Hl Koning verzocht Boudewijn herstel DAAR WAS HIJ WEER! CASTRO NEEMT TEXACO OVER W eners beleefd. ontvingen Kroestjev maar nogal koeltjes Kongo werd officieel onafhankelijke staat Meer kans bij volgende Amerikaanse regering Vernederende slavernij Zestienduizend aanvragen voor goedkope huurwoningen V.S.: geen plan voor basis in Holiandia A.N.P. in het zilver Acht maanden voor „knokker DELLAERT BIJ AFSCHEID GERIDDERD JOSEPH LEGDE EITJES. Shell op Cuba stopt er mee Puzzelpremie van duizend gulden LEIJGRAAF Hitierriep man in menigte DAGBLAD VOOR ZEELAND KLM-route naar California BELANGSTELLING BEVREDIGEND DUIZEND GULDEN Enige verbetering 100e JAARGANG No. 23406 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 ngMa9 jfte VRIJDAG 1 JULI 1960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, f 8.20 per post - f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. t 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden:' Goes. Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat^ï4 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) ^OEMOEMBA UIT MATELOZE KRITIEK BELGEN Kasavoeboe. de Kongolese president, hier gefotofrafeerd tijdens zijn beëdi ging, liet na Loemoemba's rede een voor de Belgen prijzende passage uit zijn rede weg In Amerikaanse luchtvaartkringen is gisteren de verwachting uitgesproken dat de Nederlandse regering met het verzoek tot heropening van de lucht- vaartonderhandelingen inzake een Cali- fornische luchtroute voor de KLM, zal wachten tot aan het begin van het vol gend jaar een nieuwe Amerikaanse re gering zal zijn gevormd. In deze kringen heerste de mening dat de tegenwoordige Amerikaanse re gering .uiterst onwillig" zou zijn de be sprekingen te heropenen indien Neder land hierom zou verzoeken. Het verloop van de onderhandelingen tussen de Amerikaanse regering en de Italiaanse luchtvaartmaatschappij Alita lia, achten zij voldoende bewijs dat de huidige regering in Washington geen nieuwe onderhandelingen over luchtrou- tes naar Californië voor buitenlandse maatschappijen wenst. De Italiaanse regering, eigenares van Alitalia zal zich verplichten het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken gegevens te verstrekken over het aantal passagiers dat Alitalia van de Verenigde Staten naar Italië vervoert om vanuit dat land de reis te vervol gen. Het tweede deel van de Italiaans-Ame rikaanse overeenkomst wordt in decem ber ondertekend. Dan zal Alitalia een transatlantische route naar Los Angeles via Montreal krijgen. Er schijnen twee redenen te bestaan voor de onderteke ning van een afzonderlijk document in zake de Californie-route. Men wil o.a. door een ondertekening in de laatste maand van de zittende Amerikaanse regering voorkomen, dat buitenlandse maatschappijen, en vooral de KLM, nog bij deze regering op her vatting der onderhandelingen zouden aandringen. Patrice Loemoemba, premier van de republiek Kongo, heeft gisteren het koloniaal gezag van België aan de kaak gesteld als een „schandelijk regime van onderdrukking". Hij deed dit in aanwezigheid van koning Boudewijn, die enkele minuten eerder aan de Belgische kolonie for meel en op waardige wijze de onafhankelijkheid had verleend. Loemoemba's redevoering, ten overstaan van buitenlandse delega ties en de Kongolese kamers, wekte verbazing, daar Loemoemba enke le dagen geleden nog een vriendelijke uitnodiging aan de koning had gestuurd. 55 55 Nauwelijks was de lofrede van de ko ning op Belgiës rol als koloniale mo gendheid achter de rug, of de premier trok van leer. Hij verklaarde dat hoewel heden de onafhankelijkheid van Kongo geprqj clameerd was in overeenstemming met België, geen Kongolees die die naam verdient, ooit kan vergeten dat zijn land in een dagelijkse strijd is veroverd. ..Dit was een vurige en idealistische strijd, waarin ons geen ontberingen, lijden en bloedverlies door geweld bespaard ble ven". De koning hoorde dit kalm aan, maar parlementsleden keken schichtig om zich heen, terwijl Loemoemba vervolg de „Wij hebben een rechtvaardige en edele strijd gestreden, om een eind te maken aan deze vernederende slavernij, welke ons door dit schandelijk regime van onderdrukking is opgelegd. Onze wonden zijn nog te recent om die uit onze herinnering te kunnen bannen. Wij hebben dwangarbeid verricht voor lonen die ons niet toelieten voldoende te eter, nette kieren te kopen, behoorlijk te wo nen of zo onze kinderen op te voeden. Wij zijn behandeld met beledigingen en klappen die we moesten tolereren van de ochtend tot de avond, omdat we ne gers waren". Bijna schreeuwend vervolgde Loe moemba: „Het lijden in onze harten en aan onze lichamen, ons door het koloniale regime opgelegd, is ten einde. Samen zullen we een nieuwe strijd beginnen een sublieme strijd welke ons land naar vrede, DE STAKING in de haven van Liverpool is ten einde; ruim een week hebben twaalfduizend arbeiders het werk neer gelegd. EEN JONGEN van veertien jaar, Gerrit Hendrik Koopmans uit Berkel en Roden rijs is sinds 28 juni zoek. VANDAAG worden tussen de landen van de EGG de geldende douanerechten met tien procent verlaagd, krachtens het ver drag van Rome. EEN GRONINGER die na zeven flesjes bier te hebben gedronken een bejaarde wielrijdster had doodgereden, is gisteren tot acht maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Ook werd hem voor twee jaar de rijbevoegdheid ontzegd. WEST-DUITSLAND heeft een lening van 500 miljoen dollar aan Israël goedge keurd. welvaart en grootheid zal leiden. Wjj zullen de wereld laten zien wat door negers kan worden gepresteerd en wij zullen van de Kongo het in vloedscentrum van geheel Afrika maken". Nu werd de premier rustiger van toon en hij verklaarde dat België eindelijk de loop der geschiedenis heeft begrepen en niet langer tracht afhankelijkheid op te leggen. België is bereid Kongo hulp en vriendschap te geven en daar toe is tussen gelijke en onafhankelijke landen een verdrag ondertekend. Kongo blijft waakzaam, maar weet vrij aange gane verplichtingen te respecteren. Bij al deze en andere passages, die de eerste Kongolese minister-president wijdde aan het verleden en waarin hij met geen woord repte over samenwer king met België in de toekomst, ont stond in de zaal een stilte, die slechts werd onderbroken door de toejuichingen van zijn aanhangers en afkeurend ge roep van zijn tegenstanders. Koning Boudewijn richtte zich tot de naast hem gezeten president van de nieuwe staat, Kasavoeboe, ter wijl Loemoemba zijn beschuldigin gen uitsprak. Hoewel uiteraard de opmerkingen van de Belgische vorst voor niemand anders dan voor het Kongolese staatshoofd verstaanbaar waren, was de strekking daarvan voor alle aanwezigen overduidelijk. Met nauwelijks verholen afkeuring liet de koning der Belgen de verdere woorden van Loemoemba over zich heen gaan. De Belgische vorst zelf had daarvoor zijn met vaste en heldere stem uitge sproken rede, waaruit bezorgdheid voor de toekomst van Kongo naast het be klemtonen van de vrije wil der Belgen om het recht der Kongolezen op onaf hankelijkheid te erkennen een grote plaats innam, zien onderbreken voordat hij geheej was uitgesproken. Een storm achtig gejuich klonk op uit de banken van de Kongolese volksvertegenwoordi ging toen koning Boudewijn de woorden uitsprak: ..Mijn volk en ik erkennen met vreugde en bewogenheid, dat Kon go op deze 30e juni 1960 in volledige overeenstemming en vriendschap met België, de onafhankelijkheid en de na tionale soevereiniteit verkrijgt". Eerst minuten later kon de Belgische vorst de laatste woorden van zijn toespraak uitspreken „Dat God Kongo bescher- me". De rede van president Kasavoeboe was vrijwel geheel op deze woorden af gestemd. Er klonk uit zijn woorden er kenning voor hetgeen het Belgische ko loniale bewind in Kongo achterlaat. Haatgevoelens spraken uit zijn woorden niet: „Wij zullen door onze daden aan de wereld tonen dat wij het vertrouwen dat het volk en talrijke landen in ons stellen, waardig zijn". Geschrapt Tot verbazing van allen aan wie voor het begin van de plechtigheid een tekst van de rede van president Kasavoeboe was uitgereikt, werd het laatste deel daarvan niet uitgesproken. Hierin zou de Kongolese president zich in het bij zonder tot de Belgische vorst hebben gericht met woorden van erkentelijkheid voor hetgeen het vorstenhuis voor Kon go heeft betekend en uiting werd ge geven aan het „enthousiasme waarmee het Kongolese volk zich op de weg be geeft van een oprechte samenwerking met België". Belgische waarnemers in Leopoldstad schrijven deze blijkbaar op het laatste moment genomen beslissing om deze passage weg te laten, toe aan een me ningsverschil tussen Kasavoeboe en Loe moemba die goedkeuring van de meer derheid van zijn kabinet zou hebben ge kregen om in de plaats daarvan zijn opmerkelijke rede te houden. De tegen strijdigheden op deze voor Kongo zo be langrijke dag zijn dan ook in Leopold stad duidelijk waarneembaar. De feest vreugde van de Kongolese bevolking, die in grote drommen naar het centrum trekt en die de Belgische vorst vrijwel met het gelijke enthousiasme begroette als de eigen president heeft er niet on der geleden. Wel de stemming onder de Belgische inwoners van de stad, voor wie de scherpe woorden van Loemoem ba een koude douche in de Afrikaanse hitte vormden. De koning heeft zich na de plechtig heid van de machtsoverdracht terugge trokken in een salon van het paleis, waar hij een bespreking had met zijn ministers en de leden van zijn gevolg. In de wandelgangen werd vernomen dat de koning ten zeerste verrast was door de toon der verklaring van Loemoem ba. Later werd vernomen dat de vorst aan de Kongolese regering om een soort van herstel voor de rede van eerste mi nister Loemoemba had verzocht. Deze bleek bereid het woord te voeren op het diner en hulde te brengen aan het Bel gische werk in Kongo. Loemoemba zei bij die gelegenheid: „Op het ogenblik dat Kongo zijn onafhankelijkheid ver werft, stelt de regering er prijs op aan de koning der Belgen en aan het edele volk dat hij vertegenwoordigt een plech tige hulde te brengen voor het werk dat dit laatste hier gedurende driekwart eeuw heeft gepresteerd. Ik zou immers niet graag hebben dat mijn gedachte verkeerd wordt begrepen". Gisterenavond is de Belgische koning uit Kongo vertrokken. Boodschap Paus Paus Johannes XXIII heeft in een ra dioboodschap, gericht tot het Kongolese volk ter gelegenheid van de afkondiging van zijn onafhankelijkheid, hulde ge bracht aan het door de katholieke kerk in Kongo verwezenlijkte werk. Hij sprak de wens uit dat nu Kongo onafhankelijk wordt „een ruime gedach- tenwisseiing zal worden gehouden tussen Kongo en het land waarmee door de omstandigheden van het verleden een band werd gesmeed". (Van onze Haagse redactie) Bij het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid is een aanvrage inge diend voor een totaal van 16.000 goedko pe premiewoningen in de huursector, waaronder 1200 door woningbouwvere nigingen, sedert minister mr. J. van Aartsen op 1 april j.l. de mogelijkheid hiervoor opende. Door het departement André Darrigade, de Tour-renner (Fran se tricolores)met de onbetwistbaar bes te sprintkwaliteiten, was tot gisteren geen kans geboden om in de voorste gelederen daarvan het bewijs te leve ren. Aan de finish in Saint Malo (eind punt der 5e etappe die in Caen was be gonnen), was die kans er. En geen con current ook Jo de Roo niet kon hern de spurtzege beletten. Zie verder de sportpagina. De Cubaanse regering heeft be sloten de olieraffinaderij van de Texaco te nationaliseren omdat de maatschappij weigerde Russische olie te raffineren. Premier Fidel Castro heeft gewaarschuwd dat ook de raffinaderijen van de Esso en de Shell zullen worden overge nomen wanneer ook deze maat schappijen weigeren regeringsop drachten uit te voeren. Cuba heeft de afgelopen tijd handels verdragen met Oost-Duitsland, Polen en Tsjecho-Slowakije gesloten. De Ameri- De puzzelpot is blijven staan. Maar volgende week is er, behalve kans op de dubbele pot, ook nog kans op een premie van Doet uw best, puzzelvrienden. Het is de moeite waard. De commandant van de erewacht meldt zich bij de Sovjet-premier. Rechts de Oostenrijkse president Schaerf. (Advertentie) 2 Weersverwachting van het K.N.M.I. J tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: J Nu en dan opklaringen, maar plaat- sclijk ook enkele buien. Aan de kust matige tot krachtige, elders over- J wegend matige noordwestelijke wind. Aanhoudend koud. Verwachting van het Belgisch weer- t t kundig instituut: Matige tot vrij sterke wind uit west tot noordwest. Zwaarbewolkte he- 1 mei met neerslagvlagen. Tempera- tuur van 11 tot 16 graden. Vandaag: zon onder 21.03 uur; maan op 12.07 uur. Morgen: zon op 4.24 uur; maan on- der 0.24 uur. Het bejaamde „BORONET" heren KOSTUUM nieuw met elastisch binnenwerk ook in ZOMERKWALITEITEN „Boronet" met zijn des sins altijd een jacn vooruit! Boronet" wordt verkocht met l jaar schriftelijke garantie en 1 jaar gratis onderhoud. En toch.... is Boronet" niet duurder dan gewone confectie. BREDA BREDA: Van Coothplein hoek Glnnekenstraat kaanse regering staat voor het moeilijke probleem dat zij enerzijds de communis tische invloed in Latijns-Amerika wil beperken, maar anderzijds niet het odium op zich mag laden agressief op te treden tegen kleine landen. Het State Department noemt de inbe slagneming een nieuwe „eigenmachtige en discriminerende" maatregel tegen Amerikaanse ondernemingen op Cuba. Het optreden van de Cubaanse regering ondermijnt niet alleen in ernstige mate de werkzaamheden van de Amerikaanse maatschappij, maar het zal ook aanzien lijke schade berokkenen aan Venezuela waarvan Texaco reeds lang olie betrekt, aldus de in Washington uitgegeven ver klaring. Texaco heeft bekend gemaakt, dat zij een schadevergoeding van ongeveer 50 miljoen dollar zal eisen. De leveranties van Texaco aan Cuba over de afgelopen vijftien maanden waren nog onbetaald gebleven. Opschorting In verband met het uitblijven der betalingen heeft gisteren de „Compa- nia Peïrolera Shell de Cuba s.a." me degedeeld, dat zij niet langer in staat is ruwe olie ter verwerking in Cuba te krijgen. Dit werd in Toronto bekend gemaakt door de Canadian Shell Ltd. Het gevolg hiervan zal zijn, dat de raffinaderij zal moeten sluiten. Zoals bekend heeft Fidel Castro gelast, dat de raffinaderij van de Shell ruwe olie uit de Sovjet-linie moet verwerken. In de mededeling uit Toronto wordt er de nadruk op gelegd, dat deze actie is gebaseerd op zuiver commerciële over wegingen. Het wordt ernstig betreurd, dat deze toestand zou kunnen leiden tot de opschorting van de werkzaamheden van de „Shell" in Cuba, waar zij gedu rende 35 jaar in goede harmonie heeft gewerkt. Intussen zijn 'op Trinidad enige duizen den arbeiders van Texaco in staking ge gaan, omdat zij een loonsverhoging van dertig procent willen hebben, terwijl de maatschappij vier procent heeft aange boden. Gisteren is Kroestjev in een niet be paald vriendschappelijk gezind, maar ook niet uitgesproken vijandig Oos tenrijk aangekomen. Met zijn vrouw, dochter Helena en schoonzoon stapte hij, gevolgd door Sovjetgroten als Gro- miko, Kosigin, mevrouw Foertsewa en anderen, op het Weense vliegveld uit de Iljocsjin. Overdreven vriende lijk was niemand. Officieel werd de Russische premier hartelijk welkom geheten. De president en de kanselier van Oostenrijk, Schaerf en Raab, begroet ten hem. de nadruk leggend op de vriendschapsbanden tussen beide lan den. Kroestjev antwoordde in vredes- stijl optima forma, en het zal hem wel bijzonder veel deugd gedaan heb ben dat later, tijdens de officiële toe spraken, verzekerd werd dat Oosten rijk zijn neutraliteit ten koste van al les zal handhaven en niet zal toestaan dat er buitenlandse bases in het land komen. Men had nogal wat maatregelen ge nomen ter beveiliging van de Russi sche gast, maar dat is allemaal on nodige moeite- gebleken. De politie had vooral de vele Oosteuropeanen in het oog gehouden. Maar op de weg 55 van het vliegveld naar de stad was bijna niemand te zien. „Dat is niet direct vijandigheid", legden de Weners uit, „maar de Oos tenrijkers zijn tegenwoordig gewoon apathisch voor politiek". Het negen- daagse bezoek van Kroestjev maakt inderdaad weinig indruk. Er werd bij na niet gevlagd de regering had trouwens daartoe niet opgewekt en er waren voor het hotel, waar de ho ge gasten hun intrek namen, wel wat mensen op de been, maar er werd alleen uit communistische gelederen hoera geroepen. Jeugd was er zo goed als helemaal niet, hetgeen te danken is geweest aan een oproep van de katholieke jeugdbeweging om niet enthousiast te gen de Sovjetpremier te doen. Kort nadat hij het hotel betrok, ver scheen Nikita op het balkon het was hetzelfde halkon waarvan Hitier in 1938, na de „Anschluss", de We ners had toegesproken Er stond nu toch wel een mensen menigte, die nieuwsgierig en beleefd toekeek, maar geenszins juichte. Kroestjev hield ook geen toespraak. Iemand uit de toeschouwers riep plot seling „Hitler."' tegen de Russische premier, en dat nam een groep com munisten de man erg kwalijk, maar tot vechten is het niet gekomen. Later op de dag bracht de gast pro tocollaire bezoeken aan Schaerf. Raab Pittermann en minister Kriesky. Bij het vroegere keizerlijke paleis, waar de ontmoeting plaa'ihad, zwaaiden kinderen van de communistische jeugdbeweging nc) vlaggetjes. Schaerf kreeg een .n'niatuur van de Sovjetvlag die per „.oenik naar de maan is gegaan. Kroestjev kan in dt iop van de vol gende dagen bezoek verwachten van mevrouw Von Schiracii, de vrouw van de vroegere Nazi-jeugdleider, die tot twintig jaar is veroordeeld, Zijn vrouw wil Kroestjev vragen haa*- man vrij te laten. wordt dit aantal bevredigend genoemd. Zoals bekend heeft de Tweede Kamer indertijd betwijfeld of van particuliere zijde wel voldoende belangstelling voor het voorstel van de minister zou bestaan. Want na een motie van de heer F. van Vliet (KVP) heeft de minister eerst wo ningbouwverenigingen in de gelegenheid gesteld in deze A-sector te bouwen. Dat zijn namelijk huurwoningen in de pre miesector met de laagste huur. Voordien mochten de woningbouwverenigingen al leen in de woningwetsector bouwen. Bij de verdeling van het contingent van .000 woningen werden 37.500 woningen bestemd voor woningwetbouw en de rest voor particuliere bouw, waaronder 2000 voor de gehele vrije sector. Voor de particuliere sector met rijks premie blijft dus een contingent van 40.500 woningen over. Voor de huur woningen in deze premiesector is een speciale regeling getroffen voor de ca tegorieën A, B en C. In de categorie A vallen die huurwoningen in de premie- sector met de laagste huur, waarvoor thans een totale aanvrage loopt van 16000 woningen. Voor de 5000 heel goedkope woning wetwoningen, waarvoor een extra sub sidie van honderd gulden per jaar wordt verstrekt, zijn de selectieplan- n nog niet gereed. Een dergelijk goedkope woning in woningwetverband kan slechts gebouwd worden, wanneer het bouwplan is gekozen uit een door de Commissie Efficiënte Woningbouw samengestelde collectie. Deze collectie moet nog worden gemaakt en goedge keurd door de minister. Zij wordt samengesteld uit de réeds uitgevoerde bouwplannen, die zich on derscheiden in eenvoud, in uitvoering en in efficiency. Vermoedelijk zal deze zo mer de collectie gepubliceerd worden, zo is een dezer dagen door het departement in een schrijven meegedeeld aan de ge meentebesturen. Bij het verhuren van deze goedkope woningwetwoningen is de voorwaarde verbonden, dat deze ver huurd worden aan de economisch zwak kere gezinnen. Ifet Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren ontkend, dat de Verenigde Staten enig plan heb ben om in Holiandia ln Nederlands Nieuw-Guinea een basis te vestigen. De secretaris-generaal van de Verenig de Naties, Hammarskjoeld. heeft giste ren gezegd dat hij geen redenen aanwe zig acht om een persoonlijk standpunt in te nemen in het geschil tussen Neder land en Indonesië over Nieuw-Guinea. Nadat in hgt Kurhaus-paviljoen te Scheveningen gisteren een door de raad van beheer van de „Stichting Algemeen Nederlandsch Persbureau A.N.P." be legde herdenkingsbijeenkomst was ge houden ter gelegenheid van het feit dat het vandaag, vrijdag, vijfentwintig jaar geleden is dat het bureau van de stich ting in werking trad, tevens ter viering van het jubileum van de president-di recteur van dat bureau, de heer H. H. J. van de Pol, die tegelijkertijd afscheid nam, is in de grote feestzaal een recep tie gehouden. De voorzitter van de raad van beheer van het A.N.P., de heer C. M. Dosker uit Roermond, de scheidende president-directeur van het A.N.P. en zijn echtgenote, en de vandaag in func tie tredende nieuwe president-directeur van het persbureau, mr. J. Jolles, heb ben daar van zeer velen gelukwensen in ontvangst mogen nemen. Er waren enige honderden gasten. Daarbij waren leden van de hofhou ding. o.a. de opperceremoniemeester van de koningin, vice-admiraai (b.d.) N. A. Rost van Tonningen en zijn echt genote, verscheidene leden van het corps diplomatique, de minister-president en vele anderen. De heer van de Pol ontving van ver scheidene zijden geschenken. De rechtbank te Dordrecht heeft gis teren de 19-jarige J. M. uit Gorkum acht maanden gevangenisstraf met aftrek op gelegd wegens geweldpleging tegen een groep jongens uit Sliedrecht. Op de avond van de 22ste april was M. gekleed in een jack, met daarop geschilderd een doodskop en de woorden „de stompers" en gewapend met een stuk fietsketting met een handvat eraan, samen met nog meer jongens uit Gorkum en uit Har- dinxveld-Giessendam naar Sliedrecht getrokken om daar te gaan „knokken". M. had de vechtpartij, waarbij een 19- jarige Sliedrechtse jongen, Kors Kraaye- veld geheten, om het leven was geko men, uitgelokt en had verder als aan- vuurder gefungeerd. De officier van jus titie had veertien dagen geleden een ge vangenisstraf van acht maanden zonder aftrek geëist. De minister van Verkeer en Wa terstaat, de heer H. A. Korthals, heeft gisteren bjj het afscheid van de heer U. F. M. Dellaert, direc teur van de N.V. Luchthaven Schiphol, bekend gemaakt dat de koningin deze luchtvaartpionier heeft benoemd tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. De minister speldde de heer Dellaert de bij deze onder scheiding behoren de versierselen op de borst. Ook de stad Am sterdam, de ge meente Haarlem mermeer, de Ne derlandse Maat schappij voor Nij verheid en Handel en de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart kenden de scheidende Schipholdirecteur onderscheidingen toe. afscheid Veronica Scatlehorn uit Gar- ston in Engeland had al zeven Jaar een mak tortelduifje. Het heette Joseph. Joseph legde gisteren vjjf eitjes. Veronica heeft de naam nu maar ver anderd in Josephine

de Stem | 1960 | | pagina 1