijk, Vrije Schutters, 's-Heerenhoek; le klep P. Rentmeester, Victoria, Kwaden- dammc: 2e klep P. Drijdijk, Soranus, Heinkenszand; 3e klep A. de Jonge-Riik. Willem Teil. Ovezande; de meeste kleine vogels P. Koens, Soranus, Heinkenszand. OOSTBURG Ledel 8 uur King Creole, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur Het meisje zonder pyjama alle leeft. SAS VAN GENT Kiosk 8 uur Concert Olympia 8 uur Fort Dobbs MIDDELBURG Abdij 8.45 en 9.45 uur Klank- en licht spel. Openluchttheater Toorenvliedt 8.30 uur Don Quichot op de bruiloft van Kamacho City 8 uur Droomreis door Amerika Electro 8.30 uur Onder de mantel van de nacht DOMBURG Badpaviljoen 21 uur Dansen GOES Grand 8 uur This happy feeling VLISSINGEN Luxor 8 uur Een kwam terug Alhambra 8 uur Sayonara MIDDELBURG City 8 uur Droomreis door Amerika, a-1. Electro 8.30 uur Onder de mantel van de nacht, 18 j. Abdij 8.45 en 9.45 uur Klank- en licht spel. Molenwater 8 uur Ringrijderij VLISSINGEN Luxor 8 uur Eén kwam terug, 14 j. Alhambra 8 uur The old man and the sea. O P ijze| de lanJ kliri I coin kwal fran Maa we Frail Nul Per il Bord ijl Mars I ritje, I twee I kaar. I Rerl elks reuil schil nog I kon I Maar I de stE I overg I nog vl gaandI in ee;l uitlop I Toeri rer>, g deze pfl belang I wikkelB Piet de ruir erg vei toch n' noten den en siasme ontsnapl tot een Nencil kwam vière, en Battl keken il die Hl r.ianmol »jjdverlijj zagen o| Ab

de Stem | 1960 | | pagina 2