sso en Shell nu ook Cubaans bezit" WERELDMISSIE-TOTO HELPT AFRIKA'S PERS De Belgen konden juichen 1 n 3 E! lil E f f Castro stuurt land naar economische rampspoed Kroestjev doet (tegen de gewone man) joviaaltjes NEDERLANDSE EMIGRANT, EERST PECH-, MAAR NU GELUKSVOGEL Loemoemba krijgt (wegens belediging) interpellatie wavtn M N ler Na weigering Sovjetolie te verwerken Dappere Deense dorpelingen nemen PTT-ers gevangen GEVANGENEN MET VAKANTIE KnBj P DAGBLAD VOOR ZEELAND 55 Israël vraagt hulp in proces Eichmann WIE VOLGT? Neutraal Oostenrijk niet vriendelijk Nog twee jonge zelfstandigen Ghana, Somalia Griekse prins land in ons Verklaring Burke: Soebandrio wil opheldering Hele partij toten al aan de man TIROS I was succesnummer j Weinig verandering Weg piraten geen christenbegrafenis Historie van doorzetter die nek brak Kalondji stuurt koning excuses DE UITSLAG GROTE PINKSTER PRIJSVRAAG lOOe JAARGANGNo. 23407 Voor God, Koningin en Vaderland '.j; - ligheden lm N in motor- Ir en zui- ]len. lizine! rF Kruik van slaan: het |n de tank fig, wordt ze tegen In u zult pompen. Uitgave N.V. Uitg- Mij. Neerlandia '.irecteur: E. B. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: X M- A C. v. Dongen, C J v Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. U de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. t Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Tel. 22341 w »v—-• Goes, Westsingel 98 - telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Temeuzen; IJsbaanstraat 24 ZATERDAG 2 JULI I960 Abonnementsprijs S 7.per kwartaal, 8.20 per post - f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) Castro dreigde gistermorgen de Esso- en Shell-raffinaderyen op Cu ba: Wij zullen ook uw bedrijven overnemen, indien u weigert de Rus sische olie die vanmiddag aankomt, te verwerken. Beide maatschappijen weigerden te buigen voor de eis van de dic tator en deze heeft zjjn woord waar gemaakt: na de Texaco zijn nu ook de Cubaanse Esso en Shell genationaliseerd. Ook de administratie gebouwen der maatschappijen in Havanna, zijn overgenomen. Israël is voornemens verscheidene be vriende landen te benaderen, voor hulp >m een juridische zaak tegen nazi-oor- ogsmisdadiger Adolf Eichmann op te jouwen. Verwacht wordt dat een Israëlische urist zich binnenkort naar Frankrijk al begeven, om gegevens over Eich- ■nann. over welke Franse autoriteiten jeschikken, te verzamelen. Inmiddels heeft het ministerie van luitenlandse zaken verklaard dat het log geen officiële bevestiging heeft ont vangen van een bericht uit Argentinië, volgens hetwelk Argentinië zich op het itandpunt blijft stellen dat Eichmann dient te worden teruggestuurd naar Ar gentinië. Premier Ben-Goerion is mo nenteel bezig het antwoord op te stel en op een Argentijnse nota van deze reek, waarin om antwoord wordt ver acht op de nota van 8 juni, waarin ge- jist werd dat Eichmann zou worden eruggestuurd en de ontvoerders zouden vorden gestraft. Ben Goerion zal de hoop uitspreken dat Argentinië genoegen zal nemen met formele aanbieding van verontschuldi gingen. Amerikanen die de situatie op Cuba kennen, menen dat het land thans aan de rand van een economische ramp staat. Castro is nu al te ver gegaan om nog terug te kunnen keren. Cuba is {iu, wat zijn olie-invoer betreft aangewezen op Rusland. Zoals bekend heeft Castro's re gering onlangs een overeenkomst met Moskou gesloten waarbij Rusland Cu- Premier Kroestjev is de tweede dag van zijn bezoek aan Oostenrijk begonnen met gemoedelijke praatjes met enkele mensen op straat. Toen hij op weg was naar een onderhoud met kanselier Raab, stapte hij bij het opera-gebouw uit de auto om de nieuwe tunnel voor voet gangers te bekijken. Hij ging met de rol trap naar beneden, vriendelijk wuivend naar de Weners. Hij drukte enkelen de hand en vroeg hen naar hun naam. De besprekingen met kanselier Raab hebben waarschijnlijk gehandeld over economische vraagstukken. Naar later van Oostenrijkse zijde werd vernomen is tijdens de besprekingen be sloten de economische en culturele be trekkingen tussen Oostenrijk en Rusland uit te breiden. Het gesprek vond plaats in een „vriendschappelijke atmosfeer". Na het onderhoud met Raab begon Kroestjev aan een rondreis langs fabrie ken en sociale instellingen in Wenen. Tijdens het bezoek aan de Oostenrijk se Fiatfabriek bood Kroestjev aan de ge hele Oostenrijkse produktie te kopen als Oostenrijk evenveel terugkoopt van Rus land". Hij kreeg een daverend applaus van de arbeiders voor deze opmerking. De Fiatfabriek ligt in Floridsdorf, een sterk communitsisch stadsdeel. Kroest jev viel hier het warmste welkom van zijn Oostenrijkse reis ten deel. Overal stonden communisten langs de weg die „vriendschap" riepen en de Sovjetpremier de hand probeerden te drukken. Bij de ingang van de fabriek stopte Kroestjev om met enkele mannen te praten over ar- beidscondities in Oostenrijk en Rusland. De Fiatfabriek is een van de weinige in Oostenrijk waar de communisten de meerderheid hebben in de arbeidsverte- genwoordiging. Vandaar.... Niet overal is men zo vriendelijk tegen de gast: De provinciale raad van Salzburg, waar Kroestjev aanstaande maandag op bezoek komt, heeft een voorstel van lick enige communistische lid om in deze Mo- zartstad plakkaten op te hangen met op schriften als: „Salzburg begroet Kroest jev" en „Vrede en vriendschap" met op één na algemene stemmen afgewezen. BRUSSEL wordt een stad van wolken krabbers: er is pas een gebouw van 117 meter hoogte gebouwd en nu zijn er weer plannen voor bouwwerken van 130 en 133 meter, resp. 35 en 36 etages hoog. DE ALGERIJNEN die in Frankrijk met de regering onderhandeld hebben, zijn gisteren naar Tunis vertrokken. De par tijen staan weinig dichter bij elkaar. STEVENSON wil wel op de lijst van de democratische partij voor de presidents kandidatuur staan, heeft hij gisteren ge zegd. ÏDLEWILD, New Yorks vliegveld, is gis teren getroffen door een staking van de mensen, die de vliegtuigen tanken. Er ontstond evenwel weinig stagnatie in het verkeer. Het ANP en het Duitse persbureau DPA hebben gisteren hun samenwerking her vat.' er is een onderlinge telexverbinding in werking gesteld. PROF FEUCHTINGER. een bekend Duits Verkeersdeskundige die o.m. verkeers plannen voor Eindhoven en Utrecht op stelde, is gisteren overleden. EEN MILJOEN landarbeiders in Italië is gisteren op grond van looneisen en als protest tegen werkloosheid, in staking gegaan. EEN HEVIGE brand heeft gisteren een pakhuis in Amsterdam midden in het centrum, geheel verwoest. De hele buurt zat in een mist van zware zwarte rook wolken. CE VIJF ter dood veroordeelde Marok kaanse winkeliers die vliegtuigolie door spijsolie mengden tienduizenden men sen werden er het slachtoffer van heb ben gisteren hun vonnis door het Ma rokkaanse hooggerechtshof horen be krachtigen. ZEVEN MENSEN, waaronder vijf jonge kinderen uit één gezin, zijn gisteren om "ct leven gekomen tengevolge van een auto-ongeluk in Algerië. baanse suiker afnam in ruil voor Russi sche olie. De drie grote oliemaatschap pijen lieten zich echter niet door Castro ringeloren. De regering in Havanna heeft nu de controle over de installaties. Naar men beweert zijn er uit Rusland al enkele tientallen olie ingenieurs onderweg om Cuba op gang te helpen met de bediening van de „genationaliseerde" of wel gestolen olieverwerkingsin stallaties. Amerikanen in Havanna nemen aan, dat het nog maar een kwestie van enke le dagen is voordat Castro ool$ andere grote Amerikaanse concerns (de Cuban Electric en de Cuban Telephone Co.) zal „overnemen". Suiker Intussen heeft het Amerikaanse huis van afgevaardigden president Eisenhower gemachtigd de invoer van suiker uit Cu ba te verminderen. De V.S. hebben tot nog toe ea. 3 >4 miljoen ton suiker van Cuba gekocht, tegen prijzen die boven de wereldmarkt liggen. Het is de halve Cu baanse produktie. De Cubaanse economie wordt nu op drie belangrijke plaatsen ondermijnd: de olie, de suiker en.... het toerisme. Dat is geleidelijk teruggelopen tot een fractie van wat het eens was. Castro stuurt wel een heel gevaarlijke koers. Ghana is gisteren een onafhankelijke republiek geworden, niet langer verbon den aan do Britse Kroon. Krachtens een grondwetsherziening werd premier Kwa- me Nkroemah president met verstrek kende volmachten. De post van gouver neur-generaal, de vertegenwoordiger van koningin Elizabeth van Engeland, kwam te vervallen. Lord Listowel heeft het land verlaten. Het volk van Ghana heeft zich in een referendum voor deze wijziging uitgesproken. Het land blijft wel lid van het Britse Gemenebest. In het noordoosten van Afrika is vrij dag nóg een jonge negerstaat onafhan kelijk geworden: de republiek Somalia, bestaande uit voormalig Italiaans en voormalig Brits Somaliland. De verwer ving van de vrijheid in dit grote maar dun bevolkte gebied, dat als een vis haak de noordoosthoek van het Afri kaanse continent omklemt, is in alle rust verlopen. Of de toekomst echter zo rustig zal blijven is de vraag. Op de eerste dag van de onafhankelij ke Somalirepubliek hebben zich te Mo- gadisjoe ongeregeldheden voorgedaan, waarbij een dode en dertig gewonden vielen. Het grootste deel van Somalia, met de hoofdstad Mogadiscio, heeft zeven tig jaar onder Italiaanse heerschappij gestaan, eerst als kolonie en als onder deel van Mussolini's „imperium" (met Ethiopië, Eritrea en Libye); en sinds 1950 als protectoraat. De wijze waarop Italië het land als protectoraat beheer de en het vervroegd onafhankelijkheid toestond, is zelfs geprezen door Nasser. Er heerst ook geen anti-Italiaanse stemming in het land. hoewel straatna men nieuwe namen hebben gekregen en twee Italiaanse oorlogsmonumenten ver plaatst werden naar minder opvallende plaatsen. Vriendelijk lachend, maar met onver murwbare beslistheid ieder onderhoud met de Nederlandse pers weigerend, is gisteravond de 20-jarige Griekse kroon prins Constantijn, hertog van Sparta, op Schiphol aangekomen. Op uitnodiging van koningin Juliana zal hij tien dagen op het paleis Soestdijk logeren. Prins Constantijn is naar ons land ge komen om deel te nemen aan de Dragon Gold Cup zeilwedstrijden, die van 2 tot 10 juli bij Muiden op het IJsselmeer gehouden zullen worden. De Indonesische minister van buiten landse zaken, Soebandrio. heeft gisteren een onderhoud gehad met de Ameri kaanse zaakgelastigde in Djakarta, Hen derson, over de verklaring van de Ame rikaanse admiraal Burke in Den Haag, dat de Verenigde Staten eventueel ge ïnteresseerd zijn in een basis in Hol- landia. Soebandrio heeft daarbij om een offi ciële opheldering van de Amerikaanse regering gevraagd over de verklaring van Burke. De Amerikaanse zaakgelastigde wees op de verklaringen die het State De partment en de marine donderdag had den uitgegeven, waarin ontkend werd dat de V.S. plannen hebben voor de ves tiging van een basis in Hollandia. (Van onze Haagse redactie) Reeds vijf dagen na het bekend wor den van de wereld-missie-toto was in feite de gehele partij van anderhalf mil joen loten aan de man, ofschoon op dat moment nog geen toto-formulier was gedrukt. Het plaatsen van de formulie ren betekent echter nog niet, dat alle loten verkocht zijn. Maar de samenwer king en medewerking van religieuze en niet-religieuze instellingen of instituten is zo enorm, dat men op het Centrale Missiecommissariaat de verwachting koestert, dat de toto bij een bruto-op- brengst van 1,5 miljoen gulden een be drag van 1,2 miljoen kan besteden aan de missie, vooral aan de opzet van een katholieke pers in Afrika, waaraan zo'n grote behoefte is. Een prijzenpot van 175.000 gulden staat de deelnemers aan deze toto te wachten, voor elke serie 35.000 gulden. Ieder totoformulier biedt negentien kan sen. Voor het geval, dat in een serie geen goede oplossingen zijn, geldt het lotnummer. De vijf series trekken in een keer op zondag 18 september a.s. De verkoop van de eerste series is in volle gang. Tot de doelstellingen, die uit de netto opbrengst van 1,2 miljoen gulden bij zonder zullen worden bedacht, behoren onder meer de aankoop van drukper sen en de inrichting van drukkerijen in de onderontwikkelde gebieden in Afri ka. Ofschoon nog lang niet alle doelein den in de missie zijn bereikt, moet op dit moment de pers in Afrika de voor rang krijgen. Alleen een katholieke pers kan de sfeer scheppen, waarin de an dere doeleinden bereikt kunnen worden. Een van de persen krijgt de bestem ming Tanganyika, waar reeds een goede drukkerij kan bogen op succes. Eenzelf de mogelijkheid ligt in Blantyre, de hoofdstad van Nyassaland, waar de tweede pers zijn bestemming krijgt. Uit Ghana. India en Curagao zijn aanvra gen bij het commissariaat binnengeko men voor de derde pers. Het is de be doeling, dat het geld als lening zal worden verstrekt en dat men voorlopig de gang van zak i zal blijven volgen. Op die manier houdt men een zekere controle en schept men een economisch geheel. De stichting Missapos zal in samen- Tiros I, 's werelds eerste meteorologi sche satelliet, heeft een „bijzonder ge slaagde" carrière beëindigd, na 22.952 foto's te hebben genomen van het wol kendek der aarde en na te hebben be wezen dat het uitvoerbaar is meteoro logische stations in de ruimte te vesti gen. Dit is gisteren bekendgemaakt door .Nasa", het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart. Het bureau zei. dat de satelliet haar nuttig leven heeft beëindigd op 29 juni te middernacht, na een falen van de elektronische uitrus ting. Tiros I werd op 1 april van dit jaar gelanceerd. Ze is de voorloopster van een hele se rie weersatellieten. De vrijheidslievende dorpelin gen van Reersoe, op Seeland in Denemarken, hebben drie hoge De meest onvoorziene verrassing heeft zich gisteren in de zevende etappe van de Tour, van Saint Malo naar Lorient voorgedaan. De Fransman Roger Rivière kwam plotseling op de voorgrond, hielp zijn ploeggenoot Henry Anglade UIT de gele trui en „assisteerde de Belg Jan Adriaenssens by het veroveren ervan. Hier ziet men iiem bezig zich met het lucratieve shirt te omhangen. Hoe Wim van Est zyn tweede plaats verloor, is op de sportpagina te lezen. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: yeranderlijke bewolking met hier en aaar een bui en weinig verandering 'n temperatuur. Overwegend matige "ind tussen west en noordwest. Verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: i Lichte stijging van de temperatuur. Zwaar bewolkt met breder worden- de opklaringen. Vandaag: zon onder 21.03 uur; maan op 13.17 uur. ',i°ï*en: zon °P 4.25 uur, zon onder 21.02 uur. Maan onder 0.49 uur, maan op 14.30 uur. Maandag: zon op 4.26 uur;-maan onder 1.18 uur De rooms-katholieke bisschop van La fayette In de Amerikaanse staat Loui siana, mgr. Schexnayder, heeft giste ren bepaald dat automobilisten, die om komen door eigen misdadige onacht zaamheid, geen christelijke begrafenis zullen krijgen tenzij „het bisschoppelijk secretariaat eerst is geraadpleegd en de feiten van het geval een dergelijke be grafenis rechtvaardigen". In zjjn boodschap zegt bisschop Schex nayder erop te vertrouwen dat men zich door deze bepaling de ernst van de morele zijde van dergelijke gevallen be wust vordt en dat men er eerder toe komt buitensporigheden te voorkomen die verkeersongevallen veroorzaken. ambtenaren van de PTT gevangen genomen en dreigen zich tot de koning te wenden, in hun toch u>el tot mislukking gedoemde strijd om te verhinderen dat op hun grond een radiostation wordt gebouwd. De gemoederen waren hoe langer hoe meer verhit geraakt in deze gemeente van ongeveer 100 gezin nen, sinds vorige week plannen waren gemaakt voor de bouw van een nieuw radiostation van 5.5 mil joen kroon, waarbij onteigening, oprichting van 56 radiomasten en beperkingen wat betreft het ge bruik van motorvoertuigen en elektrische machines te pas kwa men. Een inderhaast opgericht comité kwam onmiddellijk in actie toen de ambtenaren particuliere grond be traden. Het drietal werd gevanke lijk naar een boerderij overge bracht en werd gewaarschuwd zich niet meer te vertonen voor daartoe toestemming werd verleend of de officiële onteigening haar beslag had gekregen. Vervolgens werd een protest-be toging gehouden. Daaraan werd ook deelgenomen door leden van de parochieraad. De boeren geloven er zelf niet aan, dat zij er in zullen slagen de bouw van het station te beletten. Daarom concentreren zij hun actie op wijziging van de plannen. Zij opperen het station elders te Reer soe op te richten, waar het agra risch nadeel geringer is. Een strijd van twee jaar van een Nederlandse emigrant in Brits Columbia om een bruikbaar lid van de gemeenschap te wor den, is bekroond met een huwe lijk, een baan en een auto. De 25-jarige Henk Oudman brak zijn nek toen hij in augustus 1958, vier maanden na aankomst uit Nederland in zijn nieuwe vaderland, bij een duik in de rivier de Fraser op een boomstam terecht kwam. Oudman raakte verlamd aan het on derlichaam en moest zijn droom om piloot te worden in de verkeersvliege- rij in Brits Columbia, opgeven. De vroegere Nederlandse gevechtsvlieger was aan een rolstoel gekluisterd. En nu, na maanden van ongemak en strijd, hebben de volgende gelukkige ontwikkelingen het leed van Oudman enigszins verzacht: Hij heeft een betrekking gekregen als vlicgtuigmonteur op liet interna tionale vliegveld van Vancouver. Op 22 juli gaat hjj trouwen met zijn meisje, dat zich bij hem voegde toen hij twee jaar geleden op de rand van leven en dood zweefde. Hij heeft een auto gekocht die hij geheel met de handen kan bedienen. Tegenover United Press In terra' 'onal verklaarde Henk Oudman dat de wa gen hem onafhankelijk maakt ver hulp van anderen. Hij kan er in er. uitstap pen zonder hulp, met rolstoel en al „Ik hoef rryj voor mijn vervoer niet meer op anderen te verlaten", zei hij. De auto moest Henk hebben voor zijn werk: herstel van boordradio's en in strumenten. Maanden heeft hij naar een betrekking uitgekeken, „Ik werk, ver dien goed en hoef niet meer van aal moezen te leven", zei hij. „Het is fijn werk. Ik blijf nauw verbonden met de luchtvaart." De overkomst uit Nederland van Oudmans verloofde Jane Mollema, werd gefinancierd door de mensen van haar dorp. Zij zal haar werk in de verple ging in New Westminster ruilen voor iets dat dichter bij het vliegveld ligt. De ouders van Henk Oudman zullen het huwelijk van hun zoon mislopen. Zij keerden in mei naar Nederland te rug na een bezoek, dat werd betaald door een particulier. Maar de ouders van Jane zullen er wel bij zijn. Een andere filantroop is voor hem aan het sparen. Zij zullen on geveer midden-juli naar Vancouver kunnen vertrekken. werking met de katholieke drukkers, onder wie reeds lang de gedachte leef de om iets voor de pers in de onder ontwikkelde gebieden te doen, de beste ding van de gelden verder regelen. Sociaal werk Een ander deej van de toto-opbrengst zal bestemd zijn voor de bouw van een ziekenhuis in Guatemala. De stichting S.O.S. in Kerkrade, wel ke organisatie is ontstaan uit het initia tief van de K.V.P.-jongeren in Limburg, zal ook een deel van de toto-opbrengst Met zo'n levensgevaarlijk bootje varen de missionarissen op Nieuw-Guinea. Als de Wereldmissie-toto slaagt, is er kans op een nieuwe boot, een echte ontvangen. De organisatie bestrijdt op bescheiden wijze de wereldhonger. Een andere organisatie, die met gel den van de toto wordt gesteund, heet de ..Vrienden van Chiromo", genoemd naar een laagvlakte in Nyassaland, waar de Limburgse pater montfortaan Hub Vonken werkzaam is. Tot de verdere doelstellingen van de wereldmissie-toto behoort o.a. finan ciële steun aan de bouw van een norber tijnerabdij in India voor de vorming en opleiding van Indiase priesters. De op leiding moet thans nog geschieden in het buitenland. Ook zal de toto financiële steun gaan verlenen voor de uitbreiding van het so ciale werk in Oeganda. Naast Roebaga. het ziekenhuis dat het middelpunt vormt van het medische werk in Oeganda en de verschillende poliklinieken, is er sinds mei 1958 een centrum te Moeben de, waar sociaal-apostolische cursussen worden gegeven voor Afrikaanse meis jes en jonge vrouwen. Deze meisjes wil len zich inzetten voor de geestelijke, op voedkundige en sociale vorming van de Afrikaanse vrouw. Naast de bijdragen in de opleiding van missionarissen zullen dan o.a. ook gel den uit de toto-opbrengst worden be steed voor de uitzending van een twee tal journalisten naar de Antillen, om al daar behulpzaam te zijn bij de opbouw van een katholiek persorgaan. Koning Boudewijn van België is gis teren in Brussel teruggekeerd van zijn bliksembezoek aan Kongo, waar hij bij de soevereiniteitsoverdracht beurtelings hulde en vernedering heeft ondergaan. De koning had een gespannen uitdruk king op zijn gezicht toen hij samen met premier Gaston Eyskens uit de militai re DC-6 stapte, waarmee hij de reis van uit Lcopoldstad had gemaakt. De bevolking van Brussel toverde de glimlach op het gezicht van koning Bou dewijn terug door een bijzonder harte lijk welkom. Duizenden mensen hadden zich spon taan op het vliegveld verzSTneld en be dolven de vorst onder bloemen. Tijdens de autorit door de straten van Brussel werd de wagen verschillende malen tot stoppen gedwongen. Het in Brussel verschijnende blad „La Lanterne" schreef naar aanleiding van Loemoemba's rede in het parlement dat de premier geen ogenblik „sire" of „uwe majesteit" had laten horen. Loemoemba sprak alsof hij op een vergadering van zijn partij opwekte tot verzet, aldus het blad. President Kasavoeboe zou over de re de van Loemoemba ontstemd zijn ge weest. Hij was het die de piemier aan spoorde tot een verontschuldiging aan de lunch met de koning. De mogelijkheid dat de ogenschijnlijk begraven rivaliteit tussen Kasavoeboe en Loemoemba door het incident zou kun nen worden opgerakeld, wordt niet denk beeldig geacht. Albert Kalondji, voorzitter van de groep in de Kongolese nationale bewe ging die oppositie tegen premier Loe moemba voert, heeft gisteren medege deeld dat hij op de eerste zitting van de kamer een interpellatie zal indienen over de door Loemoemba in tegenwoordigheid van koning Boudewijn gehouden rede. Hij verklaarde dat deze rede beledigend was voor de koning en de Belgische natie. „Zij vertolkt volstrekt niet het gevoelen van het Kongolese volk". Dc Kongolese leider zond gisteren het volgende telegram aan de koning: „Bieden nederige verontschuldigingen aan wegens rede eerste minister. Deze rede vertolkt geenszins nationaal ge voelen". Naar onze Haagse redactie bericht, is binnenkort de benoeming te verwachten van jhr. E. Boreel, thans consul-generaal der Nederlanden te Leopoldstad tot Harer Majesteits buitengewoon gevolmachtigde ambassadeur in Leopoldstad. Op het mi nisterie van buitenlandse zaken heeft men nog geen gegevens over de verte genwoordiging van de jonge republiek Kongo in Nederland. In dit nummer vindt U van onze (Ad 'e-tentie) 1 -■ VOORDELEN PLASTIC VLOERTEGELS volkomen slijtvast vol komen bestendig geslo ten oppervlak stroef op pervlak koud-buigzaam. Verkoopkantoor WAVIN Postbus 173 Zwolle TeL (05200) 18744-18745-18746 De gevangenen van de strafin richting in Holzmindcn (West- Duitsland) zijn een maand gaan logeren in gevangenissen van omringende plaatsen. Dc oorzaak van deze verandering van lucht is dat de gevangen- bewakers in Holzminden met vakantie gaan en er geen per soneel kan worden gevonden dat hun taak kon overnemen.

de Stem | 1960 | | pagina 1