Werfbureau in Italië voor werkkrachten Mijnramp kostte 45 levens Gracia s vader liet luchtig testament na U DE STAART,IK DE OREN, ZEI BEERMAN Russische „show"-boot Kongolees ontrukt koning Boudewijn diens degen MacMillanHouding van Russen bijzonder unfair Nog vijftig seconden ARKS beschuit tui?/ „Waarom niet in verstaanbare taal Einde gesprek in Melun Verolme wil Chinezen e.a. TWAALF JAAR DWANGARBEID Betoger oorzaak van grote schrik Dr. H. v.d. Linde in katholieke kerk opgenomen Vanaf morgen: open grenzen MOTIE OUD AANGENOMEN KANON VERONGELUKT. DAGBLAD VOOR ZEELAND Nederlands bedrijfsleven opent: Princenhagenaar B. Kamer hield vrolijk beestenpraatje Zondagsrust voor dierenwil v. Dis Afnemende wind Bejaardenhuizen hoger subsidie Kanker is niet bij voorbaat ongeneeslijk Hebt U dit artikel gemist? Jammer! Geen concessies STORM OP ZEE 100e JAARGANG No. 23405 Voor Grid, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 DONDERDAG 30 JUNI I960 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post - f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. 1 1.Bjj contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: XJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 35) (Van onze Haagse redactie) De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Dordrecht, de heer C. T. Hetzinger, zal binnen kort als verbindingsofficier voor het Nederlandse bedrijfsleven in Italië een bureau openen voor de werving van Italiaanse arbeids krachten, ten behoeve van onze industrie. De heer Hetzinger wordt vergezeld van een tolk en een ad ministratieve kracht. De besprekingen met de Italiaanse re gering over deze wervingsactie, die weer eens onderstreept hoezeer onze industrie op het ogenblik te kampen heeft met een tekort aan arbeidskrachten, zijn nage noeg afgesloten. Bij onze gewestelijke ar beidsbureaus staat een aanvrage open van 54.000 mannen en 37.000 vrouwen, terwijl daar een arbeidsreserve van 34.000 tegenover staat. Er is vooral een tekort aan arbeidskrachten in de metaalindu strie. Met dit tekort kampt o.a. ook de scheepsbouwer C. Verolme, die voor lopige besprekingen met de regering heeft gevoerd om voor zijn scheeps werven Chinezen uit Hongkong, alsmc de Portugez en enleren te charteren. Het is namelijk zijn bedoeling deze arbeids krachten in Nederland te scholen en d na te plaatsen op de werven van L and cn Brazilië. Een definitieve aanvrage voor een werkvergunning heeft de scheepsbouwer (Van onze correspondent) Het hof van Assisen te Antwerpen, dat recht moest spreken over de Nederlan der A. B. beschuldigd van poging tot moord met voorbedachten rade op zijn vriendin G. van E., heeft gisteravond de beklaagde tot 12 jaar dwangarbeid veroordeeld. De jury bevestigde dat B. vrijwillig en me1 het oogmerk om te do den gepoogd heeft een moord te plegen, en dat hij dit gedaan heeft met voorbe dachten rade. B. werd niet tot de dood straf verwezen omdat verzachtende om standigheden in aanmerking waren ge nomen. Dc verdediger ontkende met stellig heid dat het in de bedoeling van B. zou hebben gelegen zijn vriendin te doden Toen verdachte het vonnis had horen uitspreken, barstte hij. zowel als mej G. van E. in snikken uit. nog niet ingediend. Ofschoon het aantal wei'klozen in ons land nog enkele dui zenden bedraagt, is de vraag veel groter. Maar net is nu eenmaal onmogelijk b.v. werklozen uit Groningen te piaatsen bij de hoogovens. In de aardewerkindustrie is de vraag eveneens vele malen groter dan het aanbod. Stagnatie in deze sector van de industrie, waar het gebrek en verloop aan arbeidskrachten zich duide lijk doen voelen. Ook in de bouwnijver heid, zowel in de burgerlijke utiliteits bouw als in de water-, spoor- en wegen bouw, komen ernstige spanningen voor. (Van onze parlementaire redacteur) Ziet een Belgisch trekpaard met een lange staart er „verschrikkelijk" uit, zoals de Hilvarenbeekse paardenlief-' hebber dr .ir. Van Meel (KVP) stelt, of heeft mej. mr. Schilthuis (PvdA) gelijk als zij zegt. dat een gecoupeerde paardestaart een ,.mal kwastje" is en de schoonheid van het paard schendt? Dit „paardestaartdispuut" vormde gis teren in de Tweede Kamer één van de hoogtepunten in een debat over de nieuwe dierenbeschermingswet. De beslissing erover valt 'maandag. Dan stemt de Kamer over een amende- ment-Schilthuis dat het couperen van paardestaarten wil verbieden. Veel kans maakt di* amendement niet. 'Het stand punt-Van Meel wordt gedeeld door de gehele boerenstand en deze is in de Ka mer sterk vertegenwoordigd. Minister Beerman van justitie verzet te zich later met des te meer klem te gen een door een ruime meerderheid ondersteund amendement-Ten Broecke Hoekstra (VVD), dat het verkleinen van de oorschelpen van honden wil toelaten. Mej. Ten Broecke-Hoekstra verdedigde dit wijzigingsvoorstel met een beroep op een hele rits adressen van clubs van hondenliefhebbers, die met ongecoupeer- de honde-oren niet meer op buitenland se hondententoonstellingen kunnen ver schijnen. „Als ik u nu de gecoupeerde paardestaart reik moet u niet naar het honde-oor grijpen", zei mr. Beerman tot de liberale afgevaardigde. De Ka mer begon te lachen. ,,En als het me disch noodzakelijk is informeerde mej. Ten Broecke-Hoekstra. „Dan mag u zelfs uw eigen oren laten couperen". Luid gelach. „Maar dat is, ha, ha", mr. Beerman lag bijna dubbel van het la chen „bijzonder gevoelig". Algemeen gelach. „Het gaat niet aan op het laatste moment ook nog de oren uit dit wetsontwerp te halen", besloot mr. Beerman onder grote hilariteit. Dit was een vrolijk intermezzo in een overigens zeer serieus debat. De dieren beschermingswet, reeds vijf jaar gele den ingediend dertien ministers heb ben er sindsdien aan gewerkt ver scherpt bestaande strafbepalingen tegen dierenmishandeling en breidt hun wer king uit. De Kamer ging daarmee akkoord. Al ging niet iedereen zover als ir. Van Dis (S.G.). Deze stelde, dat het dier door de zondeval van de mens van zijn paradijselijk bestaan is beroofd en dat derhalve de mens de plicht heeft naar best vermogen voor het dier te zorge-n. Op grond van deze redenering wilde ir. Van Dis ook een verbod van circussen en dierentuinen, „waar de die. ren bovendien geen zondagsrust ken nen". WEGENS poging tot doodslag is giste ren de 23-jarige Amsterdammer W. van D. door de hoofdstedelijke rechtbank tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij had zijn gewezen meisje, met wie hij meermalen ruzie had gehad, tot wur- gens toe de keel dichtgeknepen. MINISTER Luns, die een bezoek van zes dagen aan Joego-Slavië brengt, heeft gisteren president Tito bezocht in diens zomerverblijf op het eiland Brioni. IN HEEMSTEDE is gisteren de 49-jari- ge mejuffrouw T. van Goudoever, toen zij op haar fiets de straat overstak, door een vrachtauto aangereden en op slag gedood. KROONPRINS Constantijn van Grieken land, die door koningin Juliana voor een verblijf van 10 dagen op paleis Soestdijk is uitgenodigd, zal vrijdag avond in Nederland arriveren. IN OOST-DUITSLAND worden op het ogenblik naar schatting tienduizend mensen vastgehouden op beschuldiging van politiek verraad. Dit heeft de West- duitse minister Lemmer gisteren mee gedeeld. DE RUSSISCHE student Smirnov, die verdacht wordt van spionage, zal voor lopig zes dagen langer in bewaring blij ven. Hij heeft nu een advocaat toege voegd gekregen. 4 Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: J Vrij veei bewolking met enkele buien. Kond weer. Langs de kust tot j krachtig en in het binnenland tot matig of zwak afnemende noord- westelijke wind. Verwachting van het Belgisch weer-1 kundig instituut: Matige tot krachtige wind uit noord- J west. Zwaar bewolkt, afgewisseld met opklaringen. Temperaturen van J 10 tot 17 graden. Vandaag: zon onder 21.03 uur; j maan onder 23.35 uur. Morgen: zon op 4.24 uur; maan op J 12.07 uur. J De zware ontploffing in de mijn bij Abertillery, aan de grens tussen Engeland en Wales, blijkt aan 45 mijnwerkers het leven te hebben gekost. De slachtoffers moeten op slag zijn gedood. Vier mannen, die op 500 meter van de ontploffing waren, liepen ernstige brandwonden op. Reddingsploegen met draagbaren, die gisteren afdaalden in de Six Bells mijn om de stoffelijke resten van omgekomen mijnwerkers naar boven te brengen, moesten zich een weg banen door massa's neergestort gesteente. In de voormiddag waren 38 van de 45 lyken uit de 300 meter diepe schacht gehaald. Er is een onder zoek begonnen naar de oorzaak van de ontploffing, de ernstigste sinds 26 jaar in het mijngebied van Wales. Er zijn drie gevallen bekend van vaders en zoons die by de ontplof fing omkwamen. Ook was er een tweeling bij. De gehele nacht zyn familieleden van de mijnwerkers bij de ingang van de mijn blijven wachten, hoe wel zij wisten dat geen hoop meer bestond. Een lid van een der reddingsploe gen beschreef de ravage in de schachten als ,,hels". ,,Het was of ik in een wassenbeeldenmuseum liep", zei hij, „sommige van de ge dode mijnwerkers zaten in de posi tie waarin zij verrast werden, zon der uiterlijke verwondingen. Wjjj wa ren geschokt toen we twaalf man nen in één groep aantroffen, allen dood. Het enige teken van leven was het zakhorloge van een hunner. Het tikte nog en wees het juiste uur aan". De foto toont familieleden van om gekomen mijnwerkers die zich ver dringen om de ziekenauto's. Gisteren is koning Boudewijn in Leo- poldstad aangekamen om de onafhanke lijkheidsverklaring bij te wonen. Direct na zyn aankomst deed zich een onver kwikkelijk incident voor. Een Afrikaan se nationalist rukte Boudewijns degen uit de schede en is door leden van de veiligheidsdienst overweldigd, omdat zij vreesden dat de koning naar het leven werd gestaan. Het incident gebeurde toen de koning in triomf van het vliegveld Ndjili naar Leopoldstad reed. „Onafhankelijkheid" schreeuwend, maakte de demonstrant, die kennelijk ongewapend was, zich uit het publiek langs de route los en rende hij toe op de langzaam-rijdende open auto van de koning. De man rukte de degen van de gordel van de koning, trok het wapen uit de schede en zwaaide er mee rond, nog steeds „onafhankelijkheid" roe pend. Leden van het politiekordon langs de route renden op de demonstrant toe, grepen hem beet en sloegen hem tegen de grond. De koning werd bleek, maar bleef rustig naast Kasavoeboe in de auto zit ten. U.P.I.-correspondent George Sibera, die zan het incident getuige was, zei- de dat men aanvankelijk kennelijk dacht dat een aanslag op de koning werd ge pleegd. De koning is echter geen ogen blik door de demonstrant bedreigd. Het talrijke publiek was van zijn stuk gebracht en half verblind door de rook van de artilleriestukken die ter ere van de staatschefs atn de overzijde van de straat een koninklijk saluut gaven. Toen de demonstrant was over weldigd, brak onder het publiek zowel onder de Afrikanen als onder de Europeanen een donderend ge juich los voor de koning, die geen 55 55 De vice-voorzitter van de Katholieke Vereniging van Bejaardentehuizen, de heer J. A. Duynstee, heelt gisteren tij dens de algemene vergadering van deze organisatie in Utrecht gezegd dat het onbillijk is de bouw van bejaardente huizen nog langer over één kam te scheren met de woningbouw, aangezien een compensatie van de subsidieverla ging door midi 1 van huurverhoging bij de bejaardentehuizen onmogelijk is. De subsidies aan nieuw te bouwen bejaardentehuizen zal, naar het oordeel van de heer Duynstee, aanmerkelijk verhoogd moeten worden, wil men niet tot pensionprijzen komen, die de inko mens van de bejaarden ver te boven gaan. Op de minister van maatschap pelijk werk is een beroep gedaan, te voorkomen, dat zelfstandige bejaarden tot armlastigheid worden gedoemd, zo dra zij in een bejaardentehuis moeten worden opgenomen. De Russische draagvleugelboot Meteor heeft de afstand Gorky-Moskou, 900 km, afgelegd in 12 uur en 40 minuten. 'Advertentie) De boot, die 80 km per uur haalt, biedt plaats aan 150 passagiers. Van officiële zijde werd ons gis teren bericht: dr. H. van der Linde is hedenmorgen in de katholieke kerk opgenomen in intieme kring, waarbij het H. Sacrament van het vormsel werd toegediend door de aartsbisschop van Utrecht, zijne eminentie kardinaal Alfrink. Het geheel droeg, overeenkom stig de wens van dr. H. van der Linde, een volstrekt besloten ka rakter. Premier MacMillan van Engeland die zich steeds voorstander heeft ge toond van een gematigde politiek tegen over Rusland, blijkt zich bijzonder kwaad te hebben gemaakt over het abrupte afbreken van de ontwapenings conferentie in Genève en de manier waarop Kroestjev zich over de houding van het WestCn lieeff uitgelaten. Zonder omwegen heeft hij de Russi sche premier in een nota verweten, dat deze de belofte niet is nagekomen die hij hem (MacMillan) in 1959 had ge daan en waarin hij verklaarde dat hij bereid was „geduldig over een akkoord te onderhandelen". De Russen hebben inmiddels met voorgewend ongeduld de ontwapenings kwestie aan de Verenigde Naties voor gelegd. Aan alle regeringen ook die van Nederland hebben ze nota's ge zonden, waarin ze hun standpunt uiteen zetten, Unaniem echter is men er in de westelijke hoofdsteden van overtuigd, dat de houding van de Sovjets niets te maken heeft met het formele ontwape ningsgesprek, maar slechts dooi' over wegingen van politieke aard wordt be paald. MacMillan 'noemde deze politiek „bijzonder unfair". Zorin, de leider van de Russische de legatie in Genève, is gisteren in Wenen aangekomen, waar Kroestjev vandaag arriveert. Hij was een en al glimlach, maar weigerde te zeggen of hij aan zijn baas verslag zou uitbrengen. Intussen is in New York vernomen dat de westelijke mogendheden tegen 6 Vanaf morgen vordt aan de binnen grenzen van dc Benelux geen controle meer uitgeoefend op personen. Op ba gage en goederen zal de controle zeer soepel zijn. Nederlanders dienen in Bel gië en Luxemburg ter legitimering wel een identiteitsbewijs by zich te hebben. Dit zegt de Landelijke Organisatie voor de Kankerbestrijding Het testament van John B. Kelly, vader van prinses Gracia van Monaco, ondertekend in groene inkt en vol van geestige, gezonde adviezen aan zijn nabe staanden, is nu aan de openbaar heid prijs gegeven. De miljonair, sportman, aanne mer en schoonvader van de prins van Monaco, verklaarde in zijn testament, dat hij zijn vrouw en vier kinderen toestemming had gegeven het testament te lezen, vóór hij op 20 juni overleed. Hij werd vrijdag j.l. begraven. „Ik kan me niets afschuwelijkers voorstellen dan de erfgenamen te zien zitten, luisterend naar de een of andere vertegenwoordiger, die een testament voorleest", schreef Kelly. „Zij doen me altijd denken aan buizerds en gieren, wachtend op de laatste ademtocht van de gevallene". Hij liet, afgezien van kleine legaten, zijn weduwe, Margaret, een derde na van zijn miljoenen-nalatenschap en de rest, gelijkelijk te verdelen onder de vier kinderen, aan wie hij teder refe reerde als „Keil. Baba, Grace en Liz". Kelly voorzag zijn testament van een voorwoord, waarin hij een loopje nam met dc juridische terminologie, die ge woonlijk gereserveerd is voor testa menten, die „ik nimmer heb kunnen begrijpen". Hij zei, dat hij zijn eigen testament had geschreven „in de hoop dat het. begrijpelijk en wettig zou zijn". „Kinderen zuilen „kinderen" worden genoemd en niet „nakomelingen" en het zal niet vol staan met „partijen van het eerste deel", „levenslange lijfrenten", „te getuigen" en een heleboel andere termen, die, naar ik zeker weet, slechts gebruikt worden om degeneh tot wier voordeel zij werden geschreven in ver warring te brengen". Kelly bepaalde, dat zijn schoonzoons niet zouden delen in de nalatenschap na de dood van hun respectieve echt genotes. Hij legde er echter de nadruk op, dat hij niet de indruk wilde vesti gen, alsof hij tegen schoonzoons was. „Indien zij van het goede soort zijn", zo schreef hij, „zullen zij voor zich en hun gezinnen zorgen en wat ik mijn dochters kan geven zal bijdragen in het betalen van de rekeningen voor kleren die, als zij voortgaan zoals zij begonnen zijn onder de kundige voogdijschap van hun moeder, vrij aanzienlijk zullen zijn". Zijn sporttrofeeën en persoonlijke ju welen liet hij aan zijn zoon John B. (Keil) Kelly jr. na, maar zijn dassen, overhemden, truien en sokken niet, „daar het onnodig schijnt, hem iets te geven, waarvan hij reeds bezit heeft genomen". Kelly waarschuwde zijn erfgenamen hun financiën verstandig te beheren. „In de loop der jaren zullen jullie enkele vrij goede verkopers ontmoeten die zullen trachten jullie van alles te verkopen, van aandelen in een koper- of goudmijn tol het een of ander pa tent, die jullie, volgens hen, miljoenen zullen opbrengen. Maar bedenk, dat voor elke dollar op deze wijze gemaakt, miljoenen zijn verloren." Kelly schreef dat hij zijn testament in een luchtige toon had opgesteld om dat „testamenten zo saai zijn". „Mijn gezin is opgegroeid en ik laat genoeg achter opdat zij het leven met meer dan een gemiddeld inkomen kurr nen tegemoet zien. „Wat mij betreft, pleng slechts een eerbiedige traan als je denkt dat ik het verdien.... Niet, dat mijn overlij den aanleiding zou moeten geven tot „scènes" om de eenvoudige reden dat het leven mij niets schuldig is. Ik heb heinde en verre gezworven, heb werkelijk het gehele register van het leven meegemaakt. Ik heb diepe smart en grote vreugde gekend. Ik had meer dan mijn deel var. het succes". Tot besluit verzocht Kelly zijn nabe staanden eraan te denken dat „wanneer ik opstap naar groenere weiden of wat er ook aan gene zijde van Gods gordijn moge zijn, dat ik dat onbevreesd doe, als je wilt weten: een beetje nieuwsgierig." juli de ontwapeningsconferentie van de Verenigde Naties willen bijeenroepen. Anastas Mikojan, eerste vice-premier van de Sovjet-Unie, heeft woensdag op een persconferentie te Oslo verklaard, dat de Sovjet-Unie en China precies de zelfde politiek van coëxistentie voeren. Hij vond het logisch dat enige Chinese leiders artikelen hadden geschreven waarin het nut van deze politiek in het Verre Oosten in twijfel werd getrokken. De V.S. hebben immers, aldus Mikojan, de indruk gewekt dat zij tegen coëxis tentie in het Verre Oosten zijn, door herhaalde schendingen van het Chinese grondgebied en het buiten de V.N. slui ten van China. Frankrijk en de vertegenwoordigers van de Algerijnse regering in balling schap hebben gisteren hun voorberei dende onderhandelingen in Melun afge sloten, zonder dat is medegedeeld of de wapenstilstandsbesprekingen zullen wor den voortgezet. Het einde van de be sprekingen werd door de Franse rege ring in een kort communiqué meege deeld, nadat twee uur was vergaderd. De verwachting bestaat dat de beide Algerijnse onderhandelaars, de advo caat Boumenjel en Mohammed Ben Ya- hia, vandaag naar Tunis zullen terug vliegen, om verslag uit te brengen aan de „voorlopige Algerijnse regering in ballingschap". De Fransen zouden de rebellen geen hoop gegeven hebben op tegemoetko ming aan hun wensen dat Ferhat Abbas tijdens zijn verblijf in Parijs een ont moeting zal kunnen hebben met presi dent De Gaulle. De Fransen in Algerië volgen de ge beurtenissen met argusogen. De Franse hoge vertegenwoordiger in Algerië, Paul Deiouvrier, heeft na een verblijf van enkele dagen in de Franse hoofdstad, een nieuwe oproep tot kalmte gedaan. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heelt zich gisteren in grote meerderheid achter een in een motie-Oud (V.V.D.) neergelegd verzoek aan de regering geschaard, namelijk om de algehele afschaffing van griffierech ten in burgerlijke zaken „in ernstige overweging" te nemen. Met deze uit spraak probeerde de Kamer haar goed keuring te rechtvaardigen van het wets ontwerp van minister Beerman (Justi tie) dat zij zelf vanwege de daar in ge regelde „verouderde" griffierech ten in strijd acht met de eisen van een goede rechtsbedeling. Slechts een deel van de A.R.- en C.H.- fracties onthielden hun stem aan de mo tie-Oud. Minister Beerman heeft overi gens reeds laten blijken, dat hij het in deze motie neei^elegde verzoek op het ogenblik niet opportuun acht. ogenblik zijn waardigheid had ver loren. In Leopoldstad is woensdagochtend tussen België en zijn vroegere kolonie een pact van vriendschap, hulp en we derzijdse samenwerking ondertekend. Het verdrag moest voor de onafhanke lijkheidsdag worden ondertekend, om te vermijden dat Belgische hulp zonder le gale basis zou zijn tussen de onafhan kelijkheidsdag en ondertekening van het verdrag op later datum. Ook heeft de jonge staat zijn eerste stap gezet op het internationale politie ke toneel. Loemoemba heeft de toela ting van zijn land tot de V.N. verzocht. Hij deed dit in een telegram aan Ham- marskjoeld. Eerste staking Gisteren brak in Leopoldstad onder het personeel van het Kongolees ver voersbedrijf een wilde staking uit. Het werk werd neergelegd om een looneis en tevens uit protest tegen de onvol doende „onafhankelijkheidspremie". Volgens niet bevestigde inlichtingen zou de politie van traangasgranaten gebruik hebben moeten maken om de stakers uiteen te dryven. Nog vijftig seconden scheiden Wim van deze kus! Een kus, die iedere dag door de Tourmiss wordt „uitgedeeld" aan de drager van de gele trui. Giste ren deed „Wimme" een ernstige gooi naar deze beloning, maar hij strandde op de valreep. Het resultaat was echter toch bevredigend, want door zyn vyfde plaats in het dagklassement klom Van Est naar de tweede plaats in de alge mene rangschikking. De Franse nationaal Jean Graczyk werd in Caen winnaar van de vierde etappe; zijn ploeggenoot Henry Anglade nam de gele trui, die Wim van Est zo begeerde, van Groussard over. Tengevolge van het stormweer zijn op de Noordzee enige schepen een deel van hun deklast en zelfs een motorboot kwijt geraakt. Ten noorden van Terschelling dreven grote boomstammen rond. De kustvaarder „Tiny" uit Groningen, die onderweg was van Huil naar Middlesborough, is naar Huil terugge keerd met een lek. De loodsdienst te IJmuiden was giste renavond door het stormweer al bijna 24 uur gestaakt voor alle schepen. Het kuststation Radio Scheveningen heeft een waarschuwing aan de scheep vaart gegeven voor op zee ronddrijven de voorwerpen. (Advertentie) Wij in Brabant en Zeeland eten Arks tracteert op de „Ruyter vruchten hagelslag". Vraag uw winkelier. Het circus „Boltini" wachtte gis teren in Sittard vergeefs op dc twee laatste wagens van de colonne van ruim 80 voertuigen, die het „mens kanon" naar Sittard vervoerden. En kele kilometers voor die stad was de radiator van de sleepwagcn ge barsten, het verhitte water sloeg in de cabine en verblindde de chauf feur. Het voertuig schoot over de weg cn botste tegen een boom op, die in de cabine drong. Een der inzittenden werd ernstig gewond naar een ziekenhuis ver voerd. De bestuurder van de vracht wagen kreeg ook enkele verwondin gen. Ernstig was de schade aan de volgwagen, die het kanon, waaruit tijdens de opvoeringen een artiest wordt „afgeschoten", vervoerde. Het voertuig werd geheel vernield en het kanon is onbruikbaar geworden.

de Stem | 1960 | | pagina 1